SSQflOL |rJ DlTJES en DA TJES. Belgische Volksbond. Beheer der telegrafen. Herziening der Kiezerslijsten OUD - HEIDELBERG Gesticht der EE.Broeders van Maria KERK VAN ST-MARTINUS,AALST Kunstnieuws. Zondagriist. Allerhande nieuws. DADA-ZEEP NESTLES KINDERMEEL G.-II .-Luxemburg Frankrijk. Nemen wij voor heden voor 't sluiten eene kleine les van ki-swahili naderen kn-karibu opletten ku-angalia dier nyama drinken ku-gnua goud tahabu plaatsen kv-tia klappen sema men zegt na sema papegaai kasuku dichtbij karibu verre nbali drager mpagasi zwaar zito papier barua pijp kiko aardappel bilasi deur moungo uitgaan - ku-toka vallen iko-kipona donderen kungulnnia gij weie allen j'oté altyd iku jotó doek ngoia glas bilauri wind pepo wijn vigne betalen kulipa nemed komata luiaard mfifu wat nimi wien nani wanneer Katt of lini rood mekunde rijk inari mingui ryst metchéle 30 November Niettegenstaande den tegenslag gisteren met den regen zijn de kleine afhankelijkheden mijner woning in 't droog geraakt. Vandaag dus gebrest, jongens en er lustig op los, de zon schijnt vrolijk en niet. getalmd. Gij, vier daar, kwenda na dzizi, banaanplantsoen halen opdat de dreef heden met boomon be- zoomd zij. De zwarte knapen voeren mijn bevel naar de letter uit en werken dat het een lust is om zien. 't Is een gedurig overeen weergeloop van zwarten die moor aanbrengen en melde ledige kassen terugkeeren, anderen brengen jonge ba- naanboomen aan en loopen dansend terug naar het kleine banaan woud hier dichtbij om nieuwen voorraad te halen,enfin. 'I is een geloop en geroep als aan de haven van Antwerpen of in eene groote statie, 's Middags wanneer ik onder de veranda van mijn huis zoo smakelijk aan een kie ken zit te peuzelen, ben ik getuige van een ongewoon looneel. Mijn kiekens krabben en scharten in de pas omgewerk te aarde van den dreef en zie,opeens schiet er uit de hemel ruim le een groote i-oof vo gel neer (een arend geloof ik) grijpt een der kiekens in zijn machtige klauwen en schiet er mee de hoogte in. Nog voor ik er op bedacht was mijn geweer te grij pen en vuur te geven, zweefde de vogel met zijne prooi buiten schot in de hooge luchtlagen en verdween uit het oog. Welk eene revolutie dit onder mijn ander pluim gedierte teweeg bracht kunt gij raden, op een oogwenk was de ganscho bende in haar hok en kakelde en schreide als wierden zij allen vermoord, maar mot dit al was ik mijn kieken kwijt,gelukkig- lijk nog 't was toch dat niet waaraan ik peuzelde. Wort voortgezet. Hoe lang men in Europa leeft. In de verschillende Europce- sche landen werden er opzoekingen inge steld om te weten hoe lang men daar leeft. Daaruit blijkt dat voor Zweden de middelbare leeftijd 50 jaar en 9 maand voor de mannen is en 53 jaar maand voor de vrouwenin Denemarken 50 jaar maand voor de mannen en 53 jaar 2 maand voor de vrouwen in Frankrijk 45 jaar 7 maand voorde mannen en 49 jaar 1 maand voor de vrouwen in En geland 44 jaar 1 maand voor de man nen en 47 jaar 1 maand voor de vrou wen in Italië 42 jaar 8 maand voor de mannen en 43 jaar 1 maand, voor de vrouwen en in Rusland 41 jaar voor de mannen en 44 jaar 5 maand voor de rouwen. De Werkman,van gister Vrijdag 13 September deelt een schrijven meê dat voorzeker bijna letterlijk is afgeschreven ïit een der artikels destijdsin De Dender - oalm, van godsdienslhatende nagedach tenis, uitgebraakt tegen de Bisschoppen en Abten van vroeger eeuwen. Al die aanhalingen zijn lasterlijke