De oorlog op den Balkan. Een en ander. Rechterlijke Kronijk. !<>l 51 lle- Allerlinmlr nieuws. Personen die een abonnement nemen tan l)E DEMtllt- BODE voor bel jaar 1915, zullen ons blad Kosteloos ontvangen van den dag hunner in schrijving eembcr. Drievoudig voordeel. 't middelbaar onderwijs bezig, houdt, Vroeger was het heer Van Autryve en de Vlamingen hadden alsdan niet te kla gen. De heer Woeste (zoon) volgde hem op, en daarna werd er toe aangesteld, naar men mij meedeelde, een zekere heer Liégois, een WAAL, bijgestaan door een zekeren heer Walhain, ook een WAAL. Of ilie twee er thans nog voor aange duid zijn, weet ik niet. Wij hopen in elk geval dat een onzer vlaamsche volksvertegenwoordigers er de aandacht van den heer Minister zal op vestigen. Dan krijgen de Vlamingen waarschijnlijk de belofte dat hel niet meer zal gebeuren tot den volgenden keer. Destrée, in zijnen fameuzen brief aan ■Jen Koning zegt Les flamands nous ont pris nolre urgent. Waar haalt bij het, in Gods naam toch Kath. Vlaamsch Secretariaat. 1) De 20 exemplaren van Onze Dich ters der Heimat kunnen we niet mee rekenen daar het werk sedert jaren niet meer in den handel is. Daarom schrijven wij ook voor de geheelejsom 4831-25 fr.in plaats van 4951-25 fr. 2) De bewijsstukken liggen ter inzage opliet Katholiek Vlaamsch Secretariaat, Montignystraat, 72, Antwerpen. De verwereldlijking der gast huizen Over eenige maanden werd een kostganger van het geslicht van Aa, te Elsene, die in het gasthuis dier ge meente gestorven was na de HH. Sakra menten ontvangen te hebben, niettemin burgerlijk begraven. Dinsdag avond had daarover eene ondervraging plaats in den gemeenteraad van Elsene. Liberalen en socialisten hebben er gebruik van ge maakt om te vragen dat men zooveel mogelijk den priester zou beletten in het gasthuis te komen er werd c-ene dag orde gestemd, volgens welke hij enkel mag toegelaten worden als de zieke hem doet ontbieden. Te Antwerpen is men nu ook bezig met de Zusters uit de gasthuizen te ver jagen men is begonnen met hun den toegang tot twee ziekenzalen te verbie den. Moesten liberalen en socialisten vol komen meester zijn, zij zouden beletten dat in de gasthuizen de zieken nog de HH. Sakramenten ontvangen. Belangrijke wetsontwerpen. In het begin van den aanstaanden zittijd zal de regeering drie belangrijke wets ontwerpen neerleggen een ontwerp tol inrichting van het krediet voor de middenstanden verplichtende intrest op do rekeningen, binnen de drie maanden niet betaald eindelijk eene nieuwe pen sioenwet. al .de werklieden vrouwen <:n mannen, alsook de bedienden, die min dan 2.400 fr. 's jaars winnen, begrijpend. 't Is te hopen dat de kamer zich bij voorkeur met die wetsontwerpen zal bezig houden, in plaats van haren tijd l< vorliezen met politieke besprekingen en ondervragingen, die geen het minste nut opleveren. Gelijkheid Te Antwerpen deelt het weldadigheidsbureel, door liberalen bestuurd, 202 579 soepkaarten 's jaars uit aan de leerlingen der officieole scho len en geen enkele aan de leerlingen de vrije scholen. En nochtans, 't geld van het weldadigheidsbureel komt voort van giften, door katholieken gedaan, en ver der uil de gemeentekas, 't is te zeggen dal er met het geld der katholieken propaganda gemaakt wordt voor scholen waarin de katholieke ouders geen betrou wen kunnen hebben. 't Is hoog tijd dat er een einde komt aan zulke misbruiken en dat er eene wet gestemd worde om de vrije scholen op gelijken voet te stellen met de officieele Politieke moord In October 1911 was het gemeentekiezing te Eysden. Zekere Tomissen krijgt eei.cn slag van eene spade op zijn hoofd.Hi' stierf eenij dagen daarna. Zekere L. gaat zich zeiven aanklagen als den slag gegeven hebbend. Voor liet O.