Gc\ul{ ^1 loopt de leugen nog zoo sne De waarheid achterhaalt ze wel Provinciale Consciencefeesten DITJES en DATJES. BEDEVAART Zondagrust. Allerhande nieuws. DADA-ZEER NESTLE'S KINDERMEEL Wij Verzekeren Ge h rinnert u nog hoe de cartelman nen, die het «duur leven» als een strijd wapen tegen de candidaten onzer partij bezigden, geschermd hebben met de historie der uithongering, verbod invoer der vreemde runderen en levens middelen - en andere nachtmeriën,waar mede zij het klein volk schrik aan joegen. Thans komt de LANDBODEmet officieele cijfers, om al dien bluf den bodem in te slaan. Ziehier Invoer van levend vee. Gedu rende de maand Mei, heeft België 207: stieren ingevoerd, 2199 ossen, 1712 kalveren, 2150 koeien en 1374 vaarzen alzoo te samen 9513 stuks rundvee, een getal dat verre boven dit van onzen gewonen invoer staat Gedurende de vijf eerste maanden der drie laatste jaren was de invoer als volgt 1912 Stieren 7,133 Ossen 8,758 Kalveren 5,649 Koeien 11,895 Vaarzen 7,590 1911 2,151 4,199 2,665 7,727 5,484 1910 2,748 1,242 2,747 11,275 7,531 41,025 22,220 25,536 Gedurende de vijf eerste maanden van 1912 werden uit de Vereonigde Stalen van Amerika 3182 stieren en 913 ossen ingevoerd en ongeveer 1300 ossen en en stieren uit Zuid-Amerika. De invoer van schapen was als volgt Mei 1912 5 m. 1912 5 m. 1911 Schapen 9,551 53,064 60.062 Lammeren 3,685 23,786 12,316 Uit Argentine werden in Mei 11. 3189 schapen en uit Uruguay 4744 schapen ingevoerd. Gedurende de 5 eerste maan den van 1912 en 1911 bedroeg de invoer uit Argentine resp. 24.427 en 5<>,33i en uit Uruguay resp. 10,029 en 3,969. Dat is voor 't vleesch. Voor de kaas is er vermindering, maar dit heeft zooals de statiestiek op het laatste zegt, zijne oorzaak. Boter en kaas. In Mei 11. heeft België ingevoerd 551,809 kilos boter, waarvan 529,232 kilos uit Holland. De invoer van koloniale boter was niet zeer aanzienlijk, wat waarschijnlijk toe Ie schrijven valt aan de vermindering der boterprijzen Gedurende de vijf eerste maanden der drie laatste jaren -was de totale invoer respectievelijk 3,414 000 k. in 1912 3,027,000 k. inl911en 2,303,000 kilos, in 1910. Sedert twee jaar is de in voer dus met een derde vergroot. Onze uitvoer is nog steeds afnemende 565,583,kilos gedurende de vijf eerste maanden van 1912 en 674,976 kilus en 709,938 gedurende dezelfde maanden van resp. 1911 e/i U'iO. Mei II, beliep onze export tot siudus 104,125 kdos. bijna geheel naar l'Vai. i. Van kaas werd ingevoerd in Mei 11. 833,000 kilos en gedurende de vijf eerste maanden van 1912 1911 4,040.019 k. 4,405,295 k. Waarvan uit Holland 3,288,119 Frankrijk 369,319 Zwitserland 309,391 3,733,099 323,350 262,984 1910 4081,6S0 k 3,426,178 320,461 263,815 De mindere invoer is te wijlen aan de mindere productie van Holland, tenge volge der groote droogte van 1911. De Hollandsche kaas, die niet op contract moest geleverd worden, steeg den prijs en daar hij niet al te overvloedig in voor raad was zoo is de uitvoer naar den vreemde en dienvolgens het verbruik afgenemende geweest. Zullen de .cartellisten nu hunne «dwa ling» erkennen Als ge dat denkt!... TE GENT, OP 21 JULI 1912. Nog eene maand scheidt ons van den feestdag en reeds zonden 102 maatschap pijen van stad en buiten hunne toetre ding in. Van nu af aan is het dus zeker dat de 21 Juli weer een groote Vlaam sche dag zal zijn voor de Arteveldestad. Aan de voorbereiding van het program ma wordt dapper doorgewerkt en de bijzonderste nummers zijn reeds gereed. Het programma is bepaaldelijk vastge steld 's Morgens 11 uur. Letterkundige Feestvergadering in do Nedei land sche Schouwburg. 