Sfopsa Sinl Marlensgesticht. Beloon ing W i It k E CONSCIENCE Zondagrust. Allerhande nieuws. DADA-ZEEP ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL. Sleekl wel deze waarheid in uw hoofd. In die kunstmeststoffen zitten nog al bestanddcelen, die door hot oog zeer ze kor heel "slecht worden verdragen. Im mers als kunstmest gebruikt men kalk, stikstof of phosphoorzuur. Hiervan ver wekt kaïnit slechts eerie oppervlakige troebeling van 't hoornvlies, maar supcr- phosphaat dat in wondjes een leelijke ottering veroorzaakt en cliilissapeter kunnen voor 't oog zeer schadelijk wor den vooral het laatste waarin wordt aangetroffen phosphoorzuur calcium en het phosphoorzuur-anhydrid, heide inder daad vrije krasse bijtmiddelen. Daar in het Lhomasmeel ook voorkomen phos phoorzure kalk en kiezelzuur, benevens kleine hoeveelheden zwavel en zwavel zuur, schijnt ook dit voor de oogen alles behalve onschuldig. Het is dus eigenlijk wel wat Ie ver wonderen dat er betrekkelijk weinig gevallen worden vermeldt, waarin een oogontsteking veroorzaakt is dóorkunsl- mest. Door proeven is gebleken dat het superphosphaat hel gevaarlijkste is voor de oogen; volgens de inlichtinlien echter, versterkt door verschillige fabrikanten, is er hij de bereiding van deze stollen van de schadelijke inwerking op de oogen nooit iets gebleken. Eene vraag aan de werklie den. Werklieden Moest de alge- raeene werkstaking losbreken, dan zal ongetwijfeld eene gedwongene werksta king volgen. De klanten immers onzer Begischo koolpuiten, ijzerfabrieken,, smeltovens, steengroeven, spinnerijen, weverijen, garenfabrieken en duizenden andere nij verheidsgestichten, die klanten van bin nen en buiten het land, zouden natuurlijk niet wachten tot na de werkstaking om bediend te worden. Zij zouden onbetwist baar hunne kooporders in den vreemde geven en als ze goed bediend zijn voor lang en soms voor altijd wegblijven. Nu, dat weten do socialistische voor mannen ook natuurlijk maar hun antwoord ligt gereed, Bah zeggen ze, in dit geval, wel dan trekken de werklieden maar naar den vreemde om werk te zoeken Niet meer dan dat Maar zegt eens zouden die voorman nen dan zelf ook naar 't buitenland trek ken om daar in con verre onbekend gewest, verre van vrouw en kinderen, door slavenarbeid een hitter stuk brood te verdienen Vrienden werklieden, 't woord is aan U 1 Wij zijn in 't hartje van den Zomer, doch Zomerweer krijgen wij niet. Sinds den 22 Juli, dag waarop de hondsdagen begonnen, is het eerder koud, vooral des 's morgends en des avonds. Nu. de hondsdagen, het tijdstip waarop men gewoonlijk over de hitte te t:;.igen hoeft, zjjn sinds 23 Augustus Van t Januari tot 22 Augustus, 't is te •/eggen op 234 dagen, hebben wij reeds 1-10 regendagen gehad. In liet Observa torium van Ukkel wordt er nochtans gezegd, datde boeveelheid gevallen re gen de gemiddelde hoevoelheid der vorige jaren nog niet bereikt Belgische Boerenbond. Zoaals de zeven voorgaande jaren richt de Belgische Boerenbond ook dit jaar 1912, te Leuven, vacantieleergangon in. Ze zullen wederom plaats hebben in dc week na den 2" Zondag van September, namelijk van Maandag 9 tot Vrijdag i3 September inbegrepen. Voor de loetredingon en alle inlichtin gen te schrijven op 'l adres Boeren bond, Leuven, (Valtanlieleergangen). Onze geachte lezers welke liet pro gramma en de voorwaarden verlangen te raadplegen, kunnen zich wenden teil Bureele van u I)e Denderbode Korte Zoulstraat31, Aalst. De maatschappij Aalst Voorwaarts dankt ons De Dender bode voor onze bereidwillige medewer king aan do Bloemen en Reklaamstoetop 18 Oogsljl. Onze medewerking is maar oppervlak kig geweest, daar al de inlichtingen ons niet werden verschaft die aan onze con fraters werden meegedeeld. Wij hebben dus slechts alles meege deeld wat werd ingezonden, omdat wij dachten dat - Voorwaarts - waarlijk onpartijdig