GéluK Sociale verzekering Aalst. - Het Concert der Muziekschool. Bericht aan de mutualiteiten FANTASIEPOSTKAARTEN HITJES en DATJES. De Bokkenrijders, Ju&Blfeesfen der WerïKapei -1913 Zondagriist. Balkan-Oorlog Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. Tc koop twee zware trekpaar- I den, twee camions en harnassuren. Zich te bevragen bij de Heeren Callebaut, gebroeders, Saskaai, te Aalst, 2 3 Januari. DADA-ZEER Nederland, Maria Jacobs ligt uitgestrekt aan de voeten van liet wonderschoone beeld dei- gekroonde Maagd, en aanschouwt de gulden remonstrantie w«ar binnen de Heer zegenend nadert. Hij is daar, Hij buigt, Hij zegent en... Hij gaat voorbij. Re Meester verwijdert zicli vandezesmeekendeellende. .Hélaasl de Meester heeft niet gewild Een ge neesheer heeft haren toestand beschreven op dezen stond,dat het leven haar lichaam niet wilde verlaten ofschoon dit onbe kwaam was hetzelfde langer te bebou wden Zij verstikte, haar gelaat werd paars en blauw met koude zweet overdekt, de lippen doodsch, de pols onmerkbaar. Onfeilbare teekens van den doodstrijd. De stoet van het H. Sacrament vervolgt in de richting der Rozenkranskerk. Het blijde Hosanna weerklinkt als een don derslag en twintig duizend stemmen in dien kreet schynen tot God te roepen Gij kunt nog genezen. Heer, zoo Gij wilt Madame Jacobs, op dit plechtig oogen- blik, verstikt. Het schijnt haar daleene krachtige hand haar de keel toenijpt. Zij wil roepen doch op den doodsangst volgt eensklaps de onuitsprekelijke vreugde der .plotselinge genezing. Het bloed stroomt door hare aderen, de kracht beeft in hare spieren, de lucht dringt overvloedig in hare vernieuwde longen. Dan staat zij op van haar draagbed on... gaat Zij gaat, de armen gestrekt .naar Hem, die haar bij zijn heengaan, de genezing schonk. Zij 'blijlt staan, aan schouwt den On verwinlijke Almachtige en... knielt pleCh'ig aan zijne voeten. Een machtige kreet, die haar dankgebed ver dooft, en uit twintig duizend borsten ontspringt, vervult ,de lucht en alom weergalmt Hosanna hosanna aan den Zoon van David Een uur later zoeken vier geneesheeren de HH. Houze, Parmentier, .Douvin en Dewailly, te vergeefs de sporen der ver schrikkelijke ziekte. Op één oogwenk heeft de goddelijke hand hersteld wat de kunst der menschen niet vermocht. Maria Jacobs is genezen. Zij gaat, zij spreekt uren lang en verhaalt opgewon den van vreugde .hare wondervolle gene zing. Dat zij allen die hal»tarrig in hunne schuldige onwetendheid volharden en de gezonde rede beledigen door de ontken ning van het bovennatuurlijke, zich den blinddoek afrukken. Te Borgerhout vinden zij een feit, een levend, een spre kend bewijs van de macht en de goedheid der Maagd van Massebielle. J. R. 1 frank daags pensioen Tegen woordige pensioenen verhoogd van 65 to 120 frank. Douii- i'iag is het door hoofdminister ■Ie Drouueulle beloofde wetsontwerp op /.i.-'kte, invaliditeit (dit wil zeggen: ver- se.D'n zijn vóór den tijd) en ouden dag oponhaar gemaakt. P'-'1 werp bevat 34 artikelen Het or dat alle werklieden, mannen m, die geen 2-100-.frank 's jaars .'u verplicht zijn zich te verzekeren doen zij het niet vrijwillig, ze worden gedv i). De patroons en de regeering konen 'usschen voor vastbepaalde toe- Ahö werklieden en vrouwen, niet vrij willig lid eener ziekenbeurs, zullen 24 fr. per jaar moeten storten. De patroon 6 fr. per jaar en per werk man. De maatschappijen worden vrijgelaten de inleggelden der leden vast te stellen, doch voor ziekte en invaliditeit moeien zij minstens 1 fr. daags onderstand geven tot op 65-jarigen ouderdom, en elk jaar 6 fr. in de Lijfrentkas storten. Als over gangsmaatregel worden de tegenwoor dige pensioenen van 65 fr. 