Rechterlijke Kronijk. Herziening der Kiezerslijsten AANZICKTKAARTEN Allerhande nieuws. Frankrijk. Liberale leering. M. Dufrenne, schoolopziener in Frankrijk, in zijnen nieuwen leergang van opvoedkunde, geeft ons een staaltje van hetgeen de geuzen in België zouden willen invoeren. Men moet het gezag van den vader af schaffen en vervangen door hel gezag dei- wetenschap. (Bladz. 124 en 124). Het recht van den vader wordt op blad. 125 genoemd vaderlijke dwinge landij De onderwijzers moeten de kinderen van die dwingelandij verlossen. Om zijne gevoelens te ontwikkelen moet men beginnen met het kind eene groote zelfzucht in te planten Bladz. 182.) Het geweten moet verdwijnen. (Bladz. 120 en 122). Er zal een tijd komen waar men van alle dwalingen zal vrij zijn, inbegrepen die van het geweten en die tijd is ge komen. Alle gedacht van verplichting moet verdwijnen. (Bladz. 118). Schoon niet waar De Vrijheidsge zinde geuzen zullen uwe kinderen van jongs af vrije gedachten inplanten geen vaderlijk gezag meer. geen geweten meer, geen plicht, geen goed, geen kwaad Is dat niet verlokkend De vrijmetselarij en de geschie denis. Le Courrier de l'Escaut van Doornik, haalt een artikel aan van een Fransch dagblad, waarin gezegd wordt dal de ware geschiedenis der Fransche Revolutie nog le schrijven is aangezien de groote rol, die de vrijmet selarij er in gespeeld heeft, nog niet ernstig bestudeerd geweest is. De Fran sche schrijver Taine, die een zeer ge waardeerd werk over de revolutie heeft uitgegeven, heeft ons verklaard dat hij dien rol wel kende, doch dat hij hem niet dierf veropenbaren, uit vrees voor de wraakneming der Loge. 't Is echter niet alleen in de geschiede nis der, Fransche Revolutie, dat de tus- schenkomst der vrijmetselarij zou moeten opgehelderd worden, maar in gansch de geschiedenis van af hel begin der achttien de eeuw. Van dan af vindt men in menige zaken den invloed der Loge, bijvoorbeeld, voor wal ons land betreft, in de klein geestige kerkvervolging door keizer Jozef II ingespannen, in de omwenteling van 1830, en van dit jaar af, in geheel onze parlementiare geschiedenis. Men is bezig met daarover documenten te verza melen, die menigeen zullen verrassen. Inderdaad, de vrijmetselarij is ten allen tijde machtiger en bedrijviger geweest, dan men het zich voorstelt, en het mee- rendeel onzer liberale politiekers waren enkel de poesjenellen der Loge. Tegen hun eigen land. Wie tegen de belang'-n van zijn eigen land werkt, is de ellendigste verrader die ouder li-: zon loopt, ellendiger en verach telijker dan hij die zijne weldoeners ver koopt en in 't aangezicht spuwt. In Duitschland, dank zij de brandarti kelen der Belgische socialisten, begint men te denken dat België in vuur en vlam staat. Uit Dresden, hoofdstad van Saksen, schrijft men het volgende Door speciale uitgaven, kondigen ver scheidene Duitsche bladen aan dat de werkstaking weldra in België gaat uit barsten, dat 40.000 werkmanskinderen naar't Noorden van Frankrijk trekken, om er gevoed te worden. Men schrijft ook dat er kolen gaan ontbreken en dat iedereen zich haast, om zijne provisie in te doen, dat hel publiek de spaarkassen bestormt om geld af le halen Deze schandalige nieuwstijdingen wer den naar verscheidene Duitscho steden getelegrafeerd en de telegrams uitgehan gen aan de hoeken der stralen, waar het publiek ze gretig leest. De socialisten, indien zij tegen de Bel gische belangen niet zijn, moeten deze geruchten logenstraffen doen zij het Volstrekt niet. En zeggen dat het met zulke mannen is dat de liberalen, gelijk in Aalst, kartel sluiten voor een arm zalig zetelken Gansch het land opofferen voor een schotel vitsenpap Ziedaar de politiek van kortzichtige liberalon gelijk er nog in Aalst gevonden worden. Ze zijn verwonderd dat de burgerij hun