Een en ander. Rechterlijk Kronijk. SPEELKAARTEN. Allerhande nieuws. Ei-ank rijk. Invoer van Fransch vee in Bel gië. Een liberaal Brusselsch blad melde Zaterdag dat de heer minister van Landbouw de Fransc.be grenzen gesloten had, waarbij den invoer van Fransch vee verboden werd, enkelijk om aan de vee fokkers genoegen te doen. Het blad in kwestie dat weet dat zulks laster is, zal nu de tijding mogen logen straffen. De maatregel werd door den heer minister van Landbouw in werkelijkheid genomen, omdat het mond- en klauwzeer onder liet Fransch vee is uitgebroken en den heer minister die te veel belang stelt in den landbouwnijverheid de Belgische stallen niet wil doen besmetten. Dit is de eenige reden waarom de maat regel van liet sluiten der grenzen geno men werd. Oorlog. La Flandre Libérale schrijft een lang artikel om tot het vol gende besluit te komen Indien er een algemeenen oorlog uitbreekt, 't zal de schuld zijn der Jesuïten. Ja, ja, van de Jesuïten, en van nie mand anders We hebben eerst gelachen als we dat lazen, maar bij nader inzien moeten we bekennen dat het wel zoo zal zijn. Immers de Jesuïten zijn de schuld van alle rampen die dit ondermaanschc dal teisteren, ten minste volgens de geuzen- bladen. Alles wel gewikt en gewogen, we heb ben ongelijk te lachen met de liberale vinding 't zou ons moeten verwonderen dat de geuzenbladen dat niet eerder heb ben gevonden In i840 warende Jesuïten ookde schuld van de patatterplaag. Een monsterbanket. Er wordt te Antwerpen een banket ingericht ter eere van den nieuwen Minister van Zee wezen. M. Paul Segers. Er zijn reeds 1,025 bijtredingen ingekomen, en bij ge brek aan plaats heeft men de inschrijving moeten sluiten. Eere aan de Hoogeschool van Leuven. Het Staatsblad zal eon dezer ilagen den uilslag meedeeleu van den prijskamp, welke jaarlijks aan het puik iler doctoren van de vier hoogescholen de kans geeft eene reisbeurs te veroveren. In den wedstrijd van 1912, staat Leuven aan de spits met 8 geclas- seerden. De Staatsuniversiteiten van Gent en Luik hebben er samen maar S en de vrymutselaarsuniversiteit vanBrus sel maar.2 Voor de postzegelverzamelaars Sedert meer dan 00 iaar had Rusland Hn rvnclionalu An»ul-m.l..,,l .1.. adelaar met twee hoofden en het schild van St-Joris. voorzien van de keizerlijke kroon. Voor de eerste maal zal dit nu veran derd worden.Binnen enkele dagen zullen er uit Rusland specimen uitkomen, die het geluk zullen uitmaken van de post zegelverzamelaars. Ieder der tien verschillende postzegels zal den beeldenaar dragen van een keizer of van eene keizerin van de dynastie der Romanoff's, van aan Michel-Feodorovilch tot aan Keizer Nicolaas II, De hoogste spits van Belgie. - Sinds een paar dagen waait de Belgische driekleur hoog in de lucht, te Brussel, op een der stalen torens opgericht voor den post dor draadlooze telegrafie, door M. Rob. Godschmidt Dil gevaarte is bet hoogste van 't rijk daar hei zich verheft op 130 meters. Herinneren wij dat het stadhuis van Brussel slechts 113 meters hoogte heeft, de hoofdkerk van Antwerpen 117 en hel Brusselsche Gerechtshof 121 meiers. De toren van Brussel is gansch in staal, opgetrokken en weegt slechls 5 Ion. Het is een der stoutste ondernemingen van dien aard, tot stand gebracht door de leerlingen der Belgische Marconiscliool. Geldverspilling. -- Te Brussel is men bezig een nieuw hospitaal te bou wen, dat naar het bestek G millioen frs. moest kosten. De kamers der zieken moesten ieder 2,500 fr. kosten, de meu beien inbegrepen. Edoch, elke kamer kost reeds zes dui zend frank, zonder de meubelen. Men is reeds aan twaalf millioen voor het ge heel. i.i Z«'S duizend frank per ziekenkamer,dat kan nogal schikken inen zet daar een geheel werkmanshuis voor, den grond inbegrepen. De Brusselsche lastenbetalers zullen het maar moeten welen ze zullen wat