De oorlog op den Balkan. KERSTMIS Rechter'ike Kronijk. Allerhande nieuws. 1Personen die een abonnement nemen aan l)E DEMDEB- BOBE voor het jaar 1915, zullen ons blad Kosteloos ontvangen van den dag hunner in schrijving lol 31 De cember. Holland. De bewaring onder ijs is gevaarlijk, als het'ys niet zuiver is, en zelfs in visch, die in een ijskast bewaard was, heeft men typhusbacillen gevonden. Afgezien daarvan kan hel ijs de visch soms bescha digen en dan is de poort voor bederf geopend. Bij de bedekking van kunstmatige sneeuw bestaan die gevaren niet, en bij verpakking houdt deze visch lang genoeg goed om verzendingen ovorgroote afstan den mogelijk te maken. Visch onder sneeuw, die in een koel kamer was gezet, om het smelten te voor komen was na 23 dagen nog volkomen goed. Europa moet om zeep. I»r Alb. Nobles van Philadelphia, een zeer be faamde Amerikaansche Aardrijkskundige maakt in eene onlangs verschenen studio bekend dat Europa binnen 70 jaar niet meer zal bestaan. Het oude Vasteland zal door eene geweldige vuurberguitbar sting vernietigd worden. Italië en Azië zullen eerst worden aangetast. Daarbij het instinct drijft nu reeds de menschen weg. Zooals de zwaluwen op vast tijdstip wegtrekken, bij t naderen der koude en dit uit natuurlijken onbewuste» aan drang, zoo wijken nu reeds duizenden Europeanen uit niet om economische redenen maar uit instinct. Volgens Professor Nobles zou nader hand de Golfstroom ook van richting veranderen, enkel langs Amerika loopen, en zoo Europa gansch vervormen tot een ijsland. Dit is volgens M. Nobles ook gansch natuurlijk. Sinds eeuwen is Europa be werkt, uit de aarde is bijna al getrokken wat mogelijk is, het is dus tijd, dal dit gedeelte van den aardbol verlaten worde, en er overgegaan worde to' hot ontgin nen van de nog versche landen, die dan ook voorde menschen goed bewoonbaar dienen gemaakt door wanne waterslroo- mingen. M. Nobles is vast en zeker een geleerd man, maar't is toch ook een Amerikaan en die moeten toch met iets Amerikaansch voor den dag komen. De kleine Burgerij en de Alge- meene Werkstaking Het komiteit der kleine burgerij heeft te Brussel eene vergadering gehouden, onder het voor zitterschap van M. den senateur Kocli, om de kweslie te bespreken van de alge- mcene werkstaking. De volg< nde dagorde werd aangenomen De Bond der Kleine Burgerij verwittigd de bevolking en bij zonder het werkvolk, van bet groot gevaar dat ons lanu loopt, en besluit krachtdadig te werken om, indien het mogelijk is, (ie gevaren af te wenden, die ons land zouden bedreigen, en Ie trachten de orde en Ie vrede te behouden, noodig zijn voor de uitbreiding van algemef ne wei vaart. De volgende alinea werd voorbehou den Drukt zijnen wil uit, bij voorkeur krediet en bijstand te verleenen aan de werklieden die weigeren zich bij de staking aan te sluiten en er schade zou den door lijden. Het bestrijden der drinkgewoonten is het meest aangelegen vraagstuk van dezen tijd, door zijn nauw verband met het maatschappelijk welzijn en huiselijk geluk. Daar de overgroote meerderheid van misdaden en wanordelijkheden het gevolg zijn van drankmisbruik, behooren allen die dat misbruik tegenstaan tot de groot ste weldoeners der maatschappij efi van liet huisgezin. J.Gibbons,Cardinaal. Eene groote meikerij. Eenige dagen geleden werd in Noorwegen de eerste steen gelegd voor een ouderneraing die de grootste landbouwmaalschappy van het land zal worden. De landbou wers in Kristiania hebben zich aaneen gesloten om melk en melkproducten voor gezamenlijke rekening te verkoopen. Deze onderneming zal heel Kristiania van melk voorzien, waardoor groolero vastheid in de prijzen verkregen zal wor den en waardoor de melk o<>k goedkoo- per kan worden, doordien