"Schoonhei RAADSELPRIJSKAMP Dada Dada DITJES en DATJES. Jeruzalem en iVIalle. Feesten te Diest, JuDelfeesiitTfleTWerf Kapel -1913 Rechterlijk Kronijk. DE DENDERBODE. NIEUWJAARSGIFTEN M. RAYMOND POINCARRE, PRI ESTm jïêTenöëm ingen Zondagriisl. Allerhande nieuws. ZENUWKWALEN. Dada Xe vieux bruxelles. Steekl wet deze waarheid iu uw hoofd. HOFSTEDE ZAAILANDEN Het kamp van Beverloo. Zoo als wij reeds gemeld hebben, zullen erin het kamp van Beveploo, nabij het groot oefeningsplein, 183 nieuwe carrés of kleine kazernen gebouwd worden, in het vooruitzicht der vermeerdering van het leger. Het garnizoen van hel kamp zal op 25,000 manschappen kunnen gebracht worden. De nieuwe kazernen zullen feest spoel en badzalen, enz. begrijpen kortom, men zal trachten hel kazernleven er zoo gezond en aangenaam mogelijk te maken. Oude geschiedenis. 1798. Februari. Daar worden veele priesters opgeligt en in gevangenissen gestelt, en naer eene gevangenisse van .maenden moeten zij nog eene boete betaelen van 500 livers. Juni. Den 10* deser is in hel dorp van Assche in Hraband, brand onlstaen in den nacht waer door dat'er 18 huysen iii asschen zijn vergaen waer onder was de schoone afspanninge den Engel, eene huyvetterye en andere winkels. Juli. Den 13* deser is onse kerke (Nieuwerkerken) van wege do fransehe gesloten. Met het begin van 8bre sy.i de placaten gepublicoert lot het opligten van deJonk- heyd. te weten van 20 jaeren tot 25. October. Op 't eynde van dese maend is'er geheel het nederlaud trouble geweest ter oorsaeke van hel opligten der jongens, waerdoor veele gevechten en-ploenderingen zyn onlstaen. Op 't eynde van dese maend zyn de dry kloeken van onse kerk (Nieuwerken) af- gedaen en moeten ten coste van onse prochie naer Aelst gevoerd worden om aldaer in stukken geslaegen zynde, dry schoone kloeken de groote wegende om trent 4000 k. December. Den eersten Kersdag syn de jongens van ons prochie opgeligt te weten van de eerste classe tot 12 en syn naer Lede geleyd en van daer naer Gend. Zindelijkheid De heer Mi nister van Spoorwegen. M Vande Vyvere, is van zin, zegt men, de wachtzalen der statiën meer zindelijk te doen houden. Dat mag wel zijn ook. De meeste wachtzalen op onze spoor wegen blinken uit door hunne onzinde lijkheid. Indien men ze eens goed deed was- schen, dan verven en vernissen men zou ze lang rein kunnen houden door gelijde- lijke afwasschingen De heer Minister zal er eer van halen als hij dat plan doordrijft. M. Colfs tegen de stad Brus sel. De katholieke Volksvertegen- woordiger.M. Colfs,die tijdens de laatste kiesperiode zoo schandelijk mishandeld werd door het Carleljanhagel en sinds dien nog altijd lijdende is. spant een pro ces van ÏOO.DOO fr. in '-gen de stad Brussel. Vrouwenstem» echt De Katholieke Bond voorVrouwenstemrccht heeft aan de Kamer een verzoekschrift gezond'-n, waarin o a. gezegd wordt De ondervinding opgedaan in de 15 natiën der 3 werelddeelen welke het vrouwenstemrecht in hunne wetgeving opnamen, bevestigt klaarblijkelijk, niet alleen de valschheid der vooroordeelen des aangaande, maar ook de billijkheid van die hervorming mot haren weldadi- gen invloed op het algemeen welzijn en den vooruitgang der beschaving.Volgens de enkwesten in die landen gedaan, zien wi.i aan den cenen kant het stilaan ver dwijnen van het alcolisme, de misdaad.de onzedigheid, het pauperisme, de onwe tendheid, terwijl aan den anderen kant de zedelijkheid, het maatschappeiijk vooruitzicht, het onderwijs en den vrede veld winnen. Het geldt immers