Nestles Kindermeel der Gonscienceïeesien Guldensporenslagfeesten te Aalst. Rechterlijke Kronijk. St - Jozefs-College -i Leesl eu verspreidl "DE DENDERBODE,, Allerhande nieuws. DADA-ZFl p Bevolking. Do provincie Oost- Vlaanderen heeft eene bevolking van 1.125.814 inwoners. De meest bevolkte stad is Gent, 166.715 inwoners de minst bevolkte gemeente is Paulaalhem, 184. Ziehier de bevolking der steden van de provincie Gent 166,715 Aalst, 35,212; Oudenaarde 6999 Eekloo 13,673 Sinl- Nikolaas 34,881 Dendermonde 10,163 Deinze 5140 Lokeren 22,996 Ronse 22,528 Geeraardsbergen 12,473 en Ni nove 9274. Bevolking der steden en gemeenten van het arrondissement Aalst Aalst Appelterre Aspelaere Aygem Baerdegem Baevegem Bambrugge Uorsheke Burst Denderhautem Denderleeuw Denderwindeke Elene Krem bodegein Erondegem Krpe ICrwetegeni Oodveerdegem Ooefferdinge Geeraardsbergen Griinminge Orootenberge Oysegeni Maeltert Heldergem Herdereem Uerzele Hillegem llofstade bblergeiu blegein ipe 35.212 Moorsol 3.852 1.654 Nederbonlaere 762 1.42 N'oderliasselt 1.196 2 014 Neyghem 501 1.400 Nieuwenhove 493 1 333 Nieuwerkerken 3.651 1 248 Ninove 9.274 1.410 Okegem 1.323 1.237 Onkei-zele 1.959 4.906 Oombergen 938 4 358 Oordegein 2.687 3 387 869 Ophasselt 1.431 Otiergem 542 6.405 Oullre 2.249 1.489 Overboulaere 4.988 3.016 Pollaere 832 2.318 Rt-ssegem 1.191 768 Santbergen 1.493 927 Sarlardinge 1.413 12.473 Schendelbeke 1.34S 617 Sint-Autelinckx 1.059 1.295 S«-1 .ievens-Essc be 2.642 1.847 SEGorix-Audenli. 1.247 4.694 S' Lievens Hauteir 2 924 1.464 S«-Maria Audeuh. 2.8S4 1.784 Sineerb- Y loersege m 507 3.075 Smetlede 1.173 1.940 Sottegem 4 861 3.181 Steenli.-Wvnhuize 1.826 1.356 Sirvpen Velsie. Ruddersh. 1.783 1.191 3.229 708 Viane 1.677 2.165 Vleckeni 324 6.586 Vlierzele 2.389 889 Voorde 1 021 1.233 AVaerbeke 352 3341 Wanzele 819 3 819 Welle 2.063 3.605 Woubrechtegem 1.033 2.541 Zounogem 635 1.7161 Totaal 208.385 Kerkxken Lede Leeuwergem Letterhautem Lietferinge Meerbeke Meire Meldert Moerbeke Recht in hun oog. La Gazette de Charleroi, een kartelblad, neemt eenen brief op welken zij zegt baar door eenen liberaal gezonden te zijn en waarin onder andere het volgende voorkomt Op de kiezing heb ik mijne slem ge weigerd aan het karlel dal mij voor- kwam als eene onzedelijke samenspan- - ning zoowel van den kant der socialisten als van den kant der liberalen. - De verovering van het bewind maë het uitsluitend doel der partijen niet zijn, die willen waardig blijven het te bekleeden. De liberale par tij is misleid duor al te haastige leiders.» De briefschrijver doet er geene doeks keus aan de liberale leiders zijn te haastig geweest, waarschijnlijk oin mi nister te worden maar dat heeft de briefschrijver toch in do pen niet ge laten. Volgens hem moest de liberale partij zich deftig, waardig en zelfstandig ge houden hebben verton met niemand -- Jan zou de •-•! we! -komen -* 't zou een 1, 'au, n-Vwró hebben. Zie, dat is ie l. de lila ürs k0n_ den niet meer wachten. Haast en spoed, zelden goed. Mana-Congres. Wanneer ooit iets buitengewoons zal te zien zijn een schouwspel onbegrijpelijk schoon'en schitterend, dan zal zulks Maastricht aan de honderduizenden, die zich in zijne stra'en zullen verdringen, aanbieden. Bij de gelogenneid van het Maria-con- gn-s, wanneer aldaar het zes eeuwn oud mirakuleusbeeld der iMoeder Gods«Sterre d- r zee - zal gekroond worden, zal er eene processie gehouden worden, onge cvenaard in luister en pracht. Alle reliek schrijnen kleine en groote, van onbetaal- barc