's Namiddags 4 uur. Optocht der toegetredene maatschappijen 's Namiddags 5 uur. St Baafsplein. Verheerlijking van Conscience's beeld. Volksliederen. Aanspraken. 's Avonds om 8 uur. Uilvoering van marmer beelden, de roerendste taferee- len uit 's Schrijvers werken voorstellende met toepasselijke oud-Vlaamsche liede ren. Zooals men ziet willen de inrichters iets prachtig en grootsch en sparen dan ook geene moeite om er toe te komen. Hel ComiteiL doet dan ook eenen krachtigen oproep tot de maatschap pijen van allen aard en van alle denk wijzen, zoowel van Gent als van gansch de provincie Oost Vlaanderen om talrijk aan de huldebetooging deel te nemen. De kringen welke bij mogelijke verge telheid geene uilnoodiging zouden heb ben ontvangen, worden verzocht zich te wenden tot het Secretariaat, Spiegel straat, 2o, waai- zij do noodige inlich tingen zullen verkrijgen. Uitgerekend. Om de alge- meeno werkstaking te doen lukken, moe ten de socialisten beginnen met sparen, zegt Vooruit. Met 1,50 fr zegt hij, kan een huisge zin van 5 menschen leven,men kan voort met palaten, brood en rijst., en als hol voedsel in volkskeukens wordt bereid, dan zal er nog wel wat vet bij zijn. Het vraagstuk is dus opgelost. Op die manier zou een huisgezin nog al spoedig 50 of 60 fr. kunnen sparen alle weken 5 fr. bijvoorbeeld. Met 50 fr. kan men weer 5 weken leven. Na 5 weken algemecne werksta king zal het Zuiver Algemeen Stemrecht er wel door zijn Komaan het is maar 'nen kwaden keer P. S. Men zegt dat zo in Vooruit eene groote hoeveelheid riemen hebben ingedaan Ze zullen afgeleverd worden aan verminderden prijs daarmee zal men zich den buik kunnen toeriemen als hij te veel rammelt. Reisabonnementen aan ver minderden prijs. Reisabonnementen aan verminderden prijs, voor eene ver plaatsing per week, loopend over twaalf achtereenvolgende weken, zullen door het spoorwegbestuur afgeleverd worden, op aanvraag aan de statieoversten, verge zeld van een hijzonder bewijsstuk, af te leveren door het hoofd van den dienst waaraan de belanghebbenden zijn ge hecht, aan 1° de agenten der beheeren, afhangend van hel ministerie van spoor-, posterijen en telegraaf, welke dienstreizen ondernemen in derde klas 2-e aan de werklieden van dezelfde beheergroepen. Op deze abonnementskaarten wordt de dag der heen- en der terugreis aange duid,doch deze dagen mogen desgevallend vervroegd of vertraagd worden, rails goedvinding van den statieoverste. 20 per cent. Sprekende over algemeene werksteking stelt Le Peuple vast dat bij de socialisten nog geen 20 per cent der werklieden vereenigd zijn nadat de landbouw werk lieden ter zijde gelaten zijn. Op het einde van 1910 waren enkel 92.635 leden in de socialistische syndi caten; Le Peuple schat dat er nu 125 000 zijn. Laat ons dat aannemen - dat ware misschien tien per cent, dus eene zeer kleine minderheid En 't is die minderheid die haas zou wil Ion spelen over heel het land Hervormingen in het Leger. Naar loopende geruchten laten ver nemen, zou men in het departement van oorlog een grootsch ontwerp van her vormingen