Een en ander. Rechterluk K'onjjk. NIEUWJAARSGIFTEN Allerhande nieuws. BERICHT. SI 41) AAI ST POLITIEVERORDENINGEN Vastenavonddagen. Oude wouden der bcenen en velzieklen dan nu veroordeeld moest worden om nog een vol jaar te wachten. De ambtenaar antwoordde lachend, dat er van een vol jaar geen sprake was, als zij wilde, kon hij haar reeds in Januari in den echt verbinden. Wat in Januari 1913 gilde het jonge meisje Onmogelijk en ook de bruidegom beaamde dat ten volle. Ook in de provinciën hadden overal massa's echtverbin'enissen plaats. Als nu door de vrees van 1913 maar geen overijlde huwelijken zijn gesloten. Want dan zou 1913 eerst recht be wijzen een ongeluksjaar te zijn. Werklieden. Welk goed heeft de alcool reeds voortgebracht voor do werkende klas Geen Heeft hij al oenig welzijn gebracht in uwe huisgezinnen, eenige ware vreugde aan uwen haard Nooit Heeft hij uwen moed gesterkt, uwe werkkracht vermeerderd, uw versland gescherpt Nog minder! Wat heeft hij dan gedaan Hij heeft velen van u ten onder ge bracht hij heeft het geluk van velen vernietigd hij heeft zijnen afzichtelijke stempel op kleine onschuldige wezens, op ongelukkige kinderen gedrukt en hij heeft de schraapzuchtige horde der open bare vergiftigers rijk gemaakt. En gij gaal voo-t dien verder felij- hen alcool te drinken it In het land van het algemeen stemrecht. Op de 227 068 rekruten, verleden jaar in Frankrijk onder de wa pens geroepen,waren er 50 8'H},;tzij22 1/2 t. h. zoo weinig geleerd, dat ze de les sen der regimentschool moesten volgen om terug behoorlijk te leeren lezen en schrijven. Daarop waren er 7 859, t zij 3,44 t. h. die geen A uit een B kenden. En nochtans, in Frankrijk bestaat de schooldwang 1 Een bestuur van godsdienstha ters. In het budjet van de provincie Henegouw voor het jaar 1912 vindt men onder andere 48.000 frank studiebeurzen voor de leerlingen der wereldlijke en antigodsdienstige leergangen der provin ciale normaalscholen 20.000 frank toe lagen aan het atheneum van het Center, bestuurd door gekende vrijmetselaars 35 000 fr. voor de schoolsoep van de leer lingen van de wereldlijke scholen, in 't geheel dus 103.000 frank uitgedeeld op de provinciale fondsen en zonder toe zicht, om zoo te zeggen, aan - nichtjes en kozijntjes De arme jongelingen, die verlangen de leergangen der Normaal scholen te volgen van den Slaat of van de talrijke collegies, die het onderwijs geven in de provincie, de kinderen, •vicn de ouders, die lat recht daartoe denken te hebben, een christelijk onder wijs willen aanschaffen, zijn dus allen buitengesloten bij het vordeelen der pro vinciale toelagen, betaald met de pro vinciale - belastingen, die de katholieken nog meer dan de aui klcrikalen treffen. Kan men iets onrechtveerdiger uitden ken Doch de mannen die de toelagen uitdeelen, bekreunen er zich weinig over. Zij vinden het beter hunne tegenstrevers te beleed igen. VRIJHEID. Hij die doen kan wat hij wil. Kan den naam van vrij niet drag-n Hij is vrij, wiens streven hel is, Steeds het goede na te jagen. Nagalm der Titanic -ramp. Men meldt uit New-York, dat de schade loosstellingen, gevergd door de personen die, tijdens de ramp van 16 April fami lieleden verloren, en van de White Star Fine geëischl, tot een totaal van 27,337,025 fr. beloopen De aanzienlijk ste vraag is deze van Mevr. Harris, weduwe van den New-Yorkschen im- pressario, die 5 millioen fr. eischt voor den dood van haar man, Mevr. Jacques