de bemiddeling der melkslijtors ontbeerd kan worden (men betaalt nu 20 ore, d. i. 26centimen per liter.) Ook van hygiënisch standpunt zal het een groote verbetering worden. Do aaneensluiting omvat, alreeds 73 melkerije», en om te beginnen kan men reeds voor do levering van 30 millioen liters melk per jaar instaan. Het plan is om later den omzet te brengen tot 45 millioen liters. Alleen voor liet vervoer van de melk naar de verbruikers in de stad zijn 3 automobielen en 55 paarden aangeschaft. Ook op ander gebied zijn de boeren met ondernemingen op aandeden begon nen. Zoo hebben zij eene groote slachterij geopend en is men bezig aan een onder neming voor den verkoop van landbouw producten voor het geheel land, Wat nu in het bijzonder de melk-cen- trale betreft, zij zal een half millioen kronen kosten en zal in Juli van liet vol gend jaar gereed zijn De centrale wordt liet middelpunt van 70 ontvangstations, die met elkaar verbonden worden, on zal Kristiania jaarlijks kunnen voorzien van 30 millioen liters melk. Het verbruik in do stad bedraagt nu 40 millioen liters, waarom dan ook de centrale zal ingericht worden om 45 millioen liters in ontvangst te kunnen nemen. 4 Eene voorspelling. M.Ingenieur Pliilippart, liberaal, beeft in de Journal de Liègo volgende studio laten verschij nen.Met oflicicele stukken in de hand be wijst hij dat'onder liet stelsel van zuiver i'meen mannelijk stemrecht op 25 jaar, de katholieken 95, de socialisten 52 en de liberalen 37 zetels zouden behalen, j Volgens dit liberaal blad zou 'en wij j dus nog zegevieren, 't Is ook hel gedacht van Edmond Picard. Belastingen. Le Matin, van Ant werpen, een liberaal blad, heeft eene j kleine statistiek medegedeeld, getrokken j uiteen Duilscliblad, waaruit blijkt dat de Belgen liet minst belastingen betalen j van heel Europa. De Engelschman betaalt jaarlijks 24,10 fr. per hoofd de Franschman 82.20 fr. de Hollander 59,02 fr. de Oostenri. ker 50,27 fr. de I'aliaan 46,16 fr. de Duit- scher 44,45 fr. de Noor 43,66 fr. de Deen 41,48 fr. en de Belg 34,85 fr. Do Delg komt dus aan het staartje, iets wat de Belgen met eene betrekke lijke vreugde zullen vernemen. Dal zal hun ook dienen als tegenvergif, als Vaderland eke), Vooruit en bet Recht hun zullen willen wijsmaken dat zij het ergst van al door lasten getroffen zijn. Naschrift. Het schijnt nochtans dat er landen zijn waar de lasten lager zijn, bijvoorbeeld, hij do Laplanders, die, zegt men, niemendalle betalen; de Pa pua's in den grooten Stillen Oceaan en ook in den Kongo, waar de Negers er met eenige kokosnoten van af zün. 4% Geuzen uitstrooisels. Een Brus- selsch geuzenblad houdt nogmaals staan de dat de inkorarechton op den tabak zullen verho-'gd worden. Een katholiek blad herhaalt dat hem uit de best gemachtigde bron verzekerd is, dat er geene spraak zal zijn de on- reclitstreekscbe belastingen to verboo- gen,(welko zij ook zijn. De grrroote socialistische betoo ging van Brussel. Het liberale blad I.e Carillonvan Oostende, zegt van die betooging Het meerendeel (der betoogers waren) snotneuzen zonder werk, eenige studen ten en werklieden die bij alle straatop loopen zijn. Kortom, een volledig k.. kske De rooden kunnen dat in hunne jaar boeken opschrijven Invloed der kerk op stoffelijk gebied. Daarover sprak te Antwer pen inden rouwenbond Mevr.De Smets -De Kerk geeft kracht en regelmatigheid aan den arbeid, waarschuwt den werk man tegen zijne eigen buitensporigheden en tegen die dor patroons. Daar arbeid en kapitaal beiden de noodzakelijkste factors zijn van de nijverheid leert zij den werkman zich te hoeden tegen zekere buitensporigheden waardoor het werk nader1 zou lijden en den werkgever legt zij op. de hebzucht niet zoo ver te drijven