NESTLE'S KINDERMEEL, Belooning. A ANZICKTKAARTEN W E R K E N CONSCIENCE Zondagrust. Slad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. 'a"> DADA-ZEEP Alles wordt duurder, Frankrijk. Duitschlamt. Amerika. 4*¥ Er zijn nu ook al liberalen die met het Z. A. S. den spot drijven. - Zie nu, eens, zegt de liberale Carillon van Oostende, waar die schoone, hoogverhevene politieke gelijk heid ons gebracht heeft, want met Z.A.S. zou het nog veel slechter zijn... Onder het cijnsslelsel heb ik lieden gezien, die 100 fr. weigerden, welke men hun aanbood in ruiling van een geteekend briefje. Nu zijn 2 franks en een pak bonbons genoeg om de stemmen te koo- pen. Ook ben ik niet verwonderd geweest zeer overtuigde partijgangers van Z.A.S te hooren verklaren, dat sinds deze laatste vijf weken, hun geloof in het Z. A. S. grootelijks verzwakt is... dat geloof ik Dus liberalen die zich tegen het Z.A.S. koeren Wat zullen we nog al zien Niet tegen den Godsdienst. De heer Vandervelde zegde Zondag in eene meeting dat het hem pijn heeft gedaan dat de socialistische werking zoo dikwijls tegen den Godsdienst is geweest. I)us, de socialisten die niet tegen den Godsdienst zijn, o neen hebben den Godsdienst beoorlogd. In het nummer van Zondag schreef Le ^Journal de Charleroi dat men eerst en vooral allen eerbied voor de Kerk moet wegnemen om in de socialis tische propaganda te gelukken Ze zijn niet tegen den Godsdienst, niet waar O, die valschaards Een missionnaris van Kort- rijk overleden in Columbia. De eerw. heer A. J. Brabant, geboren te Kortrijk in 1844, en priester gewijd in 1868, ging het volgende jaar naar de missie van Vancouver Island. In 1873 werd hij door den Bisschop, Mgr. Segers, naar de Westkust van het eiland gezonden, om daar ccnc nieuwe missie te stichten. Daar was hij de eenige blanke in dat ongastvrije oord, waar de woeste inboorlingen menschen eten, en leven van roof en zeeschuimerij. Te Flesquiat richtte de heldhaftige priester, gansch alleen, doch niet zonder do grootste moeite eene missie in Gedurende het eerste jaar zijner bijzon dere lastige zending, braken de pokken uit. en de hoofdman der wilden verloor door de smetziekte zijne vrouw, zijne dochter, zijne zuster en hare familie, en geloovende dat de blanke de oorzaak der plaag was, loste hij twee vuurschoten op den heldhaftigen missionnaris, waar door dezes hand verbrijzeld werd en hij erg in den rug werd gewond. Eerst 11 dagen later kwam een dokter hem verzorgen. De moedige priester genas tegen alle verwachting later had hij nog meer dan eenen aanslag op zijn leven te doorstaan, doch hij ontkwam al die gevaren zonder leisel. Langzamerhand gevoelden deze wilden den verzachtenden invloed der kristelijke 1 eeren op dit oogenblik zijn er te Ilesquiat geene heidenen meer. Toen Z. II. Aartsbisschop Orth zijno waardigheid neerlegde, werd de E. II. Brabant bestuurder van het diocees te Victoria, Britsch Columbia, benoemd. Nu 3 jaar geleden werd hij opgevolgd door Mgr. Mac Donald, en Mgr. Brabant trok zich wegens ziekelijkheid terug in het St-Jozefsgesticht, waar hij in Juli zacht in den Heer is ontslapen. Sedert de opofferende werking van den eerw. heer Brabant is de Westkust zeer veranderd. Er is nu geregelde stoom vaartverbinding en zelfs een spoorweg. En de Benediktijnen oogsten nu te Ilesquiat eu Clayoquot de eerste vruchten van het zaad met