Futrelle, de weduwe van den roman schrijver, vraagt anderhalf millioen mevr. Francis D. Millet, weduwe van den Amerikaanschen kunstenaar, een half millioen. De erfgenamen van verscheidene ande re millioenairs, bij de ramp omgeko men, vragen niet de minste schadeloos stelling. Zonderling avontuur van een socialistische schepen-volksverte genwoordiger Citoyen Pépin is volksvertegenwoordiger en tevens sche- pene d d. burgemeester van Paturages. Zijne dochter, meerderjarig zijnde, wilde trouwen met een jongen schilder en, daar papa Pépin zich daar tegen ver zette, trok het koppel naar Engeland, liet zich daar door een clergyman inden echt verbinden, liet het door den Belgi schen consul legaliseeren en keerden naar het vaderland terug. Ten gemeentehuize van Paturages moest nu door de beambte van den bur gelijken stand 't huwelijk ingesch even worden. Maar schepene Pcpin weigerde even als papa Pépin. En wat meer is, hij verbood het ook aan den gemeentesecretaris. En de advokaat van het jonge paar en de vrederechter en de procureur des konings hadden schoon hem te zeggen dat de wet het wilde, de koppige sche pene weigerde vlakaf, zoodat e ndelijk de rechtbank van Bergen aan de zaak een einde stelde, door hem en eveneens den secretaris te veroordeelen tot. gehoor zaamheid aan de wet, plus 200 fr. boete. Tot de werkende klas. De hoer Ansoole heeft tijdens de rodevoering welke hij Donderdag en Vrijdag in de Kamer heeft uitgesproken, gezegd dat hij fier is tot de werkende klas te he- hooren. Te behooren De heer Anseele is uit de werkende klas gesproten, dat is waardat hij veel werk aflegt, dat is ook waar. we beken nen het gaarne. Maar dat hij tot de klas behoort welke met 3, 4 of 5 fr. daags moot voortdoen en in de ooiren kijken van den baas, dat is niet zoo Er zijn er m- nigen, die gezel Anseele voor burgers - uitscheldt, die ook tot de werkende klas zouden willen behooren als er 15 tot 20 duizend fr. per jaar mee te verdienen is, gelijk bij M. Anseele. Fondsenblad. Voor de schrijnwerkers In November laatstleden is het hout drie frank per kubiek meter opgeslagen voor de batters en twee voor de balkplanken. In de Beurs te Brussel is medegedeeld dat door dr bijzonderste houthandelaars der hoofdstad een nieuwe opslag aange kondigd is van 3 frank per kubieke meter voor de batters en de balkplanken. Er wordt bijgevoegd dat binnen kort de pryzen nog zullen opgaan. Voor het vrouwenstemrecht. Bij gelegenheid van de heropening der Kamers van Volksvertegenwoordigers en Senaat, hebben verschillende bonden voor vrouwenstemrecht dezen eene petitie toegestuurd. Dit gedacht uitgaande van den Katholieken Bond voor Vrouwen stemrecht, aangesloten bij Lo Femi nisme chrétin de Belgique werd bijge treden door den Belgischen Bond voor Vrouwenstemrecht, de Maatschappij tot lotsverbetering der vrouw, de Belgische Vereeniging voor het stemrecht en de Vereeniging der Gentsche vrouwen. Of vrouwenstemrecht waarlijk oen recht is, of alleen eene maatschappelijke functie, daarover spreken zij zich niet uit, alleen meenen zij dat in elk geval de bevoegdheid tot stemmen haar dient toegekend, en in het eene als in het an dere geval bij de aanstaande herziening onzer grondwet. Weze het stemrecht alleen maar eene inaatschappelijkefunclie aan de meest bevoegde voorbehouden of weze het de uitspraak vaneen natuurrecht, eigen aan elk volwassen welke niet door misdaad of eerloosheid is uitgesloten, niets