dat ue werklieden niet als dieren, als levende werktuigen, zouden behandeld worden. - Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote prijsloling te herinneren, die Ie dier gelegenheid in den Katholieken Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met groote dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij inel dezen Kerstdag wederom onze katholieke werklieden edelmoedig zal indachtig wezen. Alle giften worden met dank aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Van Laere, Stoof- straat, t, Bestuurder van den Kring, of ten lokale, Korte Zoutstraat. Het Bestuur. 50.000 Turken krijgsgevangen. Aan de Tsjataldja-lijn. Constantinopel, 18 Nov. De slag is heden morgend op de Tsja- taldja-liuic herval. De slag duurt langs de geheele linie van Tsjataldja voort De uitslag is nog ongewis. De gezagvoerder van de vloot der Zwarte Zee seint dat liet kanongebulder zich schijnt te verwijderen men ver moedt dal de Bulgaren op Tsjorloe af rukken. Een Turksch blad. dat over 'l algemeen goed ingelicht is. meent dat de Bulgaren te Derkos do vijandelijkheden moesten staken voor het krachtdadig verzei der Turken. De Bulgaren trachtten hier den rech tervleugel der Turken om te trekken, maar zij moesten van den aanval afzien en wachten nu op versterkingen. De cholera. De cholera blijft verwoestingen aan brengen. Men zegt dat zij ook onder de Bulgaarsche gelederen woedt. Bamberg, 18 Nov. De baddoktor Roth te Roichenhall is door den koning van Rulgarië geroepen om in het Bulgaarsche legerkamp de cholera te bestrijden. Groote Turksche neerlaag Monastir veroverd door de Ser viërs. 50.000 Turken krijgs gevangen. 3elgrado, 18 Nov. Monastir heeft zich met 50.009 man j 011 drie pasja's overgrgeven. Belgrado, 18 Nov. Om zes uur heden avond kwam het bericht, dat Monastir na zeer hevigen strijd door de Serviërs ingenomen was. Vijftig duizend Turksche soldaten met, een heel lcgercommamlo en daaronder generaal Zekki pasj», de opper-comman- dant generaal Fethi pasja zijn krijgsge vangen gemaakt Daarmee is de Turksche tegenstand in Macedonië geheel gebro ken. De Turksche troepen vochten twee dagen lang een strijd van wanhoop en moesten het toch ten slotte opgeven. Belgrado, 18 Nov. Tc Monastir zijn drie Turksche gene raals onder de krijgsgevangenen, onder welke Fethi pasja en Zekki pasja. Vredesonderhandelingen. Belgrado, 18 Nov. Servië heeft in beginsel toeslemmend geantwoord op de mededeeling van Bui- garie in zake de Turksche vredesvoor stellen. Constantinopel, 18 Nov. De Porte heeft een beroep gedaan op de vorsten om bij do vier oorlogvoerende Stalen ten bate van den vrede tussclien beide te komen. Op goed gezag wordt gemeld, dat de sultan zelf zich tot de vorsten van de groote mogendheden heeft gewend met verzoek om hun tusschenkoinst, opdat er aan den oorlog een einde zou komen. Constantinopel, 18 Nov. Een Albaneesche afvaardiging heeft dezen morgend aan de gezantschappen een geschrift gebracht, waarin zij ver zoekt, dat bij eene verdec-ling van Mace donië voor de belangen der Albaneezen gewaakt zou worden, uit geografisch, ethnisch, sociaal en godsdicnsligoogpunt. De slag bij Tsjataldja. Constantinopel, 18 Nov. Het gerucht loopt dat de Bulgaarsche linkervleugel zekere voordeelen heeft be haald nabij Derkos, daar de Turksche troepen de hulp der vloot misten, tenge volge van hel tempeest in de Zwarte Zee. De toestand verslecht. Parijs, 19 Nov. De dagbladen zijn van oordeel dat de toestand in 't Oostengisteren verslecht is. Het Servisch Oostenrijksch geschil geeft roden tot veel bezorgdheid. RKCHTBANK V AN AUDEN AAR DE Slagen. Theottel De Smet, van Denderwindeke, voor slagen aan Mau rice van Neygein 1 maand en 26 fr. en voor doodsbedreigingen 15 dagen. Emiel De Roos, van Nederboclare, voor bedreigingen, slagen, dragen van een verboden wapen, 1 maand en 26 fr. en voor dronkenschap 10 fr. of 2 dagen. Vuile kerel. Urbain De Roo, van Sint-Lievens-Houlem, voor verschillige zedenfeiten, wordt verwezen tot 13maan- den en 15 dagen en 350 fr. boet en 5 jaar ontzegging zijner burgerrechten. De onmiddellijke aanhouding wordt bevolen. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Een werkmansabonnement. Om zich een werkmansabonnement voor den Staalsspoorwegaan te schaffen kwam Polydoor De Kerpel en Felix De Schryver melsersgasten te Hofslade, met een ge tuigschrift voor den dag, dat volgens zij den statieoverste wilden wijsmaken, hun afgeleverd werd door hunnen patroon, een nijveraar van Couillet. Hel certificat werd valsch bevonden en daarover on dervraagd, bekenden zij dal bet stuk ver vaardigd was door Konstaii! Vermeiren, koolmijnwerker te Hofs'ade. Alle drie krijgen 1 maand bij verstek. AALST. Maandag morgend bevond zicli in het postbureel alhier, een persoon welke aldaar eene som van 160 fr. had ontvangen. Toen hii het postbureel ver liet bestatigde hij dal deze som uit zijn zak verdwenen was De dief is onbekend. AALST. >e ovenvelcing van den ouden Dender. Maandag morgend zijn door het schepencollege de aanbiedin gen geopend voor de werken van over welving van den ouden Dender, te begin nen van aan den ijzerenweg achter de Hoogevesten lot aan do Dcndervuarl Moulmolengal, met afbraak van de vaste brug over het moutmolenwater, aanleg gen van een plein met beplantingen, grond en kassei werken, enz. Het bestek dor werken bedroeg 217,000 fr. Ziehier de volgende aanbiedingen welke inge zonden waren 1 MM. Grondel, broeders te Gent,, een eerste ontwerp 171,500 fr., tweede 175 000 fr. :M.Van Poltelsberghs, te Erembodegein, 195,000 M. Wellens C, te Brussel, 208,000 M. L. Calle- baut, van Aalst, eerste ontwerp 207,000, tweede 200.000, derde 203,000, vierde 201,000, vijfde 204,000 M. V. Vnssaert, van Zclzaete, eerste 236.000, tweede 237,000, derde 252,000 M. Walraeve, van Gent, 244,983. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. Zondag namiddag kwain de zoon van den heer Moeremans, bierhandelaar le Molenbeek, per auto van Brasschael. Victor, de zoon nog hij liet leger inge lijfd, zat aan het stuurrad. Daar de haan van Schooien op Mer- xem zeer slibberig was, wijkte de auto mobiel af en vloog tegen eenen boom. De vijf personen, die in liet voertuig za ten, werden met geweld ten gronde ge slingerd. Dadelijk daagde hulp op Een dokter, ter plaats geroepen, stelde vast dal de vijf personen min of meer erge verwon dingen hadden bekomen. Veel slechter was het gesteld met den zoon Victor, die den automobiel be stuurde. Deze was zeer erg gekwetst, dal hij hij dringendheid naar het krijgsgasthuis moest overbracht worden. Wat de auto mobiel betreft deze lag stuk. Zondag avond had in de Troonstr. te Elsene, ter hoogte van de Viaducslraal een schrikkelijk ongeluk plaats. In dn straat was er eene belemmering; een automobiel die in volle snelheid kwam aangereden, wilde niettegenstaan de zulks onmogelyk was, doorrijden De auto hotste op een taxi die gansch ver nield werd en tegen een tramrijtuig werd geslingerd. Te twee inzittende van dc autos wer den geweld opde straalsteenen geslingerd en zoo erg gekwetst dat zij bij hoogdrin gendheid naar het gasthuis worden ge bracht. De eene is M. Gaston Delin, zoon van een Gentsche nijveraar wat den andere betreft, zijne persoonlijkheid is nog niet vastgesteld. De ongelukkige was zoo erg gekwetst dat hij niet kon ondervraagd wprden. De automobiel en het tramrijtuig wer den erg beschadigd. Het I-Iuis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Qroote Markt, in ir