en mag niet toegeven aan tiet geweid. Allerhande nieuws. De moedertaal Do parijzer bla den slaan in bewondering voor com be tooging welke den 21 Juni laatstleden to Quebec, de tweede hoofdstad van Ca nada, heeft plaats gehad. Men weet dat Canada eigenlijk eeno fransche kolonie is door do Engelschen veroverd,doch waar een groot getal inwoners nog de fransche Laai spreken. Op 12 Juni nu, dag der opening van een fransch taalcongres, zijn verscheidene duizenden fransch spreken de Canadeezon naar Quebec gekomen, om eene betooging te houden voor het hand haven hunner moedertaal. Zij verklaar den dat zij aan Engeland verkleefd zijn, maar dat hun hart voor Frankrijk is on dat zij fransch willen blijven spreken. Er is zelfs te dier gelegenheid eene medalie geslagen, eene jonge Canadeesche moe der verbeeldend, een geopend boek aan haar kind toonend. Het opschrift luidt: Parions frangais. Wij ook, wij vinden dat zulks eene indrukwekkende betooging was, doch het is te hopen dat de franschmans en de franskiljons nu insge ijks een beetje van hunne bewondering zullen overhouden voorde Vlamingen, die, 111 hun eigen land, ook hunne moedertaal in eere wil len houden. Liberaal. Leiden een gemakkelijk leven Ieder volgens zijnen stand Bitter traagzaam zijn in 't geven En in 't nemen rap van hand Recht en ondersteuning schenken Aan de vriendjes maaralleen Alle ander slaven denken Liberaal is 't en gemeen Socialist. Stroopen en door leugens foppen Onbeschaamd den armen man Centen uit de zakken kloppen, In 't genipt zooveel men kan, Anderen 't recht op goed betwisten. Leven zei ven rijk en fijn, Is, wat ze ook 't volk opdischten, Steeds geweest en zal steeds zijn, 'T droombeeld der socialisten. Katholiek. Knap zijn godsdienstplichten kwijten, Altijd eerlijk gaan te werk, Tegen lieden die bestreden Haard en altaar, treeën in 't perk, Opdat orde heersche, streven, Laken wie de vrijheid bindt Ieders rechten na doen leven, En beschermen dooi- 't bewind, Katholiek zijn dat is vriend het. vuur zetten, den eenen met on den anderen zonder aardappelen. Koken aardappelen, dan gieto men dadelijk het vuil (snlaninehoudend) water er af en doet er dadelijk het kokend water uil den anderen ketel er bij. Wie dé aardappelen eens zoo bereid heeft, doet het in het vervolg altijd. Een Congres van Vlaamsche Studiekringen wordt gehouden op 29 Augustus aanstaande. Al do deelnemers der sociale week zullen er gemakkelijk de werkzaamheden kunnen volgen, daar ze heelemaal aansluiten bij die der sociale week en in hetzelfde lokaal gehouden worden, nl. in het St-Pietors college. Minderbroederstraat, Leuven. Daar de vérslagen op voorhand gestuurd worden aan de inschrijvers, mits betaling van 1 fr., om aldus een ernstige bespreking- uit te lokken, heeft eenieder er belang bij op tijd zijn deelneming bekend Ie maken aan bot algemeen secretariaat, van Geloofsver(ledigingProvincie straat, 118, Antwerpen. Vlaamsch Comiteit voor de Ten toonstelling te Gent in 1913. - Het antwoord van het uitvoerend Comiteit. der Deutsche Tentoonstelling is eindelijk toegekomen. Daar dit schrijven eene grondige bespreking noodig maakt, noo- digen wij al de toegedreden kringen en personen uit tot de Algemecne Vergade ring, welke wij daarvoor opzettellk be leggen, op Zondag 21 Juli (dag der Cons- ciencefeesten te Gent) in het Vlaamsch Huis, St. Baafsplaats, Gent, om 11 uur zeer stipt 's morgens. De 0vergroote belangstelling die onze werking alom in het Vlaamsche land ontmoet, laat ons terecht eene talrijke opkomst van afgevaardigen verhopen. Alle man op post, het oogenhlik is plechtig. Uitreiking der dekoratiën. Do koning en de koningin zullen Maandag 22 Juli, om 10 1/2 ure, in het Paleis der Akademiën, de uitreiking bijwonen van de dekoratiën voor moed en zelfopof fering. Kort en goed. den Peereboom he< geantwoord aan de aatsminister Van eenige woorden - scbreeu dio door