De Orgeldraaister. Reispassen voor Rusland HOOGESCHOOLÜITBREIDING. KERSTMIS Sterfgeval. Kerk van St IMartinus. Allerhande nieuws. Personen die een abonnement nemen aan RE DEMDER- BODE voor het jaar 1915, zullen ons blad Ko STELOos ontvangen van den dag hunner in schrijving lol 51 De cember. Liever Turksch dan Paapsch. Picard, gewezen socialistische senator, vraagt waarom zoovele liberale bladen partij trekken voor den Turk tegen de Bulgaren, - Is het omdat de Turken do verdedigers zijn derhalve maan, terwijl de Balkanslaten het kruis in den top ste ken, en verklaren-oenen nieuwen krijgs tocht aan te gaan.God erkennen in hunne zegepraal Ja het is mogelijk dat onze vrijdenkers den Turk verkiezen. Hun dol antiklerikalism speelt hun deze poets. Weg met de kalotten, leve de tulband.» Vreemdelingen. Als vreemde kloosterlingen, uit hun land gedreven in het gastvrije België ecne schuilplaats komen zoeken, gaat in de liberale'en so cialistische pers een helsch geroep op tegen die vreemdelingen. Nu smijt de stad Brussel de Belgische zuslerkens bui ten hare hospitalen en zij neemt in de plaats leeke ziekenverpleegsters, bijna allen vreemde wezens uit Duitschland. Zwitserland, Oostenrijk, Frankrijk. Gelijk de oogen de spiegel der ziel zijn, zoo is de neus van menigen man de spiegel van zijn keel. g|Een volk van godsdienstige gevoelens beroofd, wordt noodzakelijk een slaven- volk. Montesquieu De roman van een fruitkoopman F. J. Smidt, een Australisch koopman,19 jaar oud, wonende te Victoria, betreurt thans bitter dat hij eens op het pakpa pier van een appel, die in een mooi kistje naar Europa gezonden werd, een briefje schreef, waarin hij zegde een Engelsche te willen huwen, daar geen Australisch meisje naar zijn zin was. Hij vroeg daar bij antwoord. Appel en briefje kwamen te Blackpool en het minnebriefje werd in een blad dier stad afgekondigd. Sindsdien kreeg Smith meer dan 200 liefdeverklaringen van Engelsche meisjes en zijn avontuur werd zoo ruchtbaar dat het te lezen stond in de Australische bla den. Hij wordt letterlijk met minnebrieven overstroomd en is blootgesteld aan de algeineene spotternij van de Australische meisjes van Bert tot Brisbano. Te ver geefs poogt Smith te doen gelooven dal heteene klucht geldt. Zijn leven is eeno echte hel geworden. Zonderling paar. Verscheidene dorpen aan den dichterlijken Rijnboord gelegen, ontvingen dezer dagen liet be zoek van twee zusterkens die aalmoezen gingen garen \oor hun weezengesticht van Keulen. Zoo kwamen zij rv>k te St-Goarshausen, waar zij oenen goeden penning gaarden, en te gast waren bij eenen katholieken restaurateur, die ze voor zijn deel gratis discb en dak zou verschaffen Hij haalde zelfs eene lekkere flesch uit bij bun avondmaal, maar kreeg toch een beetje achterdocht, toen bij bestatigde dat de masseurkens op hel maal vielen als echte geuzinnen, zonder 't minste kruisken te slaan. Hij liet ze een oogenbhk alleen om ze zooveel te beter te kunnen bespieden. Nauw was hij vertrokken, of de twee nonnekens vlogen in elkanders armen en dansten de tafel rond. Thans verwittigde de restaurateur de policie. Deze vroeg de zusters achter hare papieren, en nu kwam het aan 't licht dat de zusters eenvoudig een Ant- werpsche timmermansgast en zijn liefje waren, die op deze slimme man er, een bruidschat zochten bijeen te krijgen. De twee bedriegers zullen thans, niet door den pastoor, maar door den rechter gedwongen worden, samen te wonen. Als cr de liberale gazetten maar geen kloosterschandaal in ontdekken. De achterstallige betalingen. De ministers van Justicie van Nijverheid en Arbeid hebbm in de Kamer een wets ontwerp neergelegd, dat reeds menig maal door de kleine burgerij gevraagd werd. Volgens dat ontwerp zullen er intresten moeten betaald worden op de achterstallige