den rug keert, wij niet, wij zijn verwonderd dat ze hun de zolen van hun schoenen niet toonen. Onzijdigheid. Officiëele school meesters, in Bond vereenigd, hebben Zondag en Maandag Congres gehouden te Oostende. Zij hebben er hun spijt uitgedrukt dat de katholieke regeering in Juni niet om vergeworpen is zij vielen ei- uil tegen het christelijk onderwijs, de priesters, enz, enz. Zij hebben ook de Fransche officiëele schoolmeesters opgehemeld, tegen de welke de antikatholieke regeering zelf de maatregelen heeft moeten nemen die men kent, om de wille van hunne revo- lutionnaire houding. Ziedaar hoe deze heeren de - onzijdig heid de onpartijdigheid verstaan De zeven geboden van den roo- ker. 1. De pijp mag niet te kort zijn. 2. Uit oude pijpen rooken deugt niet er is te veel tabaksap in, dat de maag bederft, en de lippen beschadigt. 3. 't Is gezonder pijpen te rooken dan cigaren en cigaretten. 4. Het is niet goed de pijp gansch int le rooken of de kleine eindjes der ciga ren er is te veel niceotine in. 5. Nooit mag men den tabakrook in zwelgen. 6. Het rooken in gesloten kamers is nadeelig voor de oogen. 7. Men bederft zijn gezondheid met te rooken op zijne slaapkamer of des mor- gends voor 't ontbijt. 't Gaat vooruit. De inschrijving doorliet liberaal Had Le Journal de Mons geopend over twee maand ten voordeele van de algemeene werksta king, beloopt al tot 203 franks. De liberalen zijn niet haastig om in te schrijven, dat is niet te verwonderen. Die weinige bijval zegt genoeg hoe de liberalen denken over de algemeene werkstaking. Een ander teeken, hoe zeer ze er mede ingenomen zijn, is dat alle liberale in richtingen vermijden te spreken over algemeene werkstaking ze wachten, zeggen ze tot dat de liberale partij eene beslissing genomen heeft. Zwijgen is de boodschap Overal vrouwenbeweging. In de lijst der recipiendarissen. die zich aan bieden voor den middenjury, voor het exaam van wijsbegeerte en natuurweten schappen noemt de Moniteur in de eer ste categorie 11 meisjes op de 67 enndi- daten en in de tweede 27 op hetzelfde getal. Nog iets meer in eene lijst van gede- koreerden met het nijverheidseeroleeken komen niet minder dan 325'dienstmeiden voor. Geen ruiterij. De XXe Siècle logenstraft het nieuws dat er spraak is, in Congo een regiment ruiterij in te rich ten. 't Zou overigens uiterst moeilijk zyn, er cenig practisch nut uit te trek ken. Meer kans van welgelukken heeft de afdeeling wielrijders, die te Elisabelhstad inderdaad in vorming is, en zelfs reeds diensten bewezen heeft, met hel oog op de bewaking dor grenzen en het bestrij den der smokkelarij. RECHTBANK VAN DHNDERMONDE. Woeste aanval te Meire. Sedert geruimen tijd leefden de genaamde Frans Van Wesomacl en Raymond Van den Steen in onmin met Remi Strobbe. Den 10 Maart 11. rond middernacht, wetende dat Strobbe nog moest thuis komen, gingen de verdachten met eenen derden persoon Van den Steen, zegt men naar de hofstede van Strobbe en wachtten hunnen vijand af. Inderdaad Remi kwam eenigen tjjd nadien huiswaar'- toen hij zijne woning wilde binnentreden, werd hij opeens vastgegrepen en ten gronde geworpen. Een der aanvallers bracht hem eenen messteek in het hoofd toe, terwijl Raymond Van den Steen hem gestadig sloeg met een geweer dat hij bij zich had. Om le beletten dal het slacht offer om hulp zou roepen, wreven de woestaards het aangezicht en den mond van Strobbe vol modder en daarna sleur den zij hem tot aan eene heek, waar zij hem meenden in te werpen. Edoch hierin werden zij verhinderd door den broeder van Remi Strobbe, die het slachtoffer ter hulp snelde, en zij vluchtten weg. Frans Van Weseinael en Raymond Van den Steen worden verwezen ieder tot 7 maanden gevangenis en 100 fr. boel, en moeten elk aan de burgerlijke partij 1000 frank schadevergoeding