De Reis naar Lourdes De oorlog op den Balkan. Eoogere Raad van 's landsverdediging. DITJES en DATJES. NIEUW MENGELWERK. Zondagrust. De Bokkenrijders, O.L. Vrouw ten Druiven Allerhande nieuws. t Personen die een abonnement nemen aan DE DEM DER- BODE voor hel jaar 1915, zullen ons blad Kosteloos ontvangen van den dag hunner in schrijving !ot 31 De eember. DADA-ZEEP De triomf der Pink Pillen. tegen het vuur Algemeene dienstplicht. Woensdag morgend vergaderde de Hoo- gere Raa<l ter Nationale Verdediging in het ministerie van oorlog, Wetstraat, 28. Wij hebben reeds gemeld dat de Evo- ning. wegens de zware verkoudheid by den lijkdienst zijner moeder opgedaan, belet was de vergadering voor te zitten. De heer de Broquiville zat de verga dering voor. Al de generaals waren tegenwoordig. Bij het openen der vergadering zegde M. de Broqueville dat de Raad over het legerwetsonlwerp enkel raadgevende macht heeft. Hij legde daarna de verschillige punten der nieuwe wet uit, die gesteunt zijn op den algeraeenen dienstplicht. De tegen woordige diensttijd zou behouden blijven. Doch het vrijwilligerschap van een jaar zou ingevoerd worden, om de aanwer ving in de reservekaders te kunnen doen. De minister legde daarna de hervor ming voor der milicieraden en herzie ningsraden. De Raad hield zicli daarna bezig met de /erschillige punli-n van debevordering der officieren, de keus der hoogcre over sten, en zoo voorts. Om 12 1 2 ure was de vergadering geëindigd. Alhoewel aan-de leden strenge geheim houding was 'opgelegd, zegt de Etoile, zijn wij in staat het volgende over de beraadslaging mode te deelen. De Minister van Oorlog heeft het pro gramma van legerherinricliting niet uiteengezet hij Jioeft er de breede trek ken van doen kennen. DE HUIDIGE DIENSTTEMIJN BLIJFT BEHOUDEN. Daarover is eene merk waardige gedachlenwisseling ontstaan. Enkele leden vonden dezen termijn te kort en vroegen den 2 jarigen termijn, zooals in Frankrijk en Duitschland. Zij hebben aangedrongen op dit punt en hielden staande dat men op minder dan twee jaren geen goed soldaat kan ma ken. Het is waar dat de hervorming de - ééi.jarigen invoert, de vrijwilligers voor één jaar, ten einde de aanwerving der reservekaders te vergemak kei ij ken. Verscheidene hoogere officieren heb ben doen uitschijnen dat zulks een onvoldoende geneesmiddel was voor de beknibbelingen en leemten waarop ge wezen werd. Het ontwerp brengt ook herinrichting mee van militie-en herzieningsraden. De Etoile denkt dat het ontwerp eer lang in de Kamer zal neergelegd worden. Welke indruk het ontwerp maakte op de leden van den raad Da Etoile zegt dat die indruk verschillend is. Vergadering der Rechterzijde. MILITAIRE HERVORMING. De rechterzijden van Kamer ®n Senaat kwamen bijeen Donderdag morgend in de Senaatszittingzaal, onder voorzitterschap van MM. de Favereau en Schollaert. De vergadering was zeer talrijk. M. Woeste, weerhouden op het verbrekings- heof, woonde de zitting niot bij. M. baron de Broqueville deed eerst verscheidene meedeelingen aan de verga dering over de Internationale politiek. Daarna begon hij den uitleg van zijn ont werp der miliciewet. De huidige wet heeft al de uitslagen opgeleverd, die men verwachtte, maar er zijn- nieuwe moeilijkheden ontstaan en de Regeering is van oordeel dat volgens het woord van M. Beernaert,België sterk genoeg moet zijn om nooit te moeten vechten. Dit ontwerp zal voor gevolg hebben de volledige verdediging te verzekeren der vérsterkte plaatsen, waarvan het front zich