beschuldigin gen door de religiehaters en godverlooche naars uitgevonden. En dan durft men beweren dat men kalholieker is dan de Paus Oude geschiedenis. No vember 1790. Den 29 9ber is tot Hofstade het speelgoet van den graeve de Baillet door het grauw van Aelst en eenige boeren daer omtrent geploendert, en den wyn en bier afgedronken en lae- ten loopen, en het gebauw leelyk gera- vageert de glaese vensters in stuken geslaegen, en dat alle soo dat volk riep dat de graeve was een van de staten van Naemen en ook de selve stad hadde hel pen verkoopen, en de graeve was eenige daegen te vooren gevlucht met syn beste meubelen naer Vrankryk ook syuder veel andere groote van Namen gevlucht naer Vrankrijk en Hollant uyt vreese van hun leven te verliesen van de borgers oft patriotten. Bericht aan de Jagers 'en aan de Vinkers. De Société Ornitholigique du Centre de la Belgique met het doel de sporen van uitwijking te bestudeeren, heeft besloten een zeker getal vogelen van eenen ring te voorzien. Zij doet eenen warmen oproep aan de Jagers en aan de Vinkers en verzoekt hun van wel te willen medewerken aan deze opzoe kingen, met terug te sturen aan liet Bu reel der Uitwijkingen M. Auguste Tant, 153, Statiestraat, LEUVEN, de ringen waarmede de door ben gevangene vogelen voorzien waren, alsmede aan te duiden de plaats en den datum der vangst. De kosten zullen terugbetaald worden. De ringen dragen voor opschrift "Ornis- Louvain en een volgnummer. De schaarschte der vijffrank stukken. Wij hebben reeds vroeger in ons blad gewezen op het ongemak dat voor de Nationale Bank voortspruit uit do schaarschte der vijffrankstukkon in België. Deze schaarschte is voor een groot deel te wijten aan den handel welke zekere personen met deze geldstukken weten te drijven. Zoo schrijft een reiziger aan een Fransch-Belgisch blad dat, toen hij zich onlangs naar Frankrijk begaf, hij zich in het tolkantoor aan de grens met zeven personen bevond welke allen een reiszak droegen, gevuld met 20 tot 30 kilogram vijffrankstukken. Daar elk stuk 25 gram weegt, waren in eiken reiszak gemiddeld 1,000 vijffrankstukken eene som dus van 5000 fr. In aanmerking nemend, dat thans voor 1000 fr. in vijffrankstukken, 6 fr. wordt betaald boven de eigenlijke som, vinden dus die - geld verhuizers in hun zonder lingen handel een zeer winstgevend bedrijf. Het achttiende Kongres van den Volksbond der Christene Ver een igingen van Vooruitzicht in België, welke op beden 600,000 leden telt, zal Zondag 22 en Maandag 23 September te Namen gehouden worden. Zondag 22 September (ie dag) 10 ure, solemneele Mis in de hoofdkerk 11 ure, vergadering der afdeelingen 4 ure, al- gemeene vergadering, vereerd met de tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. de Bisschop van Namen. Maandag 23 September (28 dag) Om 9 1/2 ure, vergadering der afdeelingen om 2 ure, algemeene slotvergadering. Werkzaamheden der afdeelingen. Eerste afdeeling. Vakvereenigingen 1. Algemeen verslag oven den toestand der christene vakvereenigingen in België; 2. Onderzoek over de maatregels, geno men in uitvoering der wenschen uitge drukt op liet Congres van 't Nationaal Verbond der christene vakvereenigingen, gehouden lo Mechelen; 3. Wet aangaande de verzoeningen het scheidsgerecht 4. Verkrachting der vrijheid lot werken. Wijziging aan artikel 310 van liet Straf wetboek 5. Gemeenzame arbeidsver- dragen. Tweede afdeeling. Ouderlingen bij stand en maatschappelijke verzekerin