Een en ander. Stad Aalst. Raads«< Rechterlijke Kronijk. GODELIEVE van GISTEL Wettelijke besluiten. ■J* Sterfgeval. Kiosk Groote Markt. Allerhande nieuws. Niet tegen den Godsdienst. De radikalen, liberalen, enz., zijn togen den iodsdienst niet. Nu,in -I.e Rallioment,» schrijft «le lieer Lorand, radikale Volksverh'genwoonli- ger van Virion een artikel, in hetwelk hijdekatholiekendie tot de H, Communie naderen, op de grofste wijze beschimpt., evenals liet Allerheiligste Sakramen' des Altaars. En dan op zekeren oogenldik roepe,n zulke mannen schijnheilig uit «lat zij,noch luinne partij tegen den Godsdienst zijn en de Go ts'lionsl eene zaak is wan bijzonde- ren aanl. Zij drukken dan ook de hoop uit «lal de katholieke werklieden mot «Ie soeialisU- sclie zullen samengaan ter verdediging hunner belangen. Wolven in schapenvel. Onafgehaalde groote loten. verstrooidheid «Ier bezitters van sla«ls- loten is ongelooflijk. Talrijke loten, «li«' meteen grooten prijs nitgelol zijn, blij ven onvindbaar. De bezitters van slads- lolen doen soms de moeite niet hunne nummers na te zien. Men moot er ook bijvoegen dal veie loten niet meer kunnen aangeboden worden,omdat zijiloor brand of op il«' eene of de andere wijze vernield zijn. Voor Luik alleen is liet getal uitge leien en niet afgehaalde akties buitenge woon gro »t Alleen voor «le loten met minstens 1000 fr. uitgekomen, is de toestand do volgende De titel 23,732, van de leening van 1S53, uilkeerbaar met 50,000 fr., is nog altijd in omloop Dit is do cenigeaklie voor «lie leening. Voorde leening van Luik 1X60, zijn er acht loten uitgelei met meer dan 1,000 fr., die niet uitbetaald zijn, namelijk 1,803 met 1.500 fr. 1.862 met 2,000 fr. 4,855 met 1,000 fr.6,620 met 5,500 fr. 8,064 met 1.000 fr.9,720 met 1,500 fr. 23,655 met 2,000 fr. en 24,840 met 1.500 franks. De leening van Luik 1897, laat vor- scheiilene groote loten onuitgekeerd een van 50,000 fr. met nummer 2,777 11een van 25,000 fr. met nummer 20,079/2; vier van 10,000 fr. met de nummers 26,798/18 8,669/7. 21,162/12 en 9,613/15 een van 2,500 fr. met nummer 8,437/17 en negen van 1,000 melde nummers 11 605/2 2,012/17, 30,867 3, 22,206/22, 30,439 22 330/16, 1 6:55/5, 24,323*10. 20,748/21 Van de leening van Luik 1905 blijven er drie loten boven «le 1,000 onafgehaald: een van 150.000 fr. niet nummer 3,817/2 en twee van 10,000 fr. met do nummers 5,872/11 en 520/22. Vleesch uit Argentinië. Er is ernstig sprake, weldra bevrozen vleesch uil Argentijn naar Duitschlaud over I- Men is nu bezig teoinlerzooke», lick «lal vleesch op de beste wijze naar Imitscbiand kan kom< n. Duitse he\ooartsen z'jn nu naar Argen tinië getrokken om liet af te kijken hoe de zake best zou gaan. Eerst zal de Rijksdag «le wet. op «ten invoer moeten veranderen; maar «lie ver andering zal gebeuren. In alle geval, het zal wel nog tot De cember duren eer men met deze invoer- van vleesch kan beginnen. Is bevrozen vleesch inderdaad goe«l« spijs, dan kan dien invoer voorzeker ook cene goè zake zijn. In de Kamer. Hot moet niet te veel verwondering baren dat de g'-zag- hebbende personen wien «le voorzitters- zetel der Kamer aangeboden wordt wei nig lust laten blijken om die booge plaats Ie gaan innemen. Dit ambt eischt veel arbeid, beslom meringen en Lij«lverli«.