Federatie der Katholieke Matis-heidsbonden. Een en ander. Kieskronijk. Rechterlijk Kronijk. Allerhande nieuws. Fransch-Vlaanderen. Zooals wij onlangs medegedeeld heb ben. heeft de E. H. Lemmens voorzitter van de Fédératie der Katholieke Matig heidsbonden van België en van het Bien Etre Social te Luik, het bedrag der inschrijving, door zijn vrienden geopend, ter gelegenheid zijner Zilveren Priestor- Jubibilè, bestemd toteersten steen van een Senatorium tot genezing van drankzuchtigen. Onder de vele inschrijvers was Z M. de Koning een der eersten en liet aan de Secretaris der Fédératie met een rijke gift volgende regels schrijven Z. M. de Koning waardeert ten hoog- ste het weldadig en uitort sociaal werk, waaraan de Z E. H. Lemmens zich met onvermoeiden ijver opoffert en juicht van harte het plan toe, dat uw Komi- leit gevormd heeft, om door stichting van een Senatorium tot genezing der - drankzuchtigen, het Jubelfeest van 25jarig priesterschap van dezen moedi- gen apostel der matigheid te willen herdenken. Vele Burgerlijke en Kerkelijke overhe den hebben hunne milde giften reeds ingezonden. Degene onzer lezers welke dit edele werk willen steunen worden verzocht hun giften in te zenden aan den schatbe waarder Mr. Dr. Brahy, Kathedraal- Straat, 90, Luik. Het Komiteit der Federatie heeft op de laatste vergadering besloten, gedurende de Tentoonstelling te Gent een Nationaal Congres van alle katholieke antial- koholische vereenigingen in te richten. Geestig. Indien de kazerne gevaar aanbiedt voor den godsdienstzin der sol daten, dan is het de schuld, zegt La Flandre van de... katholieken Wel, ja de katholieken hebben al gedaan wat mogelijk is om de jongelin gen die zich bereiden tot den geestelijken staat, uit de kazerne te houden. Waarom zenden ze die, in de plaals, niet de eersten naar de kazerne, opdat ze er de lucht zouden zuiveren Zoo redeneertLa Flandre -. Ze voegt erbij dat het kazerneleven de geestelijke roeping niet belet, dat de H. Ignatius van Loyola, Pius IX, Mgr. de Mérode, soldaat zijn geweest vooraleer priester te worden. La Flandre had nog St-Martinus en St-Eligius kunnen bijvoegen, maar zoo ver strekken misschien hare kennissen niet in de kerkelijke geschiedenis. We zullen er bijvoegen dat wij nu ten dage nog priesters kennen die soldaat zijn geweest een zelf is voorzitter van den oud-soldatenbond zijner gemeente Dat bewijst niets ten voordeele of ten nadeele der kazerne maar dat zal ook niet beletten dat de katholieken zullen blijven vragen dat hunne godsdienstige overtuiging in het leger geëerbiedigd worde Op de spoorwegen. De heer minister Van de Vyvere heeft voorgeno men de vertraging der treinen, welke aan zoovele reizigers gedurig perten spe len, te doen ophouden. Het ware te wenschen dat hij gelukte de reputatie onzer spoorwegen zou erbij winnen. Maar 't is een moeilijke taak welke de minister daar op zich genomen heeft. Hij wil al de ambtenaars en bedienden, die niet voor hunne taak beredend zijn, van kant zetten, zegt men. 't Akkoord, onbekwamen achteruit Maar dat is niet genoeg hij zou ook moeten kappen in de hoogere rangen, waar, ambtenaars zillen die wel - kun nen - maar niet willen Aan den mi nister die op te zoeken. In het kamp van Beverloo. De openbare aanbesteding der nieuwo gebouwen voor de huisvesting der troe pen in bet kamp van Beverloo, wordt reeds aangekondigd in het Staatsblad er moeten C-6 gebouwen opgericht worden en de werken worden geschat op fr. 1,053,936. De liberale - Journal de Mons had eene iuschrijving geopend ten voordeele der algemeene werkstaking, dat is om de werkstakers ter hulp te komen indien ze ooit uitbrak het blad heeft nog geene 200 fr. ingezameld. Het staat er van verpaft. Ook is het nu veel kalmer geworden nadat zijne oogon zijn opengegaan en het zegt nu Het is