gen. Gocdkoope woningen. Dorde afdeeling. Schoolwet. Vierde afdeeling; Belangen van het scheepsvolk. Vijfde afdeeling. Belangen der vrou wen 1 Huisarbeid2. Vrouwenstem recht. Hoe liet ermede staat. Zesde afdeeling. Belangen der uit wijkelingen. De openbare telefondienst wordt dik wijls belemmerd, ja zelfs onderbroken, doordat stukken vliegers, eindjes touw, enz., aan de draden blijven hangen. Zulks is soms uiterst nadcelig voor de geabonlieerden welke daardoor in de onmogelijkheid worden gesteld le tele- foneeren. De aandacht van liet publiek, en vooral van do hoofden van familie, wordt ge vestigd op de noodzakelijkheid dergelijke bezwaren to voorkomen. De telefoon wordt thans algemeen gebezigd zij be wijst onschatbare diensten, inzonderheid bij een ongeval, eene plotselinge ziekte of eene ramp, en het zou jammer zijn dat dit middel tot snelle hulpoproeping on verwachts moest ontbreken ten gevolge van een onbezonnen verinaak. Om aan dien toestand een einde te stel len wordt een beroep gedaan op den goe den wil van iedereen. Daar waar zulks noodzakelijk mocht blijken, zou de Regeering zich overigens verplicht zien gerechtelijke vervolgingen in te spannen tegen de overtreders en, des voorkomend, tegen de burgerlijk verantwoordelijke personen, zoowel we gens overtreding van de wetten en regle menten op de politie der telegraaf- en telefoonlijnen, als om de terugbetaling te bekomen van de kosten waartoe het her stellen van de gestoorde inrichtingen mocht aanleiding geven. MEDEDEELING. Van af 8" September laastleden zijn de nieuwe kiezerslijsten voor 1913-1914 ter inzage in de secretariaten van sleden en gemeenten en bier te Aalst ook ten bureele der Katholieke Kiesbewerking, lokaal van den Katholieken Kring De Eendracht Groote Merkt, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren op de werkdagen. Des Zondags van 9 tol 12 uren. Wij verzoeken dringend al onze vrienden te komen nazien of zij' op deze lijsten voorkomen met het getal stemmen waarop zij recht hebben Maar al le dikwijls in Lijd van kiezing hooren wij klagen dat deze of gene niet ingeschreven is of stemmen le kort heeft. Dan is het te laat, nu is bet oogenblik voor eenieder om zijne rechten te doen gelden. Niet uitstellen dus, want van een verzet komt een belet Tuin en Landbouwschool van den Staat te Gent. De toegangsexamens voor deze beroeps- school zullen plaats hebben den 8 October aanstaande, om 9 uren 's morgens, in de School, Tuinbouwlaan, 15, (Park), Gent. De kennis der voorname vakken van het leerprogramma van het lager onder wijs is toereikend om dit examen door te komen. Inlichtingen en inschrijvingen kunnen genomen worden alle dagen bij den Be stuurder. Deze school geeft, in drie studiejaren, volledig onderwijs van het luinbouwvak, volkomen kosteloos voor Belgen. Schoolgeld jaarlijks 150 franken, voor vreemden. Jongelieden worden aanvaard te be ginnen van vijftienjarigen ouderdom Er is geen kostschool aan liet Gesticht gehecht. (Medegedeeld). Schouwburg van Aelst. Koninklijk Zang- Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'T LAND VAN RIEM Opening van het Tooneeljaar 1912-1913 met TWFE PRACHTOPVOERINGEN van Willi. Meyer-Förslor's meesterstuk T0011 eel spel in 5 bedrijven naar het Duitsch Zondag 6 October te 17 uur AVONDVERTOONING Zondag 13 October te 15 uur NAMIDDAGVERTOONING Orkest en koren onder leiding van M. Jozef Gammaert, Bestuurder. PRIJZEN DFR PLAATSEN Benedenzaal Voorbehoudene