's jaars op 120 fr. gebracht. Wij hadden, Maandag geleden, let genoegen de prijsdeeling bij te wonen der stadsmuziekschool, de bloeiende kunstinstelling, die ouder het geleide van meester Gustaaf Pape, met reuzen stappen vooruitgaat. Onnoodig te zeggen dat heel de kunstminnende bevolking, met de stadsoverheden aan het hoofd, naar het schouwburg was heenge- stroomd. Wat zeg ik Geen plekje, hoe klein ook, bleef onbezet, en men zat er waarlijk opeengetast lijk haringen in de ton. Volmondig brengen wij hier lof over de stipte uitvoering van het overheerlijk en welgekozen programma. Het orkest der school, saamgesteld uit kunstenaars van eerste gehalte, bracht het publiek waarlijk in verrukking en genoot een ruim aandeel in den bijval welken dezen kunstavond was weggelegd. De overige nummers Avondbede - van Pape, voor hoorn, is een juweeltje van droomerige melodij, hetwelk lot stille weemoed stemtliet concerto nr 7, uitgevoerd door M. Rabier, doet ons in hem een knappe violist in de toekomst tegemoet zien zeer handig brachten vier jonge juffers, op het klavier ten gehoore eene symfonie van Schumann, en de heer Clolman, 2* prijs in de hoogere afdeeling voor obo, lokte de algemeene toejuichin gen uit door zijn prachtig spel in Ada gio Religioso en Villanella van Mozart en Plegier. De clou van het feest was echter e uitvoering der cantate van Paul Gil- -on, die er, in hoedanigheid van inspec- eur der muziekscholen, aan; gehouden ad hier aanwezig te zijn. Verhaasten ij ons te zeggen, dat het heerlijk ge- rocht van den grooten toonkundige op .iin weerdige wijze ten gehoore werd bracht. Alle zangers en zangsters, alle muziekanten, werkten eendrachtig mede om de hooge hoedanigheden van dit meesterstuk te vertolken, en of zij daarin gelukt zijn En allen hebben de hooge voldoening gesmaakt, dat hunne kunst, hunne verkleefdheid aan den rondborsti- gen bestuurder heer Pape, door het Aal- stersch publiek gewaardeerd wordt I Een donder van toejuichingen brak door gansch de zaal los, wanneer M. Gilson, de leider der Cantate gelukwenschte en in sierlijke bewoordingen den lof der. Aalslersche muziekschool maakte. En heel het publiek stemde met den achtba ren heer Burgemeester volkomen in, en bewees door langdurig handgeklap.dat hij hun tolk was, wanneer de eerste Magistraat der stad, den heer Pape, bestuurder der school en de hoeren Paul Gilson en Petrus Van Nuffel, dichters der Cantate, hartelijk gelukwenschte en dankte. Vergeten wij niet te zeggen, dat het prachtig kunstfeest met de tegenwoor digheid vereerd werd der heeren schepe nen De Hert, Moyersoen en Bauwens, MM. Odilon Van der Haegen en Edmond Scheerlinckx, respectievelijk voorzitter en secretaris der Besturende Commissie onzer muziekschool, en verscheidene kunstenaars van naaip. Jooris. N. B. Wij vernemen, dat de Cantate van Gilson eene tweede maal zal uitge voerd worden Zondag aanstaande, dooi de Koninklijke Rederijkkamer - De Ca- tharinisten op Stadsschouwburg. Zulks is een waar buitenkansje voor de fijn proevers. De maatschappijen van ouderlingen bijstand die het bijzonder eereteeken verlangen, ten voordoek; van hunne be heerders, moeten ten laatste in Maart van iéder jaar, hunne aanvragen laten ge worden aan den H. Minister van