zou blijven, ondanks wij er zoo min of meer aan twijfelden en dit gesteund op onze weldra 45 jarige 011 dervinding. Onze twijfel was gegrond en 'tgeno is voorgevallen bewijst ten duidelijkste dat die zoogezegde onpartijdigheid eenvoudig don dekmantel was om de politieke be rekeningen der liberalen, daensislen en socialisten te verduiken. Het zou ons te verre leiden moesten wij hier alles neerschrijven wat de poli tieke. bedoelingen der driekleurige leepc- rikken bewijzen Overigens 't is van algemeene bekendheid. Wij spraken hierhooger over onze weldra 15 jarige ondervinding, en inder daad gedurende dit lange tijdverloop, hebben wij dikwerf bostatigd dat zeke ren onzer driekleurige fijnaards altijd hebben betracht onpartijdige maatschap pijen en inrichtingen to stichten. Een of t wee maal zijn ze er in gelukt iets tot stand te brengen, maar weldra kwam de politieke aap uit de mouwen 'tdingeke leed schipbreuk. En waarom zijn liberalen, socialisten en daensislen zoo genegen om zoogezeg de onpartijdige maatschappijen enz. te stichten gelijk - Voorwaarts-. Wel eenvoudig, omdat zij, aan hunne eigene krachten overgelaten, niets kun nen tot stand brengen zonder de hulp en medewerking der katholieken. Wij vragen het moesten liberalen, socialisten en dnonsisten zoo iets te samen willen tot stand brengen, wel de zaak zou in de wieg versmacht worden onder den den algemeenen spotlaclulerernstige Aalstenaars. Ons ordewoord is altijd geweest zwicht U van al die onpartijdige instel lingen door onze tegenstrevers voorge steld die altijd een politiek doel verduiken. Ja, ons ordewoord is en blijft*Allecn ter zee te scheep gaan en alleen schip breuk lijden. - Of gelijk 't volk gemeenlijk zegt Alleen stelen en alleen opgehangen worden. Wij zeggen dus tot onze katholieke vrienden treedt dit ordewoord bii... Gij zijt alleen sterk, ja, mans genoeg en gij hebt niemands hulp noodigom met moed en volharding te werken lot de zedelijke en stoffelijke welvaart van al uwe Aal slersche Medeburgers, ncringdoenors en werklieden Revolvers. Het parked van Brussel heeft aan alle burgemeesters, commissarissen van polirie, veldwachters en aanvoeders der rijkswacht een rond schrijven gericht, waarin gezegd wordt dat sinds eenigen tijd eene groole boe veelheid revolvers zijn verkocht geweest in het rijk. Daar het dragen van deze wapens ge vaar voor de openbare veiligheid kan opleveren in geval van slaking, politieke betoogingen of aanslag op dc vrijheid van den arbeid, zoo worden de handha vers der orde verzocht eiken persoon die bij beloogingen samenschollingen in echtenis wordt genomen, af te tasten. Wordt er een revolver op hem gevon den, dan moet de aangehoudene dadelijk ter beschikking van den procureur des konings worden gesteld. Wat moet men er nu Van zeggen Moesten wij al de versmadingen, belee- digingen en lasteringen herinneren die Groene Pie gedurende 20 jaren naar 't hoofd van onzen achtbaren Volksver tegenwoordiger, M. Woeste, hoeft geslin gerd, 3 kolommen van -De Denderhode» zouden ontoereikend zijn. Maar wat beslaligen wij nu lieden Groene Piebekenlnuin «De Werkman van Vrijdag 30 Oogst 1912, dat al die versmadingen, al die beleedgingen, al die lasteringen onverdiend waren, dat liet van zijnen kant eene gemeone vischwij- ven en straatleiren taal is geweest. - M. Woeste. M. Moyersoen en - anderen, schrijft bij,kan ik achten, ze zijn rechtzinnige tegenstre- - vers... - M. Woeste dus een rechtzinnige tegenstrever Wij vragen liet kon, Groene Pie, zich zelve, een schooner brevet van proffessor van verachtelijke visch wij ven en straatleiren taal geven 't Is M. baron Louis de Bolhune die heden liet zwarte beo6t is voor Groene Pie. M. de baron is een val6clie derno- kraat een politieke slang en wat weet ik nog al Wij gelooven dat M. de baron zich met die vuige uitspattingen zoo zoor zal be kommeren