van nr 1 tot en met 60, fr. 2,50. Volgende num mers fr.2,00. Niet voorbehoudene fr.1,50. Balcon Voorbehoudene fr. 1,50. Niet voorbehoudene Eerste rang fr. 1,00 Tweede rang fr. 0,50. Het nummeren van voorbehoudene plaatsbewijzen voor de twee vertoonin gen zal aanvangen Zondag 29 Septem ber, te 9 uur, ten lokale bij M. Felix Van Landuyt, Groote Markt. N. B. Do namiddagvertooning van Zondag 13 October zal eindigen omstreeks 19 uur. AALST. Op Zondag 22 September aans'aande, zal het Gulden JUBELFEEST van Broeder Fei.ix, plechtig gevierd worden Een Jubelfeest van 50 lange jaren toewij ding aan liet verzorgen, voor hulp en bijstand aan zieken en oiigelukkigen. Zondag 15®, 3C Zondag der maand Sep tember, toegewijd aaii O L. VROUW DER VII WEEËN. Om 10 ure plechtige Mis. Om 4 ure Lof,Sermoenen en Processie. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor te Waarschoot, den E. H. Van Hauwermoiren,id. le Thiolrode; te Thiel- rode, den E. H. Sadonus, doctor in na tuurlijke wetenschappen, leeraar in Sint- LieviTisgestichl te Gent te Doorselen- dries, den E. H. Van Moervenne, id. le Lettorliautem te Lellorliautem, den E. II. De Vliegher. onderpastoor van Sint Martens te Gent Leeraar in St-Lievensgesticht, den E. H. Van der Jeught, ingenieur, priester der laatste wijding. Wij vernemen dat onzen stadsgenoot, M. Po'rus Van Nuffel, welke zich reeds door verscheidene navorschingswerken, geschiedkundige romans en novellen ver dienstelijk heeft gemaakt, rondom nieuw jaar eene Tentoonstelling zijner schilde rijen voorbereidt. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 15 September 1912, M. Bonner Bisschop straat. IIpl wpo|> Het regentijd- l,cl "tvl perk wil maar niet eindigen Dijnsdag is er zeer veel water gevallen en van nu af aan zijn overstroomingen te vreezee. Tot hiertoe lagen de vloeimeerschen nat, en het vee kon er ni«'l meer in met eenige dagen droog weder echter zouden ze weer toegankelijk geweest zijn. Doch tengevolge der nieuwe regens zullen ze geheel en ganscli ondergezet worden Het nagras isgnnsch verloren,eens dat het water zal weg zijn zal liet vol zand en modder zitten. Wat de aardappels betreft de opbrengst zal gansch versehillig zijn in de magere, zandige gronden en in de zware gronden of lage gronden en Polders. In de Polders en in het laag land zitten do knollen ganscli in hoj. water en ze zijn allen rot, op weinige uitzonderingen na. In de zware gronden, maar die niet laag liggen, zooals in liet Zuiden der provincie Oost Vlaanderen, komen er veel geplekte voor men zegt dat er reeds drie of vier aangetasten dus ver loren zijn. In de lichte droge gronden, zooals in liet Land van Waas en een groot deel van bet Meetjesland zijn de aardappels uiter mate goed gelukt en er zijn maar weinig slechte. De landbouwers van die streken zullen dit jaar goede zaken doen. Men moet voorzien dat de aardappels dezen winter duur zullen zijn, want ook in Engeland zijn deze kostbare knollen mislukt. Tengevolge van natte en koude kan bet loof (rapen of rocliting), niet groeien. In vele streken slaat de haver nog bui len, in stuikjes. ze is voor het meeren- deel verloren, ook is de haver 8 fr. in prijs gestegen. In het Noorden van Brugge staat er nog tarwe en haver le pikken. Men kan denken hoe ze eruitziet. De hoppe vraagt ook niet anders dan eenige droge dagen 0111 eenen schoonen oogst te geven, maar ze krijgt die niet ook rijst zo dapper in prijs. De tomaten in de hoven zijn