KERSTMIS FANTfiSiEPOSTKAARTEN De Bokkenrijders, Rechterlijke Kronijk. M. Woeste. Allerhande nieuws. dienst en de overtuiging van anderen Ie eerbiedigen Waarom zouden wij dan antiklerikalen zijn en wat zou onze over eenkomst met de liberalen beteekenen? Ook geroepen - Weg met de papen meer dan ooit. Zooveel lo slechter als deze kreet eenige christene werklieden kwetst Dat staat te lezen in het meest ver spreid socialistisch blad van het land, te weten - Le Journal de Charleroi, - num mer van 6 December 1912. Het bewaren van paling. 11. Aalderik zegt in zijn boek De Zoct- walervisschen in Nederland, s daarover het volgende Wil men paling lang in 't leven houden, dan drago men vooral zorg voor zijne^ slijmhuid. Een min of meer ernstige beschadiging van deze kan den dood van het dier veroorzaken. In stroomend water is de kans op herstel veel gronter dan in "stilstaand water. Eigenaardig is, dat een gevangen paling in een emmer, met water spoediger dood gaat dan in vaatwerk zonder- water. Vrij zeker is dit hieraan toe te schrijven, dat het slijm van de huid den betrekkelijk kleinen om\ang water te veel vervult, zoodat de toetreding van verseitc lucht wordt bemoeilijkt en de kieuwen er meer naar behooren hare bediening kunnen verrichten. Het staat vast dat andere vischsoorten spoedig sterven, wanneer, zij met den paling een beperkte ruimte deelen, waarin het water niet dikwijls ververscht wordt. Palingen die door het wringen in de mazen der netten hun slijm verloren hebben, sterven spoediger dan de andere en mogen niet in de beunen gezet worden. Dom, niet dom. De heer Loraud is partijganger van alleman soldaat, maar hij is tegen den dienst van 15 maanden. Wij zijn, zegt bij, niet tweemaal zoo dom als de Hollanders, die den dienst - van 8 maanden ingevoerd bobben. De staf die ons zijnen wil zou willen op- dringen, doet anders niet dan zich bedriegen We vragen verschooning voor dat Gallicism, maar we meenen dat do staf eerst en vooral ons bedriegt, en niet zichzelven. Maar hoe vindt ge het Bij alle gelegenheden roepen de geu- zengazetten dat de Belgen de domsten zijn onder de dommen, maar nu eindelijk, zegt heer Lorand dat we niet dommer zijn dan anderen. Ditmaal zijn we met hem 't akkoord» zegt 't - Fondsenblad De Hoofdraad van den Belgi schen Boerenbond heeft in zijne zit ting van 9 dezer, betrekkelijk de nieuwe legerwet, den wensoh uitgedrukt dat er van eenzelfde huisgezin nooit meer dan drie zonen voor het leger zouden opg. roepen worden en dat de gewestelijke indeeling van het leger zooveel mogelijk zou aangenomen worden. Deze wensch werd overgemaakt aan de bevoegde overheid. Mea culpa. M. Hymans, hoofd man der liberalen, die v'óor 2 Juni arm aan arm liep met gezel Vandervelde, om de katholieken weg te jagen, heeft ver leden Zondag in 't publiek op zijne borsl geklopt Hij heeft namelijk bekend dat de libe rale trein op een verkeerd spoor geloo- pen heeft het roodo spoor Hij heeft verklaard dat de Belgen met gezond verstand een walg hebben voor het socialismus en al wat er naar riekt, dat de liberalen veel te veel pastoors en nonnen gefret hebben, dat ze ongelijk hadden den Godsdienst, aan te randen, iets wat den Belg heilig is. Hij heeft eindelijk de werkstaking veroordeeld en verklaard dat cr, voor 't welzijn dei- liberale partij, niet meer kan gekarteld worden. Kortom, hij heeft verklaard dat bij en zijn volk zich deerlijk misloopen hebben. Arme liberale kliek waar zijt ge toch gevaren De trek der palingen De Bond der Duitscbe visschers geeft 10.000 jonge palingen, voorzien van een zilveren plaatje, vooraan de rugvin en dragende het opschriftI). F. V. (Deutsche-Fische- rei Vcrein) en een cijfer tot klasseering in de Duitsche wateren uitgezet. Het doel dat daarmee beoogd wordt, is het verkrijgen van meerdere