merkelijk heeft ontwikkeld, door een eerste lijn leger van 150,000 man,de reserven van bevoorrading en den steun van een territoriaal leger. Wat betreft den diensttijd, het onderzoek waartoe het gouvernement is overgegaan heeft bewezen dat het onmogelijk was eene vermindering aan te nemen, zonder het militair onderricht in gevaar te brengen. Na deze uitleggingen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken de groote lij nen uitgelegd van het ontwerp van her ziening van de miliciewet, die gesteld is met het doel, een leger te leveren van 333,000 man, door 10 jaarlijksche con tingenten. Hij heeft de regelen van vrijstelling opgesomd, die zullen toegepast worden, om het cijfer der ingeschreven te ver minderen tot het cijfer der jaarlijksche lichting, T is te zeggen dat het getal inge schrevenen in de jaren der inilicie. jaar lijks 60,OOOman bedraagt de afval brengt dit cijfer op 40.000 man; daar de jaarlijk sche lichting 33,100 man bedraagt, blij ven er dus omtrent 7000 jongelingen vrij te stellen. De wet bepaalt 7 of 8 reeksen van vrij stelling, bij voorbeeld, de armsten, die van wien een broeder in het leger ge storven is, zij van wien een broeder ge diend heeft onder een wapen dat langer dienst vraagt, als de ruiterij, enz. De Minister duidt ook de waarborgen aan, die de wet zal opleveren in dit op zicht en die haar boven alle verdenking zullen stellen. Verder legde hij uit welke hervormin gen zullen worden toegebracht aan de werking der betwisting juriditie. De Minister duidde ten slotte de voor waarden aan van het eenjarig vrijwilli gerschap. Do mililianen zullen aange duide voorwaarden van bekwaamheid moeten vervullen, die van den anderen kant zullen toelaten de mililianen, die be wijs hebben gegeven van voldoend mili tair onderricht, naai- huis te zenden, na een jaar onder de wapens te zijn ge weest. De regeering is van oordeel dat hot wenschelijk ware de hervorming te kun nen toepassen op het contingent van 1913. De wet zal geen enkele beschikking bevatten, van aard om het regiem te wijzigen van de hoogcschoolcompagnies. Er volgde eene gedachten wisseling. M. Vrrhaegen, in naam der katholie ken van Eecloo, die hij in de Kanjer vertegenwoordigt, heeft de regeering ge luk gewenscht voor haar initiatief, dat hij zeer gelukkig vindt. M, de Senateur Deroo heeft gevraagd dat men op de milicianen onder hel nieuw regiem de Duitsche schikking toepasse, die het verblijf bij de ouders toelaat, M. Golfs heeft verklaard dal hij ge neigd zou zijn de noodzakelijke erkende maatregelen te stemmen en daaronder signaleert hij tie vermindering van den diensttijd en de verbetering der kazer neering. M. Henderickx maakte formeel voor behoud Hij sprak namelijk over de kos ten van kazerneering, welke hij op 2o tot 30 raillioen schatte. M. Borginon vroeg betere toepassing van de gelijkheid tier talen in de kazerne en dat minstens de officieren, gelast met het besturen van Vlaamscho soldaten, de taal dezer soldaten kennen. Eindelijk heeft de vergadering den hoofdminister gelast aan generaal Michel hare dankbaarheid te betuigen, voor het deel dat hii genomen heeft inliet opmaken van het wetsontwerp. De zitting werd geheven te half een. Werklieden, dit is voor u 't Zijn sedert oenige» tijd niet de liberalen meer die het lièken zingen van Wij zijn niet tegen de Religie, maar de socialisten herhalen en herhalen dat zelfde lièken te minste alle weken oens. Zoo nog verleden Maandag 1)0 socia listische partij blijft onzijdig in zaken van