zooveel bezwaren uit gestrooid door den Kortrijkschen zende ling, den eerw. heer Brabant. Oude geschiedenis. December 1889. Den 24e deser omtrent den mid dag is 't Aelst den heer van der Noot, in eene kootse met 4 poerden, bij hem zit tende eenen kanunnik, d'heeren van het majestraet syn hem gaen verwillekomen tot aen de pondstraet poorle en terwylen sy hem complimenteerden hebben de borgers de peerden uit syne koetse ge spannen en hebben de selvo koetse door menigvuldige borgers getrokken tot op groote merkt alwaer hy is afgestapt, en hebben hem geleyd in het buys van myn heer De Smet, onder het onop houdelijk geroep van alle menschen groot en kleyn lang leve myn heer van dei- Noot verlosser van het vaderlantf, en naer het noenmael aldaer genomen te hebben is hy vertrokken, en de borgers hebben hem wederom zyne koetse met de hand getrokken tot aen den bareer buyten de nicuwstraetpoort. En men can dunken wat eere hem Lot Gend is aengedaen. Februari 1790. Den 23 deser hebben de slooren beginnen te blommen want niemand en heeft er sulk schoon weder gesien gelijk geheel feb geweest is en ook de maend van meert. Alledaegen passeren 't Aelst trouppen naar het patriots leger, alle jonge lieden en alles in het nieuw gekleed en alles nieuwe vendels en fusieken. Ook synder vertrokken uyt Aelst den 25* deser omtrent 1000 patriotten 't Aelst gewerft en gekloet mol ook een nieuw vendel door den heer Deken de groote kerk geweyt. GESCHIEDKUNDIGE van Aalst alleen verkrijgbaar te n bureele van «DE DENDERBODE In 't zwart 0,50 Fr. 't dozijn. In bister 1,00 Fr. 't dozijn. Franco per post, 0,10 fr. meer voor frankeering. Elk afzonderlijk gezonden als drukwerk0,15 fr. meer. De algemeene werkstaking zal, lijk de Gentsche roode Vooruit het voorspelt, eene algemeene uithon gering zijn. Immers Vooruit zegt - De werkstaking kan maar overwin nen als zij van langen duur is en we- zenlijk algemeen. Dat elk zijne toebereidselen make van ten minste vijf of zes weken en, met het oog daar op, al spare wat hij kan. Pacha Anseele zegde dat men daags voorde werkstaking 500.000 mannen en 500 000 families zal hebben en 30 millioen hulpgeld zal noodig zijn. Waar die 30 millioen gehaald Nu 30 millioen voor 300.000 is 00 fr. voor ieder werkstaker. Iedere stakersfamilie met man, vrouw en 5 kinderen, beweert pacha Anseele, zou dan 5 a 6 weken kunnen leven. Maar hoe zoo Volgens pacha Anseele, hebben de werkstakersfamiliën de eerste 14 dagen geen hulp noodig en kunnen zij de overige weken met 1 fr. 50 daags ge. makkelijk leven. Dus fr. 10.50 voor 7 dagen. En als er meer dan 5 kinderen zijn Bericht aan de liefhebbers 't Ziet er me lief uit met het plan van pacha Anseele eene heele toekomst van gebrek en hongerlijden in verschiet. Maar 't zullen de leiders Anseele, Van dervelde, Lampens, Destrée niet zijn die honger zullen lijden. Zo zitten er immers warmtjes in... Z'hebben hunne schaapjes op 't droog!, 'tis de werkman die op water en droog brood zal zitten. Die algemeene werkstaking, of liever, algemeene uithongering zal eene ramp zijn voor België. De Bergeiische correspondent van het liberale orgaan E* Economie van Doornijk, schreef zondag 11. Indien de algemeene werkstaking - uitgeroepen wordt, zegde ons over eenige dagen een kolennij veraar, zal zij wellicht niet van langen duur zijn, maar zij zal eene wezenlijke ramp zijn voor ons land