het woord bedrog don uitslag der kiezing van 2 Juni willen uitleggen. De uitslag der kiezing, zo>i sprak hij in do opemngzitting, Dinsdag, is niet toe te schrijven aan bedrog, maar aan de vorontweerdiging van het kiezerskorps over het gedrag bijzonder van het libera lism us. Het kiezerskorps heeft die politiek van het liberalismus willen voroordeelen die hierin bestond Alle princiepen afstaan en alles toege ven aan liet socialismus. Het liberalismus heeft zijne wapens neergelegd en toen zich ketenen laten aandoen door de socia listen. Het heeft gedwee de leiders van de socialistische partij met welke zij niets gemeen heeft buiten den haal legen den katholieken Godsdienst. 'I Is daarom dat de katholieken den heerlijken triomf be haald hebben den 2 Juni. Ook zal de katholieke Regeering haren tijd niet verspillen met te luisteren naar al dat liberaal geschreeuw, maar zij zal zich dadelijk aan 't werk zetten om haar program uit te voeren bijzonder op het terrein der sociale werken. Willen de liberalen wijs en voorzichtig en politieke mannen zijn in den echten zin, dan kun 1 nen zij een handje helpen aan die sociale j wetten. Wat de politiek betreft van bet. j katholiek Ministerie, deze zal hierin bc- j staan Het land rogeeren volgens de wetten der rochtvoerdighcid en der ge- 1 matigheid Er kon niet beter gesproken worden. De algemeene werkstaking. De socialisten hebben ze onbepaald uit gesteld, omdat ze onmogelijk is, Al de liberale gezetten hebben er zich tegen verklaard. Ziellier het oordeel van le Petit-Bleu Moest de werkstaking uitbreken, zij zou de wreedste gewelddaden en byge volg de ergste beteugelingen na zich sleepen. Wij aarzelen niet te verklaren dat de liberale partij de plicht heeft klaren en duidelijken uitleg le geven, om tteene verantwoordelijkheid le dragen le hebben. De liberale partij kan met de socia listen niét mededoen, in hunnen tocht om revolutie te maken. - Inde Kamemoei er verklaard worden dat de liberalen in dit spel mei mede werken. Zwijgen ware reeds eene medeplichtigheid, zwijgen zou voor de partij erger gevolgen kunnen bobben dan de neerlaag van 2 Juni. De socialistische partij moet weten, nu dat hel nog tijd is, dal, zoo zij do algemeene werkstaking uitlokt om' Bel- gie in vuur en vlam le zeilen, de libe rale partij haar onmeedoogend den rug toekeeren zal. Wat de socialisten ook over hunne macht denken, toch zal het de werksta king of de revolutie niet zijn die 't uur van t algemeen stemrecht verhaasten zal -. Wat zegt de Volksgazet daarvan Ziehier wat een groot liberaal blad van Bremen (Duilschland), do Weser- zeilung zegt over hetgeen in België, na de kiezing van 2 Juni gebeurd is In België heeft do na!ie,.na eenen buitengewonen geweldigen kiesstrijd - zich opnieuw ten voordeele verklaard der katholieke gezindheid. Zeker is die uitslag onder liberaal oogpunt, le - betreuren maar 't ware zot dien uit- ".slag toe te schrijven aan bedrog en kiesdrukking. De eerste reden van deze - nederlaag, 't is de vrees der bevolking de socialisten de overhand te zien krij- gen in het bestuur van bet land... In plaats van zich daarvan rekening - te houden en in het toekomende beter te handelen, heeft men te Brussel, te Luik, te Verviers en elders in eenen aanval van machtelooze woede, begin - nen breken en slaan. Dat moest noodwendig, vanwege de overheid, zeer strenge voorkomende en beteugelende maatregelen uitlokken. - De Staat heeft voor plicht de burgers te beschermen tegen de «buitensporigheden van eene anarchistische menigte Als men - straatgeweld in dé plaats der Kamers wil stellen, mag de re- geering niet toegeven aan het schrikbewind van het gespuis. Alle mannen yan orde spreken alzoo. Een land waar men straffeloos de orde mag storen, waar de personen en eigen (lommen niet beschermd worden, is een land dat ten ondergaat, 't Leven is er oiiverdragelijk voor de menschen die willen