niet met holle woorden dat men de magen kan vullen. Men moet in tijds zorgen het is niet als de werklieden het werk verlaten heb ben dat men moet beginnen te sparen. En we hebben persoonlijk gezien wat het beroep op het publiek heeft voortge bracht we hebben nog geene 200 fr. ingezameld De konfraters die ons voor beeld gevolgd hebben zijn niet beter ge lukt. Is dat uiet kenschetsend Onze Belgische visschersvloot. Evenals jaarlijks hebben de bureel- n van het zeewezen de tabel opgemaakt der Belgische visschersvloot. Wij vinden er 't volgende Er zijn te Oostende 26 stoomsloepen, 5 motor sloepen, 67 groote zeilsloepen, 66 kleine id., 157 kleinere booten Blankenberge 4 motorsloepen, 1 groote zeilsloep, 54 kleine id. en 7 kleine booten De Panne 2 groote en 95 kleine motorsloepen Zeebrugge 6 motorsloepen en 4 kleine Heist 1 groote zeik-loep, 67 kleine Oost-Duinkerke 17 kleine sloepen, 2 booten Coxijde 10 kleine zeilsloepen, 2 booten Nieuwpoort 2 groote sloe pen, 26 kleine, 10 booten Verders blijft de toestand in 't algemeen genomen gelijk vroeger. Apenleer De leering van Darwin en Haeckel, dat demenscheen verbeterde aap is, krijgt klop op klop. De Fransche geleerde dokter Carrel, aan wien den Nobelprijs verleden jaar werd toegekend, zegt dat dc nieuwste ontdekkingen der wetenschap meer strek ken om de leer van Darwin te weerleg gen dan om ze te bevestigen. De levensleer, zegt dokter Carrel, beschouwt de vorming van de verschil lige weefsels (vleeschdeelen) en van de verschilligek lieren, hunne overeenkomst, hunnen natuurlijken levensduur, hunne vatbaarheid tot groeien als men ze over zet tot een ander wezen als de grondslag van alle vergelijkende studie. Nu. als deze methode eens aangenomen is als het crileruim van de beredeneerde studie dan is het volstrekt onmogelijk dat de mensch een welkdanige aap tot voorhistorischenvoorrader heeft gehad.» Wat zullen de geuzenbladen daarvan zeggen Niets, natuurlijk Met veel gerucht hebben ze voortver- teld dat de wetenschap bewees, dat de mensch van den aap afstamt. Nu dat het Wetenschappelijk bewezen is dat zulk bewijs niet werd geleverd, i zwijgen ze. i Dat zyn nochthans mannen die zeggen dat men altijd het voor en het tegen moet hooren. Opslag op de kolen Men kon digt een opslag aan van de kolen van 2 tot 3 fr. de ton (1000 kilogr.) Dat zou een gevolg zijn van den oor log en de oorlogtoebereidselen de Mo gendheden hebben allen zooveel kolen mogelijk opgedaan. KATHOLIEKE VLAAMSCHE HOOGESCHOOLUITBREIDING De inrichters der voordrachten hebben met blijdschap gezien, dal deze steeds beter en beter worden bijgewoond maar ze weten toch ook dat er nog meer, nog veel meer volk zou moeten zyn en kan zijn. Wellicht is het. doordien iedereen nog niet weet of begrijpt hoezeer die voor drachten aangenaam en nuttig zijn. Doch, daaraan mag niemand twijfelen: sprekende getuigen zijn zij, die regelma tig zijn gaan luisteren en alom hunne tevredenheid over de voordrachten heb ben betuigd. Aangemoedigd door een beterend ver leden en door blijde verwachtingen voor de toekomst stellen we het nieuwe jaar in met eene voordracht door den zeer geleerden en alomgekenden Dokter- Bau- wens. Zijne voordracht belooft eene ware verrassing te zijn. Hij zal namelijk handelen over Hendrik Conscience en de Geneeskunde. Men wete wel dat de toegang tot de voordrachten voor iedereen kosteloos en vrij zijn. Kiezing voor eenen senator te Brugge. Zaterdag namiddag om I ure, moesten de kandidatenlijsten neer gelegd zijn voor de kiezing van eenen Senator in vervanging van den heer Van Ockerhout, die zijn ontslag heeft gegeven Baron Ruzette, katholiek, die alleen voorstond, is gekozen geworden. Baron Ruzette zal als Volksvertegen woordiger vervangen worden door M. G. D'Hondt, Burgemeester van Blanken- berghe. den burgemeester