kunstwaarde, in goud, in zilver en ivoor, uit de schatkamers van St Servaas en Unze-Lieve-Vrouw zullen omgedragen word-n en de schrijn, de onvertreffelijke van st-Servaas, de «Noodkiste» genaamd omdat ze bij openbare nooden, ziekten, plagen of rampen, als de toevlucht der lijdenden word tentoon gesteld, zal er verschijnen op de schouders van 16 dra- Alle kerken zullen hunne rijke kerk- gewanden geven, hunne vanen en ban nieren en het zal in dat woud van vanen zijn, ren geflonken van fluweel en zijde, van goudbronkaat en zilverdamast, on gezien tot heden. Kardinalen en beroemde bisschoppen zulh n er in mee gaan door de stad, die gesierd zal zijn tot in de kleinste straatjes met allen luister en pracht, liet zal waar lijk een beeld zijn dat de stoutste ver beelding overtreffen zal. Maastricht zal toonen de stad van Maria te zijn. De sleep aan het vrouwenkleed is van ouden datum. Tegen bet einde der 13* eeuw kwam de sleep voor bel eerst in de mode, en werd spoedig zoolang, dat een bediende noodig was om de sleep te dragen. Veel mannen waren over liet dragen van rokken met een slaart zooals zij het noemden, niet te spreken'. Alles werd beproefd om den sleep afge schaft le krijgen, maar het hielp niels. Men maakte er spotschriften en verzen op de vrouwen lazen ze en hadden er veel plezier over. Toen begon de over heid er zich mee te bemoeien. Modena maakte eene bepaling, dat de sleep slechts een meter lang moest zijn. En op de markt stond een steen waarop de maat precies was aangegeven. De overtredin gen werden gestraft met geldboeten. Maar de vrouwen betaalden de boeten en droegen do sleepen zooals de mode ze aangaf. Waar zal dat eindigen. Men giet in Engeland, op dezen oogen- blik, knnons van 406 millimeters, be kwaam om met eene lading buskruit van 63 kilos ballen te schieten, die meer dan een ton wegen, juist l.(>80 kilos, en zulks 26 kilometers ver Op dezen onge bootlijken afstand zullen de ballen zonder de minsle moeite de dikte panlserplaten van de reusachtigstc dreadnoughts door boren. Waar zal de verbetering van de oor logstuigen eindigen. Het Schoolschip 'L'Avenir,, Woensdag inorgend om 10 ure is het schoolschip - L'Avenir - voor z ne 5 reis uit Antwerpen vertrokken. Van af 9 ure was eene ontelbare me nigle op de kaaien samengestroomd. Men bemerkte er onder andere, M. Stevens, algemeen bestuurder van het ministerie van nijverheid en handel, als vertegenwoordiger van den minister; M. Lecointe, bestuurder van het Observato rium de heer Raymond de Kerckhove d'Exaerde, gouverneur van Oost-Vlaan- deren M. Cogels, gewezen gouverneur van Antwerpen en de beheerders van de Belgische zeevaartmaatschappij. Om 10 ure juist werd het schoolschip door de sleepboot -President de Leeuwr op sleeptouw genomen, die hel school schip naar Frederichstad (Noorwegen) moet brengen Het vertrek was aandoenlijk, vele lieden hadden de tranen in deoogen. Als de L'Avenir - de Kattend ij ksin is uit vaarde, riepen de kadelton .tot driemaal toe Leve België. Zij wuifden met de pelten, een laatste groet werd gegeven met de Belgische vlag, terwijl van op de kaai met hoeden en zakdoeken gewaaid werd. De Avenii - zal van Frederichstad naar Melbourne (Auslralië) stevenen, waar voor lading gezorgd is. Men denkt dat het schip 3 maanden zal noodig hebben voor de overvaart, zonder ergens aan te landen. Dank aan dedraad- looze telegraaf, zal men regelmatig nieuws hebben over den locstand van het schip en dezen dor bemanning. De bemanning bestaat uit '.0 man .