Een en ander. AANZICKTKAARTEN Rechterlijke Kronijk. Bericht. Zondagrust. Allerhande nieuws. Leest en verspreidl DE DENDERBODE Frankrijk. Eene uiig He van 300 millne'. I>o Belgische Regeering heeft besloten 300 millioen frank kasbons der Schatkist uit te geven, 4 ten honderd intrest op brengend en die na 5 jaar gansch uitbe taald worden. De bons zijn van 1000 fr 't stuk. Dat is eene goede bewerking, zegt de liberale Chronique voor degenen die willen geld plaatsen zonder het aan eenig gevaar bloot te stellen, 't Ware belache lijk, voegt dit antikatholiek blad erbij, te zeggen dat de Belgische Staat daar niet goed voor is dat men geene vrees moet hebben, weet iedereen. Alwie, zegt de - Chronique nog, die nu 1000 frank inschrijft, krijgt jaarlijks 4 fr. intrest, betaalbaar per 6 maanden. Ook zult ge zien, schrijft het blad, hoe deze kasbons zullen uitgevochten worden. En de uitmuntende kant van deze leening, drukt zij nog, 't is dat zij maar voor een tijdeke is. De bezitter kan alzoo de toestand der zaken volgen, zien hoe dat zij zullen draaien, en intusschen zijn geld goed plaatsen, en na vijfjaar zijn kapitaal terugkrijgen. Wal zullen de liberale bladen daarvan zeggen Ze worden alzoo hunnen koek geboterd door een van hunne politieke vrienden. Zoetenaye. De 4 kleinste gemeen ten van België zijn Zoetenaeye (24 in woners) in West-Vlaanderen, Herten (75 inw.) in Limburg, Niverlée (83 inw.) in Namen en Freloux (88 inw.) in Luik. Zoo is Zoetenaye dus de beroemdste gemeente van ons land hare oppervlak te is echter 206 hectaren, terwijl bij voor beeld St-Joos-ten-Noode er maar 113 heeft. Het gemeentehuis van Zoetenaeye staat op 8 1/2 kilometers van Veurue, 3 kilometers van de spoorboon Gent- Duinkerke, tusschen Oostkerke en Ave- capelle. Volgens de laatste optelling heeft de gemeente nu 24 inwoners, over elf jaar (31 December 1900) had zij er 28. Is het aantal inwoners nog verminderd dat der kiezers is eender gebleven: vijf en alle vijf zetelen noodzakelijker wijze in den gemeenteraad. Voor de kiezing moeten twee inwoners uit eene naburige gemeente bij 't bureel gevoegd worden. Ziehier wat de burgemeester in een gesprek aan een dagbladschrijver zegde Bij mij zijn 4 inweners bij den heer schepen Lycke 6 in de herberg Ver haeghe, die dient tot gemeentehuis, 4 3 in het werkershuis 2 in een oude kleine hofstede en 5 in eene nieuwe hoeve, die juist gebouwd is. Totaal 24 4 13 mannen, 11 vrouwen. Er zijn te Zoetenaye zes huizen, vroe ger 5. Verled' n jaar was er één overlijden en éène geboorte. De burgemeester en de twee schepenen zijn van Zoetenaeye de twee andero raadsleden zijn ook van Zoetenaeye een 6e is van Eggewaerts Capelle, waar ook de pastoor der parochie woont en een zevende is van West-Capelle. De gemeenteontvanger woont te Alve- ringhem, de briefdrager komt van Veurne. De veldwachter, die een praehti gen uniform draagt woont te Avecapelle en bedient drie dorpen. De begrooting van Zoetenaeye bedraagt eeuigen honderden franken. De gemeente heeft geene behoefligen zij ondersteunt twee armen die te Egge- waerts-Capelle wonen. Men ziet dat, wat het bestuur aangaat, de toestand er nogal tamelijk ingewik keld is. Algemeene werkstaking. We hebben roeds gemeld Le Journal de Mons liberaal blad, heeft eene inschrij ving geopend om de werkstakers le hulp te komen. Over 14 dagen had het blad al 125 frank bijeen nu klimt de lijst al tot 143 franks. In 14 dagen 18 franks bij Als 't zoo voortgaat zal de werkstaking wel kunnen uitbersten in 't jaar 3000 Sneeuw in Augusti. In de streek van Haute-Lozère, in