Godsdienst. Godsdienst is eene per soonlijke kwestie waarmede wij ons niet bemoeien Zoo schreef Le Peuple. En dat is om de werklieden honig om den mond te smeren. Maar daags te voren bevat het zelfde blad een \luchtschriftje dat bij Le Peu ple uitgegeven is. en waarin de grootste goddeloosheden worden uitgekraamd. Zoo bij voorbeeld De mensch die waarlijk dien naam verdient, zal diegene zijn die vrij is van al die beelden die de verbeelding der stommerikken heeft ge schapen, van al die gedachten over een wezen waarvan ons dagelijksch brood afhangt - Dus weg met God En dat heel onzijdig blijven En verder Wij moeten de menschen bewijzen dat niemand weet waar de we reld vandaan komt, en dat degenen die zeggen dat er een God is, het niet kun nen bewijzen. Er zijn er die dat gelooven, maar dit is eene ziekte van den geest en wij moeten trachten die ziekte te ge nezen Onzijdig niet waar? Staat nogii. dat vlugschrift Het ge loof in God en in e"n ander leven... dat is goed voor onnoozelaars Ziedaar de mannen vele protestnties vad onzijdigheid, maar aanhoudende wer king om het geloof uit «le harten van den werkman te krijgen. Schijnheilige hoosdoeners, andere nio'. Werklieden, wacht u voor die man nen Oude geschiedenis. 1796. July. - In dese inaend is er een pla- caert gepublicocrt van geen thiende meer te geven. 8bre. In dese maend zyn alle de rechten afgesteld zoo van brauwen, bees tealen last, barier, etc. gbre. - In de-se maend zynder veele abdyen ende cloosters gesupprimeert. I797- l'1 bet eerste van dit jaer is d'abdye van Affligem geheel geruymt en daer zyn eenige gensdarmes ingeleyd, maer seffens is er oproer ontstaen van de boeren van Moorsel aangeleyd door hunnen baron maer op het aennaederen van een deel van het garniso'-n van Gend en Brussel zyn de boeren gaen loopen met hunnen baron, en den baron mei nog andere syn tol Brussel door den kop geschoten. gbre. I11 het eersle van dese maend is onsen cardinael ardsb: van Meclielen naer Brussel gevoert in eene. koetse en naer eenige daegen aldaer verbleven te hebben is by met dry priesters van zyn gevolg over den ryn in duyslant gevoert en aldaer overleden. (Juny 1801.) Xbre. Den 21 deser zyn de kruys- sen van onsc kerk afgedaen. (Nieu wer kerken). Liberaal congres. Zondag laatst heeft het kongres der Liberale Jonge Wachten plaats gehad te Brussel. Er waren enkel een zestal liberale kamerleden aanwezig, en geen enkele van gezag. Een Vlaamsche Liberale Jonge Wacht heeft er verzet tegen aangeleekend dat een spreker de rechten der Vlamingen en der Vlaamsehe taal had aangevallen. Dat verwekte gewoel liet bureel had die aanvallen niet gehoord, zegde liet. T Was waarschijnlijk wat hardhoorig De verslaggever, Petitjean, zegde 111 zijn verslag dat de liberale pers niet op de hoogte is barer taak hij kloeg ook daler maar 5000 liberale aangeslotene zijn in het arrondissement Brussel, op bijna 101)000 liberale stemmen dus be sloot hijontoereikende inrichting. Do liberale gekozenen zouden een deel moeien afstaan van hunue jaarwedden op dat de propagandekas altijd en beter zou voorzien zijn. De heer Devèze, kamerlid, zegde dal alle stelsel van meervoudig stemrecht, zooals de tweede slem aan do huisvaders, moet afgewezen worden. De oudere liberalen welen nu wal de jongere eischen. De oudste gazetzeevernar. Nu dal. Graaf Verspeyen,welke gedurende 52 jaren jaren de hoofdopsteller bleef van Le Bien public van Gent, de roem der katholieke dagbladschrijvers, ver dwenen is. vraagt Groene Pie of hij