- er zijn 37 leerlingen aan boord waaronder twee Gentenaars M.M. Bouyer en Prael, die voor de eerste maal de reis onderne men. Twee andere Gentenaars, M M. Milo Verhé, luitenant, en Bené De Brcuek, telegrafist, maken ingsgclijks deel \an de bemanning. De staf is samengesteld als volgt kapitein bevelhebbers MM. Jacobs, Hollander, en Cornellio, Belg eerste offlecier, M. Meulemeester, gewezen ka- det, ontsnapt bij de schipbreuk van het schoolschip - Graaf de Smet doNaeyer luitenanten-proffessors MM Verlhé en Tournaye luitenant M. Iluquet, deze drie laatstee zijn insgelijks oud leerlin gen. Aan boord bevond zich ook. prof- fessor Woestyn, dokter Wagner, de aalmoezenier Wildershoven en M. De Breuck. De reis zal ongeveer 1 jaar duren. Bij den terugtocht zal heel waarschijn- de Avenir eene lading keien nemen voor een der havens van üiiii, van waar het met eene lading nitraat zal lerugkee. •en. De maatschappij Union Textile te (Jent. neemt de vrijheid nogmaals d ..indacht té trekken op de onlangs ingerichte afdeeling, welke voor doel heeft hot plaatsen harer leden in België of in den vreemde daarin navol- gende hetgeen tot hierloodoor de groote Handelsvcreenigingen werd gedaan, na melijk, door de -Deulschnalionaler Hand- lungsgehilfen, te Hamburg. Het plaatsingsbureeh zal slech'ls aan de Nijveraars, ernstige en bekwame mede helpers aanbieden, op deze wijze is deze instelling geroepen om groote diensten te bewijzen aan de Textiele nijverheid, zoowel voor wat Nijveraars als bedienden betreft. Zij twijfelt niet of de Nijveraars zullen haar de plaatsen doen kennen welke in hunne gestichten open komen Oordjesbijters De Weergalm, liberaal weekblad van Yper, is ook al op zoek naar de oorzaken van de liberale neerlaag en naar middelen om de blauwen meer op te helpen. Maar die middelen vindt het blad moeilijk Het stelt vast dat do katholieken aeenc uitgebreide en wel ingerichte pers be zitten. - De liberalen integendeel bezitten zulk middel niet't is mol moeite dat zij twee maanden voor do kiezingen wal kiesblad- jes rondzenden en bier en daar eene mee ting geven. Een goed middel ware hut jaar doo strijdbladen zenden. Maar daartoe is veel geld noodig beginnen we dus met eenen strijdpenuing in te richten als alle welstellende libe ralen hunnen plicht doen zal het wel gaan. Ziedaar wat De Weergalm heel! vonden. Maar de liberalen zijn allemaal oordjes bijters heeft La Chronique gezeegd over veel jaren. Van dien strijdpenuing zal dus weinig komen 1 De hitte De hitte is te New- York onuitstaanbaar geworden. Donder dag wees de thermometer 34.5° C aan. Daarbij maakt de vochligheidgraad dei- lucht, ze nog ondraaglijker. Iedereen vertrekt naar Coney Island. Menigvuldige gevallen van zonnesteek komen voor, en reeds hebben daardoor 20 menschen hel leven verloren Te Chicago is de warmtegraad veel hooger dan gewoonlijk men toekent er 32°3 C warmte aan. Daar kwamen ook reeds vele gevallen van zom esteck voor. Ook in Duilschland is de hitte sedert Zondag ondraaglijk geworden. De gemid delde temperatuur is 30° Celsius. Ver scheidene gevallen van zonnesteek deden zich voor te Berlijn en omstreken. De badplaatsen krioelen van menschen, die afkoeling komen zoeken Verscheidene ongelukken deden zich voor l«ij bouijes- vaarders In Italië waait een verzengende zuide lijke wind, welke de zomerhitte ondraag lijk maakt. Katholiek Programma. Maandag na de vergadering door de leden van de rechterzijde gehouden, wa ren dezer leden tc zamen aan tafel. De heei de Broqueville, voorzitter van den ministerraad