"Schoonheid Dada —Dado —Dada De algemeene werk staking besloten. Huisvaders Ül TJUS cn DA TJI S. - - - Ons Prijsraadsel. NIEUWJAARSGIFTEN Rechterlijk Kronijk. Allerhande nieuws. fllen zegt er zooveel goeds van. Zondag-rust. Wij Verzekeren ZAAILANDEN Openbare Verkooping Woensdag morgend, om 10 1/2 ure, had in het Maison dn Peuple te Brus sel de vergadering plaats der 300 afge vaardigden van het land, het Komiteit der Algemeene Werkstaking voor het Algemeen Stemrecht vormend. De zitting was voorgezeten door den heer Troclct, volksvertegenwoordiger voor Luik. De socialistische volksvertegenwoor digers en senators woonden de vergade- ring l.ij, I)e afgevaardigden der streek van Char leroi drongen aan op hol onmiddellijk in staking gaan de werklieden worden ongeduldig, verklaarden zij. Eene langdurige bespreking ontstond daarna bij een andere groep, die de sta king op 31 Maart wilde zien bepalen, maar men deed opmerken dat de Kamer dan in verlof zal zijn. Daarna werd ten slotte, na gedachten- wisseling hot volgend besluit genomen Het nationaal komiteit voor Al gemeen stemrecht en Algemeene werkstaking, vergaderd op 12 Fe bruari 1913. bevestigt zijne alge- heele overeenstemming met de socialistische Kamergroep. dewel ke tijdens de bespreking der her ziening, al deed wat mogelijk was om eene overeenkomst te bewer ken Bestatigt dat de onverzoenlijke houding der regeering en der rech terzijde de Algemeene onvermijde lijk werkstaking maakt Noodigt de werkende klas uit de laatste voorbereidselen der werk staking te benaarstigen en al de noodige maatregelen te nemen voorafgaande verwittiging, enz. om den 14 April eerstkomende, alle werk stil te leggen De groep van Charleroi bleef bij zijn gedacht, en onthield zich Eene proklamatie zal in gansch het land uitgeplakt worden. Met heL oog op deze werkstaking wor den al de socialistische syndikaten van het arrondissement Brussel samen geroe pen Maandag toekomende 0111 te bosiissen over de maatregelen die dienen genomen te worden. De staking zal dus uitbreken daags vóór de heropening der Kamer, 11a hel Paasehvcrlof. Indien in Bohemen aan liet volk eene nieuwe wet opgelegd werd, waardoor de Tjecken naar 't leger moesten en daar bevolen werden in eene taal di<- de hunne nii-t was, dan zouden de Tjecksche huis- •'.eggen Mijn zoon gaat NIET naar 't leger,zoolang hij gedrild en bevolen zal worden in een andere taal dan de zijne. Als één man zouden de Tjccken op slaan, om zich tegen eene wet te verzet ten, die hel natuurrecht krenkt, en zij zouden gelijk hebben. Wat gaat gij doen, Vlaamscho Huis vaders, die binnenkort al uwe zonen naai 't leger zult zien oplrekken Gaat gij rustig laten begaan, ofwel eischen dat er Vlaamsche en Waal sche regimenten moeten komen. Laat u niet wijsmaken dat zulks eene onmogelijkheid is. Wat in een ander land gebeuren kan, is hier ook uitvoerbaar: In Zwitserland hebben de DRIE landsta len gelijke rechten in liet leger en be staan er Fransche, Duitsche en Ilaliaan- sche regimeuten. Vlaamsche Huisvaders Geen lafheid meer, uw recht is heilig. Vergt van uwe Volksvertegenwoordigers dat uwe kinderen in het leger behandeld worden zooals bij u in den huiskring. Vlaamsche werklieden, boeren en bur gers, laat uwe zonen in het leger niet meer kleinceren,"bespotten en vervolgen omdat zij Vlamingen zijn en eischt uw