C»€\uM Het Heilig Sakraments Kongres in Weenen. BERICHT Kerkelijk nieuws. Zondagriist. Allerhande nieuws. Wie tjeeft niet genoeg bloed De Pink Pillen geven bloed. -V ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLES KINDERMEEL DITJES en DATJES. OIJI) - HEIDELBERG Rechterlijke Kronijk. Nieuwe Vlaamsche Illustratie. Naailes wal vroeger in de dagbladen over het Eucharistisch Congres van Wee nen is geschreven geweesl, is het vover bod ig nog meer daar over uit te weiden, doch willen wij hieronder een artikel uit het katholieke Weenordagblad Reisch- ■postdaags na de Feestprocessie ver schenen, aan onze lezers meededen. Plet woord is «lus aan de Reischposl. Het Volkerengebed in Weenen. Dien geestdriftigen dag beleefd te heb ben is een ware genade Gods. Zoo iets verheven en machtigs was in Oostenrijk nog niet gebeurd en zal wellicht zoodra niet terug keeren. Daarom zal die heug lijke dag in de harten van honderddui zenden blijven voortleven, en zich aan duizenden in de Habsburgermonarehie meêdeelen. Die Volkenhuldc der Habs burgermonarehie voor het Allerheiligste Sacrament zal eene geschiedkundige gebeurtenis blijven, die uit het geheugen der Weïeld nooit zal gewischt worden. De Feestprocessie heeft plaats gehad nietegenslaande den piassenden regen dat zij zich dan nog zoo heerlijk schoon ontvouwde, gaf haar nog meer glans en nog grooteren zege. De afgunstige tegenslaander zou dan ook. die honderdduizenden welke van 's morgends af, zes lot zev-n uren lang in hel slecliste weder, doornat en door koud, in eene voorbeeldige orde hebben volhard, niet kunnen verwijlen dat nieuwsgierigheid alleen de reden hunner deelneming was. Wie zulk een persoon lijk offer brengt en daarbij zijne vroolijko en fees lelijke stemming behoudt,gelijk liet gisteren die oneindige scharen bewezen, diegene kan alleen uit diepe en eerlijke overtuiging, met deelname der gansche ziel, handelen. Zoo groeide deze reu zen betooging tot eene indrukwekkende, waarlijk aandoenlijke grootheid. Als de Zondagmorgend onder grijze regenstrooraen ontwaakte, dan was het opzeggen der Feestprocessie meer dan zeker. Doch de witte vlag verscheen niet op den St.Stefamisloren. De keizer had het beslissend woord gesproken, een woord uit zijne'diope godsdienstigheid en vader lijke liefde, daar hij niet zien wou. dat die menigvuldige duizenden uit alle lau den des Rijks, uil. alle volkslammen, uit. de bergen en dalen te vergeefs naar Weenen zouden gekomen zijn. De feest stoet zou in alle omstandigheden plaats hebben. Waar de drie en'tachtig jarige regeerende-ouderling. met zulk stichtend voorbeeld, zijne gezondheid misachtend, vooraanging, wie bad daar achteruit kunnen blijven en Hem niet geestdriftig navolgen Eu lioewel de keizer zijn volk verstaan bad, toont zich hieri dal die honderd d. n slipt op ue vergaderplaats wa- nen de optocht dezer massa zich dooi; de gansche stad met onberispelijke stiptheid voltrok. En al viel de regen aanhoudend uit den hemel, de dichte drommen bleven op de Spalierlei en Hel denplaats op post en de feeststemming der menigte scheen zich nog meer en meer aan de overwinning der moeilijk heden te ontvlammen. Daar loogen ze allen op, de Weoner- nijveraars, kooplieden, arbeiders, ambte naars der vereenigingen, de Tyroler schutterskompaniën met hunne vanen en voilé muziek, de, Dolen in hunne witte lederen mantels en roode confederatka, de Kroaten in rood blauw gestikte witte kleerdrachten, en hunne in feestkleelij uitgedosclite stambroeders uit