sprak bij het nagerecht eene redevoering uit,in welke hij volgens een Brusselse!) blad liet volgende zegde - Overwinnaars zijnde, wat zullen wij -doen?. Voor den sla:, heeft het Gouverne- ment zijn programma niet verdoken. - Het heeft verklaard wat we zouden te doen hebben, in geval van zegepraal en ne zullen wij aan ons woord niet te kort blijven. Wij zullen h. sturen met gematigheii en breedheid van gedachten, maar zon- der het minste lipje van onze vlag in - den zak tes eken. Wij zullen geene zwakheid begaa.., EuI' gouvernement .lat waarlijk sterk - is handelt met gemaügheid. Maar laat ons de gematigheid niet verwarren niet - een gemis aan wilskracht. Als men ons zal vragen Ji.-t land le verraden «loor zwakheid, dan zult gij ons niet meer aan uw hoofd vinden. Ons Iioofdgëdacht is de inricht! - der vrijheid op alle gebied. - Als men de vrijheid waarlijk lief heefl, richt men ze in voor allen, vooi - zijne tegenstrevers,maar ook voor zijne lenden «n vooral voor de zwakken. Dat zal onze leiddraad zijn, daaroi geef ik u mijn woord». Wij kunnen zeer wel aannemen dat de heer de Broqueville dat gezegd heeft; het komt overeen met hetgone de andere Ministers Zondag laatst te Roeselare heb ben verklaard in meer bepaalden zin en ook met hel karakter en de handelwijze van den beerde Broqueville. Inrichting der vrijheid dal is lietkatlio lick program, 't is solioon en uitge breid. TE AALST op Zondag 21 Juli. '6- Namiddags Groote optocht der leerlingen van al de scholen beslaande binnen de stad, opgeluisterd door zangen muziekuitvoering.*. Vergaderingen rangschikking le 3 ure namiddag op het L'splanadeptein. De optocht zal geschieden langs de volgende stralen Statiestraat, Statie- plein, Albert Liénartstraal, Vaarlstraal Molenstraat, Groote Markt, alwaar dé plechtige schouwing door d SKiHijko Overlieden, NieuWstraatKeizerlijke Plaats. Korte en Lange Zoulxtraat. Na den optocht ter '.rooto Markt uitvoering van Vaderlandse!* Iiedere,) door de \erzamelde schoolkinderen en muziekuitvoeringen. 1 e 6 uren m de groote Feestzaal van het Stadhuis, Feestredevoering over Conscience door E. P. Stracke S T doctor in Germaansche taalkunde, leeraar in het St-Jozofscollege. Té g uren VERLICHTING dor Groole Markt.. Concert door de Konink lijkc Harmonie Al Groeiend Bloeiend Zanguitvoeringen Beiaardcon cert Verheerlijking van het beeld van Conscience. De inwoners der stad worden uii- genoodigd de huizen te bevlaggen. De Secretaris. De Burgemeester Oscar Reyntens. m. l. giieekaekdts. V oei.s lag avond werd in den hof van den Katholieken Burgerskring een prach tig en levens een echt Vlaamsch ft est gehouden tol herdenking van den Gulden Sporenslag. Het feest, ingericht door de afdeeling van liet Davidsfonds en het Christen Vlaamsch Verbond, bijgestaan door ver schillende maatschappijen der stad, lokte veel volk uit buiten alle verwachting. De hof was schoon verlicht. De fanfaren- maatschappij Willen is Kunnen -, onder de leiding van M. R. D'Haens, gaf er een over welgelukl concert. De feestrede word gehouden door heer Advokaat Van Dieren, van Leuven, welke ons terugbracht op het slagveld van Grooninge, waar onze voorouders voor onze vrijheid streden en waaruit hij den hedendaagschen Hoogeschoolstrij.' afleidde. Hij bracht hulde aan Conscienc. en verders ook aan onze Vlaamschgc zinde Volksvertegenwoordigers, hoeren de Bothuneen Moeyersoen. De hoer Baron L. de Bethune bedankte M. Van Dieren en gaf een welpassend antwoord, beide sprekers werden dik wijls toegejuicht en