GéVuH nSEal De oorlog op den Balkan. Tijdelijke Moesteeltschool Duitschland. DITJES eu DATJIS. Alcool en sterke dranken. De alcool tast de hersenen aan en vult de gestichten der krankzinnigen mei slachtoffers, die veeltijds misdadigers zijn en walg verwekken door hunne zede lijke afzichtigheid. De ouders moeten hunne kinderen af keer voor den alcool door woord en voorbeeld inplanten. In Frankrijk werden in 1815, 875,007 hectoliters alcool gestookt en de krank zinnigenhuizen hadden eene beVolking van 13.983 man. Heden klimt er het cijfer der verbruikte hectoliters alcool tot 1.735.367, en de toename der geestes krankheid hield gelyken trek, men telt er 5S.753 zinneloozen. In Itelgië bevinden zich op hol oogen- blik 18,681 zieken in de godshuizen. In 1SS1 bevonden er zich 11.000. In 1881 was het procent der alcoholisten onder de krankzinnigen 9,8. Nu is het geklom men tot 19 En dat is zoo voor ieder land. Van den anderen kant. waar doelma tige wetten werden ingevoerd die het drankmisbruik te keer gaan, zag men het getal der geesteskrank en merk' lijk verminderen Een enkel voorbeeld. In Noorwegen is het procent der alcoholis ten onder de krankzinnigen van 1856 tot 1886 gedaald van 13,7 lol2,1 In Dene marken waar ongeveer vijfmaal zooveel wordt gedronken als in Noorwegen, was dit in 1886, 10,3 p. c. Oorlogspostzegels. - De Grieksche regeering heeft besloten, ter gelegenheid van den oorlog, vier vcr- schillige herinneringspostzegels uit te geven. De eerste zal een afbeelding geven van een gevecht om den weer Grieksch geworden Olympus de tweede wordt uitgegeven ten bate van de gewonde sol daten de derde herinnert aan de bezet- ling van het eiland Lemnos de vierde zal het omschrift Oorlog 1912 - als herinnering aan de oorlogsverklaring van Griegenland dragen. De andere Balkanstaten zullen ook postzegels uitgeven. De beroofde schat kisten van de Balkanstaten zullen daar ongetwijfeld baat bij vinden. Algemeene Werkstaking. Het Handelsblad van Antwerpen heeft vastgesteld, dat er door de havenwer kers niet gespaard wordt met het oog op de algemeene werkstaking. Daarop schrijft een lezer uit het Wa lenland aan hel blad dat noch in den Borinage, noch in het Centre, noch in de kom van Charleroi gespaard wordt. Het Fondsenblad zegt da t^ ook te Gent van sparen geene spraak is. Een bewijs dat de werklieden, zelfs de socialistische, dat lolleken niet ernstig opnemen Voor den landbouw. Tot .verdelging van «Ie veldmuizen en molrat- ten heeft men het volgende toestel ver zonnen. Op een vierkant bakje van 20 tot 25 centimeters lang, breed en diep maakt raon twee basculeerende deksels vast. In het midden fusschen de twee deksels bevestigt men een bakje, waarin tarwe wordt gelegd. Het zinken bakje half met water ge vuld, wordt tot gelijk met den grond ingegraven. De veldmuizen, aangelokt door den geur der tarwe, komen op een der deksels, deze busculeert, laat de muis in bet water glijden en sluit weer onmid dellijk dicht. Met 15 van zulke toestellen in bet veld geplaatst, werden in drie nachten 244 van die schadelijke dieren gevangen. 4*» Als in 't najaar de laatste rozen bloeien, snij dan de botten af, die op het punt zijn open te gaan sluit goed den steel dicht met lak, leg iederen bot in een dikken papieren zak, breed genoeg dat de bot er niet aan raakt, lak den zak dicht, omdat er geene lucht in kunne ko men, en hang hem dan in een donkere droge plaats. In den winter als gij versche rozen wilt hebben doe dan den papieren zak los, snij er den steel af, waar deze is dicht gelakt, zet de bloera in versch water, en twee uren daarna hebt gij rozen. Geuzenverdraagzaamheid.