alsde karpels van zijnen vijver. Geboortecijfer in het Walen land. Dc liberale Gazelle de Hug stelt vast dal het geboortecijfer derWaal- sche provinciën is voor Luxemburg 22 per 1000 voor Namen 18,8 voor He negouw, 18,4 en voor Luik 17,G. In 48 departementen van Frankrijk is het geboortecijfer liooger dan dit van Luik. I11 1911 is dc bevolking van het Walen land aangegroeid met 21G inwoners ter wijl deze van Vlaanderen aangroeide niet 32(0. Dan nog, indien het sterfcijfer niet bijzonder laag ware, dan zou er in liet Walenland achteruitgang zijn, en ook indien zoovele Vlamingen niet naar liet Walenland trokken. Indien de aangroei der bevolking moest voortgaan op den voet van 1911 dan zou liet Walenland Binnen 10 jaren, tijdens do nieuwe volksoplelling aangegroeid zijn met 2160 inwoners en het Vlaamsche land met 32,0000. Dat zou 8 nieuwe volksvertegenwoor digers geven aan liet Vlaamsche land on enkel 1/20 van een nieuwe Volksverte genwoordiger aan liet Walendland of zero. Bij de laatste verdeoling 'der nieuwe zetels kreeg liet Vlaamsche land er reeds 15 en liet Walenland 5 Waaruit zou volgen, zegt La Gazelle dc Huy,dat hel Walenland langsom min der zou lo zeggen hebben in de Kamer en in het land. Altijd de zelfde schelmsclie ver dachtmaking. - De Werkman - van gister Vrijdag deelt een historie meê van oenen onderpastoor, welke met 3 familie leden in eene koets gezeten rijdend achter een lykwagon, over politiek sprak. Waar het gebeurde word niet gezegd. Wij veronderstellen dat het hier te Aalst zou gebeurd zijn. Nu iiier te Aalst tellen wij 3 kerkelijke parochiën St-Martinus, St-Joseph en O. L. Vrouw-Bijstand. Aan welke parochie behoort die E.H. Onderpastoor l... Het wordt niet ge zegd.-. En waarom Uit vrees van logen straffing en 't bewys dat de ganscho historie uit den duim is gezogen. Ja, altijd de zelfde schelmschc ver dachtmaking Wederom is er een schooljaar verloo pen en nogmaals kunnen wij met veel genoegen den zoo bloeienden vooruitgang van onze bisschoppelijke Middelbare School vaststellen. De groote toeloop der studenten van stad en omligg-ndo ge tuigt nogmaals. h- c het gesticht immer meer en meer het vertrouwen der bevol king geniet. Dat zal ons, oud-leerlingen van voor noemde school, geenszins verwonderen, daar wij door ondervinding den iever en de bezorgdheid der Heeren Bestuurders en leeraars voor hunne studenten hebben leeren kennen en hoogschatten. Ook kunnen wij jaarlijks vaststellen hoe- de leerlingen van St. Marlonsgeslicht zoo wonderwel lukken in hunne verdere studiën, in openbare examens, en op do bureelen van onze nijverheidsgostichten en handelskantoren. Met groot genoegen vernemen wij, dal zijne Hoogweerdiglieid de Bisschop van Gent, twee nieuwe leeraars heeft bijge noemd den Heer O. Scliockaert en den Eerw. Heer R. Verbeeck, licenciaat in handelswetenschappen aan de Hooge school van Leuven. Deze laatste is bestemd voor de bijzon dere Handelsafdeeling welke sedert twee jaar in onze bisschoppelijke Middelbare school ingericht is, en reeds zulke sclioone uitslagen gegeven heeft. Wij bieden onze hartelijkste geluk- wenschen aan de nieuwe Heeren Leeraars en aan ganscli het St. Martensgesticlit, en wij zijn ten volle overtuigd dat |!e ouders hunne genegenheid zullen blijven schenken aan die school, waar hunne kinderen zulke goede en echt kristelijkc opvoeding, en tevens ook zulk grondig onderwijs ontvangen naar dc vcreischlen van den tijd. M. I). M. oud-leerling van St. Martensgosticht. ©❖©❖©❖©❖©❖©❖©❖O Aan de kinderen die met glans hun examen hebben afgelegd kan men GEEN NUTTIGER BELOONING geven dan de van Men schrijve in op het bureel van ons blad. Men kan per maandelijksche aflossingen afbetalen. Zie inschrijvingsbullotijn op d»> l"e bladzijde. Bij bestelling worde tie worke.