NIEUWJAARSGIFTEN Rechterlijk Kronijk. STAD van AALST. Allerhande nieuws. BERICHT. Openbare Verkooping HUIS, HOFSTEDE EN LANI ZAAILANDEN HOFSTEDE De grondwetsherziening in Ne derland Hel voorstel tot grondwets herziening, door de Nedcrlandsclieregee- ring in de Tweede Kamer neergelegd, verleent, het stemrecht aan al de huis vaders, 25 jaar oud, en aan de personen, met de huisvaders gelijk gesteld. De regeering weigert het zuiver algemeen stemrecht en het s'emrecht voor de vrou wen in te voeren. De evenredige ver tegenwoordiging zal mogelijk zijn. De vergoeding der afgeveerdigden wordt van 2 000 op 3.000 guldens gebracht, met eene som voor reiskosten en recht op pensioen. De jaarlijksche begiftiging aan de koningin wordt bepaald op 800.000 gul dens, en 100 000 guldens voor het onder houd der paleizen. De regeering stolt voor gelijke toelagen te verleenen aan de openbare en vrije scholen. Voor de vrijheid der begrafenis sen. MM. Borboux, Woeste, Hoyois en Wauwermans, hebben in de Kamer een wetsvoorstel neergelegd, waarbij aan de katholieken do vrijheid verzekerd wordteen kruis op de lijkwagens en de baarkleeden te plaatsen, in de gemeenten waar hun dit recht ontzegd wordt. 't Geronk der tandwielen. Men kan dit onverdraaglijk geluid wegnemen op de volgende wijze Op een der wielen van de verbinding der tandwielen maakt men langs eiken kant een blad tin vast, de opening afslui tende tusschen de kroon en de naaf. Men vult dan deze ruimte op met houtzage- lingen die de trillingen openen, waardoor het geronk geheel wordt weggenomen. Overigens, dikwijls ligt hel gebrek ook wel aan het slecht een treeren der piguons of eene nalatigheid bij het opstellen der tand wielkoppel ingen Onzijdige scholen Een gemeen teonderwijzer te Seraing heeft van het ministerie bevel ontvangen alle socialis tische propaganda te staken, zooniet zal hem eene strenge tuchtstraf toegepast worden. - Le Peuple protesteert daar tegen en vraagl of de onderwijzers aldus mogen gemuilband worden. Het rood orgaan stelt de vraag ver keerd. Het zou moeten vragen of het vooreen gemeenteonderwijzer, die met het geld van alle belastingschuldigen be taald wordt, past politieke propaganda le maken, en nog wel op zulke wijze dat men hem van hoogerhand moet in too rnen. En dan biijft nog de vraag, wolk ver trouwen de ouders mogen stellen in de zoogezegd onzijdige se,holen, waar zulke onderwijzers de jeugd moeten vormen Aigemeeoe werkstaking Men heeft opgemerkt dat de socialistische Kamerleden zich bijzonder gelalen heb ben getoond toen Vrijdag de ïnaanmor- kingneming van hun voorstel tot Grond- welherziening verworpen was. Er zijn raenschen die daaruit opmaken dat zij het zoo liefst hadden. Wat ervan zij, een socialistisch Kamer lid heeft tot een katholiek gezegd Weel ge wel dal wij, daar het meest last mede aan gedaan worden. Inderdaad wij worden voortgeslooten door anderen, die ons gaarne zouden Wfgstampen om in onze plaats te ko men..." Het kan best gebeuren dat de meeste socialistische kopstukken niets beters vragen dan rust te lateu waar rust is. Maar daar zijn anderen die ook gaarne eens hunne beenen onder tafél zouden steken en deze meenen dat zij, om er te komen, harder en harder moeten roepen. Dat is toch het middel, met hetwelk de huidige leiders er gekomen zijn 1 Rechtstreeksche gemeenschap met den Congo, door den draad- loozen Telegraaf Een toestel van draadloozen telegraaf is in het park te Laken opgericht. Hetzelfde zal in Boma bewerkstelligd worden, zoodat Belgiè welhaast in rechtstreeksche verbinding zal zijn met den Kongo. Dil zal een groot gemak en ook eene merkelijke besparing daarstollen. Nu im mers moet men Fransche en Engelsche kabels gebruiken, wat zeer kostelijk valt Mot den draadloozen lelegranf zal de prijs der berichten van 