m NESTLE'S KINDERMEEL, DITJES en DATJES. Rechterlijke Krouijk. Stad Aalst een Luisterrijk Feest Leest en verspreidt "DE DENDERBOOE,, ZondagTust. aainzicktkaarten Leening vao l,649,000fr. Allerhande nieuws. Au Bon Marché m rm 0e,ck» DADA-ZEEP n\ lerbest aangepast. De schrijver van hot Cartularium bewijst zijne stelling door talrijke getuigenissen uit de Middeleeuw sche Kronijken, en doet duidelijk zien uit de oorkonden, weinigen lijd na Lambertus Le bègue geschreven, hoe de begijnen aan dezen laatste hunnen naam ontleenden. Op deze algetneene begrippen volgt onmiddellijk de geschiedenis van het begijnhof, te Aalst in 1261 ontstaan Het werd opgericht op eenen grond gegeven door Wouter De Ghier en zijne vrouw Gertrudis, aanzienlijke burgers der stad, met tusschenkomst en op aanvraag wel licht der predikheeren van Gent, die het bof van St-Elisabeth bestuurden, kort te voren aldaar door de Gravin van Vlaanderen gesticht Eenige inlichtingen worden dan door den schrijver gegeven over het inwendige dier geestelijke hoven. Wat nu het Cartularium en het Rente boek betreft, onnoodig aan te merken boe de geschiedschrijver nauwkeurig de r.'gelen bijblijft, die door de hedendaag- sche wetenschap voor het vak zijn gevergd. Genoegzame,alhoewel zeldzame, nota's helpen den lezer om klaar te zien in het Cartularium, of verzameling der aloude stichtings en beschermingsbi ieven door de overheden verleend. Dit perka- mentregister levert de beste bewijsstuk ken voor de geschiedenis van het begijn hof. Eveneens kan men het Renteboek zonder moeite doorsnuffelen en hier is f de belangrijkheid van deze uitgave, dat men in het Renteboek aangeteekend vindt, van uit de XV* eeuw, en naar modelbiu van vroeger, al de reuten en eigendommen welke de begijnen van Aalst gaandeweg van hunne medezusters en andere weldenkende personen ontvin gen. Gewoonlijk zijn de renten bezet op een huis in de stad of op gronden in het omliggende, waarvan dan altijd nauw keurig de ligging met de namen der straten, wijken en kouters, alsook de namen der schenkers, tier bewoners of gebruikersei) der aanpalende eigenaars worden opgegeven. Eene kostelijke bron zijn zulke boeken voor het nasporen van bijzonderheden aangaande oude geslachten, huizen, straten of plaatsen eener gansche streek. Zoo zal menige familie van Aalst en zijn Land, in het Renteboek van het begijnhof ontwijfel- bai e aanduidingen ontdekken over leden van haar voorgeslacht. Het werk sluit met eene verzorgde tafel van plaats- en persoonsnamen, die ten uiterste alle opzoekingen vergemak kelijkt. Om zijn vernuft, om zijne moeite, ver dient waarlijk de oerw. heer Soens dank en steun. Hij verdient het van de Aalstc- naars in het algemeen, maar bijzonderlijk van den Oudheidkundigen Kring wiens uitgaven hij met zijne echt weten schappelijke bijdrage komt te verrijken. J. D. P. werkend lid van den Geschiedk. Kring van Gent. II. Het werk is le verkrijgen bij Sfitakls-S'hüermans. Aalst,of bij Siffer, Gent, en kost 2 frank. Ter vergadering der groene democra ten op 23 Juni alhier gehouden, kwam het stemrecht voorde vrouwen ook ter spraak. In 't verslag dat Groene Pie er in «Het Land van Aelst» over meêdeelt leest men onder ander - Algemeen werd aangenomen dat het geven van stemrecht aan de vrouwen een louter kiesmanoauver is. Kiesmanceuver Altijd dezelfde lo- genachtige verdachtmaking De waarheid is dat ons Katholek Mi nisterie zich noch voor noch tegen het vrouwen stemrecht heeft verklaard. Verder zegt Groene Pie In princiep waren al de democraten van het arrondissement het eens, dat de vrouw benevens den man stemrecht zou genieten, doch daarvoor om daarover te beslissen is een partij kon gres noodig, omdat alle democraten het vast zouden eens zijn. Wat ellendige plannentrekkerij. 