hebben opgemaakt. Al de regimentscholen zouden af; schaft worden en deze scholen in een groot gesticht vereenigd in het kamp van Bevcrloo. Anderzijds zóu de ruiterij school Ieperen worden overgebracht naar ver, in de lokalen der regimentscholen aldaar, doch gansch heringericht. Alle officieren en onderofficieren zou den er een jaar verblijven en de officieren tot den graad van kapitein bevorderd, en die een hoogeren graad verlangen, zou den op 35 jarigen ouderdom terug naar de school worden gestuurd, om i jaar lang in den zadel te zitten. Uit Herzele. Het valt hoege- noèind niet te betwisten dat de groene volksfopperij tal van groene Fransmans uit Frankrijk heeft doen komen om aan de kiezingen van 2 Juni deel te nemen en hunne reiskosten heeft betaald. Volgens Groene Pie beschikte de groene Volksfopperij maar over 200'J frank En de zilverlingen van speelhaas Mar quet dan Voor de kleine burgerij De Landsbond der Kleine Burgerij zal vergaderen te Brussel, .in het Beurslo- kaal. Zondag 28 Juli, om 10 uren des morgends. Bedieningen van opzichter van werken. In Augustus eersik., wordt een vergelijkend examen afgenomen voor het aanwijzen van 25 kandidaten tot de bediening van opzichter, bij den dienst van Wegen en Werken, Groene zetel. I>e groentjes Eychem, Ninove, Oultre, brachten ook Zondag 11. eenen groenen zetel als geschenk aan den held van Cliipka. Als het al nieuwe zetels zijn die men hem sedert 4 jaren brengt, dan moet hij er voorzeker eene collectie van ten minste zes in zijn bezit hebben Nu, men verzekert ons dat hij sl chts een enkele groene zetel bezit en dal het altijd denzelfden zetel is die dienst doet en dus nogmaals Zondag 11, Gedenkteeken aan een Je zuiet. Zaterdag, werd te Poitiers in Frankrijk, een gedenkteeken ingehuldigd door den Oudheidkundigen Kring dier stad opgericht ter nagedachtenis van een Belgischen Jezuiet, den E. Pater De La Croix, in 1831 in Hencgouw geboren, doch die bet grootste deel van zijn leven in Frankrank heeft doorgebracht. Hij onderscheidde zich als schilder,toonzetter en bijzonder als oudheidkundige hij heeft in de omstreken van Poitiers zeei' belangrijke monumenten opgegraven uit de eerste eeuwen onzer tijdrekening en daarover zeer leérrijke verhandelingen uitgegeven. Na de verbanning dei' Je zuïeten uit Frankrijk, ging de E. Pater De La Croix eenzaam loven in een houten hangaar nabij Poitiers, waarvan hij een echt museum van oudheden wist te ma ken hij overleed er den 14 April 1911. Bij de inhuldiging van het gedenktee ken, door zijne bewonderaars ter nage dachtenis van den geleerden kloosterling opgericht waarvan het Institut de France» en het Fransch Oudheidkundig genootschap vertegenwoordigd M. do burggraaf de Ghellinck vertegenwoor digde den koning der Bolgcn, onder wiens hooge bescherming de inschrijving voor het gedenkteeken geplaatst was. Antoon de Genezer» Louis Antoon, in den omtrek van Luik gekend als (i do Genezer» is in zijne wonfng te Jemeppe overleden. Hij was geboortig van Bergen bij-Luik waar hij op 8 Juni 1846 werd geboren. Hij was fabriekarbeider,maar verliet zijn geboortddorp, 25 jaar geleden en ging zicli in Rusland vestigen waar hij een fortuintje won. Te Jemeppe deed hij op Bois-de-Mont eene werkers cité houwen. In 1903 deed hij verscheidene zijner huizen afbreken om een tempel te bouwen die hem 60,000 fr. kostte. Antoon