in ruste en vrede leven. AALST. Maandag morgend is alhier uit liet water van den Donder het lijk op g trókken van Leander Goppens, oud 72 jaar, wonende Nieuwerkorken wijk Laer. Hij lag tusschen een schip en de kaai. 1-Iet lijk droeg eene kleine wonde aan den slaap. Er bestaat geen de minste twijfel, of de man moet verdwaald zijn geraakt, als bijnaar het vuurwerk wilde komen zien, dat Zondag avond om 10 ure plaats had en zal door den val op het schip de wonde aan liet hoofd bekomen hebben. Hel lijk is naar liet doodenhuis op liet kerkhof overgebracht, alwaar zijne fami lie hem is komen erkennen. A A L S T Maandag voormiddag wilde Maria De Groot, wonende Hooge- vesten, met twee emmers water over hei sas gaan. Zij mistra pie zich en viel in het water. Gelukkig daagde er spoedig hulp op en kon men do vrouw behouden aan LEDE. Vrijdag voormiddag, 11 ure, had Désiró Van dér Schucre, oud 9 jaar, wonende Speekaerl, in den ker senboom geworpen van den landbouwer Joos, Nieuwstr.-iai.De Ujarigezoon Henri had dit gezien. Verschuere nam de vlucht, 's Namiddags rond 1 ure, ontmoette hij Henri Joos, ging er naartoe en begon er tegen te vechten cn bracht zijn tegen strever een geweldigen steek toe in de wang. Een geneesheer moest de wonde toonaaien. Zaterdag morgend werd op de pro vinciale baan van Gent naar Dendermon* do, op do wijk Kruisen to Kalken, een rondleurder, Aug. Van der Cruyssen rriet zijne kar aangereden door eene automo biel van Vorst bij Brussel. Van der Cruyssen werd de bil vermorzeld een zijner bonden werd gedood de andere moest afgemaakt worden. Het slachtoffer werd verzorgd bij Prosper Sehepcns,door Dr Bertrand, van Meirelbeke, die daar toevallig bij zijne familie was. De auto mobiel werd door het volk tegen gehou den. Aan de bleekerij van M. Gryspeerd, le Drongen, waren Zondagnamiddag, 011: 2 1/2 uur, twee jongens der Brugsche Poort gaan zwemmen. De jongens verdronken en hunne lijken werden om 5 uur opgehaald en naar het doodenhuis van Drongen ge bracht. Sinds twee jaar zocht liet parket van Brussel oen gevaarlijken kwaaddoe ner, do 27 jarige Frangois Smits op, ten wiens laste een twintigtal aanhoudings mandaten bestonden voor diefstallen, inbraken en gewelddaden. Vrijdag werd de kerel op de foore der Zuidlaan te Brus sel, herkend door twee policieagonten in burgerskleercn, die op hem toesprongen en een geweldigen strijd met hem moes ten leveren. Dank aan de lusschenkomst van voorbijgangers, kon hij aangehouden worden. De echtgenooten U., uit do Vooruit zichtstraat. te Brussel, die slecht overeen komen doorliet slecht gedrag der vrouw. Toen zij Vrijdag avond na 11 uren thuis kwam heeft de man, na liaar berispt te hebben, haar met een stoel op het hoofd geslagen. De vrouw nam toen een mes en bracht den man eenen steek in den arm toe. Toen de man haar dan wilde wurgen, sloeg zij de petroollamp op zijn hoofd aan stukken. De policie heeft heiden, zeer erg gekwetst, naar het gasthuis moeten brengen. WIE naar Brussel gaat en aldaar oen goed glas wil drinken, stappe binnen bij den Aalstenaar Gust. VAN LI EBDE, 43, Vooruitgangslraat, tegen de Noordsla!ie, Café In de Ploeg Eeri blinde, wonende op den Ant- werpschensteenweg te Laken, is uit zijn venster van de tweede verdieping op straat gevallen. Denkelijk had hij, om lucht te scheppen, zich té ver naar buiten gebogen. Hij werd dood opgenomen. Ten nadeele van eenen garagehou der te Schaarbeek is eene automobiel gestolen van 12.000 fr. waarde. Het rijtuig draagt het Staatsnummcr 18045 en het (Brabantsch) provinciaal nummer 3914. Het was door den garagehouder geleverd aan graaf de Griinne, doch deze had hem doen terughalen En de chauf feur, die daarmee gelast was, is er mee naar Frankrijk gelrokken. Het schijnt dat hij daarenboven nog onderweg een voorbijganger heeft doodgereden. De ecli lel ingen Edm. Arntz. 