recht tegen wie ook. Vlaamsche en Waalsche regi menten willen wij, of anders niets. Het Verbond der Vlaamsche Maatschap pijen van Antwerpen. De - Moniteur - deelt do verge lijkende label meê van de opbrengsten der uitbating van Staatsspoorwegen, posterijen, telefonen en zeevaart gedu rende de maand 1911 en 1192 IJZEREN WE( jEN. Augusli 1912 fr. 30.457.362,90 ld. 1911 28.452.737,87 Meer in 1912 fr. 2.004.625,03 POST. Augusti 1912 fr. 3.538.802,43 ld. 1911 3.272.752,60 Meer in 1912 fr. 260.139,83 TELEGRAFEN. Augusti 1912 fr. 600.646.01 ld. 1911 595.100.03 Meer in 1912 fr. 5.485.98 TELEFONEN. Augusli 1912 fr. 1.113.090,55 ld. 1911 985.533,85 Meer in 1912 fr. 127.550,70 ZEEVAART. Augusli 1912 fr. 781.235,41 ld. 1911 739.864,84 Meer in 1912 fr. 41.370,57 Oude Geschiedenis. Augus tus 1800. Wy hebben eene schfikke- lyke droogte die begonst is van den 22 Juny geduerttol den 19 Oügsl. en moest altyd den wind in 't noorden en op den dag zoo heel als bel in volejaeren niet gesien is den grond is zoo droog gewor den dat men geen stoppelen kan labeuren en heeft geduert 8 weken en dry daegon, '1 stoppel loof is gesaeyt naor 20c Oügst. f*7pie Vanden Stok Aelst heeft synen ajuyn met droogte gesaeyt en opgedaen zonder regen en verkogl 0 guld. den sak. November. Den 9e deser wezende Zondag is er omtrent den noen renen geweldigen wind op gekomen uit het westen die onbeschryvelykcschaede heeft gedaen en geduert lot tegen den avond, waer door dat er veel gebauwen syn in stukken gevlogen emmers dat er nie- n and vry en is van schade d'een meer d'andor min, zoo wel in de sleden als buylon kerkelhorens afgevlogen wind molens zonder getal men zegt daler van Audenaerde lol Doornyk wol 00 liggen ofte beschadigt, alhier sijn gevallen den molen van Borsbeke, Vleckem, Eronde- gem, Aflligem, Wieze, den simyfmolon op den Sisegem, d'as met de kap af ge vlogen, den stampmolen op 't Lokoren- vold d'as met de kap afgevlogen, emmers men zegt dat er omtrent Ryssel 90 lig gen, aengaende de hoornen die uylge- vlogen en in stukken gevlogen zijn, dal is ontelbaer, onder den molen van Vlec kem syn 2 persoouen dood gevallen, appel en poerenboomen synder met meniclite uytgovlogen, op onzen boom- gaerl synder acht uytgevlogc» en vele bynae om verre, daer en wacron den dag daer naer geene pannen in Aelst meer Le krvgen, December. Den prys der graenen gaet altyd den selven prys do tarwe 12 guld., 'I koren 7 guld. de witte boonen tot 27 guld. den sak de boter van 40 st. lot 44 st. den steen. Loc-out Rousselare lil alle hoeken van België worden aan de christonc arbeiders milde giften looge- "zonden. Er is veel geld noodig. Wij doen een krachligen oproep opdat iedereen, door eene ware christene naastenliefde gedreven het zijne zou bijbrengen tol ondersteuning van onze noodlijdende broeders en zusters. Alle geldelijke bijdragen kunnen ver zonden worden 't zij aan 't bureel der Christene Vereeniging, Kaltest raat, 32, 't zij aan C. Sambaer, Vcrwcrijstraal, Rousselare, ook nog aan het bureel van ons blad. Eigenaardigheden van den almanak. Weinig personen zijn op de hoogte van de eigenaardigheden welke de almanak zonder de roerende feest dagen aanbiedt. Eene eeuw kan niet op een Zondag, Woensdag of Vrijdag aanvang nemen. Een zelfde almanak kan iedere 20 juar dienen. Do maand October begint op denzelfden dag als de