Frankrijk, heeft het Woensdag tegen den avond zoo ge weldig gesneeuwd, dat de pikkers ver plicht waren hun oogstwerk te verlaten De graanoogst is erg bedreigd door de vochtigheid en de koude. Dat «le oogst besneeuwd werd had men nog nooit gezien. In Zwitserland, in de Alpenslreek en in Engadine, heeft het ook overvloedig gesneeuwd. Te Valais is de sneeuw tot op 2.000 meters gevallen. De regen heeft de rivieren in de vallei Sainte Galloise- du-Rhin geweldig doen zwellen. Ver scheidene gemeenten zijn overstroomd. Nieuwe uitvinding? TeNimes, in Frankrijk, wordt thans het jaarlijksch congres tot bevordering der wetenschap pen gehouden, en zekere professor Ber- gonié van Bordeaux, heeft daar een ver slag voorgedragen over eene nieuwe toepassing der electriciteit bij middel van zekere strooming-n beweert hij den honger te kunnen stillen, en hij hoopt weldra ons gewoon voedsel door de aan wending van een of ineerelectrieke slroo mingen te kunnen vervangen. Dat zou ook voorzeker eene groote omwenteling in de wereld teweeg brengen, doch het meerendeel der geleerden twijfelen groo telijks aan de doelmatigheid van dat stel sel. Vroeger heeft men meermaals ver teld dat de mensch op eenige scheikun dige pillekens zou kunnen bestaan, zon der ander voedsel te nemen, doch 't is tot nu toe ook bij woorden gebleven. Een wenk tot de meisjes. Een Fransch blad geeft den volgenden raad aan de meisjes van onz n tijd Meer eenvoudig en minder valsch haar, meer nuttige bezigheden en minder rammelen op de piano, meer de hand slaan aan den kookpo', minder de hand slaan aan den pomadepot, meer kousen mazen en linnen herstellen dan borduren als zij trouwen meer den man bijstaan om vooruit te ko men, dan mopperen over weinig huis houdgeld en eindelijk tijdens het huwelijk den man even liefhebben als den jonge ling in den jongenlijd. Versch vleesch in Kongo. Te Matadi is eene slachterij opgericht. Het vleesch wordt er aan de volgende prijzen per kilo verkocht Gebraad 0,50i'r. soepvleesch 2,50 fr. karbonaden 2,50 fr. ossentong 4 fr.schaap vleesch 3 fr.; varkenvleesch 3 tr. De beesten worden gewoonlijk uit An gola verzonden. Merkwaardig rekenkundigspel. 1 maal 9 en 2 is 11 12 maal 9 en 3 is 111 123 maal 9 en 4 is 1111 1234 maal 9 en 5 is 11111 12345 maal 9 en 6 is 111111 123456 maal 9 en 7 is 1111 ill 1234567 maal 9 en 8 is 11111111 12345678 maal 9 en 9 is llllliiil 1 maal 8 en 1 is 9 12 maal 8 en 2 is 98 123 maal 8 en 3 is 987 1234 maal 8 en 4 is 9876 12345 maal 8 en 5 is 98765 123456 maal 8 en 6 is 987654 1234567 maal 8 en 7 is 98765-13 12345678 maal 8 en 8 is 98765432 123456789 maal 8 en 9 is 987654321 Het werk, hoe weinig vruchtbaar hot ook weze, is nuttiger, dan de rijk dom. Het volk dat, door een noodlottig voorrecht zonder werken zou kunnen bestaan, is daardoor zelf met verval geslagen. Heef', men niet ten alle tij 'e den droe- vigen invloed kunnen bemerken bij de volkeren der warme streken, welken de luchts'reek teweeg bracht, omdat de levensmiddelen var zelf voortkomen en daardoor hel werk min noodig en min aantrekkelijk wordt Om dezelfde redi-n verliezen de bestierende klassen van een volk hunnen invloed en gezag, met wn keioos le worden. Alzoo begon de edel- dom in Frankrijk te vervallen, zoodra de inrichting van een bestendig leger hem ontslagen had van den soldatendienst hij viel in het verderf, wanneer het slecht voorbeeld uit het hof van Frans I en Lodewijk XIV hem ontmaakt had van de landbouwwerken en van de plichten des bcstiers. Het oudste dagblad der wereld. - De president der Chincesche republiek heeft