50 tot 80 ver minderen. De afstand tusschen Laken en Rome is 0,300 kilometers, en do weg die door de elektrische golvingen moet afgelegd wor den, loopt bijna uitsluitend over het vasteland. Dit vermeerdert de moeilyk- heden, doch men gelooft vast, dat, gezien de laatste wetenschappelijke uitvindin gen en verbeteringen, de toestellen zeer voldoende zullen werken. In afwachting dat de rechtstreeksche gemeenschap er kome, zal er eene ver binding tot stand gebracht worden, met twee tusschengeplaatste posten te Tan giers en te Dakkar. België zal dan weldra aan het hoofd der natiën slaan voor wat betreft de draadlooze telegrafie op grooten afstand. Een bekentenis In de Kamer zitting van Dinsdag laatst, bij de bespre king over de ondervraging van M. Devèze over de maatregelen, tegen som mige officieren genomen, heeft M. Furne- mont zich de volgende bekentenis laten ontsnappen, die men niet genoeg kan verspreiden, om de doeleinden der Loge le ontmaskeren. Het zijn de Loges die in Portugal de republiek hebben gemaakt en ik hoop wol dat onze officieren genoeg hart in 'i 't lijf zullen hebben,omhen ook daartoe do hand le leenen in België. En dan houden de vrijmetselaars nog staande, dat er geen instelling ter wereld is, die zich minder met politiek inlaat als de Loge Het voorbeeld aanhalen van Portugal, waar de Loge het koningsdom uitroeide, eerst door koningsmoord en vervolgens door het verjagen van den koning, en daarbij nog de officieren aanzetten om dit voorbeeld te volgen, zou men uit drukkelijker bewijzen kunnen, dat het plicht voor elke regeering is, lidmaat schap der vrijmetselarij aan de officieren vooral ten strengste te verbieden Staatsfinanciën. De rekenkamer heeft verslag uitgebracht over 's lands geldelijkcn toestand gedurende het be- sluurjaar 1910. De rekening van 1910 werd als volgt bepaald gesloten voor een gewonen dienst Ontvangsten fr. 682.487.132 Uitgaven 672.954.146 Overschot. 9.532.986 Dus sluit de rekening onder een katho liek bestuur met een overschot van 9 12 millioen. Noemt eens een enkel jaar, onder het vroeger liberaal bestuur, dat de rekening der gewone diensten, meioverschot sloot. Noemt eens een enkele stad, door liberalen of kartelmannen bestuurd, waar de gewone inkomsten meer bedra gen dan ile gewone uitgaven. De stemrechtvrouwen in Enge land. Een erge aanslag werd door stemreclitvrouwen te Dundée gepleegd. Een postbode had de brievenbussen ge lid.t, en in het middenburcel aangeko men, ledigde hij den ransel op eene tafel, toen eensklaps eene ontploffing plaats had. Al de brieven schoten in brand. Vier bedienden die trachten het vuur te blus- schen, bekwamen erge brandwonden en de kleederen van den briefdrager zelf werden gansch beschadigd. Onder de brieven vond men verschil- lige omslagen, glazen buisjes bevattende met ontplofbare stoffen .alsook met vloei baar fosfoor Zij droegen het adres - Den Weled. Heer H. H. Asquith Recht voor de vrouwen - Te Newcaslle-on Tyne werd in eene brievenbus een pak calcium carbuur ge vonden en veld blaadjes papier met het opschrift - Votes for Women Vrouwen loopen rond in de straten met bellekens in de handen en den strijd kreet der stemrechtvrouwen roepende. Hoe het komt dat alles opslaat. In bijna aile landen, stelt men vast dat er ni i t kolen worden uitgemijnd De heer Rendu heeft daaromtrent eene studie gemaakt voor wat Frankrijk betreft. Zijne overtuiging is dat de maatschap pelijke wetten daar voor veel in lusscben zijn. Daar men langsom dieper moet gaan om kolen le bereiken, zegt hij, worden de kosten van uilmijnen ook grooter. Van den anderen kant heeft de maat schappelijke wetgeving in Frankrijk,niet alleen eene verhooging van kosten mede gebracht maar ook eene vermindering van voortbrengst. De loonen zijn gestegen, de voort brengst