De oorlog op den Balkan. Rood Kruis van Ilelgië DITJES en DATJES. Hij mocht Burgers der Stad Buitengewone Hlgemeene Burgersvergaüering van 0. L. Vrouw ten Druiven, H00GESCH00LUITBRE1D1NG. Fransche Apologetische voordracht voor mannen. Rechterlijke Kronijk. Personen die een abonnement nemen aan DE DENDEIl- BODE voor het jaar 1913, zullen ons blad Kosteloos ontvangen van den dag hunner in schrijving lot 31 De eemher. Allerhande nieuws. Gedaanteverwisseling aeech,DADA-ZEEP tot den laatsten frank gaan vliegen is. En welke aankoopen Glazen parels, een stuk gekleurd doek van 6 ellen voor n'en frank en die hier 3 fr. de el geldt, een klein of groot belletje om aan hunne zijde Ie hangen, een stuk muziek of fluitje van die van 0,10 fr. in Ilelgië doch hier 1 fr een spiegeltje, koperen of hlikken arm banden en ringen voor in ooren en neus, enz., enz. En zijn ze nu den laatsten cen tiem kwijt toch keeren zij fler en ver heugt naar hun dorp terug en pronken by de anderen met hunne nieuwe schat ten. Groote kinderen Wordt voortgezet. onder de HoDge Bescherming van Z. M. den Koning. Wij hebben de eer U ter kennis te brengen, dat de merkteekens van het Roode Kruis verkpcht worden ten pro- fijte der hulpkas, voor gekwetsten van den Balkanen-oorlog gesticht. Lang nog, na den oorlog zullen duizen den en duizenden gewonden de hulp van de ambulanciën, geneesheeren en heel kundigen noodig hebben, die 't Belgisch Roode Kruis op 't oorlogsgebied stuurde. Reeds zijn twee hulpinrichtingen naar hunne bestemmingsplaats, Constanlino- pel en Sofia gezonden. Andere worden tot stand gebracht voor Belgrado, Athe- nen en Cetlinje. Het algemeen Gomiteit van het Roode Kruis, zal er voor zorgen, dat het ver zamelde geld, ten dionste der 3elgische ambulancen omgozet worde in gekwet sten-behoeften, gewondentransporten en verbandstoffen. De goedhartige personen die bereid zijn mede te werken lot den verkoop der merkteekens om dit menschlievend werk te ondersteunen, worden verzocht zich voor alle inlichtingen te wonden tot den heer Ferd. Heiremans, Molenstraat, 29, te Aalst, lid van den Bestuurraad te Brussel, gevolmachtige voor de stad Aalst. 113 Juni. Maandag 13 Schoolsoep. De heer Woeste heeft zijn wetsontwerp weerom neerge legd, volgens hetwelk de gemeenten die schoolsoepen, schoolkleederen, enz. in richten, voor shoolkinderen geen onder scheid mogen maken tusschen de leer lingen van offlciëele en vrije scholen. Het liberaal blad «La Dernière Heure» is daar kwaad om. De gemeentebesturen moeten vrij bly- ven, zegt het blad, over hun geld te be schikken zooals zij willen. Zou het geld dei' gemeenten komt van katholieken zoowel als van liberalen. De geuzengemeentebesturen zouden dus het geld der katholieken mogen bezigen tegen de katholieken Is dat monsterachtig of niet Tot hiertoe is het zoo, en 't is te be treuren fiat het wetsontwerp Woeste iet sedert lang werd gestemd. i.aat ons hoj-.-n lat hot ••n niet lang meer zai oHblyven. De katholieken hebben al te lang met hun don aap laten houden. Het legerontwerp. Men meldt dat de Regeering het militair ont werp zal nedcrleggen onmiddellijk na de bespreking der ministeriéele verklaring. BRUSSEL. Paardenmark ten in't jaar 1913. Donderdag 13 Fe bruari Donder dag 13 Maart. Maandag 14 April. Dijnsdag 13 Mei.Vrij< Zaterdag 13 September. - October. Donderdag 13 November Voor alle inlichtingen zich te wenden tot H Tock, Secretaris, 24, Lombard straat, Brussel De Pupillenschool. De aan vragen tot inschrijving, in de Pupillen school, van kinderen wier vader niet meer tot het leger behoort, moeten aan den bevelhebber der Pupillenschool, te Aalst, gezonden worden worden enkel aanvaard, de zoons van militairen of ge wezen militairen, of van ambtenaars, afhangende van het ministerie van oorlog. De jongqns moeten minste 11 en len hoogste 14 jaar oud zijn. De li" Groote Inter nationale Vogelteelt- Tentoonstelling inge richt door de maatschap pij 0 Hel Neerhofvan Gent. 