de belangen van het land en de rechten van de helft der be volking. De vrouw veriangt geen \oorrecht, zij wil enkel gelijkheid. - Wij hopen dan ook onze pogingen op korten tijd met een gunstigen uitslag te zien bekronen. - Het Belgisch Parlement heeft door hel toekennen aan de vrouwen van liet stemrecht voor de beroepsverkiezingen, hare rechten erkend, het is te hopen en te wenschen dat het op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan en in den nieu wen tekst van art. 47 der grondwet het stemrecht aan de vrouw evenals aan den man toekennen zal. Geen enkele wettelijke bepaling zou .op de toekomst van ons vaderland voor zijne stoffelijke, maar vooral voor zijne zedelijke verheffing, zulken grooten in vloed uitoefenen. - Waarom zou België dan ten achtor blijven en van de aanstaande grondwets herziening geen gebruik maken Örn zijne politieke instellingen te doen vorderen op den weg van den vooruitgang. - De tusschenkomst van M. Colaert in de bespreking heeft vooral ten doel dit ini tiatief van den Vrouwenstemrechlbond te steunen. Vergadering der Rechterzijde. De rechterzijde der Kamer vergaderde Woensdag namiddag, om 1 ure, onder voorzitterschap van M. Schollaert. M. Woeste, die een weinig te laat kwam, was bij zijne intrede het voor werp eener geestdriftige ovatie,van wege al zijne collegas, gelukkig den grooten man gansch hersteld te zien. De vergadering hield zich bezig met de bespreking die bij de heropening der Ka mer zal plaats hebben, namelijk over de legerhervorming, en het in aanmerking demen van liet voorstel tot Grondwether ziening. M. de Brocqueville verklaarde niets te moeten voegen, bij de verklaring nopens het herzieningsvoorstel, reeds aan de Kamer gedaan. De Regeering blijft zich diensvolgons tegen dit voorstel verzetten Om aan eenen algemeenen wensch vol doening te geven, heeft het Bestuur 'Ier Bedevaarten naar Jeruzalem hol itinera riurn der 45st" Bedevaart zoo geregeld, dat zij met het Eucharistie Congres van Malle samentreft, zonder nochtans van de gewoone ophoudingen, aan welke de oostsche gebeurteuissen nu een ongemeen belang geven, iets te verminderen. Vertrek van Marseille den 23 April 1913, in Malte, bijwoning aan do plech tigheden van het Congres en reis langs gansch de oostsche kust der Middelland- sclie Zee van Egypte tot Palermo en Napels, over Jaffa, Jeruzalem, Bolhlcëm, Sint-Jan, den Jordaan, dn Doode Zee. Jericho, den Carmel. Nazareth, Couslan- tinopel Athene, enz., enz. Terug te Marseille, den 5® Juni. Vraagt het volledig programma aan Eerw. P. Legrand, Halfslraat 14, Leuven. KATHO IEKE VLAAIVFCHE H OGESCHOOLUITBRE'DING De gezondheid is voor den mensch een groote schat. Dat weten zij best die hem moeten missen. Hoezeer doet het ons dan geen goed de middelen te vernemen 0111 hem aan te werven en te bewaren. Verleden Donderdag heeft de Heer Gravez ons op zeer verdienstelijke wij/.e, practische middelen aangewezen om onze kinderen in bloeiende levenskracht Ie bewaren. Het zal ons niet min goed doen dezelfde nuttige raadgevingen te vernomen in betrek met ons zei ven en AL degenen die ons lief zijn. Daarom zullen wc allen de voordracht bijwoJien die Heer Jozef Janssens Medisch student aan de Deutsche Iloogeschool, op Donderdag, 23 Januari!e 8u. 