Bosnién, met duizenden schaarden zich sterk ge bouwde. Hongaarsclie boeren, bergkua- pen uit Schwaz en Koflach, statige boe ren uit Hannekei, Stierische- en Salzbur- ger bergbewoners, Slovenen in hunne menigvuldige tooisels, Duitsche en Slo- venschc turners en veteranen, duizenden officieren aller wapens, studenten in hunne schilderachtige kleederdracht, flik kerend zwaard en fladderende vanen welk mengsel van nationaliteiten, klee derdrachten, volkertypen en standen. Daar was inderdaad gansch Oostenrijk- Hongarië zonder uilzondering, want deze kon men aan hun gelaat, tusschen de op do Heldenplaats verzamelde volksmassa herkennen. En al die volkeren en stan den huldigden den Allerheiligste en ver- eenigden zich jubelend met hunnen keizer in eerbiedigen Godsdienst. Die duizenden vreemdelingen, welke van op de tribunen dit oprecht heilig schouwspel volgden, mag dan wel een diep oordeel hebben, van wat Oostenrijk is en wat hel samen houdt. Het was van al' den beginne der voor bereidsels in de gedachten gedrongen, dat. de glans der wereldlijke macht-uit stalling liet karakter van bel kerkelijk feest te veel zou schakeeren. De afgeloo- peu processie beeft die gedachten gelo genstraft. De optocht der groote troepen werden indrukwekkend afgewisseld door de wetgevende Overheden, van Staat en Kerk. Als die (luizende zingende en bid dende priesters voorbijtrokken, de een voudige dorpspastoor, die zich van uil zijn still- dorpseenzaamlieid plots iu de volkrijke reuzenstad verplaatst zag, benevens honderd-n Prelaten met zilve ren herderstaf en de verschil lende kb uren der kloosterorders, kom men niets dan diepe ontroering gcvoelen. Was het dien stand, welke daar voor bijtrok, niet degene, welke onder do grootsle onlbeering n, onder de druk kendste sociale voorwaarden moedig en offervol zijne roeping Vervult en die de armoede veler duizenden zijner mede broeders als een om te grooleren helden moed laat uitschitteren, als zich hierin deze geweldige volksbetooging de l>e- scnavingsmaclit en de volksamenbren- gende kracht der Katholieke Kerk in bare volle verhevenheid vertoonde Nog klonken in blijde accoorden de lofzangen der priesters door de Incbt, of daar naderde den majesteit vollen stoet, dezesmiddelpuntsvvelke in de verho'venste verliooging aller waardigheid en aller glans liet Allerheiligsle verbeeld-, Eu honderdduizenden hogen n knielden eerbiedig neêr, baden hunnen Heiland vol van overstroomond geluk, gansch vervuld van de heiligheid van dezen stond. Op dit oogenblik was er maar een enkel klopping in de harten der honderd" duizende menseden welke zich met hun nen Keizer vereenigd hadden, maar een enkel gevoel, maar een enkel voornemen Wij zijn Katholiek, wij lilijen hel voor gansch de wereld en Katholieken willen wij bljjvon zoo waar wij Burgers zijn van liet Habsburgerrijk. In de oogeri des keizers blonken twee helle tranen, als bij zich op de" Helden- plaats met de gebeden zijns volks ver een igilc en eerbiedig fluisterend ging door de menigte - De keizer weent en met den Heerscher weende ook zijn volk om geluk en vreugd. De groole dagen van het Eucharistisch Congres zijn voorbij. Zij zijn \le getuige nis voor iedereefi, dal bet lio gste ideaal der volkeren in hel Christendom berust en van onzen lijden beloogingeu bekwaam zijn, die bewijzen hoe weinig het ratio- nalismus en bet materialisinus weten schappelijke en politi-ke systemen, liet verlangen der menschen naa- de waar heid, naar den Eeuwige, den Goddelijke konden