— Te St-Jans-Molenbeek, mag op de doo- denwagens geen kruis gesteld worden sedert vele jaren. Het moet eene pluim zijn of eenen bol of iets anders. De heer Magdelyns, gemeenteraadslid, heeft het voorstel neergelegd de verorde ning te veranderen, in den zin dat dege nen die een kruis op hunnen dooden- wagen verlangen dal kunnen bekomen. Dat voorstel is in de afdeelingcn van den raad besproken en verworpen, door liberalen en socialisten die de meerder heid uitmaken. De liberale burgemeester hield staan dat men hel niet mocht aan nemen, dat zulks onverdraagzaam zou zijn. Zoo dus elk geven wat hij begeert, is onverdraagzaamheid Kiezers in België. De kie zerslijsten opgemaakt voor liet jaar 1912 1913, geven een tol aal op van 1 millioen 744,129 kiezers, beschikkend over 2 mil lioen 810.513 stemmen. Het bijgeloof in Frankrijk. Het is bijna niet te gelooven In het verlichte Frankrijk groeit het bijge loof op ongehoorde wijze aan. Deze week lazen wij in een der grootste anti-katho lieke dagbladen van Parijs 44 aankondi gingen van... waarzegsiers en kaarlen- legsters En die lieden worden bezocht en ge- raadph egd door menschen die voor ver standig willen doorgaan, zoo verstandig zelf dat zij in God niet gelooven, maar wel in eené eenvoudige kaartcnlegster... Arm vervallen volk 4% De paardenmarkt te Brussel. Niettegenstaande h<t slecht weder was er groote bedrijvigheid op de paar denmarkt. Een achthonderdtal paarden 'waren tentoongesteld, de gemiddelde prijzen waren van 2000 lot 2200 fr, voor de groote trekpaarden en van 1700 tot 1800 frank voor de lichte trekpaarden de veulens werden verkocht van 700 tot 900 fr. De vreemdelingen waren ook talrijk, vooral de Duitsche kooplieden, die bij zondere aankoopen deden. Zij verdubbe len vooral hunne aankoopen in liet Wa lenland, waar zij de paarden opkoopen voor Oostenrijk. Met dit doel loopen zij sinds oenige weken do streek van Hesbaye en het Waalsche Brabant af, waar zij al de goede paarden opkoopen. De taalkwestie in Congo Óver eenige dagen vei scheen in Het Handelsblad - een belangrijk artikel over De taalkwestie in Congo en dal nopens een proces,waarin beweerd werd dat het Vlaamsch geen recht beeft in Congo De Vlamingen staan in onze ko lonie op gelijken voet als de zwart- n. Men kan er van denken wat men wil, maar ik was gelukkig als ik de geschie denis van dit proces las. Hoe is dat mo gelijk Wel heel eenvoudig. Al te lang reeds werd onze taal ginder miskend en mis prezen, en onze Franschgezinde bestuur ders denken dal /ij geheel en al vrijge vochten zijn, en dat zij op hunne manier de wet mogen uitleggen en verkrachten Met die gedachlen bezield richten zij zoo lang zulk afschuwelijk onrecht uit dat het iedereen tegen den kop springt ge lijk hier het geval was, en zoo zullen er eindelijk vrijheid en recht spruiten ui» die domme dwingelandij. Het Congobudjet is reeds neergelegd en moet weldra ter bespreking komen. Wij durven verhopen dat er VlaamsclieVolks vertegenwoordigers zullen opslaan om ons recht te doen gelden. Ik durf verder gaan ook het recht verdedigen der arme zwarten. Er zijn bijna geene blanken, staatsbe dienden of agenten die iets of wat van do Congoleescho taal kennen en ze be hoorlijk spreken. Hoeveel moeilijkheden, misverstand en dwingelandij zijn uit die onwetendheid voortgesproten Die hoeren blanken kunnen zich toch wel een weinig moeite geven om de taal der zwarten aan teleeren, of gaan ze er alleen naarloe om do Congolcezcn uit Ie builen Men moet niet zeggen dat de taal der zwarten onmogelijk is om aan Ie Ieeren. de bijzonderste talen in Congo zijn ge boekt spraakleeren en woordenboeken zijn opgesteld, dank aan de