'savonds in 't Belfort zal gegeven over Eerste hulp hij vergiftiging ter gelegenheid van den 25" verjaardag van de heiligverklaring van den H. J. Berchmans. Op Zondag en Maandag, 10 en 11 Aug. a. s. zal te Diest de heuglijke heiligver klaring van den H. J. Berchmans plech tig herdacht worden. De feesten slaan onder de hooge bescherming van Zijne Eminentie Kardinaal Mercier en onder het Eerevoorzitlerschap van den Z.Eerw. Heer Deken Verstrepen en van Dr Ro- beyns. Burgemeester, Eereleden de E P. Thibaut, Provinciaal der Jesuïeten, tel wier Gezelschap de jeugdige Heilige he hoorde, enz. 's Zondags namiddags, 10 Aug zal een prachtige algemeene processie gehouden worden, waaraan ook van buiten Diest. ijverig zal worden meegewerkt De Maandag zai vooral ecu studentendag z(jn. Een fraaie godsdienstige betooging wordt belegd, doelmatige vergaderingen zullen gehouden worden een optocht en enkele passende godsdienstige vertoonin gen zullen plaats vinden. Ontelbare stu denton uit ons hooger en middelbaar onderwijs zullen er aan houden hun be minden Patroon te komen huldigen. De oproep van het comiteit wordt van alle kanten geestdriftig beantwoord. Inschrijvingslijst Graanmarkt, Molendries, enz. Naamloos gift 100 E. H. Pastoor, overste en Zusters van 't Hospitaal 100 Naamlooze gift 50 M. Gheeraerdts, Burgemeester 50 M. Max Moens 50 Mad. Ach. Eeman 50 Mad. Cam. Eeman-Callebaut 30 Mad. Van den Steen en Mej. Cl. Eeman 25 W" Ed. Eeman 20 M. A Zylmans 20 Giften van 10 fr. M. L. Loos Mad. Emile De Clerck; M. Em. Rombaut, ondernemer; M. K rel Collin: M. Jh, Haegemans; J Possemiers; M. Van de Putte-JonckhecreDe Haeck, broe ders en zusters; de familie Van der Meersche; Mad. Keppens Lenssens Giften van 5 Ir. Serafien Kieckens, Brussel- schen steenw. W# C Gyselinckx; M. P. Lie- baut Mad. Liebaut-Huysmans; M Van Lierde; Mad. Parewyck Naamlooze gift Idem M.Van Geit; Albert'De Haeck Lenssens L. Callebaut; Alfons SterckTh. Dc Ridder Jos De Smet M. Yerlaeckt Jh. Burny; Melanie Van den Eeckhout; M Stobbeleir, 4; Borreman, 3; Cath De Smet. 3 Mad. Pyck, 3, Giften van 2 fr.Jan Coen BianckaertFr. MeertJh. SchelfhoutFcrd. De SmetP Van der Stock; J. DeRaedt; M. Hams; Pelsmaeker; M De Vos Frans Van Cauter De Bruyn Prosper Van derTaelen; Rob. Schelfhout; Bael. Giften van 1 fr. Victor De Smet Van Cau- ters J. Keppens; Wauthy Alex. BuvlJos. Vinck Wc De Bruyn Jacobs; H. Kindermansj Van Heddegem; Van StichelMartin De Wolf; Vinck SteenhoutDe Cock W° De Bruyn Cam Eemans Cousyne; W° Rouck-Dc Bac ker; J, Wuytens; L. GitsDe Cooman Bocqué; Mej.Lebacq; Verhulst; Em. Spanoghe Pol, Van GeertVan der Schueren Van Frayen- hoven Mar. Van Kerckhoven Van Mulders W« Singelyn Hoebecck T. Spanoghe A. De SmetVan Malderen Mad. Meert; Mad Aerts; Mad. Degrève M Thumas M. Michiels. Verschillige giften onder een frank 82. Messteken. Lodewijk Verleyscn, van Aalst, was met Helena Franck in onmin geraakt. Op 10 November 1912 werd Helena Franck en haar broed-u- Emiel, bij het verlaten der danszaal van Leo Van Goethem, Nazarethstraat, door Verleysen aangevallen, die Emiel Franck een messieek in den rug en Helena, die haren broeder ter hulp kwam, twee messteken in den rug en in liet hoofd toebracht Verleysen, thans aangehouden, wordt verwezen tol 5 maanden en 50 fr en tol 50 fr. en tot het betalen eei.cr som van 150 fr. schadevergoeding aan de burger lijke partijeu. Logogrief. Het geheel bestaat uit 13 woorden, 16 lettergrepen en 52 letters en moei door iedereen in acht genomen worden. 34, 50, 22 38, 25, 34, 19, 40, 34, 43, 32 is een staat in Amerika 52, 43, 7, 15, 30, 22 is eene stad in Ierland 12, 2, -19 is een viervoetig dier 35, 18,42, 39 wordt gebruiktin tuinen; 17, 28, 41 51. 6. 44, 21,15, 27,is eene stad in Engeland 8, 40, 28, 43, was een groot jager 31,33. 