De Reis naar Lourdes De oorlog op den Balkan. POSTBUREEL. Gedachten over Coöperatie. DITJES en DATJhS. Stad Aalsl.-Wcrklictii'S NIEUW MENGELWERK. ZondagTust. Allerhande nieuws. Personen die een abonnement nemen aan l)E DENDER- ÜODE voor hel jaar 1915, zullen ons hhui Kosteloos ontvangen in— De- van den dag' iumm selirijving- tot 51 cember. Altijd bewijzen. DADA-ZEEP ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL. tegen het vuur teoerudicfstal Daar het hooger Bestuur der staats spoorwegen afgezien heeft van een post- bureel te laten oprichten in liet ontwor pen gebouw van reizigorsstalie in onze Stad,is er opnieuw spraak van vergroo tingen of verbeteringen toe te brengen aan het huidige postkantoor der Hop mal kt. Niette verwonderen dat er, naar algemeen verlangen en in do overtuiging dat de toekomende reizigersstatie enke lijk de noodige afmetingen zal hebben om te voorzien in de noodwendigheden van den dienst, beslist is geworden geen ge volg te geven aan de vroegere gedachten van statie en post in een en hetzelfde gebouw te vereenigen. Overigens de ver wezc-nlijking van dit gedacht moest on vermijdelijk eenc groot ere inneming ver oorzaken van de Statieplaats, waartegen ons Stadsbestuur zich met reden verzotte. Maar het blijft onbegrijpelijk hoe men nog kan verbeteringen zoeken toe te brengen aan het huidig gebouw hetwelk voor zijne bestemming van postbureel volkomen ongeschikt is. Die werken zouden voorzeker aanleiding geven tot n uttel ooze geld verspil I ingen De lokalen kunnen aldaar onmogelijk toereikend gemaakt worden vooi een ieder dringt het zich op dal het beter ware -een gansch nieuw voldoende ge bouw op te richten in het Centrum der Stad, de te koop zijnde huizen in voor- deolige liggingen ontbreken niet en dat er toch besloten worde iels tot stand te brengen waardig van eene Stad welke reeds meer dan 35,000 inwoners telt en jaarlijks eene toenemende uitbreiding neemt. Onder oogpunt van handel en nijverheid bekleedt de Stad Aalst eene voorname en uitstekende plaats bij an dere steden, die reeds sedert lang een prachtig en dienstgevend postbureel be zitten. Men vergelijke aan onze Stad bijvoorbeeld Kortrijk met ongeveer de zelfde bevolking van Aalst te midden dezer eerste Stad heeft het Staatsbestuur een merkwaardig en wel geschikt ge bouw voor postkantoor opgericht. Noch tans, volgens genoinene inlichtingen, wordt aldaar niet meer geld behandeld dan alhier 13,000,000 franken, wordt er gezegd, in Kortrijk, en minstens 14,000,000 franken in Aalst. Waarom thans niet tot em ernstig besluit geko men en iels grootsch en duurzaam ge maakt, wat dienen kan tot verschooning onzer Stad en tot verbetering van ver keer en dienst in het postbureel. Het gebouw van 't huidig postkantoor behoudt eene zekere waarde dat ten allen tijde kan verwezenlijkt worden. Dat onze heeren Senateurs en Volksvertegen woordigers de voetstappen niet besparen opdat er van dit ongelukkig gedacht af gezien zou worden van onbeduidende veranderingen aan een ongeschikt ge bouw te willen toebrengen. Wij vernemen dal ii Julius Öoethals. Stadsbouwmeester, fiast met b_-t jdau op le maken der nieuwe r«*«i ...iii -/ai moeien indienen maand November. Be algemeene watseb is Jat het ontwerp hetw.-iii schijnt prachtig en monumen taal te zijn de goedkeuring verwerve van den Heer Minister en deze er de uitvoering zoohaast mogelijk van bovele. De Coöperatie beweging moet gewaar deerd worden als een openbaring van geestkracht en zelfstandigheid. Voor zoover de wetgeving haar in den weg mocht staan, wordt deze gewijzigd. naar M. N. G. Pierson. Coöperatie is een uitstekende zaak, die ieders sympathie verdient. Er is niets beters in dit land gedaan, naar mijne mecDing, dan de vestiging van de coö peratie, naar W. E. Gladston. Van al de middelen, dio in 't werk ge steld