Nijver heid en Arbeid, hetzij rechtstreeks, hetzij door tusschenkomst van het verbond waarbij zij aangesloten zijn. Deze aanvragen mogen niet op formu- len opgesteld zijn. De voorstelleu na dit tijdperk inge diend zullennietjnecr kunnen onderzocht worden ten opzichte van de uitreiking der eereteekens van-de maand Juli en zullen tot het volgende jaar uitgesteld worden. Üe maatschappijen moeten in hunne aanvragen, den aard en den duur bepalen der bedieningen door de belanghebbenden vervuld ALLERSCHOONSTE EN RIJKE KEUS van ton bureele van De Denderbodc -. Laffe wraak. O die fiere cartol- bcoeders Zij alleen, buiten en boven alle andere partijen, beoefenen de edele verdraag zaamheid. Reeds vóór Junikiezing lalen zij zich goedgunstig uit over hunne toekomende heerschappij. Wij zullen zeggen zij «Ie we reld -verbazen door onze verdraagzaam heid. En nu Om zich te wreken over dien feilen te genslag van de kiezingen,over dat schrik kelijk kopken onder,hoeft de Brusselsche gemeenteraad iets heel geestig gevonden. Sedert 15 jaar krijgen de ai me katho lieke schoolkinderen 5000 fr. per jaar voor schoolsoep, een heel klein deeltje vau de officieel e schotel. Welnu, die liberale en socialistische meerderheid schaft die toelage nu in eens af Ah mortelbroedei'6, zich zoo wreken op arme werkmanskinderen en dit om eene mislukte kiezing, neen dat is niet schoon. In 't Vlaamsch betitelen de menschen dat met dees kort maar krachtig woord 't Is laf! - Tegen het rotten der aardappe len. Het departement van landbouw in Engeland heeft het volgende middel aan de landbouwers voorgeschreven, ten einde het rotten der aardappels in de kui len te voorkomen. De knollen, alvorens in te kuilen,moe ten goed droog wezen. Men bestrooit- zo met 1 kilo suikerbloem per 1000 k. aard appelen. Het suiker doodt de sporen der rotzwam die ze zouden aanvallen en be let alzoo hunnen vooruitgang. De kuilen putten of kelders moeten verlucht wor den. Op de gronden waar vele rotte of plaag aardappelen gestaan hebben,mogen in verscheidene jaren deze vruchten niet meer herplant worden. Ook nog wordt het gebruik van kaïniet als laatste vet 625 tot 750 k. per hectaar voorgeschreven lot het verdelgen dezer sporen of zwammen, Als een paard honger heeft. 'I kan gebeuren dat een paard, we gens langer gebruik achtereen dan ge woonlijk het geval is. honger heeft Om te beletten dat bij het het voedergeven 't paard gulzig zal eten, beginne men wat flink lang hooi te geven, 't Heeftdan wat te peuzelen en moet goed kauwen, waar door de nadeelige gevolgen van het schielijk eten voorkomen woaden. In de klem. De radikale volks vertegenwoordiger Lorand heeft te Ant werpen eene mievoering uilgesproken om den ijver der geuzen wat aan te vuren. 't Schijnt echter dat die redevoering een emmer koud water is geweest dat over de toehoorders werd uitgestort. De heer Lorand zegde oir andere - Belgie zal geene k:es.."- orming kunnen krijgen dan onder eei. itholn-k Gouvernement. Inderdaad, de herziening moet gestemd worden door de tweederden der Kamer leden het is onmogelij hét getal der katholieke kamerh onder een derde dale, en eene ka'ho c minderheid zal nooit de herziening 1 den. Onder hoogpunl dei achtiging van de politieke gelijkheid 1> a de tegenpar tij niets te winne: bij n verandering van Gouvernemen i Bijkevolg v.-dt h.