hel. 1111 niet is die de oudste gazet schrijver is. Eu hij zelf antwoordt Pal zou wel bunnen zijn Dus er is twijfel bij of hij, Groene Pie, de oudste gazet- schrijver zou zijn. Maar wal vast en zeker is, waar er niet moet aan getwijfeld worden'! is dat hij, Groene Pie. de oudste Gazetzee- veraar is der vijf werelddeelen Ja, hij mag dien titel vrij en frank voeren, nie mand Ier wereld zal hem het betwisten, maar velen zullen den hoogmoedigen en verwaanden snullemans vierkant uit lachen Vlaamsche Landbouwers in Montana. Den eersten van Juni laatstleden zijn drie drie Vlaamsche land bouwers vertrokken naar Montana Noord America 1 onder het geleide van Monseig neur Victor De Brandere, vicaris-gene raal van het bisdom van Helena, Mon tana. Zij zijn er toegekomen den 14 van Juni, hebben er aanstonds het land door Monseigneur Caroll, Bisschop van Helena aanbevolen, nauwkeurig onderzocht en hebben er hun gerief van gekocht Op hun zeggen bereiden zich verscheidene hunner vrienden, om den 15 Februari 1913 naar Montana te vertrekken. - Hel land uitnemende vruchtbaar, (noch boschland noch moerasland wordt ver kocht in stukken van 16-32-en 61 hecta ren, aan 527 fis. por hectare, verdeeld in vijftienjaarlijksche betalingen. Mgr. De Brnbandere verblijft in Bel gië tot op 15 Februari 1913. Hij houdt zich ook ter beschikking der maatschap pij van den H. Raphael om aan die liet begeert, mondelings of schriftelijk de noodige inlichtingen le geven. Het bureel van de Maatschappij, ge vestigd in de Raamstraat, 3. Brugge, is open den Dijnsdag, Donderdag en Zater dag van 9 tot 1 uur. Katholieke, Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding. De voordracht door Dr Rubbens ver leden Donderdag gegeven heeft nog eens bewezen hoezeer de K. V. H. U. het welzijn van ons Vlaamsche volk beliar- ligt. Iedereen is er van weg gegaan met den indruk van een aangename, zeer nuttige en uiterst klare les. De K. V. H. U. verlangt niets meer dan hare klanten,te mogen bevredingon en aanziet met genoegen den bijval van haar werk. Ze zal dan ook steeds trach ten het volk tot zijn meerder welzijn op genietbare voordrachten te vergasten. Donderdag 12 December, te 8 uur 's avonds, wordt ge in de zaal van 't Bel fort, verwacht om den E P. Maes te komen aan hoor en die zal spreken over BTER BK WIJN. Die geluste dranken zullen er wel niet geschonken, maar van naderbij kenbaar gemaakt worden Wees dus talrijk op post. ÖOÖOÖÖOOOOÖOÖOO Ons mengelwerk Geloof en Liefde is ten einde. We zijn gelukkig onze lezers Le mogen aankondigen, dat wij Zondag aanstaande een nieuw feuilleton gaan beginnen, die alle Aalslenaars zal interesseeren, daar hel geschreven is van oenen stadsgenoot de heer Polydoor De Paepe, Bevelhebber der Vrije Brandweer, Ridder in de Leo poldsorde. Het is de beschrijving zijner, reis naar het verre Lourde*, met a! zijne schoon heden en wonderheden. Beurtelings door trekken wij C011 piègne, Bordeaux, Parijs, Poitiers, Pau en alle andere schoono steden, 't Is oprecht de moeite weerd, en geschreven in den Irani, de vroolijke en gemoedelijke inborst aan onzen Com mandant eigen. We roepen dus de aau- daciit op DOOR POLYDOOR DE PAEPE en hevelen dezelve in de aandacht van al onze reiszuchlige Lezers, die zinnens zijn naar het beroemd Heiligdom Ie gaan. Aan den heer De Paepe onzen besten dank. voor zijn handschrift De Denderbode. Al wie een abonnement neemt op - DE DENDERBODE voor het jaar 1913, ontvangt he' blad van heden af gratis. OOOOOOOOOOOOOOO SCHOUWBURG van AELST o Koninklijk Zang- Tooneol- Letterkundig^ Gezelschap 't LAND VAN RIEM- Zon lag lö December 1912, te 5 uren •s avonds stipt, opvoering van JAN DWARS DE SCHOONVADER Blijspel in 3 bedrijven. Het groot lachsucces der Nederlandsche Schouwburgen van Gent en Antwerpen. Vooral 't OUDE en 't NIEUWE - Tooneelsp' I in 1 bed rijf. Kaarten le verkrijgen en voor te be houden ten Lokale, Groote Markt, vanaf Zondag 8 December 1912, le 9 uren voormiddag. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 8 December, .VI. Callebaut, Botermarkt. STAD AALST. MAATSCHAPPIJ Het Bestuur heeft, in zijne Vergadering van 27 November laatst, vast gesteld de 46c Verjaring te vieren oj Maandag 30 December 1912. T A D ALST. O DE GROOTE FEESTEN VAN toekomende jaar. 2e OMHALING. M*' Camiei De Schaepdryver, Mm0 de Baronnes Léo de Bolhui Alexandre Liénart, Mr Camiei Liénart, Notei tiers en Juffr. Van Fr. 150 100 100 100 n IIende 100 Mr Abel De Clippele, 100 M' a v Léon De Coen-De Call, 100 Z. E. H Kanunnik Thibbair, 50 Ke.-wPater Red or van 't College, 50 Zwarte Zusters, 50 M' I ëo Giieeraordls, Burger» ester, 50 M v M Achiel Eeman. 50 V'. .v Mm«Max Moens, 50 Mm" Victor DeGheest,50 M Paul De Clippele, 50 Uit o Weener correspondentie knip- pe:i wij het volgende. Weenen, den 4 Decern. 1912. Wat. den oorlog betreft men spreekt er hier minder van als op den vreemde, 't Is waar men mobiliseerd, maar de censuur is zoo streng dal de dagbladen er niets durven van gewagen uil vrees opge schorst te worden. Rij ons in den winkel zijn er ten mins ten een tiental bureelkloi ken, onder dewelke mijn schoonzoon, die verzocht zijn geweest binnen de 24 uren hunne regimenten te vervoegen. Men vreest toch hoogenaamd geene ernst ie verwikkelingen. De kleine Bal- kaansmien zijn ten einde en hebben rust nood:.:, nadien zullen zij om de verdee ling van den buit onder elkaar evchten. Da! 'M u geen bestellingen uit het Oosten meer geworden is niet te verwon deren Hier is de uitvoer naar ginder ganseh verlamd en de groote handels huizen welke met die landen leven maken nu hunnen inventaris. Men hoort hier niets anders dan failliet en schrik kelijke verliezen Voor de joden is dit .•en goed!- zaak, die wasschen zich met die gelegenheid uit den nieuwe. Geen enkele bank escomptcert met hol Oosten, er zijn hier handelsfirma's die voor 5 a 600,000 frank goede hand toekons hebben, chekken, enz., fabrikan ten die niet meer in staat zijn hun werk volk te betalen. UiUiju hier de gevolgen van den Bal kan-oorlog. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulslraat iel der hij de Groote Markt, in n° 4». I.MPK. Eene gedeeltelijke ge meen- tckiezing had Zondag plaats voor twee nieuwe raadsleden. De lijst van den bur- g' m es: r werd gekozen zij behaalde Mezid F rans, 147 st. Scltamphelaere Jozef. D8 st. Tegenstrevers Raman Baptiste, 107 st. Van Hauwermeire Jan, 108 stemmen Aankomst der Winter nieuwig- '.t-.jden voor man en vrouwkleede- 1 fin. bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEKGH - JOL'RET, Korte Zout- straat. 41, Aalst. SUMOONAARDE. Jozef Melcken- beek, ,-an Cherskamp, nam rond.9 1/2 u. 's avonds, van zijne verloofde, Marie Bauwen:-, afscheid, toen hij in de Lange- st a u- hare broeders aangevallen, erg mishandeld 011 in eenen diepen gracht g.