't Is Zaterdag 23 dezer, dat deze belangrijke en schoonc Tentoonstelling zal geopend worden. Gelijk op voor gaande jaren zullen in de prachtige zalen van het Casino, de schoonste en de merk waardigste verzamelingen van kiekens, duiven, konijnen, watervogels en voor werpen de vogelteelt betreffende, tentoon gesteld worden. Wij zullen in geone bijzonderheden treden, melden wij nog:ansdat 4000 die ren in de lokalen dezer tentoonstelling zullen gerangschikt zijn. De liefheb bers zullen er de waarde van kunnen "van schatten, want de prachtige verza melingen zullen de aandacht van de be zoekers tot zich trekken. De tenloonstelling zal open zijn den Zaterdag van 2 tot 0 uren namiddag, (ingang 2 fr den Zondag van 9 uren 's morgens tot 0 ure 's avonds, (ingang 1 fr.), den Maandag van 9 ure 's morgens tot 5 ure s avonds,(ingang 0,50 fr.'s inor- gends, 's namiddags 0,25 fr.) Onze vriend Canis. De ge neesheer Raphaël Blanchard.hoogleeraar by de Sorbonne te Parijs, heeft aldaar eeiie voordracht gegeven over de gevaren welke de huisdieren zooals honden en katten opleveren. Van den hond, de trouwe vriend van den mensch, heeft hij gezegd dat hij een te duchtig dier is. Hij zet de razernij aan. Niet alleen en altijd doel hij dat door eene zienlijke en voelbare beet en hij is niet altijd tastbaar razend als hij de razernij voortzet. Hot kan gebeuren dat een hond of hondje hoe wel het ook bewaakt zij, in de straal eene beet kri.ige van eenen an deren hond, eene knap is zoo g.uw gegeven—en met razernij besmet worde. Deze hond.welke men om gcene reden moet mistrouwen, kan laler de razernij overzetten enkel door het lekken op eene huid die lichtjes geschonden is, bijvoor beeld die versch geschoren is. Men zal geenszins kwaad vermoeden zelfs indien de hond later aan de razernij sterft, tol op den oogenblik dat de ken- teekens van de razernij zich bij den mensch voordoen en dan is het le laat. Nog andere ziekten dan de razernij kunnen wij van den hond betrapen. Het vergunningsrecht. M. Levie, minister van Financies, heeft Zalerdag voormiddag eene afveerdiging van de Syndikale Kamer en van de Nationalen Bond der Drankslijters ont vangen. De afgeveerdigden hebben met den minister gesproken over het ver gunningsrecht. waarvan zij de afschaffing vragen en zijne vervanging door een taks op den alcool bij 't verlaten der stokerij. De minister heeft beloofd deze kwestie met de grootste bereidwilligheid te zullen onderzoeken. Om messen en vorken te poetsen, snijdt men een ruwen aardappel in tweeën, doopt de stukken in fijne kalk of fijn blauwsteen en wrijft er de messen en vorken meo. meepraten in de gemeenteraadzitting van Maandag 18 dezer. WIE? Pier Daens, de vertrouwbare, de ge loofswaard ige,de heilige,de volksvriend I)e groene vorsch(er. spande eene zaag over het bouwen eener school aan de Kattestraatpoort. De heer Schopene van Onderwys be wees met eene statistiek, vrucht van een ernstig onderzoek, dat het eene onmo gelijke zaak