is gedaald. In 1898 was de gemiddelde voort brengst per dag en per werkman 1020 kilos in 1902 nog 858 kilos, en in 1910 maar 915 kilos meer. Dus in 12 jaren lijds met een tiende verminderd. In denzelfden tijd stegen de loonen ge middeld van 6,05 lot 7,50, dus met 25 per cent. En wie moet dat betalen, zult ge vragen Natuurlijk iedereen, gij. ik, alleman. En ge betaalt dat niet alleen in de kolen die gij zeiven verbrandt in uw huis. Maar de smid moet ook de kolen duur der betalen hij moet dus zijne, klanten meer doen betalen. De boer die eten kookt voor zijne heesten om ze te vetten, moet meer bela- len, hij moet dus opslaan. De fabrieken van lijnwaad, katoen, wol, enz. moeten hunne kolen duurder betalen dus ze moeten hunne voort brengsels opslaan. En aangezien de werklieden dier fa brieken, meer moeten betalen voor hunne kolen moeten ze meer loon hebben de fabrikant moet ze meer geven en moet dan ook meer vragen, enz. En zoo komt het dat alles opslaat voor den PAUS Zesde lyst. Opbrengst der vorige lijsten 1015 Derde Orde van den H. Franciscus, (sectie der mannen), Aalst, fr. 40 Naamloos, Aalst, 4 Te samen fr. 1059 CORR. RECHTBANK VAN GENT. Geheime stokerij te Gent. Pau lina Andenaert, van Wachtebeke en haar zoon, Romaan Van Maldegem, voort vluchtig. krijgen, voor het uithalen eener geheime stokerij te Gent, Sint Lievens straat, elk een jaar gevangenis en 10,600 fr. boet. Do onmiddelijke aanhouding van den zoon wordt bevolen de vrouw was en blijft opgesloten. Openbare Zitting van den Ge meenteraad, op morgen Donderdag 13 Februari om 8 uren 's avonds ten Stadhuize. DAGORDE Gomeentebegrooting 1913. Schouwburg van Aalst. Koninklijk Zang-, Tooneel- en Letter kundig Gezelschap - 'T Land van Riem.- 4e Pbachtvektoonixg, Zondag 23 Februari, te 5 uur 's avonds. EEN NIEUW LEVEN, bekroond Tooneelspel in 3 bedrijven, door Hubert Melis. (Meer dan 300 op voeringen in Vlaanderen en Nederland. Een Schat van eene Vrouw, blijspel met zang in 1 bedrijf, door H.-J. Van Peene. Prijzen der plaatsen als naar gewoonte. Kaarten te verkrijgen en voor te be houden van af Zondag. 16 Februari te 9 ure voormiddag, in 't Lokaal 't Land van Riem Groote Markt Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. AALST. Aanranding. Mejuffer Maria BisdorfF, wonende Begijnhof, werd Zaterdag avond, rond 6 ure, in de Bra bantstraat, dooi1 eenon persoon aange rand en haar handtasehje uit de hand gerukt, waarin negen zilveren paternos ters en 10 fr. in geld stak, alles ter waarde van 175 fr. De bandiet die op de vlucht sloeg, werd door twee voorbij gangers achtervolgd enopdeGheeraerdts- laan aangehouden. Het is zekeren Alfons Wouters, 22 jaar oud, wonende Wind- molenstraat hij had het kabasje reeds in den ouden Dender geworpen, liet is tot hiertoe nog niel teruggevonden. WELLE. Sedert geruimen lijd wer den in de gemeenten Welle en Dender leeuw talrijke diefstallen gepleegd ten nadeele van hel beheer van spoorwegen, zonder dat men erin gelukte, de hand op de kwaaddoeners te kunnen leggen. Nu op 2 Januari laatstleden werd een per soon op heeterdaad betrapt. Deze had niet minder dan 250 kilos ijzer gestolen. Men bracht hem bij den heer burgemees ter der gemeente Welle, alwaar hij ver klaarde Edraond Van Vaerenberg te heeten, wonende te Aalst-Mijlbeek.Daarop liet men hem gaan. i Het parket van Audenaarde stelde oei, onderzoek in, waaruit bleek dat de kerel een valschen naam had opgegeven niet tegenstaande dit stelde onze stedelijke policie een onderzoek in en gelukte erin, den persoon te ontdekken deze bekende ook nog andere diefstallen welke door personen va: Denderleeuw en Welle gepleegd waren. Hij heeft ook de namen doen kennen, het .s eiJi 17jarige vodden koopman onzer stad. De adjnnkt com missaris Van Nuffel heeft prows verhaal opgemaakt