34 jaar oud, en Irma Van Bevere, 33 jaar oud, te Borgerhout. vormen een dier onge lukkige huisgezinnen, waar vrede totaal onbekend is, door de schuld des mans. Deze is oen luiaard, werkt nooit of zel den, maar drinkt dn aren tegen zooveel te De hitte. Onweeren. KfeJi... jneii in het buitenland over de gr0l hitte, ook in ons land krijgen wij eroy ons deel van. Het hoogste barometercijfer werd Pn terdag bericht te Maaseik, dat, zog men weet,altijd het record slaat, met3j De andere waarnemingen in bet gaven dien dag Ukkel, 32 5 VouiSen 33'8 Oostende 32°2, Luik, Cointe't Spa, 30"1 Aarlen, 30 3. Wij hoorden nog niet veel van lukken of ziekte gevallen, behalve gewone ongelukken dooi' onvoorzlclii zwemmers zelf gezocht. Wij trachten weer senden regen. I11 naar een ve lege ll TOO kaz r lai jelui igo'f eele rord zeke In erschillige deelen van liet la—- vooral in Vlaanderen, heeft men er ra l8"; gehad. Te St-Denijs Westrem was het go dig 011 weder, vergezeld van hagel regen. Weldra waren de stralen 1 wu. «.v u 11, „jij -.vjcl herschapen, terwijl in de MeulebroeL D aar meerschen verscheidene canada boon in splinters geslagen we-den. Te St-Martens-Laathem had de la bouwer Ivo Van Wassenhove namveli zijne koeien naai- iln weide gedrei >0mi langs dc Leie, toen het onweder loslit irJe en een zijner koeien met veriamij e mi werd geslagen. Gelukkig hersteld, beest na eenigen tijd. In de Moesstraat en op IIoog-Laalh, werden 5 hoornen door den bliksem splinters geslagen. In het Ministerie. Sedert de kie zing hebben de geuzenbladen niet we tende wat uitvinden herhaaldelijk verleid dal er veranderingen zouden plaats hebben in het ministerie. Indien zulks gebeurdé dan ware dat nu niets dat zou moeten verwonderen daar liet baantje van minister, vooral in dezen tijd juist geen plaatsken is om op zijne twee ooren te slapen. Van al die nieuwsjes die de wereld ingezonden werden is er nog geen enkel ontmoet dat den minsten grond had. Nu vertelt men weer dat er een mini sterie zou bijgemaakt worden men zou het ministerie van Landbouw en Openbare Werken in twee trekken en een van Landbouw en oen van Openbaren Werken samenstellen. Het ware ook al niel te verwonderen indien dat gebeurde maar dat nieuws is niet meer ernstig dan al de anderen het waren. 't Is met zulke beuzelarijen niet dat men de katholieke partij verzwakken kan. Nieuwe aardappelen. - Ziehier een middel om de schadelijke werking- van onrijpe aardappelen te ontnemen. Nieuwe aardappelen brengen bij velen storing van het darmstelsel voort. Om ze nu te koken, dat ze niet gevaar lijk zijn, moet men 2 ketels te gelijk op Onzijdige zedenleer. - Do kalho. lieke zedenleer belet niet zegt - La Flandre Libérale dat er katholieken zijn die misdaden en wanbedrijven be gaan. Voorzeker, er zijn menschen die, katholiek geboren en opgevoed, misda digers worden. Er zijn or wel, die god- deloozen en strijdende, geuzen zijn. Maar te Parijs, komen 98 per cent der jonge veroordeelden uit de wereldlijke onzijdige scholen, tegen 2 per cent uit de godsdienstige scholen. Wat denken onze geuzen daarvan Nieuw geweer. Een Hollander hooft een nieuw geweer uitgevonden. 'L welk enkel afgaat wanner de schutter zeker is dat zijn schot het doel zal tref fen. Deze uitslag wordt bekomen door een mecanism dat den loop belet af te wijken van de miklijn. 't Schijnt dat de Fransche minister van Oorlog in onder handeling is met den uitvinder. Eene zeldzaamheid.