is, gezien het klein getal kinderen aldaar wonend. De statistiek verwierf ieders goedkeuring, uitgeno men van Daens en van Dr Verhangen, die ze niet verstaan had of niet geluisterd. M. Petrus immers doet alles gewetens vol b. v. het onderzoek over de klach ten inzaai 1, tijdens hetwelk hij,bij mid del van valsche truliken, mcnschen wilde doen klagen over hel gasthuis. Do heer De Hert, zegt hij. heefl dat onderzoek niet gedaan, zooals hij het be loofd had, hij eet zijn woord Daens niet, o neen, duizendmaal neen De Congo was een schrikkelijk monster, dat de werkmanskinderen ging verslind"!), zou hij hel zijne slem gunnen. Eu toch keurde hij de begrootingen van dien ter doekten Congo goed Wijn en mysterie De heer Schepene van Onderwas noemde Daens een ongeloovige' Thomas, maar Pierken, die toch zoo gcerne v.m Onzen Heer J.-C en van de gelukzaligen spreekt, had verstaan heilige Thomas. Oef Mr de Deken, een nieuwe heilige, rap eene nis boven de lijkdcur en Daens daarin Maar, pasop, M. Petrus, dal ge niet vaart lijk Janneken, en het volk begint te roepen Lasteraar onzer gast huizen, gij hebt te Brussel gemanifesteerd den 15 Oogst 1911 in tenen sloot, waarin gehuild werd le dansen op de lillende lijken van priesters en kloosterlingen, .gij hebt uwe mannen doen stemmen voor een ongodsdienstige!) schoolmeester. Arme werkmanskinderen, ongeluk kige arbeiders, roept Dwells maar altijd aan. Och Ileere die groene volksvriend: lange jaren betaalde hij de kleinste loonen van al de drukket^s der stad, heeft nog niets gedaan voor boer noch werkman, en spant samen met de roode bloedzuigers, wier hoofdman Bebcl ge zegd heeft hel hei t van den werker maar altijd te doen bloeden. Van zulken volksvriend, verlos ons Heer. Théodoor. De pas ncerg- legde wel op de verzeke ringen is de volmaaksle sociale wet van Europa burgers en werklieden zullen er voorspoed en vrede in vinden. (ai,le dagbladen*. STAD AALST. maakt er gebruik van van de millioenen jaarlijks door het Gou vernement besteed om u te verzekeren tegen ziekte en werkonbekwaamheid van de millioenen door het Gouvernement ter beschikking gesteld van al diegenen die zich, in geval van werkonbekwaam heid eene rente willen aanschaffen van één frank per dag, al duurde hunne ziekte vijftig jaar. Burgers, verzekert, uwe gezondheid, lijk gij uwe eigendommen tegen brand hebt verzekerd. Zondag 1 December 1912, te 5 uren, in de Zaal van den Burgerskring Korte Zoutslraat 44, Aalst Voordracht over de verzekering der burgers, dooreen Beambte van 't Mini sterie van Nijverheid en Arbeid. Ingang VRIJ en KOSTELOOS voor IEDEREEN Namens Verbond der Maatschappijen van Ouderlingen Bijstand van het Be stuurlijk Arrondissement Aalst, Herver zekering. o Men leze onze mededeelingen - Sociale Verzekeringen. Zie eerste bladzijde. STAD AA L ST DE GROOTE FEESTEN Toekomende jaar. Men heeft dus voor goed de hand aan bet werk geslagen voor de groote feeste lijkheden, welke toekomende jaar (dus binnen enkele maanden) in onze stad zullen plaats grijpen. Wanneer wij een vluggen oogslag wer pen op de eerste toebereidsels, zien wi< onmiddolijk, dat het Comiteit waarlijk grootsche plannen hoeft opgevat. Het roerend spel «De Hemelkoningin- werd zoo meesterlijk samengesteld door onzen uitstekenden stadsgenoot Pieter Bauwens en een ander stadsgenoot, toon dichter Gustaaf Pape legt de laatste hand aan het muzikaal gedeelte. De Cantate, woorden van E.H.Vlerick, wordt insgelijks door den befaamden