berecht igd het bevoordeeligen van het eene geslacht tegenover het andere en het recht tot stemmen alleen den man voor te houden. De ondergeteekenden beroepen zich op het princiep van het moderne recht naar hetwelk niemand verplicht is iasten te dragen waarmede hij ze|f of z ;n afge vaardigde in de Kamers niet instemde. Zij verwijzen ook naar de ondervinding door de 15 natiën waar de vrouw slem bevoegd is,opgedaan; daar immers lever de het vrouwenstemrechl de beste uiosla- gen op verschillende gebieden, namelijk, op gebied van zedelijkheid, matigheid, onderwijs,sociale voorzienigheid en vnor- behoedenden bijstand. Bloedig gevecht te Ressegem. De gebroeders Lievin-Edgard en Constant Vermassen van Ressegem, hadden op 29 Januari 1912. in een-- herberg der ge meente, twist met Theofiel Geerts en René De Naer. Bij het verlaten der herberg vielen de gebroeders Vermassen Geerts aan;Lievin Vermassen, gewapend met een mes, bracht het slachtoffer vier messteken toe en zijn broeder Constant, sloeg op den gekwetste met zijne vuist zoo hard hij maar kon. Door de boetstraffelijke rechtbank werden Lievin Vermassen verwezen lot 10 maanden gevang en 100 fr. boel met onmiddelijkeaanhoudingen Constant tol 2 maand en 50 frank voorwaardelijk voor 5 jaar. De twee belichten hadden beroep inge slagen het Hof heeft de straf bekrach tigd. voor den PAUS Vierde lijst Opbrengst der vorige lijst 633,00 Mr en Mme Achille Eeman 511,00 Mad. W' Daniël Van Assche fr. 10^00 M. A. Van Assche-Coppens - 10,00 Mejuffer Jeannette Haegeman 10^00 Te samen 713,00 IIA EL 1 ER r. Zondag 2 Februari aanst. solemneelc Begankenis in de kerk van Haellert van de II. Aldegonde, bij- zondore patronosse tegen den kanker. Hoest. Verkoudheid of Valling zie annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. AALST. GestolenIn eene lier- berg omtrent de viggenmarkt, kwam eenen persoon b nnen oin twee viggens te betalen. Hij had zes briefjes van 20 fr. eensklaps kwam eene vrouw in de her berg en riep dal de man haar geld had gestolen. Zij greep drie briefjes en liep er mede weg. SMETLEDE. Botsing lusschen jacht wachters. Op de wijk «Klaarte-, lusschen Cherscamp en Smetlede, waren de jacht wachters Huylebroeck en Wynant op ronde en ontmoetten wildstroopers met een lichtbak. De jachtwachters verscholen zich ach ter eencn mesthoop, doch do wildstroo pers haddon hen gezien en deze vuurden hunne wapens af, waarop de jachtwach ters terugschoten. De gendarmerie van Oordegem ver wittigd, deed onderzoek en Zaterdag werd den 27-jarige Urbain Bettein.boom- kweeker, aangehouden en zijn geweer aangeslagen. Zondag raorgend werd een tweede verdachte aangehouden, Victor Rombaut, 24 jaar,zager inzijne woning werd een geweer en kardoezen ontdekt die aangeslagen zijn. Beide aangehoudenen werden naar Dendermonde gebracht, waar zij Maan dag door den heer onderzoeksrechter Geerinckx worden onderhoord. De jachtwachters verklaren stellig de twee betichten erkend te hebben. Het parket van Dendermonde is Maan dag namiddag om 3 ure te Cherscamp Wolfgat afgestapt en heeft ter plaats een onderzoek gedaan. Voor uwe Eerste Communie- kleederen bij J. Van den Bergh- Jouret, Aalst, daar vindt gij altijd een rijke keus in alle prijzen ERPE. - Eenige snaken die Zaterdag van de teekenschool te Aalst kwamen, kregen onder weg twist. De 13jarige A. Guns en Jules De Bock, 14 jaar. bei den woonachtig wijk Hoonegcm, werden handgemeen. De eerste trok