tegen den verheeler en ver volgens de dieven aan het parket k-nbaar gemaaktook is de gestolen waar aan geslagen. Voor uwe Eerste Communie- kleederen bij J. Van den Bergh Jouret, Aalst, daar vindt gij altijd een rijke keus in alle prijzen. De kamer van inbeschuldigingstel ling der rechtbank van Gent heeft het mandaat van aanhouding bekrachtigd afgeleverd legen Jan- Blondeel, oud 51 j. metser le Vlierzele, beschuldigd van moordpoging gepleegd op zijne vrouw Theresia Meulenaere, 48 jaar oud. De echtgenooten Blondeel leefden in oneenigheid. De man beschuldigt zijne vrouw zich aan don drank over te leve ren terwijl de vrouw beweert dat haar n an zijne plichten te buiten gaat en haar het noodige geld onthoudt om het huis houden te doen. Dezer dagen ontstond oen nieuwe twist tusschen de echtgenooten. Zij waren reeds te bed. De man ontstak in woede, sprong uit het bed, greep het oorkussen, en duwde het op het hoofd zijner vrouw, om haar te doen stikken. Hij zette zich neer op het oorkussen, waaronder het hoofd der vrouw zich be vond, om de verstikking te verhaasten. Ziende dat hij daar niet in gelukte, nam hij eene koQrd, die hij met medehulp van zijnen zoon, rond den hals der vrouw deed. Deze kon gelukkig om hulp schreeu wen de andere kinderen snelden too en verlosten haar uit de handen van haren echtgenoot. Hot Huis C. Praet De Witte, i» langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. De politie van Brussel heeft einde lijk de bami kunnen leggen op vier per sonen, die valsche munt verspreidden twee mannen en twee vrouwen. Allon zijn uit Parijs herkomstig. Te St-Joost-ten-Noode heeft eene 65 jarige gebrekkelijke vrouw, door te dicht bij het vuur te naderen, hare klee deren vlam doen vatten. Geburen snelden toe, doch zij was reeds vreeselyk ver brand. Zij lijdt verschrikkelijk. De dok ters van het gasthuis zeggen dat er hoop op genezing bestaat. De jonge Maria Van Parijs van Sinl-Jans-Molenbeek, die zekeren Devil gevolgd was, welke haar naar Antralio zou voeren, maar op weg van Antwer pen daarheen, te Napels werd aangehou den, is Maandag bij hare ouders terugge keerd Hare moeder, die door don Belgi schen consul van Napels verwittigd was, wachtte haar af aan de stalie. Dev 1 zal, zoodra de uitlevcringspleegvonnen ver vuld zijn, naar België worden gebracht. Geabonneerden. Herinnert U dat een doos Borstpastillen Walthéry altijd voldoende is om den veroudersten en pijnelijksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. Een fabrikant van Gont kwam in automobiel door de gemeente Grammone gereden. Een jongen van 10 jaar, die over de baan wilde gaan, werd omvorre geworpen en gedood. Een der inwoners van Pitlliem. Karei Claus, oud-kleermaker, zal weldra zijn 100C jaar hereiken hij is geboren te Pitlhem den 20 Juli 1813. Gedurende 80 jaren was hij kerkbe diende. en lange jaren grafmaker op het kerkhof, voornamelijk in dejaron 1845 en 1846, toen ten gevolge der aardappel- plaag, een schrikkelijke hongersnood de Vlaamsche streken teisterde. De eerbiedwaardige ouderling geniet nog eene goede gezondheid en gaat dage lijks naar de kerk bij goed weder trekt hij somwijlen te voet naar Thielt, om zijnen broeder Gustje te bezoeken, die daar in het gesticht zijne tafel koopt., evenals de gebroeders Rykaert, allen ge wezen kleermakers van Pitlhem, die te zamen bijna 360 jaar tellen. Moge God den braven ouderling nog vele jaren in leven houden, tot voldoe ning zijner kinderen, evenals van geheel de Pitthemsche bevolking. Te Antwerpen in de Victor Driesen- straat, li. 29, wonen de echtgenooten Van de Winckel Zij hebben in dienst een meisje van 19 jaar, Josephine Robyn Zondag morgend was deze laatste opge staan en bezig met den gang op te kui- sehen toen zij eensklaps door 2 mannen werd overvallen. Een der