Aalst.-Tentoonstel ling. "DE DENDERBODE,, DE BOK. Pupillenschool van het leger. Apostellini/.en. IJet onweder van Woensdag avond Allerhande nieuws. DADA-ZEEP tegen het vuur" De socialistische partij van Leuven heeft niet veel geluk met hare gekozenen. Men zal zich herinneren, op welke geruchtmakende wijze citoyen Van Langendonck verplicht geworden is zijn ontslag als volksvertegenwoordiger te geven. Den 2 Juni hadden de Leuvensche socialisten een naamgenoot van hooger- genoemden held tot Kamerlid gekozen. Welnu, de nieuwe Van Langendonck heeft nu veertien dagen na zijne kiezing zijn ontslag aan den Voorzitter der Kamer gezonden. Wat mag daarachter zitten Deroode schrijvelaars van «Le Pkuple» i n «Vooruit" weten het maar durven het niet zeggen. Hebt gij last van slakken in uwen hof, graaf er dan een paar bloem bakken in, aldus, dat de rand met den grond gelijk komt, en doe er dan wat hier in. Daar komen de slakken op af en ge kunt ze gemakkelijk vangen. Een andermans pluimen will Groene Pie nu op zijn hoedje steken. Elk ziet het schrijft hij, reeds is ver- betering gekomen in markten Stra- i ten, in Bestuur en Provincie; er komen - vrije Gras- en Bloemperkenmen - spreekt van 't -frissche groen der Boo kmen zou dat gebeurd zijn onderdo - Alleenheersching ?- Laat staan Pie! Al die verbeteringen, die gras- en bloemenperken bestonden reeds of de uitvoering was ervan beslolen vóór dat gij langs 't achterpoortje in den Stedelijken Raad zijt kunnen dringen. Steek dus die piuimtjes op uw hoedje niet want ze maken u nog belachelijker dan gij het reeds zijl. Maar zeg eens. Pie, wanneer komt gij met uw voorstel voor de pin van een volkspark achter de St Martinuskerk En wanneer uw voorstel dan ook van brandverzekering door de Stad, die zoo veel duizenden en duizenden franks voor de Stadskas moet opbrengen Komt er meê voor de pin, man, anders gaan de Aalstenaars denken, dat ge zee ver in pakskes verkoopt De Belgische handel. De vergelijkende tabel van den bijzonderen Belgischen handel gedurende do vijf eerste maanden van 1912 en van 1911 is ver schenen. De toestand is schitterend,vooral voor ónzen uitvoer. De invoer beloopt in 1912 lol de som van 1,901,140,000 frank tegen 1 ,Sö9,24l,000 frank in 1911, 't zij dus 84,899,000 frank of 1,9 p. h. meer de uitvoer bedroeg in 1911 de som van 1,127,053,000 frank en in 1912 is die geslegen tot 1,529,328,000 frank, 't zij 102,275,000 frank of 7,2 p. h. meer. De opbrengst der douaanrechten is met 2,238 528 frank, 't zij met7,5 p. h. ge klommen. De Kamer van Volksverte genwoordigers. -- In opzicht der maatschappelijke betrekkingen die ze be kleed. li, zal de nieuwe Kamer, die 186 leden lelt. als VC-lgt C- .i-Ngcslehl zi/n 77 adv oka ten, 28 eigenaars, 14 genecs- heeren, 9 nyveraars, 7 notarissen, 5 lee raars. 5 ingenieurs, 4 mijnwerkers of oud mijnwerkers, 3 dagbladschrijvers, 3 handelaars. 2 drukkers, 2 letterzetters, 2 beambten, 2 bestuurders van verzeke ringsmaatschappijen,! gemeen lebeambte, 1 kopergieter. 