voor altijd verboden het uitgeven van het blad «King Pao-, dat sedert 1500 jaar bestaat. Van over 900 jaar beval dit blad reeds aan verstandige mannen naar Europa te zenden, om er te loeren hoe men daar regeerde. De school in Denemarken Denemarken is een land dal bij uitstek protestantsch is, er zijn zeer weinig katholieken maar hun getal vermeerdert toch gedurig.Niettemin wordt de vrijheid der katholieken er ten volle erkend en de vrije scholen, zoowel katholieke als an dere, krijgen een hulpgeld van 15 fr. per leerling van bet Gouvernement. Natnur- lijk moet de school onderworpen zijn aan het toezicht van don Staat opdat een ernstig onderwijs gewaarborgd zij. Te Kopenhagen bezitten de Jezuieten een zeer bezocht gesticht, ambtelijk erkend.dat getuigschriften mag afleveren wanneer een professor der hoogeschool bij het exaam als lid van den keurraad zetelt. Het vcreenigingsrecht en de godsdien stige stichtingen zijn eveneens gevrij waard. In meestal de Deensche groote steden zijn gasthuizen ingericht, door de Roomschen, onder andere, te Kopen hagen was de gouverneur bij de inhul diging daarvan aanwezig en maakte hij den lof der gasthuisnonnen. Hier in België, een bij uitstek katholiek land, schreeuwen de geuzen het al om ver, als de katholieken een schoolstelsel vragen zooals in Holland en in Dene marken. GESCHIEDKUNDIGE van Aalst alleen verkrijgbaar tm bureele van DE DENDERBODE In 't zwart 0,50 Fr. 't dozijn. In bister 1,00 Fr. 't dozijn. Franco per post, 0,10 fr. meer voor frankeering. Elk afzonderlijk gezonden als drukwerk0,15 fr. inecr. GORR. RECHTE. VAN «ENDERMONDE Een anarchist op t banksken De genaamde Taieiet Julien, 18 jaren, geboren te Champagny (Frankrijk) thans aangehouden, had in de maand Juni te Nimy en te Beez bij-Namen verschillige diefstallen gepieeg en vas naar Dender- monde afgezakt, waar hij op 25 Juni geknipt werd in de omstandigheden die onze lezers zich •«vellicht zullen herinne ren. Voor den onderzoeksrechter ge bracht, verklaard- ie jonge bandiet open lijk anarchist te zijn. De misdrijven te zijnen laste zijn de volgende Den 8 9 Juni 1912 ontvreem ding van een uur a er: en andere voor werpen ten nadoeh au schipper Cobbaut le Nimy. Den 8.0 Juni 1912 diefstal van eene doekspeld t-*n nadeele van Rosalia Van de Meersche. Den 17/18 Juni 1912, stool hij een rijwiel bij Jozef De Mcffe, te Beez. De anarchist krijgt 4 maanden gevan genis met berooving zijner burgerrechten gedurende 5 jaar. Na hel uitdoen zijner zijner straf zal hij gedurende 5 jaaronder de waakzaamheid der policie gesteld worden. Lasteraars gestraft Het blad - De Truienaar orgaan der liberalen van St Truiden, had zijnen uitval tegen de priesters der stad wal al te bont ge maakt deze dienden gezamenlijk eene klacht in en eisculen eonen frank scha devergoeding en e irherstcl door de dagbladen. Het laslerblmoet de een frank schade en int rus:, betalen, alsook eene inlassching in twee bladen van het kanton. Speciale treins en trams uit Aalst ter gelegenheid van den BLOEMEN enREKLAAMSTOET op 18 Oogst 1912. Aalst 20.53 Vijf huizen (21.00 (21.01 Erpe-Meire (21.05 (24.06 Bambrugge (21.10 (21.11 Burst ,21.14 (21.15 Terhagen (21.17 (21.21 Herzele (21.21 (21 22 Hillegem (21.25 (21.26 I.eeuwergem(21 ,£9 (2t..ïö Sottegem 2135 Trein Aalst-Opwyck. Aalst 21.30 Moorsel -21.39 (21.40 Baerdegem (21.45 (21.46 Nvversele (21.49 (21.50 Opwyck 21.56 Train Oordegem Vertrek 9.00 Aankomst o.~2 Tram Assche Vertrek 10.15 De Burgemeester der stad Aalst,brengt ter kennis van het publiek, dat de door gang over de brug van do Dendorstraal (Zwarten Hoek) zal opgeschorst zijn, van Maandag 19 tot Woensdag 21 Aug. 1912. Aalst, den 14 Augustus 1912. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Donderdag 15 Oogst 1912, M. Quintyn,Korte Zouts!raat Grot van O. L. Vrouw van Lour des te Mijlbeek. Donderdag 15 Augustus feest van O. L. Vrouw Hemel vaart Om 5 ure Bedevaart en Offerande door do Ware vrienden. Lofzang Sermoen door den E. P. Maas. Lofzang en ver eering der reliquie. Het Huis C. Praet De Witte, is angs de overzijde der Lange Zoulstraat, is dichter bij do Groote Markt, in n° 4». HOFSTADE. Zondag morgend Lij dens een hevig on weder, vielen hier zulke groote hagelsteenen dat er veel schade aan de serren veroorzaakt werd. LEDE. Tengevolge der roode koorts, welke hier heerscht onder do kinderen, zijnde scholen gesloten vooronbcpaalden lijd. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. LEDE. Tengevolge van liet onwe der overstroomde de woning van jacht wachter Lammens. Zijne vrouw met 7 kinderen moesten bij familieleden opge nomen worden. Lijk er vele zwakke personen en arm van bloed zijn, rekenen wij het ons ton plichtc onze lezers te laten weten dat do Pil van Dr Wallhéry een ware schat van krachten en kloekheid is. Wordt overal verkocht aan 1 75 fr. de doos. LEDE. - Zaterdag namiddag werd Petrus Huylebroeck, 17jaar, landlooper, aangehouden door den vel wachter Del- laerl, die hem in liet gemeentegevang opsloot. Do gendarmen van Aalst voer den Huylebroeck naar het gevang van Dendermonde, alwaar hij drie maanden moet uitdoen. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte, Korte Zouls/raal, 29, Aalst. M. Henri Van de Velde,eigenaar-voer man en herbergier In de Kasteeldreve, wonende Kasteeldreef, to Lovendogcm, kwam Zaterdag avond, rond 6 3/4 ure, langs de wijk Apcnsvoordenslraat, met zijn gespan uit Gent. Aan de afspanning - In dc Ouden Sint Pieter hij M. Jules Welvaert, veekoop man, slapte hij uit gewoonte af, om eene verversching le nemen. Middelerwijl kwam Eduard Van de Velde, die geen bloedverwant is van Henri Van de Velde, en eenige meiers voorhij het huis Welvaart woont, de herberg binnen. Eduard Van de vclde zegde legen de herbergierster dat hij morgen zou komen bollen, waarop deze antwoordde dat, als hij betaalde zoowel gekomen was als een ander. Zulks beviel den ellendeling niet Hij snauwde de herbergierster toe wij zul len zien wie hier baas is, ik zal komen zonder geld en niemand zal bollen als ik wil. Ik zal geheel den boel in gruis slaan. Henri Van de Velde, do voermnn, deed hem opmerken, dat hij zulke taal in zijn huis niet zou dulden en dat hij mei hem een ander spel zou spelen. Hij liep buiten, kwam terug met oenen tweeloop en loste een schot naar Van de Velde. Deze in den huik getroffen, zeeg ten gronde. Veldwachter Van Wassenhove en de geneeshceren Do Ruyter en Verstraeten, van Lovendegem, kwamen ter plaals. doch hunne zorgen waren vruchteloos. Het slachtoffer droeg eenen lederen broekband deze was doorschoten en uit de vreeselijke wonde puilden de inge wanden. De eerw. heer onderpastoor Moortgat, diende het slachtoffer do H. Olie toe. Na drie kwart uurs vreeselijk geledon en gedurig naar zijne ochtgenoote on kin deren geroepen te hebben, bezweek het slachtoffer. Rond 8 1/2 ure werd het lijk van Henri Van de Velde, 37 jaar oud, geboren te Lovendegem Kouter, gehuwd met Virge nie De Man, van den Brugschen steen weg te Gent en vader van twee meisjes, Odile en Marie genaamd en wederkeerig 13 en 14 jaar oud, naar het doodenhuis van het klooster overgebracht. De bevelhebber Roscamp, van