zijn mes en bracht De Bock eenen steek toe in de rechterzijde, dwars door zijne kleederen. De knaap, die te bed ligt., werd door dokter Daelman verzorgd. MEIRE. Het slachtoffer Baeyens ligt stervend. Het parket van Oudenaarde is Zaterdag morgend om 9 ure te Bam- brugge bij Baeyens afgestapt en van daar bij Delaye te Burst. De drie daders, die nog zeer jong zijn, doch als gevaar lijk* kerels gekend zijn, blijven aange houden, dnar nog andere feiten hun ten laste worden gelegd. Maandag morgend verscheen Camie! Meuleman en de gebroeders Van der Meerscli voor de raadskamer, alwaar hun mandaat opnieuw werd bekrachtigd. De toestand van Baeyens is nog altijd dezelfde wat Delaye aangaat deze is aan de beterhand. Zaterdag is het parket van Audenaarde nogmaals te Burst afgestapt. Het Huis C. Praet De Witte, ia langs de overzijde der Lange Zoulslraat dichter bij de Groole Markt, in n° 6. SCHOONAARDE. Zaterdag was Jan Leys bezig met dorschen, toen Petrus Roef, Petrus Van Dyck en Fr. Van Lip- pevelde, allen jongeling van een 20tal jaren, op hem riepen. Deze iets kwaads vermoedende, nam een riek mede; weldra ontstond er t wist welke in een gevecht, ontaarde. Leys wilde met zijnen riek steken, docli werd ontwapend door de drie aanvallers en sloegen den riek op hem aan stukkoii. Verscheidene ••volverschoten v. orden ook gelost. Leys j.* 1,. dJegerig t gevolge tier bekomene won ten. l>0 gendarmerie is ter plaats een onderzoek komen doen. Zij die aan hoofdpijnen onder worpen zijn (draait)issen, zwaarte, sche le hoofdpijnen, bloedopdrangon enz.i moeten gebruik maken der slijm verdrij vende Pil Wallhéry, indien zij willen verzekerd zijn van in weinigen tijd gene zen te zijn. VLIERZEI-E. - Op de wi jk SL'ijmeerscli heeft eene vrouw aan het gerecht- ver klaard dat haren man gepoogd heeft haar te verhangen Niemand kan dat ge tuigen. De man is Zaterdag in voorloo- pige hechtenis genomen. DENDERMONDE Sedert eenigon tijd had het bestuur der stedelijke viscli - mijn vermoedens dat men uit de manden, welke 's morgends van de statie gebracht werden, visch stool. Ook werd er sedert verschillige dagen gewaakt Vrijdag morgend was de voerman op nieuw naar de mijn gekomen en had er eenige manden visch gelost. Toen bij vertrok kantelde eene ledige mand, di- nog op den wagen stond om en er viel eene groote hoeveelheid (voor ongever 20 fr.) visch uit. De toozichteis dei- mijn ondervroegen den voerman, zekere L. die eenen uitleg gaf welke niet heel wel aan te nemen is. II -1 onderzoek wordt voortgezet. Vrijdag avond, rond 6 ure, was de genaamde Karei Roman, bijgenaamd -de Vossen Tot-, in de Nachtegaalstraat, in liet magazijn van M. Pieter fiorus, kunstschilder, gedrongen, mei het inzicht er de eene of andere schilderij te stelen, toen hij betrapt werd en de vlucht moest nemen. De kerel die verscheidene malen voor oneerlijke daden veroordeeld werd, zal met moeder Justitia af te rekenen hebben Men denkt dat Roman mede plichtigen heeft. Felix Claus, bijgenaamd Sclieele Feiix die te Wcttercn op liet einde dei- Hek kerst raat, Arthur Rasschaert, zonder do minste reden eenen verraderlijken messteek in volle borst toebracht en de vlucht had genomen, werd Vrijdag dooi de gendarmen van Pecq gezien eh ach tervolgd en kon door de brigade gendar men van Celles eis Molenbaix,bij Doornik worden aangehouden. I)e kerel die nog eene gevangenisstraf van 7 maanden uil te boeten heef!, werd naar Dendernionde