der gemeente en do gendarmen en dronkenschap, krijgt één maand en 26 fr. boet Onschuldig in de gevangenis. Op 16 April 1911 werd vrouw S. her bergierster te Willebroek met een dolk mes door een kerel aangerand hij nam nam de vlucht zonder van zicli nog te laten hooren. Op het logementboek zijner woning had hij zich doen opschrijven on der den naam van Achille V S.. Daar hij voortvluchtig was werd hij veroor deeld bij verstek tot 1 jaar gevangenis. Men kwam te weten dat Achille V. S. te Kortrijk werkzaam was en deze persoon werd aangehouden en naar de gevangenis van Mechelei. gebracht. *11 ij maakte verzet tegen 't vonnis dat hem onschuldig veroordeelde en de zaak werd opnieuw opgeroepen. Al de getuigen war n het eens om te verklaren dat V. S. onplichtig was, en dat de ware plichtige een valschen naam had opgegeven. V. S. werd dus vrijgesproken en er werd be vestigd dat Gyrille V., die zich thans in Frankrijk bevindt, de (lader was.De zaak werd voor de 3e maal opgeroepen en Cy- rille werd bij verstek tot 1 jaar en 3 maanden gevangenis veroordeeld en 50 fr. boet met onmiddelijke aanhouding. RECHTBANK van OUDENAARDE. Ontaarde moeder.— Palina Casteur en Theophiel Van Varenberg, b iden van Ninove, die hunne minderjarige kinderen verlaten hebben, krijgen ieder 3 maand an 26 fr. Geweldige kerel. Richard Van Hegge, van Herzele, voor opstand tegen Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BEKGH - JOURET, Korte Zout- straat, 41, Aalst. Zateidag morgend had de begra ving plaats van Kamiel Gyselinck, 47 jaar, te Bambruggc, vader van vijf min derjarige kinderen, landwerkman. Dijrsdag vroeg hij 25 fr. om te ver trekken naar Frankrijk in plaats van dit te doen,kocht hij zich oenen revolver, kwam terug thuis en vroeg aau zijne vrouw met hem te sterven.Daar de vrouw de deur had 'gesloten, loste, hij 2 revol verschoten in hare richting, De gendar merie van Herzele verwittigd, ging ter plaats en kon den woestaard ontwape nen, doch deze ontsnapte vervolgens. Woensdag morgend vroeg (Nieuwjaar dag), kwam hij thuis terwijl zijne vrouw naar de mis was. Hij legde zich te bed zonder een woord te spreken. Toen zijne vrouw te huis kwam, stelde zij vast dat haar man eene gapende wonde had aan de linkerslaap,alsook verscheidene kwet- uren op zijn hoofd en lichaam. Zij deed spoedig den Eerw. Heer Pastoor roepen, die Gyselinck alleenlijk do H. Olie kon toedienen. Hij stierf kort nadien. De gendarmerie stelde een onderzoek in en verwittigde op hare beurt hel par ket van Oudenaarde, dat hel lijk van Gyselinck deed overbrengen naar het doodenhuis van Burst, alwaar het Don derdag namiddag geschouwd werd. Na onderzoek, werd Vrijdag avond eerst de toelating verleend om het lijk le begraven. Dezelfde Gyselinck werd over 20 jaar veroordeeld voor doodslag op Petrus Goossens. Men vermoedt dat hij in een gevecht doodolijk moet gewond zijn. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulslraat dichter bij de Groote Markt, in n° 15. Sedert jaren bedelde te Lokeren een oud vrouwtje, slordig en vuil, en met zonderlinge manieren. Zij scheen niet al le wel bij het hoofd, en men liet haar doen. Sedert eenigen tijd echter werd het erger bij de oude bedelares ze maakte allerlei aardige gebar-n, de kinderen achtervolgden haar en dan deed ze erger lijke uitvallen en kraamde dingen uit die gevaarlijk waren voor het argelooze kinderoor. Thans heeft men haai- aange houden en in een bedelaarsgesticht ge bracht. Men zegt nu dat de oude bedelares eene flinke som op de spaarkas heeft. Zondag avond heeft zekere Cyriel Carrijn, 40 jaar, voor eene onbekende reden, te Ste-Maria-Lierde den 21-jarigen werkman Frans Van den Bossche dood geschoten. Frans was met zijnen broeder René bij wien hij, dicht de statie, inwoont, recht over zijne woning bij Carrijn gegaan. De