—Op 86jarigen leeftijd nog tanden krijgen, mag wel eene zeldzaamheid boelen. Dat is althans gebeurd te Gent. Een oud moederken, weduwe Bnrggraeve, heeft twee nieuwe tanden gekregen Eene nieuwe jeugd dus Wit en zwart. —In de vroegkundige kliniek der Hoogeschool van Munclien is een tweeling geboren het eene kind is blank, het andere zwart. De vader is een neger. Dit merkwaardig geval zal be paald talrijke wetenschappelijke bespre kingen uitlokken. Zondag morgei.d is er te Gent eene werkstaking uitgebroken onder het per soneel, meest geleiders van den elek- 1 rieken tram. De werkstaking was evenwel niet vol ledig van de 58 rijtuigen, welke dage Iijks.den vervoerdienst verzekeren, reden er Zondag morgend maar 21 's namid dags 28 konlroleurs, inspecteurs en surveillanten deden dienst als geleiders om de stakers zooveel mogelijk le ver vangen. In een open brief aan het bestuur der tramgeslichten, van huis tot Imis besteld, vatten de stakers hunne grieven samen. Deze verschillende grieven in den open brief door M. René De Bruyno geteekend gaan uit in naam dei' Vereoniging der Belgische Trambedienden. Zondag morgend hadden zich de sta kers omtrent de Hovenierstraat gegroe peerd, waar M. De Visch, socialistische leider liet woord tot hen wilde voeren. De policiecommissaris van Lodeber M. Pelerents, deed de stakers wandelen om de orde le handhaven en daar M. Do Visch protesteerde, werd hij door twee agenten voor eenige uren in den ami gedraaid. hel huisgezin gaan werken en wordt dan rond j |pg gewoonlijk.afgetroefd. Zaterdag avond was de man weer dronken thuis gekomen en zooals ge woonlijk moest het de arme vrouw erg verduren. Gisteren namiddag was het er weer volop ruzie omdat de vrouw hem aanmaande naar de velodroom te gaan, waar hij eene bediening had. Het was voel te warm, om te gaan werkenzegde hij en terzelfder tijd sloeg hij het een en ander ten gionde, waar onder ook het pelroolvuur. Dit kalmeerde hem echter niet vol doende, want voort ging hij met razen en tieren tot grootc schrik der geburen, die den gevaarlijken kerel vreesden. Ten toppunt van woede nam de lieve echtgenoot een broodmes en bracht zijne vrouw oen geweldigen steek toe in den schouder. Het slachtoffer wilde vluchten maar de schurk draaide de deur op slot en stak den sleutel «p zich. Op het hulpgeroep kwamen twee poli cieagenten toegesneld, M. Vermander, van Borgerhout, en M-. Driesen, van Antwerpen, die zich in den omtrek bij familieleden bevond. Te De Pinte in de woning ,dU. hovenier van M. baron de Giey, verb zei de de bliksem verscheidene ruiten bewoners kwamen er gelukki" met grootsten schrik af. In de herberg Het Stoker! jtje, nabij gemeenteschool, sloeg de bliksem een': m den ge vei en rukte een aanlal pani van het dak af. g| In 20 minuten tijds viel do bliksem cental elfmaal in de drie bovengenoemde na 'L w rige gemeenten. Ie Gent viel tijdens het onweer Zaterdag morgend, de bliksem op huis van Henri Mestdagh, wonende in Kastanjestraat. De schouw werdafgen trou nd w tie, Ma La ttr ee Het spoc De ki de lelie: icstei geha; V.an ets in •wro In ui liet dak werd beschadigd, de bcwon pet, kwamen er ongedeerd af. Tevei Ook in Limburg heeft men Zaterd onweer gehad. 'Te Vechmaal, viel de bliksem op; ooikei klokloren der oude kapel van IIoo: ro sloeg naar binnen en vernielde twees sa. ties van don Kruisweg. Deze kapel,gebouwd op de grondslag van eene Romeinsrho villa, word offing weeg Dooi' maak irtaai hersteld, zooals gemeld schrift boven de deur Binjnen do kapel i- r. den graaf Hoorn, 12B"oeuw, gafsleenen drageu namen - der geslachten Bosch en Poilvache. Ook to Tubbeke, in Brabant, heeft hard gedonderd, geregend eu gehaet L h, On Ho v«l,W, Ai0 ,c, "Ul u' bende, reeg. liet Zij vonden de deur nog gesloten en op hun geroep weigerde Arntz ze te openen Het volgende oogenblik was de deur reeds ingebeukt en sprongen beide poli- cieagenten in de kamer. Op de velden spoelden de aardappels!)!. 011 de boomen vlogen omver. De fabrieken waren onder geslroo en de werklieden gevlucht. Van vele serren waren de glasruil stuk geslagen. De schele hoofdpijn, de leuduii[ non, liet rhumaUsm en alle kwalen ll 7,'lji de gal en do slijmen veroorzaakt won: L> genezen door de slijmverdrijvends Walthéry. 