1 bestuurder eener samen werkende maatschappij, 1 plakker, 1 kandidaat-notaris, l wever, 1 steenkap per, 1 bankier,1 leidekker, 1 paswerker, 1 letterkundige (Demblon), 1 werkman in steengroeven, 1 priester, 3 onderwijzers of oud onderwijzers, 1 stoel vlechter, 1 uitgever, 1 rekenplichtig'e, 1 reeder, 1 schrijnwerker. M. Lampens, 1 landbou wer, M. Van Brussel, en een scheeps bouwer. Numero 13. Ze willen ons scheiden in de Kamer, schrijft Groene Pie Priester Fonteyne 167 en ik 13. - Dal zat geen waar zijn, men rekene ei- Hij, Pie, 13... Is het nu toch geene wondere zaak dat liet. judascijfer bom altijd, overal eninalles achtervolgt Pie woont in nr 13 en ter Volkskamer moet hij nu in nr 13 zetelen Naar het kamp. De volgende Iroepen zullen op de hiernavermelde datums hun kamp doen (inbegrepen de twee klassen van 1908 en 1909 der infan terie 5e, Ge, 7een Se linie van 13 Juni tot 11 Juli 13* en lle linie 13 Augustus lot 12 September le, 2e en' 3e jagers te voel en grenadiers, lr en 2e bataljon, van 22 Juli lot 21 Augustus karabiniers 2e bataljon 13 Juni tot 11 Juli; idem 4® baal jon 22 Juli tot 21 Augustus idem bataljon cyclisten 29 Augustus tot 27 September. Viaamsch Comiteit voor de Tentoonstelling te Gent in 1913. Dinsdag !S Juni greep de samemenkomst van ons Comiteit met het Algemeen Bestuur der Genlschc Tentoonstelling plaats. Ons brief vertoog werd daar uitvoerig en grondig besproken. Wij zijn gelukkig te kunnen mededee- len dal alles doet voorzien dat onze recht matige eischen ten volle zullen ingewil ligd worden Mei Algemeen Bestuur zal ons zijn ant woord sehriflclijk medcdeelen en in dat antwoord den tekst van ons verloog als leiddraad gebruiken. (Megedeeld.) Wij Katholieken willen u niet. - Groene Pie herhaalt in De Wi.itk.man van Vrijdag 11. 21 Juni, wat bij reeds meermaals heeft geschreven •- il.ie ik hun knechten vassaal zijn, de rijken katholieken zouden mij kro- - non en kransen, in eer en rijkdom. - Ivi.ecbtzijn onze vassaal zijn?.. Wij luddieii uwe diensten niet noodig, man Wij willen u niet, blijf zoo ge zijl en w aar ge zijl.Neen,r.eon, nr 13 wil len wij niet. Wij herhalen het 1' in de Katholieke Partij van 't Arrondissement terug aannemen ware voor haar niet alleen eene oneer, maar zou de oorzaak zijn van haren ondergang... Men telt ze bij duizenden,zij, die 11 om uwe volksfop perijen, om uwe snoöde beleedigingen, om uwe schandalige lasteringen legen onze achtbare hoofdmannen verfoeien lol in't diepste hunner ziel. Niemand bijna zou nog zijn vertrouwen kunnen stellen in onze Katholieke Partij. Ten ander niemand denkt er aan U als knecht of vassaal te aanvoerden... Neen, neen, wij willen U niet, 't ware onzen eigen ondergang bewerken Neen, neen wy zelfmoorden ons niet Tegen de brandwonden Bitter of picrinezuur is een nieuw ge neesmiddel tegen de branden en verdrijft de pijn onmiddellijk. Oude geschiedenis. In Mei 1789 kloeghel volk over duren tijd, ten gevolge van den strengen winter die tot laat in April aanhield. Onze kroniek schrijver zegt Mey. - Alles is duer want de tarwe geld tot I5guld. mesleluyn lol 37 a 38 (st.'t vat)'t koren geld 'tol 9 guld. en alle rauwe huy.lcn trekken uyt b.-t land wacr door de schoenen syn opgeslaogen van 2 guld. tol 2 guld. 12 st. de boter geld van 2 guld. tot. 48 st. July 1789. Men boort anders niet als van troubles in het nederlanl, tot Dendermondo heeft het grainv op eenen merkt dag beginnen oproerig te worden. Eerst in de bolermcrkt, dan in de graen merkt daer sy eenen coopmans zoon seer hebben geslaegen, daer naer in d' her- berge de duyve eenen coopman by naer dood geslaegen, en andere vervolgt tot aen de poorten van de slad, dan op den noen in liet clooster van Swybeek met een carré de poort open gebroken en voorders nog eenige deuren en soo bin- nengejoopen en van de tafels de spysen sommige op'geheten en sommige verkwist en