-t .dholiek Gouver nement, de herzien.ng uil er niet vol gens de heer I.orand. De omverwerping >au het katholiek Gouvernement zou voor de kartellisten enkel een troost zijn en hun plaatsekens bezorgen. Bali wo denken dat ze daarpiee al zouden tevreden zijn, en de herziening zouden laten schieten gelijk de algemeene werkstaking. Gewestelijke indeeling. De Mélropole beweert stellig te weten dat de gewestelijke indeeling. die reeds wordt toegepast voor de versterkte stel lingen Namen en Luik, zal toegepast worden voor gansch de bezetting van het verschanst kamp van Antwerpen, die met het oog op de mobielmaking van hel leger. 't Is onder dit opzicht vooral dat wij do indeeling van het gansehe leger in Waalselie en Vlaamsche regimenten vroegen. Voor de gezondmaking der kazernen zouden commissiën van zedelijkheid gevormd worden, waarvan de a'lmoe- zenier zou deelmaken en die voor doel zouden hebben, op «Ie deftigheid in de kazerne te waken. De muzieken in 't leger De muzieken dér regimenten van het poerde volk zullen afgeschaft worden alleen het muziek van het le gidsen zal behouden blijven. D:e afschaffing zou eene besparing voor gevolg hebben van 150.000 frank 's jaars, en die som zou besteed worden aan het onderhoud te Brasschaet van stallingen en peerden voor hel leger. Gebed eener jonkvrouw. Gij Schepper dezer aard, Wiens oog uit d'Hemelen staart, c.ij spraakt eenmaal - l zij zoo En uit den niet sproot d'aard Gij naamt Adam zaal'ger Des nachts een rib uit 't lijf, En gaaft hem ten pleziere Een braaf en minzaam wijf... Ik bid u Meerder Heeren, Zoo vurig ik maai- kan Neem heden al mijn ribben. Maar geef mij toch een man Om in een kaderken te han gen. -De Biecht is de oorzaak der Verdierlijking van het volk, de ware oor zaak van moorden, stelen*en plunderen.- (De Waarheid1, liberaal weekblad, uit de Kempen, 1 Dec. 1908. - De Biecht is een dwaze gewoonte, onzedelijk en terugs looiend.» (De Waar heid, 9 Maart 1907). Niet waar, beste lezers, die woorden mogen in een kasken gehangen worden nevens de schrikkelijke lasteringen tegen Onze Lieve Vrouw uitgebraakt door het vuilblek L'Alliance het blad der LlGUE libérace van Oostende, waarvan Mr Serruys bestuurlid was Inde Kempen,in onze Vlaanders overal dezelfde, de liberalen Oh neen Ze zijn niet tegen den Gods dienst Een zwarte grenadier. - Het Belgisch leger zal dezer dagen zijn eer sten kleurling tellen, liet is een Mulat, in Congo geboren uit een Belgischen vader en een Cougoleesche moeder, die naar België gekomen is op 5-jarigen ouderdom en te Luik werd grootgebracht. De jongeling Jozef Droeven genaamd, is thans 18 jaar oud en stelt zich voor als een kloeke kerel van lm80 lengte, die goed figuur zal maken in on; keurvendel. Voorloopig, daar hij als vrijwilliger dienst neemt, zal hij de leergangen gaan volgen der regimentschool van de gre nadiers te Nijvel. Herbergiers opgelet! Art. .15 1 der nieuwe wel op de herbergen vermeldt Mogen noch in persoon, noch door tusscheiipersonen geestrijke of ge giste dranken in *t klein slijten Zij <He niet ten volle hebben a/be taald hunne belastingen geboekt in de kohieren der rechistreeksche belastin gen wm het voorgaande jaar of tie gemeente en provincietaksen op de drank slijterijen voor hetzelfde jaar in andere woorden deze die hunne jaarlijksche Slaals-, Provincie- Qf gemeentebelastingen van 't vorig jaar- niet betaald hebben. Deze herbergiers worden gestraft met eene boete van 25 lot 100 fr. en daaren boven wordt hunne herberg geslo ten tot na de betaling hunner las ten. Deze die hunne boete niet betalen moeten acht dagen tot ééne maand gevangenisstraf