missionnaris- sen. Deze leeren de talen wel aan zijn de overige blanken dan minder bekwam De taalkwestie der zwarten dient onder- zochten ernstig verbeterd lo worden.M.M- - Overwinning der Bulgaren. Sofia, 14 Nov. Hademkeui, dat door de Bulgaren is ingenomen, ligt op 35 kilometers van Constantinopel op da spoorweglyn van Constantinopel en voorbij de vestingwer ken der Tsjataldja lijn Bevestigd wordt dat de strijd reeds 4 dagen duurde. Het Turksche centrum is ingebeukt, doch de uiterste stellingen op beide vleu gels zijn nog niet in hel bezit der Bulga ren. Hun verzet is overigens van weinig belang, aangezien de Bulgaren reeds te Hademkeui zijn en de weg naar Constan tinopel voor hen open staat. In zekere kringen gelooft men dat men nu de Bulgaren nog moeilijk zal kunnen tegen houden en dat zij, Constantinopel ziende liggen, er hunne intrede zullen willen houden. Servie en Oostenrijk. Belgrado, 14 Nov. De Tribuna verwerpt formeel het aan bod van een deel der Oostenrijksche pers, die Serviëzou willen afschepen met vrijen toegang tot eene haven in Albanië. Servië wil eene haven op eigen gebied niet eene haven op een gebied dat men alle oogenblikken kan afsluiten Wat Servië betracht, is juist zijne eco nomische onafhankelijkheid, zonder de welke het ni-t kan leven. Het wil Alezzio en Diirazzo op de Adriatisclie Zee hebben,omdat die havens Servisch waren vóór de Turksche over- heersching. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent In de plaats van den E. II Bert, thans krijgsaalmoesenier, heeft Zijne Hoogweerdigheid als bestuur der van het Werk der Vlamingen te Parijs aangesteld den E H. Mucyersoen, onder pastoor van St-Macharius. De Mariafeesten te Aalst IN 1913 Naar wij vernemen zullen de opvoerin gen van het Mysteriespel - De Hemel- kongin, plaats hebben als volgt Eerste opvoering op tweede Paaschdag, de vier andere op de twee volgende Zon en Maandagen Deze opvoeringen beloven veel. Naar wij vernenmen zullen de hoofdrollen aan zeer bekwame kunstenaars toevertrouwd worden. Aalst. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeen teraad op Maandag 18 November aanst. om 5 1/2 ure namiddag, in de gewone Zittingzaal ton S'adhuize. DAGORDE 1. Gemeenlebelaslin op de motors. Ver nieuwing. 2. Werkrechtersraad. Rechtgebied 3. Lager Onderwijs, rechthebbende op de kosteloosheid. Aanneming. 4. Openbare plaats aan de Vrijheidstraat' lusschen de Lange Ridderstraat en de Nieüwstraat. 5. Wegenis. Aanwerving voor de recht trekking aan de Lodebaan. van Aalst. Zondag 17 November om 9 1/2 uren 's morgends opening van 't schooljaar 1912-1913 in 't lokaal van den Laudbou- wersbond (Botermarkt) te Aalst. De belanghebbenden worden dringend verzocht deze zoo nuttige lessen bij te wonen welke alle Zondagen telkens om 9 1/2 uren zullen plaats hebben. o Boekwerken over Moesteelt verkrijg baar ten bureele van DE DENDERBODE. Baron Lodewijk de Bethune, Volksvertegenwoordiger van Aalst,komt van wege den Heer Broqucville, Minister van Spoorwegen, volgende goed nieuws te ontvangen Waarde Kollega, Het verheugt mij U te laten welen, als gevolg op de slappen welke gij hebt gelieven te doen, dat een Koninklijk besluit op mijn voorstel genomen eene onderposlontvangerij te Erondegem op gericht heeft. Dit kantoor zal de gemeenten Eronde gem Ottergem en Vleckem bedienen. Aanvaard, Waarde Kollega, de verze kering mijner verkleefde gevoelens. (Got.) Broquevii.le- Brussel, den 11 Nov. 1012. Algemeen Nederlandsch Verbond. Maandag 18 November 1912, te 8 uur 's avonds, in de zaal van Let Belfort, openbare Voordracht over CHR1STO BOTEFF, de Bulgaarsche vrijheidsdichter, door M. Dr Maurits