kennis omtrent het trekken der palingen, waarvan nog vele bijzonderheden totaal onbekend zijn. De leden van den bond die een of meer dezer gemerkte viscbjes vangen, worden verzocht plaats en tijd van de vangst nauwkeurig aan le leekenen, zoo moge lijk lengte en gewicht van de gevangen exemplaren, te bepalen en deze gegevens met merk en paling zoo spoedig moge lijk te zenden naar liet biologisch labora torium te Hamburg. De premie per pa ling bedraagt één mark. Socialist. Tot hiertoe hebben vele menschen gedacht dat liet socialism de leer der gelijkheid en der verdeeling is, maar 't schijnt dat het dal niet is; ook niet in theorie. In praktijk is het dat zeker niet, dat ziet men alle dagen, Hot volgende kluchtje geeft zeer wel de gesteltenis der socialisten weer Een liberale en een socialistische werk man waren aan het redetwisten. Zoo dus, zegde do liberaal tot den socialist, indien ge twee paarden hadt, zoudt ge mij een geven Zekerlijk En indien ge twee koeien luidt, ge zoudt mij oene geven Dat spreekt. - En indien ge twee varkens liadt, ook O, neen Immers, ik heb twee varkens,.. Kerstmis is aanslaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groole prijsloting te herinneren, die le dier gelegenheid in den Katholieken Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met groote dankbaarheid, zijn cr ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Kerstdag wederom onze katholieke werklieden edelmoedig zal indachtig wezen. Alle giften worden met dank aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den K. II. Van Laere, Stoof- straat, 4, Bestuurder van den Kring, of ten lokale, Korte Zoutstraat. Het Bestuur. ALLERSCHOONSTE ex RIJKE KEUS van voor KERSTDAG en NIEUWJAAR, alsook allerhande Nieuwigheden, ten bureele van - De Denderbode 31, Korte Zoutstraat., Aalst. Kom zietonze - uitstallingen. NIEUWJAARSKAARTJES Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, millioeneo zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wensclit dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aankomen, sleke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkautoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, i kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het posl- kanton, hel andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het. de postzegels in den rechter bovenhoek van het adres le plakken Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar de verzending van pros pectussen, prijslijsten, omzendbrieven enz/ tejstaken STAD AALST. Het groot Concert te geven tor gelegenheid van de Prijsuitdceling aan de leerlingen onzer stedelijke Muziek school zal plaats hebben op Maandag 23 December 1912 te 5 uren 's avonds ter stedelijke schouwburgzaal. fSTAD AALST. MAATSCHAPPIJ Hot Bestuur heeft, in zijne Vergadering van 27 November laatst, vast gesteld de I6e Verjaring te vieren op Maandag 30 December 1912. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Doodslag te Charleville. Denis Schallice, slcenbakkersgast, wonende te Moerbeke-bij-Geeraardsbergen, was in de steenbakkerijen te W.ircq-bij-Charle- vilie .Frankrijk) werkzaam, alsook een drietal jongelingen van die gemeente. Op 15 Oogst kreeg Schallice twist met Jozef Pletinckx, van woorden kwam het tot daden en Schallice gewapend met eene u klosse bracht zijnen tegenstre ver eenen slag op liet hoofd toe. waar door de schedel gekloven werd en hij des anderendaags rond 8 ure 's morgends overleed. Schallice,die naar België gevlucht was, werd twee dag 11 nadien te Moerbeke aangehouden en in hetgevang opgesloten. Door de rechtbank werd de betichte voor doodslag verwezen tot 4 jaar ge vang voor doodsb dreigingen legen Adolf Pletinckx, den broeder van het slachtoffer en Denis De Roeclc, tot 3 maanden en twee geldboeten van 26 