Belooning. Het Programma der Loges DITJES en DATJl S. Vollen Aflanl Leesl en verspreidt "DE DENDERBODE,, Landbouwschool voor meisjes te Rouchout. W E U K E CONSCIENCE 4 A ZICHT K A ARTE N Zondagrust. Allerhande nieuws. DADA-ZEpn v NESTLE'S KINDERMEEL. zooals het uit de documenten blijkt I. - Door eene aanhoudende en ge leidelijke werking der maatschappelijke en godsdienstige omwenteling doordrij ven, welke zij vóór ongeveer twee eeuwen heeft aangevat. II. Hier te lande verwezenlijken 1. De herziening en afschaffing van de artikels der Belgische Grondwet, welke aan de katholieken de vrijheid van gods dienst, van onderwijs, van vereeniging waarborgen 2. De omwerping van hel koningdom en de instelling eener republiek. 3. Het Staatsmonopolium in zake onderwijs, dat kosteloos, verplichtend n vooral wereldlijk.dat is materialistisch en goddeloos wezen zoo 4 De afschaffing der kloosterorden, met de verbeurdverklaring hunner goe deren en de vernietiging hunner wei ken op 'l gebied van 't apostolaat, van 't on derwijs, van de liefdadigheid, als zijn .- do scholen, colleges, gestichten voor weezen, ouderlingen, zieken en ongeluk- kigen van allen aard, enz., enz 5. De scheiding van Kerk en Staat. G. De vervolging tegen de katholieken door de wetgeving of besluurmaatregelen, T zij heimelijk maar doeltreffend als in Frankrijk, 't zij hevig en geweldig als in Portugal. De Belgische Vrijmetselaars gaven herhaaldelijk hun inzicht te ken nen, wanneer zij eens in België zullen heer en meester zijn, het voorbeeld hun ner vreemde broeders na te volgen. Verschrikkelijk! De Paters Domimkanen van Oostende hebben, zoo zeggen de geuzenbladen, kiespropaganda gemaakt bij middel van - beeldekens - ofzanljes Hewel, als 't waar is, wat is daar op te zeggen Do bominikanen hebben die propagan da gemaakt, betaald met hun eigen geld en ze leven van hun eigen geld. Ze zijn Belgische burgers gelijk wie het ook zij zij hebben hel recht propa ganda te maken zoowel als een ander. Zij hebben niemand in zijne eer ge krenkt, want er is niemand die een pro ces tegen hen heeft ingespannen, gelijk ei1 tegen zoovele liberale gazetten inge spannen zijn, In de Kamerzitting van Dinsdag ver weet de socialist Camiel Hnysmans, aan den heer Helleputte dat de katholieken propaganda hebben gemaakt door het uildoelen van karamellen s i dal alles voor ernstige menschen? De Chiacesche restaurant te Laken Mcr. zr-i woldra een vast besluit nemei over dien r» -!aurant. liet eerste ontwerp, om de uitbating aan een grooten restaurateur van Brus sel toe te vei trouwen, leed schipbreuk, daar niemand den risico der verliezen aanduidde. Sedert wordt de onderhoud toever. trouwd aan den dienst der burgerlijke gebouwen, op het bijzonder fonds van 45 millioen dor koninklijke gift. De pagode zal nu overgedragen wor don aan 't ministerie van builenlandsche zaken. Evenals de Japansche toren, zal de Ghineesche restaurant horschapen worden in een museum. De zaak zal bij de aanstaande begroo- tinggeregeld worden. Het Belgisch brood in Frank rijk Telkenmale dat het brood in Frank rijk duur wordt, doet zich aan de Belgische grens een drukke handel voor, waarover de Fransche bakkers erg jam meren. L il menschlievendheid laat het tolbe- hcer aan de Fransche grensbewoners tot op een afstand van twee kilometers van de grenspaal toe, bet Belgisch brood in Frankrijk te brengen, zonder rechten te betalen. De Belgische bakkers nemen natuurlijk deze gelegenheid te baat er is zelfs opgemerkt dat zij talrijke personen ge bruiken om hunne Fransche kalanten te bedienen, Zelfs zijn er die op een dag twintig maal met hunne kar over en weder rij den endus eene grooto boeveelheid brood leveren, waarvoor zij geene rechten moeten betalen. Het Belgisch brood levert ook dees voordeel