uildooven. Wal Weenen gisteren tentoonspreide vermag alleen de kracht der katholieke gedachten, de overtuiging van 'l katho lieke volk, en iu deze kracht zal alleen voor altijd de sterkte en de vrede der volkeren en hel geluk van iedereen afzon derlijk ten zekerste gevestigd blijven. Als een Roomsclie, keizer verlicht heden, na het Weener Eucharistisch Con gres, do volkeren een stralend - In hoe siqno rinces Door liet teek en des kruiseszult gij zegepralen. Weenen, op ld September 1912. Waarom? Wij lezen in De Vrientl van <len huilen, katholiek dag blad van het kanton Vilvoorde Wij herhalen hel volgend artikel voor de I jende maal en wachten mét ongeduld op antwoord On-ler den lilol - Rn Wakninie (In de Walen) is er in Le l'euple van 12 Juni 1912 eene aankondiging verschenen, die ons mijmeren doel Ziehier er do letterlijke vertaling van - Waarom zi.il gii van zin oenen - Browning - (revolver) le koopen en geenen anderen -• Omdat d- - Browning 9 railime- ters, de strafste is, dit kaliber overtreft dat van gendarmerie en leger. De - Browning 9 milimelers,schiet den tegenstrever op dén slag morsdood. De Browning 9 milimelers, is de kleinste zakrevol ver,hebbende het zwaar ste kaliber. - Afslag a aan de lezers van Le I'eu- ple. Afslag b] aan de leden van alle maat schappijen. Wij vragen hel ons al, leelkc is de betoekenis dezer aankondiging IFaarojWdiebben de lezers van Le l'eu ple eenen revolver vnudoen, wiens kaliber dal van gendarmen en leger overtreft W elke zijn de maatschappijen, wier doel in 't gebruiken van revolvers ligt Dal zijn Zoovele vragen, waarop Le l'euple ons toch eens zal gelieve te ant woorden. Of zou het aankoopen en gebruiken van zulke revolvers misschien een der middelen zijn om op vreedzame wyze de algemeene werkstaking te bewerken W ie weet Men kan dus Le Peuple niet aan den praat krijgen. Moesten wij bovenstaande aan Voorin voorleggen, hi.i zou misschien antwoor den dat een Browning - kan dienen om in de Lente de rausschen te verjagen, die de uitkomende erwtjes komen weg pikken. Zulk - speeldingen moet daar uiterst goed voor geschikt zijn. Si; ui 4 ill Si Openbare Verga- dering van den Gemeenteraad op Maandag? October aanstaande om 11 uren voormiddag in de gewone Zittingzaal, ten Sladhuize. D A G O It 1) E Gemeenteraadslid. Ontslag door M. 'ihysselinckx. 2° Gemeentebegi'OOting voor 1913. 3° Grondrente. Aflossing. 1° tiemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de Moorselbaau van eenen meersch aan de school der Binnen straat en verhuring van den vijver en den mcersch aan de Schietbaan. Wegenis. Aankoop van grond aan den hoek der Binnenstraat -n Groen straat. o°, Bureel van Weldadigheid. Verkoop- van grond te Haellert en i*« Mijlbeke Aanvaarding van legaat De Vos. 7° Kerkfabriek van Sl-Jozef. Aflossing groudrente. 8° Toelage aan leergangen voor kleer makers. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd: Aalmoesenier van liet garnisoen le Gcni, den E H. Bert, Aalmoesenier der Vla mingen te Parijs. Onderpastoor van St. MartinnsfAkker- gem) te Gent, den E. H. Verbeeck, onder pastoor te Oostacker. Katholieke W erkmanskring. Wij hebben de eer de belanghebbenden te berichten, alsdat ons Bestuur, in zit ting van 12 Juli 1912, besloten beeft, hoegenaamd geeno benoodiglieden, be- hoorend- aan den Kring, (stoelen, tafels, banken, enz.) nog in leen of in buur le geven, te beginnen van 1 Januari 1913. Wij bepalen dien datum, omdat de kringen die zouden leesten vastgesteld hebben voor de kennisgeving