Ge\u\i wem De oorlog op den Balkan. DIT JUS en DA IJ IS. Hel Tooneelfeesl in St. Marlengesticht. De Bokkenrijders, O.L. Vrouw teu Druiven priestmlijkF benoemingen Kerk van St llarliiius. Zondagrust. Allerhande nieuws. Personen die een abonnement nemen aan DE DEADEli- BODE voor het jaar 1913, zullen ons blad Kosteloos ontvangen van den dag hunner in schrijving tot 31 De cember. Hoe wordt een slechte maag genezen tegen tiet vuur teciouiiefstal ö.ecMe DADA-ZEEi) appels tegen de 200 kgr voor graange wassen 50 tot 100 kgr. en voor klaver 158 kgr. Dit alles in ronde cijfer per hectare. öw at de grond betreft hel is, wel is waar, een erkend feit, dat klei en leem gronden van natuur '.araeüik rijk zijn aan potasch, doch kan die voorraad bljjven duren, wanneer jaarlijks de uil- voer den invoer overtreft Ten andere, sommige planten, zooals in 't algemeen de graangewassen, eischen potasch in gemakkelijk opneembaren staat. Wat nu de zandgronden belreft? deze zijn, behalve weinig uilzonderingen, arm aan potasch en daar dient rijkelijk po taschmesten aangewend te worden. Welnu, zoowel op klei als op zandgron den, kan men niet zelden gebrek aan potasch bestatigen aan de volgende ken- teekens als de planten er ziekelijk nil- zien, als de bladeren gevlekt zijn «mi bronskleurig, als het loof der aardappels vroeg afsterft, als de graangewassen slecht den winter doorkomen en in de lente gebrekkig struiken of uitstoelen enz. In al de omstandigheden, kan eene potaschbemesling noodzakelijk zijn en het beste geneesmiddel, wel te verstaan, zoo de-andere elementen, stikstof fos- foorzuur en kalk niet ontbreken William. De nieuwe legerwet. - De algemcene vergadering van den Katho lieken Vlaamschen Landsbond op 8 December e. k. zal plaats hebben in de groote zaal der Meeting, Vleminckxveld 47 te Antwerpen. Te 11 uur. De zedelijke belangen in het leger. Te 2 uur. a de huidige toestand in taaiopzicht p) Wat de Vlamingen moe ten eischen. Talrijke sprekers hebben zich reeds laten inschrijven om op deze belangrijke vergadering het woord te voeren. Kath. Vlaamsch Secretariaat Montignystraat 72, Anticerpen. Nationaal comiteit der Boe- rinnenkringen. Vergadering te Brussel van 26 November. Na een eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van H. K. H. de Gravin van Vlaanderen als beschermster der vrouwelijk sociale werken, wijst de voorzitster, barones Rotsaert de Hertaingop de godsdienstige en beroepszending van de Boerinnenkrin- gen. De statuten van het Nationaal Comiteit voorzien de stichting van groepeeringen in bonden, die zich thans uitstrekken over alle provincies, behalve over Luik. Het getal kringen overtreft reeds de 150, één bond omvat er 70. Het algemeen verslag over de werk zaamheden aan bet einde dos jaai s wor den opgemaakt, waarvoor de kringen zullen aanzocht worden hunne inlichtin gen door bemiddeling van de bónden in te leveren bij het Nationaal Comiteit, Kernstraat 38, Brussel. De voorzitster bedankt vervolgens de heeren ministers van landbouw en bin- nenlandsche zaken voor de voordrachten, die reeds voor het tijdperk 1012-13 werden toegestaan. Dat getal is nog ontoereikend, waarom de bonden zich zouden moeten wenden tot de provinciale besturen. Hél Natio naal Comiteit zal die aanvragen gaarne ondersteunen Kanonik Nuten brengt hulde aan de vrouwelijke leden van het Nationaal Comiteit voor de voorspoedige gang der werken, hunne toewijding en de christe lijke liefde die zij betoonden. Hij ver wacht den besten uilslag van hunne