16, 24. 20,5, 49, 10, 45, 48, 4, 11,18 waren vroeger steden. 3 9, 26, 45. 47, 13, 23. is ceno deugd 1,14, 36.37, 29 wordt veel gebruikt in den oorlog. Prijsraadsel. Mijn eerste wordt door alle vogels ge bouwd Mijn tweede is een lichaamsdeel, min een 'etter Mijn derde is de uitdrukking van een sterk karakter Mijn vierde is eene maand van 'L jaar, min een letter En mijn geheel is onvindbaar 1 2 schoone prij'zen, waarvan wij hieronder de lijst meêdeelen zullen lussehen do goede oplossers van dit Logogrief en Prijsraadsel uitgelot worden. le prijs Een koffieservies 2e pr. Een zakuurwerk 3e pr. Bierservies, bestaande uit 1 ea- raf, 6 glazen e,n schenkbord 4® pr. Een paar schoone vazen 5e pr Beeld van O. L. Vrouw 6® pr. 1 kistje van 50 fijne sigaren 7e pr. Heilige Familie, ingelijst 8e pr. Een prachtig staand fantasie- kalender 9° pr. Ecu vulpen 10' pr. Een pak Chocol 'de lle pr. 1 kistje van 25 fijne sigaren lle pr. Een prachtig boekdeel Iwein van Aalst. De loting zal plaats hebben in ons Bureel, 31, Korte Zoutstraat. te Aalst, den Donderdag 30 Januari, om 11 ure 's morgends, waaraan de geabouneer len kunnen deelnemen. In ons nummer van Zondag 2 Februari, zal de uilslag afgekondigd worden, en in hetzelfde nummer geven wij liet Prijs raadsel voor de maand Februari. Oin te kunnen deelnemen aan onzen jaarlijkschen Raadselprijskamp,moet men drie voorwaarden vervullen 1° Goabonneerd zijn aan De Dender- bode 2" De abonnementsprijs voor 1913 be taalt hebben 3° De oplossing schriftelijk insturen' vóór Dijnsdag 28 Januari Wij maken aan onze Lezers b- kend, dat wij, buiten dezen Raadsel prijskamp, iedere maand een raadsel mededeelen, met vier prijzen,met telkens een zakuur- icerk of een wekker als eerste prijs. Dus te samen 56 prijzen. Wjj berichten onze geëerde Lezers dat Prijsraadsels en Logogriefen enz. door hen ingezonden, ook zullen opgenomen worden, onder onze goedkeuring. «J» voor den PAUS Aalst. Weduwe ter cere \an de II. Fa milie, voor de gei ezing barer dochter als het haae zalig is. 5.00 fr. Voor de christene vrede in ons huisgezin. 3.00 fr. Denderbode, Aalst. 5.00 Ir. Joris Van de Pulle, id. 5.00 fr. is Vrijdag te Versailles bij tweede stem ming President der Fransehe Republiek verkozen met 483 stemmen. BURGERLIJK EERETEEKEN. De lieer En. SCHEFRLINCK-REDANT, Gemeente secretaris van Haeltcrl komt bij Koninklijk Besluit vereerd le worden met liet burgerlijk Eerekruis van eerste klas. voor meer dan 35 jaren dienst als gewezen Ouderposl-onlvanger,Gemeente en! vanger en thans als Gemeentesecre taris d-zer gemeente. Onze beste geluk wenschen BlSD"M van Gfnt. Zijne Hoogweer- diglieid do Bisschop heeft benoemd Onderpastoor te Meldort. d.m E. H, Verslraetcn, id te Seheldowindeke te Scheldewindeke, den E. H. Pypers, lec- raar in de Normaalschool te St. Niklaas. Van 's middags tot middernacht, ecnige dienstdoende Apotheek, op Zondag 19 Januari 1913, M. Bonuer, Bisschopstr. Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. AALST. M. Van Hoorebeke was per rijwiel naar Brussel gereden en had zijn velo in den gang Van de woning van een fotograaf, Noordlaan. alleen laten staan. Toen hij korts daarna zijn rijwiel wilde terug nemen, bestaligde hij dal. deze verdwenen was. Aankomst der Winter nieuwig heden voor man en vrouwklt ede ren, bijzondere keus voor paletots en pardessus, bij VAN DEN BERGH - JOLRET, Korte Zout straat, 41, Aalst. WICHELEN. Een bloedig drama waarin den drank wederom eene groote rol speel, had Zondag nacht, alhier plaats. De \>9jarige Eduard Do Nul, lamhverk- inan, was Zondag avond iu gezelschap van P< trus Gillis, bijgenaamd Petrus Van Leni'e, 33 jaar oud. Beiden waren min of meer bedronken, vielen van op denos op don ezel en brach ten ten slotte elkander verwijtselen toe. Eduard De Nul v. rweet zijnen legeu- slrever in Frankrijk gestraft le zijn geweest om eenen werkgezel messteken te hebben toegebracht. Andere personen kwamen lussehen en twist werd bijge- legd. Maandag morgend rond 3 ure, begon de twist opnieuw in de herberg van iin pons en bij '1 verlaten dor herberg werden •zij op straat handgemeen De Nul nam de vlucht, achtervolgd 'dom* Gillis en werd ingehaald. Eensklaps hoorde men Gillis om hulp roepen, waar op cenige personen toesnelden en Gillis badend in zijn bloed vonden liggen. Het slachtoffer was <ie helft zijner keel over sneden. Naar zijne woning overgebracht bestaligde men ook dat hij drie messteken in den rug had bekomen, een der longen was getroffen. De geneesheer Savoir, burgemeester van Wichelen ontboden, diende Gillis de noodigo zoigen toe. De veldwachter, in afwachting van liet parket van Dendermonde, dat spoedig verwittig 1 werd, stelde een onderzoek in. De Nul werd ten zijnent ondervraagd; deze was ook door eenen messteek boven het rechteroog alsook op het hoofd dwars door den schedel getroffen. Zijn toestand z- owel als deze van Gillis boezemt veel onrust in. Het parket van Dendermonde is ter plaats geweest. De twee slachtoffers zijn gehuwd en vader van familie. Men vreest Gillis zijne wonden niet zal overleven. Geruststellingen voor de arme vrouwen. Mevr. Bouillol, de vrouw van een aan nemer te Chateau euf-sur-Cher Cher, Frankrijk,), leed sedert langen tijd aan bloedarmoede en zenuwstoringen. Laat ons eens nagaan wat de Pink Pillen heb ben gedaan voor deze zieke, die uitgeput was en aan wie andere geneesmiddelen zelfs geen verlichting hadden kunnen brengen. t Sedert langen tijd, schrijft zij ons, was ik bloedarm, en mijn ziekte werd nog verergerd door zenuwstoringen Ik was angstig bij bet minste geluid en schrikte op wanneer iemand in een aan grenzend vertrek plotseling het woord lol mij rich lle Des nachts was ik bang zonder reden, mijn keel kneep dicht, mijn ademhaling werd hijgend en mijn hart klopte lot barstens toe. Ik had zeer dikwijls pijnen aan het hart alsof er zich iets scheurde en ook had ik somwijlen meer uitgestrekte pijnen die gingen van de linkerzijde van de schouderplaat naar buik. Dikwijls had ik een gevoel van koude, vooral op het oogenblik dat ik bed ging. Mijn hoofd was vermoeid door de zenuwpjjnen en schele hoofd pijnen, en daaibij verminderden mijne krachten doordat ik bijna niet al en des nachts niet rustle. Ik heb heel wat ver sterkende middelen geuomen en leefre gelen gevolgd, toch was mijn to< stand niet liet minst verbeterd integendeel, hij verergerde zelfs. Toen heb ik besloten de Pink Pillen te nemen die mij van die zenuwziekte verlost hebben ön dit wel zi er snel en zoor zeker. Ik heb een goede eetlust, ik ondervond geen enkel onge mak meer en werk nu als iedereen. Ik voeg hieraan toe dat mijn zoon, door een te snellen grooi verzwakt, ook van de Pink Pillen he. ft gebruik gemaakt en dat bij snel hersteld is Hoevele vrouwen lijden zooals Mevr. Bouillot geleden heeft. Gezond tot nu toe, hebben zij spoedig haar levenskracht een soort van stilstand zien ondergaan en de voeding van haar zenuwstelsel ver vallen. De ziekteverschijnselen die zij ondervinden, jagen haar liangst aan en brengen haar geheel en al van streek. Wij moeten haar gerust stellen, want hun geval is niet erstig en kan uitstekend genezen worden door de behandeling met de Pink Pillen, die een krachtige werking heeft op de wederbeleving van het bloed en van liet zenuwstelsel. Een weinig rust en de behandeling met de Pink Pillen zijn voldoende om de zenuwkwalen te doen verdwijnen. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in liet depot Apotheek Derneville, 66, Waterlooiaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos Fr. 17,50 de zes doo- zen, franco Depot le Aalst. Apotheek Callebaut, 3olermerkt. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° t». De maatschappij De Vriendinnen der Kantnijverheid zal binnen een paar weken eene tentoonstelling inrichten in liet - Hotel de Ja Posle, Kouter le Gent. Men zal er eene verzameling kanten kun nen bewonderen, eenig in de wereld, en die de eigendom is van een klooster,waar dames van het komiteil hare opvoeding genoten en door wier tusschenkomst het uitlcenen der verzameling verkregen werd. De tentoonstelling zal gepaard gaan met eene conierencie, waarin liet doel der nieuwe maatschappij zal uiteen gezet worden. Inden gij hoest, indien gij bevangen zijt, indien gij moeilijk spuwt, indien uwe nachten slecht zijn, neemt do sma kelijke Borslpastillen Walliéry 011 ge zuil dadelijk genezen zijn. 1 fr. de doos. Hel 11 jarig knaapje, Jozef Delan- noy, Cliaumoulelstraat ie Schaarbeek, zich naar Neder ovor-Heembeek b ge vend, viel iu eenen hoop slijk dat uil de Willebroeksche vaart werd gehaald. Hij zakte er in lot aan den hals en ging er in verdwijnen, doch werd gered door Al Jan Hameliuck, overste van den dienst der sleepbooien, bygestaau door werk- e?-- lieden. He' jongentje, half bevrozen, werd ter plaats verzorgd en vervolgens naar zijne woning overgebracht. De Rugpijn Hel rbumatiek - De pijnen der rhumalieklijders verwek ken zich vooral bij het veranderen der luchtgesteldheid Zij zijn veroorzaakt door het urine zuur dal de nieren (gew. lenden) niet meer afdrijven. Aan de dooven en verplaatsende pijnen kan plotselings eene scherpe krisis met dikwijls doodelijke in wikkelingen volgen. Indien de nieren in hunne werking niet opgehitst onderstennd en verstrekt worden, niet bekwaam regelmatig het urinezuur af le voeivn, roesten tie ge wrichten zich meer en meer. De vingeren worden knobbelig en de handen misvor- 111011 zich. Beroert door tie 'pijn, onbeweegbaar kreupel sleept den rhumatieklijder zich langzaam naar eenen zeer gevaarlijken toestand. Van af de verschijning de eerste pijnen in den rug, tie gewrichten, zijn de Foster Pillen voor de Nieren Aalst Apotheek De Valkeneer, 15, Esplanadcplaals) gansch aangeduid. Door hunne versterkende wer king op de nieren laten zij aan «Ie orga nen toe een krachtdadig werk te leveren en lid stelsel voortdurend en regelmatig van het urinezuur te verlossen. Hun ge bruik legt zich bi.i de rhumalieklijders op van af de geringste pynon. In alle apotheken (3,50 fr do doos, 6 doozen voor 19 fr. 1 of vrachtvrij per pos'' - Algemeen depot Voor België Eng'tdsche Apotheek Ch. Delacre. 64, Coudenberg, Brus sel Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doel 11 terugbeta len als hel liierne venstaande merk niet draagt. 