zit ten. Zoodus. herbergiers, het voorzichtigste is van vóór 1 Januari uwe Staats-, Pro vincie en gemeentetaksen te gaan be talen. De postkaart der nieuwe le gerwet Postkaarten met een ver zoekschrift aan de Kamer, do gelijkstel ling in het leger van vlaming en waa.. zijn kosteloos te bekomen bij M. Alfons Sevens, SLeurstraat 7, le Gent. Die post kaarten boeven slechts ingevuld te wor den met naam en voornaam, beroep en woonst van den onderteekenaar, de dag en haudteekening en mogen dan vracht vrij opgestuurd worden. Verleden Zondag werden zij voor het eerst uitgedeeld en in 4 dagen tijds werden er niet min dan 30,000 gevraagd en verzonden Alle Vlamingen die er aan houden dat de Vlaamsche soldaten alleen ingelijfd worden in regimenten waar zij hunne taal zullen onderrichten bevolen worden zullen zulke kaart aan de Kamer sturen. Zij hoeven slechts aan M. Seven te laten weten hoeveel zij er verlangen. Elkeen, minstens 10 jaar oud, de vrou wen zoowel als de mannen, mogen zulke kaart opzenden. STAD AALST. MAATSCHAPPIJ Het Bestuur heeft, in zijne Vergadering van 27 November laatst, vast gesteld de I0« Verjaring le vieren op Maandag 30 December 1912. Om 10 uren: Solemneele Zielmis, ter St-Martinuskerk. aan het altaar van het II. Kruis, voor al de afgeslorvene Leden van den Katholieken Rijdershond Om 7 uren 's avonds Avondmaal Inschrijvingslijst Lange en Korte Zouistraat, Sluyerstraat Naamlooze gift 300 fr., Naamloos 100, Juffr. M. Naes 50, M. Gheyselen 25, M. Jacques Van den Bergli 20, Mme Van It'erbcek 20, M. Alex. Van Assclie 10, M. De Bolle 10, Juffr. De Bolle 10, M. Beka,ert 10. Giften vau 5 fr M. Quintyn, M. Van de Putte-Goossens, M Peirreboom, Juffr, Peirreboom, M. Cornelis-Verbeeek, \Ve Verbeock, Naamloos, M Lacompte, M, Louis Van de Meersch, M. A rents, M. Van de Putle-Van Peleghem, Juffr. Ant incite Christiaens Giften van 3 fr. Mmo Van Assclie, M. Van Mespelgem, M. Tysmans-De Troch, M. Guillot, M®# Cornells'. Giften van 2 fr.Juffr. Camilla Meirc- soime, Mme De Couinck, AI. Goemaere, M. L. Ringoir, Naamloos,. M. Semey, Mme Camu, Juffr. C. Van Landuyt, Juffr. Marie Beirens, Naamloos, M. Van den Bergli, Naamloos, M. Praet, Juffr. Snel, Meganck Sri, Al. Van den Sype, Mme Locus, M. R De Winter, We Van Damme, M. Mèrtens, Ep80 Alexandre. M 11. Van de Velde, Naffmloos, Juffr. Thybaert. M. Ronsmans, 1,50. Giften van 1 fr. M. Van de Velde, AI. Boeykens, AI. De Meersman, AI. Van Styvendaele, M. J. De Winter, M. Bruyn- donckx-Schoon, M.Meirsschaut,M.Luycx, M. Van Herreweghe, AI. A. Thybaert, We Rogghé, M. De Mette, Naamloos, M. De Ca nek, Juffr. Van Ert velde, \V° De Bruyne-Verlcysen, W° Verleysen-AIeulen- berg, Naamloos, Al. G. Van Brauteghem, AIrae Van Erlvelde, M. Gosseyo. Al. J. Van Branleghem, M. F,. Van Brauteghem, M. Blondiau, M. Th. Meganck, M. Vidy, M Temmerman, M. De Buck, M. Van Baelen. Verschillende giften onder 1 fr. 7,40. Van 's middags tot middernacht, eonige dienstdoende Apotheek, op Zondag 29 December, M. Van Calenbergh, Leopold- PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogweerdig- heid heeft pasloordeken benoemd van Temsche den Z. E. H. Rombaut, pastoor Ie Genthrugge, in vervanging van den E. H.Van Wesomael die, om gezondheids redenen, zijn eervol ontslag bekomt. De nieuwe dekenij van Temsche bevat do parochiën van Basel, Cruyl)elie,Haes- donck, Rupelmonde, Steendorp,Temsche, Thielrode <;n Veile. De autonomie van Albanië. Men weet dat de zes groote mogend heden zich