onderneming Vervolgens worden voor de werking ter deelneming van de boerinneukringon aan de Gentsche tentoonstelling de per sonen aangeduid, die onder leiding van Mej Bouillot en Mev. Haentjes daartoe zullen meewerken Mej. Kesseler geeft verslag over de voorbereidende werkzaamheden van het Wederlandsch Congres der boerinnen Ie Gent, waarvoor de inschrijvingen moe ten gezonden worden a*n Mij. Van Aarschot, schatmeesteres, Kérnstraat, 38, Brussel. Mevr. Haentjens wijst op hol groot belang dat de inrichting van den vierden graad in het onderwijs zou hebben ooi- het Nationaal Comiteit en het onlwikke len van het beroepsonderwijs bij de meis jes der buitengemeenten. Barones de Rosée stelt voor, hierover een brief te richten aan de betrokken heeren ministers. Het congres van volksopvoeding te Madrid zal dit vraagstuk eveneons beslu- deeren Zij die hunne bijtreding tot dit congres opgegeven hebben vóór 3U November aan M. Aznar Casanova, 23 Parklaan, Brussel, zullen alle verslagen daarom trent kosteloos ontvangen. X. Nieuwe postzegels. De verzamelaars van postzegels gaan weêr eene nieuwigheid beleven, en wel post zegels van den oorlog. Binnen kort wordt eene geheele nieu we reeks postzegels verwacht, uitgege- ven door de vier Balkanslaten. De postzegels der vier landen, Grieken land, Montenegro, Serviën en Bulgarië, zouden van een zelfde maaksel zijn Men wil dat het de Grieken zijn, die het plan hebben opgevat om gelijke tim bers van den oorlog uit te geven De voorstelling in het midden, zou evenwel verschillen, naarvolgens de vier verschillige landen. Alzoo zou men op de Bulgaarsche zegels een afbeeldsel zien staan van de Bulgaar sche hoofslad Sofia. Verder eene afbeelding van Al henen, van Cellinjeen van Belgrado, naar mate van elk land. Bij alle postzegels, zweeft boven de afgebeelde stad een lichtwolkje, met de woorden In hoe signo vinces. - Deteekenmg der nieuwe postzegels, is vorveerdigd door den bestuurder van hel iiiuntmuseum van Alhenen. De drij andere landen, hebben Inci ter zaak, di- voorstellen van Griekenland dadelijk aangenomen. Intussclien heeft de oorlog ook nog andere nieuwe postzegels doen ontslaan, Grieksclie de deze. De Grieksche regeering geeft nu post zegels uit, voor elk eiland welk liet in de Egeïsche zee bezet heeft. Deze zegels zullen groote weerde ver krijgen. doordien zij enkel gedurende den oorlogjn zwang zullen zijn. Zoo bestaan er nu reeds postzegels voor de eilanden Lemnos, fmbros Sn- mothr.iciën en Tliasos.- Er is toen ook een gedenkpenning van den oorlog uitgegeven, die den vermaar den berg Olympus vertoont, gelegen in Thessaloniën en niet verre van de üri- k- sche grens. Op den top van den berg zit een-arend, die eene slange doodt Weel ge waarvan er geene gedenkpen ningen zullen geslegen engeene postzegels gemaakt worden, dat is van al liet wee en lijden welk de oorlog heeft veroor zaakt. Groote grafkuilen, wegen \ol lijken, tenten vol gekwelsten, platgeroof- de streken, ontvolkte steden en dorpen, treurende weduwen, schreiende weezen, oh neen, dat zal men niet verbeelden niet vereeuwigen. En toch, dat zijn, dat en meer, de gevolgen van den oorlog. Geld kloppen. Een liberaal blad klaagt erover dat men liet geld te Antwerpen met hamers kapot slaat. De heer Royers, ingenieur der stad, gaf over een jaar of vijf zijn ontslag en werd vervangen door drie ingenieurs die samen 35,000 fu- 's jaars opstrijken daar komen dan nog 10 ingenieurs bij, en een bouwmeester die 11 tot 12000 fr wint, een opzichter aan 6,500 