allen be dorven, tenzij deze die besproeid geweest zijn met Bordeleesche pap deze beeft nog eens bewezen een uitmunten middel te zijn, maar men verwaarloosd het. De steenbakkerijen kunnen niet wer ken. Te Gent is er gebrek aan steen en deze slaat op want men kan geenen ineer maken bij droogt niet. Kortom, het slecht weder doet onberekenbare schade. Ten gevolge van den overvloedigen regen, is met de hooge lij van de Dunne te Lokeren Woensdag avond om 6 uur alles onder water geloopen. Van aan do brug tot aan de statie was het eene zee van water. Nooit was bet zoq erg in de stad. De Koophandelstraat, Statiestraat., Statieplein, Gazestraat, de dijken voor de houtzagerij en het Gasgesticht staan vol water en kelders en kamers van rijken en armen zijn vol geloopen. Menig ar beidersgezin moest op den zolder zijner woning vluchten. Om 7 1/2 ure met hel afgaan van de Durmo zakte het water, maar men inoest ganscli den nacht arbeiden om de over stroomde woningen wederom eenigzins bewoonbaar te maken. AALST. Staats openbare werken. Wij vernemen dat men zich ernstig onle dig houdt met het nieuw statiegebouw. Onze Stadsbouwkundige M. Julius Goethals, komt door den beer Minister van Spoorwegen enz. gelast te worden met het opmaken der plans. De onkosten mogen tot 300duizend fr beloopen. Het thans bestaande postbureel zal verdwij nen. Doorsteek. De doorsteek aan de SI Marlinuskerk schijnt op goeden voet voor de uitvoering te zijn. De onteigenin gen gaan, naar men ons verzekert, kor telings voortgezet worden. Hel hoekhuis der Kerkstraat is reeds onteigend en zal kortelings afgebroken worden. Twaalf a veertien buizen zullen moeten verdwij nen. De doorsteek, aan de Niouwstraat, door den hof van't Casino, of lijk men zegt, den hof der Jonge Garde, is ook definitief besloten. Naar wij vernemen zullen de onteigeningen kortelings aange vangen worden. AALST De dieven van den baal kousen van 't fabriek Labor zijn gekend. Gelijk men weet bevond de baal zich Ier Tramstatie. Dank aan inlichtingen ver schaft door den bestuurder M. E. Van Branteghcm werden de dieven door onze politie weldra ontdekt. De kousen wer den Maandag ter weekmarkt van Den- dermondo te koop gesteld. Als daders werden aangehouden, Philemon Roelandt bijgenaamd dn Bolvink en 't Kint bijge naamd den'Otter, Lwee gekende dieven die reeds menigmaal mei. Moedor Justicia bobben af te rekenen gehad. Beide deden volledige bekentenissen. Hel Hois C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstra. L 4# dichter bij de Groote Markt, in n" **AALST. - liet metser>gereedscliap- gestolen in de inopbouwzijnde AposV.l buizen, is gedeeltelijk le Aloorsel ontdekt- bij iemand die liet ter goede trouw ge~ kocht bad. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOUBET, Korte Zout- straat, 41 Aalst. AALST. Woensdag morgend be vonden zich eenige personen in het so cialistische drankbuis «Den Tijger», op de Groote Markt. Onder de aanwezigen waren de genaainden Sanders, leurder en H. Ghysbrechl Deze beide personen had den vroeger nog twist met elkaar gehad, nu ging het zoo erg dat zij handgemeen wierden. Gliysbnchl nam een pintglas en sloeg het op het hoofd van Sanders, die daardoor eene gapende wonde aan het hoofd bekwam hij is ten policiebureelo verzorgd door een geneesheer. Proces-verbaal is opgemaakt De rugpijn. De nierontstekingen. Zeer dikwijls schijnen de personen die door ecno nieraandoening (gew: lenden) aangedaan zijn in goeden staat