door handgeklap onderbroken. -De zangmaalscliappij Niels zonder Arbeid vergastte «le aanwezigen op verscheidene Viaamschc liederen, waar onder Het Zeeuwsche Garnaal meisje de moeste bijval genoot. Dit feest mag bij de best gelukte ge rangschikt worden. Kerk der I lieresiaiien Solemnele Octaaf Ier eere van O. L V des Bergs Carmelus en vollen Afiaat (Portiuncula ,zoo dikwijls men de hoven- gemeld.' kerk zal bezoeken, te beginnen van den Maandag 15 Juli, iriel de eerste Vespers, lot's avonds van den 16 Juli, mils Le biechten, te communiceren en le bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als voh't; Maandag 15 Juli, om 2 uren, uitstel ling van hel H. Sakramcnt. Hel lof ten 5 uren. Dinsd"g 16 Juli, de eerste mis ten 5 uren. Ten 8 ure de Plechtige Mis 's Na middags ten 5 ure Lof, Fransch sermoen en Te Deum. Zondag 21 Juli, de eerste Mis ten 5 u. Ten 8 uren de Plechtige Mis. 's Namid dags ten 5 uren Lof, Vlaamsch sermoen en Te Deum. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Dief te met bezwarende omstandig, heden. In den nacht van 9-10 Novem ber 1911 kreeg de eerw. heer Baert, pastoor le Bavegem, liet bezoek van dieven, die verscheidene flessclien wijn eene som van 23 fr.. 5 bakjes sigarenCi! andere voorwerpen stolen. Een onderzoek werd ingesteld en ver moedens vielen op zekeren Karei De Mul land werker te Zonnegem, die daags na den diefstal op den trein tusscben Bavo gom en Brussel zijne werkgezellen met wi n en sigaren vergast had. De Mul werd aangehouden, en krijgt 9 maand en 100 fr. met berooving zijner burgerrechten gedurende 5 jaar en wordt gedurende 10jaar onderdo bijzon dere waakzaamheid der politie "eslel.l. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. De lasterpjrs veroordeeld. - M Duinont, van Ronse, schrijver van een artikel gericht legen Broeder Quin'.ilien. van Helmet, en verschenen in het laster blad Verbroedering», orgaan .lersocia listen, komt veroordeeld te worden lot 2000 frank schadeloosstelling, lot vijf iiilasscliingen van liet vonnis in Belgische dagbladen en tot liet aanplakken van 50 ufTichon. Op onvergetelijke wijze werd hier le Aalst .le 010e verjaring van don Slaur der Gulden Sporen gevierd, dank zij' hol initiatief genomen door de Koninklijke Roderijkknmor De Catharinisten De bevlagging der stad, was, op enkele uitzonderingen na, algemeen. 'I Was als of onze Aalstenaren, als bij looverslag, hunne oude onverschilligheid hadden ifgescliiidt. en eindelijk beseften al liel- geiie zij ledanken hadden aan de Over inning in den Slag der Gulden Sporen aan de helden van 1302. De Overdekte Markt, waar, 's avonds, hel Kunstfeest zon plaats grijpen, was prachtig versierd met kransen en wimpels, meestendeels met Vlaamschen Leeuw op gouden veld. Aan 'I lokaal der Rederijkkamer prijkten twee doeken met. de wapenschilden van Vlaanderen en der aloude gilde en de opschriften Vla uider-n den Leeuw Hulde aan .de Helden van 1302. - Wij •isclien eene Vlaamsen school. Onderwijs in KUen aai. i avonds, Va as de o-ordekte Markt, 1\ de huizen r gaiischc g< btiurle, op loooveraciil.ige wijze verlk-ht. Eene overgroot.», I gestroomde menigte, welke m.ai, zonder overdrijven, op 5 a 6000 mag schatten, met het Magistraat en de Geestelijkheid dor stad aan 'l hoofd, juichte Hiel. luiden geestdnrt de uitvoe ring toe der koren, waarvan de zeven stemmige kantatc - Vlaanderen van Meester Loockx doo'r een gemengd koor van 160 uilvoerders de kroon hield. Daarop volgde, met begeleiding van fanfaar en thëhaansche trompetten, de