op de vredeskonferencie te Londen eenparig gunstig verklaard heb ben aun de autonomie van Albanië, onder de soevereiniteit of suzereiniteit van den Sultan. De regeeringen van het drievoudig ver hond, Italië niet uitgezonderd, zouden besloten hebben aan die autonomie den breedsten vorm mogelijk te geven zij zouden aan Albanië eene wezenlijke onafhankelijkheid schenken en dat piep jonge landje ontslaan van alle banden of vreemd gezag. De Sultan zou enkel sou- veréin of suzerein zijn bij naam.. Het is te vreezen dat de kwestie der onafhankelijkheid en der souvercin- of suzereiniteit evenals de k westie der grens regeling aanleiding zullen geven tot meer dan een diplomatisch geschil. Oostenrijk en Servië. Het besluit der mogendheden, belief fende zelfstandig, Albanië en hét verleenen van een ekonomischen uitweg voor Ser vië op de Adrialische Zee,doet de Politika zeggen 'Hel is een lapmiddel en het stichten van een zelfstandig Albanië, zal Oosten rijk in staat stellen oorlog uit te lokken naar beliefte. Gelukkig keert Servië zeer st- rk uitdo zen strijd terug en zal in de toekomst waardiger zijne rechten kunnen verdedi gen. De demobiliseering in Oostenrijk Het domobiliseen n van hel Oosten- rijksch Hongaarse!) leger is sedert Kerst dag begonnen. Reeds zijn een groot gel al soldaten naar hunne haardsteden. RECHTBANK van DENDERMONDE. Belangrijke diefstal te Aalst. Leopold Van Hove, bijgenaamd - Polle Kassei orgeldraaier en Jacob Tom beur, fabriekwerker, beiden te Aalst, die den 26 Oktober 1912, bij vrouw F. Wallez- De Maldre, wonende Gentschei) steenweg te Aalst, hadden ingebroken en 1500 fr.. en juweelen hadden gestolen, werden verwezen Van Hove tot 18 maanden en Tombeür 9 njaanden, met onmiddellijke aanhouding voor heiden. Woeste kerel. Alfons Van Nieu- wenborgh, voermansgast, te Aalst, voor smaad en opstand jegens de policioagen- ten Van Malderen en Van Brantegem, wordt bij verstek verwezen lot 1 maand en 8 dagen en 96 fr. boet. BURGERLIJKE RECHTBANK VAN TONGEREN. Nog de moord van Eysden. De zaak der moord van Eysden gaat aan leiding geven lot eene reeks burgerlijke processen Mijnheer Brauns, koster van Eysden, voor dewelke een niet vervolgen do. r de rechtbank was uitgesproken, spant nu legen hel liberaal blad - La Mouse - een proces in, en vraagt 20,000 frank schade vergoeding. Senator De BIieck door genoemd blad geintervieweerd is met dit laatste ook verantwoordelijk gesteld. -Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce, 3C bladzijde. Keating Pastil. NINOVE. De policio werd verwit tigd dat onbekenden bij Louis Gheysels, herbergier, steenweg van Aalst, drie ge vulde zakken hadden afgezet, die meer dan veertig doode kiekens bevatten. De dieven die lont hadden geroken zijn ze niet komen opeischen Een persoon, de genaamde René B.., op wien vermoedens wogen werd aangehouden en naar het gevang van Oudenaarde overgebracht. De kiekens waren geslolen te Denderr windeke bij de kinderen Hemeryck, land- houwers, diö hunne kiekens herkend hebben. Bij den verdachte heeft men een paar sletsen gevonden welke vol slijk en bloed waren. De medeplichtigen worden opgezocht. De verdachte heeft verschei dene jaren bij de Hemerycks in dienst geweest. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEKGH - JOURET, Korte Zout- straat, 41, Aalst. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraal dichter hij de Groote Markt, in n° In de herberg van Leon Vermeiren, in do Zwarte Aardostraat, te Genthrugge, zaten Maandag mM-lag rerschiüerido personen. Een man kwam o< k huis, bestelde een glas bier en l oj ion 1. -er. Eensklaps hooide vro :-Miicli' op hare kamer zij liep naar boven en vond er den man zitten. Met oenen beitel had hij reeds de kleerkas opengebroken. De kerel zat achter het bed verscholen. Hij vroeg vergiffenis maar de bezoekers dachten er anders over. Zij hielden hem in bed wang. De vrouw liep om haren man de kerel kon intusschen vluchten, doch ver der in de straat aangehouden worden. Ondervraagd door de policie bekende de kerel, dat hij eene uur le voren het zelfde gedaan had hij Edmond LemaïLre, op de wijk Terhand. Daar was de kerel op heelerdaad be trapt, toen hij met den geldbeuhel der vrouw in zijne handen stond. Hij viel daar op zijne knieën en vroeg ook ver giffenis. Vrouw Lemaitre had er medelijden 0111 en liet alles effen. Hij had zelfs eenen beitel van Lemaitre gebruikt, 0111 daar te kunnen inbreken. I)e aangehoudene werd na die verkla ringen in 'L Rolleken te Gent opgesloten, ter beschikking van 't parket, dat hem Dinsdag namiddag na onderhoor in vrij heid stelde, Geabonneerden. Herinnert U dat een doos Borslpastillen Walthéry altijd voldoende is om den veroudersten en de pijnlijksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. Dinsdag nacht werd te Sl-Pieters- Leeuw het kasteel van M. Van der Eist, bestuurder der Nationale Bank van Brus sel, in rep en roer gezet. Het kasteel dat ouder de bewaking staat van het huisgezin Filip Appel, kreeg hel bezoek van bandieten. Rond 4 1/2 ure 's mörgends werden de echtelingen gewekt door gerucht in huis. Op 't zelfde oogenblik sprongen twee kerels met grooten hoed op, de slaap kamer binnen. Terwijl de eene twee vuurschoten loste op Appel, deed de andere eene elektrieke lamp werken. Niettegenstaande Appel getroffen was geworden en schrikkelijke pijn leed, greep deze zijn karabijn en loste drie scholen in de richting dér bandieten, doch zonder ze le treffen. Toen gingen deze op de vlucht, in de vestibuul talrijke pakken gestolen voor werpen achterlatend. Uit het onderzoek dat heden morgen plaats had, blijkt dat de schurken per automobiel waren gekomen. De kwetsuren van Appel stellen zijn loven niet in gevaar, daar de kogel uit de wonde kon gehaald worden. De inbrekers dachten dat Appel niet in het kasteel sliep en waren verwonderd hem aan te treffen. Het hulpgeschreeuw der vrouw hoorenu, aarzelden de ban dieten en trokken zich terug. Appel maakte van dit oogenblik gebruik om, ondanks zijne pijn, recht te springen en eene geladen karabijn le nemen. Hij school driemaal op de twee kerels, die zich reeds op den trap be vonden. Geen hunner echter werd geraakt. Dan sloten de echtgenootcn Appel zich in hunne kamer op en eerst le 8 uur durfden zij heneden komen om de geburen op de hoogte der gebeurtenissen te stellen De gendarmerie werd verwittigd en stelde dadelijk een onderzoek in. In den gang van liet kasteel hadden de bandieten vele pakken achter gelaten bevattend zilver werk, kunstwerken en oudheidkundige voorwerpen van groote waarde. Dr VVyns, van Loth,geroepen om Appel te verzorgen, heeft den kogel kunnen uit halen. De wonde is niet verontrustend. Behalve van de twee hoeden, kan Appel slechts een duistere beschrijving van zijne aam-anders geven Philip Appel, fabriekwerker, hield alle 14 dagen wacht, gedurende den nacht, in de fabriek. Maandag moest hij zijn werk hernemen do kwaaddoeners moesten deze bijzonderheid kennen. Voerman