Werkstaking. Een en ander. Illustratie. Allerhande nieuws. eene andere groote Mogendheid be trouwt allen zijn overtuigd dat hunne medc-groote Mogendheden altijd gereed zijn om hun oenen toer te spelen. Het vertrouwen is zelfs maar zeer wankelbaar tusschen groote Mogend heden, die met elkander bevriend zijn. Zou dat alles niet komen, omdat de Regeeringen, God en de Rechtvaardig heid bui ten gecijferd hebben, en dat zij er enkel op uit zijn te handelen naar iiet- gone hun stoffelijk belang is of schijnt te zijn Indien de huidige Regceringen eenige aandacht schonken aan de Rechtvaardig heid, dan zouden ze tevreden zijn met. helgeno ze hebben en ze zouden hun best, doen om dal wel te beridderen. Nu zijn ze altijd uit op - meer - lot groot ongeluk der volkeren. Zoo blijft de oorlog nog de grootste plaag zelfs in vredestijd M. Verhangen, voorzitter van den Bel gischen Volksbond, heeft een en brief gezonden naar het Algemeen Ch> islen Vakverbond van Be/gic, over de alge- meene werkstaking, die de socialistische partij aan 't opstoken is. De volksvertegenwoordiger van het arrondissement Gent-Eekloo bekommert zich in de eerste plaats met de niet socia listische werklieden. Hij vraagt wal er van hen zal geworden en hij vervolgt Zullen zij gedw. e als scha) en, hel voorbeeld der socialisten moeten volgen en ondanks hen, honger moeten lijden als de roode hoofdmannen de algemeene staking uitroepen Kil zal er niemand zijn om de niet socialistische werklieden ter hulp Ie komen, terwijl de roode spaarpot, in den beginne, toch de socialistischestakers zal steunen Zullen de patroons de werklieden aan den arbeid houden die verlangen voort te werken Van nu af aan moetende katholieken, AL de katholieken, zich diep overtuigen dal ze zich krachtig in te spannen hebben om, eenerzijds, ten beste mogelijk de werkstaking in de n ij verheid sgesticb ten te verhinderen en, anderzijds, om de werkgozinnen der gedwongen stakojs bij te staan. Van nu af aan zou er den katholieken lezers moeten bericht worden dat zoodra de politieke en rëvolutionnairc staking voor A. S. uitgeroepen wordt, al de bladen eene inschrijvingslijst zullen openen, de katholieken verzoekende zich nauw aan te sluiten bij dezen, die ver kiezen liever honger en ellende te ver duren dan hunne onafhankelijkheid te verbeuren en toe te treden tot de socia listische partij. lino; koester ik. het algemeen' wor den der slaking te beletten en de gedwon gen slachtoffers te helpen. In voorkomend geval moeten deze laalsten dc'eenige niet ziji. om 't gewicht van den geesel, waar mede ons land wordt bedreigd,te dragen.- Gebakken rozen. In Duitschland is thans een nieuwe lekkernij, een zooge naamde delikatesse in zwang, welke uit China over Amerika naar Europa is overgewaaid. Het zijn namelijk gebakken rozen of rozen-smoutbollen, een zoete naspijs, die zich van alle andere spijzen onderscheidt door den wondorvollen geur der frissche, gebakken rozoblademi. Men ki< sl voor de rozenbeignets - geheel volbloeide rozen. Men plukt alle blaadjes van de roos af en bedekt ze met zulk een dikke laag eierdeeg, derwijze dat de rozebladeren er geheel door bedekt zijn. Dit deeg wordt nu goed omgeroerd tot het een vaste massa vormt. Intusschen laai men op een koekspan een (linke hoeveelheid holer of nog heler olijfolie braden, om de kleine pannekoeken van rozendeeg daarin te kunnen bakken. Friscli uil de pan opgediend, smaken zij het best. Do rozenbeignets moeten niet alleen heerlijk smaken, maar ook buitengewoon lekker geuren. Als men het genot nog verhoogen wil, drinkt men er champagne bij of oen glas rijnwijn. Voor een portie voor 10 lot 15 personen zijn twee of drie groote rozen noodig. Vreemde spijzen. Daar er tegen woordig zooveel van levensduurte gesproken wordt, zal hel niet