op, dat het veel goedkooper is dan het Fransche, wat eene groote kon kurroncie is voor de Fransche bakke rijen. Tengevolge van talrijke opmerkingen beeft bet tolbcheer, om de misbreuken te keer te gaan, bevolen dat de brooden die in Frankrijk komen, in twee moeten gesneden wordt n. Deze maatregel was vroeger in voege, doch stillekens aan, was zulks achtergebleven. Rood bestuur —Te Wilwaukee, in de Vereenigde Staten, werd in de kiezingen van April hel socialistisch ge meentebestuur, dat de diensten op collec- tivistische wijze bad willen inrichten en de inwoners met zware lasten had over laden, met eene groote meerderheid om geworpen. Men heeft nu in de rekeningen voor veel duizenden dollars onregelma tigheden ontd* kt. Al de aangegane con- trakton zijn vervalscht, en de uitgaven hooger aangegeven dan zij werkelijk be liepen. Nergens vindt men ontvangstbe wijzen van bei uitgegeven geld, zelfs van sommen van 1( 0 000 fr. De rooden moe ten daar ge.-n kleine wijnpoljes gevonden hebben, en «Ie stad steekt nu tol over de ooren in tie schuld. Dat is een schoon vooruitzicht voor den rooden toekomst staat Niet goed ITofl'essor Fep pier, van Giesson, heeft eene voorzegging gedaan welkoniet goed zou zijn. Volgens dien natuurkenner,zouden wij een tijdperk van vijf en-dertig drooge jaren te verwachten hebben Die voorzegging is gegrond, zegt Pep- pier, op de klimaatkundige berekeningen van Edward Bruckner. In alle geval, te minsten tot hiertoe, is het loopende jaar 1912, nog geen droog jaar te noemen. Priestermoord. Men weet dat de moordenaar Beyl zijn mes den E. H. Flcuret in den rug plofte onder don kreetLeve het algemeen stemrecht De socialisten en ook Groene Pie wasschen zich de handen lijk Pilatussen. Zij hebben, beweren zij, geen schuld aan 't zoo laflijk vergoten bloed van den on- gelukkigcn priester, want de moordenaar is zot verklaard. Zot verklaard Maar op 21 December 11. schreef het socialistisch blad La Raison - De priester, door «Ie schande van zijnen staal, door de schandelijke leelijk- lieid van zijne kleedij, leeft buiten de gewone wet der solidariteit. Tegen hem is alles toegelaten.. Hij is de razende hond, welke iedereen mag afmaken, uil vrees dat hij de menschen bijte en be smette. - Uitsuiting, verbanning, alles is goed, alles is billijk tegen hem Daarmee rede twisten Maar hem muilbanden, ter dood brengen. Op den Nederlandse-hen Landdag Ie Gent in 1877 braakte een spreker, socialist Reu lig, een zwilser, zijne liefdevoorde vrijheid, zijne verdraagzaamheid voor anders denk- nde op de volgende wijze uit 't Zal ons een vermaak zijn, den i doodstrijd der priesters, burgers en kapitalisten Ie zien. Neergeworpen in de goten dor straten, zullen zij van honger sterven, langzaan en verschrik - kelyk en dit voor-onze oogen Dal zal onze wraak zijn En voor bet genot van deze wraak, voor eene enkele flesch Bordeauxwijn verkoopen wij goern onze plaats in den hemel. Wat zeg ik den hemel Dezen willen ij - niet Wat wij vragen is de hel, met al de wellusten die haar voorafgaan, den hemel laten wij aan den God der papen en aan hunne arme zaligen - Zouden dergelijke haatvolle uitbrakin gen den moordenaar Beyl zot. gemaakt hebben Zouden in dit geval de socialistische leerstelsels dan geen dubbel schuld dra gen? Oude Geschiedenis, 1789 December. Den XXe (20; deser is het eerste plaeaert van wegens de staeten van Vlaenderen alhier gepubliceert te weten waerby sy alle baillius meyers en drossaers beroepen tot het do u van den eed van gelrouwighevd, het welk sy allen hebben gedaan Tot Aelst i? aengestelt het nieuw corn- mittó te weten mijn iir Tliienpont, d'hr van den Broek, u- Vermandei, dr Dan- nicls. dr Jacobus tak. dr de Noose, boter- dael, Lunckens, Cousseau. Den 19" is tot Brussel triuraphantelijk