rekeningen voor het loon van werklieden en dienstboden, te SO* vervolg. Al pratende naderde de eenarm de kachel en warmde de vingers van de hand, die hem overschoot. De toonbank verlatende, kwam Marie by hem en vroeg Magloire hebt gij reeds uw morgen- toer gedaan Mijn morgentoer, mompelde hij. Drie uren een orgel draaien in zulk een koude, dat kan er wel mee door. Dat is zoo, zeide Marie. Ik had wel myn beste liedjes af te draaien, zoodat ik er buiten adem van was; ik heb zelfs niet eens den prijs van mijn maaltijd verdiend. Waarlijk de zaken gaan vandaag niet. Dat is de schuld van de kou- «le, Mario twaalf graden onder O De menschen sluiten hun deuren dicht en dur ven hun neus niet buiten steken, uit vrees, dat bij zou bevriezen... De twaalf graden koude hebben toch uw rechterhand niet bevrozen, lachte Marie... Ik vind het niet mooi van u, meisje, daarmee te spotten, riep de eenarm. Indien ik mijn rechterarm te kort heb, dan is het, omdat hij ginder op het slagveld van Ton kin gebleven is... Een kogel van Ctii- nee8che zeeschuimers (de duivel hale hen heeft hem mij afgeschoten in de gelederen rekenen van den achtsten dag voor de leveringen van kooplieden en ambachts lieden van af de derde maand na de afgifte der rekening. De overeenkomsten waardoor afstand zou gedaan worden van die intresten, zijn ongeldig. Gelijkend portret. Het hof van beroep beeft liet blad Le Pays Wallon - veroordeeld tegen kameraad Pepin, soci alistisch volksvertegenwoordiger van Charleroi, die zijn eigen erkend had in hel volgend portret door het vonnis opgegeven. Zijne tegenstrevers bewe ren dat hij in zijn dorp is aangekomen als bedelaar en dat bij onzeggelijk rijk is g worden, met de lassrhen vol goud. Zijne tegenstrevers verkondigen overal dat hij zijne kinderen verlaat, het fortuin zijner vrouw verbrast heeft, dat hij van zijne burger-en politieke rechten beroofd werd duoreene onteerendo veroordeeling. Eenige dagen voor de inlassching van bet artikel werd bij beschuldigd van echt breuk. Dat is mijn portret, zegt Pepin De oorzaak van Turkije's neer laag. De schrijver Iwan Gilkin schrijft over de Turken «De wetten van de vervorming der vol- keren zijn nu genoegzaam gekend om - te weten dat een volk dat ophoudt te gelooven in zijn God, met het Geloof allen samenhang en alle levenkracht - verliestzijn verval beginthel kan i) min of meer lang zijn, maar als de kr achten der ontbinding bun werkge- daan hebben, is de stoot van eenen x jongeren en gezonderen tegenstrever van eene bliksemsnelle noodlottigheid. Bericht aan de Weslervolkeren. Voorzeker dat de Weslervolkeren zeer veel nut zouden kunnen trekken uit de lessen der Geschiedenis, der hedendaag- sclie zoowel als der oudere. Algemeen is men 't akkoord dal het de Vrijmetselarij is die Turkije zwak en weerloos heeft gemaakt. Rooken in de spoorwegrijtuigen. - Dooi* eenen omzendbrief heeft de heer Van de Vyvere, minister van spoorwegen het treinpersoneel opmerkzaam gemaakt dat zij vanamblwege het reglement moe ien doen naleven nopens het verbod te rooken in zekere spoorwegkomparlimen- ten. Zij moeten niet wachten tot dat de rei zigers klagen, en mogen niet toelaten dat er gerookt worde zelfs als al de reizigers liet toelaten. In de niet rookers-rijtuigon moeien zij er do hand aan houden dat er niet gerookt worde. Standbeeld van M. Beernaert. - F.en komiteit is tot ^tand gekomen, om ter nagedachte! is yan wijlen M. Beer- naart een standbeeld op te richten die terzeifdertijd hel scheidsgerecht en de «Vrede» zou verheerlijken, waarvoor de aflijvige staatsminister altijd een der vu rigste strevers was. Het komiteit. zou buiten alle politiek geslicht en bet. standbeeld Ie Brussel op gericht worden. In de provincie zullen onderkomileiten tol stand komen. BERICHT. Er volgt uit inlichtingen overgemaakt