j DE DRIJ PAIiTIJEN DITJES en DATJES. Programma oer GogsGlenoelaesleg Stad Aalst. - Consciencefeesten. HENDRIK CONSCIENCE Aai) de bevolkirjg van Aalst St - Jozefs-College Rechterlijke Kronijk. Zondagrust. Geeraardsbergen. Ouderdomspensioenen Allerhande nieuws. ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLES KINDERMEEL. tegenhetvuur" COÏÏJ&S: teqcnjcdiefcta DADA-ZEEP lijk de belangrijkste en leerzaamste reek sen. Bepalen wij ons met, voor .'iet Romaansch tijdperk, op Le sommen het Brons van Denderwindoke en de schoone aschbus van Wieze -, deze aschkruik gevonden, len jare 1872, is herkomstig uit de merkweerdigo verzameling van onzen edel moedigen begiftiger wijlen M. Edmond De Deyn, nederige en gewetens volle als onvermoeibare navoschcr, eere lid van den Oudheidkundigen Kring. Herinneren wij, dat, volgens de inlich tingen des schenkers, onze aschkruik voortkomt uit eone Romaanscho graf stede, eene dier afgezonderde begraaf plaatsen, door de Romeinen gemeenlijk gemaakt. Uit het Meronvingisch tijdvak bezit ten we onder andere, talrijke voorwer pen, gevonden in de begraafplaatsen van Hunnegem, kouter van Overboelaere bij Geeraardsbergen. - Te beginnen van het Frankisch tijd vak wordt onze verzameling rijker en overvloediger wapens van allen aard, zooals Frankische strijdbijlen, spiezen, zware breedc dolken, degens, lansen, goedendags priemen, vuurroeren, helle baarden, enz, Bewonderen wij, vooraleer deze oude prachtige zaal van liet stadhuis te ver laten, dit schoon Gothisch kolïertjo van onschatbare waarde deze meubelen uit het tijdperk der Wedergeboorte van Kunsten en Wetenschappen na den nacht der Middeleeuwen, en het lieflijk en be langwekkend pronkgedoon der vilriens tin en aardewerk, en bijzonderlijk de rijke reeksen zegels en munten. Voorzeker moet deze eenvou iige opsomming volstaan aan elk die te goe der trouic is en metgeen nevenbedoe lingen is behept, om overtuigd te zijn, dat het Aalstorsch Museum van heden af een onbetwistbaar nul oplevert. Meermaals onderbraken hertelijke toe juichingen de hoogst belangrijke verhan dding, en ten slotte werd de redenaar door al de leden warm geluk gowenscht. M. de Schepen de Hert, Ondervoorzitter dankte, namens zijne confraters van den Kring, in eene sierlijke met talent ge paarde taal, don heer Moens, die oi.s zooveel wetenswaardigs en schoons leert kennen en liefhebben hij roemde, en terecht, de onschatbare diensten door hunnen Voorzitter aan de Wetenschap in hetalgemeen en aan hel stedelijk Museum iu het bijzonder bewezen. Hoe dik- werf, vervolgde de gemoedelijke spr ker, hebben wij, in hel nederig voor- loopig lokaal - het sacristij van het "tui-hospitaal met gespannen aan - dacht geluisterd naar den geleerden - uitleg, die M. Moens ons gaf over de - door hem meegebrachte voorwerpen - die hij, na elke bijeenkomst. vergat terug te nemen, en die dan d or onzen vlijtigen secretaris, M. Reynlens, zoi"{_ vuldig wierden weggeknipt en in de pronkkassau van 11 1. Museum opge slóten, waar ze thans prijken naast tie rijke verzamel in ons door M. Frans Calienaut geschonken - Heden, we - mouei! het met fi-rheid zeggen mag 't stedelijk Museum, in 't eerbiedweer - digst en oudste gebouw der stad inge- - richt, als bepaald gesticht aanzien wor- - den. en van nu af wedijveren met - andere instellingen van dien aard onzer - provincie. Edoch, vervolgde M. de - Hert, onze dankbaarheid legenovi-r den heer Voorzitter