ingehaelt den heere van der Nood naer twee jaeren van wegens den Kcyser uyt bet ryk gebannen te syn, en is in een open ka rosse geseten, synde met alle musiek, instrumenten, en do patriotten in de wapens, en alle de groote van Brussel geoslclyk en weireldlijk voor gegaan en soo geleyd in do kerk van Sta Gudula en naer den te Deum gesongen te hebben heeft hij het rioenmael genomen met veel groote heeren en naer den noen is hy geleyd in 'het schauwburg of te comedie en is aldaar geplots in de Logie daer den prince en de priecesse plagten te zitten, en aldaer gekroont met dei: lauerskrans van verlosser van bet Vader land, en voorders geleyd naer zyn huys, daer by over twee jaeren was moeten uyt vluchten omdat hij des keysers pla- caerten niet en wilde ontvangen, want by was als dan adv' advokaat) van den raede van brabaud. (De triomphale intrede te Aalst van Baron Hendrik van der der Noot heeft plaats gehad op 24 December 1789. Zon dag toekomende zullen wijze meèdeelen). Vogelteelt- Maatschappij Het Neerhof - van Gent. - Deze belangrijke ver eeniging richt op 23- 24 en 25 November aanstaande hare lle Groote Internationale Tentoonstelling in. Deze vogel teelt belooging welke eene voorbereiding zal zijn voor de groote Tentoonstelling van 1913 zal op eene bij zondere wijze gevierd worden. Hot reglement programma zal van de volledigste zijn en de liefhebbers welke zich als lid laten voorstellen en voor den ln September aanvaard zijn, zullen de voorrechten aan de leden voorbehou den kunnen genieten. Voor alle inlichtingen'wende men zich lot den algemeenc schrijver, den heer A. Heyndrickx le Ledeberg. J. M. S. F. C. C. G. Z. J. C. inde Kerk der Arme Claren Coletienen Maandag 12 Augusti, feestdag van de H. Moeder Clara. Óm 5 1/2 ure de eerste Mis met uitstelling van liet Allerheiligste Sacrament tol na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure hel Lof. Verkoopers worden gevraagd in verscheidene gemeenten. Uitslag der examen. De jury samengesteld uitMevrouw Haentjes, opzienster van liet landbouw onderwijs de Hl-I. Baron Gilles de Polichy, voorzitter der Provinciale Land- bouwmaatschappij, lid der Bestendige Deputatie des provincieraads, Van Eist en Van de Velde, staatslandbouwkundi- gen, Dr De Bie, Fl. Boeynaems, secre taris van het toezichtcommissie der school, den Eerw. Heer De Meulder, onderpastoor van Bouchout en het on derwijzend personneel beeft volgende diplomas toegekend A. Eerste studiejaar. Met groote onder scheiding Lauryssen Julia, van Westmalle Van Roy Maria, Wemmei Ray makers Julia. Rethy Van der Eecken G., Wichelen. Met onderscheiding Van Bael Julia, Wiekevorst Thiele- man Marie, KieldrechlSmets Julie, Rethy Verhaert Celine, Lillo. Met voldoening Maes Anna, Beveren-Waes Van Loo Rosalie, Muyssen Ruts Marie, Moll- Sluys Van Tendeloo J., Kossel. B. Tweede studiejaar. Met groote on derscheiding Verheyen Lucie, Zondereygcn Verbist Louise, Calmphout. Met onderscheiding Bulckens Mathilde, Poedorlé. Met voldoening Van den Broek Martha, Boisschot. C. Afdeeling onderwijzeressen. Met groote onderscheiding Wauters Maria, Bouchout. Het nieuwe schooljaar begint op 14 October. Prospectussen en inlichtingen te verkrijgen bij liet bestuur der school te Bouchout bij Antwerpen. ©❖©❖©❖©❖©❖©❖©❖O Aan de kinderen die met p glans hun examen hebben afgelegd kan men GEEN NUTTIGER BELOONING WÈk geven dan de Men schrijve in op het bureel van ons blad. Men kan per maandelijksche aflossingen afbetalen. Zit iiisehrijvingsbuilctijn op de 4"- bladzijde. Bij bestelling worden de werken alle maal in eens geleverd, alhoewel de beta lingen slechts maandelijkse!) geschieden. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogweerdig- lieid heeft benoemd Onderpastoor van Sinte-'l'heresia. (Muide), te Gent, den E. II. Blancquaert, oud onderpastoor van Soltegem van Sinte-Coleta, te Gent, den E H. Lefebvre, priester in liet Seminarie. LEGERNIEUWS. De milicianen van 1912 behooronee tot liet voetvolk, de ruiterij, de veld - en de vestingartillerie, de genie en liet be stuurhataillon zullen tot den werkelijken dienst worden geroepen op Dinsdag 1 October, de rijdende artillerie en de trein op Maandag 16 October. Wat de militaire studenten .betreft dezen zijn van nu af reeds opgeroepen. De bevelhebbers der regimenten welke studenten in hunne korpsen hebben, zijn gelast, te zorgen dat die studenten hun volledig ondericht krijgen vóór einde September. QKSCHIEDKUNDIOE van Aalst alleen verkrijgbaar t«n bureole v,m DE DENDERBODE In 't zwart 0,50 Fr. 't dozijn. In bij-tkr 1,00 Fr. 't dozijn. Franco pee post, 0,19 f". meer voor frankeuring, lilk afzond Hijk gezonden als drukwerkO.15 fr. ine-r. Aan de dames van zekeren ou derdom. Indien gij eene goede ge zondheid wilt bewaren en zich behoeden voor alle gevaar, zuivert u bet bloed met di- Fil Waltliéry. Eene doos jaarlijks is vjcldoende. APPKLTERRK. Op de wijk Legem, is de woning van Kdmond Steenhaut.door bet. vuur in asch gelegd. Er bestaat ver zekering. Oorzaak onbekend. De rugpijn. Het sciatiek. De rugpijn kan het eerste feeken van liet, sciatiek zijn De pijn neemt het gansch been in, en maakt liet gaan onmogelijk. De aandoening is zoo kleverig dat men besloten heeft ze te doen verdwijnen, li cl kundige bewerkingen waarvan de uitslagen nooit voldocdc geweest zijn. Balsem toepassingen, strijksels op bet pijnlijk deel zijn vruchteloos of brengen onkel eene voorbijgaande verlichting bij, want zij kunnen de echte oorzaak van de kwaal niet aanvallen, 't is te zeggen, liet niet door dc nieren (ge«: lenden) afge dreven urinezuur. De -enige redelijke behandeling is do oorzaak der kwaal te doen verdwijnen, 't is te zeggen, liet urinezuur die de zenu wen prikkelt en beschadigt. D Koster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek Du Valkeneer, 15, Esplanade plaats) al aan de nieren eene krachtige werking te verschaffen laten hun toe hot urinezuur af te voeren en doen de zenuw achtigheid rhumaliek oorzaak verdwij nen. Alle apotheken (3,50 fr de doos, 6 doozen voor 19 fr. i of vrachtvrij por pos'. - Algemeen depot voor België Engelsche Apottheek Ch. Delacre. 64 Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eisoht wel do echte Foster Pillen voor de. Nieren weigert of doel ii terugbeta len als liet luerno venstaande merk niet draagt. -Ö. DENDER WIN DEKE. Een hevige brand beeft Dinsdag morgend de pacht hoeve van)De Cal uwé, Lindebeek--(raat, met heel den inboedel in asch gelegd Een deel van den oogst is do prooi der vlammen geworden. De schade beloopt tot 12,000 fr. De moeders zeggenik wil niet meer zyn zonder Wonderbalsem Pasteur legen uitwendige ziekte. 1 fr.—Aalst: Bonner; de Valkcueer en in alle apotheken. GEERAARDSBERGEN In do stuk- jesfabriek De Launoil, ontstond Dinsdag 'morgend rond 8 ure, een hevige brand, die spoedig door de brandweer der fa brieken liet pompierskorps koii beperkt worden De schade is aanzienlijk Leeningen Cc hyp i.. i kOÖjp en bouwen van hu z u. cuz i U wenden tolbouwmees' iicHVi Boek -;aellna;i, 208, Lakkk.n Verkoop Van groii en, plan, enz., inlichting^ gratis en zonder verbintenis. Woensdag nacht werden de bewo ners van de wijk Kamershook te Zole, door eene hevige brandramp uit hunnen slaap gewekt. Hel was rond 11 ure, dat de echlgenoote Frans Buttons, landbou wer, die by-baar kind, Juliette, dat erg ziek is waakte, eensklaps zag dat bare woning in brand stond enkel het vee kon gered worden. Hel huis met alles wat het bevatte, werd de prooi dor vlam men. Het nevenstaande huis, bewoond door M. Ferdinand