van dezen maatregel en die gewoonlijk voor de uitvoering ervan deze benoodiglieden bezigden, hunne schikkingen zouden kunnen nemen voor de feestelijkheden welke zij na voornoemden dal tun zouden op touw zetten "t Blijft dus verstaan van lieden af lol Nieuwjaar 1913, indien er zich op dien dag in den Kring zelve geen feesten of vergaderingen voordoen, behouden wij -den vroeger hestaanden maatregel, voor onze katholieke vrienden die over aan geduid- voorwerpen zouden willen beschikken. Er is echter streng verbod gegeven in den Kring, iets te laten volgen zonder schriftelijke toelating, onder teek end door K. H. Van Laere,Bestuurder, Stoofslraal, en den Sok rota ris,. C. De Kegel, Kapelleslraat 10. tenzij in lmn bijwezen. De afdedingen, gestichten en maat schappijen die gewoonlijk óver (le feest zaal een of meermaals 's jaars beschikken voc.r f-est n, bijenkomsten of ijsd lingen, zijn verzocht telkens de toelating schriftelijk ervoor aan te vragen aan het Bestuur van den Werkmanskring, min stens EENE MAAND op voorhand, ton einde te vermijden dat de Kring zelve zijne vergaderingen enz. niet moe! ver schuiven voor anderen, en tevens dat twee of drij inrichtingen soms op het laatste oogenblik denzelfden dag bepalen. Met Bestuur. Kerk van Sint-Martinus. Maandag aanslaande, 7 October, maan- delijkscho Vergadering voor de Huismoe ders der Heilige Familie. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, oj> Zondag r> October 1912, M. Van Caélenbergh, L-opoldstraal. Doet geen enkele aankoop zonder d3 groote magazijnen Merchie- Pede Huidevettersstraat, Brussel, te" bezoeken. Linnen, Breiwerk, Hand schoenen, Wollengoederen, Confecties, Dekens, Tapijten, enz. Tentoonstellingen te koop stellen der nieuwigheden voor den winter. A. S. AALST. 50-jarig kloosterleven. Zondag was liet een oprecht heuglijk leest bij de Eerw. Brooders van Maria, waar men Broeder Felix, in de wereld P. Speelman, geboren te Sint-Gillis-Waas, vierde, die in liet jaar .1892 zijn gelofte heeft gedaan De groote plechtigheid be gon om 9 ure met eene Mis van dank zegging, gezongen door den Eerw. Heer Ruys, bestuurder te Ledeberg, neef van den jubilaris. Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde dor Lange Zoutslraat dichter bij de Groote Markt, in n° 45. AALST Diefstal - In den nacht van Donderdag tot Vrijdag zijn dieven binnen gedrongen iu den -llegoedwinkel van Frans Van dei Spiegel. Koolstraat, en Imbben er voor een 200 frank aan Klüerstofleii gestolen. Men heelt vermoe dens. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VaN DEN BEKGH JOURET. Korte Zout- straal. 41 Aalst. AALST Brand. Vrijdag avond rond 8 1/2 ure is er brand ontstaan in de magazijnen van M. G. De Coninck- Vaii den Bossche. Het vuur was snel uitgedoofd. De schade is gering. Er is niets geheimzinnigs in de bloed armoede. Deze ziekte is hel gevolg van een gebr-k in de samenstelling van hel bloed, een gebrek dal uit verschillende talrijke oorzaken voortkomt. Het middel beslaat in het teruggeven aan bet bloed van de normale samenstel ling die bel verloren heeft en van zijn rijkdom aan roode bolletjes die is ver minderd. I)e Pink Pillen zijn bereid met bet doel aan het bloed geheel z;ne zuiverheid en geheel zijn rijkdom weer te geven. De Pink Pillen -geven, om zoo te zeg gen, bloed met iedere dosis. Indien gij bloedarm zijl, dat wil zeg gen, indien gij u niet krachtig gevoelt, indien gij er slecht uitziet, indien gij dikwerf schele hoofdpijn hebt, indien gij duizelingen of