mocht zich niet langer bij woorden bepalen neen, iets duur- - zaam, iets waardig van de erkentelijk beid, die wij hem verschuldigd zijn - moesi hem worden aangeboden eene blijvende gedenkenis, die hem in zijn vreedzaam verblijf van Lede, teecniger tijde de genegenheid zijner vrienden zou herinneren. üp dit oogenblik zagen d aanwezigen in de zaal, te midden van festoen en loover, het borstbeeld onthuld van den heer Jan Moens, eèn prachtwerk van den Genlschen beeldhouwer van Bies- brork, hetwelk uit alle monden een kreet van blijde verrassirig lokte Zichtbaar aangedaan, dankte de heer Voorzitter voor-hel hem aangeboden geschenk. Vervolgens werd de Champagne ge schonken en een lekker beker geledigd op de gezondheid van advokaat Moons en op de lockomst van het stedelijk Museum. Daarna begon het tweede en niet het minst belangrijke gedeelte der vergade ring, namelijk eene wandeling rond het Museum. Voorafgegaan door M. Moens, hadden wij het geluk, voor alle toonkas- sei: ((enige oogenblikken te vertooven, de er ui' zijnen mond te hooren do oor sprong de geschiedenis en de bediedenis van elk dezer in schijn onbeduidende voorwerpen, die aller belangstelling ten hoogs'e gaande miek. Ruim eene uur duurde die leerzame wandeling, en, weg- getooverd als we waren in het grijs vel leden, selicen zij ons waarlijk al tekort Wal hebben we niet al geleerd gedurende dit vriendschappelijk samenzijn met liet puik onzer intelectueele medeburgers, en welke zoo schoon eene kans hebben zij, de afwezigen,gemist, om eene ruime dosis degelijk geestesvoedsel op te doen Imnn is niet weten wat voor uwen lijd gebeurde, is altijd kind zijn (Cicero) En de nauedachtenisfis het-schoonsle erfdeel der volken Gramay De oudheidskundige Kring van de stad en het voormalig land van Aalst, en in- zonderlijk zijn geachten Voorzitter, zijn hier hartelijk dank gezegd voor hol ge not, ons verschaft gedurende drie lange uren, toegewijd aan Wetenschappen en Kunsten, die, zooals wijlen kunstschilder I«ebrun zegde, de geest veredelen en het heil verheffen, terwijl zij degenen die haar getrouw blijven met faam en glorie bolooneh. Do eenvoudige, maar hartelijke ope ningsviering van ons .Museum en de ver eert ijk ing van den geleerden hoer Voor zitter zullen in dankbare herinnering blijven cu het is weiischclijk dal dergo lijke stonden ons nog meer!werden ge- gun 1 Petris VAN NUFFEL. De liberale partij verkeert nu zoo wat in den toestand van een manifestant, die een koppel blauw oogen "en een bloed neus Ueeft opgeloopen, en die nu alle man, die 't hooren wil, toeroept - 't Is laf, 't is valsch gebeurd Ook zijn on derrug is verzeerd, zoodat «lij niet meer weet hoe zich keeren of draaien. Inder daad, wendt de liberale partij zich naar rechts, dan geraken de radicalen aan 't huilen keert hij zich naar links, dan schreeuwen de gematigden. 't Is stellig dat ze nog niet op haren positieve is teruggebracht, van zelfs haar appetijt voor 't «papenvreten» is nog niet teruggekomen. De socialisten zijn brutaal in hunnen tegenspoed en 'droomen van wraak 't is gelijk hoe. Doch, zooals altijd, zijn het (1 roode opperhoofden niet die zich de handen zullen verbranden zij zullen de kastanjes uit het vuur laten halen ioor snullen of gaaien. Geen rust in het-land zonder Alge meen stemrecht riep Terwagóe Don derdag in de Kamer. Daarom gebruiken zij de werklieden als oproervee. De kassen der,roode honden gevuld met strijdgeld