overgebracht. Twee dames welke te Brussel in de Stassartstraat, eene verkoopszaal bezoch ten, zagen daar iets aardigs gebeuren. Een man die daar heen en weer w an- delde vergezeld door eenen knaap van een 15tal jaren oud, nam op een g. geven oogenblik eene schilderij van den wand en overhandigde ze aan den kleinen jon gen, die ze onder den arm nam en er mee vertrok. Daarna ging de man op zijn gemak heen. De dames verwittigden den bediende en liep onverwijld achter den jongen met de schilderij cn kon liera aan de Naam- sche poort inhalen. Op het politiebureel maakte de gast zonder eenige tegenstribbeling zijn naam en woonst en zijn ouders bekend, Boen- daalschen steenweg. Hij verklaarde dat de man die hij ver gezelde, zijnen oom was, een genaamde O., wonende te Etterbeek. Gansch dagen dwong deze zijn neefje,hem op zijne wan delingen door de magazijnen te vergezel len en gedwongen voerde de jongen ge dwee alles uit wat hem werd opgelegd De voorbeeldige oom is tot hiertoe naar zijne woonst niet wedergekeerd Men zoekt hem op. Eene moord werd Dinsdag morgend rond 3 ure gepleegd te St-Gillis-Brussel, in een koffiehuis van den boulevard Jamar. Een persoon kwam binnen en loste twee revolverschoten op eene der diensters, Emm D., 26 jaar oud. De dood was oogenblikkelijk. De moordenaar is een koffiehuisbe- diende, Alb. V. H.. Hij had juist het ge vang verlaten waar hij eene straf had uitgedaan voor slagen en wonden aan het zelfde meisje, zijne gewezen vriendin, toegebracht. De policie der 2e wijk té Antwerpen heeft eene gansche bende ontdekt die zich met den handel in blanke slavinnen bezighield. De leden zijn voor het meerendeel Oos tenrijkers, Russen en Montenegrijnen. Eene Hollandsche vrouw was de bevoor- raadster. De slachtoffers, meest van Belgische herkomst werden naar Buenos Ayres gezonden. In de briefwisseling duidde men ze aan als colis -. De bende had haar middenpunt in een huis dor St-Ja- cobstraat. Heel de briefwisseling werd aangeslagen, maar de plichtigen konden nog niet aangehouden worden. Eene zonderlinge zaak wordt te Antwoipen onderzocht. Twee officiers van het leger drukten aan een politie officier hunne verwondering uit dat er verschillige personen soldalcnkapolten, zelfs splinternieuwe droegen. Uit een eerste onderzoek bleek dadelijk dateenöOtal personen bij het uitoefenen van hunnen dienst, kapotten droegen, die uit het leger moestmi voorkomen. Ondervraagd, he woerden die lieden ze gekocht te hebben bij opkoopers te Bor gerhoul en te Antwerpen, zelfs op de jaarmarkt Ie Ooien, voor 8 tot 15 fr. Waarom alzoo geen kapot koopen aan dien prijs, vroegen zij zich af, in plaats van 60 fr. uit te geven voor eenen over jas De krijgsauditor is over die aardige zaak ingelicht Men wil de hei-komst vau die soldaten ka potten kennén er zouden niet minder dan 160 aan den man ge bracht zijn. M. Goedertier, onderzoeksrechter, heeft Maandag in bijzijn van officieren een 30 tal bedienden onderhoord. Niet alleen de bedienden dier maat schappij zijn in het bezit' van soldaten- kapolten, maar ook bedienden oener administratie en sommige nachtwakers. De kapotten komen van de artillerie en van de genie Uit een waggon in de Zuidstatie te Antwerpen, werd een koffertje, bevat tende voor 11000 frank juweelen, aan het adres van don heer W., van Londen gestolen, alsook twee balen kleerstof, gestuurd uil Diiren, Duilschland, en be stemd voor de firma Leax St-Ives Fischer en C,e van