De oorlog op den Balkan. DE POLITIEKE TOESTAND. KERK VAN SINT- MARTINUS GROOTE ZENDING Allerhande nieuws. Ook de Montenegrijnen hebben hunne bijzondere krijgsgezangen Van een dezer is het refrein als volgt Bergbewoners, ijlt toe van uwe bergen Komt en werpt u allen op den vijand. Het Grieksch volkslied is het werk van den dichter Lalomos. Het steunt op vroegere gebeurtenissen en 't luidt Oh vrijheid, u herken ik aan het scherp van uw vreeselijk zwaard. Ik herken u bij het zien van uw we- reldbehoerschend verschijnen. Ontstaan uit de duizendtallige graven der Grieken. Heldhaftig als vroeger, oh vrijheid verheug u dan thans. Het Bulgaarsch krijgslied zegt hel als volgt Bruischt.bloedige wateren van de Maritza De verlaten weduwe we- nt droef, Haar hart is doodelijk gewond. Het Turksch krijgsgezang zegt alzoo Oh vrijheid, zuster der rechtveerdig- heid, dank aan u zoo verheugt zicli nu eenieder. Gij altemale, Allah's krijgers, gij verdient schitterende kronen. Oh roemrijk leger, dankzij u, zoo verheugt zich eonieder thans. Oh vrijheid, gij moet het hemelsch ros bestijgen, dat vreugde zwaait 1 Een zeeduivel van gewicht. Spaansche visschers hebben op de kusten van Maroko een rog gevangen, der soort gemeenlijk genoemd zeeduivels, die groot genoeg was om op een Vrijdag moeder ziel alleen de vischmarkt van een provin ciestadje te voorzien Het monster inder daad, was 4 m. 80 c. lang en 60 cm. dik, het woog 900 kilogr. en moest aan wal wordon gebracht door middel eener kraan. Dit is, naar 't schijnt, nog de grootste rog niet welke in de streek werd gevan gen. Men heeft er gezien die tot 7 meters lengte hadden, met 1,50 m. dikte. Deze die maar geleden heeft van zijne eigene kwalen kent den prikkel niet der ergste pijn wij lijden door onze kinders veel meer dan door ons zei ven. Onze beste vreugden en onze meeste bitter heden komen ons van hen. Fléchier. A bas la calotte De heer Go blet d'Alviella heeft in zijn artikel, ver schenen in de Revue de Belgique, waar van we reeds hebben gesproken, ook gezegd dat de kreet A bas la Calotte het hoofdpunt moet blijven van de politiek der Belgische liberalen. De Belgische liberale partij, zegt de heer Goblet, heeft niet enkel een poli- tiek program, maar ook een financiëel, - ekonoraisch en maatschappelijk pro- gram Maar het is ook waar, dat geheel on"»: liberale) politiek begrepen is in - deze vier woorden A bas la Calotte. r> En dat men niet kome zeggen dat deze kreet geenen zin heeft, en geene rekening houdt van do wezenlijkheid der zaken. Die kreet beteek ent vooreerst, dat niets van ons programma zal kunnen verwezenlijkt wor ten, zoolang wij on- derde almachtige heerschappij van de geestelijkheid zullen staan. - Om goede landelijke wetten te ma- ken, om het onrechtvaardig stelsel der belastingen te hervormen, om de poli- tieke gelijkheid in te voeren, om de verdediging van ons grondgebied Le verzekeren, is bet noodzakelijk dat de almachtige invloed van de woeke- - rende geestelijkheid vernietigd worde.» Ziedaar wat de geuzengraaf Goblet d'Alviella schrijft. En de geuzengraaf is de eerste de beste niet hij is een der kopstukken van het liberalism en der groote waanligheidsbekloeders van vrij metselaarslogiën, door welke zijn artikel wellicht is ingegeven en herzien. Uit die woorden blijkt dat, het eerste wat de liberale partij doen moet. is den invloed vernietigen van de geestelijkheid, of ten minste hem te keer te gaan. In 1879 bobben we gezien op welke manier de geuzen de hand aan het werk wilden slaan. Een volk dat leeft. Te Mans, in Frankrijk, is er een nieuwe Bisschop Mgr de la Porie Zooals ewoonlijk was er aangelegd om den nieuwen prelaat plechtig in te halen, maar de burgemees ter of meier, die een fanatfeke radikaal