kunstenaar voltooid. De s'oel is in voorbereiding. Geleerde oudheidskundigen en kunstenaars maken de ontwerpen gereed.Niets zal er in voor komen dat niet overeenstemt met de strikte wc'enschap van kleerdracht en gebruiken in de eeuwen door de menig vuldige groepen verbeeld. En als wij er bijvoegen dat de HM. De Wolf de uitvoe ring bereid willig op zich hebben genomen, mogen wij verzekerd zijn van volle lig welgelukken. Het Comiteit denkt, dal er niets te veel kan gedaan worden voor onze goede Moeder, die sinds zoovele eeuwen waar lijk de troos' der bedroefden en bedruk ten was in onze geliefde stad. Het spreekt van zelfs dat dergelijke feestelijkheden veel geld zullen kosten. Ten einde daarin te voorzien, werd een Comiteit gevormd, dat zich met de inza meling zal gelasten. Wij doen een beroep op ieders gifle Zoowel het penningsken der weduwe als het goud van "den fortuinbezitler, is ons welkom. Wij wenschen dal de hulde aan O L. Vrouw der Werf, de uiting weze van heel de stad, arm en rijk, jong en oud,allen vereonigd door denzelfden band van liefde en eendracht, waarmee de godsdienst de menschen samensnoert. De inzameling is reeds deze week be gonnen. Ziehier de eerste lijst Eerste geldinzameling voor de Jubel feesten van 1913 tereére van O.L.Vrouw ten Druiven Z. E. H. V. Roelandt past .-deken 500 fr. M. Louis Moens, nyveraar 400 M. Felix De Herl, Schepen 400 M Karei I)e Vis, notaris 100 N. B. Dedamen van het Comiteit, gelast met het inzamelen der gelden voor den Jubilé, zullen zich ten huize komen aanbieden voor het ontvangen der liefda dige giften De personen, die voor i fr. en daar boven inteekenen, zullen in de katholieke nieuwsbladen der stad wekelijks afgekon digd worden. MTHOLÜKE VLAAMSCBB Op Donderdag 14 November 11., gaf de heer R. De Schacpdryver eene zeer be langrijke Voordracht over den Balkan- Oorlog. Als toekomstig legerofficier, heeft hij zich in zijn vak reeds bekwaamd betoond. Ook was liet volk talrijk opgekomen. Wat we vooral hebben bemerkt, is. dat er ook werklieden en nogal veel, in de zaal aanwezig waren. Dat heefl de inrichters der K. V. H. L'. zeer verheugd. Het is immers vooral voor de min ont wikkelden dat zij kosteloos hare nuttige lessen geeft. Moed dus. werklieden,houdt aan, 't is in UW belangen ONS dool het veel genoegen. Op Donderdag 28 dezer, zal eene nieuwe VOORDRACHT gegeven worden, te 8 uur 's avonds, in de Zaal van 't Belfort. De E. P. Dr Slracke, /.al handelen (met lichtbeelden) over «BERLIJN. Dilmaal, bij uitzondering wordt van het milddadig publik eene kleine opoffe ring gevraagd Iedereen verslaat gemak kelijk dat het geven van kos'elooze lessen de inrichters zelve met kosten belast. De heeren die zoo welwillend hunne werkkracht en ook HUN geld ten dienste stellen van het volk, doen een beroep op eenieders welwillendheid om hun ver dienstelijk werk, elk met ZIJNEN pen ning te steunen. Uit voorkomendheid geven ze U in ruil eene Voordracht die belooft prachtig en aangena.iiii le wezen. Ze wordt immers gegeven door der gunstig gekenden P. Si racke. Hel Bc-tuur der K. V H. U. verwacht dan hoopvol'daliedereen doorzijn tegen woordigheid op onze voordracht zal mede helpen tol het voortbestaan van eene zoo verdienstrijke inrichting. Prijzen der plaatsen als volgt Eerste plaats, voorbehouden (Familiekaar!), 2 fr Tweede plaats 0,50 fr. Kaarten ziin te verkrijgen hij MM. Adv. Bosleels, Keizerlijke Plaats, G. Van Nuffel, Kappcsiraat 3, J. Daens, Lange