voor economische geschillen, dienen tot zuiver politieke doeleinden. De socialisten maken misbruik cu van het geld en van den persoon van hunne volgelingen zoodat hel duidelijk is dal het lot van den werkman hun m i mier aan 't harte liyt dan hun pollitiek ■partijbelang Wat verschil met de handelwijze der katholieke leiders Van af den dag na de kiezing gingen de Ministers voort de verbetering van den toestand der staatsbedienden te regelen volgens een vastgesteld plan. 0>k zijn de eerst aangekondigde wetten deze welk de algemeene werkmanspensioenen instellen en maatregelen invoeren lot heil der kleine burgerij. Deze nationale politiek wordt alleenlijk door de katholieken gevoerd, terwijl de socialisten haat, en oproer en onrust in het land bewerken en de liberalen niet meer weten van wat'liout pijlen te maken en met onmacht zijn geslagen. Hét Belgisch volk ziet dezen toestand zeer klaar in ook is meer dan ooit de volksgunst verzekerd aan onze Katholie ke Regeering. Goed gesproken. Een blad uit Henegouwen schrijft verledene week: Er zijn katholieken en christenen die de slechte pers ondersteunenja onder steunen. - Inderdaad vindt men niet iu katholieke huizen op tafel gazetten liggen die absoluut slecht zijn en onder '1 op zicht van gedachten én van zeden zelfs Hier is het omdat die gazelten nieuws geven over sport, football, enz. daar is het omdat er sommige annoncen in voor komen. Is dat genoegzame reden om het kwaad in huis te brengen Komt men in staties of ijzerenweg- of tramwagens, dan ontmoet men katholie ken met slechte gazetten in de hand, tot groote verergernis van velen en tót groo- te blijdschap van de slechten. Waarom geen katholieke gazetten ge kocht En indien men eene ernstige re den heeft om eene slechte gazel le lezen waarom het dan doen onder 't oog van iedereen En dan Ziet men ooit een liberaal, buiten zeer zeldzame gelegenheden, eene katholieke gazet koopen en'in 't publiek lezen Wij hebben vroeger reeds het zelfde gezegd en herhalen liet nog eens met hel Henegauwsche blad. Weg met de Kloosters Naar het voorbeeld van M. Clemenceau, heeft M. Gauthier, radicale senateur van het Aude-departemement en gewezen mi nister van openbare werken, die eene operatie moest ondergaan, zich naar de kliniek der rue Bezet, te Parijs doen brengen, waar hij door eene klooster zuster verzorgd wordt, dezelfde die M. Clemenceau oppaste. Al de godsdienstha ters willen de gasthuizen voor de arme mensehen doen verwereldlijken, maar voor hen zelve hebben zij toch nog liever de zorgen der kloosterzusters. De milicianen der lich ting van 1912 zullen op 1 Oc tober binnengeroepen worden uitgenomen die der bereden w veldartillerie, die eerst op 15 December zullen moeten biu- v/ nenkomen. De boeren tellen niet meer Voor de kiezingen zijn de boeren, de buitenlieden, de braafste, de verlichtsle, de geleerdste menschen der wereld 'l zijn lieden die werken en zwoegen in 'tzweet huns aanschijns en voor de welke het Katholiek Ministerie nooit iets heeft willen dQon. Maar zij, liberalen, zullen veel doen als ze meester geraken Maar zie de buitenlieden hebben zich, door de vleiende taal en de beloften dei- liberalen, niet laten om den tuin leiden... Ze hebben,weéreens als gewoonlijk, voor de Katholieken gestemd en de blauw roode kartellisten in den kiesketel ge drongen en er afgekookt geworden. Nu, al de bewondering, de liefde en genegenheid der liberalen voor de boeren is