Eene wezenlijke ramp, ja, als men het oneindig verlies daarbij rekent, dat nimmer kan ingewonnen worden den verloren Lijd die niet meer kan ingehaald worden don ondergang van tal van nij verheden die niet zal kunnen hersteld worden, daar de klanten die in België niet gediend geraken gedurende een tweetal maanden naar elders zullen loo- pen en er dikwerf blijven. Vele liberalen zijn inwendig gekant tegen de algemeene werkstaking, maar zij durven het in hunne organen niet laten blijken uit vrees van hunne roode cartel broeders te misnoegen. En waarom nu die algemeene werksta king of uithongering Om de politieke eerzucht van eenige hoofdleiders te voldoen en ook de grijp- zucht van dezen te vergemakkelijken die op 'l plunderen der kerken eu kloosters en ook op den roof der kerk- en klooster goederen uitzijn op zijn Fransch Speciale treins en trams uit Aalst ter gelegenheid van den BLOEMEN- en REKLAAMSTOET op 18 Oogst 1912. Trein Aalst-Opwyck. Aalst 20 53 Aalst 21.30 Vijf huizen (21.00 Moorsel 21.39 (21.01 (21.40 Erpe-Mcire (21.05 Baerdegem (21.45 (24.06 (21.4CT Bambrugge (21.10 Nyversele (21.49 (21.11 (21.50 Burst .21.14 Opwyck 21.56 (21.15 Terhage» (21.17 (21.21 Tram Oordegem Ilorzele (21.21 Vertrek 9.00 (21.22 Aankomst 9.52 Hillegom (21.25 (21.26 Tram Assche Leeuworgem(21.29 Vertrek 10.15 (21.30 Aankomst 11.25 Sottegem 2135 Aan de kinderen die met glans hun examen hebben %'ïj} afgelegd kan men GEEN NUTTIGER BELOONING 0$^ geven dan de Men schrijve in op het bureel van ons blad. Men kan per maandelijksche aflossingen afbetalen. Zie inschrijvingshulletijn op de 4de bladzijde. Bij bestelling worden de werken alle maal in eens geleverd, alhoewel de beta lingen slechts maandelijksch geschieden. Van 's middags tot middernacht, eenige dionstdoende Apotheek, op Zondag 18 Oogst 1912 M. Van Caelonbergh, Leo- poldstraat. Worden gevraagd door de Patroons 1 Goede koetsier. 1 Kleermaker halve gast. 2 Schrijnwerkers. Vragen der Werklieden 1 Brouwersgast. 2 Espadriltenmakers. WETTELIJKE BESLUITEN. Staatsminister. M. L. de Sadeleer, Lid van don Senaat, gewozen Voorzitter en gewezen Ondervoorzitter van do Kamer van Volksvertegenwoordigers, wordt benoemd tot Staatsminister. Proficiat Bij koninklijk besluit werd hel nijver heidseereteeken van eersteklas toegekend aan M. J. De Preter, onzer slad. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogw. Mgr. de Bisschop van Gent heeft pastoor deken benoemd der primaire Kerk van St-Nikolaas-Waas, den Z E. II. DeCorte, pastoor van Waarschoot, in vervanging van den Z. E. II. Kanunnik Van Necke die, op zijne aanvraag, zijn eervol ontslag bekomt. AALST. Regentes van 't Mid delbaar Onderwijs. Wij vernemen met genoegen, dat Mejuffer Alice Van Mosselvelde, onzer stad, in do Normaal school der Zusters \an Liefde, te Eecloo, het einddiploma van Regentes met onder scheiding toegekend is. Zij bekwam bovendien, met groote onderscheiding, het diploma van uitmuntendheid in do bijzonderste cours van Nederlandsche letterkunde. Onze hartelijke gelukwenschen aan de nieuwe regentes en aan hare achtbare ouders Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat. is dichter hij de Groote Markt, in n° <5 Aalst. Pupillenschool des Le gers. Een Oostendenaar, de lieer Richard Van den Broucke, komt 11a den afloop van een exaam waaraan 17 mede dingers deelnamen, benoemd te worden tot bestuurder