Zoutslraat 52. De Porte verwerpt de vredesvoor waarden der Balkan Staten. -- De oorlog wordt voortgezet. Con-tantinopel, 21 Nov. De ministerraad vergaderde Donderdag namiddag, ten einde de voorwaarden te bespreken gestold door de Balkanstalon tol hol sluiten van den wapenstilstand. De ministers na het einde der zitting hebben eene nota afgekondigd waarin zij verklaren dat hel hun onmogelijk is de voorwaarden der verbondene Stalen te aanvaarden. De Balkanstaten vroegen de overgave van al de nog belegerde plaatsen, name lijk Andrinopel, Tchataldja en Scutari,en eischten als basis van de b spreking der vredesonderhandelingen, dat Turkije aan de Verbondene Staten afstand zou doen van het Tursch grondgebied in Europa gelegen. Bijgevolg heefl hel Turksch gouver nement aan Nanzin Pacha bevel ge- geren onmiddellijk de krijgsverrich tingen le hervatten. Belgrado, 21 Nov. Do Ooslenrijksche consul Edel is dezen namiddag aangekomen en reist morgen naar Prizren door. Een bijzondere wagon is te zijner be schikking gesteld. De vredesonderhandelingen. Constantinopel, 22 Nov. De Porte heeft den Russischen minister gelast haar antwoord op de voors'ellen betreffende den wapenstilstand aan de Bulgaarsche regeering mee te deden. Parijs, 22 Nov. Men seint uit St-Petersburg aan New- York Herald dat Turkije in zijn ant woord toestemt in de overgave van Janina en Skoetari, doch weigeit Andri nopel en de Tsjataldjalijn over te geven. De Parijzer dagbladen zijn van oordeel dat, ingevolge het afbreken der onderhan delingen do Europeesehe toestand kio- scher dan ooit is geworden. Enkele gelooven dat de voorwaarden der bondgenooten niet definitief zijn en dat zij kunnen gewijzigd worden. Londen, 22 Nov. Men meldt uit Sofia aan het agentschap Rei.ter De ministerraad hoeft eene buitenge- •wone vergadering gehouden, om de Turksche meedeeling te bespreken. Het is weinig waarschijnlijk dal de vijandelijkheden aanstonds herbeginnen. Volgens sommige aanduidingen zal Bulgariëeene verzoenende houding aan nemen en zijne eerste voorwaarden voor den wapenstilstand wijzigen. Op aanvraag van de Congregatie der Heeren, heeft de vermaarde pater Paquet, S. J. van Brussel, aangenomen eene reeks voordrachten to geven over een hoogst belangwekkend onderwerp dat meer" dan ooit opwerpingen en tegen spraak ontmoet Le problême du mal. Dijnsdag toekomende, 26 November om 8 uur 's avonds, zal de uitstekende Conferencier er handelen over Le mal physique. De voordracht, wordt gegeven in de feestzaal van het S'. Jozefscollege dezer stad. De ingang is vrij voor man tien. Allen die belangstellen in die ge wichtige godsdlenstvrngen worden uit- genoodigd BaronLod.de Béthune, volksver tegenwoordiger te Aalst, komt van wege den Heer Minister van Spoorwegen, den volgenden brief te ontvangen Waarde Collega, Ali gevolg aan de stappen die gij wel gelicfdet aan le wenden, heb ik de eer u le berichten dat er eene gaskachel als ook eene pelroollamp geplaatst werd in het lokaal dat voorloopig als eetplaats dient voor liet porson'-el der treinen te Eecloo. Ik heb de mogelijkheid doen onder zoeken in die statie een nieuw lokaal in te richten dat voor slaap- en eetplaats kan dienen en voorzien zou zijn van de noodige verwarmings- en verlichtings- toest éllen. Aanvaard, enz. Get. Van de Vyvere. Brussel, den 20 Nov. 1912. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Diefte Edra De Kerpel, werkman te Hofstade, die ten nadeele van Frans Scharapheleer, 100 fr. had gestolen, krijgt 1 jaar, met onmiddelyke aanhou ding 5 jaar berooving zijner burgerrech ten en 5 jaar waakzaamheid der policie. Woeste vechter. Andreas De Witte, landbouwer te Moorsel, voer sla gen aan Jozef Van Handenhove, 1 maand en 50 fr. voorw. voor 5 jaar. De burgerlijke partij bekomt 300 fr. schadevergoeding. Een priesterslager. De recht bank van Dendermondo veroordeelde eenen liberaal van Zele, die tijdens eene betooging tusschen eene groep katholie ken sprong en eenen priester stampen toebracht, tot 7 maanden gevangenis en eene geldboete. Hij word dadelijk aange houden. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent. Zijne Hoogw de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor le Maidegcm, don E. H. Crombé, id. te Saffelare te Saffelare, den E. H. Roegiers, leeraar te Lokeren. OORDEGEM Bij Pieter Osselaer was 's avonds tusschen Evarist Bellem on Remi Dierick een gevecht ontstaan. Bellem werd zijn overjas ontnomen en goed toegetakeld. Maandag mishandelde Bellem, wiens woede nog niet was ge koeld, zijne ouders, alsook zijne broe ders. NINOVE. De oorlóg in de Balkan- stalen doet reeds alhier zijne terugwer king op de nijverheid gevoelen. Twee fabrieken van naaigaren lijdon er erg door vele werklieden werken slechts nog drie dagen in de week. Een der werkhuizen zal denkelijk geheel gesloten worden tot na het eindigen der vijande lijk lieden. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout- straat, 41 Aalst. Graaf Willem Verspeyen, van Gent, de lalcnlvolle hoofdopsteller van Le Bien Public die sedert lang ziekelijk is, heeft Woensdag morgend de HH. Rechten ontvangen Niets doet als de Pink Pillen een zieke van gedaante verwisselen, en maakt van een kwijnend, verzwakt wezen, oen vlug en krachtig mensch. De g< daanteverwis- selingdoet zich bijwijlen met zulk een snelheid voor dat zij aan een wonder doet denken en dat men van de Pink Pillen in beeldspraak zeggen kan «dat zij de ziekte als met de hand wegnemen Wij schilderen u heden het verloop der gedaanteverwisseling af van een jeugdige persoon in den Haag, Mejuffrouw J. Vrouwen volder, geboren Remmers waal, van Meirisstraat, 99. De Pink Pillen, schrijft zij, hebben een hardnekkige bloedarmoede doen ver dwijnen die mij geruimen tijd onder mijnde. Mijn ziekto begon met een lang zaam verlies van eetlust ik had geen kleur meer en mijn spijsvertering werd zeer moeilijk en tegelijk zeer pijnlijk. Ik had niet veel wil van hetgeen ik at, want ik vermagerde snel en mijne krachten verminderden iederen dag. Mijne gezond heid ging achteruit en alle dagen onder vond ik nieuwe ongesteld lieden, schele hoofdpijnen, duizelingen, verblindingen, benauwdheid. Ik had dikwijls over de Pink Pillen hooi en spreken, ik ken zelf vele personen die door deze pillen gene zen zijn. Tocli nam ik ze niet dadelijk, maar. beproefde eerst de geneesmiddelen die mij waren voorgeschreven. Daar deze echter geen uitwerking hadden, nam ik de Pink Pillen. De Pink Pd len hebben inij dadelijk veel goed gedaan. Na één doosje te hebben gebruikt, had ik mijn eetlust en een weinig mijner krachten weergekregen en was ilt minder be nauwd. Ik heb de behandeling eenigeu tijd voortgezet en ben volkomen genezen.» Men kan niet genoeg de aandacht ves tigen op de eigenschap die de Pink Pillen hebben, bloed te geven mol iedere dosis het bloed le zuiveren en hel zenuwstelsel te versterken. Deze verschillende eigen schappen maken hen tot een onmisbaar