is, verbood alle betooging en stoet. Het volk heeft dien fanatieken slad- huisbaas echter een klinkend antwoord gegeven. Meer dan tien duizend personen wachtten den Bisschop aan de statie af, en als Mgr de la Porte in een open huur rijtuig was gestapt, ging heel die massa met hern mede, bloemen in zijn rijtuig werpend en zingend liet Credo - en liet Te Deum De Iuchlviieger Grazzioli, die boven de menigte zweefde, liet eene prachtige bloemengarve in liet rijtuig van .den Bisschop vallen. Het volk juichte hem g-estdriflig toe en do nieuwe prelaat heeft een schooner inhaling gehad dan er ooit officieel hadde kunnen ingericht worden Bij de geboorte van een tweeling in Congo. L it eene in België toege- men briefwisseling leest men daarover liet volgende - Nabij het dorp Ndcmba gekomen, ontmoette ik een inlander, die mij zeer vriendelijk tweemaal groette, en wel om dat hij vader was van een tweeling, en kele dagen geleden geboren. Ik vernam alsdan dat die gebeurtenis voor hem en zijne familie eene goede zaak was. Zie hier daar voorbeelden van - Den dag dat tweelingen ter wereld komen neemt de vader een koppel fluiten en gaat het nieuws aan het dorp verkon digen op eene eigenaardige wijze, wat de dorpelingen door den volgenden zin ver tolken - Tuakulela betu babidi ne Kanku ne Tsbibwabwa. (Wij hebben liet licht ge schonken aan een tweeling, Kanku en Tsbibwabwa) (Verplichte namen'. - In Congo worden vele nieuwstijdingen medegedeeld door fluilklanken tromge roffel, enz. Nu, de fluitspeler heeft aan eiken schouder een voorwerp hangen, bestemd om de gelukwenschen gaven in eten en drinken, le ontvangen twee knapzak ken als het jongens zijn, twee kalebassen in geval hij met meisje wérd gezegend en een knapzak en eene kalebas, zoo liet geslacht verschilt. Als hij aan tafel gaat zitten, moet de fiere vader uit twee schotels eten, uit twéé potten drinken. Verdeelt men de geschenken na den dans, dan wordt hij eveneens begunstigd. Hij zal twee lepel tjes zout. twee lappen stof in plaats van een ontvangen en wie hem dal schenkt, moet hem dat geven hel eene met de rechter- en het ander met de linker hand. Deze winstgevende wandelingen duren ongeveer acht dagen. Het is met het woord als met een pijl, eens geschoten keert deze naar de snaar der boog niet meer terug,gelijk hel woord naar de lippen niet meer wederkeert. Bagavadum, (heilig boek der Hindous.) De Vlamingen en de Gentsche Tentoonstelling.— Volledige over eenkomst In een Zaterdag, 19 Oct. gehouden bijeenkomst der leden van het Vlaamsche komiteit, met het bestuur dt r Tentoonstelling, is eene volledige over eenkomst bereikten onmiddellijk onder teek end. Wij zijn gelukkig dit nieuws te kunnen meededen en meenen dat nu liet eerste woord moet zijn Vlamingen, nu als een man gewerkt voor liet welgelukken dei- Ten toonstelling. Kljnk trekken. De liberale Jour nal de Monsheeft eene inschrijving geopend ten voordeele der algemeene werkstaking. Dat belet niet dat liet blad schrijft Indien liet katholiek Gouvernement de werkliedenpensioenen verwozen- lijkte op den voet van eenon frank daags met de medewerking van den werkman, den patroon mi den Staat zouden ai de partijen !vi ééns zijn <>m zich daarbij aan te sluiten. - Het algemeen stemrecht, evenals alle andere manieren van stommen, heeft maar een bijkomend belang. 'L Schijnt dus dat Le Journal de Mons ook al het Zuiver Algemeen Stemrecht nog al gemakkelijk zou laten schieten. Le Carillonliberaal blad van Oos tende, geeft hel Bergensdie blad gelijk. Overzicht. 