maand Januari. Eveneens is zulks het geval met de maanden April cn Juli, September en December. Februari, wanneer liet 111 geen schrik keljaar valt, begint evenals Maart en November op denzelfden dag terwijl Mei, Juni en Augustus niet alleen op ver schillende dagen beginnen, doch nog met alle andere maanden van dag verschillen. Do eerste en laatste dag van liet jaar zijn dezelfden. Een en ander is niet van toepassing op de schrikkeljaren. Een nieuw verbeteringsge sticht. Door de zorgen van het be heer van rechtswezen, houwt men le Moll, in de Kempen, een bijzonder ge slicht voor jonge kwaaddoeners. Men zal er de kinderen heensluren, die bijzonder moeion bewaakt worden vooraleer men ze, indien het noodig is, naar eene wel- dadigheidsschool overbrengt. Het zijn vooral de kinderen, die aan lichamelijke gebreken lijden en wier verantwoorde lijkheid hierdoor beperkt is. Bij het ge sticht zullen goneesheeren en icermees- ters aangesteld zijn. Deelneming der Koninklijke Maatschappij Ter Bevordering van Nijverheid en Wetenschap pen - aan de Wereldtentoonstel ling in 1913. Dit jaar zal deze maat schappij gi'onc provinciale tentoonslelling inrichten en zich uitsluitelijk bepalen bij hel uitschrijven van talrijke cn hoogst- belangrijko prijskampen in de verschil lende vakken. Deze prijsvragen zijn zoo danig gekozen en opgesteld dat niet alleenlijk de patroons, maar tevens de bekwame vakmannen en de jonge kunsl- arbeiders der gansche provincie naar den prijs kunnen dingen. De belanghebbenden kunnen op aanvraagden vo!ledigen pros pectus der prijskampen bekomen De mededingers worden er bijzonder op merkzaam op gemaakt, dat de mededin gende kunstwerken tweemaal zullen be oordeeld worden 1° door do jury der maatschappij 2° door de jury aangesteld door hel uitvoerend komiteit der Wereld tentoonstelling. De degelijke werken zul len op de kosten dezer maatschappij 111 de Wereldtentoonstelling uitgestald wor den, wat aan vele mededingers nieuwe nijverheids- of handelsbetrekkingen zal verschaffen. Het Zuiver Algemeen Stem recht verworpen door den Duit- schen Reichstag -. Eene bespre king werd Woensdag in de Duitsche Kamer aangevangen, nopens een wets ontwerp door de socialisten nedcrgelegd en strekkende tot inlassching in de Grondwet des keizerl ijks van liet vol gende lu de verbondene staten zal eene volksvertegenwoordiging bestaan, ge steund op liet algemeen stemrecht, dat gelijk cn geheim moet zijn. - Zijn kiezers en kiesbaar, alle Duil- scbers ten volle 20 jaar oud, en zonder onderscheid van geslacht. Be wetten en-de bogrooling zullen aan de goedkeuring dezer vertegenwoor digers onderworpen worden. - De socialistische afgevoerd igde Wells, herinnert dat de keizer de hervorming van het kiesstelsel in Pruisen heeft be loofd. De Hohenzuliern, voegde hij er bij, beloofden iu 1870 de vrijheid aan hel volk omdat zij het volk noodig hadden. Het volk wacht immer op de vergel ding van 1813 en 1870 De Monark is slechts de uitvoerder van den wil der meerderheid Indien de koning zijn woord niet houdt, zou het volk kunnen gevol - trekkingen maken, welke eene ramp zouden kunnen veroorzaken voor ganseh den Staal. Wij smeeken u deze ramp door eene vooruitziende politiek te keer te gaan. Zooals in 1910 professor Wagner, een bewaarder, het verklaarde, deze die ver waarloost het Pruissische