-recht zegt hij dal hij loog en dat hij betaald werd om zich aan te klagen. Hij werd nochtans veroordeeld, maar in be roep werd hij vrijgesproken. Een nieuw onderzoek werd ingesteld Dit onderzoek bevestigd het eerste, maar L. vrijgesproken zijnde kan niet meer vervolgd worden. Tomissen was als katholiek naar Eys den gekomen om te stemmen voor de lijst van zijne familie. Ziedaar wat er gebeurde te Eysden. l"n van die zaken maken de gouzen- bladen een «klerikaal schandaal" eene - klerikale moord Waar is die kleri kale moord En overdie zaken worden groole woor den gebruikt door de liberale bladen, en wordt er gesproken van schandaal dat de moordenaar niet vervolgd wordt. Wie is de moordenaar Waarom, o geuzcnbla- den, de punten niet op de i's gezel i Gij. geuzenblad van Hasselt, dat libe raal komedie speelt met die zaak, weet gij iets stelligs Kunt gij licht brengen in die zaak Indien gij iets meer weet dan de procureur en het Gerecht, waarom spreekt gij dan niet Ware het niet beter het gerecht in te lichten dan holklinkende woorden over te drukken van het gemeen blad dat Le Peuple heet 1 Zou M. Jef De Bliock. die de heer Mi nister van Justicie over deze zaak inter- j pel leerde, er niet wat meer licht kunnen in brengen en zoo't Hassellsche liberaal- of geuzenblad ter hulp komen Vergadering der rechterzijde. Dinsdag morgen te 10 ure hoeft er eene vergadering plaats gehad van tie rechter zijde van Kamer en Senaat, in de Senaats zaal, onder het dubbele voorzitterschap van MM. Coreman en baron de Favereau. De vergadering was zeer talrijk bijge woond. M. de Broqueville deelde aan de ver gadering mee dat hij bij 't begin van den zittijd eene verklaring zal afleggen voor d<» twee Kamers. Hij zal aankondigen dat de regecring voornemens is zoo spoedig mogelijk te doen stemmen de wetsontwerpen betrek kelijk de kleine burgerij, en namelijk het wetsontwerp op de handelspolicie, dat op de werkmanspensioenen en dat op de goedkoope woningen. De achtbare minister deelde ook mee dat er wijzigingen zullen worden gebracht aan de militaire wet, maar hij behield zich voor later de draagwijdte van die wijzigingen le doen kennen, in eene tweede vergadering der rechterzijde. Met het oog op do nieuwe lasten, die uit deze wetsontwerpen zullen voort spruiten, zal men ook nieuwe hulpmid delen moeten zoeken. De regeering heeft verschillende onderzoeken gelast, om te weten aan welke bron men de nieuwe hulpmiddelen liet best zou kunnen putten, en de waarschijnlijke opbrengst, die zij zouden afwerpen. Tot hiertoe is geen enkel ont werp vast gesteld. Het kabinelshoofd drukte verder den wensch uit, dal de leden der rechterzijde elkander zouden verstaan om de bespre kingen te vergemakkelijken. 't Is in den aanstaanden zittijd ook dat ile schoolkwestie moet worden opgelost, benevens die van hel onderwijs van den vierden graad en van hel technisch on derwijs. Die verklaring werd fel toegejuicht. M. Hubert, minister van arbeid, heeft daarna in bijzonderheden hot stolsel uit gelegd dat hij zal vooruitzetten tot oplos sing der kwestie van de ouderdomspen sioenen. Zijn ontwerp zal gesteund zijn op de verplichte verzekering voor werklieden en bedienden van beide geslachten in nijverheid, handel, landbouw en openbare diensten, welke minder dan 2400 fr. winnen tevens den grondslag aandui dend voorde tusrehen komst van den Staat. De minister liet ook wijzigingen voor zien aan de wet van 1889, betrekkelijk het werk van vrouwen en kinderen, voor doel hebbend het verbod uit te strekken tot de werkhuizen en het ge bruik van kinderen van minder dan 14 jaar oud te verbieden. Over de militaire ontwerpen hebben MM. Woeste en Vandenpeereboom eenige opmerkingen gemaakt, die echter niet toelaten te oordeelen over den toestand, die zal voortspruiten uil de neerlegging van het ontwerp der regeering, waarin alles klaar