oorsuizingen ondervindt, en indien uw werk u te moeilijk valt, vraagt dan aan de Pink Pillen u le onder steunen. Gij zuil, dank die Pillen, u spoedig beter gevoelen. Ziellier een voor beeld van belgeen de Pink Pillen kunnen doen wij zouden, indien wij meer plaats hadden, u honderden dergelijken kunnen noemen Mejuff. G. M. N'ass, geboren de Vries, wonende Blasiusslraat te Amsterdam, schrijft ons Ik was zeer blocdarm en zager heel slecht uit Ik bad zulke hardnekkige schele hoofdpijnen en herbaalde duizelin gen, dat ik menigmaal ongeschikt was mijn werk te doen. Ik at zeer weinig en was zeer zwak, en zoo raakte ik dadelijk builen adem, wanneer ik wat snol moest loopen of een trap opklimmen. Ik heb versterkende middelen gebruikt, maar zonder iels anders dan een voorbijgaande verlichting te ondervinden. Eindelijk heb ben personen mijner kennis, die zich over de Pink Pillen te verheugen hadden, mij erg aangespoord er gebruik van te maken Ik heb de Pink Pillen genomen en dat uitstekende geneesmiddel heeft mij zoor spoedig een uitmuntende gezondheid doen weervinden Zij zijn verkrijgbaar in allo apotheken en in het depo' Apotheek Domevillc», 6<» Waterloolaan, Brussel. Fr 3,50de doos; Fr. 17,50 di zes doozen, franco. Depot, te Aalst, apotheek Callebaul, Botermarkt. AALST. (lulden Jubelfeest. Woensdag 11. vierde Mevr. Calharina Coessens, echtgenoote Van Stvvendael, beter gekend onder de benaming van Xe/je Coessens, haar Gulden Jubelfeest van 50 jaar vroedvrouw in de stad van Aalst. Reeds van vroeg in den morgein! waren de geburenhuizenderZonnostraat bevlagd en versierd. Eene plechtige Mis van dankzegging werd 0111 10 uren gecelebreerd ter Sint Martinuskerk welke door familieleden, vrienden, kennissen en geburen talrijk werd bijgewoond. Na'de Mis hield Je Z. E. H. Pastoor-Deken Roelandts ene treffende toespraak en overhandigde aan de Jiib dans-o, als blijk van ven ring en genegenheid haar paaohtig welgelijkend portret. Van de kerk begaf de Jubilarisse zich ten sladhuize alwaar zij door de stedelijke overheden werd ontvangen, gelukgo- wenscht, een geschenk en don eerewijn aangeboden. Na de voltrekking van 't officiecle ge deelte der feest, werd de Jubilarisse naar hare woon teruggevoerd, alwaar zij de i lukwenschen van vrienden, kennissen en geburen ontving. Gansch den namiddag waren er aller hande vermakelijkheden 's Avonds was het algemeene verlichting der gebuurte en werden ten kioskc op 't pleintje voor de deur der Jubilarisse geplaatst, con certs gespeeld die eene talrijke menigte derwaarts lokte De Moeders zeggen ik wil niet meer zijn zonder Wonderbalsem Pasteur tegen uitwendige ziekte. 1 fr Aalst, Bonnor, De Valkeneer en in alle apo theken. AALST. Donderdag namiddag is or ton nadeele van De Strooper Frans, schil- dersgast, Gentschen steenweg, eene som van 39 fr. gestolen. De rugpijn. Oor en zicht troebelen. De oortroebelen, oortuitingen, klokke geluid, fluitingen, beantwoorden zeer dikwijls eene nieraacdoening (gew. len den:. Het is hetzelfde met de zichltroebelen mot zwarte vlekken voor de oogen, ver gelijkbaar aan vliegen, mist. enz. Deze kentcekens door hunnen duur, hunne kracht zijn eene aanhoudende bron va.i vermoeidheden,bekommernis, krach teloosheid. Indien eene eenvoudige rugpijn zich gedurende langen tijd doet gevoelen en dat er dan de hierbovengenoemde troe belen bijvoegen, zijn zij wel onderdanig aan eene nieraandoeiiing. De onfeilbare werking der Foster Pillen voor de nieren (Aalst, Apotheek De Valkeneer, 15 Esplanadeplaats; op de oorzaak zelf van deze pijnen is ieder dag bewezen door uitslagen die zelfs alle hoop overtreffen. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 0 doózen voor 19 fr.t of vrachtvrij per post. - Algemeen depot voor Belgie Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 01, Goudenberg, Brus sel. - Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen vooi- de Nieren weigert of doet 11 terugbeta len als het hierne- venstaande merk niet draagt 13. Bij een dokter van Brussel werden steenkolen gelost. Na vertrek der voer lieden stelde men vast, dat er 2000 kilos ie weinig werden geleverd. Daar de dokter het voorgaande jaar insgelijks werd bedrogen, verwittigde hij ditmaal de policie. Agenten troffen de drie voer lieden aan in de .laak Jourdansstraat,. Eene der karren stond er nog geladen. De drie voerlieden werden naar het com missariaat (ier 6e afdeeling geleid, waar proces-verbaal tegen h m werd opgesteld. De dokter ontving nu de kar steenkolen, welke de drie vrachtvoerders hadden achtergehouden. Om de voor te komen of te bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is hel. beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL Maandag werd in de kerk van Zwijnaarde, de jaarlijksche dienst opge dragen, lot lafenis der 0 erledene inwo ners van de gemeente. Na den dienst werd de relikwie van den H. Cornelis, waarmede de geloovigen waren gezegend, uitgesteld, voor hel publiek dal op dien dag van wijd en zijd naar de kerk stroomt. Toen rond den middag de koster iu de kerk kwam, stelde hij met ontzetting vast, dat de relikwie, die nogtnris geene groole kunstwaarde heeft, verdwenen was. De giften die op een schotel en nevens de relikwie lagen, waren onaangeroerd, een bewijs dat de dief het niet gemunt had op het geld, maar wel uit godsdienst- haal gehandeld heeft. Het is te hopen dat men dien kerel spoedig ontdekke. De bewoners van Zwijnaarde zijn over deze heiligschendend)' daad zeer veront waardigd. Lijk er vele zwakke personen en arm van bloed zijn, rekenen wij liet ons ten plichlconze lezers te laten weten dal de Pil van Dr Wallhéry een Ware schat van krachten en kloekheid is. Wordt overal verkocht. Fr. 0,75 de doos. De porcel' inhandelaar, Arthur Legrand, van Boisies, was met zijn span le Erquelinnes op ronde langs de Samber. Hij verliet de woning van een sluiswach- en staple iu zijn rijtuig. Het paard ste!;, 'rdr en sprong de Samber in. M. Legrand riep om hulp doch ondanks de spoedige reddingswerken, kon men slechts het lijk van den man ophalen. Het paard is ook verdronken. M. Legrand was 51 jaar oud, gehuwd en vader van 0 kinderen. kig maakt een zacht, rein gezicht, jeugOig, frisch uiterlijk, een blanke en verblindend schoon teint. Dit alles ae echte DADA-ZEER van Bergmaan Co., Brussel a 75 Cts. per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Maandag nacht hebben die\en op de Zeeuwsche Klinge, bij landbouwer Lode wijk Van Doorselaere de ijzeren staven van voor een klein vensterken gezaagd, en zijn aldus in de woning ge drongen Binnen huis hebben zij de kassen open gebroken en een belangrijken buit ge maakt. Al het goud en zilverwerk helt ben zij meegenomen, alsook verschillige bankbiljetten van 100 en 50 frank. De inwoners hebben niets gehoord het was slechts Dinsdag morgend, dal de diefstal ontdekt werd. Seffens werd de Holland- sche en Belgische policie verwittigd Dinsdag namiddag, rond 2 ure, ont moetten de veldwachters van Capelle- brug en de Zeeuwsche Klinge. twee jon