betalen. Na hel uitspreken van het vonnis ver klaart Van Wesemael, dat de messteek toegebracht is door Odillion Van den Steen, welke buiten zaak gesteld is Onmiddellijke aanhouding wordt be volen. Van af 8" September laastleden zijn de nieuwe kiezerslijsten voor 1913-1914 ter inzage in de secretariaten van sleden en gemeenten en hier te Aalst ook ten bureele der Katholieke Kiesbewerking, lokaal van den Katholieken Kring De Eendracht Groote Merkt, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren op de werkdagen. Des Zondags van 9 tot 12 uren. Wij verzoeken dringend al onze vrienden te komen nazien of zij op deze lijsten voorkomen met het getal stemmen waarop zij recht hebben. Maar al le dikwijls in tijd van kiezing hooren wij klagen dat deze of gene niet ingeschreven is of stemmen te kort heeft. Dan is het te laat, nu is het oogenblik voor eenieder om zijne rechten te doen gelden. Niet uitstellen dus, want van een verzet komt een belet GESCHIEDKUNDIGE van Aalst alleen verkrygbaar ten bureele van DE DENDERBODE In 't zwart 0,50 Fr. 't dozijn. In bister 1,00 Fr. 't dozijn. Franco per post, 0,10 fr. meer voor frankeering. Elk afzonderlijk gezonden als drukwerk0,15 fr. meer. AALST. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 11. zijn tot hiertoe onbekend gebleven dieven binnengedrongen in den winkel van kruidenierswaren van Xaveer Van Mol, Hovenïerstraat. De schelmen zijn al over de daken ingebroken. Na een glazen deur te hebben verbrijzeld, kwamen zij in de tweede kamer en roof den er eenige franks. Van daar traden zij in den winkel en ledigden de tooglade waarna zij den trap in de tweede plaats met petrol begoten en er vuur aanstaken. Dan zijn ze langs devoordouropde vlucht gegaan. Weldra stond de kamer in volle vuur de lijsten vielen van den muur en dit wekte Van Mol. Hij bemerkte dat den trap in brand stond en vluchtte langs een platform naar buiten, wekte zijne gebu- ren welke hem het vuur hielpen blus schen De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt Nadere bijzonderheden. Maandag namiddag is het parket van Dendermonde alhier afgestapt, ten oinde een onderzoek in te stellen over den dief stal met brandstichting in de woning van M. Van Mol gepleegd, in den nacht van 6 op 7 dezer maand. Men had vermoedens op twee personen die aangehouden zijn. Men heeft ten hun nen huize eene huiszoeking gedaan. Het onderzoek wordt voordgezet. Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote Markt, in n° <5. AALST. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men ten nadeele van het kousenfabriek Labor een haal kousen gestolen, welke op den wagen van den voerman was blijven staan. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. AALST. Maandag morgend kwam een meisje van 14 a 15 jaar in den schoen winkel van M. Herkenraedt, Vrijheid straat, en stool er drie of vier paar schoenen. Eenigen tijd nadien bemerkte de winkelierster dat deze schoenen ver dwenen waren.Zij deed eene klacht. Een onderzoek werd gedaan, waaruit bleek, dat de pliclitige een meisje is die op een kousenfabriek werkzaam is. LEDE.Het parket van Dendermonde is te Lede bij Aalst afgestapt om een onderzoek in te stellen over een aanslag welke verscheidene slachtoffers heeft verwekt. Bij den doortocht vandengroo- ten expresslrein Brussel-Oostende, heb ben misdadigers steenen geworden naar desalonwageiig waarvande ruiten verbrij zeld werden De glasscherven hebben twee dames en een Duitseh ingenieur gewond Een jong meisje kreeg een steen in het gelaat .en werd aan do slaap erg gewond. Toen de trein stopte, hadden de misdadigers de vlucht genomen. Een hunner is gekend. In de lente is het voorzichtig zich het bloed le zuiveren, ten einde do ziekten te vermijden, 't is waarom men aan de lezers herinnert dat de Pil Walthéry de beste is van al bloedzuiverende middelen. 