er nu ook meè uit en als bij tooverslag zijn ze terug domkoppen, verachterde menschen, fanatiek kiesvee, enz., enz., ;e word en. Maandag over 14 dagen, in den Brns- selschen gemeenteraad, hadden de socia listen een voorstel gedaan een wensch uit te drukken ten voordeele van hel zuiver algemeen stemrecht. Ziehier wat den liberalen notaris Bauwens, gebuisde kandidaat voor de Kamers, te dier gelegenheid uitkraamde: Wij hebben er genoeg van, te huigen voor hel bediog, de kiesomkooping en - den wil der boeren Het zijn de sleden en de groote centrums die het fortuin - van ons land uilmaken. Zonder deze groote steden en centrums bestond België niet. Dus, de boeren lellen niet, hunne stemmen gelden nicl.de landbouw rekent voor niets.. Welnu, wij vragen aan dien gróolen slimmerik, een der lichten van do liberale partij van Brussel, wat er van ons land zou geworden, indien liet slechts eene week van boer en landbouwer beroofd werd. Wij denken dat België gemakkelijk al de liberale feniksen als Bauwens zou kunnen missen. Wij zouden het zeker niet eens gewaar worden Zomerweer. -- 't Was heet, stikkend heet, dozer laalste dagen en.de vraag was of het nu ook zo lang zou duren als verleden jaar God geve dat liet niet zoo weze Intusschen zijn er met 't heete weer hier en daar voorzorgen te nemen, indien men zijne gezondheid wil bewaren en zijn leven niet iu gevaar brengen. Vooreerst, kwestie van drinker. - Als het heel is lijdt men dorst, dat is zeker. Wat middel daartegen Drinken, zeker, maar men moet zien wat men drinkt en hoe men drinkt. Geen koud water drinken noch andere dranken die koud zijn. Men kan daardoor eene verhitheid opdoen, diedoodelijk kan worden. Drink thee die lauw is, van linde bloemen, kalissiehout en andere zoete kruiderijen. In hetalgemeen is het best niet le veel te drinken zelfs van lauwe, gezonde dran ken het is dikwijls waar, hoe meer men drinkt, hoe meer men drinken wil. Vermijd den tocht of don trok als ge warm liebt of bezweet zijt, ga dan niet voor een openslaande venster of in pen deurgat staan. De koelte doet wel deugd, maar ze is gevaarlijk, men kan het duur hekoopen. Zwemmen e» baden is zeer aangenaam bij heet weer hel is ook goed en ge zond, maar men moet de regels in acht nemen. Ga niet in het water kort na eenen maaltijd, dat is doodsgevaar lijk. Reeds dezen zomer heeft men veel ge hoord van menschen die hij het zwemmen verdronken zijn. Van tienmaal is het negen keeren het geval dat zij bijna onmiddelijk na het noen-of na het avondmaal te water zijn gegaan. Wat gebeurt er Men neemt hel noenmaal om 11 1/2 of om 12 lire en men heeft noenstoi: 101 1 of 2 ure. Zoohaast heeft men niet gwl.cn 'of men loopt naar eenen put of eene beek waar men zwemmen kan. M n gaat niet, men loopt men speelt de kleederen uil en plots.... het water in. Men hoeft soms gecne lOniiim len gedaan met' eten. In dat geval is het niet te verwonderen dan men eenen bloedopdrang krijgt de menschen meenen dat het de kramp is en verdrinkt. Integendeel, het is zeer teverwond'-ren daler niet meer Onvoorzichtige» zijn -!;• het met den dood hekoopen. Om wel te zijn, moet men ten n. n twee uren wacliien ua het eten, eer n:--u te water gaal. Een bad nemen, eer men eel dat ware goed. Ongelukkiglijk zijnde bezigheden niet zoo geschikt dat men daartoe dien tij.; heeft. Wie veel moet gaan, krijgt vooral ldj zulke hitte blazen of bleinen op de voe ten. Een goed middel om dat te vqork'j men is. de voeten lichljes insmeren met zwarte zeep, ge zuil gaan als een snijder en geen ongemak aan de voelen hebben. TE AALST op Zondag 21 Juli. 