gelingen die hun verdacht voorkwamen. Een hunner Jozef Fierens had nog bij landbouwerVan Doorselaere als paarden knecht gewoond. De twee kerels gingen don weg naai de statie der Belgische Klinge op. De veldwachter van Kapellebrug reed per veto onmiddellijk den veldwachter Goossens der Belgische Klinge verwit tigen. In de wachtzaal van de statie zat Fie rens. Men hield hem aan en men vond hem in bezit van een briefjes van 40 gul den, een briefje van 50 fr. drie briefjes van 20 fr. eene gouden halsketting van 25 gulden, twee zilveren ringen met gouden plaatje, s rijksdaalders, 3 gulden', 3 dubbeltjes en 1 kwaartje. Die Jozef Fierens, geboren te Kiel- drccht, is een deserteur van het Belgisch leger, en woont nu op Sint Janssteen. Hij deed aan de policie volledige beken tenissen en noemde zijnen medeplichtige. Zij waren met tweeën geweest. Wij vernemen dat de andere dief. Alois Belterham, wonende insgelijks op Sint Janssteen, door de twee veldwachters, rond 5 ure, is aangehouden Deze had de andere waarden op zak. Fierens werd 's avonds rond 8 1/2 ure, per rijtuig door drie gendarmen van Sint Gillis naar Dendermonde overgebracht. Belterham zit Op 't HoHandsch in 't droog. Vlaamsche Hoogeschool. Het verschijnen van het Augustus-Sep tember nummer van de Vlaamsche Hoogeschool zal vertraging ondergaan daardoor, het antwoord op den brief van Destrée hel verzamelen noodig gemaakt heelt van talrijke gegevens die de beves tigingen van het socialistisch Kamerlid zoo Ongenadig vernietigen, dat er niets van overblijft. De getrouwe lezers van het orgaan der Vlaamsche Hoogësehool-Coininissie zullen tevreden zijn. Oude geschiedenis. 1792 November. Omtrent half 9bre syn alle de teekens van het buys van Oostcn- ryk, soo stand beelden als schilderyen by ordre van de franscho afgedaon want het stand beeld van Kyser Cirel d-1. V" op de vrvdag merkt tot Gend is om verre, gesmeten, ook een algen «fgebrol. u, als ook den dry pikkel buyten Gend i.oL Aelst is den koperen a rent van het slad- lmys afgedaen naer dat hij dacr maor tweejaeren hadrieopgestaan want inden patriotten lyd heeft daer den leeuw opge- staen, ook syn in de groole kerk weg genomen de wapen schilden van Maria- -Thoresia en van den Keyser. Nieuwerkerken. Den 25' deser is het buys van d'hoirs Hendrik Callebaut aandequaedestraeteafgebrandmetschuere en stall*' en al dat' er in was.kleederen en lynwaet, zynde op eenen zondag ten elf uren voor noen. Cies Verschueren in Minard- schouwburg. Gent. Het grootste blijspel dat wij ooit zagen, is wel Cies Verschueren dat verleden jaar 30 opvoe ringen telde en dal door iedereen mag gezien worden. Alleenlijk voor l malen wordt het nu gespeeld. En wie kont M,ne Boudin-Wante niet, die zoo beminde artiste die met Henri Van Daele, Vande- wiele. Van Ovorberge en Neyrinckx eene geheel e zaal gedurende 3 uren doen schaterlachen. Allen dus naar Minardschouwburg op Zondag 13 Oktober 0111 2 1/2 uur, om een aangenarnen Zondag in Gent door te brengen. Men kan zijne plaatsen doen voorbe houden per lelephoon n" 1673, alle dagen van 10 tot 4 uur, of per brief, gezonden aan hel Bestuur van Minardschouwburg. Op de Waalsche Sociale Week te Manage legde Minister Car- tonde Wiarl de volgende verklaring af naar aanleiding van de dreigementen der socialisten met algemeene werkstaking en aldus eene hervorming willen afdwin gen met het mes op de keel. Deze houding doet ons denken aan t iemand die u zou vragen met hem te redeneeren, maar 11 terzei vel ti jd een revolver