1 frank. LEDE. Nog de steenen. - De daders die steenen werpen naarden inter nationalen trein, zijn gekend het zijn drie jongens van Lede, die de koeien wachtten langs den ijzerenweg en de steenen gooiden om zich te vermaken. De gendarmen van Aalst hebben de daders ontdekt en proces-verbaal opgemaakt. Zondag morgend, rond 10 uur, was Mej. Maria C 24 jaar, wonende in de Washingtonstraat, te Brussel, op eenige stappen van hare woning, toen zij door eenen persoon tegen het lijf gestooten en vervolgens vastgegrepen werd. Hij lichte haar toen van den grond en stak haar in eene automobiel, die zoo snel zij kon, in de richting van hot Ter Kamorenbosch heenen reed. Voorbijgangers, die van verre dit too neel gezien hadden en het hulpgeroep van het slachtoffer hoorden, verwittig den de policie en de ouders. Uit het begonnen onderzoek blijkt dat de chauffeur, die zich medeplichtig aan deze daad maakte, niemand anders is dan eenen inwoner van Sint Joost-ten-Noode, die door de policie gekend is. De zaak zal dus spoedig opgehelderd zijn. Het geschil, dat sedert twaalf we ken in het Brusselsch schrijnwerkers- bedrijf hangend is, schijnt de oplossing nabij te zijn. Bij een der bazen hebben de onderhandelingèn tot een akkoord geleid de grondslag der loonen, zooals die door het syndidaat wordt bepaald, evenals de regeling van den arbeidsduur en de voorwaarden van het werk buiten de stad, werden door de patroons aange nomen. Ook in verschillige andere werk huizen zijn de onderhandelingen op hot punt tot eene bevredigende oplossing te komen Het slecht weder begint zich rond Mechelen erg te roen gevoelen. Door den overvloedigen regen overstroomen hier vele walerloopen. waardoor weiden en lage velden worden onder gezet. Gansch destreek door do Groote Nethe besproeid verkeert in eenhachelijken toe stand sedert een achttal dagen, namelijk te Westerloo, Zoerle-Parwijs, Hulsthout, Boisschol, enz. De rivier is op menigvul dige plaatsen buiten hare oevers ge- loopen. De veld- en hofvruchten lijden zeer veelde landbouwers ondergaan groote verliezen; de haver staat op hel veld door te schieten en kan alleen nog als rnesl. dienen. De aardappels beginnen te rotten en op de talrijke tomaten-velden ziet men schier niet anders dan rotte tomatën, waardoor de hofbouwers zware verliezen ondergaan. Gok in de Polders van het Land van Waas beginnen de aardappel vlug le rotten. De treinoversle van eenen goede rentrein merkte tusschen Muyzen en Antwerpen, dat een wagon opengebro ken was. Te Antwerpen-Zuid aangekomen deed hij een onderzoek met den statieoverste eu bevond dat eene kist opengebroken was. Die kist moest een juweelkistje be vatten, gevuld met gouden en met stee nen bezette voorwerpen, bij den toldienst voor eene waarde van 6000 fr. aange geven. De bedienden zagen toen dat het kistje geoj end en geledigd was. De kist kwam van Frankfort en moest over Harwich naar Londen gezonden worden. Te Hal werd in de statie de goederen- afdeeling opengebroken en uit de geslo ten wagons, die met koeivoeten werden geopend, eene heele karrevracht weef sels, voor 4 tol 5000 fr. gestolen. Zondag was het ontvangst ten ge- mcentehuize van Hoboken, van een velo- maatschappij. Daar was nogal wat volk, zoodat men verplicht was de deuren te sluiten Zekere Gonst. Corremans bleef met eenige kameraden voor de deur staan en was zeer kwaad op den policie- officier Hermans, die post had aan de deur. Reeds verscheidene malen had de poli cieofïïcier in den loop van den dag opge merkt, dat C01 remans, hijgen Joppe mot kameraden hem steeds opvolgde, 's Avonds kwam het tol eene uilbersLing in de herberg gelegen op den hoek der Eist- en Oudestralen Do mannen waren half dronken en drongen en stootten de policieofficier. Deze wilde een hunner