fr. en 10 tot 50 kondukters en bewakers. Nu zouden er nog twee opzichters mo ten genoemd worden voorden dienst der gebouwen en aflijningen aan 6000 fr elk. Die dienst zegt het blad dient vooral om de inwoners te duivelen. Elders, zegt het,bestaat zulke toestand niet, Maar zie, de laslenbctalers zijn kie zers waarom houden ze zulk geldver- spillend bestuur op T Stadhuis van Antwerpen Een vrome wensch. Artikel 14 eeisle lid van de wet op de dronken schap zegt Het is verboden op straf van twee dagen tot twee maanden gevang en eene boet van 50 lot 1000 franks, eetwaren of dranken te bestellen, in hui zen van ontucht. Do geuzenmeerderheid van den provin cieraad van Henegouw heeft nu den wensch uitgedrukt die bepaling te zien afschaffen. Spoorwegverzendingen Te beginnen van 1 Januari zullen a! de verzendingen der tarieven 1 en 2, per spoorweg gedaan, onderworpen zijn aan eenvormi e tarieven per omkring, ver deeld als volgt 1° omkring70 kilometers en minder 2° - 70 tol 110 kiloin. 3° - boven de 110 kilom. Hel spoorwegbeheer heeft aan de staties eene opsomming gezonden die zij moeten volledigon. door het aanduiden van «ie afstanden die er in opgesomde staties en halten. De eenvormige taksen zullen eerlang worden vastgesteld. Nog opslag van 't leder. De schoe nen slaan op Waar om Sedert eenige jaren is hel ge bruik van leder zoo zeer toegenomen,dat de fabrikanten geen voorraad genoeg kunnen leveren. De automobielmakerijen verbruiken eene fabelachtige hoeveel heid. Iti de Vereenigde Staten alleen heeft men er verleden jaar meer dan hel vier de van een millioen vervaardigd, en elke koets 3 a 4 huiden, en de bewapening in het krijgs en zeewezen vorderen zeer groote hoeveelheden leder. Nu volgt daarop de vraag waar al die huiden halen en dat schijnt de hoofd oorzaak van den opslag. Deze voorraad is in zekeren zin be perkt, en nu de natuurlijke weiden iu Amerika al meer en meer door groote akkeroiitginningeii worden ingenomen vermindert de voorraad van dierenhui den gedu pig. Wij van den eene:. kant de grondstof vermindert en van den anderen kant de vraag steeds toeneemt moet e prijs nood zakelijk slijuen. En zoo worden de schoenfabrikanten wel gedwongen ook hunne waar duur- dei te verkoopen, of hunne werkhuizen te sluiten, eone noodzakelijkheid die de verbruikers zullen moeten inzien, over tuigd dal 't voordeeligcr is goede waar een weinig duurder Ie betalen dan naar gewoonte dan wel waar van mindere hoedanigheid, De nieuwe Iegerunifor- men. Proefnemingen werden gedaan bij hel 9e linie en het 2' ^-jagers Ie paard, ten einde de kleur te kiezen welke voor de uniformen het best zou aangenomen worden Do proeven bewezen dat het grijs min zichtbaar is dan het zwart als aan den horizont niets zichtbaar is dan liet uit spansel het zwart meer, als de tro-pen voor een donker woud opgesteld slaan. Waarschijnlijk zal men hel huidige laken behouden, ten einde de groote kos ten te vermijden die eene lolalo wijzi ging der uniformen zou veroorzaken. Als hoofddeksel is do helm hel meest praktisch gebleken bij mobiliseering zouden alle metalen versieringen afge schaft worden. Boekbeoordeeling. Do Wet van 15 Mei 1912 over de Kinderbescher ming. Beknopte uitlegging door Cl. Van Slrarlen, Substituut van den Prokureur d.