Adam, bakker, werd door het vuur aangetast. Dank aan de hulp der geburen, kon menden brand beperken de bakkerij is gedeeltelijk afgebrand, alsook eene ka mer. De schade is groot, doch door verze kering gedekt. De oorzaak is onbekend. kig maakt oen zacht. jeugdig, irisch uiterlijk, verblir.Nenü schoon feint. Van 's middags tot middernacht, cenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 11 Oogst 1912, M. Ghysselinek,Molenstraat. Grot van O. L. Vrouw van Lour- des te Mijlbeek. Donderdag 15 Augustus feest van O. L. Vrouw Hemel vaart. Om 5 ure Bedevaart en Offerande door de Ware vrienden. Lofzang Sermoen door den E. P. Maas. Lofzang en ver eering der reliquie. - Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. Aalst. - Plechtige prijsuildeeling aan de leerlingen der Stadgjongenschool n° 1, zal plaats hebben op Stadschouw- burg, MAANDAG 12 OOGST om 9 1/2 u. "^irgmann Co. Brussel oor stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek Do Valkoncor, Esplanadeplein. - Woensdag namiddag-, rond 6 uren reed de voerman Gustaaf De Graeve, wo nende aan de Groote Wandeling, te Wet- teren, de Iloenderstraat af met eene kar bouwmaterialen naar den bof van den ondernemer Karei Bontinck, zelfde straat. Bij bet binnen de poort rijden, gleed De Graeve uit en werd liet hoofd tusschen den muur en do kar gepraamd en stuikte met eene schrikkelijke hoofdwonde ten gronde. Het slachtoffer werd bij Karei Bon tinck en vervolgens naar huis gedragen. Dokter Verstraeten moes dc hoofdwonde toonaaien. Daar sinds maanden oen besmette lijke ziekte heerscht onder do paarden in verschillende stallen van Brussel on voorsteden, had de overheid bevel gege ven do drinkbakken voor paarden op den openbaren weg leeg te laten loopen, om do verspreiding der kwaal te vermij den. Die maatregel is nog niet ingetrok ken, wat doet veronderstellen dat de ziekte blijft voortwoeden of zou hier soms eene vergetelheid in 't spel zijn De kleine Louisa Deherdt, 2 1/2 jaar oud, wier ouders te Schaarbeek wonen, en opgekweekt wordt bij inwoners der Paleizenstraat, te Laken, speelde met solferstekjes, en deelde weldra liet vuur mede aan hare kleederen. Op het hulpgeroep van het kind, dat alleen in liet huis was, snelden de gebu ren toe en gelukten erin de vlammen uit Ie doovon. doeli het meisje had zulke erge brandwonden bekomen, dal liet Woensdag morgend aan zijne verschrik keh.ke wonden bezweken is. De genaamde Ju lien Meert, chauf feur in (iienst. van M. Tinei, van Brussel, keerde in den avond met. eenige vrienden naar Yvoir terug. Nabij de rotsen van Conneau le Bouvignes aangekomen zag hij door de duisternis den muur van den ijzeren weg niet, waartegen hij met ge weid botste. De chauffeur Moert tuimelde uit het voertuig en kreeg een groote wonde aan den schedel. Zijn toestand is wanhopig. De twee uilgenoodigdeil waren onge deerd. Woensdagavond was de 7 jarige zoon van'don ondernemer M. Willems, wonende Thieneristraat. le Evere, dicht de mortelmolen genaderd, die door ecno stoommachien in beweging wordt ge bracht. toen hij eensklaps,men weel niet hoe, met de armen in het raderwerk ge raakte en werd medegesleept. De werklieden snelden toe, doch liet schouwspel dat zich aan hunne oogen vertoonde was verschrikkelijk. Het knaapje was liet hoofd en do armen ver morzeld. De droefheid der echtgenoten Willems was hartverscheurend. Woensdag, rond den middag, kwam de paardenknecht van den voermanPetit, van Deinzc, met eene zware lading fruit in tonnen, langs den Kortrijkscben steen weg', over St-Pieters-Buiten, te Gent.' aangereden. Gekomen aan do herberg Vieille Flandre, tusschen De Ster en de Tentoonstelling, moest bij over de wel ken der herkasseiding van don steenweg rijden Toen bij van don ouden op den nieuwen kasseiweg reed, waartussclien