-worpen werd. Op zijn hulpgeroep kv. ia Hi mi De Waelemaker toegeloopeu waarop de daders de vlucht namen. Hot slachtoffer dat erg aan het aangezicht en hoofd gekneusd was door de voetstam pen, moest door eenen geneesheer ver- Zorg I worden schoon -5 een zacht en rein gezicht, een blozend, leugbig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt vin Bergmanii tic Co., B-russel a ï5 Cis per sluk. TE AALST té verkrijgen ter drogerij 1 aymans, Groote Markt, ter Apotheek H alkeneer, Esplanadeplein en bij de Ge/.uslota Meganck, Lange Zoulslraat. M.V-vf' -- De deurwaarder Edmond Avuux, die 's avonds langs den steenweg zich naar Voorde begaf, stapte van de kalsijde om eenen wagen door te laten. Nauwelijks terug op de baan, werd hij dooreen ander rijtuig dat niel verlicht was, omvergeworpen en reden de wielen hem over hel lichaam. De ongelukkige die de linkerbil gebro ken was,den schedel gekloven e» de tan den door de wangen staken,werd in deer- niswekkenden toestand naar zijne woning overgebracht. De geneeshceren verhopen hem te redden. De Pink Pillen hebben getriomfeerd over de kwaal die Mevrouw S. H Hop- pener ondermijnde.Daar deze dame sedert vele jaren ziek was en zonder succes vel schillende geneeswijzen had gevolgd, hebben de Pink Pillen des te meer ver dienster) deze genezing le hebben bewerkt. Zieken, denkt er wel aan dat de Pink Pillen geen grillig middel zijn die dezen genezen en voor anderen niets uitwerken. Neen, de Pink Pillen die gij bij uwen drogist koopt, zijn van dezelfde samen stel ling als die welke Mevrouw Hoppener heeft genomen en haar zoo goed gezezen hebben. De Pink Pillen zullen ook u genezen. Wanneer men sedert jaren ziek is, wanneer men verschillende genc-swijzen heeft gevolgd en tal \an geneesmiddelen heeft genomen, is het verklaarbaar, niet waar, dat men aan de genezing waan- hoopt alzoo schreef Mevr. Heppener. Dat was mijn geval en ik wilde er niets meer aan d >en. Men heeft er zoo op aangedrongen dat ik de Pink Pillen zou nemen men heeft er mij van vele zijdon zooveel goeds van gezegd, dat ik toen heb besloten er gebruik van te maken. Stel u mijn verbazing voor toen ik van het begin der behandeling af waar nam dat de Pink Pillen mij goed deden, mij op wie de geneesmiddelen tot. nog toe geen de minste uitwerking hadden gehad. De Pink Pillen hebben mij onmiddelijk goed gedaan, ik ben voortgegaan ze met vertrouwen in te nemen en zij hebben al mijne kwalen doen verdwijnen. Sedert langen tijd was ik ondermijnd door bloedarmoede, ik had geene krachten meer en ik was ongeschikt eenig gering werk to doen. Dank zij de Pink Pillen hen ik niet meer bleek, heb ik een goede eetlust en lijd ik niet meer. Get. S. H. Hoppener, Zoomstraat, 21-ARotterdam.-. Duizenden vrouwen, duizenden jonge meisjes verkwijnen,verstoken van krach ten, verstoken van vreugden. Langzaam aan heeft een doodolijke bleekheid hare wangen ontkleurd, hare oogen zijn be- floersd, haar gang is slepend geworden en iedere beweging verraadt haar zwakte, haar uitputting. Indien haar lijden wordt verwaarloosd verergert het en weldra verschijnen de onherstelbare verschijn selen der tering. Indien uw vrouw of uw dochter of uw zuster zich beklaagt over zwakte, over steken in de zijde, over hoofdpijnen, over pijnen in den rug indien zij geen eetlust meer heeft, indien haar karakter somber, haar geest langzaam wordt, houdt de bloedarmoede haar in hare klauwen. Zij heeft rijk en zuiver bloed noodig. Geef haar op stond de Pink Pillen voor Bleeke Menschen, want de Pink Pillen geven krachten, eetlust en een goede spijsvertering. Zij versterken het zenuw gestel en doen de bekoring en de vreugde weervinden die eene goede gezondheid bezorgd. Zij worden verkocht in alle apotheken en in liet depotApotheek Dernevilie, 66, Waterloolaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos. Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Depot te Aalst, Apotheek Callebaut, Bo termarkt. NINOVE. Door de policie wordt zekeren C.ustaaf Vermeulen opgezocht, die zich aan schandelijke feiten heeft plichlig gemaakt. De ellendeling was op den steenweg, bij Geeraardsbergen.de twee meisjes Van der Heyden genaamd tegengekomen en had ze in een bosch gelokt, gelegen langs de baan vanOverboelare. Na liet plegen van eenen walgelijken aanslag had hij zijn slachtoffer in eenen gracht geworpen, waar het verdronken is. Het ander meisje, die de misdaad aan het licht bracht was kunnen ontsnap pen. Men vermoedt dat de vuige kerel zich gezelfmoord heeft. Wanneer men zonder ziek te zijn zwaar is zonder eetlust, zonder kracht, is het voldoende eene kleine dosis pur geermiddel te nemen der Pil Walthéry om opgeruimd en wel te pas te zijn. In de magistratuurM. Ver huist, onderzoeksrechter, l.e Audenaar- de, is onder-voorzitter bij de rechtbank der stad Gent benoemd. M. Verwilghen, onderzoeksrechter, te Dendermonde, is rechter benoemd hij de rechtbank van Gent. M. Van Hauwers, substituut le Dën- dermonde, is rechter benoemd bij de rechtbank der stad Gent. M. A. Remy, advokaat-te Gent. is substituut benoemd te Dendermonde. M. De Sloover, advokaat te Gent, is substituut benoemd te Oudenaarde, in vervanging van M. Haus, en de substi tuut M. Haus, wordt echter benoemd in vervanging van den heer Verhulst. Dinsdag nacht zijn dieven binnen gebroken bij M. Alfons Duytschaevor, hakker en winkelier, wonende Destel- bergonstraat, 26, te SI Amandsberg. De dieven zijn langs achter over eenen muur geklommen welke uitkomt in het veld. Al de meubelen waren opengebroken en den inhoud doorzocht van daar hebben zij ook in den win kei een bezoek gebracht en pakken chocolade werden mede ge nomen, alsook 20 franken in geld, 2 zilveren uurwerken 1 gouden ring, 1 paap oorringen in goud, alles ter waarde van 140 fr. Een nijveraar van Brussel nam over een paar weken een nieuwe boek houder in dienst, een Luxemburger, Emiel B., 20 jaar oud. Maandag, vervaldag van verschillige betalingen, zond de patroon hem uit om eene betaling van 10,000 fr. le gaan doen, terwijl hij tevens twee andere be dienden gelastte met betalingen van 6000 en 2000 fr. I)e drie bedienden gingen sa men uit. Op straat gekomen zegde B. tot de twee anderen ik zou die betalingen wel alledrie kunnen doen. Geef mij dat geld en ga gij beiden een uurke wandelen. Wij zullen elkaar in het bureel terug vinden. De een, die 2000 fr. moest wegbrengen stemde toe de andere verkoos, de opge legde boodschap zelf te doen. De dag ging om en B., kwam niet terug en bij het sluitingsuur was degene, die had toegestemd, wel verplicht' te ver tellen wat er gebeurd was. Er werd getelefoneerd naar de Bank en liet antwoord was dat men geen B. gezien had. De boekhouder had het geld gehouden en was er mee vandoor. Zijn signalement is rondgestuurd. De rugpijn. Zenuwlijden. Het is bij voorkeur op den grond der gewrichten dat liet zenuwlijden zich vol maakt. Hoovele menschen lijden niet aan deze ongemakken dat men zich niet uit leggen kan zwakheid, neerslachtigheid, aanhoudende vermoeidheid, droefheid zonder rede*), hoofdpijnen, duizeligheid en zelfs gevoel van ledig hoofd, krampen in de ledematen,, onwederstaanbare be hoefte tot slapen 11a de eetmalen en zenuwachtigheid die de oorzaak is van gansche slapelooze nachten, lastige adem haling, oor en zichttroehelen en vooral de rugpijn. Maar zijn de zenuwen alleen ziek De ondervinding bewijst dat deze troebelen iu het zenuwstelsel het meest al voort komen uit de wanorden die door de onzuiverheden dat de zwakkeen gekwet ste nieren (gew. lenden) niet meer afvoe ren, veroorzaakt worden. 