aan liet Departement van Buitenlandsclie Zaken, door het Gezantschap van België te St-Petersburg, dat de reispassen in Rusland afgeleverd door de diplomatieke en consulaire agenten, als zij geldig zijn om uit het grondgebied des keizerrijks te treden, geene voldoende titels uitma ken om er terug binnen te komen. De Belgen die zich zouden voorzien hebben, alvorens Rusland te verlaten, van reispassen afgeleverd betzij door het Gezantschap, hetzij door de Belgische Consuls worden aanzocht, alsvorens in Rusland terug te kecren, do gezegde reis passen te onderwerpen aan het visa van liet Departement van Kuitenlandsche Zaken, dat hun desgevallend alle noodige onderrichtingen zal geven. Gent, den «Sn November 1912. De Gouverneur Bon i)E KERCHOVE. van het 4e regiment infanterie der kolo niale troepen. Dat is waarlijk te betreuren. Ware mij dat niet gebeurd, verstaat ge wel, Marie, dat ik mijn tijd niet zou ver slijten om mot zulk een kast door de straten te slenteren Dit zeggende, wees hij naar zyne orgel. Ik zou myn bedrijf hernomen hebben als ik van dienst kwam, ging hij voort. Zoo had gij een bedrijf Ik was graveur op steen, dit was ze ker een goed ambachtmaar nu kan ik het met mijn linkerhand niet meer uitoefenen, en moest dus naar een and'-r raiddel uitzien om den kost voor mij en myne moeder te verdienen, want wij zijn geen renteniers. Ik bezit wel de militaire medaille, en daar voor krijg ik honderd frank per jaar, maar dat is niet veel. In het geheel niet, zeide het meisje. Ik kon myn leven wel in een gesticht dor invalieden gaan slijten, maar ik ben jong en werkzaam ik zou er my te voel kwaad bloed gemaakt hebben. Ik dacht dan bij raijzelven ik zal muzikant wor-. dun. Ik maal geen graan, maar liedjes, en verdien er mijn brood mede... Sedert ik de toestemming gevraagd en bekomen heb om met een orchestrion rond te rijden, gaan de zaken goed... ik heb niets te kort. Wij weten liet wel, Magloire... en wij weten ook, dat gij nog zelf het middel vindt om anderen te helpen, die te kort komen. STAD AALST. KATHOLIEKE0 "VLAAMSCHB Op Donderdag 28 November ten 20 uur stipt, in de groote zaal van het Bel fort, zal door den geleerden en aange- namen spreker E. P. Dr Stracke eene voordracht mot lichtbeelden gegeven worden, handelende over BERLIJN Bij uilzondering is deze voordracht betalend, maar, aangezien do opbrengst ervan besteed wordt om dit zoo prijs waardig werk van Volksontwikkeling te helpen, verhopen we, dat U door Uwe geldelijke bijdrage zult steunen wal zoo veel dienstwillige Hecren door hun werk rechthouden. Kaarten zijn te verkrijgen bij MM. Adv. Bosteels, Keizerlijke Plaats, G. Van Nuffel, Kappellestraat 3. J. Dacns, Lange Zontslraat 52. Prijzen der plaatsen als volgt Eerste plaats, voorbehouden (Familiekaar!), 2 fr. Tweede plaats 0,50 fr. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote prijsloling te herinneren, die te dier gelegenheid in den Katholieken Werkmanskring gegeven wordt Ieder jaar, wij zeggen hel met groote dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoouo prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Kerstdag wederom onze katholieke werklieden edelmoedig zal indachtig wezen. Alle giften worden met dank aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Van Laere, Stoof- straat, 4, Bestuurder van den Kring, of ten lokale, Korte Zoulstraat. Het Bestuur. Gisteren dinsdag om 10,40 ure, is te Gent in den ouderdom van 75 jaren in den Heer ontslapen den achtbare heer Willem Verspeyen.Romeinsche graaf, sedert twee en vijftig jaar opsteller van Le Bien Public De Katholieke Partij verliest in hem een trouwe dienaar en in liet Geloof een warme verdediger. Dat zijne ziel in vrede ruste. Maandag aanstaande, 2 December, vergadering voor de Christene Huismoe ders. I)e Da men Prekkten zyn verzocht de lijsl barer sectie mee te brengen. AALST. Onderscheidingen. Zijn bij Koninklijk Besluit b.'noemd Ridder van 't Orde der Kroon MM. Emiel Van de Maele, Corneel Van Branteghem en Amaat Leien onzer Bur gerwacht. Ridder van 't Orde van Leopold II M. Petrus Van Nuffel, letterkundige en ondercommissaris van politie alhier. Beste gelukwenschen. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout straat, 41 Aalst. Zijn wij niet in de wereld om elkan der te helpen, dochtertje Zoetjes aan ver gaar ik een spaarpotje, dat langzamerhand zwaarder wordt en dat mij zal toelaten u te zeggen Marie de tyd is gekomen, op weg naar stadhuis en kerk en wees voor taan madame Magloire. O, daar is geen haast bij 1 Nu liet werk gedaan was,waren de meis jes genaderd om naar den eenarm te luis teren. Marie vindt dat ge te voortvarend zijt, bemerkte Katrien. Nietwaar Marie Dat is zeker, antwoordde het meisje, men moet zoo haastig niet zyn met woor den... Een plechtig gebaar makende, gelyk hij dit op liet tooneel gezien had, begon hij te dcclameeren Als ridder en minnezanger zal ik nooit een meisje slaan. Zoo spreken ze allen, lachen de meis jes... En dan, ging hij voorl, ik zou het tocli maar kunnen met mijn linkerhand en dit doet geen zeer, maar wilt ge dat ik u een liedje speel... iets schoons, iets droc- merig8 Hij ging naar zijn orgel. Marie hield hem tegen, Hedenmorgen wordt er niet gespeeld, Magloire, zeide zij haastig wij hebben in huis eene arme vrouw, die op sterven ligt, zij is misschien op dit oogenblik reeds dood. NINOVE. In de - Union Allumeliére - zijn niet minder dan vier ongevallen te betreuren. Een meisje van 15 jaar is zoo erg verbrand geworden door vier bakken stekjes, die vuur vatten, dal men het slachtoffer naar hare woning heeft moe ten overbrengen. Een ander meisje is in de zaag geraakt en werd 2 vingeren afgesneden. Nog een ander meisje werd eenen arm verpletterd en een jongen is een gedeelte der hand afgedraaid. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° <»- De lokaalhouder van het socialistisch huisEekloo, vond,toen bij Zalm-dag bood schappen had gedaan, de straatdeur open gebroken, «Ie kas van liet syndicaat De Hroeder/ijke Wevers opengebroken en geledigd en verder al wat in huis eenige waarde had, meegenomen. Hel rechterlijk onderzoek, door het parket van Brussel ingesteld tengevolge van den aanslag, eenige avonden voor de Kamerkiezing van 2 Juni 11. op M. Golfs gepleegd, is thans gesloten. Alle opzoe kingen om den lafliertigen dader te vin den zijn vruchteloos gebleven. M. Colfs is op verre na niet hersteld van de hem toegebrachte wonden; hij is uiterst zwak en daardoor is hem Donderdag nog een erg ongeval overgekomen De achtbare volksvertegenwoordiger is legen liet deksel van een schrijfmachien gebotst, en werd nogal erg aan het hoofd gewond. Zondag morgend werd ten huize van M. Descatnp, advokaat, wonende in de Crayerstraat te Brussel, die sedert eenige dagen afwezig was, is eene stoutmoedige bandietenslreek gepleegd. Rond 11 1/2 ure voormiddag belden de twee dienstmeiden aan het huis huns meesters, doch de knecht die te huis was deed niet open Zij drongen alsdan in de woning langs den hol'. In den gang von den zij den dienstknecht aan handen en voelen gebonden en met eene prop in den mond. De ongelukkige had het bewustzijn verloren Zij verlosten liera spoedig van zijne banden en stelden dan verder vast, dat op het gelijksvloers al de meubelen waren opengebroken en al het zilverwerk reeds in pakken was gedaan gereed om weg te dragen. Door schrik bevangen, liepen zij de straal op en riepen om hulp. De geburen en de politie drongen binnen en verzorg den den dienstknecht, die tot bezinning kwam en vertelde dat 3 personen die net gekleed waren en voor wien hij de deur had