't Is niet moeilijk om tusschon de regels te lezen dat de groene socialisten zoo ver veerd zijn van het vrouwenstemrecht als de roode socialisten Groene Pie weet immers dat het de begrafenis zou zijn met laagste» dienst der groene Volksfop perij Op hol. De nedrlaag die de roode en blauwe cartelisten op 2 Juni hebben geleden, heeft hun verstand zoo geweldig op hol gejaagd, dat er meer dan eene vijs is losgeraakt. Dit bewijst ons het manifest door het antiklerikaal bevrijdigingscomiteit van Charleroi in de wereld gezonden. Men oordeele Armzalig en droevig België On waardig en vuil klein landeken. Gij bezit ja, het bestuur dat u past. Want gij zijt enkel een Jezuitenhol, een Capucienen- klooster, een Staat van den Paus, eene Spaansche provincie, een Paragay, in één woord, een versleten misbaksel. - Gij zijt de schaamte en de schande van de hedendaagsche beschaving en van den Vooruitgang een vloek en eene uitdaging 'egenover de Menschelijkheid en de Rede. Gij trekt over u het medelij den en het misprijzen van Frankrijk. Gij komt aan den staart van alle volkeren Heel Europa lacht u uit. De zon zelve schaamt zich over de aarde, hare dochter. - Want moeder de zon ziet in hare dochter, de aarde, eene onuitwischbare vlek HET KLERIKALE P.ELGIE. - A bas la Calotte Naar de verlossing door... de veree niging en de opslorping met en door Frankrijk. Maar wat wil men toch Zotten zijn ook lièn I Een miljoenair-uitvinder. Men verzekert dat de heer Angache, mil joenair, het middel gevonden heelt om een sneltrein in volle vlucht op een af stand van 100 meters te doen stoppen. Een rijdende trein wordt op automa tische wijze voor en achter beschermd. Zoodra de baan niet vrij is, werkt het toestel. Eerst wordt de machinist door een geschuifel verwittigt! 100 meters verder klinkt een scherp gefluit en de remmen slaan toe. Wij zullen zien 1 Een frank vijftig centiemen lags Volgens pacha Anseele kan een werkmansgezin van 5 menschen met 1,50 fr. daags leven -, men kan voorts, 't is te zeggen, dat ze over den pot niet springen moeten, met pataten, brood en rijst.. Wal zegt ge daarvan gij, werklieden?.. En gij. Groene held van Chipka Wat zeker is, 't is dat Anseele met zul- ken mageren kost niet zou te tevreden zijn. Immers, 't is al goed voor de gaaien naar voor hem dat is wat anders, 't Aelstersche Fredje zou er ook al tegen stoemelen De buitengewone zittijd der Kamer.— Naar het schijnt zal de zittijd der Kamer, die den 9 Juli geopend wordt duren tot 19 Juli,daags voor de nationale feesten. Hij zal ui tsl ui tel ijk besteed wor den aan het onderzoek der kiezing- n en eenige dringende ondervragingen. Het voorstel tot herziening der grond wet, ten einde het Zuiver Algemeen Stemrecht te kunnen invoeren, zou door de socialistische groep maar nedergelegd worden bij de heropening van den gewo nen zittijd in November. Tot nu toe zijn in de Kamers nog geene ernstige klachten ingekomen tegen de kiezingen van 2 Juni. Een persoon uit Antwerpen vraagt'de ongeldigheid der kiezing van den heer De Meester die gekozen is als workdadige n als toevoegende. Eene klacht is ingediend tegen het niet aanvaarden der lijst van afgescheiden so cialisten, te Bergen, en eene lijst van den Middenstand te Antwerpen. Eindelijk een verzoekschrift, dragend de namen Garnier, Bonnot en Lodewijk XVI, vraagt de vernietiging der kiezing van het arrondissement Neufchateau- Virton. Vrouwenstemrecht. In de zaal Patria. te Brussel heeft de gekende propagandiste, Mej. Van den Plassche, die wij reeds in verschillige vergaderin gen het woord over dit punt hoorden voeren, eene voordracht gehouden over het vrouwenstemrecht. Haar doel is vooral, zooals men weet het kind beschermen, de vrouw verdedi gen, het alcoolisme bcstrijden- De spreekster verwierf veel bijval. Cholera en typhus. In de Akademie der Wetenschappen te Parijs, werden dees week twee belangrijke mee- deelingen gedaan, betreffende !e bestrij ding dier schrikkelijke ziekten. In h<-t Pasteurgesticht te Tunis hebben er proef nemingen plaats gehad, die bewijzen dat de kiemen van den aziatischen cholera zich niet vermenigvuldigen in het bloed der dieren en er zelfs geheel in vernietigd worden. Men hoopt nu daardoor serum te vinden, dat een genees- en behoedmid del tegen de cholera zou zijn Er werd ingelijks verslag gegeven over eene behandeling tot voorbehoeding te gen de typliuskoorts. 