Londen, voor eene waarde van 2400 fr. M. Lauwers, gehuwd, wonende te Leest-bij-Mecheien, kuischte Zondag na- raiddag zijn geladen geweer', plaatste het daarna op de schouw en ging heen Zijn 8jai'ig zoontje, niet wetende dat het wapen geladen was, mikte naar zijn 12jarig zustertje. Een schot knalde en het meisje, in volle horst getroffen, zeeg dood neder. Een ongeluk dat erge gevolgen had kunnen hebben, gebeurde op den Maas te Luik. Een boot van den Lloyd Beige, kwam den stroom afgevaren dichtbij de Boog brug. Pieter Vanden Brouck, oud 23 jaren, van Temsche, stond aan liet roer. Aan den derden boog der brug raakte de ka lden van den boot het gewelf en werd ten deele weggerukt. Door den schok was het roer ontredderd en de boot begon zonder stuur t-drijven. Een der vaten naphte waarmede de boot geladen was rolde in het water Een ander val viel op Vanden Brouck, die, gelukkiglijk niet erg gekwetst werd aan de linkerknie en bil. Een sleper die stroomopwaarts vaarde, kwam Ie vergeefs den boot ter hulp, die op eenen pijler bolste. Eindelijk gelukten schippers er in het afdrijvend schip vast te meeren. Vanden Brouck werd naar het Beiersch hospitaal overgebracht, welk gesticht hij na verzorging kon verlaten De stoffe lijke schade mag op 3,000 fr geraamd worden. Zondag avond is het 9jarig dochter- ken van S. V. D. Driessche, van Dickel- venne, het slachtoffer geweest van eeu vreeselijk ongeluk. Twee kleine meisjes waren aan het malen van rapen, toen eensklaps de rechter mouw van de kleine Anna gegrepen werd door een der groole messen de molen draaide voort en den arm werd letterlijk doormalen. Dokter De Burghgrave van Scheldewindeke in allerhaast onLboden diende het slachtoffer «de noodige zorgen toe. De 15jarige Jozef Goppens, van Zeevergem, was Zaterdag namiddag, rond 3 ure, met zijne hondenkar naar den molen van Alfons Sonneville, wijk Dries, te Zwijnaarde gekomen,om een zak meel. De knaap bij het verlaten van den molen, ging in verkeerde richting en werd door eene wiek getroffen. De onge lukkige werd den schedel gebroken. Ooggetuigen snelden toe en brachten hel slachtoffer bij den molenaar waar dokter Cremer, gezien den ergen toestand van den knaap, alvorens hem naar het gast huis te doen overbrengen, den eerw.heer onderpastoor De Smet ontbood, die hem do II. Olie toediende. Het slachtoffer is om 11 ure 's nachts in het gasthuis over leden. zonder tot het bewustzijn terug gekeerd te zijn. Zondag namiddag, werd in eene overstroomde weide liet lijk gevonden van Nestor Vliege 45 jaar oud, herbergier en landbouwer, wonende Korlrijkstraat te Wevelgein, die Zaterdag morgend on 4 ure zijne woning verlaten had om een bezoek aan zijne familie te Marke tr brengen,aan wie hij het inzicht te kenner gaf aan zijn loven een einde te stellen. Iiij laat eene weduwe en vier kinderen achter. De geneesheer Delbaere heeft d< noodige vav stelling gedaan. Alle Dondeidagen en Vrydagen bezon dore groote keus van vele soorten verscliei ZEE VISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Viscli waren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst-van eenieder hezonderlijk aan de achtbare ingezetenci die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondim I011, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Benig huis der stad sedert 25 jaren ii do Öostendsche Vissoherijen gevestigd. Visschurm Lange Zoutstraat, 38, Aals! I .••veraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON Nr 44. OP DB De Gemeenteraad, Gezien do Wet van 1(5 en 21 Augusti !7?' art. 3 en art, 78 van de Gemeentewet en de li staande. Art. 1. Het is toegelaten langs de straten de. Slad verkleed en gemaskerd zich te ver'.oouen di Zondags, 's Maandags en 's Dijnsdags der Vasté I avonddagen, alsook den opvolgenden Zondags tv kens tot 's middernachts. Art. 2. Het is verboden aan de gemaskerden te dragen, vuurroeren, pistolen, sabels, degeoi, stokken, blazen, spruiten, poeder of zomelzakkei of elk ander wapen of getuig waardoor zij iemao: kunnen hinderen of hezeeren vermommingen K gebruiken die de zeden of de godsdienstige over tuigingen zouden krenken militaire of geestelijk! kleederen aan te trekken, gesprekken te houden, liederen te zingen of druksels uit te deelen dewelkt iemands eer of de goede zeden zouden kunnen kwet sen Anderen aan te randen of tergen, verzet ii de buizen binnen te dringen Art. 3. Het is" insgelijks 'verboden de gemw- kerden te tergen, te beleedigen of te mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar het aan gezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil maken Geen confetti mogen goworpei worden in de openbare gestichten of lokalen tn zij na de toestemming bekomen te hebben van it ouders of van degenen aan wien waakzaamhei! dezer gestichten toevertrouwd zijn De confetti mo gen laDgs den openharen weg niet opgeraapt wordei Art 5. Alle gemaskerde ol verkleede persooi zal op hel eerste verzoek van eenen politiebediendi dezen moeten vergezellen naar het politiehureel on zich aldaar ie laten kennen en de inlichtingen u geven die hem zullen gevraagd worden. Ari. 6. Het is uitdrukkelijk verboden aat eenieder zedenschendtnde of ontuchtige liederen te zingen. Art. 7. De overtreders van de huidige veror deningen zullen aangehouden en geleid worden naai het Burgerlijk Arresthuis alwaar ten hunnen op zichte zulke maatregelen zullen genomen wordei als het behooren zal onder voorbehoud van alle rechterlijke vervolgingen zoowel tegen hem als tegen de ouders of personen wettelijk verantwoor delijk. krachtens de bestaande politiewetten eo reglementen. Art 8. De overtredingen aan het tegenwoordig politiereglement zullen gestraft worden met de straffen van enkele politie aangeduid door het straf wetboek. Art. 9. De aftochtsklok zal op de Vastenavond- dagen nietgeluid worden Art. 10. De commissarissen en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering, en het tegen woordig reglement zal algekondigd worden op ii« gewone wijze der bekendmakingen. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad in zittingd van 20 Januari 1908. De Burgemeester. M. L. Gheeraerdts. De Burgemeester der stad Aalst, verwittigt bei publiek dat bet verkleeden en maskeren slechts toegelaten is op Dijusdag 4 Februari aanstaande tot middernacht. De politie is gelast met de strenge uitvoering op dien dag van het reglement op hel openhouden van herbergen; de politicstraffen zul len kunnen treffen do personen die na één uur 's morgends van den volgenden dag zich bevinden in byizen waar men drank schenl Aelst, den 24 Januari 1913. De Burgemeester, M. L. Ghberaerdts. Genezing tloir de eigenaardige behandeling v-n Doctor CL VAN VOSSEL, te Wieze bij Aalst. Talrijke getuigenissen sedert 20 jaar uit Aalst en omliggende. SPREEKUREN dagelijks na de aan komst der Postkoets. Verzorging ook ten huize.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2