-s Ivonings te Hasselt. Iu druk versche nen bij .1, Ceysens, drukker-Uilgever te Hasselt. Prijs: franco per post1,15 fr. Sedert jaren werd in de Kamers geene belangrijkere wel yeslemd dan de Wet op de Kinderbescherming. Tot nu toe mochten slechte ouders bijna naar wille ken'* hunne kinderen verwaarloozen, bederven, ja soms op de schandelijkste manier misbruiken. Kinderen aldus opge groeid en Verwilderd, moesion in geval van gepleegd misdrijf lol gevangenis verwezen worden of in 's Rijks weldadig- heidsscholon opgesloten van waar zij niet altijd verbeterd terug kwamen, Thans is deze toestand geheel veran derd Plichlvergetene ouders kunnen beroofd worden van hunne ouderlijke macht en hunne kinderen aan betere zor gen toevertrouwd Misdadige kinderen worden nu door den Kinderrechter een gaiisch nieuwe inrichting op vaderlijk doch afdoende wijze beoordeeld en der wijze geplaatst of bewaakt dat zij kun nen opgroeien lot-deftige burgers- Aanslagen op de minde' jarigen welke tot heden niet of op onvoldoende manier beteugeld waren zijn nu door nieuwe straffen geslagen. M. Substituut van d n Prokureur des Ivonings Van Slraelen. die liet ambt van openbaar Ministerie bij de Kinderrecht- bank van Hasselt bekleed, heeft deze. belangrijke Wet in kor een bondige uit leggingen behandeld.Niet één der talrijke personen welke dagelijks n betrekking komen melde bevolking zooals magistra ten, advokaten, notarissen, burgemees ters en politiecommissarissen, pastoors, onderwijzers, gemeentesecretarissen en armbezoekers zal du gelegenheid laten voorbijgaan om zich dit nuttig werkje aan te schaffen en aldus kennis Ie nemen van die sclioone wet welke zooveel moet bijdragen tut het welzijn van de jeugd. Te verkrijgen len bureele van - De Denderbode op aanvraag. DeTooneelafdeeling In Liefde bloeiend - van den Oud-leerlingenboud van SI Martensgesticht heeft verleden Zondag hare faam nog hooger doen stijgen, en voor goed bevestigd. De opvoering van - De Kerk vervolger het beroemde loonceldichl van Mgr Ruiten, Bisschop van Luik, mag voor de jeugdige afdeeltng een ware zegepraal genoemd worden. Toen we vernamen dat die over enkele jaren gestichte Kring het diorf bestaan een tooneclstuk aan te plakken waarvan de opvoering gepaard gaat met moeielijk- heden even groot als talrijk, dan waren we eenigszins bevreesd dat zijne krachten gingen le kort schiuiëu. Doch we hadden enkel r koning gehouden van de hinder palen, en niet van .ten stalen wil onzor spelers. Waar een wil is, is een weg dat hebben de. leden van - In Lief'e bloeiend bewezen. Prachtiger en beter gelukte vertooning hebben wij zelden bijgewoond. Ook verwervende spelers, die allen hunnen rol op echt meesterlijke wijze vertolkten, «enen ongemeenen bij val bij het talrijk en deftig publiek dat de zaal vervulde. Hel blijdspel Baas Ganzendonk van F. J Ooms, werd met een brio opge voerd, waardig van beroepskunstenaars. 'I Is een lijn stukje, omgewerkt naar deü Roman van onzen beroemden Hendrik Conscience, en 'i werd dan ook gewaar deerd door de toeschouwers die letterlijk in vervoering werden gebracht door de geestige zetten en kwinksiage door de tooneelspelers op onberispelijke wijze weergegeven. Zeggen we nog dal de Symphonie, onder de leiding van den lieer J. Gam- inaeri, leeraar aan het stedelijk Conser vatorium, liet feest opluisteren met keurige en meesterlijk uitgevoerde mu ziekstukken. Ito' tooneelfeesl van 24 November is een nieuwe perel aan de kroon der afdoe- Img i In Liefde bloeiend van SI. Mar tensgesticht, ii heeft li.'L nuttige bij het aangename gevoegd 'l was een krach tige steun voor liet katholiek onderwijs. STAD AALST. MAATSCHAPPIJ Het Bestuur heeft, in zijne Vergadering van 27 November laatst, vast- gesteld de -I6e Verjaring te vieren op Maandag 23 December 1912. KUN STNIEUWS. Wij vernomen dat hel meesterstuk van Me hul - JOZEF VERKOCHT DOOR ZIJ NE BROEDERS - door de zorgen van den Ka'kolieken Schoolpenning en ten pro- fijte van de katlioli- ke scholen zal opgi'voero worden op Zondag 15 Decem ber om 5 ure en op Zondag 29 Decem ber oin 1 ure 's Namiddags, in St.