's Namiddags Groote optocht, opgeluisterd door zang en muziekuitvoe ringen. Vergaderingen rangschikking te3ure namiddag op het Esplanadeplein. De optocht zal geschieden langs de volgende straten Statiestraat, Static- plein, Albert Liónartstraat, Vaarlstraat, Molenstraat, Groote Markt, alwaar de plechtige schouwing door de Stedelijke Overheden, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, Korte en Lange Zoutstraat. Te 6 uren in de groote Feestzaal van hel Stadhuis, Feestredevoering over Conscience door E P. Strake, S. J. doctor in Germaanschetaalkunde, leeraar in hot St- Jozefscol lege. Te 9 uren VERLICHTING der Groote Markt. Concert door de Konink lijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend Zanguitvoeringen, Beiaardcon cert Verheerlijking van het beeld van Conscience De inwoners der slad worden uitge- noodigd de huizen te bevlaggen. Hel Schepencollege heeft het geraad- zaadzaara gevonden af te zien, uit hoofde van de groote zomerhitte, van de inrich ting van den Optocht der Scholen den Zondag 21 Juli. De Secretaris, De Burgemeester, Oscar Reyntens. M. L. Gheeraerdts Men laat ons weten dat de aangekon digd feestredenaar over Conscience, de E. H P. Stracke, doctor in Germaan sclie taalkunde ziek is, en dat diisvolgcns de aangekondigde voordracht op Zondag 21 Juli om 6 uren, ter feestzaal van 't Stadhuis geen plaats zal hebben. Het programma van het Consciencefeest zal dus enkel bestaan in het avondfeest Verlichting dor Groote Markt, Kunslcon- cort door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend Beiaardconcert, Zanguitvoeringen door't volk. Aan Vlaanderens Grooten Romanschrijver bij de eeuw-viering van zijn geboortejaar 1812 1912. Op 11® Juli laatstleden vierden wij. leden van de Koninklijke Rederijkk-um-r De Gathariuisten voor de eerste maal in't openhaar, alhier den slag der Gul densporen. Het door ons op touw gezet kunstcon cert, onder de door ons versierde en verlichte overdekte markt de nieuwig heid van vaderlandsche liederen door al het volk te doen aanheffen de fakkel optocht in de stad, met o. a Vlaamsdie koppen, Vlaamsche spreuken en Vlaam- sclie stapmarclien werden zoo dapp -r toegejuicht door duizenden aanhoorders en aanwezigen, zonder onderscheid va 11 geslacht of ouderdom van rang of staat, dal wij, Gatharlhisten, waarlijk verheug'! getroffen zijn geweest. Die ontvangen blijken van tevreden heid, van instemming, van aanmoediging zei ten er ons toe aan, een openbare helde te brengen aan het Aalstersche Volk. dat zoo geestdriftig op 11" Juli is samen gestroomd om, met ons, den roemrijken zege van Groeningo te vieren. Onrechtvaardig ware het dan ook, had den wij geen hartelijk woord van dank over voor de Stadsoverheden, Priesters, Burgers, Werklieden die ons zoo, zonder vooringenomenheid, zijn komen toejui chen. Aan allen; dank, rechtzinnig dank De bijval door onze lle Juli viering he liaald zal ons een krachtige spoorlag zijn, oin steeds meer en meer te werken op gebied van Vlaamsch tooneel, Vlaam- scheu zang, Vlaamsche cultuur en Vlaamsche beweging, alles tot verheffing en ontwikkeling van ons sympatiek Aal- stei sche Volk. Het Bestuur en de leden van de Kon ink lijke Rederijkkamer De Catharinisten - Uit al de gouwen van 't vlaamsche land nu voeren de