van het muziek der Pu pillenschool. De rugpijn. Nierzucht. De rug pijn, de donkere roodachtige wateren kunnen de eenige voorloopende kontee kens der nierzucht zijn De hrosiën kenteeken zich door eene onuitstaanbare pijn in denrug,die schielijk begint en langzaam naar den onderbuik zakt en zich tot in de beenen uitstrekt. Den zieken in tweeën geplooid, be proeft walgingen, overgevingen, koude rillingen, heeft het gelaat bleek en ge trokken, de uiteinden koud, menigvuldige behoeften tot wateren zonder ze te kun nen voldoen. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15 Esplanade plaats) laten aan de nieren (gew. lenden toe het kiezelzand waarvan de verzame ling langzaam aangroeit af te voeren, en beletten het uitbreken van pijnlijke kri siën. Na een aanval bevoordeelen zij de herstelling der beschadigde nieren en verzetten zich tegen hel hernieuwen der krisiën. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 lr.) of vrachtv.-ij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Gh. Delacre, 64 Goudenberg, Brus sel Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet. u terugbeta len als het liierne- venstaande merk niet draagt 7. LEDE. Uitslag van hel bouwen der feestzaal van de patronage: Petrus Claus, van Impe, 30,000 fr. Philemon Somers. Lede, 36,000 fr. Blaes, gebroeders. Lede, 38,000 fr. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. LEDE. Maandag namiddag werd de 80 jarige Felix Bourgeois, BoschstraaL in het bosch, langs Braekveld door twee onbekende personen vastgegrepen eu mishandeld. Een geneesheer heeft De Smet geneeskundige hulp moeten vcrlee- nen. Wonderbatsem Pasteur geneest prachtig brandwonden, abces, kloven, velziekten, jooksel, speen, enz. alsook gekwetst vee. 1 fr. Aalst Bonner de Valkeneer en in alle apotheken. OUDENAARDEDinsdag voormiddag om li 1/2 ure kwam Ivo Moerman. 40 jaar, gehuwd, van Ooike.met eene steek kar uit de poort der fabriek van M. Albert Gevaert, Taeamburoplein. gere den, juist toen de stoomtram naar Kruis- houtem voorbijreed. De kar werd weg geslagen, en de ongelukkige werd de hand gepletterd tusschen den muur ei; den dissel. Zijn werkgezel, Van Puyen- broek, kwam er ongedeerd af Moerman werd door Dr De Vos verzorgd en daar na naar het gesticht De Moulemeester overgebracht. Men vreest dat hij 2 vin gers zal verliezen. Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich te wenden tot bouwmeester AHOEVEN, Bockstaellaan, 208, Laeken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. LEDE Dinsdag morgend rond 5 ure stelde de landbouwer Petrus De Gussene vast, dat men zijne ajuinen had vernield, gelijkaardige slechte daad werd hij den landbouwer Evarist Leinmens gepleegd. Wanneer men zonder ziek te zijn zwaar is, zonder eetlust, zonder kracht, is het voldoende eene kleine doos pur geermiddel te nemen der Pil Walthéry om opgeruimd en wel te pas te zijn, Een handelaar der Nieuwstraat te Brussel, had sedert eenige jaren eene kassierster in dienst, in wien hij groot, vertrouwen stelde. Eenige dagen geleden ont ving de han delaar een naamloos schrijven, waarin j men wees op de groote uitgaven die de I kassiersters en haar minnaar zich ver- oorloofden. Zij reisden naar Oostende. 