hun sat g<dronken en den baillu van de Stad is er in gegacn on heeft hun te vrede gestelt met ieder twee schellingen te geven en eenen die syde den cappityn te weten vier schellingen, maer naer corte dagen meynende dat soo vergeeten was hebben sy veelu van dat volk gevan gen en worden alle naor Genil gevoert d' een voor 15 jaoren, d' ander 18 en 20 jaeren. - Er moest Zaterdag morgend (voor de kiezing van 2 Juni) iets uilko- - komen, van 't krap.ulcustu, dat ooit - ievers is verschenen maar de Procu- reur des Konings werd verwittigd en 't eerloos schrift werd ingehouden. - De leugentaal is hier klaar en dui delijk. Vooreerst de Procureur des Konings had zich hiermee niet te bemoeien, voor dat hel schrift was openbaar gemaakt geworden. En waar zou bel. zoogezegd eerloozo schrift-rondgedeeld worden? Dat zegt Groene Piet niet. Op wiens bevel was het gedrukt en zou liet rondgde' bl worden? is liet. dooi de katholieken door do liberalen door socialisten Dal zegt evenmin de groene held van Chipkn. En zoo klaagt hij tal van zaken aan om uit te leggen hoe lieL gekomen is, dal hij meer dan 3000 stemmen werd achter uit geslagen in plaats van er 30C0en meer vooruit te gaan en den toekomenden schoonzoon gekozen le zien Nog zoo een slootje lijk op 2 Juni en ge ligt, groene held, in den kiesketel le spartelen in compagnie vanHeerschap Rens Om vliegen en muggen uit de kamers te houden, pianle men in den tuin en voor de ramen enkele ricinus planten. We vernemen dat de Aalstersche Kunstkring zijne 3®ja irlijksche tentoon stelling houdt ter Academie, achter Sinl- Martenskerk, Ze zal open zijn 30 Juni, 1, 2, 3, 4, 7 en 8 Juli, van 9 tot 5 uur. Ingang kosteloos. Naar het schijnt zullen de werken zeer belangwekkend zijn, daarom raden we onze lezers aan niet 11a te laten de len topnstelling te bezoeken. Leest en verspreid I Verkoopers worden gevraagd in verscheidene gemeenten. Hij kan Mijlbeke niet verlaten WIE DAT? ZONDAG, 23 dezer, zegevierende OPTOCHT langs de Papenrodendries, 't Hoeksken. Vergadering op de Verkensmerkt, om 4 ure. De Heeren Volksvertegenwoordigers zullen den stoet vergezellen. Wie den triomf zien wil, vergezel Ie ons in den optocht. Programma van het Concert welke zal gegeven worden op Zondag 23 Juni 1912, ter Gru le .Markt 011111 1/2 ure. 1. 1912, T. Lieseiiborghs. 2. La TraViata, fanlaisie, Verdi. 3. Violetta, polka, Doppler. 4. Bouquet de melodies, Auijran. 5. Valse pour lous, T. Liesenborghs. Vroeger reeds deden wij liet liefdadig werk tier Apostelhuizen - kennen. Wij deden er liet nut, de noodzakelijkheid zelfs, van uitschijnen wij spoorden iedereen aan, liet zijne bij te dragen lot het oprichten van dit christelijk werk. God lof, velen hebben onze stem gehoord; rijken en armen hebben naar vermogen hunne gift geschonken, anderen beloofd- don milddadig tussclien te komen vele edelmoedige personen van den hoogeren stand tot den minderen hebben niet geaarzeld mede te helpen en van huis lot huis te gaan om de noodige gelden in te zamelen. Allen zij dank, innige dank. I11 't kort zal men do Apostelhuizen mogen begroeten. Vrijdag, 14 dezer, feestdag van het Heilig Hert van Jezus, is door den Eerw. Heer Pastoor Lauwe- rys, den eersten steen gelegd. De zaken gaan goed vooruit, en reeds kan men zich een gedacht vormen, wat de Apostel huizen zullen zijn. Waarlijk, de Heer zegent dit Werk. Kr blijft nochtans nog veel te doen daarom doen wij eenen vurigen oproep lot