-s en wordt niet betaalt zooals het behoort Terwijl in Frankrijk «le voorzitter «Ier Kamér 100,000 fr. 's jaars ontvangt en overeen prachtig paleis te Parijs beschikt moet zijn Belgische Collega zich tevreden stellen met zijn jaargeld als volksverte genwoordiger en. eenige gemeubelde kamers. Niet all«?en de zittingen der Kamer zijn het, die «Ie bezorgdheid van den voorzit ter in beslag te nemen en dit alleen zelfs is reeds een vrij onaangenaam karweitje in «ie huidige omstandigheden docli de man moet zich ook nog bezig houden met de huishoudelijke zaken der Kamer, het oog houden op do (alrijke diensten, vergaderingenen zittingen van middenafdeelingen en andere Kamergroe- pen voorzetelen, zorgen voorde Annalen der Kamer en beknopt verslag enz. Kortom, op de dagen van Kamerzitting heeft de voorzitter meer dan «le handen vol van in den vroegen morgend tol soms laat na de namiddagzilting. En dat alles wordt vergeld met «Ie... eer voorzitter te zijnen de soldaten der wacht to zien aanslaan op zijnen door tocht. Papieren ondervesten De Chi- neezen malum ondervesten van oude Europeesche gazetten, of liever ze benut tigen ze als voering in ondervesten. En ze zeggen «lat het zeer warm is. Het papier is weinig poreus en daarbij een slechte geleider der warmte. Daar mede belet bet dat de warmte des li- cbaains zich in «ie buitenlucht ver spreide. Eene proefneming kost niemendal^ voor wi«' zich de moeite wil getroosten er zijn oude gazetten met hoopen groote bankhuizen hebben in «Ie laatste tijden hun kapitaal vergroot, ja. verdub beld De Nationale Bank van België denkt er dus ook aan, naar loopende geruchten melden, dien weg op lo gaan. Hiertoe, echti-r, is eene machtiging der wetgevende Kamers noodR*. Zoo het ruchl waarh.id bevat, zal "er in Novem ber een ontwerp in dezen zin worden ingediend. liet korps treden, i tijd wachtmees- he' leger komen •f en «te brigadiers innen als briga- In de Nationale Bank. Al de Het mirakel van den H. Januarius in Italië. Donderdag heeft zich in de cal lied raai van Napels, in tegen woordig- heiil van eene talrijke menigte, hel mira kel wrnieuwil van don II. Januarius. Gelijk men weet begint elk jaar, den 19 September, 's middags, het bloed van den heilige le koken Dees jaar was'112 u. 2 m. toen hel mirakel plaats ha«l en de kanunniken der eathoiIraal het «Tehoum- aanhieven. De vreugde «Ier bevolking is groot. Ro.uw aan het Hof. De Koning en de Koningin der Belgen, koineml uit Zuid Tyrol, waar zij hel nieuws van liet afsterven van hertog Franz Jo/.ef liad«len vernomen, zijn Maandag namiddag te Munciien aangekomen. Hertog Franz Jozef woonde op 22 De cember 1909 te Brussel den lijkiliensl. van Koning Leopojd II bij «mi reed den vol genden dag in hetgivolg van zijn schoon broer, Koning Albert, toen «leze zijne blijde intivde te Brussel hield. 