Sabbe, Lecraar aan bet Koninklijk Atheneum te Mechelen, ecu der gunstigt gekeilde sprekers van Vlaan deren. Toegang kosteloos voor iedereen. Zoiidagrust. Van s middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 17 November, M. Van Caelenbergh, Leopold- straat. KERSTMIS Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid an al onze vrienden de groote prijsloting '.e herinneren, die ledier gelegenheid in den Katholieken Werkmanskring gegeven wordt Ieder jaar, wij zeggen het met groote dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijz."n gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Kerstdag wederom onze katholieke werklieden edelmoedig zal indachtig wezen. Alle 'giften worden met dank aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden gorden aan den E. H. Van Lacre, Stoof- straat, 4, Bestuurder van den Kring, of len lokale.' Korte Zoutstraat. - Het Bestuur. Allerhande nieuws. Personen die een abonnement nemen aan DE DENDER BODE voor het jaar 1913, zullen ons blad Kos teloos ontvangen van den dag hunner in schrijving !ot 51 De cember. AALST. Stoutmoedige bandieten- streek in de Schoolstraat. Woensdag avond een tiental minuten voor den achten ging de knecht van M. Lconce Van Lier de wonende Schoolstraat alhier zooals gewoonte den oven der vuring van «bi serre, welken oven huilen slaat, nog wat van brandstof voorzien toen eensklaps de serredeur openging en een 'kerel op hem toesprong en hom een hevige vuistslag op de horst gaf. De knecht zekere Valery Backaert sprong op hem eu ene worsteling had plaats tusschon beiile in het nabij de serre lig gend bloeinenpark, de bandiet ziende dat hij niet meer uit de voeten kon bracht Bpckaerf verscheidene messteken toe, een in den arm en twee andere in de bil, deze slaakte een schreeuw en moest den Schelm los laten die in allerijl de vlucht nam een tweede schurk in het koolkot vei stoken nam van de gelegenheid ge bruik om ook mei zijn gezel over den tuinmuur en een afhangend gebouw van Concordia te ontsnappen. Op het hulpgeroep.' van den knecht kwam men Loegcloopen en deze deelde het gekeurde mèe aan zijnen heer die aanstonds de policie van het gebeurde op de hoogte braehi welke spoedig een eerste oixh-rzoêk instelde. Middelerwijl ver zorgde heer dokter O Van de Velde de wonden van Backaert welke gelukkig niet erg zijn Lit alles blijkt dat «Ie schelmen goed op «Ie hoogte der gewoonten van M. Van Licrde waren en ook zeer good met de ligging der plaats moesten bekend zijn Naar wij vernemen, volgt men reeds een zeer ernstig spoor. Vrijdag 11. is het parket ter plaatse geweest om een nieüw onderzoek te doen. AALST De storm en de stortregens dezer laatste dagen hebben De Dender» zoodanig doen stijgen dat al de lage gronden en namelijk de Osbroeken, de Borgemeorschen zijn overstroomd ge worden. In de gemeenten Lede, Ilofstade en Wichelen zijn ook overstroomingen te betreuren. Te Lede-Heiplas, ter wijk Ovcriinpeen Ie Irape Was het verkeer er door onderbroken. Te Wichelen is 'er groote schade veroorzaakt aan de hof stede van Van Lippevelde en aan de woning der we Schuddinck. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde «Ier Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 4» MFLDFRT. - Brandramp.Woens dag 11. rond 3 uren 's namiddags is er le Meldert-Doment braml ontslaan tor woning van Reimond Plas. lluis. schuur en stalling werden op korten tijd ten gronde vernield. De beesten konden gered worden docli meubels, oogst, alera, alles is do prooi der vlammen geworden. De scha«le is zeer aanzienlijk, doch door ver zekering gedekt. Oorzaak onbekend. LEDE. De 81-jarige J. Grillaerl, bedelaar, woonachtig Vij.verstraat, die eenige dagen geleden in de Rosseslraal door een wielrijder werd omvergereden en inwendig gekwetst werd is aan de bekomene wonden bezweken. Dinsdag namiddag is het parket van Dendermonde vergezeld van wetsdoktors, lo Lede afge stapt oift de lijkschouwing te doen. De velorijder wordt opgezocht WICHELEN. SIraatschenners heb ben van de deur der schoone kapel van Sin'e Anna, op de wijk Hulst, eene plank afgerukt. Binnen in de kapel ligt het vol van rapen, steenen, enz Een kandelaar werd van den altaar gewor pen. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEKGH - JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. WETTER EN. Dindsdag avond zijn de kelders en woonhuizen van Aard- en Scheldekant, ten gevolge van liet wassen der Schelde onder water geloopen, waar door veel schade werd aangericht. Het water stond gelijk met den plan ken vloer der brug en liep over den steenweg, ten noorden van de Schelde, oodal de inwoners uil hunne huizen niet meer konden en het verkeer onder broken was. De Aard stond ook geheel onder het water drong in de kelders en in de benc- denplaatsen eu de inwoners moesten naar boven vluchten. Dinsdag voormiddag stond ook het water in «le Brugstraat lol aan den Ouden Keizer en in de Kallestraat lot aan «le polbakkorij van Karei Van -Ier Heggen. Hel water heeft 15 centime ters hooger gestaan als het ooit gestaan heeft. Bij elke ebbe trok het na een tweetal im n weg, maar men kan denken in wel ken toestand de kelders en de huizen i verkeerilen. De menschen hebben voor hunne deu ren dijken gemaakt van steenen en plan ken, welke zij mot kleeinaarde bestreken; I dat heeft bij sommigen iets of wat ge- i holpen. I Te Berlare is de Scheldedijk op ver- j scheidene plaatsen doorgebroken. Aan hen wier maag ziek is. Een groot aantal menschen die aan de maag lijden, lijden nutteloos. Zij kunnen genezen worden. Iets meer oplettendheid in de keuze van het voedsel en een goed middel om de organen le versterken, dat is al wat zij noodig hebben. De verschijnselen der maagziekten zijn zeer afwisselend Sommige personen kun nen niet genoeg naar hun zin eten aan anderen daarentegen is het gezicht van eten ondragelijk. Dikwijls ondervindt men een gevoel van zwaarte op de borst, een indruk van verzadiging in de keel. Somtijds drukken gassen in de maag op gehoopt liet hart samen eu doen den zieke gelooven «lat hij een hanzieklc heeft. De schele hoofdpijn is een dikwijls voorko mend en gevreesd verschijnsel. Et 11 leere maag heelt zeker behoefte aan uitgezocht voedsel,maar de naluur heeft nooit inge steld dat het voedsel moet verteerd wor den alvorens le zijn gegeten. De maag In eft alleen behoefte te worden geholpen en versterkt om haar werk te doen en wat noodig is, dat is niet een verteerend gislmiddel, naar een versterkend middel. De spijsvertering staat onder den invloed van het bloed en het zenuwstelsel en de geneeskundige wetenschap heeft nooit een beter versterkend verteringsmiddel voortgebracht dan de Pink Pillen. Uit Zwolle hebben wij den volgenden brief ontvangen van Mej, J. Feith, geb. Bokhorst, oud 46 jaren, 13 Nieüwstraat. Ik hen het genoegen u te berichten dat ik zeer goed van mijne slechte nn.ag genezen ben door «Ie Pink Pillen. Mijn maag heeft mij z er langen tijd doen lij den. Ik was zoo slecht dat ik mijn eten niet meer verdragen kon en wanneer ik mij uit noodzaak dwong te eten, dan kreeg ik braking n. Ik had dikwijls dui zelingen en walgingen en was verplicht te bed te blijven. Na zonder succes vele geneesmiddelen te hebben gebruikt, heb ik den goeden inval gehad uwe Pink Pillen te nemen en het is alleen dank zij