- Jozefslokaal te Gent (Ingang Holstraat, 65) Dal de uitvoering van dit meesterstuk veel belooft moet niet gezegd worden ais men weet dat de opvoering daurvan aan de bi-faamde toon-en Looneelkundige afdeeliug van den Mariakring is toever trouwd. 1) Ingangkaar ten le bekomen by M. Lambreclit, concierge van S. Jozefslo kaal, en bij.M M. Siffer, kruisstraat, 1, en Hiiysliauwor en Scheerder, Hoog poort, 31, Gent. Prijzen der kaarten voor de galaver- looningvan 15 December: Voorbehou- deue plaats 5 fr. Eerste plaats 3 fr. 2 voor fr. Tweede 2 fr. 3 voor 5 fr. Voor de vertooning van 29 December Voorbelioudene, Eerste en Tweede idem Derde plaats: 1 fr. Vierde plaats: 50 centiemen. STAD AALST. o DE GROOTE FEESTEN VAN toekomende jaar. De inzameling is reeds deze week be gonnen Ziehier de eerste lijst Z E. II VRoelandts, past.-.leken fr. 500 M. I.ouis Moens, nijveraar 400 M. Fe.lix De Hert, Schepen 100 M. Karei De Vis, notaris 400 HM. Onderpastoors van St-Martinus, 100 Juff. Maria De Coen en broeder, 000 M. Rom. Moyersoen volks veil. 100 iï": de Bethuiie, volksvert. 100 MAi ex. De VidU, 100 Naamloos, 100 Juff". Maria De Coninck, 100 NB. De da men van het Comiteit, gelast inel het inzamelen der gelden voor •len Jubilé, zullen zich len huize komen aaubiede.. voor het onl vangen der lief dadige giften. De personen, die voor 1 fr. en daar boven iriteekenen, zullen iu de katholieke nieuwsb'adeii der stad wekelijks afgekon digd worden. SCHOUWBURG van AELST o Koninklijk Zang- Tooneol- Letterkundig- Gezelschap -'t LAND VAN RIEM'. o Zon lag 15 December 1912, to 5 uren 's avonds stipt, opvoering van JAN DWARS DE SCHOONVADER Blijspel in 3 bedrijven. Het groot lachsucces der Nederlandsehe Schouwburgen van Gent en Antwerpen Vooraf 't OUDE en 't NIEUWE - Tooneelspi J in 1 bedrijf. Kaarten le vorkrijgen en voor te be houden len Lokale, Groote Markt, vanaf Zondag 8 December 1912, le 9 uren voormiddag. Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft Benoemd Ouilei pastoor van St-Macarius te Geul, ••li E. li Van don Broeck, id. te Melden te Molden, den E. H. De Cock, oud sur veillant van St-Jozefsgesticht te St-Niko- laas. Allerschoonste en rijke keus van fantasiepostkaar'en voor Kerstmis 'D Nieuwjaar alsook allerhande nieuwig heden, ten bureele van - Do Denderbode 31, Korte Zoutstraat, Aalst. Kom, ziet onze uitstallingen. Maandag aanstaande, 2 December, vergadering voor de Christene Huismoe ders. De Damon Prefekten zijn verzocht de lijst barer sectie mee te brengen. Vredesonderhandelingen. Conslantinopel, 28 Nov. De halfambtelijke berichten iu de bla den over de onderhandelingen zijn opti mistischer van toon. Men gelooft, dal de Bulgaren wel geneigd zijn spoedig vrede te sluiten. Er loopt hier een hardnekkig gerucht, dat de Bulgaren hun eiseh betreffende Adriuopel hebben laten vallen Indien dit waar blijkt le zijn, dan zijn de vooruit zichten, dal. er op de conferentie te Bachtsje Iskeui een overeenstemming wordt bereikt, belangrijk verbeterd, zoo niet zoo goed als zeker. Sofia, 28 Nov. De conferenties van de gevolgmaenlig- den over de sluiting van wapenstilstand hebben plaats ouder voorzitterschap van Daneff. Constantinopel, 28 Nov. Nazin paclia heeft heden ter eere van de Bulgaarsche afgevaardigden een noen maal gegeven. 