uitvoering van vaderlandsclie liederen, door al liet Volk en toen de Viaamschc Leeuw galmde uit die duizende horsten steeg de geestdrift ten top, men danste, sprong en juichte alsof men eene over winning te vieren had. Do Blauwvoet vloog t was storm op .zee, en als eene echte zee stroomde de menigte naar de Keizerlijke Plaats, waar de fakkeltocht gevormd werd. Met de fanfaren des Turn- clubs Steun geeft Moed en - Willen is Kunnen aan 'l hoofd gevolgd van eene ontelbare schaar Vlamingen door kruiste men versehillige straten der stad. In den oplocht werden opschriften ge dragen, de meeste Vlaamsche eischen daarstellende, alsook «Ie beeltenissen der baanbrekers van de Viaamschc Bewe ging, Die fakkeltocht geleek een ware zegetocht, en nooit, met dn grootste feestelijkheden, -was lmt volk in zoon overtalrijkemenigte toegestroomd. Over al dezelfde deelneming, overal dezelfde geestdrift. We moeten hier, als echte Vlamingen .•en woord van hulde en dank loesture g aan de Koninklijke Rederijkkamer Do Catharinisten voor haar loffelijk pogen; dank aan haar ipiliatief, werd hier te Aalst, den Vlaamschen geest wakker geschud. Dank aan haar Bestuur, maar oom) aan haren wakkeren Voorzitter den lieer Julius Goethals, de ziel dier maatschappij, altijd op de bres, wanneer het gebit de km sl of de taal te vieren en welke altijd in zijn edel streven ten volle gelukt. Hulde aan de Catharinisten Vlaanderen don Leeuw EXAMENS AFGELEGD. De volgende Hoeren, oud-studenten van hel St-Jozefs-College van Aalst, heb ben hun examen afgelegd. Aan de Hoogeschool van Leuven M. Jozef CooREMAN,van Dendermonde, ie examen van Doctor in Rechten. M. Antoon Del va, van Wervicq, lr examen van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren. M. Eward Van IIille, Dixmude, 1® examen van Doctor in Rechten, met on derscheiding. M. Jerome Renneboog, van Aalst, 2e examen van kandidaat in. Natuurlijke Wetenschappen. M Frans Boeykens, van Aalst, 2® examen van Doctor in Rechten, met on derscheiding. M. Aimé I)e Gr a eve, van Haeltert, I® examen van Landbouw-lngenieur, met onderscheiding. M. Jozef Walraye, van Leuven, 1® examen van Brouwer-Ingenieur, met on derscheiding. M. Victor Magherman, van Rouse, 2e examen in Koophandelswelonschap- pen. Aan de Iloogeschool van Gent .- M. Fernand De Gheest, van Aalst, 2e examen van Kandidaat Notaris M. Fritz Pauwbls, van Aalst, 2® <;xa- men van Doctor in Rechten, met ond.'i - scheiding. Aan de industrieeleschoolman Bergen: M. Pi eter De Lulle, van Aalst, 2® exa men in Handelswetenschappen. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is se le voeden met het best de moedermelk vervan- i. KOSTELOOZE verzending eener doos als slaal, mils waag gsriebt lot nuermnl Deny, lE.ruedu Grand Hospice BRUSSEL. Do hylmiingeo lot do Gulden Sporou- looslo i waren buiten alle verwachlin". Op weimeij uitzouileriiigen ie. waren ilTê buizen bevlagdialleeu de UIi,r.tleu namen er geen deel aan. 'j' Sterfgeval. Donderdag li Juli i» i,, [.ode, godvruch- lig in den Ifeor ontslapen den E II Fredericus Van Herzele, rustend Pastoor, vroeger Pastoor te s' Lievens- Essche. Zoudag'rust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 14 Juli 1912, .vi. Meganck. Leopoldstraat. Verkoopers worden gevraagd in verscheidene gemeenten. AALST. Donderdag 11 Juli, rond 8 1/2 ure 's avonds, is er brand uitgebor sten in het magazijn van den lieer Bene dikt De Bra uw'-Do Naeyer, Zonnestraal, 90, alhier. Op oen oogwenk stond alles n lichterlaaie en de pompiers, in aller haast