ongepast zijn eens na te gaan wat men in vreemde landen zooal eet. Spinnen in boter gebraden maken een fijn gerecht uil. De inboorlingen van Nieuw-Caledonie voeden er zich mede en vinden het zeer smakelijk. De Chineezen en Australiërs vinden veel smaak in nachtvlinders of mollen. Kevers van allen aard, krekels, vee- mollen en andere dergelijke worden in Afrika cn Iudië gretig verslonden. De inboorlingen van Midden-Afrika spiegelen zich aan het voorbeeld van Joannes den Dooper en richten eclile feestmalen op met sprinkhanen. De Arabiürs en de Indiërs zijn verlek kerd op pieren, meer nog misschien dan de visschen van Europa. To Ceylan eet. men niet alleen de honing maar ook dc bieën. Duizendc en duizende Belgen zijn ver lekkerd op garnaal, kreeften, mosselen, oesters, krabben en slakken ons dun- kens zijn deze dieren niet min afstootelijk dan hooger genoemde. De Chineezen eten goerne zwaluw nesten Jan heeft er in zijnen droom ook eens eenen geëten, en hij mag u verzeke- ren dat het goed was. Electrische slaap - De electrische inslaapdoening, eene uitvinding van I)'" Nagelschmidt, Duitsch natuurkundige, zal uitstekende diensten bewijzen aan zieken en slapeloozen. Tot heden kon de electrische slaap slechts toegepast' worden op honden en konijnen. Nooit veroorzaakten de be proevingen op dieren aan deze eenige ziekte noch ongesteldheid. Ook beproefde Dr Nagelschmidt dezelfde behandeling op personen en wel zonder oenig letsel. De slaap wordt voortgebracht door eene nieuwe toepassing van den elec- trischen stroom. Deze wordt aangebracht achter het hoofd en is in verbinding met de hersenen. Do slaap kan duren zoolang men wil. Dr Nagelschmidt beweert dat zijn nieuw stelsel ook het vermogen bezit I.et lijden weg te nemen in om het even welk lichaamsdeel, zoodat een toestand wordt voortgebracht waarin naaldprik- ken en zelfs insnijdingen door den zieke niet worden gevpeld, zoolang deze "eëlcctriseerd blijft. Vermakelijkheden. Er zijn te Brussel en voorgehorchlen nu 68 cinemas en ongeveer een dozijn theaters. Tol hiertoe heeft geen enkel cinema in Brussel failliet gemaakt 'I. moet dus zijn dal ze geld winnen. Men heeft uitgerekend dat dagelijks in de hoofdstad 2500O personen de eene of andere vertoóning moeten bijwonen, om cinemas en theaters een bestaan te ver zekeren. De hoofdstad telt 750 000 inwoners, bijgevolg moet eiken dag 1 persoon op elke dortig naar cinema of theater gaan. Dat is te Brussel niet onmogelijk, zoo veel te meer dat vele personen uit den buiten, ook de Brusselsche vermakelijk heden gaan bijwonen. In alle geval eene zeer belangwekkende statist!- k Sparen, menschen. sparen. Een glasjo minder, een pijpje minder en de kluiten in den 'spaarpot, tegen de alge meene werkstaking. Zoo is 't ordewoord van alle roode gazelten. roode leiders en roode propa gandisten. Maar de groote kopstukken sparen die Drinken zij een glasje minder, rooken zij een pijpje of sigaarkeii minder gaan ze eens minder naar <len schouwburg gaan ze te voet, in plaats van er zich per rijtuig of auto te laten naartoe voeren hebben zij hunne uitstapjes naar de Zee, naar Noorwegen,Spanje, Italië of Zwitserland uitgeste!.i ten «wi de»'! v«.n t geld, dat Jie ivi/.iii kosten zouden, in den spaarpot gesteken voor do werk staking Tot hiertoe hebben we niets gehoord, en dat ze 't zoo gedaan hadden, de roode bladen zouden het toch wel zeggen, zeker? Het schoolschip. Het schijnt dat het aantal jongelingen die lust krijgen in iie zeevaart, voortdurend toeneemt, Dat blijkt uit de talrijke aanbiedingen bij do ingangsexamen voor het Belgisch school schip. Vijf jaar geleden, boden zich 20 of 25 jongelingen aan. Vier jaar geleden beliep het aantal kandidaten ongeveer 30. Dit jaar isdit cijfer tot 50 geklommen, en 31 ervan hebben met welslagen