winden in machtigen drang, hij vlaggewapper en klokgelui, van duizenden monden één huidegezang. Naar 't graf waar Hij rust. de groote man, wiens dweepende ziel en begeesterd gedacht de ziel en den geest van 't lezend volk geboerd heeft, ontvlamd met betoovrende macht. Hij wrook de helden van 't vaderland en zotte oji -(ralenden horizon hun forse he gestalten in zonnig raeht. En t volk, verrukt, 10 sidderen stond. zijn leveude ziel in zijn oogen zoo klaar, er in de harten der Irissche jeugd daar zinderde zalig die heilige snaar. Hij zong van zijn God met diebtergloed op de lachende lier der lieve natuur, heide luchten, vol brem aroom, 1 werken doorgeuren zoo maagdelijk puur 1 Vlaanderens kroon van koningen-roem, en deed de kwijnende Vlaamsche kunst herbloeien, en worden de prachtigste bloem, kunst uw naam in dankend akkoord de brandende borst van uw zonen al. o Groote strijder, wiens toover-pen j Vlaanderen redde dat stuikte ten val. I Si Ie Droomer, verteller zoet, iens wondre verbeeldingen dichterlijk woord b d avondlamp aan den winterhaard, !i- simpele zielen nog immer bekoort. ï-'h al de gouwen van 't vlaamsche land na voeren de winden in machtigen drang naar Conscience, onsterflijk genie, van duizenden harten één liefdegezang. JEF CRICK. AA.' ST, Ju li-maand 1912. STA D A A L S T Hot College van Burgemeester cn Sche penen maakt bekend dat een Prachtige Bi oemen- en Reklaamstoet /al word' n ingericht door AALST VOOR WAARTS, afdeeling van de onpartijdige isou'l van Neringdoeners 011 Ambachts lieden met di medehulp van liet Gemeen tebestuur OP ZONDAG 18 AUGUSTI1912, om 2 uren namiddag. 1500 FR. PRIJZEN FR. 1500 0V/-.0— Na de optocht uitreiking der prijzen en CONCERTEN door verschillende Muziekmaatschappijen afgewisseld door Beiaardgespel. Verlichting der Groote Markt en Openbare Gebouwen der Stad. Bijzondere treinen en trams zullen in- goi li hl worden. Die eenigzins weg kan zal niet nalaten dit schilderachtig stedeken Zondag te gaan bezoeken om die grootsche feesten te zien. •iTr Speciaaltrein. Ver- 'rek Uit Aalst, 12 03. - Terug uit Geera..rdsbergcm 19.10. EXAMENS AFGELEGD. De volgende Hoeren, oud-studenten van het St Jozefs-College van Aalst, heb ben deze week hun examen afgelegd. Aan de Hoogesebool van Leuven De E. H. Albert De Beer, van Hofstade, examen van kandidaat in Wijsbegeerte, in Letteren-klassieke philologie, met onderscheiding. Leon Van Nurres, van Poperinghe, examen van doctor in Rechten, le proef. M. August Tant. van Brugge, examen van doctor in "Geneeskunde, 1" proef. VI. Eugeen Tant. van Brugge, examen van doctor in Geneeskunde 1* proef. M. Benoit Lamont, van Boom, examen van kandidaat in Philologie en Letteren le proef. M. Michel Bequaert, van Aalst, examen van kandidaat in Natuurlijke Weten schappen en Geneeskunde, 3C proef met onderscheiding. M. Jozef Theunen, van Aalst, examen van kandidaat, in Germaamsche Philolo gie. 1* proef. M. Prosper Thuysbaert. van Lokeren, examen van doctor in Rechten, 2e proef met onderscheiding. M. Frans Peeter,s, van Zelo, examen van kandidaat in Rechten. M. Jozef Nerincx, van Hal, examen van kandidaat in Natuurlijke Weten schappen en Geneesknnde. 