onder den neus zou steken. Een gouvernement dat zich in zulke voorwaarden tot een ge Sprekzou leenen, zou zijn plicht onwaardig zijn. Meer heb ik niet te zeggen. De roode grootsprekers mogen ver zekerd zijn dat ze met hunnen bluf nie mand zullen den schrik Op 't lijf jagen mi 1i.1t de overgroote meerderheid van t Bel gische volk den Minister zal toejuichen Paarden in België. Blijkens de laatste opgemaakte statistiek, zouden er in België 271.527 paarden zijn, hetzij 4 per honderd inwoners. Henegouwen heelt er bel incest 53,00o. Dan volgen Brabant, met 42.UUÖ; West-Vlaanderenmet 35.000 Namen, Oost-Vlaanderen, Luxemburg, Antwer pen en Limburg. Er woorden jaarlijks in België 45.000 veulens geboren, zoodat niet mag gezegd worden dat de republiek der schimmels met ontvolking is bedreigd. Schouwburg van Aelst. Koninklijk Zang- Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'T LAND VAN RIEM Opening van het Tooneeljaar1912-1913 met TWfcE PRACHTOPVOERINGEN van Willi. Meyer Förslyr's meesterstuk Tooneélspel in 5 bedrijven naar hel Duitseb Zondag 6 October te 17 1 uur AVONDVE RTOONING Zondag 13 October te 15 uur NAMIDDAGVER TO ON ING Orkest en koren onder leiding van M. Jozef Cammaert, Bestuurder. PRIJZEN DFR PLAATSEN Benedenzaal Voorbehoudene van n' I tot en met 60. tr. 2.50. Volgende num mer- fr. 2,0o. Niet voorbehoud i.c fr. 1,50.- Balcon Voorbehouden!' fr. 1,5". Niet voorhehoudenc Eerste rang fr. 1.00 Tweede rang fr. 0,5u. Het nummeren van voorbehoudene plaatsbewijzen voor de twee vertoonin- gen zal aanvangen Zondag 29 Septem ber, to9 uur, ten lokale bij M. Felix Van Laiiduyt, Groote, Markt. N B. De namiddagvertooning van Zondag 13 October zal eindigen omstreeks 19 uur. Katholieke Burgerskring. Hel jaarlijksch Avondmaal zal plaats hebben op Zondag 3 November 1912, om 7 ure 's avonds. Een inschrijvingslijst zal de leden Ion huize aangeboden worden. De inschrijvingen voor den prijskamp met de kaart, zullen geschieden op Zon dagen 13 en 20 October aanslaande, ten lokale van den Kring, RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Verzet. Adiiel Van Melckebeke, dienstknecht, te Vliorzele, verwezen lol 1 jaar gevang met ontzegging zijner bui gen echten. voor aanslag legen «l- eer baarheid, had verzet aangeteekeml dat door de rechtbank niet ontvankelijk ver klaard werd. De abonne's van ons blad ontvangen bij dit nummer een proefexemplaar van de boeiende Nieuwe Vlaamsche Illustratie. Deze inderdaad fraaielllustraliespreekt voor z.eh zelve, wij behoeven haar niet aan Ie prijzen, niet te wijzen op de aulueele platen, op de goed verzorgde bijschriften, op den zeer lagen prijs (3 60 fr. per jaar, franco per post 4,30 fr.) en de bovenhand van deze illustratie op dergelijke 111 ons land wij behoeven dit alles niet te doen omdat elk lezer zich daarvan kan overtuigen. Hel blad zelf is de beste aanbeveling. Wie geen exemplaar ontving, gelieve slechts aan le vragen. Onze abonne's, die ons blad per post ontvangen, worden eveneens op aanvrage gaarne een proefexemplaar van deze illustratie GRATIS ter kennismaking toegezonden. Wij twijfelen niet of al onze lezers zullen bereid gevonden worden, gebruik le maken van deze gelegenheid om zich tegen een geringen prijs den eigendom te verzekeren \an een illustratie, die voorzeker een blijvend en nuUig sic aad van elke leestafel is. Men vuile het inteckenbiljet, voorko mende ouder de aniioncen. 111 en zetido het aan het bureel van ons blad.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2