't Was een prachtig ruiter en zijn uni form van Beiersoli uhlaan maakte ophef te Brussel toen hij aan «ie zijden van prins Arthur van Gohnaught, omniddc- lijk achter den koning Brussel binnen reed. Hertogin Karei Theodoor, die nog in den rouw is voor haar gemaal en die voor haar jongste kind eene wai*e voorliefde had, is door «lil afsterven van den 2-1 jari gen jongeling diep getroffen. Het overlijden had plaats op liet kasteel van Posenhofen. Het Voorzitterschap der Kamer. De katholieken hebben besloten het Voorzitterschap «Ier Kamer aan te bieden aan den lieer Schollaerl, die het aan vaardde. Hondenvleesch. liet schijnt dat van de West-Europeesche landen, Duitschlaud h«T meest «loor «le levens duurte is gel rotten, en voornamelijk groot, gebrek aan vleeschvoodsel heeft. Het gevolg «laarvan is «lat er voortdurend meer bondon worden geslacht voor liet verbruik. De bevolking van Saksen eet iiel incest houden vleesch l«' Cb-ninilz worden er 't moest houden vsiaeiit en liet .honden- kaart. In Saksen werden in de openbare honden g- slacht, in T li, hetgeen werke lijk «ie helft van «le verbruikte Inn den niet uitmaakt, daar er ook «loor hijzon deren een overgroot aantal honden ge slacht «Mi goëlen worilen. De houden welke gestolen worden zijn ontelbaar. Vroeger werd het hondenvleesch ver kocht aan 60 en 70 pfenningthans is ook van «lat vleeschvocdsel «Ie prijs mer kelijk gestegen liet is niet enkel in dó groole sleden en in de nijverheidscen trums dal hondenvleesch goëlen wordt maar ook ton platte lande. Velen vinden den schotel met houileu- gebruad zeer lekker, ook het vet van den lioiid gaat niet verloren naar een oud volksgeloof schrijft men er eene genees kracht aan lo«' tegen «Ie tering. Nieuw geld - De Munt te Brussel houdt zich tegenwoordig bezig met liet slaan van een aanzienlijk lot nieuwe stukken van twee, van o«>n frank en van vijftig centiemen, dienstig voor België en Kongo. Men maakt ook voor twee milliocn en half frank munt voor Rumeuië. En men heeft nauwelijks eene bestelling geëin digd van nikkelgeld voor Siam. Gedurende 1911 werden meer «tan 63 millioen geldstukken g slagen, allen voor den uitvoer bestemd. Vliegende schadrons gendarmen. - De minister heeft, gehoor vorleenende aali oenen wensch. die meermalen in do wetgevende Kamers werd uitgedrukt, thans het besluit genomen vier vliegende schadrons gemlarmen in le richten, en wélke in de vier groote steden Brussel, Antwerpen, Gent en Luik zullen gelo geerd zijn. Die schadrons zullen aan slaande jaar ingericht worden en uit 150 man heslaan. Ten einde die manschappen aan le werven, heeft generaal de Solliers, com maiidanl van hel korps der gendarmerie den volgendon omzendbrief rond gezon den In het vooruitzicht van eene belang rijke verhooging van het aantal gendar men in 1913, en dewijl ik gaarne «le aanwervingen voor dit keurkorps bij voorkeur zoude doen onder «Ie oud-solda ten, zouden «Ie mecstcn dergenen die zich thans zonden laten inschrijven, en die goed zouden klasscerd worden volgens een examen «lat zij le onderstaan hebben, hoogst waarschijnlijk binnen de 6 maand aanvaard worden. Overeenkomstig met een onlangs ver schenen besluit /.al het korps bijna gausch uit gogradeei'den bestaan. Op een elfektief van 3658 manschappen zijn er 3258 onderoflicieron en 460 bri gadiers en gendarmen. De militairen die i zijn dus zeker in koi ter benoemd te worn De onderofficieren binnen als wacht me.