zal omschreven zijn. M. de Ghellinck sprak toen over de werkmanspensioenen en verdedigde breedvoerig het stelsel van het verbond der katholieke mutualiteiten. Kortom, deze vergadering heeft aan afgevaardigden en Sonateurs weinig nieuws geleerd en deze hopen wat meer te vernemen, tijdens het ontbijt, dat hen vereenigt aan de tafel der verschillende ministers. Toen Op 't einde der zitting de rechter zijde van den Senaat was heengegaan, heeft M. Coreman aan de vergadering meegedeeld, dat M. Schollaert het voor zitterschap der Kamer zal aannemen voor den volgenden zittijd. Die meêdeeling werd met algeineene toejuichingen be groet. De zitting werd geheven te half een. 4 Broederlijkheid. Als broeders hebben socialisten 'en liberalen samen ge streden om in de groote steden de katho lieken uit den gemeenteraad te zetten.Nu zij eens in hel schepencollege zitten zijn de socialisten hunne strijdmakkers zeer dankbaar... doch zij houden alles voor zich en de vriendjes. Te Gent o a. wordt geen nietsocialist meer aangenomen in gemeentedienst de katholiek'- werklieden natuurlijk, maar ook de liberale mogen op hunnen duim fluiten. Alles voor ons, dal is de broeder lijkheid. Zoo betaalt de liberale partij haren misstap. Een socialistisch Fiacso. In Frankrijk heerscht groole verlegenheid onder de rooden. Zij hadden te Albi eene modelblazerij opgericht ieder werkman had zijn aandeel in de gansche winst, ieder en allen zouden baas zijn. Nu ligt alles overhoop, niets goeds meer in dat boeltje. Om het weer recht te krijgen wil men dezelfde regeling invoeren als bij het gehate capitalism Een bewijs té meer dat liet sociaiismus eene onmoge lijkheid is. Hun heilige. 't Is nog altijd over Ferrer, de Spaansche omwentelaar, door den krijgsraad ter dood veroordeeld. Onze vrijdenkers hebben hem een standbeeld opgericht te Brussel dezer dagen heb ben zij hem ook nog willen vieren, onder de leiding van Lorand, liberaal volksver tegenwoordiger van Virion. Ferrer is immers het slachtoffer der Spaansche priesters, de held. der gewetensvrijheid Ocharm De ware volgelingen van Ferrer hebben hot zelf aan onze Belgische vrij denkers laten weten Ferrer hield niet van woordenkramerij, hij heoefde wal hij leerde, hij was een anarchist van de daad, legen de maatschappij zoowel als tegen den godsdienst en zijn zooge zegde vrienden, de liberale politiekpraters die hem verraden hebben en hem nu nog kleineeren en uitbaten voor hunne poli tiek Algemeene werkstaking. In ons land zien wij voort deze ongelooflijk zaak eene loerkstaking vei.he wordt opgezet, om te komen tot een politiek dóet. De socialisten zeggen lat zij 't alge meen stemrecht willen afdwingen dóch in den grond, verlangen zij ..aders niet als de Katholieke Regeering te doen tui melen, om zelve 't land le besturen. De gewezen socialistische s. uateur M. Picard, die vrijzegger, heeft het de socialisten in den baard gewreven «Ah, gij doet stalen voor t algemeen stem- recht, zei Picard Farceur Aie ge zijt... '1 En zijn de werklieden u die willen staken, 't Zijn de werk lieden welke men •i den kop verdraait, door ze te doen ge- - looven dat de staking Imn goiidbergen zal bezorgen. De spiekers in de mee- tings, de aanvoerders, de schrijvers der socialistische syndikaton, en die stoken aan tot staking, om den grooten Jan te worden. Dat is zoo waar. Op hot kussen gera ken voor de eenen, in den kriekelaar voor den anderen, en groot doen voor altemale, dit is het geheim der roode staking. Duivenstatistiek Er zijn in België in ronde cijfers -o duivenlief- hebbers. Indien ij aannemen dat ieder liefhebber gemiddeld over 35 duiven beschikt, komen wij tot meer dan 3 mil joen duiven. De prijs van het voed.