't Is nog ai belang wekkend om vast lo stellen de meest gezaghebbende liberale bladen bestrijden met handen en landen de algemeene werkstaking. Onder andere VEloile Beige en Le Pelil Bléu van Brussel Le Journal de Liége Le Matin, van Antwerpen en die schijnen ook al min en min ingenomen uiel hel Zuiver Algemeen Stemrecht evenzoo Le Journal de Mons, van Bergen, en Le Carillon, van Oostende. Alleen te Gent, blijven de tolken der- liberale associatie hardnekkig het Zuiver Algemeen Stemrecht genegen en werken onderduims de algemeene werkstaking in de bami, zooveel mogelijk hun best doende om le doen gelooven dat liet de schuld niet zal zijn der socios indien ze uitbreekt. De socios zullen bij de eerste gelegen heid aan die bladen, die voordeelig afste ken bij de andere liberale bladen, eene verdiende buide brengen. In Vlaanderen.. Fransch. Maandag voormiddag moest voor de Boetstraffelijke Rechtbank van Anlwer pen een luitenant van den loldienst getui gen in eene zaak van veesmokkelarij, gepleegd in den omtrek van Antwerpen. De beambte kon geen Vlaamscb, alhoe wel hij hel Vlaamscb proces-verbaal bad opgemaakt. Een dagbladschrijver, aldaar aanwe zig, moest als taalman optreden. Aan de Bulgaarsche grens. De Turken zonden vluchten door paniek bevangen. •Sofia. 21 Oct. De Bulgaarsche troepen .rukken in alle richtingen voort. De Turkscho troe pen trekken zich. door paniek bewogen, terug, met achterlating van geweeren, houwitsers, schietvoorraad en levens middelen. Londen, 21 Oct. Naar uit Sofia gemeld wordt, zouden de Bulgaren niet alleen Kick Kilisse inge nomen hebben maar ook de beide oevers der Maritsa bezet, hebben en den spoor weg, die, naar gezegd wordt, onbescha digd is. De Turken er Leunen 'ie inneming van Moest a fa-Pasja. Constanlinopel, 21 Oct. De Turken hebben Moestafa-Pasja ontruimd, maar zijn opgerukt in de rich ting van Harmauli. Sofia 21 Oct. Bij Kloin-Tirnowo hebben de Bulgaren een eskadron Turken gevangen genomen. De strijd tij Kirk Killissé. Sofia, 21 Oct., half 9 's avonds. Volgens inlichtingen uit zekere bron hebben gisteren en vandaag in de buurt der vesting van Kirk Kilissé, waar het gros der Turksche troepen stond, ver woede gevechten plaats gehad, die nog voortduren. Constanlinopel, 21 Oct. Men verwacht beden avond de aan komst van 200 Bulgaren, krijgsgevangen genomen in de buurt van Kirk Kilisse. Sofia, 21 Oct Volgons de dagbladen bemachtigden de Bulgaren Tchermen, eene sterke vesting op9kilora. van Audrinopel en van waar zij die stad kunnen beschieten. (Het innemen van Tchermen wordt ook vermeld in een telpgram uit Sofia aan Standard Bij den aftocht uit Moestafa Pasja werden nog 100 Turken krijgsgevangen genomen. Londen, 22 Oct. Men seint uit Sofia aan Daily Tele graph dat do aanval op Kirk Kilissé zoo snel is gebeurd, dat 20.miO Turken krijgs gevangen zond genomen zijn. Men zou eeu wapen voorraad buit gemaakt hebben, voldoende om een heel legerkorps voor drie maanden te voor zien. Al de forten ten noorden van Andri- nopel zijn reeds ingenomen door de Bulgaren, die nu dc si ad omsingelen. KATHOLIEKE VLAAMSCHE HOOGESCHQO'„.UITBREIDING Het Bestuur der K. VI. H kende den datum niet waarop de ALGEMEENE ZENDING in de stad zou aanvangen toen het.de openingsvoordracht van E I' Ja cobs S. J. over «Pausin Joanna-, vast stelde op Maandag 28 October. Deze voordracht wordt nu verschoven op een dag die later zal aangeduid wor den. Zekere bladen zeilen don veldtocht voort ten voordeele eener verzwaring dei- wet van 1909. Het blijft ons even moeilijk er nu een oordeel over te vmIou als over acht dagen meest met de ministers omgang hebbende leden van Je rechterzijde r niet beter over ingelicht zijn dan wij. Wij hebben er verscheidene ondervraagd en zij ver klaarden ons dosaangaande geen de minste mededeeling ontvangen te hebben. Men moet dus de zoogezegd «offieiouse» inlichtingen enkel met voorbehoud aan vaarden Al wal men aan verklaringen van gezag hebbende bron bezit is die van