zijn, om de handwerkslieden te ver heffen, is er geen, dat zooveel voor de toekomst belooft, dan de tegenwoordige coöperatieve beweging. naar J. S. Mill. Men kan do Coöperatie-idee; mits zij maar niet als "panacee» wordt opgevat, niet te boog prijzen. En voortreffelijke diensten heeft zij bewezen. Thans zijn allen het erover eens, dat de coöperatie vooral zoo uitnemend is wegens de zede lijke verheffing. Waar de Coöperatie de stormen en worstelingen van eene eerste vestiging heeft kunnen doorstaan, daar vormen zich nieuwe gezonde banden, daar wordt een familiegevoel wakker. Terwijl men financieel wint, wordt levens het karak ter verheven. naarM. H. P. G. Quack. De Coöperatie is geen maatschappelijke goudmakerij vluchtig opwellende nei gingen bcvredigdl zij nietzij haalt niets uit niets zij is eene diepgaande sociale revolutie, omdat zij een zedelijke re volutie is. naar G. Deherme. De Coöperatie is geen universeel mid del, dat al het verkeerde in deze wereld in eene spanne lijds kan opheffen, maar wel een middel dat geleidelijk en op ver standige wijze tot een betere inrichting der maatschappij zal leiden. De Middenstandshond. Kousenbanden. - We spreken niet van die linten, welke dienen oin de kousen op te houden, noch van de orde van den kousenband, die in Engeland op den eersten rang komt. We bedoelen de schuimranden, waar mede sommige herbergiers dc glazen bier zoo breed weten te versieren In Duitschland is op 24 Juli 1909 eene wet gestemd, die nu in werking treedt, en die bepaalt boe breed dokousenband» -- De Anlwerpsche ■en Brnsselsch blad dor bierglazen zijn mag. De breedte wordt bepaald-door een streepje rond het bierglas. Onze Aalstersche liberale kliek komt een manifest in onze stad te verspreiden door't welk men weten laat dal de liberale partij aan haar program ma getrouw blijft i a. w. verplichtend onderwijs, zubor algemeen stemrecht op 25 jaar mei E. V.. ouderdomspensioen aankleeft. De verwezenlijking van dit programma zal betracht worden volgens de handel wijze en overlevering der liberale partij, namelijk, bij middel der propaganda dooi de pers,het woord en parlementaire wer king. Het manifest verklaart dat de liberale kliek hoegenaamd geen steun geven kan aan de A. W. die de socialisten bobben op touw gezet zonder de liberalen le raadplegen, en die zelfs als ze vreedzaam zou blijven, voor liet land, de nationale nijverh *id en de werklieden rampvolle gevolgen zou hebben. Dus du liberalen doen niet meê in de Algemeene Werk staking. Mitrailieuzen. Al onze regi menten voetvolk zullen eerlang van mitrailieuzen voorzien zijn. Die wapens zullen, zooals men weel, op kleine affuiten of wagens worden ver voerd door trekhonden. Ieder regimpnl voetvolk zal er zes ont vangen hel regiment carabinicrs acht. Ziehier de regimenten, die hel eerst van mitrailieuzen zullen voorzien zijn le en 2e linie, te Gent 3* linie, te Oos tende 5" en 8 Antwerpen, 9 linie, Brussel le jagers le voet Charleroi 2e jagers te voet Bergen grenadiers en carabiniers Brussel. Dan zullen volgen 4* linie, Brugg op 1 December 6e en 7' linie, Ant.wei pen, op 1 Januari. Voor liet 10e linie, Aarlen Leuven, het 11®, Hasselt, en liet 3e jagers, Brussel-Doornik, zal li t over handigen dier wapens eenigo vei I raging ondergaan, wegens gebrek aan berg plaatsen in de kazernen. Valsche munt in omloop. Valsche zilverstukken van 2 frank, zijn in omloop gebracht met de beeltenis van Leopold II, en van Koning Albert. 