3 Het parket van Brugge is te Stad- liille, afgestapt voor een eig geval. Den Zaterdag voor nieuwjaar hielp de vrouw van Henri Lacbens, een gazelverkooper, haren man te Clemkerke de ronde doen, toen zij, dicht de statie door een schot in liet aangezicht getroffen werd de vrouw moest huiswaarts gebracht-worden. Zij was gedurende verscheidene dagen bedle gerig en een onderzoek werd door de gendarmen ingesteld. Twee jagers van Brussel waren dien dag in dien omtrek en door een hunner werd het schot gelost. Eene verzekeringsmaatschappij legen de jaclitongevallcn bood Laebens eene som geld, docli de man aanvaardde niet. In dien men lol geene oplossing komt zal er een rechterlijk geding ingespannen worden. Sedert.cenige dagen is de vrouw zeer gesteld in het hoofd,alhoewel de wonden genezen zijn. De geneeshe-'r vreest dat de ongelukkige, die slechts eon 30tal jaren telt, niet moer zal genezn. - Albert Delaure, geboren te Doornik in 1883, wonende te Brussel, verbrijzelde Dinsdag voormiddag eene spiegelruit in eene hei-berg der Terre-Neuveslraat. Daarna vluchtte hij naar den zotder. gevolgd door den agent Labare, welke erg werd geslagen evenals zijn kollega Lou wage die was komen loegeloopen 0111 den woestaard te helpen aanhouden Bei den werden aan de handen gekwetst. Delaure bedreigde hen zelfs met eenen smishamer. Ondertusschen kwam nog hulp opda gen. Na eene nieuwe worsteling met den agent Geeraarl kon de woestaard, die bedronken was, naar liet policiebureel gesleurd worden. Aldaar kreeg hij eensklaps eenen aan val van dronkemanswaanzin en sloeg liet hoofd tegen den muur en alle meube len zoodat men hem moest stevig vast houden om hem te beletten zich den kop te verbrijzelen. Naar het hospitaal overgebracht kreeg hi.i aldaar nog een hevigere krisis dan de eerste. Delaure is in liet gasthuis ter behande ling gebleven. I11 de nieuwe Sint Pholianuskerk le Luik, is het hoogaltaar een kunstwerk in hou! en koper, met beeldhouwwerk versierd, voorover gevallen, terwijl een werkman hel tabernakel opende, om het inwendige aan een paar bezoekers te laten zien. Eene dame werd zwaar en eene andere minder gekwetst. Ook de werkman heeft eene wonde aan het hoofd. Hel altaar is in splinters BURGERLIJKE STAND DL.R STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 10) gj Vrouwelijk 11) Huwelijken Z. De Vos, bed. mot M. Cartuyvels, z.b. R. Van der M'ürscli, lacetbew. met C. Cuppens, tw. F. Meert, vellenbew. mot R, Van de Wiele, tw. J. De Broeder, Iw. met C. Trocli, fabriekw. E. Van do Made, tw. met M Do Petier, tw. F. Dem-ts, bed. met J. Bouié, kleerm. P. Roosen, meubelm. met O. Ongena, z.b. - F. Huyens, dagl. met C. Moyersoon, br. Overlydens M Redant, vr. Do Troyer, z.b. 53 j. Twijnderstr. S. C"ppens, vr. Verbecke, z. b. 70 j. Groenstr. - M. Coppens, we Podcvyn, boven. 77 j, Bergesir. M. Modaerts, vr. Smekons, z. b. 30 j. Ouden Denderm. stw -— C. Spams, vr. Collin, z. b. 71 j. Si-Vincentiusstr. C. Dieriokx, wc Curnolis, z. b. 73 j Gasthuisstr. 6 kinderen onder do 7 jaren. Ilai niprifzeti. Aalst. Zaterdag 18 Jan. 1912 Aardappelen de 100 k. 5.00 a 7,00 Boter per 3 kdo 9,55 a 9,99 Roomboter per kilo 3,18 a 0.00 Eiers de 25 2,75 a 0 00 Ajuin de 100 kilo 4,uO a 0.00 Viggeiien per koppel 70,00 a 80,00 BOTERMERKT. Hed.-n Zaterdag werden 167 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1340 kgr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 16 Jan. Men kwo- teert Aalst beschikbare 105,a 106, - M-luit-April 106, a 107,50. Poperinghe beschikbare 91,a 92,Maart-April 91.