Een inv oncr van München. tot eene zeer deftige familie behooi ai werd 'over otfngé weken KFÜniss-1 aan gehouden voor 'liefstallen in hotels. Uit het onderzoek is gebleken dat bij, onder verschillige namen, dergelijk feilen pleeg de te St-Louis, San Francisco- en andere Amerikaansche steden, zoodat het gou vernement der Vereenigde Staten zelfs eene premie uitloofde voor zijne aanhou ding. Die premie werd verdiend door de tw«e nachtwakers, die hem in het hotel der Rogierplaats bij den kraag grepen, terwijl hij de kamers der andere logeer gasten doorsnuffelde. Toen men hem in de gevangenis onderzocht vond men 10 briefkons van 1.000.fr. in zijne bretellen genaaid. Te Waersciioot werd met groot- feestelijkheden de honderste geboortedag gevierd van vrouw Nathalie Deren, we duwe Wieme. Heel het dorp was in feest De heenhouwer R., van Westende, was met een vriend uitgereden op aan koopronde en was 's avonds aan de Brug- sche vaart gekomen, nabij Rattevalle, te Nieuwpoort, toen een hond tegen het paard aansprong en het dier met rijtuig en inzittende personen in de v«art reed. R.., kon goed zwemmen en bracht zijn vriend aan wal. Dan wilde hij zijn paard redden en sprong terug in de vaart doch werd door verlamming aangegrepen en verdronk. Later vonden menschen den geredde, wiens toestand thans onrust inboezemt. Zondag avond, ten 10 ure, kwam le Brugge de policieagent Sap, dienst doende in de Langestraat, eene herberg binnen waar moeilijkbeden waren ont staan. Verscheidene personen vielen op hem en, na zijnen sapel gebroken en zijne kleeren gescheurd en hem mishandeld le hebben, beeft hij zijnen revolver getrok ken en schoot in den hoop. De 23jarige jongeling, Hendrik Snyt- sers, zijnen krijgsdienst geëindigd heb bende, werd in den hals door een kogel getroffen. Zijne ruggraat werd verwron gen en in 't hospitaal gebracht, was zijn bovenlijf reeds lam. Misschien is hij reeds overleden. Tijdens de paniek kon de agent ont snappen. Het parket onderzoekt de zaak. Te Dottenys kwam donderdag mor- morgend oen goed gekleed persoon oen postbon van 3 fr. ontvangen de post bediende stelde echter vast dat het cijfer veranderd was en eerst 1 is geweest. Do man werd aangehouden hij verklaarde te boeten Xavier Manchaussée, wonende te Watlrelos. Hij had naar het schijnt reeds enkele vervalschtebons ontvangen. In don namiddag deed een ander kerd zich op dezelfde poging betrappen in het postbureel te Mont ii Leux. Ziehier hoe die mannen te werk gingen: Manchaussée, evenals de andere, vroeg in een postbureel een bon van 1 fr. ver volgens met eene cijfer 3 in caoutchouc, dat zeer gelijkend is aan dat op de post- bons,drukte hij de 3 boven het nummer 1. Voorz en van dezen bon, bood hij zich in de postbureelcn aan om het bedrag te ontvangen en vroeg dan in een ander postbureel een postbon van 1 fr. telken male een andere naam opgevende. Volgens zijne bekentenissen, pleegde hij deze vervalschingen reeds een zestal dagen en had al een 15tal postbons van 3 fr. ontvangen. De tweede die ook Manchaussée zegde te heeten, was hij zijne aanhouding in 'i bezit van eén aantal vervalschte post bons van 5 frank. Het. parket van Kortrijk zal nu moeten opzoeken wie van de twee Manchaussée heet. Mogelijk zijn do twee behendige kerels gebroeders, die dezen truk hebben uilge vonden om met deze nieuwe soort aftrug- gelarij geld to slaan. Vaders en Moeders Indien gij wilt dat de gezondheid bij U lieerschp, neemt het uitmuntend purgeermiddel der families aan, genaamd Pil Wallhèry. Overal te verkrijgen. Het 19jarig meisje Jozefieue V..., werd Z> terdag avond door een meisje van Borgerhoul oj gevolgd. De eerste welke met eenen revolver bedreigd werd bekloeg zich daarover aan eenen policie agent en deze