1 Blankenberge, Vichy, Mondorf, enz. bezochten schouwburgen, namen hunne i eetmal. a in de grootste restaurants van Brussel, enz. De handelaar deed door een deskundige de boeken nazien en weldra ontdekte men talrijke geldverduisteringen, beloo- pende tot meer dan 25,<X)0 fr. De ontrouwe kassierster werd Dinsdag namiddag aangehouden en ter beschik king van het parket gesteld. Dinsdag morgend hadden te Loven- degein onder eenen grooten volkstoeloop de lijkplechtigheden plaats van het slachtoffer Henri Van de Velde. Dc gendarmen van Zomcrgem die de omliggende brigaden van de vlucht van den moordenaar hadden verwittigd, waren sedert twee dagen en nachten naar den ellendeling op zoek, volgden verschillige sporen, waardoor het zeer moeilijk was aan den moordenaar Edw. Van de Velde, beter gekend onder den naam van Den Belg - le ontsnappen. Men had gedacht dat hij den weg ge nomen had naar Oost-Eokloo, waar een zijner broeders woont; de gendarmerie van Bassevelde werd verwittigd, doch de bandiet was daar nergens te zien. Maandag namiddag werd de gevreesde kerel ii, gezelschap van zijne twee broe ders te Sleidinge opgemerkt. De bevelhebber der gendarmerie van Evergem snelde er onmiddelijk heen. doch ontmoette slechts de twee broeders. De moordenaar was door de volden gevlucht. De twee broeders, nu behendig onder vraagd door den bevelhebber, verklaar den eerst dat hun broeder zijn tweeloop- gewi f r in de vaart had geworpen, doch door str ikvragen in het nauw gebracht, bekenden zij eindelijk dat het geweer waarmede de misdaad was gepleegd te •huis bij hunne moeder ouder het bed ver borgen zat. Hel geweer dat geladen was met zaad n' 3 w i d inderdaad daar gevonden en aangeslagen* Feue klopjacht werd Maandag nacht op Sleidinge en Evergem gedaan, doch zonder gevolg. Dinsdag morgend waren de hevelheb ber Raskams en den wachtmcesler Pau wels, van de brigade van Zomcrgem, zeer vroeg rond het huis van den be tichte, alwaar zij een spoor vonden, dat liet vermoeden, dat de kerel in zijne woning was geweest. Zij vonden de staldeur open, dachten dat hij zich daar schuil hield, en door zoek ton nog eens de woning. Zijne broeders verklaarden dat een half uur geleden Edward het huis had verlaten en gezegd had, dat hij zich in de gendarmerie van Evergem zou ge vangen geven, daar alle ontsnapping v(-or hem onmogelijk was geworden. De gendarmen van hunnen hond ver gezel:; volgden het spoor en zoo kwamen zij tot aan de gendarmerie van Evergem, waarde moordenaar inderdaad zich juist nad gevangen gegeven, het was dan 5 1/2 ure, Onmiddellijk ondervraagd, toonde hij niet het minste beron over zijne vree- se! ijk misdaad de kerel heeft het minste besef over de uitgebreidheid zijner daad. Om i 4 werd Edward Van de Velde gevankelijk naar het gerechtshof te Gent overgebracht en ter beschikking van den heer prokureur des Konings gestel!. Orn 11 ure werd hij voor den onder zoeksrechter De Buck, met het onder zoek zer wreede moord gelast,gebracht. schoon i? een zacht en rein gezicht, eer. blozend, jeugdig. trisch uilerll|k, een blanke zachte huid, en oenVerblindend schoon teint. Dil alles bewerkt van Borgman», w Co., Brussel a 75 Cis per stuk, TE AALST te verkrijgen ter Drogerij 0. IV. mans, Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. -- Kr is oen uitdrijvingsmandaat afge leverd ion laste van twee Fransche anar chisten. die naar Gent gekomen waren om propaganda te maken tusschen de arbeiders der werken van do Tentoon stelling. Mon verzekert diesaangaamle het voigonde Beide