11 uur 's avonds. Officieel. De onderhandelingen zul len morgen voortgezet worden. Een aantal oorlogscorrespondenten is vertrokken om naar huis terug te keeren. Berlijn 29 Nov. Men seint uit Belgrado aan Lokal Anzeiger Turkije zou de vredesvoorwaarden der Balkan-Stalen hebben aanvaard. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 1 December, M. Ilenneboog, Nieuwstraat. DE GROOTE MAGAZIJNEN van den BON MARCHc, doen he den in onze Stad een omzendbrief ronddeelen betrekkelijk de tekoop- elling van Einde Seizoen, op de welke wij de aandacht inroepen van al onze lezers. AALST. Woensdag inorgend werkte de genaamde Fr. Rubrecht, hovenier en landbouwer, aan een sleenput. staande in een buis op den Geeraardbergschen steenweg. Deze had nevens den steen- put een andere put gegraven van drie meters diep,om in de buis van den sleen put, op deze diepte, een gat te maken, ten einde oen looden buis voor de pomp aldaar in te brengen. Juist toen het gat gemaakt was, stortte do grond van den nieuw gedolven put in, Rubrecht onder den grond begravend. De zoon en de loodgieter, dit ziende, snelden het slachtoffer moedig ter hulp. De zoon deed wonderen van dapperheid ten einde zijnen vader te redden na een kwarluur werkens, gelukte men er in, hem behouden boven le halen. Men heeft liet slachtoffer in eene wo- n;ng gedragen, alwaar hij verzorgd werd door tic heer dokter Schelfhout. Zijn toestand is gerust si el lend en er dient buide gebracht te worden aan dun zoon. MEÏRE. Zondag avond waren eeni ge jongelingen derCeineonto Meire samen nil gegaan. Op de wijk Beek gekomen aan de herberg van Camiel Raes, kwam op eens zekere Tr. met een riek op hen af, en bracht Julius Callebaul oen geweldi gen slag toe op het hoofd. Deze slorte ten gronde en bleef voor doud liggen. Zijne gezellen vluchten vol schrik, ter wijl z-i om hulp riepen. Later is liet slachtoffer door een ouderling gevonden, die hem geneeskundige hulp deed bezor gen. Een onderzoek is geopend. De toestand van Gallebaut is zeer erg, Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEUGH - JOURET, Korte Zout straat, 41, Aalst. De behandeling met de Pink Pillen vol gen, dat is de eenvoudigste en de snelste wijze 0111 maagkwalen te genezen. Van af het oogenblik dat gij begint van de Pink Pillen gebruik te maken, gevoelt gij duidelijk de verbetering die zich in uwtoesland voordoet. Gij bemerkt eerst dat gij uw voedsel beter opneemt, want gij ondeniudl spoedig da» gij krachtiger wordt Gij zijl ook zeer aangenaam ver rast door waar le nemen dat gij oen veel betere eetlust ltebl, dat gij het er op wagen kunt zooveel Ie olen als gij Ir. k hebt zonder daarna een moeilijke spijs vertering te hebben. De schele hoofd pijnen di«' gij vroeger na iedereu maaltijd had. ondervindt gij niet meer. Het is even zoo inel oprispingen, maagzuur en wal gingen. Dat herstel van uw maag zal meer A minder vlug gebeuren, naar uw gestel en den ouderdom van uw kwaal, maar hel zal gebeuren en gij ondervindt van het begin der behandeling af en ge- voet van welzijn dat een goede voorspel ling is De heer Cornelis van Gooi, Bleekers- laan, 72, te 's Gravenliage, schrijft Uwe Pink Pillen hebben een merk- \vaardige kuur vervuld. Sedert langen lijd Ie. <1 ik zeer aan slechte spijsvertering en ik gal' mij er rekenschap van dat mijn maag volkomen van streek was. Mijn kleur was geelachtig geworden ik was verzwakt