fr. Voor wat den eiscli der burgerlijke partij betreft, de rechtbank zal binnen veertien dagen uitspraak doen. Verboden wapen. Theofiel Moerman, van Santbergen, voor het dragen van een verboden wapen, 1 maand RECHTBANK van BRUSSEL Een priester door een politieoffi cier gelasterd Donderdag morgend verscheen voor de 7* boetstraffelijke rechtbank van Brussel een politieofficier van Vilvoorde, den genaamde Ij onder betichting een priester, zeer verkleefd aan de maatschappelijke werken, de eerw heer X. gelasterd te hebben. Die politieofficier had in eene herberg luidop verteld dat, indien die geeste lijke niet meer mocht komen in zekere fabriek van Vilvoorde, zulks was uit hoofde van feiten, waarop wjj niet ver der hoeven aan te dringen. Die lastertaal werd verspreid. Ter zitting hield de poli- cieofïïcier staande dal hij dien laster nooit verteld had, maar integendeel, dat hy dien priester altijd hoog geacht heeft en dat hij gezegd heil .lat, iudien de eerw. heer X., in .ie f 1;riek niet meer mocht komen, zulk- was omdat hij met teveel moed de eisclu n van het kristen syudikaat verdedigde. Doch de getuigen spraken heel anders en hunne verklarin gen waren voor den politieofficier zeer bezwarend. Na een streng rek wisitorium van den heer substituut Van Guuioi taelen en de pleidooien van MM. Paul Crockaert en Fernand Leunen, vuor de eerw. heer door X.die zich als hu: gerlykeparlij had aangesteld, heeft de rechtbank den politieofficier verwezen tot 1 maand ge vang en 26 fr. boet voorwaardelijk. De eerw. beer X., bekom 500 fr. schade vergoeding. Maandag avond, >.d 5 1/2 ure, begaf zich onze achtbar. Volksvertegen woordiger, deheersla;» -1 nister Woeste, van zijne woning Napelsstraat te Brussel naareene vergadering van de maatschap pij St-Viuceniius a i'a. Belliardstraat. Gekomen aan den hoek van de Han delsstraat en do Luxen burgschestraat, werd de grijsaard door een tramryluig gevat en ten gronde geslingerd. Geluk- kiglijk werd M. Woeste buiten deriggels geworpen, waardoor een erg ongeluk vermeden werd. Twee heeren snelden tw- en brachten liet slachtoffer in een auto en nadien huiswaarts, na onderweenen genees heer te hebben verwittigd die oogenblik- kelyk medoging. M. Woeste werd in zijne woning in een leunstoel geplaatst e naar zijne ka mer gedragen, waar hij te bed werd gelegd. De geneesheer stelde vast dat M. Woeste onbeduidende kwetsuren aan het hoofd had en de spieren van den rechter arm en het rechterbeen verstuikt waren. De geneesheer hoop: hit de lieerslaats- minister binnen een di etal dagen zal hersteld zijn en zijne werkzaamheden zal kunnen hernemen. Zoodra het nieuws van liet ongeval gekend was kwamen talrijke vrienden en andere personen naai' zijnon toestand vernemen. Hoest, Verkoudheid of Valling, zie annonce, 3" bladzijde. Keating Pastil. AALST. Zaterdag avond verbleef de heer Gheeraerdt, on. achtbare bur gemeester, eenige oogenblikken aan zijne poortin de Vaartsti ud. toen een dron ken kerel hem tegen 'n L lijf liep. Op (le bemerking die de r burgemeester maakte van wat voorzichtig te zijn, sprong de zatlap naar hem en bracht hem een vuistslag k: '1 aangezicht toe die hem ten gronde deed vallen. Een soldaat zek( re Van de Maele, dio de dronkaard vergezelde, kwam er tus- schen 011 rukte de ellendeling die den heer burgemeester bij de keel wilde grij pen, weg. Werklieden an den heer bur gemeester traden op, hielden den woes teling in bedwang werd door den politieagent Pyck naar 't policiebureel geleid en in het Salon Pierre opgesloten. Proces verbaal is opgesteld. De verwonding door den vuistslag ver oorzaakt, levert geen gevaar op slechts een gezwel aan T rechteroog. Deze laffe daad heeft de a 1 gemeene verontwaardi ging bij onze bevolking verwekt. De dader, zekere Loemand, schijnt do zoon te zijn van de werkvrouw van den heer burgemeester. Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° EREMBODEGEM Zaterdag namid dag, rond 1 ure, had Amandus Dhaons, kuiper, zijn rijwiel aan de herberg van Mortier. Hoogstraat te Aalst, gesteld en toen hij buiten kwam was het gaan koer- son. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zout straat, 41, Aalst. LEDE. Twee personen waren op de Vrijdagmerkt een boom aan 't kappen. Een helper hield oen tak vast terwijl er gekapt wierd, doch hij werd de linker hand de helft afgekapt. Geneeskundige hulp word aan *t slachtoffer toegediend. Wederkeer de jaren. Het is bewezen dat al de dames die gebruik maken van de slijmverdrijvende Pil Wal- théry, alle gevaar vermijden en de vol- komenste gezondheid bewaren. 1 Fr. de doos KERXKEN. Dominicus Meganck, is Vrijdag zijn 1006 jaar ingetreden hij geniet nog eene goede gezondheid de inwoners van Kerxken hopen het toeko mend jaar zijn 100' verjaardag luisterlyk te kunnen vieren. MELDERT. Heiligschender ij. Zondag nacht hebben onbekende heilig schenders,op Kokerij,liet kapelleken van O L. Vrouw Onbevlekt opengebroken en de kandelaars en bloemvazen aan stuk ken geslagen, er, schade veroorzaakt en alles bevuild. Op de L u pplaats werden de vensterblinden der her berg Van Mol afgerukt, meegedragen 1 op den steen weg aan splinters ge-lamm en zeer laten liggen. I)e trein ;e::- die om 4 ure 59 's avonds uit Denderleeuw vertrekt in bestemming voor a udsbergen, had juist de statie van gen verlaten, toen tusschen deze laatste statie en deze van Idegem, de machien op een hinder paal bolste, die kwaaddoeners op de spoorbaan hadden gelegd. De schok was geweldig en de lokomotief ontriggelde. De reizigers werden dooreengeworpen en kwamen er gelukkiglijk met den schrik vanaf. Het personeel van den trein dat ter plaats ging stelde vast dat schurken dwars over de riggels stukken ijzer had den opgestapeld om den trein te doen ontriggelen. Hel parket van Brussel heeft zich naar Wolverthem begeven om een onder zoek te doen in zake eene geheimzinnige moordpoging. Eene pachteres, Rosalie Creal, die met bare moeder eene kleine hoeve le midden van het veld bewoonde, was aan baar werk bezig, toen plots een schot klonk, door eenen onbekende bui ten het venster gelost en de loodkorrels haar in arm en handen troffen. Hare moeder alsook hare zuster en de knecht snelden toe. De laatste haakte een geweer van den muur en ging opzoek naar den misdadige maar vond niemand. De gen darmerie 'en liet parket zoeken nu den man op misschien die inlichlingeu over den vermoe telijken plichtige zou kunnen geven, en 't gerecht op het spoor brengen. Mej. B uit de Franklinstraat, te Brussel, vond Vrijdag avond bij hare thuiskomst haar huis in deerlijke wan orde. En behalve dat zag zij te midden van eene der kamers eenen hoop linnen- en kleergoed dat in brand was gestoken, maar waarvan de vlam was uitgedoofd Toch vonkte het nog en waien eenige meubelen reeds beschadigd en verzengd. De dame kon de vonkende lappen uit- dooven. terwijl de stikkende rook haren adem beklemde. Verder zoekende, ontdekte zij dat hare meubelen opengebroken en al hare ju- weelen, ter waarde van meer dan 20.000 frank gestolen waren. De policie werd verwittigd De bestolene opperde het vermoeden dat hare vroegere meid wel plichtig zou kunnen zijn, en men vernam dat deze tegenwoordig niet eenen vrijer te Schaarbeek woonde. En wat meer is, zij werd reeds vroeger door de policie voor andere deugnieterijen van dien aard opgezocht Zij had reeds meermaals op naam van hare vroegere meesteressen bestellingen gedaan en allerlei aftruggelarijen gepleegd. Toon de policie haar in hare woning verrastte vond men eene groote hoeveel heid gestolen ringen, brochen, horlogies en zelfs rijwielen. Terwijl de