geneesmiddel voor de bestrijding van on gesteldheden door de seizoensverande ring teweeg gebracht. Door met iedere dosis bloed te geven, wekke i do Pink Pillen de werking van alle organen op, geven kracht en eetlust. Door hel bloed le zuiveren, beveiligen zij tegen uitslag, branding en puisten die in dit seizoen zoo dikwijls voorkomen. Door de zenuwen te versterken; herstellen zij de slijting van het zenuwstelsel dat altijd meer ingespannen is in liet slechte jaargetijde. Do Pink Pillen zijn overtrefbaar legen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheuma- tiek, zenuwverzwakking, schele hoofd pijnen, zenuwpijn, heupjicht Zij zijn verkrijgbaar in alle apotheken en in het depotApotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel, fr. 3,50 de doos. Fr. 17,50 de zes doozen, Franco. Depot te Aalst, apotheek Callebaut, Botermarkt. Dezer dagen waren te Brussel die ven in de woning gedrongen van M. den advokaat Bonnevie, Vierarmcnslraat en stolen vele kleedingslukken, koepons van titels en allerhande voorwerpen. De policie van Gent heeft alhier een der die ven aangehouden hot is een kerel wo nende in de Vier Ayinanskinderenstraat te Brussel. Huiszoeking werd in zijn huis gedaan. Men nam er in beslag een groot aantal gestolen voorwerpen, onder andere de koepons der lilels en de andere voorwer pen gestolen bij Mr Bonnevie. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter hij de Groote Markt, in n° i5- De politie van Brussel heeft weer een razzia gemaakt in logemenlhuizen, dilmaal in den omtrek van deGroote- Markt. 45 personen zijn aangehouden. Er ziin Franschcn, Duitschers, Italianen, enz onder, die geen bestaanmiddelen hebben. Deze zullen naar de grenzen ge bracht worden. De Belgen werden aange bonden wegens landlooperij. Lijk cr vele zwakke personen en arm van bloed zijn, rekenen wij het ons ten plicliteonze lozers te laten weten dat de pil van Dr Walthéry eene ware schat van krachten en kloekheid is. Wordt overal verkocht fr. 1,75 dc doos. De zaak Wilmarl. Deze maat schappij Genl-Terneuzen, zal eene vraag in-'ienen tot het bekomen van een kon- kordaat. Zij zal een passief aangeven van 1 millioenen bevoorrechte schuldvorde ringen en 6 millioen obligation. Zij zal voorstellen hare vergunning te lal en besturen door afgevaardigden der belanghebbenden Men verwacht er zich aan dat do be- zitters van valsche obligation zullen vra gen 0111 in het konkordaat begrepen Ie worden, maar de maatschappij zal dit bestrijden. De rugpijn. - 't Koeren der jaren is bij de vrouw eene_ bron van allerlei soorten van ongelukken. Hot verklaard zich door de rugpijn, hoofdpijnen, schemeringen, slaap na de eetmalen, aanvallen van hitte, hartklop pingen, benauwdheid, zwaarte in den onderbuik, 'l is te zeggen door al de ken- leekcns die de slechte werking der nieren (gew. lenden) vergezellen. De onzuiverheden van het stelsel dat maandelijks uit het lichaam verwijderd werden, blijven nu deels in het lichaam en kunnen dan niet meer door de nieren afgevoerl worden indien deze laatsie de noodige werkzaamheid niet bezitten en aanhoudend hel bloed'te zuiveren. De Foster Pillen voor de nieren (Aalst, apotheek De Valkeneer, 15, Esplanade. I11 alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr. 1 of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre. 64, Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als liet hierne- venstaande merk niet draagt. 19. De zaak Vergouts.