en liet gebeurde mij zeer dik wijls verblindingen en duizelingen te hebben. Na vele middelen zouder succes le hebben gebruikt, heb ik mij laten over halen de Pink Pillen le beproeven Van af het eerste doosje heb ik mij veel beter gevoeld.Na drie doosjes uwer pillen kon ik ger ebten eten die ik mij sedert langen lijd had moeten ontzeggen. Uwe Pink Pillen hebben niet alleen mijn maag her steld, maarzij hebben mij al mijne krach ten terug gegeven Zij zijn verkrijgbaar in alle apotheken en iu het depót Apotheek Derneville, 66, Waterloolaa 11, Brussel Fr 3,50 de doos; Fr. 17,20 de zes doozen, franco. Depot le AalstApotheek Gallebaut, Boterm. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, iu n° Woensdag middig begaf zich de 3 (jarige Louise Gassée, gehuwd,wonende Biest raat, 50, te Gent, werkzaam op de fabiek van MM. Van Ackere en Braun, Dok, zich langs de spoorriggels hu s- waarts, omdat deze weg niet vuil lag als haar gew-mc weg Toen zij dicht den Entrepot den spoor weg wilde verlaten om langs het Dok huiswaarts te keeren had zij niet gezien dat een manoauvreorende koopwaren- wagon achter haar kwam aangereden. De ongelukkige wilde juist voor een slilslaande wagon over de riggels slap pen. toen de aankomende wagon Inar vatte, waarop de ongelukkige tusschen del wee buffels gevat en verpletterd werd. Ooggetuigen slaakten hartverscheu rende kreten, waarop eene menigte werklieden, die vau hun werk kwamen toosneld. 11 en de ongelukkige opnamen doch waaraan geen leven meer was. De genceshcoren De Raeve en Maré chal door de policie ontboden snelden ter plaats, onderzochten liet slachtoffer, doch konden sl clits den dood vaststel len. De ongelukkige Louise Gassée, was de borstkas verpletterd. Het lijk werd op verzoek van den be proefden echtgenoot naar de woning overgebracht. Het schrikkelijk ongeluk bad eene groote verslagenheid teweeggebracht onder de aanwezige lieden die daar tal rijk waren toegestroomd. Aan de dames van zekeren ouderdom Indien gij eene goede gezondheid wilt bewaren en zich Lehoe den voor alle gevaar, zuivert u hel bloed met de Pil Walthéry, Eene doos jaar lijks is voldoende, De 35jarige Florent Do Keyzer, spoorwegbediende, is dinsdag avond in de statie van Muyzen, bij het rangeeren van den trein onder eenen wagon geval len en werd het rechterbeen tot onder den knie afgereden. De ongelukkige werd stervend naar liet gasthuis van Mechelon overgebracht. De rugpijn. Gevolgen van't kraam bed. Vele vrouwen hebben na een kraambed nieraandoeningen (gew, len den) waarvan de rugpijn het eenig voor loopend kenteeken kan zijn. Bij gebrek aan zorgen verergert de kwaal meer en meer en er kunnen zich onherstelbare gevolgen voordoen. In ieder staat van zwangerheid, zelfs indien men zich regelmatig vervolgd heeft, is het een gebruik van voorzich tigheid en eene waarborg van zekerheid do nieren te versterken omdat zij werk zaam al de onzuiverheden des bloods waarvan het verblijf verschrikkelijke inwikkelingen kan veroorzaken zouden afvoeren De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, J5 Esplanade- plaats», beantwoorden inel zekerheid dit. 'loei, na eene zelfs regelmatige zwanger heid zijn zij gansch aangeduid om de zoo beproefde en bedreigde werkzaam heid der nieren te herstellen. In alle apotheken (3,50 fr de 'loos, 6 doozen voor 19 fr. 1 of vrachtvrij per- pos'- Algemeen dépot voor België: Engelsche Apotheek Ch. Delacre. 01, Goudenberg, Brus sel Vraagt en eischt wel de eclile Foster Pillen voor de Nieren weigert of doel. 11 terugbeta len als het hiorne- venstaande merk niet draagt. 