2= proef. M. Paul De Sloovere, van Gent, exa men van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren, 2e proef. M. Jozef Góederlier, van Lokoren, examen van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren, 2° proef. Aan de Hoogeschool van Gent M. Raphael Carluyvels, van Aalst, examen van kandidaat in Natuurlijke Wetenschappen, le proef met groote onderscheiding. M. Frans Jacob, van Aalst, het laatste examen van Licenciaal in Koophandels wetenschappen. M. Frederic Reman, van Aalst, examen van doctor in Geneeskunde, 3° proef. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. De rechtbank van Oudenaarde had \ol- ndo Den avond I tie-van Haelte 115 )cl.oher was de sla- Dnbewankt.Hul was •enblikdatde waar neiO'*n sl:;tieov.-.-<to en ue zaal-Aachen de reizigers buiten lieten, welke den trein van 8 u. 16 moesten nemen. Zekere De Smet, 42 jaar, steenbakker te Haeltert, niettegenstaande de trein slecht 200 meters van de statie was, liep de sporen over en werd door de locomo tief getroffen. Hij overleed gedurende den nacht. De rechtbank heeft Bailly, waarne mende statieoverste en Nerinckx, zaal wachter, ieder verwezen tot 59 fr. boet. j De Belgische Slaat, als burgerlijk vor- onlwoordelijk voor zijne bedienden, wordt l verwezen tot 15,600 fr. schadeloosstel ling, aan de weduwe en kinderen De Smet te betalen. I)e rechtbank verklaart del de verant woordelijkheid moot verdeeld worden daar De Sinet ook eene onvoorzichtig heid heeft begaan. BEROEPSHOF VAN GENT. Mesteek, Frans Hendrickx, land- bauwer te Meldert, aangehouden, die tijdens eenen twist Frans Van den Bossche, met ccnen dolk eenen steek in het hoofd had toegebracht, waardoor het slachtoffer verscheidene weken onbe kwaam was tot werken, word door de boetstraffelijke rechtbank van Donder- monde verwezen lot2jaar gevang 100fr. boet. J)e betichte had beroep ingeslagen; hel Hof heeft het vonnis bekrachtigd. Vijii 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag-21 Juli 1912, M- Renneboog, Nieuwstraat. De feesten te Geeraardsbergen op Zon dag 21 Juli schijnen opperbest te zullen lukken en bijzonder te lukken. Er zijn 6000 inschrijvingen voor de bedevaart naar het vermaarde .Miraku- leus Beeld van O. L. V. van den Ouden- berg. De historische stoet.die rond 2uren 's namiddag uitgaat zal prachtig zijn hij bestaat uit rond dc 400 personagiën en 100 ruiters. De Geestelijke processie is gausch nieuw en hijzonder schoon Z. H. de Bisschop wordt er vertegenwoordigd door Z.E. H. Kanunnik Haellerman. Prachtige concerten zullen 's namid dag- plaats plaats. Bestuur der Stad Aalst De personen geboren inliet jaar 1846 die vermeenen recht te hebben op de jaarlijksche toelage van 65 franks vermeld in het Koninklijk besluit van 31 Mei 1912, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden, alle werkdagen van 9 tot 11 ure voormiddag, ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, te rekenen van Maandag 22 Juli aan staande. De belanghebbenden moeten voorzien zijn van een renteboekje om te kunnen bewijzen dal ze in de lijfrenlkas stortin gen gedaan hebben van ten minste 18 franken. De Burgemeester. M.-L. Geeraerdts. WIE naar Brussel gaat en aldaar een goed glas wil drinken, stappe binnen bij den Aalstenaar Gust. VAN LIERDE, 43, Vooruitgangstraat, tegen de Noordstatie, Café In de Ploeg AALST. Dinsdag avond, om 6 ure, terwijl de echtgenoote van Kamiel Buys, winkelierster in de Groenstraat, een oogenblik op den koor was, hebben die ven uit het schoof van den wiukeltoog eenen som van 30 frank gestolen. Eene klacht is ingediend. Men is op het spoor van den dader. AALST. Heden Zaterdag werden,j genaamde Gardon Josephina, oud 29jam echtgenooh1 Van Iinpe