eene nog al groote diepte was. sloeg de zware wagen om. en trof de drie werk lieden die nevens den wagen gingen, Een hunner, Cam po een werkman van de Moulinsdes Flandres - van Deinze werd erg gekwetst, en' moest na verzor ging door Dr Denonancourt. in eene kliniek opgenomen worden. Gustaaf Campe, 27 jaar, werd twee ribben ingedrukt, den arm ontwricht en en klaagt over inwendige pijn. De beide anderen. Pintor Looze, 28 jaar, wonende Oudenaardsclienstoeiiwog, 23,'e Gent, en Alfons Snoeck, 29 jaar, voerman bij Petit, van Deinze, bekwa men lichte verwondingen, en konden na verzorging door denzelfdengeneesheer naar huis keeren. Maandag avond, rond half negen,- kwam M. Tb. Van Overloop, brouwer en gemeenteraadslid, te Beveren Waas, in gezelschap van oenen vriend, huis waarts gereden. Niet verre van zijne buiteiivenslors en do tw inzittenden teluos liggen. Geburen snelden toe, en men zag dal brouw- r erne groote gapende wonde bad op het hoofd, waar uit het bloed overvloedig vloeide de andere kloeg van inwendige pijnen. De geestelijkheid en de geneesheeren waren seffens ter plaatse en met groote voorzichtigheid werden beiden huis waarts gedragen waar zij de H. Olie hebben ontvangen. M. Van Overloop is inden naehtbezwe ken. Het paard is voortgeloopen over de IJzerliand, Krabben hoek, baan naar Cal- loo; en men zegt dat het aan Kruipin tot staan is gebracht anderen vertellen dat hot zijn eigen verongelukt heeft tusschen Calloo en Verrebroeck. Sedert zijn terugkeer uit Parijs houdtdeonderzoeksrechter M. Yandam, van het parket van Charleroi zich ieverig bezig met het onderzoek der verklarin gen van Féjard, aangaande den pastoors- moord te Dampreiny. De onderzoeks rechter is overtuigd dat liet verhaal van den bandiet rechtzinnig is en dal. de moord van pastoor Dejongh en dezes meid wel het werk is der beruchte ban dieten. De verdeeling van den buit in de pastorij gestolen, had plaats in de kamer van Féjard, den nacht der misdaad zelf. Den dag nadien gingen Garnier, Porlhos en Britannieus naar Charleroi om feest le vieren. Daarna vertrokken zij naar Brussel. Maandag avond bood zich te Meche- len een 20jarige jongeling aan in eene herberg der Frans Halsvest en zegde zooveel jenever te kunnen drinken als hij maar wilde. Hij deed twee kruiken opkomen, goot den duivelsdrank in bier glazen en dronk deze op staanden voet ledig. I)e zinnelooze jongeling men kan hem geen anderen naam geven viel als eene massa neer en werd voor dood aanschouwt, terwijl I)r Mulsaers in haast werd geroepen. Deze bracht hem alle mogelijke zorgen toe, doch zonder leven in liet lichaam te bekomen. De ongelukkige werd naar liet gasthuis overgebracht. Woensdag morgend om 9 uur, deed de 16 jarige student, M. Roberli van Borgworm per auto een rijtoerlje over de Groote Markt en langs de Maastricht- straat le Tongeren. Hij bestuurde de auto de chauffeur zat. naast hem. Op 't oogenblik dat de auto de Maas- strichtstraal wilde inrijden, ging de 80jarige weduwe Jan Arnielingen over. de straat. Ondanks.de moeite van den jon gen auto-geleider, om de onderlinge te ontwijken, werd de vrouw toch getrof fen door den modderscherm, en met ge weld tegen den grond geworpen, en door de auto overreden. De arme vrouw werd zieltogend opge nomen en in eene apotheek binnengedra gen, waar zij bij hare aankomst bezweek.. Men stelde vast dat de ongelukkige de schedel verbrijzeld, en de beide beeuen gebroken, en over gansch bot lichaam gekwetst was. Ongekende dieven zijn 's nachts ingebroken bij den Juwelier M. Georges Biebuyck, Guilleminsstraat, le Luik. Benevens eene som geld van 2000 fr. heb. ben de dieven de hand gelegd op partij kostelijke juweelen. De dieven moeten nvt valsclio sleutels binnengedrongen zijn. want er is geen spoor van braak vast te stellen. 