kiekens minder moeten eten. Herinrichting der Landelijke Po licie. De Regeering heeft haar inzicht .jbekend gemaakt het oud ontwerp van herinrichting der landelijke policie terug ,iyoor te dragen Dit ontwerp werd don 10 December 1907 ingediend en den heer de Broque- ville, thans Hoofdminister, bracht ver slag uit in 1909. Eene bijzondere com missie voegde een aantal amendementen bij het ontwerp. De Regeering zal aandringen om het ontwerp nog in dezen zittijd gestemd te krijgen. De vrijmaking der Schelde. Het zal dit jaar 50 jaar geleden zijn dat door tusschenkomst van baron Lambor- mont do Scheldelol werd afgekocht. De heer burgemeester heeft in den Gemeenteraad van Antwerpen voorge steld dat roemrijk en plechtig te vieren. Het voorstel werd in grondbeginsel aan genomen en de heerschepen Van Kuyck is verzocht een foestontworp te maken. De Regeering en de Kieshervor- ming. Volgens aile waarschijnlijk heid zal de Kamer den 23 dezer de be raadslaging aanvangen over do in aan- morkingneming van het voorstel tot Grondwetsherziening, dat door de socia listische linkerzijde werd neergelegd. ÜEROEPSHOF Van gent. Iets voor de hotelhouders. Het Hof heeft een arrest uitgebracht, dal van belang is voor de koffiehuishouders, ho telhouders en restauratiehouders, name lijk,in zake van werklieden-dienstboden. De wet van 28 Juni 1822 op de per soonlijken belasting aanziet als werk lieden dienstboden dez- n die, in dienst van een nijveraar of handelaar, zich bij uitzondering met huis- of dienstboden werk bezig houden. Zij zijn belast tegen 8 frank per hoofd. De fiscus had in de laatste jaren, de gargons kamenieren, portiers, kleine uitloopers, in dien zin getakseerd. Voor zekere hotels beliep die taks tot vele honderden franks per jaar. De Bond der Hotelhouders besloot eindelijk de zaak aan het gcecht te onr dorwerpen en na lange en belangrijke debatten heeft liet. Beroepshof een arrest uitgebracht, dal de hotelhouders en kof- fiehuishouders van de taks ontlast voor het personeel dat zij gebruiken voor de uilbaling van hunne hotels of hunne koffiehuizen. 'fE KOOP ten Bureele van he Denderbode. V ïW 4 Korte Zoutstraat, 31, V Aalst, Prachtige sy Speelkaarten (Whist) aan fr. 9,50 de 144 spelen, dus een gros, 5 fr. voor een half gros en 0,90 c. liet dozijn spelen. Bijzonder voor.leelig voor herbergiers, Patronagien, Zondagscholen en Werk manskringen. - Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. CONGO. Zoo even komen wij van onzi-ri geachten vriend en correspondent van twee jaar in Kalanga oen boze ek te ontvangen. Hij verkeert in de beste ge zondheid. Hij steide ons dan ook bet ver volg van zijn reisverhaal ter hand Kortelings zullen wij het genoegen hebben zijn portret, zooals bij in Congo leefde aan, onze geachte lezers mede te deelen. AALST. Men heeft gemeld dat Stephaan I)e Wolf, het slachtoffer van het verschrikkelijk ongeval ter fabriek Filature Teinlurerie Keizerlijke Plaats, overleden was. Gelukkiglijk is dat onwaar zijn toestand is dusdanig verbeterd dat hij buiten gevaar verkeert en men hem zonder verdere verwikke lingen hoopt Ie redden. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwkleede- ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOL'RET, Korte Zout straat, 41, Aalst. - - Onze lezers zullen zich de omstan digheden herinneren in dewelke zekere Leonard Van Wynedaele, van Aspelaere bij Ninove, de keel afsneed van zijne vrouw, Helena Van Rissegem in hunne woning te Elsene, Kleinentinastraat, op 6 September. Van Wynedaele wem twee dagen nadien aangehouden en sedert dien heeft hij altijd zijne onschuld staande gehou den. Namens het parket van Brussel heeft de onderzoeksrechter Gotligny en zijnon griffier de zaak Ie Ninove onderzocht De moordenaar zegde den nacht van den moord in de wachtzaal van 2® klas der statie van Ninove geslapen Ie heb