de proef doorslaan zij zullen gedurende 6 maanden de leergangen volgen aan boord van het vastliggend schip, te Antwerpen, om zich vervolgens op het Schoolschip in te schepen. Liefde voor de bloemen. - I)r onderwijzers der Londensche gemeente scholen boezemen aan hunne leerlingen liefde in voor bloemen en planten en m die scholen beschikt elke klas over een tuintje. De leerlingen brengen aan de leeraars prachtige planten om daarmede de tuintjes te smukken. Echter werd vastgesteld dat in de Lon densche parken de planten als bij toover- Slag verdwijnen en dat ze we: genomen worden door scholieren om hunne onder wijzers aan te bieden. Algemeene werkstaking. Do Algemeene werkstaking, zegt de libo - rale Petit Bleu - zal zijn de omwen- - teling versmoord, versmacht in het - bloed, en de zegepralende reaktie zal - zich vestigen sterker dan ooit, de voor- wendsels voldoende gevonden hebben- - du om te pogen te bewijzen dat wij geene gouvernementspartij zijn. - Ziedaar wat de uitslag der werksta- king zal zijn Beproef liet indien ge er het hart toe hebt Dus, de algemeene werkstaking, in dien ze uitbreekt, zal voor het Katholiek Gouvernement eene gelegenheid zijn om zich sterker dan ooit in te richten. Zoo meent Le Petit. Bleu Dat zal zoo zijn of de revolutie zou moeten zegevieren. Zouden de liberale burgers dat gaarne zien Met onbepaald verlof. Zaterdag werden de militianen der klas van 1910 der regimenten ruiterij en hereden veld geschut met onbepaald verlof naar hunne haardsteden gezonden. Maandag trok het bestuurbataljon af op 14 December is-hel de beurt aan de kanonniers en aan liet regiment van den trein. Hofrouw. De officieele hofrouw uit hoofde van het overlijden van .prins Frans-Jozef, broeder van onze koningin, is op eene maand bepaald. Rundvee. Zou men willen geloo- ven dat, alhoewel het niet schijnt, in België genoeg runderen aanwezig zijn om elk gezin zijn kooiken te schenken Inderdaad, men treft er 1,420,976 aan, wat zoowal 22 keppen voor 100 inwo ners maakt. Ditmaal staat Oost-Vlaanderen aan de spits met 224,700 eenheden en Limburg komt achteraan met 105,217 koppen. Naast het runderras lelt men ook nog 1,163,133 zwijnen, 211,045 hokken en geiten, terwijl er anderzijds slechts 6,915 ezelsin 'Hand Ie vinden zijn, wat nog geen tiende gedeelte van een ezel op hon derd inwoners uitmaakt. De Vlaainsche Gazel meende, aan den uitslag der laatste kiezingon te oor- deolen, dat er meer ezels in liet land waren. Wel, wij ook, ten minste le oordcelen aan do manier, waarop de vrienden van de Vlaarnsehe Gazel den kiesstrijd leidden. Nieuwe Vlnamsche De abonne's van ons blad ontvangen hij dit nummer een proefexemplaar van de boeiende Nieuwe Vlaamsche Illustratie. Deze inderdaad fraaie Illustratie spreekt voor zich zelve, wij behoeven haar niet aan te prijzen, niet te wijzen op de actueele platen, op de goed verzorgde bijschriften, op den zeer lagen prijs (3 60 fr. per jaar, franco per post 4,30 fr.) en de bovenhand van deze illustratie op dergelijke in ons land wij behoeven dit alles niet to doen omdat elk lezer zich daarvan kan overtuigen. Het blad zelf is de boste aanbeveling. Wie geen exemplaar ontving, gelieve slechts aan te vragen. Onze abonne's, die ons blad per post ontvangen, worden eveneens öp aanvrage gaarne een proef' "in;'aar van deze illustratie GR ATI: ter kennismaking toegezonden. Wy twijfelen niet it al onze lezers zullen bereid gevonden worden, gebruik temaken van deze Ier beid om zich tcgeji een gering* g den eigendom te verzekeren v- "iustralie. die voorzeker oen blij ven n nuttig .sa-raad lende on' •hel het aan het ba roei va d. Kerkelijk nieuws. Kerk van Sint-Martinus. Zondag aanstaande, feestdag van 0. L. V. Roozenkrans. Om 10 ure plechtige Mis on om 4 ure Lof met Sermoen. Onder het Lof zal de Eerw. Heer Deken de Pauselijke Zegen geven, krachtens een bijzondere macht welke Z. H. PiusX hem heef toegestaan. Zondag toekomende kunnen de geloo- vigon, die gebiecht en gecommuniceerd hebben, een vollen aflaat verdienen telken maal zij de Kerk van St-Marlinus bezoeken en er bidden volgens de inzich ten van onze Moeder de H. Kerk. Voornoemde aflaat kan men verdieneu van Zaterdag om 12 ure 's middags tol Zondag om 12 ure 's avonds. Kerk der Arme Claren. 