't Is waarlijk ongehoord, op welke groote schaal de valschmunlers op onze dagen werken. De fabrikeerders daarvan, zitten meest te Bru'ssol en in deszelfs omtrek. AaiAai briefwisselaar van schrijft Ik meen dat dc heer Cools, de socia- lislische schcpenc, volkomen 't akkoord is met zijne kollegas, dat in geval van «Algemeene Werkstaking, liet sehepe- m ncollegie niet kar dulden dat de - werklieden der stad bel werk zonden - laten staan. - Dus gezel Cools zou «Ie Algemeene Werkstaking talen schieten We zullen afwachten of «Vooruit- dat nieuws zal bevestigen of logenstraffen. Arme Algemeene Werkstaking. Oude geschiedenis. No vember 1795. Desen somer is.rte Denderleeuw eenen nieuwen windmolen gesteld door Franciscus Eeraan, coopman te Aelst, en... Van Imberg, coopman in yser ook te Aelst. December. Geheel dese maend is hetsoo schoon weder geweest als in den somer. Juni I796. In den gepasseer den winter is 't geheel Nederland ge- stelt in cantons. 25® canton waervan Lede is d'hoofdplaetse van ons canton. Lede, Oordegem, Wichelen, Gysegem, Hofstade, Ciierscamp. Wangle, Smct- Iede. Impe. Schellebelle, Massemen, Ba- vegem, Vlierzele, Vleckem, Erondcgem, Oltergem, Meire. Nieuwerkerken, Erpe, ook is er eene wekelijksche merkt ge stelt tot Lede alle Dynsdaegen, en dal van alle artiekelen lot botter toe, met alle jaeren een vry jaermerkt op Dyns- dag naer H. Dryvuldigheyd In den april gepasseerl hebben wy moeten belaelen een contributie van 700 livers, maer wy hebben het betaell in geld mot 83 guld. 16 sluyv. Dry oorden mits daervoor gekogl Gent. De In ternationale Tento'onst I- ling ingericht dooi- de maatschappij -Hel Neer hof bekomt con over- Do inschrijvingen komen an alle kanten loe 'en reeds zijn Frank rijk, Holland, Duitschland, Oostenrijk, Zwitserlanden Italië vertegenwoordigd! De Tentoonstelling zal buitengewoon prachtig zijn. Hel bestuur willende gevolg geven aan den wenseh van verschillige liefhebbers, welke op de voorafgaande Tentoonstel lingen ingeschreven hebben, heeft de sluiting der inschrijvingen op d< n Tlen dezer bepaald. Doch na dezen datum znllen er geene ineer aanvaard worden. Voor alle inlicht ingen en aanvragen van regleinent-p ogramina's wendde men zich lot den algemeene schrijver den heer Ach. Heyndrickx, le Ledeberg De kwestie der hoedspelden. - Na besprekingen, onderzoekingen en klachten zonder einde heeft liet kollege van burgemeester en schepenen van Ant werpen besloten aan do Tramwegen kompagnie te vragen, van voortaan «le toegang lot de Iramrijluigcu te verbieden aan dames, wier hoedspckle een gevaar voor andere reizigers daarslcllcn. De maatregel zal Dij middel van aan kondigingen in de rijtuigen zelf worden aangeplakt. Wonlen gevraagd door de Patroons: 4 Schrijnwerkers. 1 Paardensmid, halvegast. Vragen der Werklieden 1 Üakkersgast; 2Bedienden; 1 Voerman. groolcn bijval KATHO IEKE VLAAMSCHE HOQCESCHOOLUITBRFIDIN Afdeeling Aalst Op onderdag 14 November, om 8 uivn 's avonds, in de Zaal van het Belfort, Groote Markt, zal de heer De Schaepdryver, eene nUerhoden- daagsche en ten zeerste belangrijke VOORDRACHT geven over don BALKAN OOR LO G. Allerhedendaagsch- en «Ten zeerste be langrijk- doen verhopen dat alle wetens- gierige Vlamingen zullen op post zijn. Sn>iTi>«>vil dobUü"'"» ">«"- 1 I-.1 »<II. jsln lie! Bar- gerlijk Godshuis (Bijloke) te Gent, over leden. in den ouderdom van 86 jaar, M. Jozef Castelein, geboortig van Eekloo, alwaar hij destijds het ambacht van horstel maker uitoefende. Jozef Castelein. die ongehuwd was, leidde in «le laatste 20 jaar een zwei ver leven, ten gevolge der manie waarvan*t«ij aangedaan was, inoensooit Vlaamsch Fransch tooneelstukken te doen opvoeren en gedachten uit te g -ven, welke hij zelf verkocht in de herbergen. Destijds vrrwierf hij eenen zwansbij- val melde opvoering van Bazoef ou les pieds de Philomène en Le lourneur de co- des ou le cadaore recalcitrant Zijne potsierlijke gedichten hebben dikwijls tranen doen lachen. Wie herin nert zich niet zijne Brabancone, waarin onder andere voorkwam - Nous n'avons pasbesoin le rêpublique Nous avons la garde civique En verder Par le mariage de la princesse - Nous sommes alliésa l'Aulriche, Quelle faveur