toegesneld, moesten zich bepalen met deaaupalende woningen te vrij waren. Heel den inboedel werd de prooi der vlammen, en het was slechts met de mooiste moeite dat M. De Brauw erin gelukte zijn paard te redden. De inhoud, beslaa de in gleiswerk, papier, dwijlen, alsmede een rijwiel, enz., vert- gen woo r- digden eene waarde van 27.000 fr doch men mag de schade rekenen op30.00Ufr., daar het gebouw ook vernield werd Tot nog toe kent men de oorzaak niet. Alles is door verzekering gedekt door de maat schappijen - Le LI-.yd Beige - en - Do Verocnigde Eigenaars Zonderde dap perheid van ons pompierkorps had men eene. uitgestrekte ramp te betreuren, want het vuur zellezich in vollehevigheid voort, en dreigde de aanpalende huizen aan te vallen. Ook werd er veel schade aangericht hij de naaste gehuren B« noit Cassiman, P< trus Niculandl en Severin Joonens, en hel ware niet meer dan billijk dat deze brave lieden vergoed werden voor liet doorstaane verlies. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. AALST. De 15 jarige Bernard Van Essche, door liet parket van Kortrijk opgezocht als meddplichtige van diefstal «loor verheling, is Ie Toifrcoing aange houden en aan de Belgische overheden uitgeleverd. WIE naar Brussel gaat en aldaar een goed glas wil drihken, stappe binnen bij den Aalstenanr Gust. VAN LHvRDE, 43, Vooruitgangslrant, tegen de Noordsla!ie, Café In de Ploeg Het Huis C. Praet De Witte, is langs «le overzij.le «Ier Lange Zoulstraal is dicliler*bij de Groote Markt, in n° De rugpijn. Troebele wateren. Met» de rijgpijn een der belang rijkste kenleekens der nierziekten (gevv. lenden) veranderd hol uitzicht der wale- ren. Van eene harnsteene gele kleur inden normalen staat zijn de wateren der nie ren in slechten slaal. troebel, donker kleurige laten hij het ruston een over- vloedig zinksel achter, nu eens w it dan eens roodachtig vergelijkbaar aan eenen vermorzelden kareelsleen. Al deze onzuiverheden beduiden eene overmaat van urinezuur in het bloed, oorzaak van jicht, rhumatiek, nierzuclit. liet klaar overvloedig, schuimend, ei witachtig waler verkondigd gekwetste nieren uierontsteking, sleepemle eiwit- ziekte of Brightziekte) De brandende en overvloedige wateren, vooral des nachts verkondigen dat de blaas gewond is. Dus de rugpijn somtijds onbepaald, doof, zonder verschijnsels van gevaar, de wateren onregelmatig van kleur, hunnen overvloed, lninne samenstelling, zijn be langrijke kenleekens «lal men zonder uitstel moet verzorgen. De Foster Pillen voor .je Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15, Esplanade plaats) zijn liet .onfeilbaar geneesmiddel legen de aandoeningen dat onregelmatige wateren verkondigen. Zij laten aan de nieren toe het urinezuur en al de-onzui verheden des lichaams gemakkelijk af te voeren, waarvan de vereeniging in liet stelsel menigvuldige inwikkelingen ver oorzaak!. Alle apotheken <3.50 fr. de doos, 6 6doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apothteek Ch. Delacre, 64 Coudenberg, Brus sel - Vraagt en ciseht wel de echte Foster Pillen voor «le Nieren weigert of doet u terugbeta- len als het liiorne- venstaande merk nieldraagt. 1. Een schrikkelijk nieuws deed Dins dag de ronde in Brussel. Eene dienstmeid was vermoord gevonden te Eisene in het huis harer meesters, die op reis zijn. Men had vruchteloos aan liet huis ge held, de meesters en «le policic verwit tigd en men had bloedsporen gezien in versehillige kamers en eindelijk het lijk van de meid. Het parket werd verwittigd en getuigen ondervraagd, die om hulp hadden liooren roepen. Eindelijk is geble ken dat er geen moord werd gepleegd, maar dal er een ongeluk was gebeurd. Niettemin wordt hot onderzoek voort gezet. Exteroogen aan de voeten,wee- ren, wratten. Deze kwalen zijn onfeilbaar in weinigen lijd genezen door den balsem van Dr Noël. 20 jaren goeden uitslag. 