geopend, van zoohaast zij binnen wa ren hem hadden vastgegrepen en gebon den. Zaterdag namiddeg, rond 2 uren is te Antwerpen een schrikkelijk drama gebeurd in de -1° wijk op het Schelleken. In hein. 18 aldaar wonen.de echlgenoo ten Willcmyns De man, Eugeen, oud 25 jaar, oorspronkelijk -.an Rousselaere, is een rondleurder. De vrouw, Borlha De Backer, is 21 jaar oud. Sinds eenige dagen heersclite oneenig- lieid tusschen liet och'paar en verleden nacht was de man dronken te huis geko men. Hij had tot Zaterdag middag geslapen en toen hij in do keuken trad der her berg, gehoudep door de oudersder vrouw, liep hij terecht opmerkingen op van zijne wederhelft, die met hun kind van 3 jaar op den schoot zat. Een hevige twist volgde, waarin de schoonvader en de broeder zich mengden. Willcmyns klocg dat men hem geen eten gaf. Hij naderde nu de stoof, kuste zijn kind, greep een broodmes en wilde zijne vrouw de keel afsnijden. Het slachtoffer bekwam diepe wonden aan de keel en zeeg neer, badend in haar bloed. Met zich te verdedigen, liep zij nog wonden op aan den arm en de hand. In iioogst bedenkelijken toestand is de vrouw naar het Stuyvenberggaslliuis overgebracht. De dader nam de vlucht, doch werd daarna aangehouden ee achter slot gezel. Aan de dames van zekeren ouder dom. Indien gij eene goede gezond heid wilt bewaren en zich behouden voor alle gevaar, zuivert u het bloed met de Pil Walthèry. Eene doos jaarlijks is voldoende Hot aangezicht van den eenarm veran derde oogenblikkelijk van uitdrukking. Het is toch de werkvrouw uit liet veiffabriek niet, die door dokter Bordet verzorgd wordt vroeg hy. Zij is het. .Daar zooeven is het kleine meisje al weenend de juffrouw komen roepen, zeggende dat haar moeder naar haar vroeg. Dat was te voorzien, zeide Magloire. met een gebaar van medelijden. Arme vrouw... arm meisje Op dit oogenblik werd de deur geopend, en Claude Grivot, de meesterknecht van liet fabriek van Richard Vcrnière, trad haastig de zaal binnen. Hy richtte zich naar een der bijzondere eetkamers, terwijl hij riep Rosa, dien op, en vlug Het heeft nog geen elf uur geslagen. Dat weel ik wel, maar ik moet wer ken gaan nazien te Saint Denis, en tegen den middag terug zyn, op liet uur dat do werklieden binnenkomen. De meesterknecht was nu binnenge gaan. Magloire keek hem achterna. Die mijnheer maakt niet weinig drukte, morde hij. Omdat hij meester knecht is, moet hij in een kamer alleen eten... Hij zou zeker zijn eten niet binnen krygen als hij bij zijn makkers moest zit ten Die woorden waren door Mario ge hoord. In don nacht van Zaterdag op Zon dag beeft op de Handschoenmarkt, te Antwerpen, nabij de pomp van Quinton Mass.ys, eene laffe aanranding plaats ge lukkig eindigde met de aanhouding van drie Fransche apachen. Een welgekleed heer, waarschijnlijk huiswaartskeerende, ging overdo Hand- schoenmarkl, toen hij plots door drie ke rels werd aangerand. Een der schurken hield het slachtoffer bij het hoofd vast en belette hem het schreeuwed, terwijl de twee anderen zijne zakken ledigden De policeagent Jos. Weyers en een voorbijganger, die ooggetuigen waren van deze laffe aanranding, snelden toe, waarop de drie schurken hun slachtoffer loslieten en op tie vlucht gingen. Aan de Torfburg verdeelde het drietal zich. De agent gelukte er in wat verder een der aanranders aan te houden. De burger, die de andere twee achter volgde kreeg op de Melkmarkt de hulp van twee agenten, die op liet hoornge blaas van hunnen collega kwamen toe gesneld. Met hun drieën gelukten ze er in, de twee andere nietdeugen aan te houden. Alle drie zijn Fransche apachen, ver blijvende in een huis der Falconrui. De adjunkt Hermans heeft na proces-ver baal te hebben opgemaakt, de drie aan randers ter beschikking van den procu reur des konings opgestoten. Wat het