pour l'armêe Soldats, les sabres au forreau - Laissez vos bras repo-er -■ ©OÖOÖÖÖÖOÖOGÖÖ© Ons mengelwerk Geloof en Liefde spoedt ten einde. We zijn gelukkig onze lezers te mogen aankondigen, dat wij een nieuw feuilleton gaan beginnen, die alle Aalslenaars zal interessceren, daar het geschreven is vaneenen stadsgenoot de heer Polydoor De Paepe, Bevelhebber der Vrije Brandweer, Ridder in de Leo poldsorde. Het is de beschrijving zijner reis naar het verre Lourdes, mei al zijne schoon heden en wonderheden. Beurtelings door trekken wij Con piègne,Bordeaux, l'arijs, Poitiers, Pau en alie andere schoono •steden, 't Is oprecht de moeite woerd, geschreven in den trant, de vroolijke en gemoedelijke inborst aan onzen Com mandant eigen. We roepen dus de aan dacht op DOOR POLYDOOR DE PAEPE en bevelen dezelve in de aandacht van al onze reiszuchtige Lezers, die zinnens zijn naar het beroemd Heiligdom le gaan. Aan den h"or De Paepe onzen bosten dank voor zijn handschrift De Denderbode. a7A*TV7> V^*»'*'VWVVVVWVVVV KUNSTNIEUWS. De inhuldigingscanlate van Paul Gil - sou, woorden van Petrus Van Nuffel, die verleden jaar, mot de kermisfeesten, niet is kunnen uitgevoerd worden en bij plak brieven aangekondigd werd, zal, zoo wij vernemen, ten gehoore gebracht worden, ter gelegenheid der prijsuitreiking van het stedelijk Conservatorium, op 23 De cember aanstaande, onder de leiding van toondichter Gusla f Pape. Ik verneem daar zoo even dat de ko- lonnen van helderde leger, «lie ten zuiden van hel meer van Derkos operoeren, de stellingen van Delijunus hebben bezet en dat de kolonnen van het eerste leger, die eveneens zuidwaarts oprukken, hun zegepralende tocht voortzetten. De val van Saloniki nabij. Constantiiiopel, 7 Nov. Volgens een bericht, dat dradoloos van een buitenlandsch oorlogschip is geko- weii, is liet vijandelijk leger niet meer dan 10 kilometers van Salonika verwij derd. De verplettering van het Tursche leger. Keulen, 8 Nov. Men seindl uit Sofia aan de Köln. Ztg De laatste slag bij Tsjorloe schijnt nog vernietigender voor de Turken le zijn geweest dan de slag bij Loele Boergas. Vele gevangenon werden •genomen en moer dan 60 kanonnen veroverd. De verliezen der Turken aan dooden en gewonden worden op 40,000 man go- schat. De Turken werden door de Bulgnar- seho ruiterij achtervolgd tol aan de Tsja- ta ld ja-lijn. Te Constantinopel. De politieke toestand is bedenke lijk. Oneenigheid in de regee- ringskringen. Het voortzetten van den oorlog. Cons'anlinopel, 7 Nov7 11.'s avond Twee leden van hel comiteit Eendracht on Vooruitgang, oud ministers, hadden in den loop van den avond een onderhoud met den sultan niou gelooft dat het is om den oorlog lot hel uiterste door te drijven. De partijen beraadslag over de kwestie der nationale verdedigingen het verze keren der veiligheid te Constantinopel. Admiraal d'Arliges du-Fournel, gezag voerder van liet hier aangekomene Fran se,lie slagschip «Léon Gamhetta» heeft een ofiieieel bezoek afgeleg.l bij den Fran- schen gezant. i De Fransclic oorlogschepen Victor Hugo en Jules Ferry bleven aan den ingang der Dardnnellen liggen «11 zullen op liet eerste sein naar Constantinopel sloomcn. Porie heeft nog geen enkel ant- vvOvi «1 ontvangen op hare vraag om be middeling In..