-.el eener duif wordt geschat op am,. i i. iiven centiem per dag, dus per jaar A :i50 dat be draagt voor ons land m dan 16 mil- lioen fr. Voegen wij daarbij de neven kosten en allerhande kleine uilgf ven kevien, ver zendingen, ringen, zei!iie t;itigers, reis en verplaatsingskosten der liefhebbers, telegrammen, enz., dan sla cm wij zoo verzekeren ons de statiestieker» voor België alleen, voor een bedrag van onge veer 30 millioen fr. Pensioen voor oude werklieden. Wat er nu eigenlijk van die kwestie is? Hoe ver slaan de. zaken De gedach ten op dat gebied gaan snel vooruit. Waar vroeger van geen pensioen spraak was, spreekt men nu in alle lenden der wereld van een goed pensioen voor de werktid- den. En hier is België vele landen vooruit- Door de wet van 1900 (roods 12 jaren) krijgen de oude menschen 65 fr. heele- maal gratis. Waar in België alle jaren, 16 lot 17 millioen gratis uitgedeeld wordt aan de oude menschen,daar krijgen ze in Frank rijk niets. Sedert verheien jaar bestaat in Frankrijk eene wc! om i fr. per dag te verzekeren voor de oud' werklieden,doch een Fransche economist "v.hreof nog on langs dat de we' baard.-i niet bereikt daar slechts bij de 2 milieu n werklieden op de 12 millioen de noodige stortingen gedaan hebben. Dus fiasco. Hierin België zijn reeds honderdedui zenden die storten op de pensioenkas, en die later hun pensioen van 1 fr.daags zul len trekken. Velen echter bleven ten achter bijzonder der werkliedenklas. Het waren hier voornamelijk kleine burgers die de stortingen deden. Weinig werk lieden hebben de voordeel en der wet be grepen Doch de gedachten gaan vooruit, nieu we opvattingen doen zich voor en dat ons katholiek gouvernement met zijnen lijd weet mee te gaan is gemakkelijk te bewijzen Met de wet van 1900 waren wij de Franschmannekens (liberaal socialist) 10 jaar voor met de volledige wet op de pensioenen zullen wij ze nogmaals 10 jaar vooruit zijn I)e liberalen en socia listen mogen zwetsen en beloven, de ka tholieken werken en geven Het jaar 1913. De almanakken voor het jaar 1913 zijn reeds verschenen. Zij herinneren ons dat de tijd snel voor bijvliegt en dat er wederom een jaar in den kolk der eeuwigheid verdwenen is Het jaar 1913 begint en eindigt op een woensdag. Vastenavond valt op 2 Fe bruari, Aschwoensdag op 5 Februari, Half-Vasten op 2 Maart, Wille Donderdag op 20, Goede Vrijdag op 21 en Passchon op 23 Maart. Pasclien valt dus zeer vroeg toekomend jaar 't zal duren tot in 2u09, vooraleer dit Hoogfeest nog eens zoo vroeg zal gevierd worden Die vroege Paschen's zijn nog gekomen in 1636, 1704, 1 88, 1815 en 1856. Hij kwam op 22 Maart in 1598, 1693, 1761 en 1818. En na 1913, zal het gedaan zijn tot in de 21" eeuw, vooraleer ei* nog een vroege Pasclien komt. O H. Hemelvaart 1 op 1 Mei, Sinxen op 12 en H. t'11 neut op 22 Mei Tongeren kern. - p i September; de Quatertemperdagen r Kermisweek op 17, 19 en 20 Sopt. mA r. O. L. Vrouw Hem. i art valt op een vrijdag, Allerheiligen cp 1 zaterdag en Kerstmis op een dondci Scheidkundige melk. Te Londen is men bezig met eene fabriek op te rich ten, die 290,000 liters scheidkundige melk daags zal kunnen leveren Dat is eene uitvinding van duitsche geleerden, en men verzekert dat die scheidkundige lelk even voedzaam en aangenaam is Is de echte. Als het maar waar is. De beslissende slag. De correspondent van de -Reiehspost» in het Bulgaarsche hoofdkwartier meldt dal de Bulgaarsche troepen, 11a hunne geweldige krachtinspanning bij Kirk Kilissé en Loele-Boergas dringend rust behoeven. Dat zal echter niet eene lange stilstand van de operaties ten gevolge hebben. De opmarsch tegen Tsjataldja zal waar schijnlijk nog in den loop van deze week beginnen. Londen, 5 Nov. Men seint uit Mustapha Pasja, 4 Nov. aan Morning post Men meldt officieel dat 20 bataljons Turksche troepen met artillerie gistere) een uitval deden op de beide oevers de Maritza, ten westen van Andrinopel. De slag duurde den ganschen dag. De Bulgaren deden een krachligen tegenaanval en dwongen de Turken met zware verliezen terug binnen Andrinopel te vluchten. 