deze pillen dat ik van mijne slechte maag ben kunnen genezen. De Pink Pillen zij worden verkocht in alle apolheken en in het depot: Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos.Fr. 17,50 de zes doozen franco. Depot te Aalst, apotheek Callebaut, Botermarkt. To Teralphene, hebben twee land bouwers een moorddadig gevecht gele verd. De eene was met een mes gewa pend. Deze dacht dat zijn vijand een revolver had en uit vrees dat die zou schieten, stak hij hora het mes tot aan don hecht in den rug. De wonde zal denkelijk den dood voor gevolg hebben. De politie zoekt eenen man op, die over eenige dagen te Brussel een knaap oplichtte, in een poncyrijtuig wegvoerde, hem bond, den mond stopte en hem dan le Vorst in den foergon van eenen trein aan zijn lot overliet. De knaap werd door de spoorwegbediende half dood van schrik, koude en honger gevonden. Men denkt dal de oplichter een zinnelooze is. Op de Brusselscho veemarkten wer den gedurende de maand October 11. ver kocht 3620 ossen, 6445 koeien, 584 stieren, 6812 kalveren, 17,563 varkens en 9072 schapen. Daarenboven werden nog 222 ossen, 12 koeien en 11 stieren van Franse.he herkomst in het slacht huis gebracht en afgemaakt. Speen. Men kondigt den lezers aan die aan die kwaal lijden dat zij zich in weinige dagen kunnen genezen met den balsem van I)r Lamarehe Sr. 1,50 fr. overal. Depot Apotheek Pirard te Ver- viers. Dinsilag nacbt zijn dieven in de wo ninggedrongen van de Juffrouwen De Meyer, Noordstraat, te Malderen. Zij hebben in den winkel de looglade ge roofd omtrent 30 fr. bevattende. Vervol gens hebben zij de kamers doorzocht, waar zij eene kas hebben opengebroken en twee schoone vellen hébben gestolen, alsook het zilverwerk. In den kelder heb ben zij eene flescii wijn uitgedronken 011 14 flesschen champagne medegenomen. Zij zijn langs bet keldervenster ingebro ken en hebben langsdaar de woning ver laten. Een onderzoek is ingesteld. Pijnen aan het hartputje. Overdreven of ontoereikenlieid der verte- ringsvochton. De pijn aan het hart putje kan zich op onregelmatige wijze verklaren, zonder veroorzaakt of onder den invloed der eetmalen te zijn. In andere gevallen is het inde tusschen- poos der eetmalen dat zij meer en meer hevig worden. Kort na liet eetmaal be reikt de ijn haar hoogste punt en zij verminderd op mate dat de uur «les maal- lijds verwijderd. De zieken hebben soms zi.re oproein- gen, de onbeduidende pijnen toen de maag ledig is, nemen door liet inzwelgen der spijzen toe. Dc zieke kan ook nog den eetlust ver liezen, al zijne spijzen overgeven, mager worden en verkwijnen, 't zijn «Jan ken- leekens van liet allergrootste gevaar. De Foster MaaKpillen, versterkend en zacht purgeermiddel, tegen galachlig (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15 Espla nadeplaats) versterken de maag, regel- matigen de afdrijving der verlerings- vochten onmisbaar aan de vertering. In dien deze vochten ontoereikend zijn, wordt hunne afdrijving bevoordeeld, en zelfs indien zij in overvloed zijn, hun overlengsel verminderd. Van dan af kan de maag de spijzen bereiden om al het geen er noodig is voor een zuiver, rijk en' krachtig blo«;d te maken, bron van leven en gezondheid. Alle apotheken (1,25 fr het fleschje, 6 fiesclijes voor 7 fr. 1 of vrachtvrij per post, Algemeen depot voor België En gelsche Apotheek Cli. Delacre, 64, Cou denberg, Brussel. De rechterlijke officier Erlel, die op. last van het Brusselsche parket, een onderzoi'-k in Hollan-i ging doen. is Dins dag teruggekeerd Hij beeft inderdaad een persoon gevon den, «lie iu de laatste tijden de twee titels kocht Het is een koflichuisbediende. Deze bad