ï do lingen slechts maandel'ijksch gesehied'-j.. P R IJ S Ingenaaid 90 fr. Bihliolheekband 135 Drachtband 150 Onze lezers worden verwittigd dat slechts nog enkele volledige werken te verkrijgen zijn en dat er ook geone nieuwe uitgave meer zal wezen. Die werken zullen later moeilijk aan te schaf fen zijn Slüd Aalst.-Werkbciirs Worden gevraagd door del'atroons 1 Goede koetsier. 1 Kleermaker halve gast. 2 Schrijnwerkers. Vragen der Werklieden 1 Brouwersgast. 2 Espadrillenmakers. paard ging op hol, maar botste op een ander rijtuig, waardoor het kon inge houden worden. De knecht is lichtelijk gekwetst aan zijn heen. Dc geneesheer ontkwam het met den schrik. In het Land van Aaist hebben de steen bakkerijen van veel regenvlagen te lijden gehad er zijn steenovens waar er om trent 100,000 steenon zijn verloren ge gaan. Te Erpe, Oltergem, Meire, Bambrugge, Lede, Hofstade en omliggende gemeenten is de schade aanzienlijk. De rugpijn. De jicht. Eene jicht krisie is de noodkreet van liet stelsel die het urinezuur niet meer kan afdrijven. De nieren (gew: lenden; bezwijken on der hunne taak, het urinezuur ontbindt zicli in de onoplosbare producten en zet zich in de gewrichten. De meest aangeval len is zeer dikwijls deze van den grooten teen. Deze verschrikkelijke pijn is ongeluk- kiglijknietaltijildoor vcrwitlings teekens voorgeloopen die zeer dikwijls toelaten de ziekte af te voeren zooals rugpijn lastige verteringen, aanhoudende dom- mcligheid, roode wateren die een zinksel vergelijkbaar aan vermorzelde kareel- steen nalaten, afwisseling van afgang en verstoptheid, schele hoofdpijnen. 't Is vooral des 's nachts «lat deze scherpe pijn uitbreekt. Denzieke gevoeld eene onuitstaanbare pijn in den grooten teen, men zou zeggen eenon ijselijken beet of eene brandwonde. De krisie vergezeld van verlerings troebelen kan naar het hart of de her sens stijgen, gevaren van het allergroot ste belang. Van af het -verschijnen van een der hierbovenstaande kenteekens is hel dus dringend noodig ze ernstig te behandelen, om alzoo de inwikkclingen der ziekte, die zelfs aller gevaarlijkst kunnen zijn te vermijden. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15. Esplanade plaats) geven aan de nieren de kracht het urinezuur af te voeren, lieletten liet ver anderen in onoplosbare producten, voor zien dus de jicht krisiën met hunne inwikkclingen en kunnen niets anders dan goeden invloed maken op de ver klaarde krisie, vermits zij ze verkort en do pyncn verzacht. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij por post. Algemeen dépot voor België Engclsche Apotheek Ch. Dclacre. 64, Coudenberg, Brus sel - Vraagt en eischtwelde echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet. 11 terugbeta len als het liierne- ven slaande merk niet <1 raagt .9 er ooggetuige van was, sloeg den mest haak op 't lijf der koei en zoo gelukte zij er in haren vader lo bevrijden. Verslrae- ten verkeert in bedenkelijke» toestand De boeren loven de genezende kracht van Wonderbalsem Pasteur tegen uitwen dige kwalen hij het vee. 1 fr. Aalst Bonner de Valkeneer en in alle apoth. LEDE. Maandag nacht hebbi kwaaddoeners, in do steenbakkerij van Pieler Uyttendale, Braziliestraat,omtrent 50.000 steenen vernield schade omtrent 750 fr. men heeft vermoedens. MEERBEKE. Brand is ontsland ter woning van August Van den Berghe, wijk Poelk. Het vuur deelde zich weldra meê aan het huis van M. Belfroy. Men be merkte dat een meisje van M. Belfroy, oud 5 jaren niet gered was. Een gehuilr drong ten perijkel van zijn leven in het brandend gebouw en kon liet meisje van 't vuur ontrukken dat geen teeken van leven meer gaf. Het kleine slachtoffer bekwam zulke vreeselijke brandwonden dat alle hoop schijnt verloren te zijn. IMPE. - Maandag nacht zijn ten nadcele der weduwe Adolf Bogaert, land bouwster, wijk Opsmeer, twee geiten bokken gestolen. Men heeft ze terugge vonden in eene weide van Smctledo de schurken hadden