kerels nam het meisje bij de keel en wierp haar ten gronde, en toen zij daar lag, goot inmiddels, de andere den inhoud van een fleschje in haren mond. Zy verloor het bewustzijn en de aanvallers drongen in de benedonplaat- sen. waar zij alles doorzochten. Inlussclien nochtans kwam Jozeffne Robyn lot haarzMve en snelde den trap op naar de kamer barer meesters. Aldaar gekomen viel zij weder bewusteloos voor het bed, terwijl mad. Van de Winckel, die alleen thuis was, vermoedende dat er iets moest gebeurd zijn, het bovenvenster opentrok en om hulp riep. Een agent kwam toegesneld, doch loen men beneden de plaatsen doorzocht wa- de schelmen niet meer te zien. Een bijgeroepen dokter verzorgde de meid, die het bewustzijn had terugge kregen, doch niet spreken kon De ge neesheer beslatigde dat hot meisje eene groote hoeveelheid chloroform had ge dronken, haar door de inbrekers inden mond gegoten. Het meisje lijdt geweldige inwendige pijnen, haar mond is ook gansch ver brand haar toestand in hel algemeen is bedenkelijk, i Gisteren voormiddag was men op I het koopwarenpark Ie Ni echel en een I zwaar madden aan 't lossen, bestemd voor de fainiek Roestenburg, loeu dit machieu omkantelde met hel ongelukkig gevolg dat een werkmau, J. B. Defeyo, woonachtig Sleulelstrnat, op eene afgrij selijke wijze aan de armen en beenen werd gekwetst. Hel slachtoffer ontving spoedig de beste zorgen van den heer Teugels, geneesheer, waarna hij naar de kliniek der Brusselpoort werd overge bracht Men vreest voor zijn leven. Naar Brusselsche bladen verhalen, zou te Oostende een schrikkelijke moord gepleegd zijn. Zekeie X., zou eenen kameraad, Van Moorebeke gcheelen, aan eenen boom gebonden en in koelen bloede met kara- bijnschoten gedood hebben. Do moordenaar zou zijn slachtoffer naar het bosch gelokt hebben' onder voor wendsel samen Le gaan wildslroopun. De plichlige,die aangehouden werd, loochent; maar de policie bezit de onwe-Tlegbaarsle bewijzen van zijne plicutigheid. Te Tilleur, in do Oude Kerkstraat, wonende eclugenoolen X..., die in ge stadige oneenigheid leven. Vrijdag voor middag was M X.. naar eene begraving gegaan en kwam zeer laat thuis om te noenmalen. Daar zijne echtgenoote hem opmerkin gen maakte, sloeg hij haar in het aange zicht. Alsdan ging hij zonder eten naar bed. Twee uren nadien ging Mevr. X... haren man wekken. Deze, woedend in zijnen slaap gestoord te worden, nam een revolver en mikte op zijne vrouw. Mad X.., echter sloeg haren man op den arm, zoodat het wapen viel. De vrouw nam belopen vuurde drie malen op haren echtgenoot die meL verb-ij/.el- den schedel op het bed nederstortle. De vrouw gaf zich gevangen. -- Edin. Sixte en Frai cois Soliy, van Charleroi, die elkaar een doodelijken haat toedroegen, raakten in liet achter huis dat zij samen bewoonden, aan het veehten. Sohy, die gebrekkelijk is,bracht zijnen vijand eenen messteek in de bil en twee in den rug Loe. De vrouw van Sixte die haren man ter hulp kwam, kreeg ook een steek in den schouder De toestand van Sixte is gevaarlijk, daar de long ge troffen is. De plichtige is aangehouden. In hot bedelaarsgesticht le Merxplas worden de opgeslotenen aan verscheidene werken gebezigd, waarheen zij onder toezicht van bewakers geleid worden. Reeds menigmaal is het gebeurd dat sommigen erin gelukten le ontvluchten. Dit was nu weder hel geval. Een bewaker, Max Vandenberghe van Antwerpen, leidde na het afgedaan werk, een groep opgeslotenen terug naar het gesticht toen, op eene zekere plaats in eene nogal duistere dre**f gekomen, er een tiental op de vlucht gingen. De bewaker loste een schot met zijnen revolver om de vluchtelingen tot staan te brengen, doch toen hij de tweede maal wilde schieten, ging het wapen niet af Een andure bewaker, zekere Van Reeth, afkomstig van St-Nikolaas was onder- tusschen komen aangeloopen en kreeg eensklaps van den revolver zijns makker die op 'l onverwacht nu afging, ennei kogel dwars door het lichaam. De longen werden doorboord, zooda do toestand van het slachtoffer zeer lie denkelijk is. HOPMARKT ANTWERPEN. 