19. Dinsdag avond zi.jn dieven, bij middel van braak, langs de saknstij 111 de kerk gedrongen van den H. Jozef, Torvurensteonweg, te Meeheh-n. De schurken hebben ijzeren slaven die de vensters beschutten, gekromd en eene ruit uitgesneden. De brandkoffer heeft aan de pogingen der dieven weerstaan het tabernakel werd opengebroken en twee zilveren ciboriën van gr iele waarde ook do zil veren kroon op oeno remonstrantie ge- plaats zijn gestolen. Op den grond lagen d.' Heilige Hostiën verspreid Een offer blok is van zijnen inhoud beroofd andere dragen sporen van braak. De eleclrieke bel, die de sakristij met ile pastorij verbindt, was afgesneden. Nevens de sakristij, in den hof, heeft men eenen handdoek gevonden en een dagblad van Parijs. Het parket is Woensdag ter plaals ge komen uil het onderzoek blijkt dal de diefstal moet gepleegd zijn tusschen 7 1/2 en 9 ure. Rond 8 ure. heeft de wachthond in den hof hevig geblaft" Een schietge weer, dat in den hof lag, werd geraakt en alzoo sloegen de schelmen op de vlucht. De eerw. heer pastoor was niet le huis. Geen spoor der misdadigers is tot hier toe ontdekt. Tflmrr urac^tvrij Zr.D'AsSAUT ÜRUSSÉL. De brievendrager Desserano werd, van Hooglede terugkomend, aangevallen door zekeren Templaire, en met een mes gestoken, zoodanig dat de. getroffene in doodsgevaar verkeert. Hij werd, iu zijn bloed badend nevens den weg gevonden. De oorzaak van den aanslag was jaloersch- hcid. Beiden hadden in eene herberg gezongen en Desserano had meer bijval gehad dan Templaire, en daarover had deze laatste zich willen wreken. kig maakl een <acht, rein gezicht iCn jeugö.g fr.sch uiterlijk, een blanke zacl.te hui en verblinöenö :;choon teint. Dit a'l<-s bei" i l asn ö:rgmann Co., Brussel - 7" "t-. nar stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O. Taymaiis, Groote Markt, tor Apotheek lie Valkeneer, Esplanadeplein en hij de. Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Een werkman van eene zagerij le Dinant deed eenen misslap en viel op eene volop draaiende zaag. Iu een oogenblik was heel zijn lichaam met wonden over dekt en mén begrijpt in welken toestand men hem moest wegbrengen, Als hij het leven behoudt zal het een wonder zijn. BURGERLIJKEN STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 10) on Vrouwelijk 10) Huwelijken C. De Bruyn, vergulder met E. Sanders, z. b. P. De Grez, smid met M. I)e Somor, 7. b. A. Glaessons, bediende met I). Van Herreweglie, z. b. K. Porez, b"d. met J. Huylenbroeck, br. C. Van der Meersch, schrynwerker met E Van den Brande, z.b. C.Van Gaever, vnurst. met M. Stalpaert, tw. J Van de Meerssche, meubelm. met M. Uyttenhove, z. b. -,S. De Poorter, landbouw, met L. Wautérs, z. b. V. Gysens, tw. met A. Do Neef, inpakster. S. Meert, handel, met M. P ron,z. b. P. Mathicu, brou- wersg met S. Van Bemten br. P. Meickx, tw. met R. Bomon, 1). J. Van Geert, werkm. met R. Van Goethem. tw. J. Drieghe bed. met M. Sick, z. b. J. Borms, tw. met F. De Neef, lacetbew. Overlijdens C. Van de Wiole, vr. De Neve, z. b. 55 j. Ledi-baan. H. Schockacrt, wed. Van Goethem, z. b. 80 j. Breedestr. P. Vjrleysen. wr. Van Holsbeeek, fabriekw. 72 j te Erembodegem. L. Vonck, vr. It -dantz b. 26 j. Ajuinstr O. De Vlie ger vr. De Smet z. b. 73 j Beek veld. E. Vercruysse, wed. Billc, z. b. 72 jaar, Renderm. stw. F. Van der Straete» vr. Van den Abeelo, z. b. Dendcrm. steenweg.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2