had talrijke aanklevers 'zijner leering in verschillende landen van Europa, maar hij zonder in België, Frank rijk en Duitschland De tempel van Jemep pe bevat zijne drukkerij, waar elke week duizenden hronchuren en strooibriefjes werden gedrukt en verzonden. De "Antoinisten- aldus noemt men de volgelingen zijner sectie -- dragen eene soort sou taan en zeer grooten hoed. Hij heeft op zijn sterfbed den wenscli uit gedrukt dat zijne vrouw hem in het ver spreiden zijner leer zou opvolgen. Tweemaal werd hij vervolgd en ver oordeeld tot geringe straffen, voor het onwettig uitoefenen der geneeskunst. Zijne godsdienstleer, geheel gegrond op bijgeloof, vormt hoofdzakelijk volgelin gen onder de lieden, die alle godsdienstig gevoel verloren hadden. De bevolking der provincie Oost-Vlaanderen. Het «Staatsblad» kondigde de officieele cijfers af der laatste tienjarige volksoptelling. Wij putten daaruit de volgende cijfers De provincie Oost-Vlaanderen heeft eene bevolking van 1,125,814 inwoners. De meest bevolkte stad is Gent, 166.715 inwoners de minst bevolkte gemeente is Paulaathem, 184. Ziehier de bevolking der sleden van de provincie Gent, 166,715 inwoners Aalst, 35 272; Oudenaarde, 6,909; Eekloo 13 673 St. Nikolaas, 34,881 Donder- monde, 10,193 Deinze, 5,140 Lokeren, 22,996 Ronse, 22,528; Geeraardsbergen, 12,473 en Ninove 9,274. Het socialistisch kongres. De socialistische hoofdmannen waren Woensdag in 't Maison du'Peuple te Brussel, vergaderd, om toebereidselen te nemen, voor hel kongres van Zondag. Volksvertegenwoordigers, senators en leden van den algemeenen raad, waren op deze vergadering bijeengeroepen. De kwestie der algemeene werkstaking werd er besproken. Het grootste deel der hoofdmannen,zijn tegen de werkstaking Zij willen van geene overhaaste bewe ging die schipbreuk zou lijden. De uitvidder der naaima chienen. Te Lyon heeft zich een comi- leit gevormd, dat voordoe] Heefteen ge denkteeken op te richten ter eere van Barthélemi Thimonnier, om alzoo alle onrecht te doen verdwijnen welke zijne kortzichtige tijdgenooten hem deden ver duren,wanneer hij na langen, vermoeien- den arbeid en na vele ontberingen er in slaagde het eerste praktische, bruikbare naaimachien Le vervaardigen. De vroeger bestaande macliienen konden niet prak tisch toegepast worden en waren alzoo gansch nutteloos. Het was Thimonnier welke hel geluk had een naaimachien te inaken dat aan al de vereischen voldeed welks princiepen ten huidigen nog worden toegepast. Deze uitvinder werd in 1793 te Arbresle geboren en plaatste zich als leerjongen bij een kleermaker. Van dezen hoorde hij dat er in Amerika een naai-apparaat uitge vonden was en hij rustte niet alvorens hij na lange jaren versterving en spaarzaam heid er in gelukt was 800 fr. hijeen te zamelen, waarmee hij zich een apparaat uit New York liet komen. Dan sloot hij zich op in zijne kamer, te Lyon, zette zich aan den arbeid, zocht en beproefde tot dat hij er eindelijk in gelukte het wer kelijk praktisch naaimachien gevormd te hebben. Zijne vrienden hielden den kleinen kleermakersjongen voor waanzinnig, In het jaar 1829 kon hij eindelijk een patent op zijne uitvinding nemen, maar nu be gonnen voor hem de bitterste ontgooche lingen.De kleermaker bij wien de jongen werkzaam was, vernietigde het eerste naaimachien, daar hij dacht dat het de ondergang van