700' verjaardag der Stickling van d'Arme Claren. Donderdag 3 October om 4 ure Lof met Sermoen doer den Eerw. Meer De Pratcijo; regent der Gods huizen. Vrijdag 4 October om 8 ure solemnele Jubelmis. Om 4 ure plechtig I.of met Sermoen door den Zeer Eerweerden Heer Kanunnik Roelandls, doken van Aalst. AALST. Zondag der Gemeenteseer ei-. A rrondissemenl Ac*' jubelfeest. Ter dezer I, er een 80 lal aroblgei.:»< Om 10 1(2 's morg. meene vergadering plaai..- zaal van 't oud sta lde terschap van M. Blo Gheeraerdts, burgeon *si. Clippele, eere-aiTondi: ris, enz. waren tegenw u 'had er in het Beiers h maal plaats, waar de.gui: beid heerschte. Het Huis C. Pr&et langs de overzijde dei Lm is dichter bij de Groot Al AALST. Zondag ii Van Renterghem, seho m Rosmarynslraat, de h - a broeder Pieter, kuip. straat. Onverwa Ids v, rd scheidene mannen omi og de onbarmharligste u Vuistslagen en voetstampc voldoende want ook w trd 'i Ie de Bond van hel jn zilveren beid waren 1 opgekomen, ad do alge- ei de gioolo Ier voorzit- De Heeren en A. I)e •nlscoimnissa- hg. Om 1 uur, een feest- broederlijk- Witte, is Zoutslraat f kt, in ii° 4;. verliet Joseph 'kor, wonende "g van zijnen 1 iefdadighcid- ëij door ver die hem op mishandelden. waren niet li de messen getrokken en hun slachtoffer bekwam messteken in 't hoofd, de armen, de zijde en onder den rug, zijn neus werd bijna afgesneden. Op zijn hulpgeroep gingen de schelmen op de vlucht. Van Renterghem kon nog terug bij zijnen broeder binnensukkelen waar hij neèrzak'.o Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen en de policie verwittigd. M. Mertens, geneesheer, verscheen spoc- dig ter plaats en het duurde ruim twee uren eer de wonden verbonden waren. De toestand van den verslagene was zoo zorgwekkend dat men hem naar zijne woning niet vervoeren kon. önmiddelijk werden door onze policie opzoekingen gedaan en weldra waren de plichtigen gekend. Ongetwijfeld zullen zij een bitter pijpje te rooken krijgen. Nader e bijzonderheden. Zondag, om 12 12 me, gingen Kon- sta nt De Wilde met Modest Persoons naar huis gekomen in de Hertstraat waar hel kermis was. werden zij aange vallen door zeven gekende kerels, die hun erg mishandelden. De Wilde en Persoons namen de vlucht en ontmoetten hunnen oom Jozef Van Renterghem, schoenmaker, wonende in de Rosmarijnstraat. Eenklaps werd Van Renterghem door Guillaume Coupons- ten gronde geslagen en door dezes kameraden met hunne messen doorstoken zoodanig dat hij tor plaats bleef liggen. Dr. Mertens moest ruim 2uren werken om hem le verzorgen de ongelukkige had niet minder dan 10 messteken beko men. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH JOL'MET, Korte Zout- straat, 41 Aalst. AALST. Dijnsdag morgend werd te Mijlbeek, achter het Verbrandhof uit - De Dender het lijk getrokken van den genaamderi Theodoor Vergilden, wo nende Violet tcnslraat, 8. Men vermoedt dat de drenkeling, door de duisternis misleid, in De Dender zal gesukkeld zijn. LEDE. Donderdag avond stelde Mad. Prost echlgenoote van den apotheker, wonende Dreefstraat,bij hare tehuiskomst van do statie vast, dat hare gouden ket ting van rond haren hals was verdwenen. Deze had eene waarde van 250 fr. Spoedig werden er opzoekingen gedaan, toch tot heden werd zij niet gevonden. LEDE. Vrijdagavond ontstond er