de liefdadige zielen, opdat zij soms nog 't een of '1 ander kunnen bijbrengen voor dit groot werk zoo bijvoorbeeld met eene zekere som te storten, of mede te werken tot het welgelukken van de - TOMBOLA Op het einde der maand September, de trekking. Dat iedereen zich huaste '1 is het Mei lig Hert van Jesus die u aanzet Hel onweder van Woensdag avond, hoeft op veel plaatsen onzer streek gro >te schade aangericht. Gedurende meer dan 1 1/2 ure blies een geweldige rukwind en flikkerden bliksemschichten, gevolgd van ratelende donderslagen. Op verscheidene plaatsen in Aalst en omstreken zijn er hoornen ontworteld. Te Meire en Nieuwerkorken, is er veel schade aan de veldvruchten. l)c tarwe ligt plat ter aarde geslagen. Te Aalst Mijlbeek is er geen schade en te Aalst Schaarbeek weinig. Te Lede is er veel schade aan de boom gaarden gebracht Op de wijk Gucht zijn er vier hoornen uitgewaaid en in de Her- dergemseheslraat is er een boom op de villa gevallen van M. Van Hauwermeiren wat veel schade aan het huis heeft ver oorzaakt. M. Van Hauwermeiren, die alleen woont, dacht dat er dieven bin nendrongen, waren maar zag spoedig wat het was en kwam er met den schrik en de schade van af. Op de gemeente Erpe zijn er ook 5 of 6 hoornen uitgevlogen Bond Oudenaerde zijn de gemeenten Oyeke, Wortegcn, Wannegem, Cruys- liautem, Petegem, Eyne, «enerzijds, en Mater. Schoorisso, Segelgem.Hoorebeke, Nukerk'-, Etichuve, anderzijds, het ergst getroffen gewenst Het water rukte uil de voren de aard appelen, die en rijken oogst beloofden, de slraten waren in meren herschapen,op sommige plaatsen werden de sleenen uit gespoeld. Het water stroomde inde kel ders en tol in het gelijkvloers van talrijke woningen, grachten en beken stroomen over. De bliksem heeft hol vuur gestoken aan degroole hoeve van M.Pede, le Schoorisso; men kun den brand beperken. Een aantal woningen leden groote schade. Te Bevi-re drong de bliksem in eene woning en riehlle er schade aan. Een I boom werd vernield in het park Liedts te I Oudenaarde. Het hooi, op liet punt van binnen ge- I haald le worden, werd door den wind I in alle richtingen geworpen. De straten liggen vol met afgerukte I takken of omtworteldeboomen.l)e boom gaarden zijn grootendeels verwoest. Wat hel koren en hel vlas aangaat, daarvoor heeft men eene ware ramp aan I Ie stippen. Alles ligt in de aarde gesla- gen. De schade,geheel de streek door ge- j leden, is onberekenbaar. Te Ninove en omstreken zijn buiten I Je honderden uitgewaaide hoornen en veel schade aan de veldvruchten ook schouwen omgeworpen. Groote branden zijn uitgebarsten te i Appeltei're bij Ninove. Vijf huizen zijn vernield. Te Ninove de hangars der steenbakke-' rijen Van Belle in de meerschen werd een groo kanadaboom uitgerukt en werd eene koei gedood. Duizenden pannen zijn van de daken gevlogen een jongeling die in liet slecht weer naai huis wilde gaan is door eene afgoworpene schouw zoo erg gekwetst, dat alle hoop op levensbehoud verloren is. Te Voorde, te Aspelaero, te Oultre telt men bijzonder veel ongevallen. Te Oko- gem werden twee paarden doodgeblik- semd. Te Santbergen is een man op den slag gedood, Het was Woensdag den bootsten 19 Juni dien men in ons land sedert 75 jaar aan te teekenen had. De thermometer toekende gemiddeld 30,2 te Maeseyk zelfs 31. - DE GROOTE MAGAZIJNEN MERCHIE-PÉDE, Huidevetters- straat, Brussel, doen heden in onze stad en omstreken, een om zendbrief ronddeelen