4 4 Weenen, 1 Nov, Uit Sofia, 3 Nov. wordt geseind aan de Reichsposl Gisteren en vandaag zijn 45,000 man Servische troepen hier door gereisd 0111 hel leger, dat voor Andrinopel ligt te versterken. Beleg van Skoetari. De Montenegrijnen voor eene moeilijke taak. Men meldt uit Antivari, dat de laatste gevechten voor Skoetari, voor de Mon tenegrijnen niet gelukkig zijn geweest. Gewonden melden, dat de montene grijnen zich niet le Barlaujolf konden handhaven. De Turken dreven hen terug lol op Issaka, waar Martinowits nieuwe troepen verzamelt om den aanval te her vatten. üok twee andere stellingen hij Tarahosj hebben de Turken hernomen De verliezen der Moiileiiegrijnen schat men op 100 dooden en 1000 gewonden. Het slechte weer belemmert de krijgs" bedrijven om de stolling van Tarabosj. Het noderslroomende water verhindert de Montenegrijnen om naar Skoetari voorwaarts te dringen. Gevoelige ver liezen hebben zij Donderdag geleden. Bij Tarabosj ontplofte een Monlcne- grijnsch kanon en maakte 1 dooden en 14 gewonden. 4 Rieka, 4 November. Volgens officieele inlichtingen worden de krijgsverrichtingen met welslagen voortgezet. De Montenegrijnen zijn er gisteren in gelukt stellingen te veroveren, zoo gun stig, dat men nu de stad als volledig ingesloten mag beschouwen. De Porte afgescheept door de moge dheden Men vraagt haar ernstige en geen belachelijke voorstetien te doen. Parijs. 4 Nov. Eene nota van Havas behelst: DeOllo- mansche regeering heeft bij de Fransche regeering een stap gedaan, ten einde de tusschenkomst van de mogendgeden voor liet staken van de vijandelijkheden en liet opleggen van een wapenstilstand mol de Balkan-Staten te verkrijgen. De Fransche regeering antwoordde, dat zii zulk een verzoek niet kon aan vaarden, zonder inbreuk op hel volken recht te maken en zonder den schijn le wekken, dat zij partij tegen de Balkan- Staten zou kiezen. Zij zou slechts 111 overleg mei de andere groote mogendheden, een verzoek tot bemiddeling zonder meer in overweging kunnen nemen. Toen de Turksche gezant van M. Poin- caré een weigerend antwoord had ont vangen p het reeds bekende voorstel van Turkye, voegde M. Poincaré er hij, dal, als Turkye een duidelijk omschreven voorstel tot bemiddeling wilden doen, hij dal gaarne in ontvangst zou nemen. De Porte oordeelt het nut loos de oorlog voort te zetten Stoeffen en broekschilderen is geen kunst Constanlinopel. 4 Nov. Su. 30 's av. De Porte heeft aan hare gezanten in den vreemde een rondschrijven gericht, luidende dat het gouvernement, wel in eenen benarden, doch niet in eenon wan- hopigen toestand verkeert. Terwijl de Balkan-Staten hun mobiel- making hadden verzekerd had Turkye de zijne pas begonnen. Turkye kan die mobielmaking voort zetten en nog lang den oorlogdoen duren. Indien de vijand hier en daar is vooruit gekomen, moet men daaruit niet beslui ten dat de oorlog is afgdoopen. Maar gezien de vredelievende on menschlieveiide gevoelens van Turkye'acht de Porte het onnoodig den oorlog nog langer voort te zetten. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Slagen Gustaaf DeSmet, van Niéu werken, die Filemon Verhoeven erg heeft geslagen, krijgt bij verstek 2 maand m 50 fr. en moet 100 fr. schadevergoc- ling betalen. AALST. Zondag nacht, rond 11 1/2 ure, kwam J. V... door de St-Aunaslraat gegaan, toen eensklaps een onbekende kerel van achter eenige wagens sprong en hem naar de keel vloog. J. V. sloeg op de vlucht, doch stelde een weing ver der vast dat de aanrander hem zijne lior- logie met ketting had ontvreemd. Wie Hilversum over den .Vaartweg voorbijgaat, diens aandacht wordt, dade lijk