Alfons en Cardo Sofie, oud 29 jaar, echtgenoote Haverbeke Jozef, beide van Nieuwerke ken, ter wekelijksche markt weget diefstal aan verschillende kramen aant houden. Diefeggen van beroep zijn zeaj hun. proefstuk niet, en werden op j markt te Londerzccl wegens dergelijk feiten aangehouden I-Iet Huis C. Praet De Witte, langs de overzijde der Lange Zoulstra» is dichter bij de Groote Markt, in n° e, Om de vóór te komen of le bestrijden, die voor de zu igelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tut M. Ferdinand DENY i5, rue du Grand Hospice BRUSSEL De schoonste keus van Mouselint voor Blousen enz., bij VAN DE) BERGH JOURET, Aalst. AALST. —Donderdag nacht is lo Aalst Mijlheek, Ouden-Dendermondsche Steen weg, nabij de huizen der Filteries, ind< weide van Frans Gleemput, een rund ge stolen. I)e dader is Lot hiertoe onbe kend. Vrijdag begaf Cleempul zich naar veemarkt le Gent doch ontdekte zijn rum niet. De rugpijn. Bloedvergiftiging - Het urinezuur door denieren (gew. len den) niet afgedreven vergiftigt het bloei. Dit vergif des lichaams toont enkt'. zijne tegenwoordigheid door onbedui dende kenteekens. Niets geringer dan deze rugpijn deze eenvoudige, vermoeidheid, deze schele hoofdpijnen deze zenuw- en spierpijnen dan eens een gewricht, nu eens een arm, dan een been. Men slaat geen acht op deze keutee kens nochtans hel urinezuur begint zijm verwoestingen. Het zet z j in eu rich ton. '1 isdan de jicht, het rlunnaii'-kdie de vin; knobbelig maakt en <ie gewrichten vormd. Eens in het blo verspreid wordt net onoplosbaar en zet liet zich op de bloed aderen slagaderen) maakt ze hard en brekend (beroerte, geraaktheid). Het verzamelt zich in de nieren en veroorzaakt het zoo pijnlijk graveel en nierzucht. Het urinezuur, echten roest des lichaams, moet verjaagd worden. Ue nieren alleen zijn bekwaam het urinezuur af te voeren. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15 Esplanade- plaats) versterken de Nieren, verhaasten de wateruitwerpsels, smelten onverge lijkbaar het urinezuur, vermijdende hart, hersen en longen mwikkelmgm, waaraan de gewricht, rhumatiek en jicht lijdenden blootgesteld zijn, in een woord de slacht offer van het urinezuur. Alle apotheken (3.50 fr. de doos, Gdoozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelschc Apottheek Ch. Delacre. 61 Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het liierne- vcnslaande merk niet draagt. 3. EREMBODEGEM. Dinsdag inorgend, rond 0 1/2 ure, waren in uePaaschbloem- straal, te Brussel, oen ploeg werklieden, werkzaam aan een nieuw huis, bezig bij middel eener katrol de kornis op te halen, toen eensklaps het metselwerk, waarin de balk, met de katrol vaststak, afbrak en alles naar beneden stortte. Twee werklieden, de genaamde» Jozef Robbrecht, 20 jaar oud en Emiel Demez, beiden van Erembodegem, werden ge troffen en erg gewond, Robbrecht werd daarenboven den likerarra gebroken. Beiden werden na verzórging naar het gasthuis overgebracht. Zr.D'Assaut. Brussel. Leeningen op hypotheek voor aan koop en houwen van huizen, enz., zich te wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. schoon is e jeugdig, frisch uiterlijk, een' Slanke c verblindend schoon teint. Dit olie- van Bergmanti tu Co., Brussel a 75 Cts. per stuk. TE AALST te verkrijgen Ier Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek Do Valkeneer, Esplanadeplein.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2