't Is te hopen dat de proefnemingen, welke met die twee stelsels gedaan worden, de beste uitsla gen mogen opleveren en dat meD er in gelukke het mensciidom tegen die twee afgrijselijke kwamen te vrijwaren. Het huis des levens. Wie het huis zijns levens bouwt Neme liefde tot cement, Waarheid en oprechtheid tot het Leggen van liet fondament; Tal van goede, reine zeden, Kies hij voor den verdren bouw En tot sluiting van zijn woning, Eerlijkheid en goede trouw. Nieuw Fabriek. Voor Mees ter Rumbaut, notaris te Gent, is op 1 Juni eene nieuwe maatschappij gesticht welke eene spinnerij zal uitbaten onder nen naam Nieuwe Ylasspinnerij van het Kanaal. Het maatschappelijk kapitaal beloopt tot 1 miljoen, bestaande uit 10,000 aan deelen van 100 franks 5000 aandeelen worden toegekend aan de oude maat schappij Vlasfabriek van het Kanaal, daar zij gebouwen, getouwen, enz. aan brengt. De heeren Anseele en Van de Weghe brengen in de maatschappij twee huizen, gronden, hoven en afhankelijkheden aan, en ontvangen daarvoor 2000 aandeelen die geheel afgelost zijn, alsook de 10,000 dividende aandeelen, dat is allemaal. Van de 3000 blijvende aandeelen, zijn er 2997 onderschreven door den lieer Em. Van Sweden, opsteller van Vooruit. Dus weeral eene fabriek in welke roode kopstukken nestelen. Waarom, vraagt Het Fondsenblad - is dat ook al geene samenwerkende maat schappij, van welke al de werklieden die er gebezigd zijn zouden leden zijn, en zoo deelen in de winsten Waarom ook geene aandeelen gemaakt van 20 of 25 fr. zoodat een werkman er gemakkelijk zou kunnen machtig wor den Het gevaar der vliegen. Juni is de maand der vliegen. De huis houdsters moeten waakzaam zijn, want de vliegen zijn niet zonder gevaar. Een dienstoverste van een zeer bekend geneeskundig geslicht, zei ons nog on langs, dat eene vlieg zoowat 250,000 tot 6,600,000 bakteriën meevoert en men weet met welke snelheid deze laatste zich vermenigvuldigen Een vlieg draagt in haar zuigorganen soms tot 100,000 drekbakteriën rond. Wanneer vliegen in melk of elk andere vloeistof verdrinken, kunnen zij er ziekte elementen inbrengen en namelijk thy- phuskoorts, buikloop, enz. De huismoe ders weten ongelukkig niet in hoeverre de huisvlieg verantwoordelijk moet ge steld worden voor de kindersterfte ge durende den zomer. In Engeland heeft men plakkaten uit gehangen waarop te lezen slaat - Laat ons de vliegen dooden, overal waar zij te vinden zijn Ja, laten wij ze zonder medelijden doo den, vooral op dit oogenblik, want hel is in .Tuni «lat de eieren begonnen uit te broeien. Men heeft uitgerekend dat eene enkele vlieg gedurende het zomertijdperk lot 25 miljoen afstammelingen kan voort brengen De uitslag van den veldtocht tegen de vliegen is in Engeland, onbevredigend, omdat men er niet wetenschappelijk en zonder methode te werk gaat. De jacht op de vliegen kan hun aantal wel doen afnemen, maar in geen geval ze geheel doen verdwijnen Er bi staat nochtans een middel om de vliegeplaag flink te bestrijden. Om de eieren of larven het uitbroeien te beletten, volstaat het gedurende de maand Juni de zink- en mestputten, vuilbakken, enz., met een mengsel van half water en half schist-olie te overgieten. Verhielen wij zooveel mogelijk de vlie gen, want