-' -j.I inel .Ie gisteren verspreidde inliCutingen blijkt liet dat de minisler- 1 aad zich niet heeft laten omklappen door de beslissing van den hoogeren oor logsraad en volhardt in het besluit, de vijandelijkheden zoo spoedig mogelijk te staken en vrede le sluiten. De Bulgaren vallen reeds de Tsjataldja-stelling aan. Ween en, 7 Nov. De oorlogscorrespondent van de Woen- sche Reichspost in liet. Bulgaarsche hoofdkwartier meldt uil. het hoofdkwar tier van het tweede leger in dd 6 dezer De Oostelijke Bulgaarsche vleugel heeft na lievigen strijd de hoogte ten Coslen van de plaats Istrandja (die ongeveer 300 meiers hoog is'bezet en den Turkschen reel iter vleugel in liet buscligebied van het.Derkos-meer geworpen (de rechter vleugel van de Tsjataldja-stelling). lie B11I.aren trokken over Islrandfa en Jenikeui (ten Zuiden van het Derkos- ineei met sterke krachten 0111 hier een aanval te doen op dc Tsjataldja positie ten Zuiden van het Dorkos-meor liet centrum en de rechtervleugel van de Bulgaren vervolgden de verslagen Turkscho achterhoede langs den spoor wegen over Tsjanla (15 kilometers ten W« sten van Silivri) en willen in de nabij heid van do statie Tsjataldja een aanval doen op de Turk-che positie. Tot nu toe heeft de Turksche artillerie de «nfaiiterie niet genoeg ondersteund en slechts zelden lot het laatste oogenblik stand gehouden De geringe uitwerking en «Ie te vroege terugtocht van de Turk sche artillerie heeft de terugtrekkende Turksche infanterie onbeschermd en aan liet vuur van de Bulgaarsche batterijen overgeleverd, zoodat de t niglocht in eene vlucht moest ontaarden. Men verwacht dat de Turksche stelling van Tsjataldja spoedig zal vallen. Een deel der Tsjataldja-lijn bezet. Weenen, 8 Nov. De correspondent der Reichspost in het Bulgaarsche hoofdkwartier seint dato 7 November 11 uur 's avonds PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne floogweerdigheid de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor le Petegcm (And), den F. H. Rombaut, id. te Viano te Vianc, den E. H. Buckens, surveillant in 't Col lege van Lokeren le Lembeke, den E. 11. Braet, Priester in hel Seminarie. KERK VAN St MARTINUS GEDURIGE AANslüUING O]) Zondag 17 Norember. Te 9 ure plechtige Hoogmis. Te 4 ure solemneel Lof, waaronder Sermoen door den Ecrw. Heer Schkiris, Kanunnik der Abdij van Grimbergen. Het II. Sakrauiont zal uitgesteld zijn van 5 li'e 's morgens lol 5 ure 's avonds. Van s middags lot middernacht, oeni; dienstdoende Apotheek, op Zondag 10 November, M. Quinlyii Korte Zoutslraat. BELANGRIJK BERICHT - Gra tis. Al voor uw Speelgoed aan te koopen, vraagt het prachtig Cataloog der groote magazijnen Leonhard TIETZ, Nieuwstraat, Brussel. Dinsdag namiddag, rand 3 ure, kwam Leonard Vergeylen, vlaskooper, wonende op den wijk Dunne te ZHe met zijn voerman Karei Hofman door ge noemden wijk gereden met eene kar vlas. Omtrent de herberg van Lodowijk Thoen kwamen twee jonge kerels achter hen gereden en begonnen bundels vlas op hunne kar te laden. Dit werd gezien door Leonie Masschalck, die den eigenaar ver wittigde. Hel vlas werd hun afgenomen en de twee kereltjes werden herkend als zijnde de gebroeders D N. van Hainme. Toen zij een paar uren later terug voor bij de woning van Leonie De Masschalck reden, wierpen zij den voorgevel vol modder. Proces-verbaal is le hunnen lasle opgemaakt. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEUGH JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. Wij zouden kunnen zeggen De Pink Pillen genezen deze of geene ziekte maar indien gij zelf ziek zijl, zal de/.e verzekering niet zeer overtuigend zijn. Gij zult er de voorkeur aan geven iemand lol u te hooren zeggen «Daaraan heb ik geleden, ik heb toen de Pink Pillen gebruikten ik lijd niet meer. Na liet verhaal van een genezen persoon gelezen te hebben, bestaat er volle zekerheid voor u en kunt gij met recht zeggen De Pink Pillen hebben deze persoon genezen}; ik leed waaraan hij leed, er is dus geen reden waarom de. Pink Pillen mij ook niet zullen genezen. - Laten wij een genezen persoon aan hel woord, en geven wij dit op goed geluk aan den heer J L. Maes, van Marurn- sl raat, 37, te 's Gravenhage. Heer J. L. Macs. ii Ik zend u deze weinige regelen schrijft hij, om u mijn compliment le maken over uwe Pink Pillen die mij buitengewoon veel goed hebben gedaan. Sedert lang gevoelde ik mij niet wel, ik