- of kaporaals komen diers. De laagste jaarwedde voor «Ie ruiterij bedraagt I 110 fr. boven vrij logist en boven «ie bijbetaling voor «Ie chevrons, militaire «lekoratiëii. enz., wal tol 180 frank beloopt. vernemen dat de lieer Cclestien Ghysso- lii:ckx. advocaat, en christen democraat zijn ontslag eeffc ingediend als li«l van den Gemeenteraad. Naar men ons verzekert wil M. Gliys selinckx, in «ten Gemeenteraad met Pie Daens geen gemeens meer hebben. De opvolger van M. Ghysselinckx is M Verhaegen, geneesheer, die naar men ons zegt, met 1 'ie Daens ook nii-t zetelen wil. Of «iit waarheid is, zal weldra ge kend zijn. BEROEPSHOF VAN GENT. Vrijgesproken. Justin Roeland', aang«'hou«len, landwerkman l«> Dendcr- haulem, was «loon «Ie boclstraffelijke rechtbank van Oijilenaanle vcrwezeu, voor aanslag met geweld op een minder jarig meisje, tol 3 /jaar gevang en vijf jaar berooving zijner burgerrechten. De betichte had beroep ingeslagen het Hof heeft Roeljfndt vrijgesproken. Bandietenstreek te Erondegem - Het was in den nacht van 20-21 Maart 1912 dat twee bandieten, de genaamden EdmoriU Van Wcsemael, 38 jaar ou«i, bijgenaamd Slien, h?eglooper te Nieuwerkerken, «lie reeds 40 maal veroordeeld werd en Philemon Van Impe, 49 jaar oud, bijgenaamd Jan De Lichte, landloopor te Haéltert, insgelijks een klient van Moeder Juslicia, in de woning gedrongen waren, bij middel van braak en beklimming, van de weduwe Schoc- kaert, geboren Malliilde Coppens, 71 jaar oud, afkomstig van Meire, in eerste huwelijk weduwe van M. August Van «ien Eeckhóut, oud-burgemeester. Bij «leze oude, docli slruischo vrouw, die sedert den dood van haren tweeden man, Hippoliel Schockaerl, schepcne, op eene groote pachthoeve, wijk Zand straat, te Kron legem, alleen woonde, kwamen 's nachts de zonen van Fredcrik Bayens slapen. Zooals wij desLijds breedvoerig deze baii'lntens! reek beschreven hebben. had liustaaf Bayens 's morgend:- om r. ure laten, toeu -I 'e ha(rheien -lie in h. i gemakhuisje hadden v rscholen, de deur die op dj: klink stond openwierpen en zich op de onderlinge die juist uit haal bed wilde slappen, locsprongon. Dank aan de buitengewone kracht inspanning der kloeke vrouw die zich dapper verweerde en het vernuftig slefsei «lal zij boven haar bed had geplaatst, hetgeen voor oningewijde» onzichtbaar was, worden hare m-vcnbureii opmerk zaam gemaakt dat er iels scheelde, waar op deze toesnelden, «mi «te bandieten, zonder iets te kunnen sleten, liet hazen pad moesten kiezen Het was dank aan Jan De Smet, bakker en «Ie twee gebroeders De Peirlinck, slachters, dat een der kerels, Edniond Van Wcsemael, op de wijk Zevekotc, te Erpe, kon aangehouden worden. De andere kerel, Van Impe, die was kunnen ontsnappen, werd den 6 April daaropvolgende door de gendarmen te Herdersem aangehouden Door de boetstraffelijke rechtbank van Dendermoiule werden Van Wcsemael en Van Impe ieder verwezen lot 5 jaar gevang en 100 fr. boet, 10 jaar berooving hunner burgerrechten en 10 jaar waak zaamheid dor policie. Dezelfde Van Wcsemael werd door dezelfde rechtbank verwezen lot 1 jaar gevang voor diefstal met braak in de melkerij van Nieuwerkerken, gepleegd in den nacht van 17 Maart 1912, enkele dagen nadat hij het bedelaarsgestieht van Merxplas had verlaten. Reide betichten hadden beroep inge slagen het Hof heeft het vonnis van den eersten rechter bekrachtigd en zo da renboveii verwezen tot «Ie kosten. Daar deze de 300 fr. te boven gaan wordt «le lijfsdwang bepaald op 3 maanden. Zondag aanslaande 29 dezer, zal de Koninklijke Rederijk kamer De Gathari- nistenhet tooneeljaar openen len Stadsschouwburg met het prachtige looneclwerk Godelieve van