van ge zondheid. Nochtans hun bloed verzwakten hunne krachten verdwijnen op male dat het eiwit langs de wonden door deze aandoe ningen bevoordeeld vlugt. De gevaarlijkste vergiften dat de zieke nieren niet afvoeren doen heimelijk het stelsel verkwijnen. De rugpijn, hoofdpijnen, eene onuit staanbare vermoeidheid, jeukingon, zon der iets op de huid te bemerken, een ge voel van koude bijzonder aan de uiteinden, krampen in de braaien vooral des nachts, schielijke ontwakingen, oorluitingen, lioofddraaien, de wateren klaar gelijk water, schuimend zeer overvloedig èn menigvuldig, zijn allen konteekens eener ziekte die broeit. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer 15, Esplanade- plaats) genomen van af 't verschijnen dei- eerste konteekens, vernietigen de ziekle in haren oorsprong en vermijden alzoo de verschrikkelijke Brightziekte (slee- pende eiwitziekle) waarvoor er geene mogelijke genezing meer bestaal. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor Belgie Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Goudenberg, Brus sel. Vraagt en i eischt wel de echte Foster Pillen voor j^de Nieren weigert of doel u terugbeta len als liet liierne- venstaaude merk niet draagt 11. LEDE. Marie Timmerman, dienst meid, verzond over eenige dagen in de Noordstatie, te Brussel, eenen koffer met kleederen naar Lede. Zij kreeg als ont vangstbewijs een groen biljet en moest 0,50 fr. betalen men verzekerde haar dat de koffer te zelfdertyd als zij ter be stemming zou aankomen. Dewijl zij tot heden niets had ontvan gen, diende zij eene klacht in een onder zoek werd te Brussel Noord geopend, waaruit bleek dat Maria Temmerman met eenen behendigen aftroggelaar heeft, te doen gehad, daar er te Brussel geene groene bewijsbiljetten worden afgele verd. Het koffer bevatte kostelijke klee- deron. Het onderzoek wordt voortgezet op dien datum was er geene bagage in geschreven voor Lede. Het is een huiszegen Wonderbalsem Pasteur altijd gereed te hebben staan tegen uitwendige ziekle. 1 fr. Aalst Bonner de Valkenoer en in alle apoth. WANZELE. Dinsdag namiddag, rond 5 ure, zat de fruitkoopman Karei Van der Stuyft, 43 jaar, wonende te Wetteren-Eöde noten te trekken in eenen boom van Jozef Baeyens. Hij verloor het evenwicht, viel ten gronde, en bleef bewusteloos liggen. De geneesheer Moens van Lede stelde vast dat Van der Stuyft inwendige verwon dingen had. Na verzorging werd hij per rijtuig naar zijne woning overgebracht. De toestand van liet slachtoffer is zeer bedenkelijk. Speen. Men kondigt den lezers aan die aan die kwaal lijden dat zij zich in weinige dagen kunnen genezen met den balsem van Dr Lamarsche Sr. 1.50 overal. Depot Apotheek Pirard te Verviers. Bij Adolf Bijl, oud 53 jaar, Herber gier, wijk Opstal-Dries, te Schoonaarde, waren een viertal personen bezig met op den bak te schieten. Prosper De Lalhouwer 33 jaar oud, aardewerker, kwam daar dronken binnen en zocht ruzie De herbergier stak hem buiten De Lathouwer werd woedend, trok zijn mes en plofte het in den rug-linkerzijde, dwars door de longen van den herber gier. Het slachtoffer viel badend in zijn bloed ten gronde. De verbruikers kwa men op liet hulpgeroep builen gespron gen. De dader nam de vlucht. Een bijgeroepen gencesheercndeed hem berechten toen de priester ter plaats kwam kon men hem enkel nog de H. Olie toedienen. De gendarmerie zocht overal den da der op, doch hij werd nergens ontdekt. Het parket is lor plaats een onderzoek komen doen. De politie op de hoogte gebracht, deed weldra een onderzoek en Dinsdag rond den middag isdoda lernaar de gevangenis overgebracht. Het onderzoek wordt iove- rig voortgezet. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig, trisch uiterlijk, een blanke zachte huiö, en een verblindend schoon teint. Dil alles bewerkt van Bergmam. Eu Co., Prussel d 75 Cis. per siuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Een heer van Brussel was op het strand aan 't spelen met zijn zoonlje beiden vermaakten zich mei het graven van een tunnel. Wanneer deze groot en diep genoeg was,kroop de kleine er door doch terwijl hij zich in het hol bevond berstc het zand en de jongen werd he graven. Het duurde bijna tien minuten vooral eer men er in gelukte het kind uit zijn neteligen toestand te redden. De kleine was verstikt en gaf niet liet minste teeken van leven meer. Gelukkig kwamen spoedig twee ge- neesheeren toegesneld die, na huilenge wone pogingen hij middel van do toepas sing dor kunstmatige ademhaling erin gelukten den knaap tot het leven terug te roepen Zekere X. werkman clectriekbe- werker tc Mechelen, had sinds eenige weken betrekkingen met een meisje. Daar deze vernomen had dat haar vriend elders nog eene beminde had, had zij alle betrekkingen met hem afgebroken. Nu des avonds rond 11 ure kwam X. min of meer in dronken toestand in do herberg waar zijne beminde was en daar deze weigerde met hem te dansen, gaf hij haar een slag in het aangezicht. Om alle verdere moeilijkheden te ver mijden deden de verbruikers X. huiten gaan. Eenige kameraden vail X. gingen zien of hij wel huiswaarts keerde, doch opeens haalde hij een revolver te voor schijn en loste een schot, zoodal een zijner werkgezellen aan de rechterzijde licht gekwetst werd. De kogel was rake lings langs liet lichaam gegaan van Jules Bastin, zoodal de wonde niet erg is. Maandag morgend was M. F. IJouzé van Froidmonl, naar de veemarkt van Kortrijk gekomen. Aan de Vlasmarkt ging hij eene herberg binnen, waar vor- scheide personen met de kaart speelden. M. Ilouzé vroeg om een briefje van 5U0 fr. te wisselen. Een der spelers bood zich aan en haalde uit eene tesch verscheidene briefje van 20 fr. die hij op tafel telde. Eensklaps nam hij zijn geld térug, alsook het briefje van 500 fr. dat op tafel lag en vluchtte de herberg uit. De andere per sonen liepen hem achterna, doch verloren zijn spoor aan den hoek eener straat. Niemand kende den gauwdief en M. Ilouzé moest zich vergenoegen met eene klacht in te dienen bij de policie. Dinsdag namiddag reed de automo biel van M D'hondt, burgemeester te Blanken herghe, in de straat gelegen langs de hoeve van M. Vansteenbrugge, te Avelghem. In 't rijtuig zat de geleider, M. Bonval en M. Belet, wisselagent te Ukkel. Op eens bemerkten zij op de baan eene vrouw met een kind. Om een onge luk te vermijden, reed de geleider van den weg al'. Ongelukkiglijk ging de vrouw langs denzelfden kant.Het kind.Germaine Notebaert, zes jaar oud, werd door een der wielen gevat en verscheidene meters medegesleept. De gehuren kwamen toe gesneld en droegen het meisje in een huis. Onmiddelijk reed de geleider oin een geneesheer. Deze had maar weinig hoop het kind te redden, ook is 't nog den zelf den avond bezweken. fll lïn HM Ik ben vroolijlc enbloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Femand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Maandag nacht werd tc Knocke, het