de bri gade van Zomergem. per lelefoon ver wittigd, snelde onmiddelijk met een zijner mannen, wachtmeester De Puydt, ter piaats en stelde een eerste onder zoek in. De gendarmen geholpen door de twee ve-ltiwaeM- rs, begaven zich naar heihuis van den lader, doch de ban iiet was ge vlucht. Geheel den nacht werd de ge meente doorzocht, doch nergens geen spoor. Zondag morgend is de moordenaar op hel hof gedrongen van De Pauw, wijk Eekske, waar hij een glas water vroeg en zegde: «Ik hebgisteren een man omver- geschoten, die voorzeker niet meer zal opstaan Hij was drager van een twee loop en had nog zestal kardoezen op zich. Daarna verdween den ellendeling men vermoedt dat hij zich op Evergem- Rahot schuil houdt. Zijn signalement is langs alle kanten rondgezonden. In het huis van den moordenaar heb ben de gendarmen twee auto-lantaarnen aangeslagen die voortkomen van diefstal, alsook eene kardoes, zaad, nr 2. De gemeente Rumbeke bij Kortrijk werd maandag morgend in ontroering ge bracht door een vreeselijk drama. De hoeve van René Van Coillie staat in eene 200 meters lange dreef die naar den steenweg van Moenen leidt, op het ge hucht Den Aap De menschen doen goede zaken. Het huisgezin bestaat uit vader, moedor en acht kinderen waarvan hel oudste 13 jaar en het jongste 10 maand oud. Bovendien wonen er eene dienst meid, Cesarina Devoghelaere, oud 26 jaar, afkomstig van Moorslede, en ver scheidene knechten Zondag avond, rond 8 ure, begaf de man, René, zich met zijne dienstknechten naar de bijgelegen herberg IIet Vosken, waar een feestje was ingericht. Rond 10 ure keerde hij naar de woning terug en aan de deur gekomen klopte hij, doch er werd niet opengedaan. Dit ver wonderde hem straf en. ten einde do kinderen niet wakker te maken, was hij zinnens naar den achterkant der hoeve te gaan. waar hij wist dat de meid sliep. Voorden gevel van het huis gekomen zijnde, zag hij iets op den grond liggen, hukte zich om nader toe te zien en vol ontsteltenis bemerkte hij dat het een lijk was. Het was de meid, Cesarine Devoghe laere, die in nachtgewaad op den grond, met hd aangezicht in een grooten bloed plas, uitgestrekt lag. Vol ontsteltenis liep de man in aller- haast naar do herberg terug en ging aan de knechten en aanwezige geburen mel den wat hij kwam te ontdekken. Al de aanwezigen vergezelden den landbouwer naar de hoeve en allen zagen er het lijk liggen. Dan eerst ging men inde woning waar een even erg schouwspel de oogen der aanwezigen trof. Midden in den vloer lag de 42 jarige landbouwster, Maria Wagneyn, uitge strekt met drie groote wonden aan het aangezicht en met overgesneden keel. Deze wonde had eene legte van 15 centi metere en stond wijd open. Het bloed dat er rondom lag bedekte eene oppervlakte van twee vierkante meters. Voorzeker moet diefslal de drij'vet der misdaad zijn geweest, want all kassen waren opengebroken, doch niet is ontvreemd. Do moordenaars rnoeli voorzeker in hun werk ge.«tooi geweest door de vrouw en, om nie jekend te zijn zullen zij heel koelbloed de vrouw vermoord hebben. De meid, insgelijks gewekt zijnde z hot gedacht hebben gehad, de vlucht nemen, doch zal achterhaald of door di schildwacht even koelbloedig vcrmooi zijn. Alles doet zulks veronderstelle De jonge dochter was in nachtgew doch nevens haar lijk vond men ha neusdoek en haar kammen. Daar werdi ook voetinprentingen waargenomen vi zware met nagels beslagen schoenen De meid heeft een steek in den iial een in de zijde, deze veroorzaakte dood, en een barer vingers werd alg sneden Toon men van de eerste onlroerii bekomen