over eenigen tijd in zijn lokaal eenen kalant gediend, een Belg denkt bij. die hem vroeg of bij nieinaml wist, die hem eene som geld zoo verschie ten, tegen 2000 fr-uk, aan Bolgsclie rent 3 u/0. De bediende, die zich ook met beurs zaken bezig houdt, kocht de stukken zelf en zond ze naar Antwerpen, waar men bevond dat zij valseh waren. kig maakt een zachl, rein gezicht, ecu jeugdig, Irisch uiterlijk, een blanke zacht- hei.li en verblindend schoon teint. Dit alles bew.rkt need,,,, DAD A-ZEEP van Dergmann Ge Co., Brussel f 73 Cts per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O. Taymans, Groote Markt, ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeploin en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Woensdag inorgend omtrent 7 uur werd op den Thouroulsehen steenweg, nabij den Steenschen dijk, een ouderling van Tijaar door den buurttram,komende van Dixmude, overreden en op den slag gedood. Het is een inwoner van Scfflnge, dit; naar Steoee kwam werken. Niettegen staande zijn hoogen ouderdom was bij, weduwnaar zijnde, verleden week in 'l huwelijk getreden met eene weduwe, die evenals bij, verscheidene kinderen telt. Het lyk werd naar het doodenlmis van Oostende gebracht men verwacht het park«tt, om een onderzoek te doen nopens dc oorzaak van dit ongeluk. Zekere Euiiel Vervloei, op den Heyveldslag wonende, werd door de policie verdacht van uitgifte van valsche zilveren muntstukken met «le beeltenis van Leopold IF 011 het jaartal 1870. De heer onderzoeksrechter Rodriguez hield den kerel in 't oog en kon hem Dinsdag namiddag snappen, terwijl bij met zijn oneerlijk stieltje bezig was. Vei vloet was in gezelschap van zekere Malliilde Stoim.De kerel vluchte in eenen stal, maar werd er spoedig uitgehaald. Hij zegde geld to maken voor zijn plezier. De stukken, die bij fabriekeerde, zijn echter nog al gemakkelijk van de echte le onderscheiden. Vervloei zou zijn stiel inueton verbeterd hebben om zeer goede zaken te kunnen doen hebben. T Slaat hem echter hiel mee, want daar staat strenge straf op. Woensdag murgend verscheen de aan gehoudene voor den heer onderzoeks rechter, die zijn mandaat bekrachtigde. Men verwacht zich nog aanhoudingen. Vervloet is kleermaker van sliel, ge boren en gewoond tiebbende te Antwer pen. Hij telt 37 jaar eu is ongehuwd. Iu een huis op den Antwerpschensteen- weg werd nog veel gerief van hem aan geslagen. tegen het vuur TARIEF VRACHTVRIJ «ff* 7.R.0'AsSAUT bRusstL. Donderdag voormiddag wilde de wed. Thomas Verstraeten, 73 jaar oud, wonende Bruysken, 206, een ijzeren pot van de sloof nemen om patalten af te gieten, loen hare kleederen vuur vatten en zij in een oogenblik eene brandende fakkel geleek. Zij kon nog tol aan de pomp loopen om te poogen zich te blus- schen. Hare dochter, ook weduwe, die bij haar woonde, kwam toen juist van de fabriek thuis. Op het gehuil der vrouw waren waren de geburen reeds toegeloo- pen en naar dokter De Cork gesneld, die de vrouw deed berechten. Zij heeft enkel hel II. Oliesel kunnen ontvangen rond 2 uren is zij in de scbrikkelijkste pijnen gestorven. 't Wintert vroeg dit jaar. Het sneeuwt overvloedig in de Ardennen- streek seilerl twe-- dagen, ook in Aarlen. In de Boven-Anlennen ligt de sneeuw, zegt men, reeds een voet dik. Henri Dhaeyer, mijnwerker in den put der Vallce Ie Gilly, had zijnen werkgezel, die niet vlug genoeg was, eene oorveeg gegeven. Deze, Armand Bailleux geheeten, wachtte Dhaeyer af en schoot hem een revolverkogel in bel hart. De getroffene bleef op den slag dood. I)«; moordenaar werd aangebonden. Studentengevecht. In de Rheiti- slrasse te Darmstadt ontstond er gisteren morgend