Gistel gedramatiseerde legende uit de XI" eeuw ui l bedrijven (7 tafereclen' in blanke verzen dour Dr Eugeen van Oye Ihl. oorspronkelijk Vlaamsche meester werk is een porei van tooneellitloraluiir en went bij Koninklijk Besluit in den laatsten drie jaarlijkschen prijskamp van tooneelletterkunde, met goud bekroond. Bureel 5 ure Gordijn-om 5 1/2 ure. Prijzen der plaatsen. Benedenzaal Voorbehouden genummerde zetels van n. 1 tot en met 60 fr. 2.50 en van n. 01 en verder fr, 2.00 Balkon. - Eerste rang fr. 1 00 tweede rang fr. 0.50. N. B Voortaan zal het nummeren der voorbehouden kaarten plaats hebben Ten Lokale Botermaktjom 10 ure'smorgends. De maatschappijen van ouderlingen bijstand Zorgen voor den Ouden Dag Aalst, Hulp in Nood Herzele, zijn wettig erkend. Men meldt uit St. Nicalaas het godvruch tig overlijden, in den gezegende» ouder dom van 82 jaren van «len Z. E. H. Kanunnik Petrus-Josephus DE MEERLEER, Ridder der Leopoldsonle, Pastoor der O. L. Vrouwparochie. De eerzame overledene was geboren te Erpe, den 8 September 1830 Priester gewijd den 17 September 1853 Onder pastoor der O. L. Vrouwparochie den 28 Juni 1857 Pastoor benoemd der zelfde parochie den 17 December 1873 Kanunnik benoemd don 11 Mei 1908. Onze Confrater Het Land van Waas schrijft Van hem mag men in der waarheid zeggen Hij is doorgegaan overal het. - goed doende. Geheel zijn zoo verdienstelijke loop- - baan was gewijd aan liet welzijn zijner - parochianen vooral de behoeftige» en kinderen waren het voorwerp zijner bezorgdheid. Menig afgedwaalde ook heeft aan hem zijne bekeering en zijn - redding ledank en gehad. De achtbare overledene was de oudste en trouwste abonnent van De Den der bode II. R. I. V. - STAD AELST. Donderdag 26 September 1912 te 8 1.2 uren 's avonds Concert do«»r «ie Kotlink lijke Harmonie Maatschappij otnler het bestuur van M. R. Lenssens. PROGRAMMA 1. Au Camp, March R. Van den Broucke. 2. De Stomme van Portici, ouvert. Attber. 3. Birds of the Forest, concert polka, voor 2 pistons, uitvoerders, MM. E. Eibers en J. De Mette, Mayr. 4. Ballet Egyplien (4 n's) Luigini. 5 Hohenzollern Rhum, march, Unralh, 6. Czardas, Grossman. N. B. Laa'ste Concert van het Zomer- Het Huis C. Praet De Witte, is langs dc overzijde der Lange Zoutstraal is dichter bij de Groote Markt, in n" De bestuurder van een cinema, le Brussel, kocht een Canadeeseh tiert in den dierentuin van Antwerpen. Hel beest moest dienen lot het opnemen van eene «*i U' 'ina le grafische film van eene jacht in vo- sebeti Fari iwelrl. Dc ja'jil httd plaats. Zai.ftlag werd hel gedoode dier verkocht aan een koopman in eetwaren, die hel t«'ii toon stelde aan de intstalling van zijn magazijn. Ongelukkiglijk kwa men de vertegenwoordigers van de ('lub St Hubert daar voorbij. Vermits de herten jacht slechts open is te rekenen met 21 September «n den verkoop eerst toegelaten den volgenden dag, deden zij proces verbaal opstellen. Het hert in be slag genomen werd naar «Ie Godshuizen van Brussel gezonden. Zondag namiddag zijn dieven ge drongen in hot huis van M. Vorcl, post- onlvanger te Sl-Giilis-Brussei, en hebben er ecti kleine brandkast medegenomen. I>e kleine brandkast, die in eene mand werd weggedragen, bevatte zoowat 1500 fr. waarden. Op de Auderghemlaan, te Et tor- heek, woont «ie jonge weduwe