verzocht de twee meisjes hem naar hel kommissariaat te verge zellen. Wanneer men de deerne van Borger houl vroeg of zij in bezit was van een revolver, ontkende zij, maar op hetzelfde oogenblik haalde zij bet wapen te voor schijn en mikte op Jozeffne V... Een politieagent heeft liet meisje het wapen afgenomen. Het opgewonden meisje handelde uit minnenijd De policie hoefi proces-verbaal opgemaakt. De twee kinderen van den kruide nier Karei Dierickx, van Arendonck, lagen Zondag in hun bed, staande dichtbij de brandende kachel. Zij speelden en nu werd dn ketel omge worpen welks kokende inhoud hen op het lichaam terecht kwam.Het eene kind oud 5 jaar, is zoo schrikkelijk verbrand dat de toestand als wanhopig beoordeeld 'wordt. Het andere kind, oud 3 jaar, be kwam ook erge brandwonden. Vrijdag avond tusschen 5 en 6 ure zi.'n stoutmoedige dieven ingebroken bij M. Leopold Delacourl, pannensnijder on koffielmisbouder, aan Heusden-brug, te Melle. De dieven zijn langs oen venster d it uitgeeft op hel veld binnengedrongen, zijn tot op de kamers gedrongen, gelogen onder deze waar de werkmeisjes aan den arbeid waren en hebben al de kassen opengebroken en den inhoud op den grond geworpen en de beddens omge keerd. Ken koffertje waarin liet geld lag e:i .'TM? sou.' «wd gestolen. Niemand heeft n ts gehoord de bewoners hebben den diefstal vastge steld doordat zij de deur niet konden ope nen. De dieven hadden de deur langs bin nen op slot gedaan; men heeft ze moeten instampen. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld, doch tot hiertoe iieeft men geen spoor van dezen geheimzinnige» diefstal. De ontvreemde som zou 2000 fr. beloopon. Er heeft te Luik Zaterdag alweer een schrikkelijk tramongeiuk plaats ge had. Een inan wilde onder het rijden opstappen, ofschoon de walman hem toeken had gedaan, dal er geen plaats was. Onder liet rijden willende opsprin gen, viel liij over oenen aschhoop en werd door liet sleeprijtuig vermorzeld. Hij stierf na eenige minuten Een wagon gemunt goud is Zater dag te Verviors door de statie gereden. De wagon, goed bewaakt en gezegeld, bevatte tien millioen waarde, in verschil lige kisten verpakt. Odile G., 35 jaar oud, moeder van 2 kinderon, wederkeorig 3 en 18 maan den oud, wonende Puissanlslraat te Ju- met, leefde gescheiden van haren man, Guslaaf V.., die te Laken woont. Deze lieden waren vroeger welstellend, maar V.., die een dronkaard en luiaard is, verkwistte alles, waardoor ten slotte de vrouw haren man verliet om aan de ellende te ontsnappen. Odile G.. vestigde zich mot hare twee kinderen te Jumet, waar zij werk vond om in de behoeften barer kinderen te voorzien. V. die geen geld meer had om le drinken en geene vrouw 0111 zo te mis handelen, besloot zich te wreken. Hij vertrok te voet naar Jmnet en kocht Le Marcliiennes-au-Pont eenen revolver en eene doos kogels. V. drong de woning zijner vrouw, met den revolver in de hand, binnen d--ze, die bezig was hare kinderen te versclioo- ncn, wildé de vlucht nemen, doch de ellendeling loste verscheidene revolver schoten,die gelukkiglijk hun doel misten. Odile G gelukte er in do straatdeur te bereiken, achtervolgd door haren man die nog drie schoten loste zonder haar te treffen. De politie die kwam toegesneld ontwapende V. en sloot hem op. Zaterdag middag was mén aan den arbeid aan de inopbouwzynde Sl-Jozefs- kerk te Bergen-op-Zoom (bij Roscndaalj. Maatregelen waren genomen om de de schenkels, die het priesterkoor onder steunden, weg tc nemen. Timmerlieden verwijderden den laatsten spant, toen eensklaps bet gewelf van 18 meters hoogte instortte,daar de stellingen zich begaven; de werklieden die er op stonden werden in den val medegcslcept. Werkmnkkers

De Denderbode | 1912 | | pagina 2