betrekkelijk den Uitverkoop van einde seizoen op den welken wij de aandacht inroepen van al onze geachte lezers. A. S. 20-6-12. NIEUWER KERKEN. Woensdag voormiddag rond 9 uur is er brand uit- gel-erston in de bolstede van landl ouwer Constant De Clerck, wijk Pijpenbeek. Op eenige oogenblikken stond de schuur en een gedeelte der woning in laaie vlam. Dank aan het moedig optreden der gebu- ren. is een deel der woning en stalling van hei vuur gevrijwaard. Ook het vee is gered. De schade beloopt 2000 fr., door verzekering gedekt. Te Dendermonde. Nooit te laat. Het is nooit te laat om eene verzach ting of genezing te bekomen. Den 5° Februari 1904, zegde ons Mme Bost eels.8 Ridderstraatte Dendermonde: Ik had schrik mij te moeten hukken zoo lievig leed ik dan aan rugpijnen en dat sinds een jaar In weerwil van alle mid delen verergerde de kwaal en ik moest iiet werk opgeven. Ik had gezwollen "nkels en ging zeer moeilijk ik sliep bijna niet meer. Van in 't begin der ver pleging inot de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer, te Aalst) voelde ik eene groote verandering in gansch mijnen toestand. Het water werd normaal bij 't opslaan was ik wel te pas, ik bad geene duizeling meer. Van dag tol dag stil len de pijnen, do eetlust keerde weder drie weken l;ater was ik genezen. Den i'j- April 1910 voegt M. Bostecls erbij Ondanks mijne 73 jaren houd ik nog een winkeltje want sinds dat de Foster pillen mij genazen hen ik altijd zeer gezond De oude menschen moeten niet wanho pen. Met het watergestel le herstellen en aan de nieren de kracht om het bloed zmvorenen te versterken weertegeven en Le behouden, verlevendigen de Foster Pillen gansch het lichaam. In alle apotheken in 'talgemeen (Eischt de handteekening James Foster ",50 fr. d doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat: Engclsche Apotheek van ('ii. Delacre, 04, Goudenbergstraat, Brussel. LEDE. Drie dronken personen van de wijk Overimpe, liepen 's avonds door verscheidene partijen aardappelen, en trokken een 100 tal struiken uit welke zij vernielden, daarna vernielden zij eene i a, ij rogge toehehoorende aan den land bouwers Leopold Mathys en Alfons Rjissi 1-aertMen vermoedt dat de schel men !ii van Wanzele zijn, dezelfde zijn, welke schoone sparren hebben ver nield in Ie planterij Prosper Ghilain, Wanneer men zonder ziek te zijn zwaai is /onder eetlust, zonder kracht, Is in t voldoende eene kleine dosispurgeer- iiiiddei-te nomen der Pil Walthéry om opgiuiiud en wel te pas te zijn. Mevrouw Z.. liep in do statie van Dendermonde over de spoorbaan juist toen verschillige waggons van eenen manuiiivreerenden koopwarentrein kwa- m,p;.i,gAi-old- Do vrouw was slechts op drie meters afstand van de waggons ei. op h-t punt, gevat te worden, toen de oedr.-statieoverste M. Malhurin haar ter hulp sprong en van een gewissen dood redde. De moedige bediende die, hij he! w egspringen door eenen waggon geraakt werd. bekwam eene kneuzing aan den arm. Deze daad verdient beloond te worden, te in« er daar het do eerste maal niet is iat M. Maihurin zich in de statie van Dendermonde eene der gevaarlijkste van Belgié door eene daad van moed en zelfopoffering onderscheidt. 