zijn ambacht zou veroor zaken, Gansch ontmoedigd en bedroefd ver trok Thimonnier met het weinig geld dat hij nog bezat en nam zijnen intrek in eene kleine kamer in het departement Rhóne, alwaar hij na korten tijd, door iedereen verlaten en vergeten, in de bitterste ar moede stierf. Nog 22 jaar Onder dezen titel vertelt een anti katholiek weekblad 't onderstaande Vier liberalen, mismoedigd, zaten rond eene herbergstafel, den avond der neder- ag van 2 Juni, en oen van hen zegde Wat nu gedaan Een magistraat, die deel maakte van het gezelschap, antwoordde Wachten. Wachten, hoe Ziehier Wanneer Frère-Orban, terug aan hel bewind gekomen, zijn ont werp van schoolwet van 1879 had voor bereid, ging hij het onderwerpen aan Van Praet Deze las het met de grootste aandacht, en, het terug gevende aan Frère, zegde hij Indien dit ontwerp gestemd wordt, zullen de katholieken terug aan 't bestuur komen en zullen er vijftig jaren aanblijven. Frère ant woordde 'L Is wel mogelijk, en voor my zeg ik er niets tegen..., maar ik hen er toe gedreven door de openbare ge zindheid Bn dó magistraat besloot Ziedaar nu 28 jaren dat de Katho lieken de teugels van den Staatswagen terug in handen genomen hebben wij hebben nog slechts 22 jaar te wachten Een niet staker - M. en Mad. Emiel Vandervelde zullen eerstdaags naar Engelsch Indië vertrekken. Mijn lieer en Madame zullen daar geze ten op den breeden rug van monsterach- tige olifanten speelreisjes maken en van ver leeuwen- en tijgerjachten bijwonen, terwijl nunne Belgische werkbroeders in staking zullen gaan, om 't plezier te heb ben met vrouw en kinderen gedurende veertien dagen honger te lijden Men ziel. dat er geen verschil istus- scbea de r ode leiders en hunne dutsach- tïge volg,dingen, 't Is al dal men het ziet t Geduld in den tegenspoed. Het iiberale blad L'Etoile Belge dient de volgende saus toe aan de liberalen De partij die niet kan verdragen in de O;,-sitio te zijn, en die daardoor uit een-a! i is eene partij die doodriijke kie- mén in zich draagt. Het is niet omdat zij in de oppositie is dat ze ziek is het is omdat ze ziek is dat ze niet kan verdragen in de oppositie te zijn. - 't Is schoon gezeid, maar als dat 28 en 30 jaar begint te duren, dat men in de oppositie is, dat verveelt, we verstaan dat zeer goed. In zulk tijdverloop worden de men schen oud. Mijnheer N. stelt zijn tweede vrouw, reeds bejaard, aan zijne kinde ren voor. Kust die dame, zegt hij tot den jongste, het is uw nieuwe moeder. En de jongste fluistert zijn vader in 't oor Daar hebben ze u mee bedrogen, vader, die is niet nieuw meer. Belgische bevolking. De jaarlijksch' opgaaf van de bevolking is Woensdag weer in den «Moniteur» ver schenen Zij is ditmaal de statiestiek der laatste volkstelling (December 1911). Provincie Antwerpen, 987,201 Oost- Vlaanderen, 1,125,814; Wcst-Vlaanderen 878.417 Limburg, 279,170 Brabant, 1,494,416. Wanneer men de 4 uitsluitend Vlaam- sche provinciën lelt, dan komt men tot een geheel van 3,257,602 Vlamingen. Provincie Henegouw, 1,239,712 Luik 890,918 Luxemburg, 231 314 Namen 363,449. De vier Waalsche provinciën hebben dus 2,725,393 inwoners. Wanneer men nu vaststelt dat Brabant een overwegend Vlaamsche provincie is, dan komt men tot. de slótsom dat dé t'laamschsprekendë bevolking van België aen en half millioen meer bedraagt dan de be'Volking,AV!f-r