M. Woeste, in de zitting van de afgevaardigden der kringen en die als zijne meening uitdrukte dat hel begin van den zittijd zou ingeno men worden door het vraagpunt van algemeen stemrechten van do algemeene werkstakingen die er bij voegde dat, wat hem betrof, hij genoegzaam betrouwen had in het doorzicht van hel hoofd der regeering, om te zeggen da', liet gouver nement den toestand niet zoo verkwik kelen door het opwerpen van vraagpun ten, die vrees of bangst zouden doen rijzen in hel land, Men ziet overigens moeilijk in hoe, bij liet vraagpunt dor herziening, het vraag punt der legeraaiiwerving zou worden opgeworpen. Daarbij, als men de vroegere verkla ringen, in de Kamer afgelegd, opdelft dan mag men tol het besluit komen dat de aan de regeering toegeschreven ont werpen ofwel ingebeeld, ofwel aanzien lijk overdreven zijn. Inderdaad, hij de bespreking der wet van 1909, verklaarde M. Schollaert e Indien de Kamer het mij wel veroor loven wil, zal ik bewijzen dat ik, met één zoon per huisgezin, voldoende manschap pen heb (Annales Parlementaires, bl. 2144 en volgende). De verslaggever, M. Poullet, bevestig de dat het ontwerp «beantwoordde nan de tegenwoordige behoeften het zal aan de bevolking de weldaad eener betere verdeeling der militaire lasten verze keren En toen M. Hcndcrickx onderbrak en uitriep dat het de algemeene dienstplicht was, antwoordde M. Poullet Neen, er is geen kwestie van alleman soldaat en wij zijn cv ver af Generaal Hellehaut verklaarde van zijnen kant dat het ontwerp, zonder twijfel, de vermeerdering van contingent leverde, noodig om op zekere wijze de getalsterkte te leveren. M. de Broquevillc, in antwoord aan hen die algemeenen dienstplicht vroegen, zegde Ook daar zult gij enkel een ingebeelde gelijkheid doen ontstaan, on gij zult, ik h"rhaal het, het land onder een nutteloozen en gevaarlijken last ver pletteren ik oordeel dat het gouverne men I wijs werk verricht als men de getalsterkte beperkt bij het overeen gekomen cijfer. Eindelijk, van zijnen kant verklaarde M. Levie dal de wet van 1909 op duurza me en difinitieve wijze de onschendbaar heid van het land zou verzekeren. (Anna les Parlementaire, bl. 2418). En nu zijn er menschen die komen be weren dat het gouvernement alleman soldaat zou voorstaan. Dat ze dit toch eens overlezen en dan zullen ze zien hoe ze zich bedriegen. Het duurzame en defi nitieve zou slechts twee jaar hebben ge duurd Het is noodig naar de verklaringen der regeering to wachten.De omstandigheden kunnen veranderingen doen ontstaan, proefnemingen kunnen falen en iedereen zal met aandacht de uitleggingen aanhoo- ren. In afwachting daarvan onthouden wij ons van alle polemiek met de ultra- militaristische bladen. De Katholieke Vereeniging van Brussel houdt Zondag aanslaande eene vergade ring voor hare 700 arroudissements-afge- vaardigden, ter bespreking van den poli ticken toestand. Men denkt dat het militaire vraagstuk te berde zal komen. Hoe wil men dat doen als men de ont werpen der regeeriug niet kent, als er feitelijk geen regeeringsvoorstel bestaat (Brusselsche correspondentie van het Handelsblad.) STAD AALST De Missie zal aangekondigd worden Zaterdagavond door hel luiden der klok ken van al de kerken en kapellen der stad Opening der Zending Zondag aanstaande te 4 uren, Lof. Kruisplanling, Groot Sermoen, door den vermaarden volksredenaar den Eerw. Pater Bouckaert. Zang door al het volk. De Missiezangen zullen uil gedeeld worden aan de deuren der kerk. Dat iedereen op zijn post weze AALST. Diamanlén Bruiloft. Maandag 11. vierden do echtgenoolen Wauters-Schors, hun diamanten bruiloft. De Korte Ridderstraat was te dezer ge legenheid bev'lagd en versierd en al de geburen vierden het jubelfeest der twee brave ouderlingen meê. Eene plechtige Mis van dankzegging werd ter St-Josepliskerk opgedragen, welke talrijk werd bijgewoond en waar na ontvangst door de geburen en aanbie ding van geschenken. Ter oorzake van liet ongunstig weder konden de algemeene verlichting en de serenade door de fanfaar Willen is Kun- n plaats hebben die voorzeker ei v.