4 4$ Ik ben vroolijken bloeiendmijne gezondheid is het geluk 'mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING ecuer doos als staalmits vraag gericht tot entand DENY .line du Grand Hospice BRUSSEL Een kindje van 4 maanden was door zijne moeder met een tutter in liet wiegje gelegd te Verviors. Een broerken van jaar schommelde de- wieg de flesch botste tegen de ijzeren banden en brak, De kleine tetterde maar voort en zwolg de stukjes glas in, die in den tutter ge vallen waren. I'oen de moeder te kwam lag het kleintje te sterven lic- glas was hel in de keel gedrongen Gi neeskundige gulp baatte niet. Indien gij een sehoone keus van RolianL.'papicreii enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van t Putte, Kort'- Zoulstraat, 20, Aalst. Een lievige brand ontstond Woeus dag avond op liet gehucht Berlange, I Rélian, op den zolder der hofstede van den landbouwer Carlier. Ruim 10,000 kilogr. versch binnen gebracht hooi voed den de vlammen, welke oversloegen de hofstede van de landbouwers Lenoir en Colleiu Bij Lenoir werden de veestallen ii ascli gelegd 100 hoornbeesten moesten gered worden drie werden totaal ver koold 200 hoenders vonden den dood de vlammen, en de woning én de anderf gebouwen met meubels, landalm, enz. werden vernield de 20jarige knecht Thirien. word zeer '(.in den ru gekwetst, door een Ui Ivt instel tend dak. Bij Collin stond weldra ook in het hui in bi .mi. Boven sliepen de 3 dochtertje van 11, 8 en 5 jaar oud. Toen vader Collin naar boven ijlde om zijne kindeieii te redden, stond gansch de kamer in rook en vlam, en slechts in het grootste go vaar kon hij de bedden zijner huilende kinderen naderen. Hij kon de kinderen levend redden maar de rechterhand van bet oudste meisje was reeds totaal verkoold, en hare hoofdhuid en baar waren totaal opge brand. Hel arme kind verkeert in ster vensgevaar de I wee andere, kinderen werden insgelijks zeer erg verbrand. De stoffelijke schade is zeer groot. u 7.r.d'Assaut aRUS De 49 jarige Rosalie Vandeveldc te Monceau-sur Sambre, had sedert cenige maanden Jaak Bogaert, met wien zij had samen gewoond vcrla'en. Vei-soheideiie malen had dezen laatste gevraagd het gemeenzaam leven le her nemen. docli de vrouw weigerde. Wetende dat de vrouw langs de Bar- bieuxstraat voorbij moest, verschool Bogaerts zich in ecu koornveld toen liii ze bemerkte sprong hij opbaar too en loste 5 revolverschoten, waardoor de vrouw getroffen aan den hals, bil on arm, ton gronde zeeg. Ilaar toestand is zeer erg. De moordenaar die dacht zijn slacht offer gedood te hebben, sprong in 1 Kanaal van Charleroi en verdronk. Woensdag avond, rond 8 ure, vt trok uit de statie van Aarlen een trein naar Longwy, toen de reizigers eensklap opgeschrikt werden door de kreten var een kind, dat gedurig riep - Moeder, sterf niet ach moederken, sterf niet Een treinwachter sprong in den wag gon en stond voor een hartroerend too neet. Op den vloer van het rijtuig laf daar eene vrouw levenloos en het kind. 6 tol 7 jaar oud, in liare armen omstren gelde, (lat door de tranen heen geduri. riep Moederken, oh moederken, sterf niet Helaas, do arme vrouw bewoof zich niet meer. De dood bad reeds ziji werk volbracht Het was dan een lnrlroerend uogeu- blik. Het kind klampte zich aan zijnf moeder vast en men zag zich genood zaakt wat. geweld tegebruiken om liet af te trekken. Hot lijk werd naar de statie van Aar Ion gébracht en het arme kind liep f' steeds achter altijd roepende: Moederkc! Moederke Ga niet weg Laat mij nid alleen De reizigers waren allen diep ontroerd. Een weinig later werd de persoon lij klieï der vrouw vastgesteld. Het is eene Fransche. Mario-LueK Alberrv, dieharen echtgenoot, een mok» uicion, te Longwy, een bezoek bracht,

De Denderbode | 1912 | | pagina 2