't Is daarom dat zoovele personen die zich zenuwlijdend denken door plotse linge voorvallen toegeschreven aan de niet door de nieren afgedrevene vergiften weggerukt worden. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst apotheek De Valkeneer, 15, Espladade- plaats) geven aan het stelsel zijn even wicht terug die door eene miskende nier- aandoening vermengd met het echt zenuwlijden op het spel gezet is. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.i of vrachtvrij per post.. Algemeen depot voor België Engolsche Apotheek Gh. Delacre, 64, Goudenberg, Brus sel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet 11 terugbeta len als het hierne- venstaandë merk niet draagt. 19. Dronken mijnwerkers, die in een, herbeig van Péronnes St Barbara vierde, kregen twist. De 19 jarige Parmenlier, zijne koel bloedigheid verliezende, schoot zijnen tegenstrever, Maes. met eenen revolver dood en liep toen weg. Na den geheelen nacht door het veld gedoold te hebben, werd hij aangehou den, toen hij des morgends vroeg in de statie van Binche eene reiskaart kwam nemen. De vermoorde was 28 jaar oud. In eene herberg te Dinanl kregen twee kaartspelers voor eene nietigheid twist. Van woorden kwam het tot daden. Eensklaps kreeg de 19-jarige René Lan- notte eenen dolksteek in volle borst, hem toegebracht door Zenobe C..., van Fal- magne. Louis Lannotte, die tusschen- kwam, bekwam twee dolksteken in liet rechterbeen. De plichtige op het punt vastgenomen le worden door verbruikers, loste revol verschoten, niettemin kon hij door de gendarmen aangehouden worden. Do toe stand van René Lamiottc is hopeloos. 4 TARIEF VRACHTVRIJ tMienjiefstal Zr.D'AsSAUT uRussil. In de provincie Luxemburg sneeuwt het overvloedig. Te Aarlen lagWoensdag in de straten de sneeuw 45 centimeters hoog. De hoogten van Corbion naar Sedan t zijn met eene laag sneeuw bedekt ver schillende van 25 tot 50 centimeters. Benden everzwijnen zijn gezien te Mou- lin-a-Venl, kasteel Lahicheen inden om trek van de grensslatie van Olly-IUy. BERICHT De vereenigde coiffeurs van Aalst doen een algemceuen oproep aan de heeren coiffeurs en barbiers der stad, om op Maandag aanstaande, 9 December 1912, 0111 8 uren 's avonds, ten lokole van den Neriiigsbond, Groote Markt 15, bij den heer Van de Perre tegenwoordig te zijn. BURGERLIJKEN STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 9) ,7 Vrouwelijk 8) Huwelijken P. DeSmot, gasw. met A. Temmerman, zb. F. Slagmulder, verktuigk. met E. Van de Steen, tw. J. Van Nuffel, fabr. met II. Van Lierde, tw. C. Bombeeck, leurder met (I. De Schryver, tw. J. Rom- baut, marktkr. met R. Van Laethein zb. Overlijdens G. Van den Bossche ra. Vermeir, landb. 59 j. Oud.Denderm.8tw. M. De Pels maker, m. De Vleeschauwer, speksl. 78 j. Hovenierstr. P. Willems, m. Wauters, zb. 66 j. Oud.Dendorm.stw.— F.Rombaut, w° Verbek e zb. 74 j. Ledeb. M. Van Vaerenbergh, vr. Buys, zb, 22 j. Gr. Bol- lew. F. Van den Steen, wr Bisschop, metser, 73 j. Gentsehestw. J. Cobbaut wr Verleysen, zb. 75 j. Koeistr. M. De Moor, vr. Ringoir, zb. 78 j. St-Jobstr. G. Teirlinck,wr Siron gepens. 82j.Koolstr. 1 kind onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2