het zijn buitengewoon vuile en gevaarlijke insekten. Buitenlieden. Ja, buitenlie den kent gij de beleediginge» die de libe rale schrijvelaars u nu naar 't hoofd slingeren, omdat gij op 2 Juni voor de geuzen niet hebt willen stemmen Schrijft ze bij de zooveel andere lasterin gen waarmee ze u vroeger jaren beje genden, Nu zijt ge het domste, het lomp- ste. het onwetendste, het onge lukkigste, het armste, het verach terste gedeelte der natie. P. Daens schreef ook De kiezers zijn kalvers die noch zien noch hooren willen. Buitenlieden onthoudt het. Wilt gij u zeiven loeren kennen, zie slechts hoe anderen het maken en wilt gij anderen begrijpen, blik dan in uw eigen gemoed. De borstels. De borstel is nog zoodanig lang niet uitgevonden. In welk huishouden zou men hot thans zon der borstel kunnen doen. De naam van den uilvinder van dit reinigheidsvoorwerp kennen beslist wei nigen. Hij was Leodegar Thoma, een burgersjongen uil Totnau, in Oostenrijk. Hij had het molenaarsvak geleerd en dacht als maaldersgast op middelen om het samenvagen van liet meelstof te ver gemakkelijken. Daarbij kwam hij op het gedacht een stuk hout te doorboren en in de gaten verkensborstels te bevestigen met houten nagels. Daarmee had hij'den borstel uitgevonden. In 1770 begon hij. nadat hem 't voor werp voor zijn persoonlijk verbruis, had voldaan, méér borstels te vervaardigen en te verkoopen. Weldra deed heel de familie mede aan het borstels maken, en er werden uitventers aangesteld die in den omtrek rondtrokken. De zaken na men weldra zulk eenen omvang, dat het vervaardigen van borstels een bijzondere tak van nijverheid werd. Dal was het nederig begin van eene huisnijverheid, welke in Totnau en an dere plaatsen aan de zuidelijke helling van d'-n Feldberg zeer veel uitgeoefend wordt, en nog hedendaags duizenden borstelmakers met helpers en uitventers bezig houdt. De waarde der borstelwaren die jaarlijks in die streken vervaardigd worden, schat men op bijna een millioen frank. Niets zonder Arbeid», onder de leiding van den heerEmiel Dierickx. PROGRAMMA 1. Aan Geni Dierickx. 2. T Zoeuwscli Garuaalmeisje Andelhof. 3. De Kerelszonen Dierickx. 4. De Nachtegaal G. Pape. 5. |e Vlaamsehe Leeuw Vlamingen, herdenkt den Guldenspo renslag. Laat op Donderdag 11 Juli de vader- landsclie driekleur aa:i uwe huizen wap peren Koninklijke Rederijkkamer ÜE C.VIIUKIXISTEN Programma van 't Concert t geven onder de Overdekte Markt, op Donderdag 11 Juli 1912, om 8 uren 's avonds Eerste Deel liet Belfort, 4 stemmigkoor, Gcvaert. Ons Vlaanderen, id. Blues. Der Kerelszonen, id. Loockx. 'met solo voor barylon door M. R.-Van Hatiwe. Triomfzang, uit de Cantate Arlevelde Gcvaert. Vlaanderen, 7 stemmig gemengd koor, 160 uitvoerders, Loockx. Tweede Deel, .Liederen uit le voeren door al de aanwezigen met begeleiding van the baansche trompetten en de fanfaar n Willen" is Kunnen. Strijdkreet, Benoil. Willemslied, Roels Blijlied, Mesldagh De Vlaamsehe Leeuw, Miry. Na hel Concern Fakkeloptocht rond de Stad. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. De genaamde Jan Van Wezemael, fa briekwerker te Aalst, overtuigd van diefstal met braak, eener som van 10 fr. ten nadeele van Man rits Van dor Biest, is veroordeeld tot 1 maanden gevang. Hij blijft veroordeeld. Citoyen Hubin,volksvertegenwoordiger van Moei, verscheen Dijnsdag voor liet beroepshof van Luik. Hij was vroeger, door de correction neele rechtbank, veroordeeld tot 100 fr.