baas speelde op zijnen akkordeon. Toen hij de Van de Bossehe's zag binnen komen liep hij in zijn achterhuis en kwam met eenen revolver terug. Terwijl Frans zijn geld opraapte dat hij terug moest ontvangen trof Carrijn hem, in volle borst. De mannen konden met het slachtoffer huiswaar's keeron. Geneesheer, priester en gendarmen werden geroepen. De eerw. heer onder pastoor diende hem de HH. Rechten toe. De jongen leed geweldig en is Maandag morgend, om 8 1/2 ure, bezweken. Carrijn, vader van 8 kinderen, waar van het jongste slechts 14 dagen telt, is gevlucht. Maandag namiddag kwam het parket ter plaals. Fen aanhoudingsmandaat werd afge leverd. Men denkt dat Carrijn naar het Walenland, waar hij als metser werkt, zal gevlucht zijn. Een erg ongeval had Zondag na middag plaals, in de laan van Vilvoorde, te Brussel. Twee personen deden snelheidsproe ven met een nieuwe automobiel. In volle vaart, kwam het machien, ter hoogte van de melkerij - De dry Fonteinen, in botsing met twee wielrijders. Deze werden verscheidene meters ver geslingerd en in eenen erbarmelijken staat opgenomen. Alle twee lagen bewus teloos in eenen bloedplas ten gronde en waren over gansch het lichaam vreese- lijk gekwetst. Men droeg de slachtoffers binnen in de melkerij, waar zij, van twee geneeshee- ren van Vilvoorde, de eerste zorgen ont vingen. Een van hen is zekere Dejongh, wonende te Molenbeek. De andere gekwetste welke een öOlal jaren schijnt, is nog niet gekend. De gendarmen van Vilvoorde ter plaals gekomen hebben de twee automobilisten ter beschikking gehouden van het parket bij dringendheid verwittigd. De toestand der twee gekwetsten is hopeloos Wij hebben gemeld dat een vodden koopman van Ukkel in een oude frak, oen schat van 15.000 fr. had gevonden en deze eerlijk aan de eigenaars had terug gebracht. Het is niet 15 duizend, maar 150 dui zend frank, dat de gevonden som bedroeg. De milde eigenares heeft den eerlijken man, zooals men denken kan, mild be loond. Zij gaf hem.... een vijffrankstuk. - Maandag isle Ukkel, in de Lange Statiestraat, eene vrouw vermoord ge vonden in hare woning. Het slachtoffer is de genaamde Claire Pilsef, rentenierster, geboren te Sainte- Radegonde (BYankrijk), den 18 Mei 1837. De rentenierster woonde in een klein huizeken, deeluitmakend van eene groep huizen, ingesloten tusschen groote gebou wen. Mcv. Pilsef woonde alleen eene werk vrouw kwam bij haar 's morgens en ver liet het huis te 5 uur. Het is deze werk vrouw die Maandag morgen den moord vas'stelde. Zij vond er de oude dame levenloos uitgestrekt, verstikt door eene prop, die men haar in den mond had geduwd Dadelijk riep de werkvrouw om hulp en geburen verwittigden de policie. Te 11 uur kwam het parket ter plaats om een onderzoek in te stellen. Diefstal schijnt de drijfveer tolde misdaad te zijn geweest. Naast het lijk werd inderdaad een opengebroken kofferken gevonden. Men begrijpt dat die nieuwe misdaad, gepleegd nagenoeg op dezelfde manier als die in de Slovinstraat, niet weinig opschudding maakte. Op het eerste ver diep in de slaapkamer worden al de meu belen opengebroken. Men weet nog niet juist wanneer de misdaad werd gepleegd. Zaterdag avond of Zondag, want de werkvrouw kwam op Zondag niet. Het lijk was heelemaal stijf toen men het vond. De oude weduwe. Mev. Pilsef, 75 jaar oud, alleen en afgetrokken levend, bang voor de dieven wilde van geen meid weten. Zij heeft te Brussel een bloedverwant met wien ze in oneenigheid leefde,daar die persoon haar nogal dikwijls geld vroeg. Sinds den dood van haren man betaalde de Fran sche Regeering haar een jaarlijksch pen sioen. Bovendien bezat zij wat spaargeld. Zij ontving niemand, tenzij haren eenigen zoon, die getrouwd is. Een der moordenaars moet op de hoogte der gewoonten van de rentenier ster zijn geweest en hebben