aanhouden, maar kreeg heel de bende op het lijf. De Joppe greep hem zelfs hij de keel. De policie-officier in staal van wettige verdediging zijnde, loste twee revolver schoten, waarvan een der kogels «Joppe» trof. De gekwetste is ter verpleging naar het gasthuis dor gemeente overgebracht. Het parket is Maandag morgend ter plaats geweest. Twee soldaten van het garnizoen van Bergen, de genaamden George L.., een Brusselaar eu Gaston Van G..,een Gentenaar, hadden vier dagen geleden, zonder verlof, hun regiment verlaten en waren naar Oostende gekomen, waar zij kennis maakten met een Duitschman, M. 1 'red S.. Die twee deserteurs leiden op I -ten van den vreemdoling een ver makelijk leven. Op zeker oogenblik vertrouwde den Duitschman aan zijne vrienden dat zijn reisgoed zich in de statie van Brussel- Noord bevond,daar hij slechts voor twee dagen te Oostende verbleef. Denzelfden avond lokten twee soldaten den Duilscliinan naar het strand en niet ver van het staketsel, op eene eenzame plaats, wierpen zij zich op hem en sloe gen er op tot. wanneer de ongelukkige buiten kennis viel. Alsdan beroofden zij hun slachtoffer van alles wat hij bij zich had, zooals zijn gcldteseh, juweelen en andere waarden, zijn spoorwegabonnemcnl en zijn reis- goedbulletijn. Na hun schelmstuk namen de twee de serteurs de vlucht en namen den eersten trein naar Brussel Eenigen tijd nadien werd het slachtof fer door voorbijgangers gevonden en in eene apotheek gebracht, waar hij genees kundige zorgen ontving. De politie op de hoogte der feiten ge bracht, verwittigde per telefoon de poli cie der Kruisstraat,le St Joost-ten-Noode en de twee soldaten-dieven werden in de Noordstatie te Brussel aangehouden op liet oogenblik dat zij liet reisgoed van M. Alfred S., kwamen halen, De 39jarige Jozef de Heughe, afkomstig van Aalst, aardewerker van beroep, had op zijn Bebelsch gedurende een aantal jaren geleefd met de 59jarige Emma Vennens. Deze vrouw had nu eenige dagen ge leden haren minnaar verlaten. De Heughe daarover woedend, begaf zich Zaterdag te Dampremy naar de wijk Sous-le-Bois, waar de vrouw verbleef eu vroeg haar de betrekkingen te hernemen. Daar zij weigerde, greep hij haar vast, wierp haar ten gronde en mishandelde haar zoo onbarmhartig, dat zij bewuste loos bleef liggen. De toestand der vrouw is onrustwek kend De Heughe is aangehouden. Indestaalgieterij van do maatschappij Ougrée-Marihaye, werd met eene rolbrug een blok staal, wegende ongeveer 200 kilos, vervoerd. Tengevolge van een schok brak de stalen koord waardoor het gevaarte naar beneden stortte. M. Maximiliaan Paty, monteerder, die daar juist voorbijging, kreeg den stalen blok op het lioold en de schouders. Zijne werkgezellen brachten den onge lukkige naar de verpleegzaal van het werkhuis, doch het slachtoffer was reeds een lijk. Den ongelukkigen was den schedel verpletterd. M. Paty, 19 jaar oud, was ongehuwd eu woonde bij zijne ouders te Boncelles. In eene steenbakkerij te Maastricht werd door de Hollandsche policie een socialistisch monster aangehouden, Schwartz genaamd, afkomstig van Duitschland en wonende le Luik, dieet 7-jarig meisje op de afschuwelijkste, wij] had mishandeld. Dit monster verklaarde dat hij c socialist was en roemde er zich op d hij reeds 100 veroordeelingen onderga had voor diefstallen, opstand en aiidt feiten. Hij gaf ook nauwkeurige inlichting over den bloedigcn opstand van het soci listisch gespuis te Luik op 3 Juni laat Hij was de aanvoerder van eene ben apachen van St-Gillcs en St-Nikolaas-1 Luik, deed de trams onlriggelen, bar kaden opwerpen met banken stoelen tafels die hij in de koffiehuizen gestol had de ruiten verbrijzelen van dc ma; zijnen Vaxelaire. Hij noemde ook de namen van de p sonen die aan de straalbeloogingen h den deelgenomen De socialistische ellendeling en bani werd door de H llandscho gendarmes het gevang opgesloten. Een treinwachter vond in een: tuig van den trein Luik-Spa, eet; dikp inhoudende 90 Fransche schuldbrie van 500 fr. elk, dus voor eene vaa van 45.0'. 