V. Sedert eenige dagen hadden dc buren bemerkt, dal de vensterblinden van haar huis ge sloten bleven. Ook is de weduwe niet meer gezien geweest. Hierover veront rust. verwittigden zij de policies. De policie officier Roekcns begaf zich ter plaats, doch niemand antwoordde op zijn herhaald kloppen. Een slotmaker werd bijgehaald en de deur opengebro ken. Binnen hel huis bood zich een eigen aardig schouwspel aan. In de keuken vond de policie de lijken van oenen hond en van eene kat, van honger omgeko men. Op den koer van het huis lagen dooile kiekens en duiven, insgelijks aan ontbering bezweken. Naar boven gaande, trof de policieolfi cier in eene kamer Mev. V. aan, op haar bed uitgestrekt. De weduwe verkeerde in eonon staat van buitengewone magerheid en de grootste wanorde heerschte in hare kamer. Wanneer de polieiedienaar ziclt bekend maakte, verzocht de magere weduwe hem dadelijk het huis t«- ontruimen, zeg gende dat zij in haar huis volkomen moester was te doen, wat zij begeerde, zelfs zicli van honger-te laten sterven. Wel vermoedend dat hij hier een krankzinnige voor had, ontbood de poli- cieolfioiei' een geneesheer, die, na onder zoek der vrouw, lol hare opsluiting in een gesticht deed overgaan. Zij werd dus naar Eve re overgebracht. Uil iiet ingesteld onderzoek bleek," dat zij sedert lien of twaalf dagen niets meer genuttigd had. Door het schoone weer begunstigd, had de eerste steenlegging plaats van het gedonkteeken van Victor Hugo te Wa terloo eene aanzienlijke menigte belang stellenden gelokt. Talrijke Fransche en Belgische persoonlijkheden, waaronder verschillende Fransche en Belgische schrijvers, woonden «leze plechtigheid hij. M. C. Le Senne sprak namens het Belgische komiteil, en M. Iwan Oilkin namens de Belgische schrijvers, M. H. Fleischmann, hield eene toespraak na mens de onl werpers van het gedonktee ken, waarin hij er nadruk op legde dat hier geen nederlaag werd gehuldigd, doch wel il«- grootheid van het Fransche volk en de Fransche bi-schaving. Na deze plechtigheid werd een bezoek gebracht aan den bcendetvnhoop, in den hof van d'hoevn Lr Caillou. waar Napo leon in 1815 zijn hoofdkwartier opgesla gen had. De plechtigheid' werd besloten met een feestmaal dal 's avonds plaats had en waarop talrijke redevoeringen uitgespro ken werden. Natuurlijk werd daarin ten overvloede gewezen op «le talrijke banden, welke België aan a belle France vereenigen. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout- straat, 41 Aalst. Eene auto-taxi waarin vier perso nen zaten on die met eene groote snelheid reed, kwam op de Ernest Solvaylaan, le Boschvoorde in hotsing met een' tram rij- tuig dat naar Brussel reed. De schok was geweldig. Twee vrou wen en twee hoeren, die in den auto zaten, werden uit het voertuig geslingerd 1 en door stukken glas erg gekwetst. De chauffeur bekwam geen letsel. De reizi gers in den tram, werden op elkander geworpen 011 bekwamen kneuzingen. De auto werd vernield en de-ram beschadigd, Zondag voormiddag had de ge naamde Leemans, landbouwer to Sinie- Calharina-Waver, zijn rijwiel geplaatst in den stal eener afspanning in de Boffer- straat le Mechelen. Wanneer hij een uur nadien terug gi: g om zijn rijwiel le halen bestatigde hij dat dit verdwenen was. Het heeft eene weerde van ongeveer 150 franks. Eene