- boetc omdat hij tijdens eene werkstaking op eene vergadering waar de gendarmen wilden binnenkomen, geroepen had: Wh hebben hier geene mouchards noodig Het beroepshof heeft het vonnis be krachtigd. Het Davidsfonds (Afdeeling Aalst en Omstreken) en het Christen Vlaamsch Verbond (afdeeling Aalst) geven, met de medewerking en bijlreditig der volgende maatschappijen Katholieke Werkmanskring, Katho lieke Burgerskring, Volkskring SI Jozef Nieis zonder Arbeid, Land van Riein, Bond der Christene Vakverenigingen, Bond der Oud-leerlingen van St Marti- nusgesticht, Bond der Oud leerlingen van St Jorisschool, Katholieke Hoogeschool- uitbreiding, Katholieke Propagandisten club, ter gelegenheid des V. rjaardags van den Guldensporenslag, op Woensdag 10 Juli 1912, te 7 1/2 ure 's avonds, in den Hof van den Katholie ken Burgerskring. Concerten door de Fanfaar van den Volkskring St-Jozef en de Zangmaat schappij Niets zonder Arbeid. Gelegen heidsrede door M. Advokaat Van Dieren, van Leuven, voordrachten, enz. Prachtige verlichting van don hof. Bij ongunstig weder, zal het feest in de ruime zaal van don Katholieken Werkmanskring plaats hebben. Ingang vrij en kosleloos voor de leden der bijtredende maatschappijen. Kinderen onder do 10 jaar worden niet toegelaten, CONCERT door de Fanfaar - Willen is Kunnen -, onder de leiding van den heer R. D'Haens. PROGRAMMA 1. Rubonsinareh P. Benoit. 2. Fantaisie Ballet Montagne. 3 Air varié voor tromhonne solist. M. Fr. De Bruecker. 4. La Mascotte Muldermans. 5. De Vlaamsehe Leeuw. 6. Brabancoune. CONCERT door de Zangmaatschappij Verkoopers worden gevraagd i: verscheidene gemeenten. Püpille.iscljool van hel leger. Programma van het Concert welke zal gegeven worden op Zondag 7 Juli 1912, ter Gro te Markt om 11 1/2 ure. 1. Foot-ball, marche, T. Liesenborghs. 2. La Traviata, fantaisie, Verdi. 3. Violetta, polka, Doppler. 4. La Mascotte, fantaisie, Audran. 5. Marie José, gavotte. T. Liesenborghs. •j" Sterfgeval. De Eerw. Heer E. Vermei re, pastoor van Herzele, gewezen onderpastoor van St Michiels, te Gent, geboren te Zomer gem, den 6 November 1856, is na eene korstondige ziekte godvruchtig te Her zele overleden,waar hij den I I Juni 1904, pastoor werd benoemd. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 Juli 1912, M. Van Gaelenbergh, Leopold- straat. GESCHIEDKUNDIGE van Aalst alleen verkrijgbaar te» bureele van DE DENDERBODE In 't zwart 0,50 Fa. 'r dozijn. In bister 1,00 Fa. 't dozijn. Franco per post, 0,10 fr. meer voor frankeering. Elk afzonderlijk gezonden als drukwerk 0,15 fr. meer. ©❖©❖©❖©❖©❖O STAD AALST (1891) 42c Trekking van 24 Juni 1912. Obligation van 500 fr. terugkeerbaar aan gelijkwaarde te rekenen van 1 Oogst 1912 127 360 915 930 1015 1123 1885 1998 2207 2535 2015 2628 2744 2770 3165 SOLDEN VOOR INVENTARIS. Groote afslag aan al onze toon banken. WIE naar Brussel gaat en aldaar een goed glas wil drinken, slappe binnen bij den Aalstenaar Gust. VAN LIERDE, 43, Vooruitgangstraat, legen de Noordstatie, Café In de Ploeg AALST. Maandag nog kermis zijnde waren er hier een 20tal leiren op den zwier. Rond 7 1/2 ure ontmoetten zij op de Varkensmarkt twee jongens der kin deren Sonck, van Iddergem, met paard en kar die van eene jaarmarkt kwamen Eensklaps sprong een der schoolies naai den kop van liet paard en hield hel gerij staan, terwijl de andere met hunne stok ken en al wat zij onder hunne handen konden krijgen op de geleiders sloegen, zoodanig dat de twee slaohloffers door eenen geneesheer moesten verzorgd wor den.Bij net toesnellen der policie sloegen de belhamels op de vlucht; verschilligen hunner zijn echter gekend.Een onderzoek is ingesteld. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. AALST. Dinsdag avond, rond 9 1/2 ure, was hel 13jarig zoontje van Alex. Van der Poorten, wonende op den Gent sclie steenweg naar den Dender gaan zien naar zijnen oom. Gekomen op de Van Wambokekaai, nabij liet Sas, ontmoette hij eenen man, die hem eensklaps vnstg'ieep on hein in liet water wierp,waarna hij wegvluchtte. Gelukkig kon de kleine Van der Poorten zwemmen en zich uil het water redden. Eenige mannen der brouwerij Burny na men hem op om zijné kleederon te laten drogen, waarna hij naar huis kon gaan. De datier was blootshoofd hij wordt ijverig opgezocht. De rugpijn. Hare gevaren De rugpijn is een zeer belangrijk kenteeken. De aangedane of bedreigde nieren (gcw. lenden zijn er het meeremleels de oorzaak van. Zij kan licht, onbepaald, doof, onafgc broken tusschenpoozond zijn, 't is eene kwelling eene eenvoudige zwaarte, ein delijk kan zij ook nog scherp en pijnlijk zijn. Men mag ze nooit verwaarloozen, zelfs indien men ze aan een verkoudheid, eenen slag, of eenen val toeschrijft. Bij de gewricht'!ijdende is het een lec- ken van groote waarde, voorlooper van hel rhumatiek, het graveel, de jicht, het sciatiek, allerlei andere soorten van zenuwachtigheden, in een woord lift kenteeken van waterstrooptoclit. Zij vertoont zich ook in veel meer gevaarlijker aandoeningen, scherpe of keepende uierontstekingen (Brighlziekte) met hunnen noodlottige» afloop waler- opdrang, waterzucht. De Foster Pillen voor de Nieren Aalst, Apotheek Do Valkeneer 15, Esplanade plaats) genezen de rugpijn daar zij hare echte oorzaak aanvallen de Nieren. Zij herstellen de nieren indien zy prik kelen of gekwetst zijn, en voorkomen alzoo de verschrikkelijke Briglitziekt". Zi.i smeden >p onvergelijkbare I wijze het ur inezuur. Sic -a ken (8.59 fr de doos, 6 (idoozen vo.'i' 19 fr.iof vrachtvrij per post. - Algemeen «lopol voor België Engelsche Apothteek Cli. Delacre. 61 Ouidcnberg, Brits sel Vraagt en eischtwel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het liierne- venstaande merk niel draagt. 1. Woensdag namiddag zijn alhier vier woonhuizen ten gronde afgebrand. Weinig van den inboedel heeft men kunnen redden Deze woon huizen behooren toe aan Aug. Baeten, de wed. Ponnet I)e Paepe. Karei Van Hed- degem 011 J. B. Goossens. De zwakke personen uitgeput en bloedeloos zullen verheugd zijn te vone- men dat zij zich kunnen genezen en eet lust krachtdadigheid en moed lot liet werk herwinnen mot de Pil van Dr Raphael. Fr. 1.75. DENDERLEEUW. Adele D., jonge dochter, wonende wijk Teruath, ging naar Denderleeuw eenige boodschappen doen en moest onder meer eene betaling van 50 fr. gaan doen. Op eene eenzame plaats werd het meisje overvallen door eenen kerel, die zijn aangezicht in een doek verborgen had en zieli achter strui keil schuil hield. De schelm wierp liet meisje ten gronde, onlslool haar de. 50 fr. en vluchtte er mede door de velden weg. Hot slachtoffer heeft den struikroo ver herkend en men verwacht zijne aan houding. Het Huis C. ITaet De Witte, is langs de overzijde dei- Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote Markt, iu 11" 4». A. 4-7-12. Sint Martenskerk. Op Zondag, 7 Juli, zal er onder de Jl-urenmis eene orgelauditie gegeven worden door den heer Alfons Volekaert, kapelmeester- orgelist.. BORSBEKE. - Alles wordt duurder, Alleen blijft de prijs van het beste voedsel voor jonge kinderen steeds ODïerandert, en Yoor rijk en arm geschikt. Beter en goedkooper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozenö, jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmans, c* Co., Brussel 3 75 Cis per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. De werkman Francois Dubois, die aan de halte Vier-Armen van den buurt team Hal Ninove, op de gemeente Hcrffe lingen van den voortrijdenden tram sprung, viel onder de wielen en werd vermorzeld. I>e ongelukkige laat eene weduwe met negen kinderen 11a. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en ir vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei 1 'an de Putte, Korte Zoutstraat29, Aalst. Een ontvanger van (le elektrioke trams te Gent, in dienst op de lijn nr 3, vond iu zijn rijtuig, toen hij op de Koorn- markl aankwam, een pak inhoudende voor 10,060 fr. De bediende haastte zich den controleur van zijnen von I te ver wittigen en het pak waarden werd aan de eigenares, wonende Steendam, ter hand gesteld. De brave bediende werd voor zijne eerlijke daad, door zijne oversten geluk gewenscht. Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich te wenden lol bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Donderdag voormiddag stond eene boerin van Belcele op do weekmarkt te Sint Nicolaas met oenen stul boter van rond de vijf kilos Twee vrouwen der stad kochten die tegaar. Toen zij naai de waag gingen om de holer te laten doorsnijden en in twee deelen te wegen, opdat elk zijn gelijk gewicht had, zegde, de eene koopster tegen de andere Mij dunkt dal de stul boter zoo klein is voor zulk gewicht. Aan do waag gekomen, sneed de weger de boter in twee en vond er een stuk lood in van ruim een lialvon kilo. De agenten De Block en Kesteloot werden door de vrouwen ingelicht en elk ging op zoek met eenen agent. Eindelijk zag een der vrouwen de boerin en wees zeden agent De Block aan, die haar bij den arm greep en geholpen doorzijnen collega Kesteloot, naar 't policiebureel leidde, waar proces verbaal tegen haar is 'opgemaakt om rechterlijk vervolgd te worden. De boeren loven de genezende kracht van Womlcrhalsem Pasteur tegen uit wendige kwalen hij het vee. fr. Aalst Bonner do Valkeneer, en in alle apotheken. fc ft 7.R.D'ASSAUÏ Lrussel. Toen de echtgenooten Karei Viaene wonende wijk 't Hooghe le Ingelmunster, Dinsdag middag te huis kwamen, zagen zij dat uit de slaapkamer gestolen was een hor log ie van 22 fr.. eene ketting or doublé, oorbellen, broche, ring en een geldbeugel met 10 fr. Vermoedens vielen op foorereizigers, want men had rond de woning een meisje van 14 jaar en een jongen van 12 jaar zien rondslenteren. Klacht werd aan de policie gedaan deze ging op zoek en vond den wagen reeds op iiel grondgebied van Meulebeke. Daar werd het gestolene gevonden. Het meisje deed bekentenissen; zij was door den pindraad gebroken en langs achter door de ongeslolenc deur 111 huis gegaan. De wagen moest terug naar Ingelmun- ster komen, waar proces-verbaal opge- opgesteld werd. Het gestolene. is aan de eigenaars teruggegeven. Dinsdag namiddag warén verschei dene werklieden bezig met eenen lichter kolen over te halen op de stoomboot Georgian aan de Cockerillkaai, te Antwerpen. Om 7 tire schoof plotselings de voet- plank tusschen den lichter en de stoom boot weg, ten gevolge der gladheid dooi den regen. Vier werklieden die op de plank stonden, vielen een paar meters diep in het ruim. Drie hunner, Alfons Goris, F. Collier en l'ieter Couveleus, werden gekneusd aan knieën, voeten, aangezicht en oogen. I)c vierde, De Bruyn, wonende Kloosterstraat, 138, Antwerpen, werd erg aan de kin en aan hel voorhoofd gekwetst, en werd met erg gezwollen wangen opgenomen. Een geweldige brand ontond Woen- dag in de mekanicko zagerij van M. Edward Reeken, mecster-schrijnwerker en aannemer, op den Diepenbeekersteen weg, te Hasselt. Alhoewel de policie er seffens bij was met de brandspuiten en dat er van alle kanten hulp opdaagde, viel aan blusschen niet te denken men kon alleen de naburige gebouwen vrijwa ren. In min dan een half uur lag liet groole werkhuis met zijnen gansehen inhoud, zaag- en schaafmachienen, allerhande gerief, eene groote hoeveelheid onbe werkt ei: bewerkt hout, in assche. Hen tiental gasten zitten, tengevolge van den brand, zonder werk, en dat in liet volle bouwseizoen. De schade, door verzekering gedekt, wordt op ruim 30.000 fr. geschat. Tijdens liet, onweer van Woensdag namiddag viel de bliksem op de pacht hoeve van Jozef Molinans, in de Linden- straat, le Alken. De pachteres was alleen thuis alle man was in de hooibcemden. De groote gebouwen stonden op een oog-

De Denderbode | 1912 | | pagina 2