0 fr. Hij bracht zijnen vond den statie-overste, bij wien de eigeni oen advokaat van Marcinelle, zijn st is komen terughalen. Zondag deed de luchtvaari Maghorman, wonende,te Bergen, ter legenhoid der kermis van llornu,« opstijging met twee passagiers, Meji Magherman en M. Desclee. Op het oogenblik dat het bevel gege werd «laat los» sloeg de luchtbal le de kabels van den olektrieken tram. Twee draden braken en een vuurgon kwam in aanraking met een weinig dat uit de luchtbal ontsnapte, wai eene ontploffing volgde. Eene onbeschrijflijke paniek ontst onder de talrijke toeschouwers.De lm bal s'eeg hooger en hooger en botsti gen den klokkentoren der kerk, die deeltelyk vernield word. Het omhulsel van den luchtbal seli de en den luchtbal viel op hel, huis den ingenieur Cuisonior. Gelukk iglijk bleef het nel, aan schouw van liet gebouw vast. De is bleef 2 meters hoven den grond ban; De luchtvaarder en zijne twee passag werden erg gekwetst. Hot doorslechte weder waaraan dezer tijden te lijden hebben treft zoo te zwaarder onze Leuvonsclie bovolki Het is inderdaad alhier de jïiarlijk groote stadskermis, welke door aanhoudenden regen reeds acht di totaal mislukt is en eenfi ware ramp genoemd worden voor onze handel en neringdoeners, evenals voor de i kramers. Zondag was het weer een bijzon dag van de kermis de dag van schi gen en spelen, welke eene talrijke a volks, meestendeels mannen, gewoo dan in onze stad brengt. Welnu, scheen ons nog minder dan een gei Zondag men zag geen kermisvolk. Een wedstrijd voor het africhten verdedigings en politiehonden, t nochtans van een buitengewoon b en aantrekkelijkheid was, heeft gehad in het stadspark te midden vai modderpoel en van dc meeste onven ligheid van het volk, weerllouden dit vuil en slecht weer. 't Is iiiet al. aanhoudende regens hebben op plaatsen, velden onder water gezet. Dit is vooral het geval langs de om ken van Diest en Aarschot. Onda opzicht ook is er oneindig veel s aangericht aan de gewassen, die wij winter allen zullen gevoelen. Dc Dijle zelfs begint, op verschil! plaatsen op den huiten uit hareo te loopen en in de stad zelve, door kiimmen, zijn reeds talrijke keldersI het lage gedeelte der stad, onder w Kortom dit nooit gekende slecht n voor 't einde van '1 zomerseizoen i; ware ramp voor onze streek. Al de Belgen, die reeds de grol Lourdes bezochten, kennen ook schooneu uitstap naar Gavarni, wai meesten willen ten minste ééns liet 1 lijke en woeste Pyrenoesche goborg al zijne grootschheid aanschouwen. Men meldt nu een schrikkelijk c luk dat dezer dagen bij zulken uil hebeurde. Eene Duitsche weduwe was niet twee kinderen, een knaap van 14 jas een meisje, in verlof naar Brugge? men en had de gelegenheid te haat? men 0111 met Vlaanderen's bedevaan Ivorlrijk vertrokken op 4 Septembfi bedevaart mee te maken naar Lou." Zaterdag waren eenige Belgen, al de bovengemelde personen Gavarni, hooge Pyreneën gelegen, gaan bewc ren. In den namiddag had dc kleine k de onvoorzichtigheid begaan wat tel de bergsneeuw le naderen; toen 1 klaps eene sneeuwbrok losraakte e- jongeling in den afgrond meevoert die afgrijselijke diepte, raidden in vier de Gave, vond men het vei uior lijk van den jongen bedevaarder. I De la;ilste overblijfsels van den dif treurden jongeling zullen te Lo« ter aarde besteld worden. Allo beo' der uit Vlaanderen meegekomen, z- het als een heilzame plicht aanzien, naar zijne laatste rustplaats te verg len. Vrijdag namiddag is de go wezen 1 cialistische burgemeester van Houpl (Fransch-Vlaanderen) de genaaindeB

De Denderbode | 1912 | | pagina 2