kiesstelsel le veranderen, zal de verantwoordelijkheid van groole toekomende rampen op zich laden. Het kieswetsvoorslel der soeialislen werd na de tweede lezing door eene groole meerderheid verworpen. Aan onzen maandelijkschen raadsel - prijskamp zijn altijd vier prijzen vast, met telkens een zakuurwerk of een wekker als eerste prijs die den geringe abonnemen sprijs ruim zullen vergoeden. Zie hier dus ons prijsraadsel nr 2 voor de maand FEBRUARI. Als ik het kan eten, zie ik het gaarne Als ik het niet eten kan, blyf ik er liefst zoover mogelijk van verwijderd. 12 sehoone prijzen, waarvan wij hieronder de lijst meëdeelen zullen tussciien de goede oplossers van dit Prijsraadsel uilgolol worden. 1" prijs Een koffieservies 2e pr. Een zakuurwerk IV pr. Bierservies, bestaande uit 1 ca- caraf, G glazen en schenkbord •le pr. Een paar sclioone vazen 5e pr. Beeld van O. L. Vrouw G° pr. 1 kistje van 50 fijne sigaren 7 pr. Heilige Familie, ingelijst: 8' pr. Een prachtig staand fantaisie- kalendcr 9" pr. Ecu vulpen 10' pr. Een pak Chocolade 11' pr 1 kistje van 25 fijne sigaren 12° pr. Een prachtig boekdeelInwein van Aalst. De loting zal plaats hebben in 011s Bureel, 31, Korte Zoutslraal, te Aalst, den Donderdag G Maart, om 11 ure 's morgends, waaraan de geabonneerden kunnen deelnemen. In ons nummer van Zondag 9 Maart, zal de uitslag afgekondigd worden, en in hetzelfde nummer geven wij liet. Prijs raadsel voor de maand Maart. Om le kunnen deelnemen aan onzen Raadselprijskamp, moet men drie voor waarden vervullen 1 Geabonneerd zijn aan De Denderbode\ 2° Dé abonnementsprijs voor 1913 be- Laaid hebben 3° De oplossing schriftelijk insturen vóór /dinsdag 4 Maar/. Wij berichten onze geëerde Ijzers dat Prijsraadsels enz., door hen ingezonden, ook zullen opgenomen worden, onder onze goedkeuring. vooc den PAUS Zesde lijst. Opbrei gsl der vorige lijsten 1015 Derde Orde van den II. Franciscus, (sectie der mannen), Aalst, fr. 10 Naamloos, Aalst, 4 Te samen fr. 1059 PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent. - Zijne Iloogweer- digheïd do Bisschop heeft benoemd .- Pastoor-deken van Ste-Maria-Hoore- beke, don Z E H. De Windt, pastoor van Sl-Denijs Bouclé. De nieuwe dekenij van Ste-Maria-Hoo rebeke, zal de volgende parochiën bevat ten Beirlegem, St-Blasius-Boucle, Sl- Cornelius-Hoorobeke, St-Denijs-Bouclo, Dikkele, Eist, Nederzwalm, Hundelgem, Ste-Maria-Hoorebeke.Ste-Maria-Laalhem Meilegem, Mielielbeke, Munckzwalm, l'aulaalhem.Roobnrst,Roosebekc Schoo- risse, Segclsem en Welden. Pastoor le Ërembodegem, den E. II. De Pillecyn, id. te Noderhassolt, in vervan ging van den E. II. Van Lauduyt, die om gezondheidsreden zijn eervol ontslag be komt. HET VLAAIYISCH IN HET LEGER. GROOTE MEETING op Zondag 1G Februari, le 3 uur 's namiddags, in de zaal van hel Belfort (Stadhuis). Zullen hel woord voeren, de gunslig gekende redenaars Advokaat Alfons Van Roy, uit Gent Prof I)r August Borms, uit Antwerpen. Alle Vlamingen moeien op post zijn I RECHTBANK van DENDERMONDE. Gevecht te Vlierzele. Petrus Van Leuven en Gustaaf Meuieman, van Vlierzele, krijgen ieder 7 maanden en 50 fr. mei onmiddelijke aanhouding, voor slagen en messteken aan Remi Rasschaerl. Deze bekomt 300 fr. schadevergoeding. Diefte. Jozef Ren neboog, voerman te Aalst, wordt verwezen lot 1 maand en 30 fr bij verstek, voor diefte van een paar handschoenen le:i nadecle van G. Do Neve, cn voor beleedigingen jegens Filomena Kimbont. Schouwburg van Aalst. Koninklijk Zang-, 'l'ooneel- cn Letter kundig Gezelschap 't Land van Riem.