ben de zaalwachter I)e Winne, welke hem zeer goed kende, heeft, verklaard hem niet gezien te hebben. Drie hotelhouders, Timbremont, Do Monten Mevr. Senoeq hebben verklaard dat Van Wynendaele in hunne herberg gekomen is na den trein die le 3 ure te Ninove aankomt en niet om 5 ure zooals hij verklaard. Men weet dal die misdaad gepleegd werd tusschen 3 en 5 ure. Het aanhoudingsmandaat is dus op nieuw bekrachtigd. Ook zou het bewezen zijn dat Van Wynendaele den nacht van den moord op eene kar naar Aspelare zou zijn gereden. Twee agenten der Brusselsche brigade, met twee gendarmen van Ninove, hebben den gevangene terug naar St-Gillis .Brussel) gebracht. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichterbij de Groote Markt, in n° O. M. Paul B..., handelaar le Gent, had Zaterdag avond, te Brussel, de tram aan de Beurs naar de Noordstatie geno men. Ter bestemming gekomen, stelde hij vast, dat men hem tijdens de reis van zijn porlefeulje, waarin 0. a. een belang rijke som in bankbriefjes zat,ontlast bad. De vriendinnen der kantnijver- heid. Eene afdeeling van dit werk, twee jaar geleden, le Brussel gesticht, onder beschermschap der Koningin, is le Gent ingericht mej. de Gravin de Bousies is voorzitster mej Hulin zal het ambt van schrijfster waarnemen en mad. Pieter Verhaegen, deze van schat- bëwaarster. Het doel van het Werk is de aanmoe diging van het kantwerk en den verkoop van den gespellewerkten kant, de verbe tering van het spellewerkon en de verbe tering van het lot der kantwerksters. De nieuwe maatschappij zal eerstdaags eene Tentoonstelling van oude en nieuwe kant houden. Indien het voedsel 11 tegensteekt, indien gij geen eetlust hebt, indien gij de tong beladen hebt en het hoofd zwaar, neemt eenige slijmverdrijvende Pillen Walthéry en gij zult eetlust, krachten en volkomene spijsvertering terugvinden. 1 fr. de doos. Zondag had in den Kalholickeii Kring te Gent eene betoo^ing plaats ter eere van den toondichter R. Herberigs, wien de pauselijke decoratie werd toege kend voor bet Te Deum - dat hij toon- dichtte ter gelegenheid van het jubelfeest van den Kring. De heer gouverneur bracht hem den dank van alle leden over. De heer Herberigs antwoordde dat hij steeds zou trachten, zijn talent ten dien ste te stellen van al wat edel en goed is. Zondag avond, rond 10 ure. kwam Karei Cnudde, wonende Kouterstraat,69 te St-Amandsberg, naar de herberg Den Haas Dendermondschen steenweg. 15, gehouden door Mnurils Segers, zijnen zoon opzoeken welke zijne ouderlijke woning verlaten had en volgens hem bij Segers op logement is. Cnudde zocht daar twist en de patroon deed hem zijne herberg verlaten eenige oogenblikken nadien kwam hij terug ge wapend niet eenen revolver en loste daar verscheidene schoten gelukkiglijk zonder iemand te treffen Daarna sloeg hij niet i) in dan 14 ruiten aan siukken waarbij hij zich kwetste aan de hand. De 44jarige Kamiel Van de Voorde metser, wonende te Gent, ging bij het overstappen der straat achter eenen tram die naar de statie toereed. Op het zelfde oogenblik kwam een tramrijtuig uit de tegenovergestelde richting De 011- gelukkige die't niet gezien of gehoord had, werd gevat en met geweld op de riggels geworpen. De wattman stopleoumiddelijk doch het slachtoffer werd medogesleept. Ooggetuigen snelden toe en moe-ten liet tramrijtuig opheffen 0111 de ongelukkige er onder uit te halen. De gekwetste is letterlijk het hoofd langs den rechterkant gescalpeerd, van aan het oor tot achter het hoofd, men hoopt hem te redden daar er «reene sctvdelbreuk is. DF. CL1NGE. De toestand van Pies- Sl.maou werd getroffen, is vis bete.