moedertaal het Fransch is. Oude geschiedenis. Augus tus 1789. Desen somer is tot Aelst aen de Vaertliet derde en leste deel van de muer langs de Vaert, synde 't eerste deel gemaekt 1780 en het tweede deel 1784. Ook is er te Ninove oproer ontstaen waer voor den borgemeester is gevlucht en met het aenkomen van een deel van 't garnizoen van Dendermonde en aldaer 5 a 6 daegen verhieven te hebben is ge- stilt maerden borgemeester istot Brussel gebleven wederom eenige huysen geplun- dert in April 1790. September. —Men spreekt hier veel van veel volk van ons land dat soude bij een treken op den hollandschen bodem omtrent Breda onder het boleyd van sekeren henricus Van der Noot geboortig v<mende voor desen adv4 van den raede van Brabant tot Brussel en van wegens den Kyser gebannen uit syn ryk en is gevlucht naer Engeland en soo men segt daer soo veele te wege gebragt dat hy de gratie soude gewonnen hebben van den Konink, van daer naer holland en pruysschen en aldaer ook groote sae- ken gevoordert heeft voor ons verdrukt nederland. Stad Aalst. Academie van Schoone Kunsten. Maandag 1 Juli, om 11 uren voormid dag zal ten Stadhuize, Groote Feestzaal, gesel lieden de plechtige Prijsuitreiking aan de leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. De werken van den prijskamp zullen ten toon gesteld blijven in 'het lokaal der Academie, St-Martensplaats, gedurende de drie eerste Kermisdagen van 10 uren 'svoormiddags van 1 uur namiddagen van 5 tot 6 uren 's namiddags. naar O. L. Vrouw van Lourdes. Van 27 Oogst tot 4 September. Een trein zal op 26 Oogst vertrekken met een dag ophoud te Parijs Montmartre. Fransche sermoenen door EE. PP. De Harveng, Godschalck. Vlaamsche ser moenen door E. P. De Groote. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij E. H. PAROT, LA LOUVIÈRE. KERK VAN SINT-MARTINUS. Heilige Familie. Maandag aanstaande, 6 Juli, maande- lijksche Vergadering voor de leden van de Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Baron Lodewijk de BETHUNE, Volks vertegenwoordiger van het Arron dissement Aalst, komt van wege den Heer Baron de Broqueville, Minister van Spoorwegen, den volgenden brief te ontvangen Weerde Kollega, Als gevolg op uwe aanbeveling heb ik het genoegen u te melden, dat van den 1 October aanstaande af, den trein 3092 om 17 uren 42 uit Gent (Zuid) vertrek kende te 18 uren 40 te Brussel (Noord) zal aadkomen alwaar hij alzoo zijne aan sluiting zal kunnen afgeven aan trein 662 oin 18 uren 46 uit deze laatste statie naar Luik vertrekkende. Aanveerd, weerde Kollega, de verze kering mijner verkleefde gevoelens. Get. de Broqueville. Brussel, den 24 Juni 1912. School voor vroedvrouwen. De Gouverneur van Oost-Vlaanderen brengt ter kennis der belanghebbenden, dat met het eindigen van hot tegenwoor dig schooljaar, er in de school voor vroedvrouwen, le Gent, nieuwe leerlingen kosteloos zullen kunnen aangenomen worden. De aanzoeksters moeten ongehuwd zijn, vrij van lichamelijke gebreken en eene goede gezondheid genieten.Zij zullen hunne vraag aan het gemeentebestuur hunner woonplaats, vóór den 10 Juli aanstaande moeten doen toekomen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 30 Juni 1912, M. Quintyn, Korte Zoutstraat. Programma van het Concert welke zal gegeven worden door de Fan- faarmaatschappij De Jonge Aalste- naars a op ZONDAG30JUNI, om 3uren, ter Esplanadeplein, onder de leiding van Mr Leopofd Barrez. 