1! Huis C. Praet De Witte, is l.mgs overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij do Groote Markt, in n° 4». HAM ME. De motorboot Ca- miIla - eigenaar. M. L. Scheerders van Sint-Nieolaas en geladen met 135 ton cirnent, lag aan de brug van den ijzeren- egin eene kille. Niemand was aan boord, zoodat liet s( liip daar voor zooveel als verlaten lag. Do brugdraaier Van Pottelsberghe hoorde op zekeren oogenblik een hevig gesuis binnen in den boot en ging zien wat er gaande was. Hij bemerkte dat het water, langs de kleine ruitjes der ma- chienplaafs, inslroomen binnenliep Hij gaf oogenblikkelijk liet alarm waarop honderden gehuren kwamen toe gesneld M. Frans Van Garsse, scheepsbouwer, nam het bevel en gebood de vensterkens langs huilen met zeilen, enz., le trachten le sloppen Dit was een lastig werk, daar de drukking te lievig was. Mi.td. rwijl liep het water in het ruim en in lie roef, en men zag het schip langs om dieper zinken Toen werden 4 pom pen te gelijk in de machienplaats gezet m zoo water trachten te vermin deren, waarin men dan ook gelukte. Terwijl men aan het pompen was,heb ben ecu :>o tal werklieden de cirnent,voor zeoveel het nog mogelijk was,uit de boot gehaald, zoodat deze oplichtte. Dank aan deze spoedige hulp, heeft men het vaar tuig van zinken kunnen vrijwaren. Hoi water dat in het ruim, in de ma chiènplaals, alsook in de roef gedrongen was. heeft eene aanzienlijke schade ver oorzaakt. Van do cirnent alleen zijn 70 ton totaal vernield. D< schade aan de motor is ook zeer groot. De boot is verzekerd, maar onge lukkiglijk de lading niet. Wonderbalsem Pasteur geneest prachtig brandwonden, abces, kloven, velziekten, jooksel, speen, enz. alsook gekwetst vee. 1 fr. Aalst: Bonner; de Valkeneer en in alle apotheken. - 'le A lerlecht was een Oostenrijker, siui. ii Wnrpeis, zich over zes maanden met zijn* rouw en twee zonen, J.2 en 14 jaar. komen vestigen in de Jorezstraat. waar zij den kost wonnen met het reini gen van caoutchouc. Dondei dag middag waren alle vier in il -ii kelder, waar de werkplaats was, n wei klaps eene bus naphte ontplofte. j Al de ruilen sprongen de vloer en de benedenverdieping stortten in, de deuren vielen uit hare hengels en zelfs vloog een deel van het dak af. Doch er was niet alleen stoffelijke schade: vrouw Wurpels was over het geheele lichaam schrikkelijk verbrand, zoodat zij in doodsgevaar verkeert. De man werd gebrand aan I et hoofd en de boenen en de twee jongens zijn insgelijks zwaar gekwetst. Allo vier werden naar liet gasthuis gebracht. De pompiers hebben den door de ontploffing teweeggebrachten brand gebluscht. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de PutteKorte Zoutstraat29, Aalst. Don 16 November 1911 vertrok het Engelsch zeil schip The Queen Victoria - van Tocopilla, in Chili iZuid- Amerika1, ter bestemming van Falmouth (Engeland.) Dat schip, een der schoonste welke Engeland bezat, was geladen met nitraat en moest, zonder tegenslagen, rond den 15 Maart ter bestemming komen. Tot hiertoe is men zonder nieuws van len driemaster 011 alles doel veronder stellen dat de boot mei man en muis ver gaan is. s De maatschappij heeft reeds de verze keringspremie getrokken en denkt dat liet zeilschip, einde December, in botsing gekomen is met eenen ijsberg en evenals de - Titanic seffens gezonken is Onder de opvarenden bevonden zich twee jonge Gentenaars, van zeer goede families, de heeren Schelstraete en Se- ghers, van 'L Rabot, die op de - Queen Victoria hunne proefjaren doden; eerst genoemde deed zijne tweede lange reis en zou daarna zijn exaaui van officier ter lange zeevaart mogen afleggen, terwijl de jonge Seghers. een oud leerling van Sinte Barbarakoïlegie, voor de eersten keer op zee ging zii scheepten in April 1911 le Hamburg (Duitsclilaud) in. 