slachtoffer betreft, dat is onbekend gebleven. Kort na de vlucht zijner aanranders is hij weer opges aan en heeft stilaan zijnen weg voortgezet. De policie verzoekt hem zich le doen kennen om het onderzoek te volledigen. Vrouw Calharina Van Gcmia, wo nende te Antwerpen op de eerste verdie ping van het huis Vlaamschokaai, 12, was Zaten lag beneden gegaan om water le halen. Inlusschen heelt haar kindje van 15 maanden oud, de brandende pe- troollamp omgeworpen en, toen de moe der terug hoven kwam, was haar kindje door de vlammen omringd. De moeder In eft. het wichtje de brandende kleederen van het lichaam getrokken en zich hier door eveneens verbrand. Na eene eerste verzorging ter plaats, is het jonge slacht offer naar het Sinle Elisabethgaslhuis overgebracht en aldaar Zondag morgend, rond half lien gestorven. De moeder moest zich ook in dit gasthuis laten ver plegen. Een viertal kameraden waren uit stroopen gegaan op het goed van ridder Van Havere van Edegem, le Schooten. Op zeker oogenblik sprong een der ge weren, waarbij de genaamde Fr. Char- bes, 37 j «ar oud, erg aan den rechter arm word gekwetst. Geheel bebloed en met het gesprongen geweer naast hem werd hij door den jachtwachle: .ei- plaatsgevonden. De gekvv-iste werd voor ven I inp naar het Stuyvenberggasthuis ovi ge bracht, terwiji zyne kameraden v den opgezocht. - Een gevangenbewaarder, die twéé gevangen naar Brussel moest vergezellen is, onder weg, het slachtoffer geweest van een brutalen aanval. De twee gevangenen, die door de recht bank van Turnhout veroordeeld waren en voor het beroepshof moesten ver schijnen, zalen in een cel rijtuig. Tusschen Lier en Gontich beweerde een van de twee, een Duitscher, onpasselijk te zijn en, toen de wachter de cel opende oin hij hem binnen te gaan, liet hij zich juist in ile deuropening, in onmacht vallen. Toen greep hij den wachter hij de boe nen om hem te doen vallen. Er ontstond eene worsteling, in welke de gevangene den wachter poogde te wurgen. Hij wist zelfs den vinger te wringen tusschen den haan van den revolver, waarvan de wachter zich wilde bedienen. Toch gelukte de laatste, ofschoon erg gekwetst, erin, eenige schoten te lossen, waarop de trein stopte en de Duitscher terug in zijne cel kon gestopt worden. Leon II..., reed per rijwiel over de Alfons Pieterslaan te Oostende, toen hij door een toeval een hondje overreed. De eigenaar de schoenmaker Felix B.. die op het gejank van het dier kwam toe- geloopen, schoot in zulke lievige gram schap dat hij den wielrijder inet geweld ten gronde sloeg- en hem schoppen toe- Magloire, zeide zij, oen meester knecht moet zich doen eerbiedigen. Zeg eens, toen gy by 't leger waart, aten dan de onderofficieren met u:... Meisje, dit gebeurde meer dan eens. Maar uw Claude Grivot is een man die veel praats heeft... Het is iemand, die my in 't geheel niet aanstaat --Zijn patroon acht hem toch hoog,want het is een goed werkman. Dat betwist ik nietmaar men kan een goed werkman zijn en daarbij toch een slecht mensch 1... Maar daar heb ik trou wens niets mede te maken... Geeft mij nu een groote portie met worst. En een glas wyn Een halve flesch en voor vier stuivers brood, want ik zou een brood van vier pond opeten. Marie moest naar het buffet om de klan teii te bedienen, die wijn kwamen halen,en Francisca bediende Magloire. Do eenarm zette zich aan tafel. Op dit oogenblik kwam een jongeling met innemend uiterlijk, eenvoudig net ge kleed, de restauratie binnen. Zijn gelaatstrekken waren regelmatig, zijn oogen oprecht en verstandig on zijn lippen glimlachend geplooid. Zijn vriendelijk gezicht was omgeven door een licht, puntig gesneden baard. Zoodra Rosa hem zag binnenkomen, snelde zij hem te gemoet en riep opge ruimd (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1912 | | pagina 2