1. Bruxelles Exposition, Marche. XXX. 2. Marie Henriette Ouverture. L. Montague. 3. Saluta Luctéa Valse. J. Volant. 4. Enidrachir. Mazurka de concert. J. Jonghers. 5. Oliva, Polka voor Piston E. Mathieu. uitvoerder Mr Alph. DeClippele. 6. Aimons nous, Schotisch. J. De Wyngaert. Ter gelegenheid onzer Kermisfeesten zal DE DENDERBODE op Donderdag 4 Juli niet verschijnen. Wafels Wafels Ter gelegenheid van de kermis zullen er in de Korte Zoutstraat bij Alfred Thybaert goede en lekkere wafels te hekomen zijn. Zondag en Maandag, twee eerste kermisdagen enden Zondag opvol gende. Op aanvraag besteld men ten huize. Het goed voorbeeld te Brugge. Hoevele kwalen zullen velen onzer lezers vermijden mot het voorbeeld na to. volgen van M'"e Cuveli ;r, 57, Mortel- straat le Brugge, die ons den 19 Septem ber 1903, zegde. Drie jaren lang heb ik aan nierpijnen en aan ailo soorten van kwalen geleden mijn water was troebel en moeilijk, ik had duizelingen, overvloedige zweetingen bij de minste beweging Ik sliep niet meer en 's morgens was ik onbekwaam te werken, ik was zonder eetlust en ver zwakte zoodanig dat ik niets meer kon verrichten. Dit droevig leven duurde tot op den dag dat ik de Foster Pillen nam (verkocht in de apotheek De Valkeneer, te Aalst). Tot mijne groote tevredenheid worden de pijnen minder hevig, de eetlust keerde weder, de kwalen verdwenen daar die beternis toenam was ik na wei nigen tijd genezen. D'n 12 Mei J909 voegde Mme Cuvelier, er hijDe Foster Pillen hebben mij zoo wel genezen, dat ik geene enkele pijn meer gevoelde, ook beveel ik ze steeds den lijdenden aan. Rugpijn, zenuwachtigheid, geele ge laatskleur, gebrek aan eetlust, gevoel van afmatting, aanhoudende behoefte naar be weging,al die ongemakken duiden eene verhitting of vergiftiging van 't bloed aan die de verzwakte nieren onbekwaam zijn te zuiveren. Met aan de nieren de kracht weer te geven om al die onzuiverheden die den bloedsomloop hinderen, spoedig af te lossen, brengen de Foster Pillen eene volkomene en blijvende genezing. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Eugelsche Apotheek van Gil. Delacre, 64, Coudenbergslraat, Brussel. kig maakt een zacht, rein gezicht, te:, jeugöig, frisch uiterlijk, een blanke zachn 1 u!'.V en verblindend schoon teint. Dit alles b--w«rbt van Bergmaan Co., Brussel i 75 Cts. per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Plet Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote Markt, in n° «5. Dinsdag nacht kwam Lodewijk M., schrijnwerker, wanende Muntstraat, te St Gillis, (Brussel),thuis. Daar zijne echt- genoote hem zijn nachtzitten verweet, ontstond er twist, die zoo hoog liep, dat de vrouw in hare woede een keukenmes nam en óp haren man toesprong. Deze kon den steek afweren en ontwapende zijne vrouw, doch werd hierbij den pols ader der rechterhand doorgesneden waar uit hel bloed gudste. De gekwetste werd bij hoogdringendheid naar hot gasthuis gebracht. Zijn toestand iserg.Zijne vrouw die de vlucht genomen heeft, werd tot hiertoe niet ontdekt. Leeningen op hypotheek voor aan* koop en bouwen van huizen, enz., zich te wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Laeken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Woensdag morgend rond 6 1/2 ure bevond zich Jozef Goossens,metserdiener, met