brand op de hoeve van Adolf Van der Snickt, spoedig kwam men ter hulp huis en stallingen konden gevrijwaard worden. Eene hooimijt is ganscli in asch gelegd, zij was verzekerd* IMPE. - Te nadeele van Einiel Hol- levoot, aardt werker, wonende NVssclien straal, zi. e i-ij Konijnen gesto'erj 1 - RA A RDSBERGENEene zeven tigjarige vrouw, Maria Vandenbergh, woia-nde K. Geeraardsbergen, kwam van hel gehucht St-Jans terug met een zak aardappelen op den rug. De vrouw werd gevat door het stoomtuig van den buurt team en onder de wielen der rijtuigen geworpen. Hel slachtoffer werd letterlijk in twee deelen gesneden, de dood was oogenblikkelijk. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht, waar liet par ket de verantwoordelijkheden zal komen vaststellen. Een man van Goefferdinge was met zijnen 13jarigen zoon naar het veld ge gaan. Hij was tamelijk bedronken. Wegens een lichte fout van den jongen, ontstak de dronkaard in woede, trok zijn mes en bracht zijn zoon twee steken toe in den bil en rug. Het slachtoffer viel badend in zijn bloed ten gronde I)au ging de woeste kerel bij zijne vrouw en sloeg haar, maar werd door de policie aangehouden en in de gevangenis opgesloten. Het parket wordt verwacht. Aan A Hons Van Dorpe, van Gent, die in 1902 ten onrechte tot 15 jaar dwangarbeid leroordoeld werd,als mede plichtig aan de bandietenstreek gepleegd bij de landbouwers Hellebuyck, te Aalter Brug, en die den 7 Mei 1912 door het Assisenhof van Brugge onschuldig werd verklaard, is eene schadevergoeding van 15.0(10 franken toegekend. Een bloedig drama, dal drie slacht offers heeft gemaakt, bracht Zaterdag de Hoogstraat, te Brussel, in opschuddin. Ongeveer acht weken geleden verliet vrouw L dc slechte behandeling van haren man, een dronkaard van de ergste soort, moede, de echtelijke woning en betrok een karnerke in de Valkstraat, 5. Zaterdagavond, rond 10 1/2ure, waren vrouw L vergezeld van hare zuster, de echtgcnoote Demeyeren vrouw Debruyc- ker, in de Hoogstraat, toen eensklaps L. voor de drie vrouwen stond, en aan zijne echtgenoote vroeg, hem (e vergezellen. Zij weigerde, en om den twist te voor komen, snelde zij met hare deide gezellin nen de danszaal - La Belle Vue binnen. Maar ook de man, die dronken was, kwam in de zaal en wilde met geweld met zijne vrouw dansen. De vrouwen verlieten in allerheil de zal, doch op den hoek van de Hoogstraat en Valkstraat voelde vrouw L., zich eens klaps aangegrepen. Zich omwendende, zag zij haren man, die een zakmes ge trokken had en haar daarmee een steek in de rechterzijde en vervolgens een aan tal andere steken in de borst toebracht. Hoewel veel bloed verliezende, had de vrouw nog de kracht naar hare woning te vluchten, doch haar beul achtervolgde de ongelukkige en stak haar opnieuw mol razende woestheid. Na ook steken te li ebben toegebracht aan zijne schoonzuster en aan de oclitge- noote Debruycker, nam de dader de vlucht. De drie gekwetsten werden er allerijl naar het Sint-Pietersgaslluiis gevoerd, en aldaar verbonden. Even na middernacht is de dad< r zich gevangen komen geven in het politiekan toor der Priemstraal. Zondag morgend isL.,, naar de gevan genis overgebracht, terwijl het parket het Sin:-Pietersgasthuis heeft bezocht, ter instelling van eeii'voorloopig onder zoek. Aan de dames van zekeren ouderdom. Indien gij eene goede gezondheid wilt bewaren en zich behoe den voor alle gevaar, zuivert 11 het bloed met de Pil Walthéry. Eene doos jaarlijks is voldoende. Brages, een dorpje van 560 inwo ners in hel arrondissement Brussel, is het tooueel geweest van een gruwelijk misdrijf. I)e barreelwachter Severs en zijne 26jarige dochter, werden Zondag morgend in hunne woning vermoord ge vonden. Dadelijk heeft het parket van Brussel zich daarheen begeven om een onderzoek