kerels, die als zeer gevaarlijke aaugeschreven en bekend staan als anarchisten mot de daad, waren van Brussel naar hier overgekomen om, door middel van bedreiging, staking onder de werklieden, in de Tentoonstelling ge bezigd uit te lokken. Zij werden echter aldra door de policie dor wijk bij den krqag gevat en kort daarna over de grenzen gezet. Een der beide ongewenschte vreem delingen werd destijds, toen het onder zoek der moordenaarsbende Garnier, Bonnot en Clj nog volop aan gang was, onder aanhoudingsmandaat gestold,onder verdenking van met de misdadigers ge- meetic zaken te hebben. Hij werd echter kort daarop in vrijheid gesteld, daar men op dat punt, niets te zijnen laste vinden kon. Beide anarchisten hebben de gewoonte, zich naar alle Tentoonstellingen te hege ven, om er de staking aan te prediken. Maandag nacht hoorden de agenten Verhei t, en Swinncn, die te Mochelen, in den omtrek der Tichelrij op post waren, een gevecht, gerucht gevolgd van revol verschoten. Zij snelden spoedig naar do plaats der ruststoornis en vonden den genaamden Cruyplaats erg gekwetst op grond liggen, terwijl een kerel zich in de straat bevond, gewapend mol een re volver. die hij op de policie gericht hield. Zoor snel sprong de agent Verhert op den 1 ooswicht om hem te ontwapenen, doch deze loste het schot. De kogel vloog geiukkiglijk hoven het oor van Verbert. De -rii.-lm gelukte er in zich los le rnk- Ken nam de vlucht, terwijl een burger, die dc policie ter hulp was gesneld, hem poogde aan te houden. De kerel schoot insgelijks naar dezen moedigen man doch, zonder hem le.kwetsen. Wat den gekwetste aangaat, deze was zeer erg getroffen en verkeert in een bedenkelijk en toestand. Ilij werd naar hel policiebureel gebracht, waar hij ver zorgingen ontving. Cruyplaats verklaart zijnen 'aanvaller niet te herkennen. De policie doet een ieverig onderzoek. Eenige dagen geleden werd te St-Ghislain uitliet kanaal, het lijk opge trokken van Jan-Baptist Fréteur,37jaar, mijnwerker, wonende te Tertre. In het begin dacht men aan een onge luk, doch de bevolking van de gemeente was van een ander gevoelen. Het parket van Bergen daarvan verwittigd, begaf zich vergezeld van wetsgeneesheeren naar Tertre en deed het lijk ontgraven. De magistraten hebben eenen persoon door de bewoners aangeduid,ondervraagd en aangehouden. Woensdag morgend werd hij gevanke lijk naar Bergen overgebracht. Dc kerel heeft een alibi opgegeven, dat zal onderzocht worden. De chauffeur René Pay reed rond middernacht, te Charleroi, langs de Leo- poldslraat, toen hij aan den omdraai der straat, twee vrouwen van Jumet, over reed Een hunner, Julia Yperseol, echtge- noolo Armand Santerre, werd erg ge kwetst en moest naar het gasthuis over gebracht worden. Het ander slachtoffer, mad. Firmine Dumont, cchtgenoote Louis Mathieu, had slechts lichte kneuzingen De chauffeur bracht de vrouw huis waarts, doch onderweg brak de stuur- tang en de auto reed op eenen muur. Firmine Dumont werd ditmaal zoo erg gekwetst dat zij ingsgelijks naar het gasthuis moest overgebracht worden. De jonge E. Jaminet, van Biesme, was werkzaam aan de steengroeven Evrard. Terwijl de motor in beweging was wilde hij een transmissieriem van plaats veranderen. De ongelukkige werd gegrepen en verschillende toeren tegen het plafond geslingerd. Toen men hel machien kon vastzetten was do jongen met wonden