te 6 ure een ge vecht lusschen Duitsche en Russische studenten. De stu dent Alfred Weiser, uit Czenslochau, werd door een steek in het hoofd gedood. Drie andere studenten kregen steek-of schotwonden. Do student Bahr, van Soldin, die den noodlotligen steek aan Weiser loebracht, is aangehouden. De student Allsiadt, van Longensalza, is door een schot zwaar gewond naar hel gasthuis overgebracht. Het gevecht was het gevolg van een twist in een koffie huis. Volgens een later bericht zetten de studenten na eene woordenwisseling iu het koffiehuis den strijd op de straat voort, waarbij Weiser een revolver trok en verscheidene schoten loste. Daarop trokken zijne landgenooten hunne mes sen en vielen de Duitsche studentenzeden van de Markomannia, aan. Inliet gevecht dal aldus ontstond werd Weiser zooals gezegd getroffen, zoo«lat hij spoedig daarop stierf. Balir is door den onder zoeksrechter ondervraagd. Holland. De moord te Rotterdam. De N. R. CL. meldt dat de policie den man heeft aangehouden, die Zondag avond de 72jarige weduwe Vermeulen in hare woning heeft vervvorgd en al hare voor werpen van waarde heeft gestolen. De moordenaar, de 21jarige varensgezel BI. heeft alles bekend. Hij was onlangs ge deserteerd van het 4' regiment infanterie én bad sedert dien in zijne geboortestad rond gezworven. Hij had Zondag avond de weduwe in 'l naar huis gaan aangesproken, kort na dat zij afscheid had genomen van haren zoon, om haar een dubbeltje te vragen voor den train. Bewogen door zijne klachten nam de weduwe hem mee naar hare woning, om hem daar te laten eten, want hij bad ook honger en toen ging zij naar eene andere kamer 0111 hein de ge vraagde centen te geven. Toen hij den klank van geld boorde sloop hij baar achterna, greep haar bij de keel en worgde baar. Hij is nu ontdekt door het dragen van eene gouden horlogieketting, bij de weduwe gestolen, welke door eene vrouw herkend werd. Frankrijk. Dinsdag avond had in de Sociétés Savantes eene meeting plaats legen den oorlog, door de anarchisten inge richt. De anarchist Boudot legde in lievige bewoordingen uil hoe men moet te werk gaan in zake van snbotceren, wat de anarchisten reeds gedaan hadden om de mobilisatie te ontreddoren, den bevoor- radingsdien«t te beletten, en de oorlogs tuigen onbruikbaar te maken. Vervolgens werd door de aanwezigen den tekst van een spoedbericht toege juicht, aan den Koning van Spanje te z.-riden in dewelke de anarchisten hem zoo spoedig mogelijk hetzelfde lot toe- wensclien van M. Ganalejas. MM. Durand en Poggi, kommissaris en sekrelaris van de wijk der Mallen, woon den do vergadering bij. BURGERLIJKEN STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 8) Vrouwelijk 8) Huwelijken De heer O. Delliaye, nijveraar met Juff'r. G. Eeman, bez. - - F. Mortier, lustreerder, met M. De Sadeleer, tw. -- D. Heyvaert, zijdebew. met M. Welle kons, br. Overlijdens P. Van de Velde, wr Arents, fabrikant, 65 j. Maanslr. J. Coppens, wr Pode- vyn Irovenier, 70 j. Dompolstr. 2 kinderen onder de zeven jaar. Le Vieux Bruxelles 25, rue de Malines (bü du Nord). Le programme complètement renouvelé cettc semaine sera conime toujuurs Irès apprécié par 1' mombrable public qui fréquente ce bel établissement. Uiie succession de vues cinématographiques du plus liaut intérèt et accompagnées par le grand orebestre, les dernières actualités ainai que la partie aitistiqim pour Lquelle rien n'est négligé, font que le spectacle du Vieux Bruxelles, constitue une attraction .de bon goüt que le public apprécie de plus en plus. Le Vieux Bruxelles s'ouvre tons les jours h 2 '/s heures.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2