te beginnen. En ziehier wat er bevonden werd I)e barreel wachter Severs, 64 jaar oud, die met. zijne dochter het wachthuisje bewoonde aan den overweg van Brages- Bellingen, wachtte eerlang zijne op pen sioenstelling en het was zijne dochter Laura, die middelerwijl het ambt van ha rreel wacht er vervulde. Zijne vrouw is zinneloos en wordt teGheel verpleegd. Severs had in zijne lange loophaan een spaarpotje verzameld en daarvoor liet liij zich nu een huizeken houwen, waar hij nu met zijn pensoontje zou gaan uit- 1 rusten. Ziehier hoe het gruwelstuk ontdekt werdLaura Severs zou Zondag morgend hare moeder gaan bezoeken, vergezeld vanharen broeder, die te Hal woont. Daar de eerste trein pas te 7 ure 40 uit Brages vertrekt en de kinderen van zin waren zeer vroeg op reis te gaan. was het afgesproken dat Laura reeds Zaterdag avond naar Hal zou komen, van waar men vroeger kon .vertrekken. Do broer, het meisje Zaterdag avond niet ziende komen, werd ongerust en kwam Zondag morgend naai- Brages. De vaderlijke woning was gesloten en een venster stond open öp de bovenver dieping. Kloppen of bellen hielp niet, niemand kwam openen. Meer en meer in angst ging hij den statieoverste, M.Borremans, verwittigen. Deze raadde hem, nog wat te wachten, daar zijn vader en zuster d-vdudijk aren uitgegaan. 'I en half ti -n liet zijn angst hem geen 'angs hel venster binnen, bij middel van eene ladder, die een buurman hem ieende. Hij vond de woning in de grootste wanorde. De meu belen waren opengebroken en ledig ge worpen Beneden lag in de eene kamer het lijk van vader Severs mot ingeslagen hoofdschedel en in de nevenkamer Laura, op dezelfde wijze aangevallen,-- maar nog een weinig ademend. Dadelijk verwittigde hy de gendarme rie en den dokter men bevond dat de juweelen van het meisje gestolen waren. De obligaties en het geld waren aan de begeerlijkheid der moordenaars ontsnapt, omdat, zij verborgen waren onder een plaveisteen van den keukenvloer. Nadere bijzo rider heden Het huis waar de misdaad gepleegd werd, staat op 150 meters afstand van de statie van Brages-Bellingen, naast de spoorbaan,van deze gescheiden door eene haag, die het hofke omringt dat rondde woning gelegen is. De benedenverdieping telt drie ver trekken, eene keuken, eene kamer en een vertrekje op 't moestuintje uitgevend en dat als waschhuisje dient. De vader moet door de moordenaars verrast zijn op het oogenblik dat hij, met den lantaarn in de hand, binnen kwam, na het signaal gegeven te hebben. Gebrekkelijk aan den rechterarm, ter oorzako van een ongeluk, dat henrover vele jaren teEdingen overkwam/had het bestuur hem dezen geraakkelykên post gegeven, omdat liet een voetweg was Zijne dochter sloot na de trein van 7 1/2 ure 's avonds gewoonlijk den bareel met een hangslot, en moest een late voorbij ganger nog de spoorbaan over, dan moest deze bij middel van eene bel, den bareel- wachter roepen. Daar nu de bareel niet met hot hang slot gesloten was, vermoedt men dat de misdaad tusschen 7 ure en half 8 trepleegd werd. De oude man lag in eenen bloedplas, evenals hel meisje toen haar broer Leo' ziende dal zijne zuster niet heel dood was, vroeg hij haar of zij de moorde- daars niet kende. Zij kon enkel ontkennend antwoorden en toen mets meer. Zij leefde nog tot het parket kwam zelfs nog toen do wets dokters haar kwamen onderzoeken. Doch van herstellen was geen spraak meer. Men vermoedt dat de moordenaars op de hoogte-waren van de gewoonten van het huisgezin, welk een spaarpot van nagenoeg 12.000 franks bezat en ook dat het meisje dien avond naar Hal moest vertrekken. Misschien vermoedden zij dat zij reeds weg was en, dit niet zoo zijnde, moet Laura als tweede slachtoffer 'van 'hunne hebzucht gevallen zijn.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2