bedekt en in doodsgevaar. Niettegenstaande de spoedige zorgen van doktor Ponsard gaf hij weldra den geest. De overledene was slechts 17 jaar. De'53jarige Cornelis Biens, mijn werker, was in de koolmijn Résolu te Montigny-sur Sambre, met twee kool- rapers in eene gaanderij op 369 meters diepte, werkzaam, toen eensklaps een overgroote rotsblok losraakte, waaron der Cornelis Biens bedolven en verplet terd. Van de twee koolrapers werd de aan den voet gekwetst en de ander over gansch het lichaam gekneusd. Twee Italianen, Damioni en Tor- solti, heiden we: kzaam in de werkhuizen Cliiors, wonende te Musolaiig" Luxem burg, droegen elkander een hevigen haal. toe. Bij het verlaten eener herberg, werden zij handgemeen en kwamen de messen te voorschijn, De echtgenote Damioni die zich tusschen de twisters plaatste, ontving twee erge messteken, een in den linkerarm en een onder het schouderblad. Damioni die verscheidene messteken had hekomen,viel bewusteloos ten gronde. De gekwetsten werden door voorbij gangers opgenomen en naar het gasthuis gebracht. De echtgcnooten Damioni verkeeren in stervensgevaar. Zondag avond had te Libin, nabij Neufchateau, eene hevige woordenwis seling plaats tusschen den boschwachter Keiler en zekeren D. Deze laatste droeg Keiler een hevigen haat toe, zegt men, omdat hij hem meermalen op heelerdaad van wildstrooperij betrapte en hem wegens deze overtreding aankloeg. Rond 1 uur 's nachts hoorde Keiler, die in eene herberg was, een schot en bedreigingen aan zijn adres. Hij ging buiten. Het gerucht van een nieuwen twist weerklonk, gevolgd van eene los branding en van een hartverscheu renden schreeuw. De personen, in de herberg gebleven, gingen zien wat er omging, en vonden Keiler uitgestrekt op den grond, badend in zijn bloed. Zij namen hem op en brachten hem naar zijne woning, waar geneeskundige verzorging hem werd verleend, doch vruchteloos, want de ongelukkige stierf twee uren later. Hij werd door gansch de lading van het geweer getroffen in de lies. D. werd korten tijd nadien aangehou den door de gendarmerie. Juliette Polignas was naar do statie van Sart Risbart gegaan om hare moeder af te halen, maar zij koerde niet en de moeder kw^m alleen naar huis. Daags nadien vond men het meisje ver moord op het grondgebied van Opprebois. Het meisje was slechts 24 jaar oud. Het parket van Nijvel is ter plaats geweest. Maandag avond werd te. Jemoppc Mathieu Brabant, 36 jaar oud, mijnwer ker, in zijne herberg, Karmelietenkaai, door twee dronken personen aangevallen. Do mijnwerker gelukte erin ze huiten te drijven en de deur op slot te draaien, doch de kerels sloegen de ruiten aan stukken. Brabant, die daarop buiten sprong, kreeg van een der kerels een dolkstoek in volle horst en zeeg dood ten gronde. Dinsdag morgend werden de schelmen aangehouden. Het zijn Laurent Maes, 20 jaar oud, wonende te Antwerpen en Laurent Cuttens, schoonbroeder van den eerste, 43 jaar, beiden schippers en die met hun schip te Seraing gemeerd lagen. Zij loochenen de daders te zijn, doch bekennen de ruiten te hebben stukge- Alleen blijft de prijs van het beste voedsel voor jonge hinderen steeds onïerandert, en voor rijk en arm geschikt. Beter en - goedkooper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. In de badstad van Auderssellcs, bij l'as de Calais (Frankrijk), was men Dins dag aan het optimmeren van eenn