geweten dat deze in den dag de deur der kelderkeu ken. op den koer uitgevend, openliet, om aan hare katten toe te laten in den hof te loopen. Van aen den muur tol aan de kelder keukendeur heeft men sporen van voeten gevonden. Eens in het huis begaf de moordenaar zich naar het gelijkvloers, waar 't slachtoffer was. Deze werd in de eetkamer, aan de straal, overvallen. Daar werd het lijk gevonden, het hoofd gericht naar den trap van de eer ste verdieping de voeten raken de deur der eetkamer. Aan den hals heeft men sporen van verwurging waargenomen. Het slachtoffer moet tegengeworsleld hebben. Aanhoudingen. Van eerst af werd den magistraat ge meld dat twee personen van Fransche herkomst sederleenige dagen in de straat dwalend werden gezien. Het waren de gebroeders Camille en Georges D. beiden te Parijs geboren, do eerste in -1881de tweede in 1891. Het was de politie niet moeilijk hen te vinden en zij werden dadelijk aangehou den. Men vond in de zakken van een hunner brieven geschreven door een meisje der gemeentp, met welk hij iu 1910 eenige maanden betrekkingen had onderhouden, maar die hem nu sinds lang niet meer had gezien. Ondervraagd over de brieven,verklaar de de man dat hij ging trouwen en dat hij naar Ukkel gekomen was, om die brieven aan zijne vroegere minares terug te geven. In 't bezit van zijnen broeder vond men niets dan een stuk gordijnkoord, dal moest dienon om zijn reisgoed samen te binden, zegde hij. De twee mannon zijn in hechtenis ge houden, tot er eene nadere beslissing ten hunnen opzichte worden genomen. Eene dichte volksmenigte verdringt zich voort durend voor het huis der misdaad. Uit de lijkschouwing is gebleken dat de vrouw 2-1 uren voor de ontdekking der misdaad vermoord was. Men heeft nog een ander spoor gevon den, een zeer ernstig spoor, naar het schijnt, zoodat men met de grootste be langstelling den loop van het onderzoek volgt. In den nacht van Zondag op Maan dag werd in den sneltrein van Parijs in een komp.irieraent van tweede klas een jongen welgekleeden man in zwaren slaap aangetroffen. Het kostte veel moeite om hem te wekken. Toen hij de oogon opende, zegde hij te wezen de 26 jarige Jozef Warnier, tapijtbewerker' te Laken. Daar lïij nogal wat geld had gespaard, was hij voor 14 dagen naar Parijs gegaan en keerde Zondag avond met den sneltrein naar Brussel terug. Twee welgekleede personen kwamen in het kompartiment 2° klas naast hem zit ten, twee Duitschers, die met hem begon nen te spreken. Warnier toonde een geldbeugel vol goudstukken. Een hunner haalde toen eeneflesch wijn te voorschijn en bood den Brusselaar een glas aan. De drank moet een bedwelinendmiddel heb ben bevat, want de jongeling viel dade lijk in slaap. Hij werd in de statie van Rijssel gewekt. Daar stelde de jongeling vast dat zijn reiskameraden met zijn geld, zijnde 325 fr. in goud, waren ver dwenen. De dieven waren natuurlijl onderweg aan eene tusschenstatie uitge slapt. Over het stroopersdrama te Beller wordt thans gemeld dat de tweede jarh wachter, Jan Van Renterghem op bev van den eersten voorzitter van het H( van Beroep nu ook aangehouden is Jan Van Renterghem, was op het rechtshof ontboden en werd daar me den broeder van het slachtoffer, Acliit Van Hoyen, gekonfronteerd. Het is d eerste voorzitter, M. Verbeke, die lie onderzoek in deze droeve zaak leidt welke zulke groote ogschudding heel veroorzaakt. Het aanhoudingsmandai van den eersten jachtwachter, Emiel D Buysscher, op Woensdag 25 Decembe aangehouden, werd Zaterdag namidda bekrachtigd. Op Nieuwjaarsdag is te Sluiskil ee schrikkelijk en dubbel ongeluk gebeurd Men is bozig met nieuwe cokes-ovens bouwen en men werkte ook op Nieuw jaarsdag, omdat het werk verder zo gevorderd geweest zijn tegen het eind der week, daar de vreemde werkliede gaarne don Zaterdag naar huis