policieofficier de kamers doorzocht, poogde de diefegge zich hij middel van sublimaatpaslillen te vergif ligen. I)ie pastillen zaten tusschen haren haartooi verborgen Zij werd naar het gasthuis gebracht. Zoodra zij zal genezen zijn van de uit werksels dier vergiftiging zal zij naai de gevangenis worden overgebracht, waar haar vrijer reeds opgesloten zit. Een jonge doktor van Brussel had op een feest van eollegas nog al goed dm bourgogne aangesproken en was, beneveld door ie heerlijke dampen, zoo verre beneveld, dat hij van zijnen stoel zakte en onder de tafel in slaap was gevallen. Dat caf de eollegas het gedacht, nog eens een hunner oude studentengrappen uit te halen. Zij droegen hem met de uiterste voor zichtigheid in eene huur-automobiel, en vooruit ging hel... naar Mechelen. Daar werd voor een hotel si il gehou den, eene kamer besteld en op voorhand betaald en de slapen doktoor altijd met dezelfde voorzichtigheid te bed gelegd. De esculaap wordt wakker, kijkt&ver- wonderd de kamer rond en vraagt Waar hen ik hier 't Schijnt een hotelkamer te zijn.., maar welk hotel Hij gaat aan een venster. De straat is hem vreemd. En hoe was hij hier geko men Hij suft en verzint, maar het geheim wordt steeds duisterder. Hij belt Een hotelbediende brengt hem het ontbijt. Nad.enkondo wat zot figuur hij zou maken, moest hij den garcon onder vragen, durfde hij den mond niet openen. Hij hield zich dus als ware hij in 't volle bewustzijn van den toestand. Na het ontbijt gaal hij naar beneden en vraagt de rekening. Alles is geregeld, zegt de patroon. Nieuwe verbazing.Maar hij houdt zich goed, gaat met liet serieusste gezicht van de wereld de straat op en stapt voort. Waarheen?Dat weet hij niet.Hij kende noch straten, noch huizen, noch men schen. Te Brussel was hij niet In eene der voorsteden ook niet. En liij werd bijna wanhopig toen hij eensklaps Sl-Romboutstoren in 't oog kreeg. Eureka en, even rap als de be roemde filosoof die het goudmaken had uitgevondi n, liep hij naar de spoorweg statie om een half uur later te Brussel aan te komen, waar hij het overige der historie vernam. In een nieuw gebouw, op de Bar- rcellaan, te Audergem, was de 35jarige Emiel Demol. gasplaatser, wonende le FIsene, met eenen leerjongen bezig de gasleiding in de kelderingen te plaatsen, toen zijn acetyleenlamp die hij gebruikte om te zien of alle voegen dicht waren, ontplofte en Demol op den slag gedood werd. De stukken der lamp waren den onge lukkige in het hoofd gedrongen, De leer jongen die ook ten gronde was gespron gen, doch geen letsel had bekomen, vluchtte de straat op en riep om hulp. De lieer politiekommissaris en een ge neesheer snelden toe,doch deze kon enkel den dood vaststellen. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. Maandag morgend rond 5 1/2 ure, werd een werkerstrein van Sollegem naar Gent, die juist uit de statie van Sot- tegem was vertrokken, langs achter aan een kruispunt door een koopwarenlreiu aangereden. De schok was geweldig, verscheidene wagons werden uit de sporen geslingerd en vernield. Talrijke werklieden werden gekwetstverschrikte reizigers namen door de velden als waanzinnigen de vlucht. Spoedig snelde het personeel van de sta tie van Sollegem toe en verzorgde de ge kwetsten. Zondag morgend, ten 11/2 ure, is de groole feestzaal van het Hotel Royal, te Gent op den Kouter, door het vuur vernield. De brand was uitgebroken in de kel derkeukens; men weet niet door welke oorzaak. Inmiddels had de meid al de bewoners van heth >tel gewektdeze zijn nogal tal rijk. daar vele personen in liet Hotel Royal in appartement of kamers wonen. Zooals men licht begrypen kan, ver wekte die gebeurtenis eene heele op schudding. De feestzaal is gelegen boven de kel derkeuken, waar het vuur ontstaan is, de plafond der kelderkeuken en