klacht is er bij de politie inge diend. Vaders en moeders! Indien gij wilt dat de gezondheid bij U hecrsche, neemt het uitmuntend purgeermiddel «Ier families aan, genaamd Pil Walthery. Overal Le verkrijgen. Een gezelschap van zeven Luike naars reed per automobiel naar Neer- Oetorcn. Nabij hel Jagerspark reed de auto niet groote snelheid tegen eenige daarliggen-le tramrails en bolste vervolgens met ge weld logen cenen hoorn. De auto vloog in stukken en 2 datnes, «Ie jufvrouwen Augustine en Eugenic L., 40 en 45 jaar, werden den schedel gebro ken en waren op den slag dood. Hare moeder, eene vrouw van 72 jaar werd zwaar gekwetst. Zij werd in ster- ven-nood naar Maaseik gebracht. Al «le andere medereizigers zijn min of meer gekwetst, maar voor hen schijnt «•r geen gevaar. Zémoag~namiddag liep te .Merle Brug, op «ten steenweg van Welteren- len-Eeile, con schuwen kerel, gewapend met oenen tweeloop. De automobiel van den heer Roland kwam aangereden, waarin verseh idene personen zaten. Toen de auto aan de. brouwerij van M. A. Croigny gekomen was, loste de kerel een schot. Niemand werd getroffen. De loodkorrels waren op manshoogte in den muur der brouwerij gevlogen Do woest aard herlaadde nog zijn geweer, en riep «lat. er nog slerven moesten. In zijnen zak had hij een geladen revolver. Binst dal hij verschitlige herbergen van den hoek bezocht*, kwamen «le gen darmen aangereden, maar toen hij deze bemerkte, koos hij hel hazenpad, recht naar het sparrenbosch. De woestaanl is gekend het is zekere Raitnond H.. jonkman. Maandag namiddag is het parket van Gent een onderzoek komen doen. Dezer «lagen heeft men in de Diest- sclicslraat. Ie Leuven, niet min dan tien sterfgevallen van honden aan te merken gehad, veroorzaakt door vergiftigd eten. Daaronder waren gewone honden, fox, schepershond en een paar trekhonden van eenvoudige werktnenschen-hove nie s. Het schijnt dat kwaaddoeners overal in de straat v«;rgifligd vleesch in vorm van fricadellen hadden geworpen en do al-me beestjes dit natuurlijk hadden bin nen gesmikkeld. Na twee dagen wreed lijden stierven zij. De politie hoc ft een onderzoek inge steld Over eenige dagen waren de Bel gische officiers vliegers luitenanten Santeel en Nclis, loods en passagier, per Iweovlakvan het kamp van Brasschact naar Oostende gevlogen. Donderdag na middag waren zij van zin naar Antwerpen to vliegen. Zij stegen in 't begin van «len namiddag te Oostende op en sloegen de richting in naar Vlissingen. Van daar zonden zij do Schelde volgen tot Antwerpen. Terwijl zij nabij Blan ken berge voorbijzweefden, brak hunne schroef, waarvan een deel in zee geslin gerd werd. Het toestel dreigde liet even wicht te verliezen en ten gronde te ploffen, doch onze officieren wisten door behendige sluurhewogingen hun twee- vlak in het evenwicht le behouden en gelukten erin, in gestrekte vlucht neer le dalen lussclien den Pier en het haven hoofd van Zeebrugge. Eene talrijke menigte nieuwsgierigen stroomde ter plaats. Geholpen door eenige mannen trokken de vliegers hun toestel op liet strand, waar zij het over dekten met. zeilen en omringden met kabienen, om het tegen den wind te beschutten. Do officiers reden dan per auto naar Oostende om eene nieuwe scliroef te halen.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2