een der hokken zijnen staart afgekapt. De daders zijn gekend Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte, Korte Zoulstraat, 29, Aalst. DENDERLEEUW. Tijdens eenon velokoors op de wijk Teralplicne is Barbé van Pamel, op eenon boom gereden. De jongeling werd den schedel gebroken zijn toestand is erg. Woensdag morgend, rond 2 ure, ontwaakten de cchtgenooten Van Cae kenberglie, landbouwers, te Burst, en bemerkten eene klaarte op hun hof. De schuur stond langs den kant dei- straat in brand. Zij redden wat zi.j kon den. doch dat is weinig, want het vuur nam eene geweldige uitbreiding, en sloeg over op het huis en aanpalende gebou wen Alles is de prooi der vlammen gewor den huis, schuur, koei- en vo' derstal, karrekot, ganscli den oogst, 2 karren, 2 nieuwe ploegen, al het boerenalm. Enkel de heesten zijn kunnen gered worden. De schade wordt gerekend op 5000 fr. doch er is verzekering. Men vermoedt kwaadwilligheid een onderzoek is in PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer diglieip de Bisschop lieefl benoemd Superior van 't College leNinove, dei E. II. Goedertier, leoraar aldaar Leeraar in St-.Martensgeslicht te Aalst, den E. II. Verbeeck, Gandidaat in han delswetenschappen,.stiulent hij de Hooge- sciiool van Leuven. Kerk van St-Martinus. Maandag aanstaande, 2 September, maandelijksché vergadering voor de huismoeders der Heilige Familie. Wettelijke besluiten. De bijzondere landbouwdekora tie van 1" klas werd verleend aan de heeren J. Reyntens te Moorsel, graaf E. Glenisson, Distrikt-eommissaris te Aalst en de gewone landbouwdeko- ratie vanr klas aan.de heer B. Velde- raan te Wanzele. Van 's middags tot middernacht, cenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 1 September 1912, M. ltennehoog, Nieuw- straat. AALST.Woensdag middag kwam de kleine Gustaaf Van Goethem, 5 jaar oud, langs den kant van den Dender aan dc Zeoberghrng geloopeu. Daar de kleine uitgleed, viel hij in't water. Degonaamde Jozef De groot, tabakbewerker, wonen de te Erembodegeni, die aldaar voorbij kwam en het gevaarziende waarin dc kleine verkeerde, sprong ganscli gekleed in 't water en gelukte erin hembeliouden aan kant te brengen. Deze moedige daad verdient zoorzeker eene goede belooning, Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz,, by VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. AALST. Woensdag avond struikelde liet paard van Dr Mertens langs de Genlschestraat, waardoor de dokter en zijnen knecht op den grond vielen, Het die zonder wcerj- ERPE Dinsdag, rond 4 ure, is er een geweldige brand uitgebroken 111 de woning van Adolf De Troyer, herbergier te Erpe, gehucht Wijwater, Daar het vuur door den lievigon wind aangewak kerd werd, stond op eenige uogenbtikken ganscli liet huis in brand er was zelfs vrees voor «le Hofstede van Jozef De Nys doc.i dank aan het moedig werken der- pompiers, kon men er in gelukken den brand te bepalen, vooraleer hij eene ver dere uitbreiding had genomen. De woning is zerzekerd, maar de meubels ongeluk kiglijk niet. Het Iluis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, is dichter hij de Groote Markt, in n° I». ERPE Dinsdag morgend, rond P ure, verdween de 3jarige Jozef Coppens, zoon van Constant. Woensdag morgend vond men zijn klakje op de beek drijven het water werd bijna ledig getrokken en men vond het kind met de handjes vast geklampt aan de wortels van wat struik gewas, verdronken, Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich le wenden tol bouwmeester A. HOEVEN Bockslaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan, enz., inlichtingen gratis en zonder verbintenis. I-EDE. Woensdag namiddag leverde de landbouwer Kamiel De Clerq, stee m-nmolen, eene koe naar Aalst. Aan het Doornkapeleke beet zijn hond het heest in de pooten. dit ging op hoi. De Clerq werd 150 m ver medegeslcepl en kreeg eonenslag op zijne rechterbil. LEDE. Maandag nacht zijn cr ten nadcclo van Constant De Gyter op Overimpe,5 roeden aardappelen gestolen. Deze is een arm sukkelaar, vader van 6 kinderen. De veldwachter is op liet spoor der dieven. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozenO jeugdig. frisch uiterlijk, een blanke zachte huid en een verblindend schoon teint. Dil alles bewerkt van Bergmami Ge Co., Brussel t 75 Cis. per sluk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadoplcin. Heden werd ter markt een haal hop ri mé) gebracht en verkocht aan 172,50 rank. LEDE. Woensdag avond was Jan Verstraoten, wijk Dries, zijne beesten aan het voederen. Terwyl hij eene krib aan 't uitkuisclien was, gaf een der koeien hem eenen stamp met de hoorns waar- loor iiij ernstig gekwetst werd. Verstraelen viel in bezwijming 011 de koei bracht hem nog verscheidene stam pen met de hoorns toe. Zijne dochter die Te Rooborst, hij Sottegem, is de hoeve Van Wel ter afgebrand. De oogst, liet vee, de werktuigen zijn iu den brand gebleven. De schade is groot. Dinsdag is het paard van den heer Vermeulen-Verstraoten, te Loochristi uit den stal gebroken, en over eene ijze- brug lo'-pe-.i.li', welke reeds van 1830 ver eonen vijver licht iu den hof van het kasteel, in nol water gevallen, daar de 0.1.1e brug brak. Gelukig kon het paard er uil gehaald worden hel kwam er inet een mank been vanaf. Maar M. Desiré Van Gans- beke, bakker en winkelier, verschrikte er zoodanig door dat hij eenen bloedop- drang kreeg, endoor dokter Vermeulen moest verzorgd wordon. Moj. Henriette G., wonende in de Van Arteveidestraat te Brussel, bemerkte vier maanden geleden dat hare beurs, in. goud en met paaiden versierd, ter waarde van 800 fr., verdwenen was. Zij nam dat nog al kalm op, want zij meende ze op straal verloren te hebben, eq verwittigde zelfs do policie niet Wie schetst hare verbazing toen zij Dinsdag avond op de Anspachlaan hare beurs voor 't venster van een juwelier zag liggen. De paaiden waren er afgenomen, maar 't was hare beurs, geen twijfel mogelijk. Nu ging Mej. G. de policie verwittigen. De officier van dienst vergezelde de jonge vrouw bij den juwelier, die verklaarde de beurs te hebben gekocht voor den prijs van het goud, en hij gaf den naam op van de dame, die de beurs had verkocht. De verkoopster was just eene vriendin yan Mef. G. Zij beweert de beurs te hebben gevonden en niet te hebben geweien dat zij aan hare vriendin behoorde Donderdag 11. om 4 1/2 uren 's na middags is een koopwarentrein ontspoord tusschen Ternath en Sle-Catharina-Lom- beek op eene plaats waar cr hcrstellin gen am de baan verricht werden. Het locomotief en verscheidene wagons zijn omgekanteld op de riggels 't gene 't ver keer onderbrak. Geen ongeval aan personen. De reizigers voor Aalst, Gent enz. zijn langs over Déndermonde huiswaarts gebracht. Do reizigers voor Aalst welke hier om 6 uren enz. moesten aankomen kwamen hier slechts om half elf on later nog aan. Sedert eenigen tijd wilde te Kleras- kerko de 24 jarige Francois Lens, land- werkman, met Mathilde Lens, die een weinig familie is en maar 16 jaren telt, betrekkingen aauknoopen haar vader verzette zich daartegen. Dc kerel daar over woedend, besloot zich te wreken. Maandag avond, rond 7 1/2 uren, ging hij naar het huis van Lens, De vader wilde hem buiten doen gaan doch Francois Lens bracht hem vier mes steken toe. De man erg gekwetst, viel ten gronde, terwijl de moordonaar de vlucht nam. Rond 8 1/2 ure keerde hij naar het huis der misdaad terug Malhilde Lens verborg zich in de kas, waar de woestaard haar ontdekte en doodschoot. De moordenaar heeft zich Dinsdag mor gend te Brugge gevangen gegeven. De echtgenooten Aléaume-Watelet, wonende te Floreffe, wijk Lakis. keer den 's avonds van eene naburige gemeente huiswaarts, in gezelschap van eenige ge- huren. De cchtgenoote Aléaume