de plankenvloer der feestzaal waren reeds doorgebrand. De pompiers hebben den planclier verder moeten uitbreken om 't vuur in den kelder Ie kunnen bereiken en uitdooven, Zij hebben daartoe een uur moeten werken. Heel de feestzaal is uitgebrand de meubels zijn vernield, de spiegels ge sprongen de leiding en lampen van het electrisch licht vernield, de schildering van plafond, muren, deuren en vensters bedorven door water of rook. enz. De schade wordt op ten minste 60,000 fr. geraamd. Dezen namiddag rond 1 1/2 ure kwam er een telefoonbericht op liet poli- ciebureel van St Nicolaas, van wege het pompierskorps dor spoorwegmaatschap pij Mechelen-Terneuzen, dat er brand was uitgebersten op den Lepelhoek in de herberg en boerderij Den goeden Sint- Gilles bij de Wed. Roggeman en zoon. Er werd oogenblikkelijk storm geluid en weldra snelden luitenant Renard en zijne manschappen met liet brandmate- rieel erheen. Die van Mcchelon-Terneuzen waren al ter plaats. Beide korpsen vielen met 4 spuiten een houten sta! aan> die geheel in vlammen stond. Daarin is ge bleven een rund en eene geit, geheel den aardappeloogst en landbouwgerief. Eene sleenen schuur, waaruit men het groot hoornvee verwijderd had, heeft men kun nen vrijwaren, alsook de herberg en andere omliggende gebouwen. De oorzaak dezer ramp is onbekend. De adjunct-com missaris doeC ieverige opzoekingen naar de oorzaak. Elk klaagt over de al to zachte wintertempersluur Over SOjaar was het juist eender. I)c gazet ran Geut, die uit hare collectie eiken dag heri-inneriiigen vim over 50 jaar overdrukt, vindt Zelden genoten wij ten halve Decein- her zulk zacht weer als dit jaar. Nu ook teekent de thermometer 12 graden boven O. Op de wijk Krekel te Desselgem had Zaterdag een avondmaal plaats van de maatschappij De lange pijpen in de hei-berg De Nieuwe Wet bij Kamiel Nolf, langs de grintbaan. M Jules Van Houtte, brouwer, had er zijne twee bieruitvoerders A. Roobrouck en G. D'hertog naar toe gezonden om het feest le helpen opluisteren. Na goed ge- clen en gedronken te hebben ontstond twist. Daar de herbergier moeilijkheden vreesde, deed hij Roobrouck, die er uiet welgekomen was, vertrekken. Nauwelijks was deze buiten of hij ont ving langs achter een hevigen slag op liet hoofd, met een snijdend voorwerp. I)r Van Ackere kon de groote wonde niet toonaaien. Zondag werd het slacht offer met eene berrie naar liet buis van zijnen meesier overgebracht. De gendar merie kwam ter plaats. De toesla d van het slachtoffer is bedenkelijk Mad. Marie Van Holme 45 jaar, wed. van M. Gustaaf Grymonprez, moe der van 4 kinderen, sprong van den tram vooraleer deze aan de halte van de wijk Crommenelst stilstond. De vrouw bleef mei hare kleederen aan de voettrede ha peren en rolde onder de wielen. Men moest het rijtuig opheffen om do onge lukkige er. van onder te halen. Dokter ADonck van IJperen diende de vrouw de eerste zorgen toe, doch was verplicht de hulp in te roepen van de ge- noesheeren Dierickx en Poupaert, om haar liet linkerbeen dat vermorzeld was, tot onder den knie af le zetten. De ongelukkige werd ook de rechterbil en den linkerarm gebroken en had bo vendien erge wonden over gansch het liclidam. Het slachtoffer dat in stervensgevaar verkeert, werd de H. Olie toegediend. -- Zaterdag avond was de 20jarige landbouwerszoon Trifoon Verhoeye, wo nende op de wijk Marquette te Bellem, uitgegaan. In den nacht werd er op de deur van Verhoeye geklopt en toen deze vroeg wal er was, antwoordde eene vreemde stem Trifoon is hier, hij is gescholen De landbouwer Verhoeye, stiefvader van Trifoon en broeder dezes eigen vader stond op om do deur te openen. Trifoon die neerzat stond op en ging nog alleen tot aan zijn bed, op hetwelk hij zich neerlegde.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2