't Is liet tweede schip dat v 111 de jarc in de zelfde omstandigheden verdwijnt in Januari laatstleden moest het zeilschip Gulfslream le Liverp ol toekomen, doch tot hiertoe is het nog niet te zien geweest. Vroeger werd de - Queen Vic toria - reeds tweemaal vermist, maar telkenmale kwam het op 't onverwachts terug. Zal hel ditmaal weerom alzoo wezen Laat het ons hopen Belangrijke bedriegerijen zijn ont dek L inde Gasmaatschappij 'eAntwerpen. Zekere bedienden die hij de klanten den gasmeter moesten gan lichten de gasmeters werken door liet induwen van nikelslukken van 10 centiemen schre- in den boek een minder bedrag dien de gasmeter opgaf. Zij teekenden voor eigen inlichtingen het juist bedrag op een stuk papier. üp het bureel werd liet boek met het valsch bedrag afgegeven. Als de onlrou we bi-dienden dit hoek weder terugkregen, vaagden zij het valsch cijfer uit en ver vaagden het door liet echte bedrag Dit lieden zij opdat hel bed rog. hij gebeurlijke verandering van bediende, niet aan het licht ;.ou komen. Er zijn verscheidene betichten, sommi gen hebben, naar hot schijnt, duizenden franks verduisterd. De Gasmaatschappij heeft nu het stelsel der gasmeters doen veranderen. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH J0URET, Aalst. Een schrikkelijk ongeluk is te M> chelen om half 9, aan de aardewerken in de beemden nabij Neckerspoel voor gevallen. De genaamde i'. Van den Broeck, stoker, werd tijdens het vervoer der aarde, tusschen twee wagens gevat en zoodanig geplotterd dat hij op den slag dood was. Het slachtoffer dat nog niet lang in dienst was, is getrouwd en vader van een kind. Zijn lijk werd naar het doodenhuis gebracht. De gemeente Heffen, waar twee muziekmaatschappijen in vijandschap leven, werd verleden Zondag in opschud ding gebracht door betreurlijke wanor (lelijkheden. Bedoelde maatschappijen deden een uitstap welke meteen gevecht eindigde en in eene herberg werden de ruilen verbrijzeld. M. Van den Broeck snelde toe om de orde le herstellen en deed 0111 11 ure de herbergen sluiten. De ruststoorders gingen voort, een berber gier weigerde te sluiten M. Van den Broeck werd in het uitoefenen van zijn ambt beleedigd en op de dorpplaats wierp men met steunen naar hem. Ook werden twee revolverschoten gelost De gendarmen van Mechelen werden ver wittigd en zijn naar Heden gekomen om onderzoek te doen. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmann Ge Co., Brussel a 75 Cts. per stuk, TE AALST te verkrijgen Ier Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. -TeBorchon, op eenige kilometers van Luik geleden, kwamen drie bandie ten op de hoeve van D. Rensonnet, die daar afgezonderd woont mei zijne moe der, en waar men slechts kan komen door het bosch van Saivelelte. Dinsdag rond middernacht werd de pachter plotseling gewekt door drie mannen, die zegden veekooplieden te zijn, en die, door den nacht verrast, een onderkomen vroegen. Rensonnet, hen niet kennende, weiger de hen binnen te laten en ging terug naar boven, aan zijne moeder vertellende wat zonderling bezoek men wilde brengen. Woensdag morgend te 5 ure opstaande om zijn vee le verzorgen, vond hij inden stal de drie mannen, die hem des nachts hadden gewekt. Zonder pen woord le spreken, loste een van hen vijf revolver schoten en Rensonnet stortte stervend neer. Dan gingen