zoudei gaan. Twee monteerders, Oviede en Matai van Luik, waren met eenen helper va Sluiskil, 15 meters hoog bezig met hi verplaatsen van een ophaaltoestel va eenen kolensilo, toen opeens eenen ko« voet of grooten hefboom brak De helper van Sluiskil kon eene koor vastgrijpen en bleef iu de ruimte bange lot dat hij verlost werd hij kwam van af met den schrik. Zijne twee gezellen echter vielen v 15 meiers hoog op eenen vloer van stoet mortel. Oviede werd het nekbeen gebrc ken en op den slag gedood. Madart wei verscheidene ribben gebroken die in longen drongen, hij bezweek twee ure nadien. Deze laatste was 25 jaar oud e laat eene vrouw met twee kinderen ach ter. Oviede was 38 jaren oud en ongf huwd. De twee slachtoffers werden Za terdag morgend begraven. In don Minderbroedersgang te Mc chelon, bevindt zich een gesticht daglef kende van 1620, waar een vcertigti behoeftige oude vrouwen kosteloos c afzonderlijk kamers bewonen. Deze in richting wordt beheerd door 't Bureel va Weldadigheid. Maandag morgend bemerkte de bewaak ster van het gebouw dat Johanna Va den Eynde, weduwe Beelens, 88 jaar ou nog niet buiten was gekomen en er na licht brandde in hare kamer. Zij haasll zich binnen te gaan en vond het lijk de vrouw, met het aangezicht tegen de grond. Haar gelaat was verkoold en 00 een gedeelte van den planken vloer wa uitgebrand. De politie werd verwittig en M.Warens kwam aanstonds ter plaals Deze stelde vast dat de vrouw moet vallen zijn terwijl zij eenen verwarmpo droeg. Zij is juist met het aangezicht 0 de brandende boschkolen terecht geko men en heeft zich niet meer kunne roeren. Hel lijk der vrouw werd naar hc doodenhuis gebracht. Do gendarmen van Floreff'e hebbe twee jonge lieden aangebonden, in staa van landlooperij, N. Dujardin, 19 jaar ei Elisa Becq, 15 jaar. Het meisje komt vai Vottem en heeft verklaard dat zij har ouders heeft verlaten om Dujardin U volgen. De rechter heeft het meisje naa eene weldadigbeidschool gezonden en dei jongen kerel doen opsluiten. Een persoon kwam met nieuwjaai in eene herberg te S gemeente nabi Brugge. Na eenige rondekens gegeven If hebben, vroeg hij om de dochter van dei herbergier te mogen kussen, hij zou ei 5 fr. voor geven. Het meisje weigerde waarop de kerel 10 en 20 fr. aanbood. Zi weigerde nog, maar stemde eindelijk toe Hij omhelsde haar en gaf een- briefje vat 100 fr waarop hem 80 fr. werd terugge geven. Later werd bevonden dat hel bankbriefje valsch was. To Vorst is een jongeling van 25 jaar oud, met doorschoten hoofd, dooi gevonden to midden der straat. Een re volver lag op een meter afstand van hel lijk. De doode bezat geen enkel identiteits bewijs. Hij zag er uit als een werkman op zijn Zondags. Onderzocht zal nu worden of hier eene moord of zelfmoord heeft plaals gehad. Een erg mijnongeluk had plaats de koolputten van Araercoeur te Jumet. Een jongeling van 22 jaar, Collard ge naamd wonende in de Puissanlstraat Jumel-Gohyssart, was werkzaam op d bodem der mijn, toen eensklaps een steenblok van het gewelf losgeraakte en op het hoofd van den ongelukkige terecht kwam. Hij werd den schedel gekloven. Vrijdag voormiddag was M. Louis Ca- rette", 58 jaar, geboren te Marquain, bij Doornijk, meester-schaliedekker te Ascq werkzaam aan het dak van de woning van M.Dubois Gallois, Gemeenteplaats. Toen do schaliedekker nauwelijks eeni ge sporten op de ladder was afgedaald, brak deze eensklaps in twee, waardoor de ongelukkige van twaalf meters hoogte, naar beneden stortte. Voorbijgangers snelden het slachtoffer ter hulp en brachten hem naar zijne wo- nig waar een priester en een geneesheer ontboden werden. Het slachtoffer werd de II. Sak ramen ten der stervenden toegediend toen dc geneesheer kwam, had de gekwetste reeds opgehouden te leven.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2