11 Febr. Men kwo teert Aalst beschikbare Febr.-Maart aai 99,50 a 100 .April Mei 100 a 102,5 Poperiiighe beschikb Febr.-Maar 87,50 a 90,00, Maart-April 91,00 a 92,Oi de 100 kil. - Markt kalm. Alle Donderdagen en Vrijdagen bezon dere groote keus van vele soorten versche ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel my aan de gunst van eeniedei bezonderlyk aan de achtbare ingezetene die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma Ion, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig buis der stad sedert 25 jaren do Oostendsche Visscheryen gevestigd. Visscherij Lange Zoutstraat, 38, Aals Loveraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON Nr 44. Studie van den notaris EEMAN te Moorse! op MAANDAG 17 MAART 1913 om 2 ure namiddag, ter herberg van dam Wc Van den Bergh te Moorsel, Dorp, vao Een perceel land te Wieze, gekadastreei sektio B, nummers 718, 719 en 720, gnx 14 aren 30 cent. Gebruikt door Jan Putti man te Wieze. OPENBARE VERKOOPING van te AALST. De Notaris Paul EEMAN te Moone! zal mot gewin van palmslag en gelage opcnbaarlijk verkoope» Stad Aalst. 1. Een woonhuis dienende voor winke naby de Houtmarkt, boek der Brabani straat en Van Langen hovestraat, gekadai troerd sectie A, nummer 1600a, groot centiaren Bewoond zonder termyn door M. Cami De Backer. 2. Eene bebouwde hofstede met aanh« righeden in Mijlbeke aan de Beekstraa! gekadastreerd sectie F, nummers 291i 293b en 566a, groot 24 aren 40 contiarei Gebruikt door M. Frans Van Langei hove. Boomprijs, 200 fr. ?•- perceel land, geschikt va i-juwgrond, in Mylbeke aan de Moorss baan, gekadastreerd sectie E nummers S" en 238, groot 50 aren 30 centiaren. Gebruikt door M. Petrus Schoekaert. ZITDAGEN Instel Dinsdag 25 Februari Verblijf Dinsdag 11 Maart telkens om 2 ure namiddag ter berber De Groerpoortgehouden door Para W® Wellekons te Aa'st, Geeraardsberj schestraat, 46. GELD te bekomen ter studie van vo« noemden Notaris EEMAN. OPENBARE VERKOOPING van te HERDERSEM. De Notaris Paul EEMAN te Moorse! zal, ten verzoeke van diewihet behoort, mi gewin van palmslag en gelagen, openbaar lijk vorkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop Een perceel Land, gelege te Herdersem, Denderland, gekend t; kadaster sectie A, deel van/_nummer 237i groot ongeveer 7 aren 76 centiaren palend oost Felix De Wolf, zuid den steenweg west de W® Frans Vinck en noord Louii De Leeuw als gebruiker. Gebruikt door de lieeren Severien h Koninck en Alfons Aerts. Tweede koop Een perceel Land, gele gen te Herdersem, Rundersveld, geken: bij kadaster sektie B, deel van nummer 195b, met ome grootte van 7 aren 70 cent: aren, palende oost Petrus De Meorsmar. zuid de Weduwe De Block, west en noord den voetweg. Gebruikt door den heer Petrus Moons. Derde koop Een perceel Land, gelege: te Herdersem, Guldstraat, gekend bij ka daster sektie B, nummer 447a, met eew grootte van 16 aren, palende oost en zuid Felix De Wolf, west Benoit Boel en noord Jan Buyie. Gebruikt door de boeren Jacobus Galle- baut en Constant I)e Wolf. Boomprijs 20 frank. ZITDAGEN Instel, Maandag 10 Verblgf, Maandag 24 f«'"uarl telkens om 2 uren namiddag ter herberg gehouden door M. Joannes Ponnet, to Her dersem, Boschkant. GELD te bekomen mits bezet ten kao' toore van genoemden notaris EEMAN. OPENBARE VERKOOPING van eeno TE MOORSEL, WAVER. Do Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hof' stede met schuur, stal, tuin en aankleven, gelegen te Moorsel, Waver, gekadastreord

De Denderbode | 1913 | | pagina 2