-. De Hij ligt op Hollandsen grondgebied Pies- sens mag niet in België komen, daar hij in Dendermonde nog eene schuld te ver effenen heeft. De daders zij» tot lieden onbekend. Moeren meer is men overtuigd dat men te Brussel met eene gevijnsde ban- dielerij te doen heeft. Elodie Rogiers heeft zich reeds ver scheidene malen tegengesproken. De eene maal is don indringer een zwarte - en dan een - blonde Er is ook vastgesteld dat zij nooit een spaarboekje op de spaarkas had zij beweert nu dat haar geld 111 haar ka- baasje zat, doch altijd aan haren minnaar had gezegd dat baargeld op de spaarkas stond uit vrees dat hij het geld zou mede- nemen en er mede van onder trekken De policie-officier besluit dat Elodie Rogiers aan baar minnaar heeft doen gelooven dat zij geld bezat om de meu belen ie koopen en geheel het tooneel van de bandictenstreek heeft verzonnen om hare leugens goed le maken. Zaterdag avond word de wijk der Huidevetlersstraat.te Brussel in opschud ding gebracht, door de mare dat den bandiet' Lacombe, die te Parijs en omstre ken met Bcnnot, Garnier en C° verschil- lige misdaden had bedreven en op 4 December laatst in de Clichygang te Parijs, nog eene moord pleegde, sedert 20 December zijnen intrek genomen had op eene kamer in de Huidevettersstraal, te Brussel. Hel opzienbarend nieuws door de Brus selsche bladen met groot lawijd aan hunne lezers opgedischt, is eigenlijk op eene groote klucht uitgedraaid. De anarchist Lacombe, was zooals onze lezers zich nog zullen herinneren, op 4 December in de woning gedrongen van de anarchist Ducret, eig-nlijk J. Eilbach, gehuwd met Jeamie-Mario Clément, druk- ker-uitgever van L'Idée Libre orgaan cener anarchistische vereeniging, door Bonnot en Garnier gesticht, om zich te wreken en had de echlgenooten geheel den nacht eene marteling doen door staan enkele stonden vóórG ure vuurde hij zijnen revolver op hen af. Ducret werd getroffen en doodelijk gekwetst, zijne cehlgenoote had geen letsel. De bandiet Lacombe, de moordenaar van den statie bode van Abraix, sinds drie maanden door de policie te vergeefs opgezocht, was er wederom in gelukt te ontsnappen. Nu, Zaterdag verspreidde zich le Brus sel het gerucht dat Lacombe alhier ver bleef en werd gezien in een frithuis der Huideveitorsstraat. Hij zou aldaar ermalen hebben ver nacht, de inenschen den schrik op 't lijf gejaagd, 's nachts de radeloosheid in de wijk verspreid, zoodat niemand durfde spreken, agenten op hol hebben gejaagd en dat een policieofficier op den koer zelfs met een revolver was bedreigd gewor den. Tevens bedreigde hij vele personen, perste hun geld af, enz. Dit duurde vele dagen, en toen men den bandiet eigenlijk wilde valton, was hij verdwenen Heel de zaak bleek weldra een zwans te zijn. Lacombe is eigenlijk een huurder van den frituurliouder Dufour. Hij heeft zich uitgegeven voor zekeren Jozef Didier en op Kerstdag, toen de policie in zijne papieren zocht, koos onze man liet hazepad, liet een" valies na waarin een volledig inbrekersgeréedschap zat, zooals twee nijptangen, vier scharen, sleutels, enz bevonden. Eenige perso nen verspreidden T gerucht dat liet La combe was, vertelde de historie en de policie hield er zich mede bezig, terwijl de bandiet eigelijk in Frankrijk ergens zit en wordt opgezocht. Ducret overleden. De anarchist Ducret, zooals wij hooger mededeelen, door den anarchist Lacombe in zijne woning doodelijk gekwetst, is Zon lag morgend, rond 2 ure, aan zijne wonden in het gasthuis Bichat bezweken. De internationalen trein, 115, van Parijs naar Amsterdam, werd Zondag onderwegc opgehouden door een ongeval aan 't machien. Rond kwart 11a 5 ure reed de trein met tamelijke snelheid tusschen Eppegem en Vilvoorde, wanneer een hevige schok, door het plots stilstaan veroorzaakt, de reizigers dooreen wierp. Eene as der lokomotief was gebroken, en hierdoor waren twee wielen onlriggeld. Een nieuwe trein werd in de statie te Vilvoorde gevormd, 0111 de reizigers naar Antwerpen te vervoeren. Dit ongeval bracht eene groote stoor nis in het treinverkeer teweeg. Hel