altaar vóór de kerk, ter gelegenheid van Ünze- Lieve Vrouwfeest. De eerw. heer Matho- ret, 37 jaar, pastoor der gemeente, stond op eene ladder, toen zij eensklaps weg schoof. De priester kon zich intijds niet vast grijpen en viel van eene boogie van 5 m. op de straatsleenen. De ongelukkige werd in dc pastorij gebracht, waar dokter Quénu vaststelde dat de schedel gebroken en alle zorgen nutteloos waren. Een uurnadien bezweek het slachtoffer, zonder tot het bewustzijn terug te koeren. i 1 TARIEF VRACHTVRIJ J.R.t'AsSAUT BRUSSEL. Koude. De N. R. C t verneemt uit Keulen In heel het Westen van Duitschland is het, voor den lijd van het jaar, onge meen koud. Voor sommige streken is de koude noodlottig. Uit het zwarte Woud wordt sneeuw gemeld, in de plaatsen aan den Rein die aan de uitloopers van dat gebergte liggen, is de temperatuur tot hij het vriespunt gedaald. Op sommige plaatsen staat het vreemdelingenverkeer stil. Boom- en wijngaarden hebben van kou en vocht zwaar te lijden. M. Wilson, sekrelaris van het depar tement van landbouw, voorspelt in zijn officieel verslag, dat de oogsten dit jaar alles zal overtreffen. Hij schat dc opbregst van dc Amerikaansclie oogsten op 1 mil jard 800 miljoen pond sterling. Hij voor ziet insgelijks eene daling op de levens middelen voor geheel de wereld en vooral in Amerika. BÜRGERLIJKËSTAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 8) ,7 Vrouwelijk 9) Overlijdens M. Strick. we Buyssens, z. b., 69 jaar, Ajuinstraat A. De Bruyn, lancïb., 25 jaar, Oud. d.stw. N. Gysens, w* Everaert. z. b., 80 jaar, Moorselbaan. C. Wcllekens, man Meert, lacelbew., 37 jaar. Keiz. pl. C. Van Cauwenbcrgh. man De Pril, fabriekw., 36j., Doolhofstr. A. Van Mol we Buys, z. b., 89 jaar, Nieuwst. 4 kinderen onder de 7 jaren. Markt prijzen. Aalst.Zaterdag 17 Augusti 1912. Aardappelen de 100 kilo, 5,00 h 6.00 Boter per 3 kil. 8,64 k 9,45 Roomboter kil.; per kil 3,30 k 0,00 Eiers de 25 2,50 a 2.75 Ajuin de 100 kil. 4,50 h 7 00 Viggenen, per koppel 85,00 a 95.00 BOTERMARKT Heden Zaterd ïg werden 198 klonten boter ter nmrkt ge- aracht, wegende te samen 1780 kilogi. HOPMARKT. AALST, 17 Aug. Markt standhou dend. Men kwoleort Aalst (sladsmerk), beschikbare waar, 175 fr nieuw gewas, 90 frank. De late soorten bloeien over vloedig zoodat wij een ruim beschot mogen verwachten althans is cr geen spoor van ziekte meer lo ontwaren. LONDEN, 12 Aug. Ter oorzaak der lage prijzen is do handel wat levendiger in hop van 1911. Het weder is waarlijk ongunstig voor do nieuwe groeite. Koud weder, hevige regens, geweldige wind vlagen werken de ontwikkeling van bloesems en bellen tegen. Althans voor ziet men een kleiner beschot dan verleden jaar. (H. Lemay). BRUSSEL, 14 Aug. - Markt prijshou dend. Men kwoteert Poperinghe (stads- lood), 85-90 fr.; Aalst (stadsmerkl, 87 1/2 90 frank. NEURENBERG (Beieren), 14 Aug. Handel prijshoudend, doch met beperkte zaken. Alle dagen komen er eenige balen nieuwe Stiermarken- en Wurternborgor hop ter markt ze werden verkocht aan 150 tot 190 frank. POPERINGHE, 16 Aug. Handel standhoudend. Men helaald Poperinghe (stad), 85-88 1/2 fr.; Poperinghe (dopp), 80-82 1/2 frank. ANTWERPEN, 16 Aug. Men kwo teert Aalst boschikbare 175. a Aug. nieuwe oogst 90, a 92,50; Poperinghe beschikbare 157,50 a nieuwe oogst 85, ade 100 kilo. Markt kalm.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2