getrokken door een allerliefste villa door langgroen en hooge hoornen omge ven. Deze villa, die Villa Aletla heet, draagt het n° 137 van den vaartweg en wordt bewoond door Mevrouw J. O. C. Becker, geboren Hanengraaff. Mevrouw J. G C. Becker heeft, dank zij de behandeling met de Pink Pillen, een zeer mooie genezing verkregen. Toen wij haar bezocht hebben oin de verzeke ring van dat uitmuntende nieuws te ver nemen, stolde zij ons de volgende ver klaring ter hand, die wij woordelijk overschrijven Ik verklaar.lat ik geheel en al vol daan beu over de behandeling met de Pink Pillen. Ik heb de Pink Pillen ge bruikt om een toestand van overmatige zenuwachtigheid te bestrijden, en de kwaal is na weinige dagen geweken onder den weldadigen invloed van dat geneesmiddel. Ik moet hieraan toevoegen dat de Pink Pillen mij ook voel goed hebben gedaan voor mijn maag. Sedert ik ze heb genomen is mijn spijsvertering veel beter en heb ik een betere eetlust. Mevrouw Becker heeft oen drievoudig voordeel door de behandeling mei de Pink Pillen vorkregen. Zoo zal het alle zieken gaan die gein nik maken van dezen werkwaardigen wederbelever van het bloed, versterker van het zenuwstelsel. Ten. slotte, enkele, woorden over de zenuwuitputting waaraan zoovele vrou wen te lijden hebben. De zieke is. in den aan vang zeer vatbaar voor indrukken, verschrikt op het minste gerucht. Hij heeft zonder reden vrees en n'aöhlelijke angsten, zijn keel is toe ge klemd, zijn ademhaling wordt weifelend en zijn hart klopt dikwijls als het zou breken. De zieke heeft ook het hoofd vermoeid door zenuwpijnen en schele hoofdpijnen Hij ziet zijne krachten ver minderen, want hij eet niet meer en des nachts rust hij niet meer. Wij kunnen de zieken die zoo aange tast zijn, geruststellen H1111 geval is niet ernstig en kan volkomen genezen wor den door de behandeling met de Pink Pillen, die een machtige uitwerking, op de wederbeloving van liet bloed en van het zenuwstelsel heeft. Een weinig rust en de behandeling met de Pink Pillen zijn voeldoende om de zenuwellenden te doen verdwijnen. Zij zijn verkrijgbaar in alle apotheken en in hot depot Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Depot te Aalst, Apotheek CalloBaut, Bo- termerkt. AALST.Maandag namiddag is het parket van Dendcrmonde alhier afgestapt met twee wetsgeneesheoren en heeft zich naar liet hospitaal begeven om de lijk schouwing te doen van zekeren J. Bas- tiaens.die verloden week plotseling over leden is. In den herfst is het voorzichtig zich hel bloed te zuiveren, ten einde de ziek ten te vermijden, 't is waarom men aan de lezers herinnert dat de Pil Walthéry de beste is van al de bloedzuiverende middelen. 1 fr, AALST. Maandag namiddag hebben de agenten|Kinderinanscn Van Driessche, den soldaat De Wael aangehouden, die verleden week bij zijn schoonbroeder Klement Kiekens, 55 fr.alsook zijne beste kleederen had gestolen De Wael die de serteur is werd 11a onderhoor naar zijn korps gestuurd om ter beschikking van den krijgsaudilor gesteld te worden. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BF.RGH - JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. NINOVE. De sigarenmakers van de streek van Ninove gaan na 8 weken staking,den arbeid hernemen, tengevolge van een besluit dooi' de werkliedenfede ratie van Brussel genomen, de stakers niet meer te ondersteunen, indien zij de overeenkomsten door de afgevaardigden van het werkliedenverbond bij de pa troons bekomen niet aanvaarden. De lijm voor hot maken der sigaren zal kosteloos aan de werklieden geleverd worden, wat de andore eischon der sta kers betreft, deze zullen verworpen wor den, daar het werkliedensyndikaat van Ninove, zelf aangenomen had te Gee- raardsborgcu de koopwaren te bewerken.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2