1 fr. Uit eene gemeente ouzer Kemp! wordt het volgende zonderlinge gei' vermeld. Vier leden eoner familie hadden san eene hoeve geërfd en wildon nu, ofscho de bewoner er van nog had, zelve den eigendom uitbaten. j Ver Om het hem echter beu le maken, vJ in ve zonnen zij tegen den pachter alle soort van plagerijen, zoo dat meer dan rouwe 'ager oor dc li'uit "hier b am Lie pdvi leid w ebracl cv; mi- jaar 1« betrekken I -D jinncn held, 'aid, 1 bram! in eeni Maandag morgend reden weer maar enkele trams. Dc eerste heete dagen zijn daar; hot spelletje begint. Een 24jarige jongeling, te Lokeren, Ernest Seysseus, die in de Dunne een bad ging. nemen toen hij pas goed gegeten had, zonk in de diepte en kwain niet racer boven. Drie vrienden die hem vergezelden, konden natuurlijk niets doen 0111 hem te redden. Eenige uren na dien heeft men zijn lijk opgevischt. De droefheid zijner moeder, broeder en zusters was hartverscheurend. Ook op do wijk Box laer, waar hij woonachtig was, is de verslagenheid algemeen. Een gruwelijk tooneel zagen ze voor zich degeheele huisraad lag in stukken op den grond, terwijl alles met petrool bespat. was en daartusschen de arme vrouw badend in haar bloed. De agenten hadden niet veel tijd dit alles na te gaan, want voor hen slond de woestaard gewapend met een ander mes en wilde de agenten er mede te lijve. De agent Driossen duwde hein zijnen revol ver onder den neus, terwijl de agent Ver mander hem met zijnen sabel eenen kap op den arm toebracht, wat het mes tegen den zoldering deed vliegen, waarna ze zich van den gevaarlijken kerel heme terden. Op straat gekomen, vielen de geburen op den woestaard en gingen zoodanig te werk, dat de policie zicii duchtig heeft moeten weeren om den man heelhuids te behouden. Het slachtoffer werd door de genees- hoeren Ja assens en Koninkx vervorgd, die haren toestand als zeer gevaarlijk beschouwden, daar de long is getroffen. Men heeft haar vervolgens naar 'l Sint Erasmusgasthuis gebracht. De adjunkt opziener, M. Ooms, heeft het onderzoek gedaan, waarna de moor denaar ter beschikking van het gerecht 's opgesloten. Dit laatste kwam gisteren avond nog ter plaatse. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. het parket handelend moest optredeD hen voor het gerecht dagen. Maar de deurwaarders of gendarmen kwame vonden zij steeds de deur opgesloten. Verleden jaar brandde de hoeve af eon der eigenaars werd voor brandsticl ting vervolgd maar vrijgesproken. Sedert eenigen tijd echter gavt_ eigen aars allen teckens van geesteszwak een hunner moest reeds in een gestic worden opgesloten, terwijl de drie and ren min of meer lange gevangenisstraf! uitdeden voor vernieling van oogst. Ten slotte heeft men ook deze drie een zinneloozenhuis moeten opsluiten. Behalve de twee jongelingen, (i Vrijdag te Drongen verdronken, zijn ne verscheidene anderen de slachtoffers hunne onvoorzichtigheid geworden. Zoo verdronken bij het baden M... Harpignie te Montigny-le-Tilleul, Geoi Maufle. te Waufercée Baulet, Fr. Va Cauwenberg, te Montigny sur-Sambre, Gent een inwoner dor Papenstraat, Lier Duffel, een spoorwegbediende. E11 wie weel hoeveel andoren nog! Maandag namiddag is een gewei dige brand uitgebroken op het Kiel, I Antwerpen, die een heel huis in asc heeft gelegd. De zoon van de weduwe D Leenheer,die eenen verfwinkel houdt SI Bernardsche steenweg, 11. 336, was me ne brandende lamp naar den kelder gc ian. De lamp werd omgeslooten me liet ongelukkig gevolg dat in een oog wenk de geheele kelder in volle vlan slond on de zoon nog juist den tijd lia om naar hoven te ioopen, om zijne oud moeder, die op liet verdiep was, te red den. Het vuur, aangewakkerd door de Hl Iambare stoffen, had zich met zulke snel heid voortgezet, dat geen van beiden brug a omtro: licliaa: ven. opgev Een ji genaa broed had te De 111 werd van h sten dag d Do ov de to jonge nieuv groot den v De rond den rue censli ondei het h eene van neme zelve eclitt vol ll des 1 dage Toer uitle won wott do re gcrli

De Denderbode | 1912 | | pagina 2