1 fr. de doos overal. Depothou der L Pirai'd, Apotheker, Vervier. - Een 20jarig meisje verklaarde Dins dag morgend in het commissariaat op de Kool markt te Brussel dat zij rond midder nacht werd aangerand in de Meehelsche straat door een foorman, die met een karken voorbijreed.-Deze wierp haar in liet voertuig en stak haar een prop in den mond.Hij vervoerde haar naar een leegen grond te Neder-Over Heemheock, waar een reiswagen stond. Na vruchleloos ge poogd te hebben haar te mishandelen had de plichtige haar laten vertrekken. M. Claesscns, politieofficier, opende een onderzoek en ging met liet meisje naar gemelde gemeente. Een foor wagen stond er inderdaad, doch de eigenaar was er niet. Die was zoo het scheen naar de kermis van Conlieh vertrokken met hel, karken, in hetwelk hij liet meisje ont voerd had. De agenten Vincent en' Van Assclie, t.o samen met den veldwachter, hielden Woensdag den foorman aan, als hij rond 2 ure van Conticli Lerugkeerende in den wagen aankwam. Hij werd naar de gen darmerie geleid en ter beschikking van hel gerecht gesteld De man is zekere Emile V. 51 jaar oud, van Antwerpen. kig maald t jeugoig, Iriscli uileriijj<,"Pcn t en verblinöcG s.hoon teint. Dit ei,;J «BergmannSCo,, Brussel 75 Cts. per stuk. TE AALST Le verkrijgen ter Drogerij O.Tayman>,Groote Markt en ter Apotheek De Val keu eer, Esplanadeplein. Onze vrienden der Christene Vak beweging hebben ook de hand aan liet werk geslagfii voor de vrouwenbewe ging, van Leuven, onder het moedige geleid van E. P. Dr Valerius Clacs, ca- pucien. Deze beweging is feitelijk reeds over maanden begonnen, met uu kiezing voor den Werk reel iters raa« 1, waarin een onzer c.iristene vrouwelijke kandidaten werd herkozen. Een studiekring is reeds in werking voor de vrouwen ,- verleden week hield hij reeds zitting en men mag zich verheu gen in een groot getal dames en juffers uil de burgerij, waaronder, onderwijze ressen, die hunne moewerking toegezegd hebben.Kortelings zal men eene afdeeling van den vrouwenhond Constance Teich- man tot stand brengen, eveneens be-ïu- nen met versehillige vakbonden voor werksters, waaronder deze der naaisters misschien welde eerste zal zijn. Leeningen op hypotheek voor aan koop en houwen van huizen, enz., zich le wenden tot bouwmeester A HOEVEN Bockslaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Te Blankenberg!* werd een löjari» meisje van Oostende naar het gasthuis gevoerd ora eene heelkundige bewerkiim te ondergaan. Met verbazing stelde de heelmeester vast, dat het meisje... een jongen is. Het feil is ter kennis van de overheden gebracht. In afwachting ver blijft hetmeisje in 't gasthuis. Duizenden gebruikten Wonderbalsem 1 asteur uitwendigniet een heeft zich beklaagd. 1 fr. Aalst: Bonner; .le alkeneer en in alle apotheken. Het parket van Luik heeft twee mannen aangehouden, die sedert eonigen tijd niet meer werkten en die men ver moedt de mannen te zijn die op 18 Juni te Saive den pachter Kensonnet ver moordden en zijne oude moeder h.mden om eene som van 8000 frank te stelen. De jonge vrouw van ecu hunner is even eens opgesloten met haar kind van twee maanden oud.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2