was altijd bleek en had dikwijls moeite op} de heen te blijven. Ik had nooit veel ;eetlust en mijn spijsvertering wasmocielijk. Ik had reeds vele geneesmiddelen en verster kende middelen genomen, alles zonder succes, en ik vroeg mij af wat daarvan geworden moest. Eindelijk heeft men mij uwe goede Pink Pillen aangeraden, die mij krachten hebben gegeven en mij spoedig hebben genezen. Men ziet door dit voorbeeld uil duizen den dat de Pink Pillen krachtig zijn en spoedig de meest uitgeputte lichamen kunnen herstellen. De Pink Pillen danken hun kracht aan de eigenschap die zij bezilten om wo te zeggen met iedere gift bloed te bezorgen en het zeniunstelsel te versterken. Zij worden verkocht in allo apotheken en in het depot Apothoek*Dorneville, 66 Waterloolaan, Brussel. Fr. 3.50 de doos. Fr. 17.50 «les zes doozen franco. Depot te Aalst, a pol heek Callebaut, Botermarkt. Eene 70-jarigo weduwe van Sinl- Jans Molenbeek had een rfdeeltje ge trokken 2 briefjes van 1000 fr een dertigtal stadsloten en e« nige juweolen dat alles verborg zv "P den bodem van eene mand. Twee dagen nadien k am e nsklaps een vreemde kerel hare kamer binnen en zondereen woord te sproken tastte hij in de mand, haalde er de twee bankbriefkens uit en verliet de kamer- De vrouw, die door schrik verlamd in haren stoel zaten daarenboven een slecht gezicht heeft, kon hein noch achtervolgen noch herkennen- Nadat zij haar avontuur aan de geburen had verleid, vond zij daags nadien toen zij eene boodschap had gedaan, dozen persoon in hare kamer die haar ten gronde wierp en met de dertig stadsloten op den loop ging. Nu ging zij haar avontuur aan den commis saris van politie vertellen. Fn hel onder zoek leidde lot do aanhouding van den 17-jarigen zoon dor bonedenbewoners, die in de hal een briofkc van 1009 frank had laten omwisselen tegen oen percent van 50 fr. Nog vijf andere personen wer den aangehouden, onder welke de vader en de moeder van den jongen dief Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraat dichter bij de Groote Markt, in n° Men.weet dat te felankenberghe de onder water staande palen der haven- staketsels met duizenden en duizenden mosselen begroeid zijn. Welnu, naar het schijnt, zouden deze lékkere schulpdier tjes der haven op het punt zijn, hun voortreffelijken smaak Le verliezen, ten gevol e van het uit- en invaren der molorboolen. Naar men beweert, be vuilen deze nieuwe vaartuigen liet zee water door de benzine en andere vet stoffen, die zij afwerpen. De mosselen door dit bevuild water bespoeld, zouden min of meer eenen nasmaak van benzine hebben. welijk le mishandelen. Hij werd aange houden men had de grootste moeite om den ello deling, tegen de loegeloopen geburen. die hom ten lijve wilden, le beschermen Het is de genaamde Benoni 1). .,oud 36 jaar, zonder gekende woonst of verblijfplaats. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozenö, jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dil alles b van Bergman»! Gt Co., Brussel d 75 Cts per stuk. TE AALST le verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt, Ier Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutslraat. Terwijl eene huisvrouw, van Sint- Michiels bij Brugge, wonende Steenbrug- schen steenweg, naar de stad op bood schap was gegaan, is een kerel met verdacht voorkomen hare woning bin nengedrongen waar twee meisjes, 6 en 8 jaar oud, zich alleen bevonden. Eene vrouw uit de gebuurte had den gast zien binnengaan en daar zij hem niet zag lenigkceren, kreeg zij vermoedens Seffens werd de veldwachter van Sint- Michiels verwittigd. Deze kwam aan stonds toe en betrapte den kerel in huis, terwijl hij bezig was de meisjes afschu- Om de voor te lcomcn of lebestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is hel beste voedsel KOSTELOOZE VCRZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY i5, rue du Grand Hospice BRUSSEL Woensdag avond rond 5 ure dron gen Adolf Leroy en Guslaaf Van Meenen, wonende wederkeerig te Watlrelos (Fransch-Vlaanderen) en Hcrseouwe, in de woning van Karei De Rvcke, land bouwer te Evregnies-bij-Doornijk. De kerels hem in huis niet aantreffende be gaven zich op zijn land, waar zij De Rycke aantroffen en hem aanvielen. Na hun slachtoffer erg mishandeld te hebben, keerden zij terug in de woning, waar zij alles kort en klein sloegen. De echtgcnoole De Rycke en de dochter die van schrik in de woning waren g(T vlucht, riepen om hulp, doch geen enkel gebuur dierf de woestaards aanhouden. De gendarmerie van Leers-Noord per telefoon verwittigd, snelde ter plaatsen hield de twee bandieten aan, die Donder dag inorgcnd tor beschikking van den hoer prokureur des konings van Doornijk werden gesteld. 4 1 TARIEF VRACHTVRIJ Zr.D'AsSAUT Brussel. De personen, aangehouden voor diefstal in de fabriek La Dinantaise 'e Dhiant, schijnen tot eene belangrijke bende te behooreu, die nu onlangs weer een anderen diefstal op hare lijst heeft doen schrijven, namelijk in de kerk van Bouvignes. Daar ledigden zij de offer blokken, stolen koperen kandelaars, allaargerief, enz. Al liet gcslolene werd. teruggevonden bij een lid der bende "ïider eenen stapel hooi, op eenen zolder. De rugpijn. Wateropdrang. - De minste miskende nieraandoening (gew: Lenden) zelfs indien zjj zich gedu rende langen tijd door oenen eenvoudige rugpijn verklaart heeft, kan plotselings in wateropdrang eindigen, '1 is te zeggen pi eene doodelijke krisie. De krisie is gewoonlijk voorgeloopen 't zij door slechte verteringen, beladen tong. slaap na de eetmalen, buik opzwol lingen, verstoptheid, iverteringsvorm) .1 zij door slapelooze nachten, verdruk king en verstikking krisicn, (ademha- lingsvorm). 'I Is daarom dat men eenen nauwkeu rige» zorg der nieren en der blaas moet hebben, alle verwaarloozing kan doode lijke gevolgen hebben. De Foster Pillen voor, de Nieren (Aalst Apotheek De Valkénoer 15 Esplanadepl.) zijn de herstellers der nieren, zij geven hun de kracht het blo d klaar en zuiver te maken, en zijn alzoo de beste behoeders tegen de bloedvergiftiging krisien. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr. i of vrachtvrij per pos'. Algemeen depot voor België Engolsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Goudenberg, Brus sel Vraagt en oischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doetu terugbela- lenals het hierne- vonstaandc merk niet draagt. 19. Woensdag morgend werd de ge meente Berthem, bij Leuven, in opschud ding gebracht door een sell rik kol ij ken moord. Rund 4 uur 's morgens verliet M. Willem Aosseloos, veekoopman, wo nende op den Steenweg, zijne woning om zich te voet naar Leuven le begeven, waar hij le 6 uur 46 de trein naar Diesl zou nemen, om aldaar de veemarkt bij te wonen. Hij was voorzien van eene goede portefeuille, inhoudende rond de 3000 fr. Op 4 a 500 meters aisland van zijn huis, aan den Alsemberg, moot hij door een of meer kerels zijn vastgegrepen, die hem vreeselijk vermoord en hem vervol gens in de gracht hebben geworpen, na hem van zijn geld te hebben beroofd. Het slachtoffer was den hals overgo sneden en droeg een 3tal wonden aan het hoofd, door een ijzer toegebracht. Zijne twee broeders, die gewoonlijk met hein naar de markt gaan, waren reeds weg en stonden verbaasd hem te Diest niet te ontmoeten. De droefheid der vrouw en van zijne vier minderjarige kinderen is hartroe rend. Aesseloos, omtrent 40 jaren oud, was een toonbeeld van huisvader, steeds be zorgd met zijne zaken, waardoor hij zich reeds eene goede positie in de samen leving had gemaakt. Ook was hij van allen geacht en lelde niets dan vrienden. Vandaar dat gansch Berthem deel neemt

De Denderbode | 1912 | | pagina 2