was ging men den E. H. Paslo verwittigen, alsook den lieer Mali geneesheer te Rumbeke. Deze kondi echter bestatigen dat de twee slaehtofte overleden waren. De policiekommissaris Blomme, zj veldwachter en do gedarmerie van Rol selaere stelden onmiddelijk een onderzo nig in, deden de eerste bestaligingen, steld de brigaden van de omliggende gendi merie op de hoogte en bewaakten dan hoeve lot de aankomst van het parket Maandag middag, ten 1 uur, is liotp ket van Kortrijk afgestapt.Vele person werden ondervraagd. De meisjes liadd niet het minste gerucht gehoord, jongens integendeel hadden den lio hooren blaffen en een gerucht als paard, dat stond te stampen. Om 1 1/2 verliet het parket de gemeente- Na het vertrek van het parket de hier in de gemeente de ronde dat op persoon zware vermoedens wegen. L ons hopen de laffe moordenaar of moi denaars aan de handen van 't gerecht ontsnappen. Zaterdag namiddag, rond 5 u kwam te Rousselare de 67 jarige Cu slant Van Steenlandt, herbergier, nende steenweg van Ardooi, met pai en kar langs de Mandclloi gereden, t: het paard eensklaps schichtig werd op hol sloeg. De geleider sprong naar den kop het paard om het tot staqn te brengen t werd eenige meters ver medegesleept Tol overmaat van ongeluk viel ouderling ten gronde, juist met hef h& voor de wielen van den wagen, die o hem liepen en waardoor zijn hoofd pletterd werd. De ongelukkih- va den slag dood. Voorbijgangers brachten het lijk den ongelukkige naar zijne woning. Een oud herbergier uit de bruggestraat, te Antwerpen, zekere 43 jaar oud, onderhield betrekkin] met zekere Johanna Van L., 33 jaar o In den laatsteu tijd waren die helrekk gen wat verminderd dat zeker en mot de goesting is geweest van S. Zaterdag hadden ze eene nieuwesan* komst in een hotel der Vestingstra Ruzie ontstond tusschen heiden, S. lwal een revolver voorden 'dagen losted schoten op zijne vriendin. Een der kogels heeft de rechterarm de vrouw doorboord. Een genees# iieoft de vrouw verzorgd, waarna J naar huis kon gaan. De dader is ter beschikking van prokureur des konings opgesloten. Naklank der Engelsche mijn* kerstaking. Een kolen invoerden Brugge M, Coppé komt een proces winnen, dat hij in Engeland ingespani had tegen een firma van Goole (R fl dick en G°). die volgens kontrakt, e partij van 1000 ton kolen moest leve voor het einde van Februari laatst. i levering werd niet gedaan de weeks king der mijnwerkers belette de aitv ring van het kontrakt in de volge: 1 maand. De Belgische invoerder bel zijn leverancier voor de Engelsche r« banken en eischte schadevergoeding-1 Engelsch Hof heeft M. Coppé in 't gfc gesteld en hem tien duizend frauk sd deloostelling toegestaan daarenbo' is de tegenpartij tot al do kosten van proces verwezen. Verkoopers worden gevraaj in verscheidene gemeenten. Een knaap van 17 jaar, Marcel Hl chès, verscheen Zaterdag voor het as senhof der Seine, wegens moord. 0| Maart laatst bracht hij een bezoek zijne tante, een oude vrouw, lam heide heenen en die leefde van naaiw en een hulpgeld van het armbestuur. Hij vroeg geld maar kreeg er gc Toen poogde hij zich meester le mal van een portemonaie, die op de scha lag. Zijne tante zag het en wilde hel letten.Hij wierp de oude vrouw ten grfl en sloeg ze hevig met een stoofhS Daarna poogde hij haar te worgen, mensch stierf nog denzelfden avondt de bekomen wonden, nadat zij ha' moordenaar had doen kennen. Rouchès bekende cn poogde enkd voorbedachtheid le loochenen. Hij W ter dood veroordeeld. lef Scli schi Tar krei Krt Kri stel I en I Ha

De Denderbode | 1912 | | pagina 2