is 1111 duidelijk gebleken dat, zooals vermoed werd, de bandietc.rij van Molenheek een comediespel van het zoo genaamd slachtoffer is. Zij had zichzelven eene prop in den mond gestopt, zichzelven gebonden, en van de historie der 950 fr. is niets waar. De sneeuw heeft ons Zaterdag lee- lijk verrast. Bijzonderheden over de gevolgen in hel binnenland komen ons nog niet toe maar te oordeelen naar wat wij rond ons zagen en wat men uit de hoofdstad meldt moet de warboel in de vervoerdiensten algemeen zijn geweest. Schier alle treinen kwamen met ver traging aan en op vele plaatsen bleven zij zelfs in de sneeuw steken, zoodal de reizigers hier en daar, om op andere treinen over te stappen, tot aan de knieën door de sneeuw moesten waden Dat het er voor de stoomtrams- nog «toehtur uiiüag, laat iicli begrepen Som mige diensten waren zelfs heel en al ge schorst, Dat inenschen en dieren bij dozijnen uitschoven, vielen en armen en beenen braken, kari meu wel denken. De apothe kers konden goed hunne Zomlagrust. schorsen. Vele ernstige ongevallen zijn hierbij zelfs gebeurd, zoodat, vooral in de hel lende stralen van Brussel, meer dan een gevaarlijk gekwest moest, worden opge nomen. Zaterdag nacht zijn stoutmoedige in de woning gebroken van M. Lodewijk Goossens, koopman in varkens te Bois schot. Zij hebben al de meubelen openge broken die zich in de benedenpiaatsen bevonden en hebben zich meester welen te maken van al de juweel en en het geld dat zich aldaar bevond, hetzij voor eene waarde van 5000 fr. Hel parket van Mechclen is Maandag morgend naar deze gemeente vertrokken en heeft door M. Leber het afbeeldsel doen nemen der vingerindrukken die zicli op verschillige voorwerpen bevonden. De dieven moeten in de grootsto slilto te werk zijn gegaan, want geen enkel huisbewoner heeft heeft liet minste ge rucht gehoord. Zondag namiddag, rond 4 ure, wan delde M. Jozef Pellemans, 18 jaar oud. wonende te Antwerpen Waienstraat, 66, met zijne verloofde, Jozefina Ver gouwen, 19 jaar oud, wonende te Bor- gerhout, Zegepraalstraat, langs een klein wegeltje, nevens hel park Cogels, te Deurne gelegen. Op zeker oogenblik, waren de jonge lieden, uit hoofde van nauwheid en inod- derigen staat van den weg genoodzaakt achter elkander te gaan. Reeds sedert eenige» lijd hadden zij eenen persoon opgemerkt die tien op een lOOIal meters afstand volgde, doch daar verder geen acht op genomen. M P. ging do voorste, en de aandacht gelrokken door eenen groep Boy-scouts, welke in het park oefeningen .leden, versnelden hij den stap, immer vóór zich uitziende. Opeens hoorde hij een vuurschot knal.- len, en zich omwendende zag hi.i zijne verloofde ten gronde liggen, het bloed slroomend uit eene wonde aan het hoofd. Nevens haar stond hun vervolger met een browning-revolver in de hand. De jonge hoor P.., zich van het drama nog niet goed rekenschap gevende, wilde naar zijne verloofde toesnellen en riep om hulp, doch de moordenaar richtte zijn wapen op hem en loste een schot de kogel ging gelukkiglijk in het struik gewas verloren. Alsdan nam M. P. do vlucht, achter volgd door den moordenaar, welke nog een schot in zijne richting loste, doch zonder hem te treffen. Een der boy-scouts, een jongen van 14 jaar, kwam intusschen toegeloo doch kreeg ook een schot in zijne r ting. Hij sprong achter eenen boom blies op den hoorn om zijne makkers hulp le roepen. De revolverschoten,en hel hoornbli van den Boy-scouls, deden nu van kanten volk toesnellen. Fen genaa (F, wilde den moordenaar aanhou doch moest voor den revolver van schelm terugwijken. Eindelijk langs alle kanlen ingcslt sprong de moordtmaar in een veld zich op do knieën zettende, schoot zich eenen kogel in een rechterslaap dood was oogenblikkelijk. Het ongelukkig meisje, werd bij bewaker van hel park bimiengedra waar Dr Merylle, eene doodelijke w