- talrijke menigte zouden ingelokt hebben. God geve aan de jubilarissen nog vele gelukkige jaren AALST. In den nacht van Zondag op Maandag, zijn dieven in t werkhuis van den Staa', Kcrrébroek, hij middel van braak en beklimming gedrongen en hebben er voor 250 fr. gereedsc.haj ge stolen. Eene klacht is bij de policie inge diend. LEDE. Zaterdag morgend stelde de meid van den landbouwer Steenhout, wijk Vijver, vast dal het wasgoed dat in den hof te bieeken lag gestolen was. Er ontbraken 3 lakens, 3 handdoeken, 4 servetten en verscheidene kinderkleede- ren. De policie heeft zware vermoedens. LEDE. Maandag rond 5 '/2 u,,o 's namiddags ging Raman Kugeen.i9j oud, inden Rymeersch gras maaien. Hij droeg een gedeelte in eene mand naar huis en bij zijne terugkomst in den meersch bestatigde hij dat zijne zeis was verdwenen. Na, goed te hebben rond gezien, vroeg hij aan twee mannen die aan 't kappen van eenen boom bezig waren of zij niet hadden gezien wie met zijne zeis weg was. Op 'f zelfde oogen- blik werd in hel bosch een geweerschot gelost 't welk Raman vooral in de beenen trof. Huilend liep het slachtoffer huiswaarts en viel er in onmacht. Een hijgeroepen geneesheer diende den ver slagene de noodige zorgen toe. De dader, waarschijnlijk een wildstrooper is on bekend. WICHELEN. Zondag II. had ter herberg van M. De Leeuw op de Heyde, eene prijsbolling plaats. Verscheidene liefhebbers van Lede en Wichelen waren aan 't spel, toen zekere I). M. kwam twist zoeken. Geholpen door zijne mak kers viel hij de Lodenaars Meuleman en De Corte aan die erg mishandeld wierden. Andere personen kwamen ter hulp en zoo konden de Ledenaars aan verdere slagen en stampen ontsnappen. Eene klacht is ingediend'geworden Dé zwakke personen uitgeput en bloedeloos zullen verheugd zijn te vernemen, dat zij zich kunnen genezen en eetlust, krachtdadigheid 011 moed lot hc' werk herwinnen mot de Pil van D' Raphael. Fr. 1,75. - In de laatste weken werden te Lokeren verschillende diefstallen gepleegd. Twee stoutmoedige diefstallen werden in den nacht van Zaterdag tot Zondag opnieuw gepleegd. Zaterdag nacht zijn dieven bij den bak ker D'Hacns, op do wijk Roosen. nabij het kerkhof, langs de voutvenster in huis gedrongen. Zij hebben het winkel- schofmet 200 frank medegenomen. De dieven zijn terug langs de vont ka mer ver: rokken, waar de kinders sliepen. Toen een der dieven mot zijnen buit over de kamer kwam, was het 10 jarig meisje wakker, het zag den dief met de looglade onder den arm wederom door het ven ster kruipen, doch het dierf niet om hulp roepen. De kerel had zwartgemaakte wangen, wat echter niet belette dat hij door het meisje herkend word voor Jozef De Bock, van dezelfde wijk. Eens de dief weg, riep het kind zijne ouders. Dc policie werd onmiddellijk verwittigd. Denzelfden nacht poogden zij ook te stelen in .de herberg De Patrijs wijk «Boxlaere». Het dak waarop zij geklom men waren, stuikte echter in en zij zagen zich verplicht te vluchten. Al de kousen die gewasschen, buiten hingen, namen zij mee. Zondag voormiddag deed de heer Com missaris bij den verdachte eene huiszoe king. Er werd geld ontdekt, waarvan noch de vrouw, nocli de verdachte do her komst konden aanduiden. Hunne verklaringen nopens het lijdge- bruik waren ook geheel en al valsch, zoodat Jozef De Bock aangehouden werd. Daarna werden ook do broeders Petrus en Gustaaf De Bock opgezocht. Rond 10 ure 's avonds sloegen