— a 92,50 de 100 Uil.Markt kalm. Het stuk 0.75 Werkdadighcid zonder veerpa legen zomersproe- en en huid aandoeningen :ener (nssche gelaav- 0.75 IN EEN NACHT. Allerfijnst ei ,De doos 2.50 gelaalblijvend:oi ''De 1/2 doos 1.50 li'k vpor elkc toileiiaifel. TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST le verkrijgen lei Apotheken De Valkem-er, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro- gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Pour succéd'-r au Groupe du Bonheur, la vue cii ématograpliiqin» qui obtint tant de succès la semaine dermère, il fallait qiielque chose de plus merveilleux encore, aussi la direction du Vieux Bruxelles a-t i-llr- clioisi cette fois THEODORA d'ap-ès le célèbre d' ame de Victorien Sar- dou, film d'art en trois parties, avec accom pagnement du grand orchestre. Parmi les nouveaux numéros de chant citons pirticu- lièrcment MM. Beaugnies et Delannoy. E11 plus, vues comiques, scientifiques, do cumentaires et tout es les actualitèsjau jour le jour musique classique, grandes orgues etc. Encore une fois, rappelons que le curieux étaolissement de la rue de Malines est ouvert a partir de 2 V2 heures de l'api és- midi et qu'il convient surtout aux families Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eenen moused aan don anderen en is gevaarlijk en zelfs doodelyk voor kin deren en ouderlingen Daarom moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de cenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de ëiroop Ui-pralei e. Dit is e311 wetenschappelijk produkt dat door de Doktors zelf genomen werd. Prijs Fi(A\iti:.\ in alle Apot heken, namenlijk te Aalsty by Valkeneer en Callebaut. OPENBARE VERKOOPING van eeno TE MOORSEL, WAVER. Do NotarisjPAUL EEMAN. te Moorsel. zal met gewin van palmslag en gelagen openbaar verkoopen Eene behuisde Hofst-'de met schuur, stal, »uin en aankleven, gelegen te Moor sel, Waver, gekad istreord sektie C num mer 644c, met eene grooito van 5 aren 40 centiaren. Bewomd door den verkooper Ch. Louis Verhoeven. ZITDAGEN Instel Maandag 3 Februari Verblijf Maand ig 17 Februari om 2 uren namiddag, ter herberg In de Reisduif bij Gustaaf De Block, tc Moor sel Waver. VENDITIF op 17 Februari 1913, om 8 1/2 ure voorin'ddag ter voormelde hof stede van alle de meubelairo voorwerpen, landbouwers ilera, hooi, strooi, vruchten, varken, trekhond, enz. zicli aldaar bevinr dende. Gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING te 1IERDERSEM, De Notaris Paul EEMAN .te Moorsel, zal, ten verzo' ko van die bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop Een perceel Land, gelegen te Herdersem, Denderland, gekend by kadister sectie A, deel van nummer 237b, groot ongeveer 7 aren 76 centiaren palende oost Felix De Wolf, zuid den steenweg, west de W® Frans Vinck en noord Louis Do Leeuw als gebruiker. Gebruikt door de heeren Severicn De Koninck en Alfons Aerts. Tweede koop Een perceel Land, gele gen te Herdersem, Rundersveld, gekend bij kadaster sektie B, deel van nummer 195b, met e. 110 grootte van 7 aren 70 centi aren, palende oost Petrus De Meersman, zuid de Weduwe De Block, West en noord den voetweg. Gebruikt door den heer Petrus Mocns. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Herdersem, Guldstraat, gekend by ka daster sektie B, nummer 447a, met eene grootte vau 16 aren, palende oost en zuid Felix'Dp Wolf, west Benoit Boel en noord Jan Buyle. Gebruikt door de lieeren Jacobus Calle baut en Constant De Wolf. Boomprys 20 frank. ZITDAGEN Instel, Manslag 10 p bnlarj ,913 Verblyt, Maandag 24 telkens uil) 2 uien namiddag te.- herberg gehouden duur M. Ju,nines Punliet, te Her- dei Sem, Buschaaut. GELD to bekomen m.ts bezet ten aan- tuure van genoemden notaris EEMAN. 1913

De Denderbode | 1913 | | pagina 2