vaststelde, en het slachtoffer naar Erasmusgasthuis te Borgerhout overbrengen. De moordenaar, wiens lijk doo zorgen van M. Claes. adjunkt-kora sa ris le Deurne, naar het doodei werd gevoerd, was gekleed met blauw kostuum en dito overjas, hij c eene klak en schoenen met rijgkoon hij had geene kousen aan. In zijne zakken vond men een mil zakboekje van het Fransch leger op 1 van Ernest Gustaaf Gaugin, klas I geboren te Evron, departement Mayenne. In dil boekje stak eene kiezers-ee vigheidskaart, aan zelfden Gaugin loverd, het beroep van handelsbedi vermeldende, en als adres Bloemen 15 te Parijs. Deze kaart had gediend bij de vt zing van eenen afgeveerdigde, di April 1910. Men'vond nog een vers boekje met drij blaadjes waarop de gende regelen waren geschreven geven do letterlijke vertaling): Vijand van de Kerken van M. nac, eigenaar der groote magaz - La Samartaine -. te Parijs, 30Ö - joen rijk. I)cze twee vijanden, die mij gi - voet verlaten, en mij beletten te - ken en mij duizend inoeilijkhedei rokkenen, 't Is gelijk waar ik vl te Lorient, te Marseille, en ik bei - komen verschuilen in den vreero - Antwerpen. Er blijft mij slechts n aangezien mijn brood mij ontnora mij le zelfmoorden, en zoo ik voornemen ten uitvoer breng, ze deze twee bandieten mogen uwoe tenis betuigen, Fransch kousulaat, Edelinckstrai 10-12-2-4 ure. - De moordenaar had geen centiem o| M. Glaes heeft deze zaak in bande liet parket gegeven. Sinds een drietal weken 1 Roeselan niet min dan zeven spinn "ii twee weverijen in staking, wegl non kwestie. 1800 man zijn hierdoi (rollen. Zaterdag morgen waren verschillende fabrieken der stad brieven uitgehangen, meldend d algemcene lock-out zou worden roepen, zoo overal het werk niet hernomen legen 21 Januari aansla De plakbrief was geteekend door lt der voornaamste fabrikanten. Tenge vgn dezen plakbrief legden Zaterdj middag in drie fabrieken de arbeide werk stil, zoodal liet leger der sl nogmaals aangegroeid is. Angstig 1 men zich af boe dit alles zal eim Tot hiertoe was alles ruslig. Maandag morgend, ten 9 uit wijl de St-Marlinuskerk te Aarlen leeg was, maakte een dief van die genheid gebruik om de offerblokl ledigen. Een 11-jarig knaapje, het» van eenen sergeant-majoor bij 1« linie, had hem dit zien doen en, in biechtstoel verborgen, hield hij li 't oog. Toen volgde de jongen he straat, tot nabij de statie, waar hi; aan eenen policieagent aanwees. Hij aangehouden. Hel is een Fransehei leur. De kleine slimmerik werd doe onderzoeksrechter geluk gewenscht De zusters der - Voorzienigheid St André, betrouwende op.de toe hun gegeven door liet ministerie eeredienslen, volgens welks onderit gon ze zich hadden met de wet in gesteld, gingen voort met de zioki verzorgen. Zulks duurde reeds verscheidene] loen, eenige maanden geleden,' ten g ge eener klacht aan liet parket Montmédy gedaan, vervolgingen kloosterlingen van Breux werden spannen, voor, herinrichting 1 congregatie. De rechtbank, op aanvraag der bo hebbenden, verzond hen voor den Sl raad, in beroep tegen het besluit gesticht sluitende, en verleende h maanden tiid om het bewijs voo brengen dat hunne vereeniging de gastvrijheid beoogde. Het openbaar ministerie ging in bf tegen dit vonnis en ziel) steunenden bevel tot sluiting van het gestic Breux. eischte de veroordeeling vl overste en twee zusters uit hoofde herinrichting eener vereeniging. De zaak werd voor hol Hof van N gebracht, hetwelk de Zusters vrijs) I Iet openbaar ministerie is in verbre Eenige gewezen Paters Caput werden vervolgd ook wegens stiel eener congregatie. Den 5 Maart la; den werden zij vrijgesproken. Het openbaar ministerie ging in lx De tiende kamer heeft drij der paters van het vervolg ontslagen werden lof eene lichtegeldboel verWl deze laatsten waren ter zitting niet wezig.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2