— In het kabi net van den onderzoeksrechter, M Lam- proye, zijn Dinsdag namiddag Gaston en Richard Vergouts gekonfronloerd met den Boschwachter Breseleers, met Marie Wouters en met de kinderen Van Elsac- ker. Deze laatsten haddon op het jachtgoed le Breelil, in hot bosch de moordenaars met het slachloflër, M. Provo, gezien, Gaston en Richard Vergouts moesten dezelfde kleederen aantrekken, welke zij op den dag der vreeselijke misdaad droe gen. De kinderen Van Elsacker hebben zodadelijk herkend. Do konfrontaliön waren zeer bewog"n. De gebroeders Gaston en Richard, school den malkaar uit voor moordenaar, dief, aflroggelaar, enz Ook isdc minares van Gaston Vergouts onderhoord. Hel onderzoek dezer opschuddings- wokkende zaak is nu zoo goed als gesloten. schoon fs een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkl van Bergman:. Gr Co., Brussel a 75 Cts per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O Tay'WG'S) Groolé Markt, ter Apotheek De Valiteneer, Ksplaiiadonloin nu bi; Gezusters Meganck, Langt! Zoets!raat. M. Taquet, onderzoeksrechter tq AnLwerpen, heeft een onderzoek inge steld over eene bedriegerij gepleegd bij den loldienst. Een der voornaamste plichtigen zekere L. verzonder, heeft dc vlucht genomen. Twee verzenders zijn verdacht van mede plichtigheid vier tolbeambten werden ii» hunne bediening opgeschorst. De oversten van den toldienst, in dienst in het koninklijk Slapelhuis, hadden over eenigen tijd onregelmatigheden vastge steld. Een overste ontving ongeteokend terug oen ontvangstbewijs van inkomrechten, ofschoon de koopwaren uit het Stapel huis verdwenen waren. Er is ook vast gesteld dat op andere soortgelijke ont vangstbewijzen het hand toeken van den verificateur nagemaakt was. Achiel D'haveloose, 30 jaar oud, schaliedekker, wonende in de St Michiel- straat, teThielt, was Maandag namiddag werkzaam aan het dak van de kerk te De Pinte. Rond 3 ure, viel D'haveloose, door eenen misstap van het dak van eene hoogte van 15 meiers. De val werd ver zacht doordien D'haveloose op een afdak viel, dat met terre-papier werd bedekt. Achiel D'haveloose werd den schouder ontwrichten erg gekwetst aan hél aan gezicht. De landen staken door de onderste lip. Aan heide armen werd hij ook ge wond. Na verzorging van dokter Delmeire, van Eecke en nadat de eerw. heer pastoor het slachter de H. Olie had toegediend, werd den gekwetste naar het hospitaal van H-Joseph van Genlbruggo overge bracht. Dinsdag werd den ontwrichteu schouder op zyne plaats gezet. Do toe stand van den gekwetste is voldoende. I11 de koolmijn der Franschen te Coursel, waar de schacht reeds 225 me ters diep is, doet men den bevrozen grond, evenals in dc andere Limburgsche mijnen bij middel van dynamietkardoezen sprin gen, en gewoonlijk plaats men dan een twintigtal van zulke kardoezen. Nu waren enkele kardoezen niet ontploft, toen de ploeg werklieden terug in den put daalden; eene nieuwe ontplof fing had plaats en een hunner, Jan Ke- nens, van Paal, huisvader met vier kin deren, werd erg getroffen aan den buik en stierf 11a cenige uren vreeselyk lijden. Een ander, Pieter Lemmcns, van Hues- den, kreeg zware verwondingen aan de rechter bil. Dit ongeluk heeft eene groote ontroering onder de arbeidersbevolking dier streek teweeg gebracht. Donderdag avond, rond 10 ure, was een lievige brand uitgebroken bij M. De- quenne, behanger, wonende Gouden Hoofdstraat, te Doornijk. Mad. Louise Lortliior, die op het

De Denderbode | 1912 | | pagina 2