eene maand steenen op eene stelling van een nieuw huis der zegepraalstraat, te St-Gilles (Brussel), toen hij door eenen misstap omsloeg en op de straatsteenen terecht kwam. De ongelukkige die den schedel geklo ven was, werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Ik benvroolijkenbloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Femand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Desehoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DËN BERGH-JOURET, Aalst. Woenslag morgend rond, 2 uren, werden drie kerels aangehouden, die bij middel van valsche sleutels in de woning gedrongen waren van mad. wed. Martem Kerkstraat, te Koekelberg. Een gebuur die het gerucht hoorde, verwittigde de politie die de drie dieven verraste. Een der kerels bracht eenen der agenten eenen schop op den buik toe, waarop deze zijnen revolver afvuurde enden dief in het lin kerbeen trof. De drie kerels werden aan gehouden en in het bezit van een lierenaar gevonden. Lezers! Indien gij aan verstoptheid lijdt of aan eene welkdanige ontsteking, neemt uwe toevlucht tot de Pil Walthéry die u heter en vlugger zal genezen dan eene andere remedie. 1 fr. Woensdag morgend is in de bougie- fabriek van den Bergenschesteenweg, te Anderlecht een ketel ontploft.Twee werk lieden, August Appel mans, wonende te St-Quentins-Lennick en Jozef Hendrickx, wonende steenweg van Bergen bekwamen vreeselijke brandwonden.Zi; werden naar eene kliniek gevoerd. Men wanhoopt hen te redden. Door zijn geheimvolle kracht is de" Wonderbalsem Pasteur een schat tegen uitwendige ziekte, ifr. Aalst: Bonner; de Valkeneer en in alle apotheken. BURGERLIJKESTAND DER STAD AELST. Geboorten - Mannelijk geslacht 10) Vrouwelijk 11) Huwelijken H. Tombeur, fabriekw., met J. Cor- nand tw. F. Marckx dienstkn., met M. Lievens, br. P. VanDorpe vellenb. met J. Meert, tw., A. Van Dorpe, fabriekw., met M. Van Goethem, tw. L. De Sutter, steenbakker, met M. Yse- baert, tw. A. Van Droogenbroeck, suikerbakker, metM. Brecltpot, stikster. M. Verhulst, steenk., met M. Van der Stok, z. b. B. De Decker, lacetb., met F. De Schutter, br. F. Abbeloos, metser, met G. De Pauw, tw. L. De Bruyn, bed. met F. Rumbaut, z. b. Overlijdens R. De Bruyn, man Bruyland, brou wersgast, 40 j Paperodedries. G. Huylebroek, man DeGeynt, steenkapper, 40 j., Ajuinstraat. M. Borremaus, wed* Bauwens, renten. 84 j., Fabriekpl. A. Van Delsen, scholier, 10 j., Duive- keetstraat. R. De Smedt, man Van Gent, z. b., 77 j., KI. St-Janstraat. R De Gols, man van Mieghem, z. b. 76 j., Langestraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Bericht. Gedurende do kermisda gen zal het Bureel des Burgerstands open zijn alle dagen van 8 tot 9 uren 's morgends. Marktprijzen. Aalst.Zaterdag 30 Juni 1912. Aardappelen de 100 kilo, 0 ,00 k 0.00 Boter per 3 kil. 7,20 k 8,91 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,15 k o,oo Fiere de 25 2,25 k 2.50 Ajuin de 100 kil. 30,00 k 00 00 Viggenen, per koppel 85,00 a 95,00 BOTERMARKT —Heden Zaterdag werden 231 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te eamen 1815 kilogi. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Schyt der kalvers en veulens door het A merikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelyk te Aalst, bij De Valkeneer en Callebaut.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2