Van den Bossche van Ap pels, had Maandag het schip van Frans Slichel naar Aalst gebracht. Samen ging hij bij de aankomst met den schipper re kenen in eene herberg van den Dam, en toen hij buiten kwam waren de paarden verdwenen. Elk paard heeft eene waarde van 800 fr. Dinsdag waren de dieren nog niet terug gevonden. kig maakt een zacht, rein gezicht, een bi jeugöig, trisch uiterlijk, een blanke zachlc huio! en verblindend schoon teint. Dil alles bewerkt /an Dergmann 6e Co,, Brussel -- 75 Cts. per stuk. TE AALST le verkrijgen ter drogerij O. Taymans, Groote Markt, ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraal. Op de boter en eiermarkt kregen Dinsdag morgend twee boerinnen ruzie te Lokeren De twee Evas "s dochters werden handgemeen. De flauwste vau de twee viel en kwam terecht op een mand eieren die omkantelde. Een honderd lal eieren werden als ruiten gebroken. De rugpijn. Troebele wateren. Met de rugpijn een der belangrijkste ken teekens der nierziekten (gew. lenden) veranderd het uitzicht der wateren. Van eene barnsleene gele kleur in 'den normalen rtaat zijn de wateren der nieren in slechten staat troebel, donkerkleurig, laten bij het rusten een overvloedig zink- sel achter nu ecus wit dan eens rood achtig vergelijkbaar aan eenen %'erraor- zeldeu karcvlsteen. Al deze onzuiverheden beduiden cone, overmaat van urinezuur in het bloed, oorzaak van jicht, rhumatiek, nierzucht. Het klaar overvloedig, schuimend, eiwitachtig water verkondigt gekwetste nieren {nierontsteking, sleepende eiwit- ziekte of Brightziekte). De brandende en overvloedige wateren vooral des nachts verkondigen dat de blaas gekwetst is. Dus de rugpijn somtijds onbepaald, dool', zonder verschijnsels van gevaar, de wateren onregelmatig van kleur, hunnen overvloed, hunne samenstelling, zijn belangrijke kenteekens dat men zonder uitstel moet verborgen. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15 Esplanade plaats zijn het onfeilbaar geneesmiddel legen de aardoeningen dat onregelmatige wateren verkondigen. Zij laten aan de nieren toe het urinezuur en al de onzui verheden des lichaams gemakkelijk af te voeren, waarvan de vereenigiug in het stelsel menigvuldige inwikkeliugen ver oorzaakt. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Coudenberg, Brus sel. - Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het hierne- venstaande merk niet draagt. 2. Verleden jaar werd de firma Jans- sens-Opdebeek, van Leuven, waarvan Leopold Kayenherg, voorzitter der Han delsrechtbank bestuurder was, in failliet verklaard. Na nazicht der boekhouding werd Kayenherg belicht voor bedrieglijk ban kroel, vervalsching, gebruik van ver- valschte schriften en neerleggen van val- sclie bilans hel passief beliep tot 1,500,000 fr., volgens liet verslag der experten. Zaterdagavond werden Kayenherg en do boekhouders Teugels aangehouden en in dé gevangenis van Leuven opgesloten. Jozef Marchal, van Farcieunos, wilde naar zijne schoonzuster gaan om haar kind te halen, dat de vader opeischte omdat de moeder, van haren man was weggeloopon, om met zekeren Mahau te gaan wonen. Maar Mahau, die io een bosch op loer stond, overviel Jozef en stak hem verscheidene malen met een mes iu den rug. Daarop vluchtte hij, ter wijl de getroffene bloedend neerviel. Men, vreest voor. zijn leven. Moordaanslagen. Te Rotterdam heeft de hoofdmachinist der vuilverbranding Van der V. een moordaanslag gepleegd op de vrouw van

De Denderbode | 1912 | | pagina 2