de drie mannen binnen en, de oude moeder, eene 78-jarige vrouw, met eenen dolk bedreigend, eischten zij al het geld dal in huis was. Neemt al wat gij wilt, smeekte de oude. vrouw, maar laat mij vertrekken. En, meer dood dan levend verliet de vrouw liet huis, voorhij het lijk van haren zoon en snelde naar liet dorp, waar zij het alarm gaf, terwijl de ban dieten alles openbraken en doorzochten en eene som van 8-iüO fr. stolen. De vrouw kon ongelukkiglijk geen bepaald signalement van de bandieten gev en. Eene klopjacht werd in de streek gehouden. Deze misdaad heeft heel den omtrek met schrik vervuld. De oogst iu het Zuiden dor provincie Namen belooft zeer goed te zijn; ofschoon de regen cenigszins liet binnenbrengen belemmerd heeft, rekent men toch op een oogst van goede hoedanigheid. De regens zijn voordeelig' aan de haver geweest, waarvan het strooi kort was. In de streek van de Fagnes. nabij Franscho grens, zullen de peren, pruimen en kersen overvloedig zijn. Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich le wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Een voerman zag aan de groole deur der hoofdkerk van Luik eoim blikken doos slaan, waarvan hij de policie ver wittigde. De policiekommissaris M. Crópin begaf zich dadelijk naar de plaals en vond er eene vierkanten doos, waaropeen kadran van oen wekker was vastgehecht. Het gevaarlijk tuig werd naar de St- Paulusplaats gedragen, waar men het eenige uren liet liggen kommandant Genonceaux haalde het dan weg. In het stadslahoratorium onderzocht, bevond men dat de doos, die een 15 Lal centimeters vierkant was, dynamiet be vatte benevens eene andere erge ontplof bare stof. Een hologiewerk was er in gewerkt, doch was stilgevallen. Een stukje papier was van onder op de doos geplakt met de woorden Ziehier een pruim (chic) tabak van de bende BonnoL, Garniereu Valei. (Geteekend Le Myslérieux)- Het parket van Charleroi is meer en meer overtuigd, dat de afschuwelijke misdaad gepleegd op 28 Januari, le I)am- premy, en waarbij de eerw. heer De Jong en zijne meid werden vermoord, het werk is van de bende Bonnot. De twee bandieten, Carouy en Garnier heb ben in de streek gewoond en kenden heel goed de ligging van de pastorij. Hot parket heeft eene ondorvragings- coinmissie naar Parijs gezonden, om Féjard, die overigens hekend heeft, tal rijke diefstallen in Belgie te hebben ge pleegd, daarover te ondervragen. De magistraat, die destijds de zaak onderzocht, heeft te Dampremy, Maandag morgen, nog eens eenige getuigen onder- hoord, voornamelijk de cchlgeaoolcu X., die in de huurt der pastorij woonden, en 's nachts, toen zij door een verdacht gerucht gewekt, eenen kerel zagen staan die als chauffeur gekleed, daar de wacht hield. Zü gelooven zelfs, doch durven het niet bevestigen, dat zij het gerucht van eenen automobiel gehoord hebben Op bevel van het parket van Brussel, werden aldaar ook opzoekingen gedaan, 0111 te weten, of sommige leden der bende Bonnot, die achter slotzilte.i, le Brussel of Antwerpen niet verbleven hebben, of ook medeplichtigen hadden. Het parket van Gent heeft een naar stig onderzoek geopend om den persoon, die met de automobieldievcn in betrek king zou geweest, zijn, te ontdekken. Een persoon op wien reeds vermoedens wogen, doch wiens spoor men hijster is, wordt opgezocht. Het is zekere X., die eene zeer slechte faam geniet en met verdachte kerels omgaa I

De Denderbode | 1912 | | pagina 2