was voorop gegaan toen zij den sleutel op de deur stak, ontmoette zij tegenstand, doch 11a enkele stonden vloog de deur plotseling open en sprong een man huilen. Noglans de inbreker had zicli misrekend vrouw Aléaume nam den kerel hij de keel 011 wier hem ten gronde. De bandiet verweerde zich dapper en krabde de vrouw in liet aangezicht en gaf haar vuistslagen op het hoofd en de borst, doch zij liet niet los, tot wanneer haar man en de geburen waren toege sneld, die na hem goed afgeranseld te hebben, inde handen der policie over leverden. De handiet is zekere Julien Regnier, 40 jaar oud. afkomstig van Malonne. Inde woning was alles dooreongewor- pen en al het geld verdwenen dat men in het bezit van den bandiet gevonden heeft Dc mijnwerkers Lambert Heuschen, 38 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen en Corneiis Engieberl, 34 jaar oud, beiden van Herve, waren bij den landbouwer Henri Crosjean, wonende op de wyk Manaihaut, aangeworven om eenen put van 14 meiers diepte te kui- schen. Englebert daalde den eerste in den put eii daar hij niet terugkwam, begon Heuschen om hulp te roepen. lntusschei:tijd was hij ook in don pul gedaald en viel ook bewusteloos door de bedwelmde gassen, op den bodem. Toen men de ongelukkige boven haalden, had den zij opgehouden te leven. Om de voor te komen of te bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL Twee mijn werkers, Michel Juste- mien, 28 jaar en Pieter DeCraye, 33 jaar, krpgen Dinsdag morgend, rond 2 ure, in eene herberg der Hoogstraat, le Hainc- - St Paul, twist. Op zeker oQgcnblik trok DeCraye zijn mes on bracht zijnen tegen strever non ergen steek in den buik j toe. Het slachtoffer werd naar het gast huis van La Louvicregebracht, waar hij bij zijne aankomst bezweek. Pieter De Craye, weduwnaar en vader van twee kinderen, werd Dinsdagnamid dag naar het gevang van Bergen over gebracht. Woensdag morgend, rond half zeven, is er in de staalfabrieken yan Seraing een ernstig ongeluk gebeurd. Men wilde een bak gesmoten staal in een vervaargak tot verkoeling gieten. Een deel van het staal bleef echter aan den boord hangen. Een werkman nam oen ijzeren slaaf om het los te maken, njaar zijne poging deed plotseling den hak kantelen en het gesmolten staal viel in de kuip, die vol koud water was. Er volgde onmiddelijk eene ontploffing. Het metaal spatte rond langs alle kanten. Vier werklieden die met Philippart hij de kuip stonden werden verbrand, echter niet zeer erg. Maar Philippart werd ge troffen aan het gelaat on de horst. De gekwetston werden aanstonds verzorgd. Tc half tien bezweek Philippart aan zijne vreesolijke wonde. Hij was 44 jaar oud. a 1 TARIEF VRACHTVRIJ 7.r.d'Assaut ürussel. Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eonen menacli aan den anderen en gevaarlijk ei. zelfs doodelyk voor kin deren en ouderlingen Daarom moeten wy ons er zoo spoedig mogelyk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenig8te remedie die u zal alle voldoening geven is de Miroo|» Ileprntere- Dit is o.jn wetenschappelijk produkt dat door de Doktors zelf genomen werd. Prijs 2 ITiaakd.v 111 alle Apot heken, namenlyk te Aalst, bij Vai.kbnber en Callebaut. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 10) Vrouwelijk 10) Huwelijken C. Dierickx, letterz., met M. Lievens, z. b. R l'ieters, bed., met I. Van Coningsloo, modem. C. De Trog, kui per, met M. Krijgelmans, hr. A. De Boeck, polil., met Irma Dcpaepo, z. b. J. De Paepe, onderw., met C. Van Neck, z h. Overlijdens E. Troch, tabakb., 18 j., Kte St-Joris- straat. M. De Brucker, z. b;, 20 j., Leopoldstraat. P. Thyhaert, vrouw van Cauwenbergh, z. b., 28 j., Schcolslr. I. Van Brempt, onderw., 35 j., Moor- selhaan. A. Moens, z. h. 79 j., Nieuw- straat. -- J. Janssens, man Vidts, 30 j., hairk., 30 j., Houtmarkt. 5 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2