magazijn geplunderd van den juwe lier M. Bodart De ontvreemde juweelen hebben eene waarde van verscheidene duizenden franks. Hel parket van Brussel werd verwittigd en zond de beschrijving der juweelen naar al commissariaten in den Brussol- schen omtrek. Tmmcrs alles duidt aan dat de dieven kerels zijn, die dikwijls de veis doen tusschen de badplaatsen en de hoofdstad. Geheel de rechterlijke brigade houdt zich ieverig bezig met deze belang rijke zaak. Woensdag rond den middag, was «Stijve Neel» met zijne mosselkar op de Sionevest, te Lier. Aan den draai schoot 't paard achteruit en geheel het gespan kwam in de Nethe terecht én werd dooi den hevigon stroom medegesleept. Eenige uren later heeft men voerman en paard aan de Mollpoort dood uit de Nethe ge haald. Marie Louise Hageman, 52 jaar, moeder van elf kinderen, waarvan er zes met haar wonen, had voor minnaar en kostgast, den 35jarigen Gregoor Hout man. Sedert 7 jaar was zij van haren man geseheiden. Het huis, waar dat boeltje woonde, te Charleroi,in de rue Chavande, heeft slechts ééne beneden- en ééne hoven- verdieping. Marie en Gregoor hadden dikwijls ruzie dikwijls zelfs vochten zij en dan volgde lelkens eene tijdelijke scheiding. En zoo had over eenige weken een nieu we twist hein andermaal het nest doen verlaten. Meermaals had hij met of zonder be dreigingen gepoogd terug te keeren en zoo was het ook Dinsdag morgend. Andermaal kwam hij terug. De vrouw zat met haar jongste kind, 17 maanden oud, op den schoot. Eensklaps zagen geburen haar met het kind op den arm buiten komen ge vlucht, een naburig huis binnenloQpen en daar dood op den grond vallen, over vloedig bloedende uit eene kogelwond in de horst. Men ging hare woning binnen en daar vond men Gregoor, stervend, met den revolver nog in de vuist. 4 i TAmïrunACttTVRU .««Ml* I11 de huidevellerijen der gebroeders Lambert, te Wiltz, had een schrikkelijk ongeval plaats. De afval der huiden wordt in groote gedekte putten geworpen, waar liet. eenigen tijd verblijft om vervolgens als meststof te dienen. Drie werklieden da.ilden in eenen dier putten om liera te ledigen, Toon men na eenige oogenblikken niemand uit den put zag l.e voorschijn komen, naderden andere werklieden die op hunne makkers riepen, doch geen antwoord bekwamen. Een vierde daalde op zijne beurt om zijne gezellen ter hulp te komen, doch deze viel, evenals dc drie andere slacht offers, door de opeengehoopte vuile gassen, verstikt in de diepte. Twee andere werklieden die vervol gens ook daalden, ondergingen hetzelfde lot, doch de eene had nog de kracht zich aan de ladder vast te grijpen en kon gered worden. De vijf andere werklieden werden met haken bovengehaald allen waren dood door verstikking. Zij zijn gehuwd en vader van familie. Een jongeling der gemeente Lizy- sur-Ourcq die op krukken springt, werd in eene herberg door een schildersgasl van Grouy sur-Ourcq, Albert Eloy, 15 jaar oud en zijne drie gezellen, erg be spot. Drie andere verbruikers, Lucion en Paul Vaude en hun gezel Lemaitrc ver zochten Eloy, den ongelukkige met vrede te laten Daar Eloy voortging, sprong Lucien Vaude toe en wierp hom aan de deur. Paul Vaude die daarna buiten ging Averd door Eloy aangevallen en door eenen messteek in den rug erg gekwetst. Op zijn hulpgeroep kwam Lucien hui len die zijnen broeder ten gronde vond liggen, hukte zich en op het zelfde oogen blik bracht Eloy hem eenen steek toe in

De Denderbode | 1912 | | pagina 2