deze het huis van hakker D'Haens kort en klein. Toen de agenten ter plaats kwamen begon een gevecht \h regel met de agen ten. De policie gelukte erin de woeste kerels op le sluiten. Zij hebben echter verschillende mede plichtigen wier aanhouding ook nakend is De gebroeders De Bock zijn oude ken nissen van liet gerecht en waren de schrik der bevolking. Het parket van Dendennonde is Maan dag namiddag een onderzoek komen doen. De drie gebroeders De Bock, Gustaaf, Petrus en Jozef, werden opvolgenlük on dervraagd. Niettegenstaande de stellige bewijzen, loochende zij alles en stelden zich zeer onbeschoft aan. Tegen alle drie werd een aanhoudings mandaat afgeleverd, wegeqs diefte, in braak met beklimming en doodsbedrei gingen. Om half vijf werden de drie gevaarlijke kerels naar Dendennonde overgebracht tot groot genoegen der bevolking. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voop paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout- straat, 41 Aalst. 1 - Maandag namiddag ging te Schelle, het paard van den landbouwer Van den Berg, op hol, op het hoi De 24 jarige dochter Joanna sprong naar don kop van liet woedende dier. Zij werd medegesleept en tusschen eenen muur en de karletter-lijk gepletterd. Hare borst was ingedrukt, en zij was op den slag dood. Zondag morgend, om 9 ure, is oen 'jarig meisje Marie...., dat mot hare ouders va u de De Klingenaar Gent kwam uit den trein gestuikt, kort na het ver laten der statie van Langerbrugge. Het kind werd bezeerd aan het hoofd en aan den arm. De trein stopte seffens en de ouders liepen hun kind te gemoet, dat er gelukkiglijk goed van af kwam. Verder zijn die menschen met hun meisje te voet naar Gent gegaan, waar zij het kind door eenen geneesheer lieten ver zorgen. liet onderzoek in de zaak van den moord op het meisje Verflieron, van De Klingo, wordt ieverig voortgezet. Dezer dagen werden de vader van liet slachtof fer en zijne vrouw nog ondervraagd. Toen de moordenaar in hunne tegen- wo rdigheid werd gebracht, was hij barsch en ruw. Hij toonde nog geen het minste spijt over de wreede moord die hij op Henriette Vcrflieren pleegde hij zegde Al veroordeelde men mij voor gansch mijn leven opgesloten te olijven, nog zou ik niet zeggen dat ik spijt heb Daarna wilde hij geen woord meer spre ken, zoodat liet verhoor geslaakt moest worden Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 45. Zondag werd te Brussel in de koninklijke parochie (Sint-Jacob-op-Cau- denberg) mot uitzonderlijken luister, de vijftigste verjaring gevierd der priester wijding van den zeer eerw. heer Quirini, pastoor der parochie. Aan vele huizen, onder ander aan het paleis der gravin van Vlaanderen, wap perde de vlag. Een overgroole volksmenigte woonde den dienst in de kerk bij, die rijk versierd en verlicht was. Na den dienst, in welke Mgr Evrard een treffend gelegenheidssermoen pre dikte, en liet - Te Deum dat er op volgde, had in de groote zaal der Har monie een luistervolle feestzitting plaats, in welke ministers, senatcurs, de meeste pastoors der Brusselsche deke nijen tegenwoordig waren, en waartus- schcn muziekstukken en treffende rede voeringen werden gehouden door Mgr. Piérard, M. Remes, M. Carton de Wiart, die den jubilaris, met de gelukwenschen des konings, het officierskruis der Leo- poldsordo overhandigt Kardinaal Mercier sloot zich hij al die feestelijkheden aan, in hartroerende be woordingen, waarna de feesteling allen dankte. Een telegram van gelukwenscliing was ook gekomen van wege den koning, die zegde zijnen pastoor van harte geluk te wenschen. Maandag heeft een schrikkelijk automobielongeluk plaats gehad le Brus sel. Op de Vervierslaan kwam een auto, waar vier personen inzaten, in botsing

De Denderbode | 1912 | | pagina 2