- 4C Prachtvehtoomxg, Zondag 23 Februari, te 5 uur 's avonds. EEN NIEUW LEVEN, bekroond Tooneelspol in 3 bedrijven, door Hubert Melis. (Meer dan 300 op voeringen in Vlaanderen en Nederland. Een Schat van eene Vrouw, blijspel met zang in 1 bedrijf, door H.-J. Van Peene Prijzen der plaatsen als naar gewoonte. Kaarten te verkrijgen en voor le be houden vanaf Zondag. 1G Februaii te 9 ure voormiddag, in 't Lokaal 't Land van Riem -, Groole Markt Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonco,3e blad zijde. Keating Pastil. Voor uwe Eerste Communie- kleederen bij J. Van den Bergh- Jouret, Aalst, daar vindt gij altijd een rijke keus in alle prijzen. LETTERHOUTKM. Maandag was hel kermis op de wijk Moorlegnn. 's Avonds liep eene bende jongelingen samen van St. Lievensliouten, 13 onder ben waren mot revolvers gewapend. I11 de herborg van Oskar Van Impe ontstond twist en weldra had een alge meen gevecht plaats. Verscheidene revol verschoten werden gelost. Remi Boey- kens, van Lelterhoutem. kreeg twee messteken in het hoofd en in den rug, Op zijn hulpgeroep namen de vechters de vlucht. Het slachtoffer werd binnenge dragen in do herberg van Van Impe en dooi'I)r Verslraelcn, van Vlierzele, ver zorgd. De dader, een persoon van Sint Lievenshoulem, is gekend. De talrijke zieken door de Pink Pillen genezen die hun genezing aankondigen vermelden in hunne brieven welke om standigheden er hen toe gebracht hebben de Pink Pillen te gebruiken. Meestentijds is het de doctor die ze heeft voorgoschre ven, andermaals is hot do apotheker, somtijds ook is men aangespoord door de genezing van een vriend of oen buurman. Eindelijk maken vele briefschrijvers van een meer vage uitdrukking gebruik en zeg gen datzij de Pink Pillen hebben genomen omdat - men er zooveel goeds van zegt. De Pink Pillen zijn inderdaad het ge neesmiddel waarover men spreekt, waar van men zooveel goeds zegt en, niet waar, men spreekt alleen over genees middelen die genezingen geven Het is omdat men zooveel goeds van de Pink Pillen zegt dat Mevr. Pujol, wonende te Parijs, 59, rue Gannerou, ze heeft genomen Als allen die zich tot de Pink Pillen gewend hebben om de ge zondheid weer te vinden, is Mevr. Pujol Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 10 Februari, M. Meganck, Leopoldslraat Mevrouio Pujol. - Ten gevolge van zekere verplichtin gen, schreef ons Mevr. Pujol, hebben wij de heer Pujol en ik, het Zuiden van Frankrijk, waar wij geboren zijn on woonden, verlaten om naar Parijs te komen Is liet aan do verandering van klimaat dat ik de slechten gezondheids toestand waartoe ik vervallen was, moest toeschrijven, datishoogst waarschijnlijk. Hoe het zij. ik ben ongeveer zes maanden geleden bloedarm geworden. Ik was ter neergeslagen en zelfs verstijfd bet ont brak mij aan opgewektheid en ik had wel altijd willen blijven zitten. Ik bad mijn eetlust verloren en de spijzen waar van ik hield waren mij onverscliillg geworden. Ik gevoelde mij overmatig vermoeid zoodra ik het minste werk ver richtte Ik was zeer bleek geworden en iedereen zeide dat ik er slecht uitzag. Mijn man bracht mij versterkend0 en opwekkende middelen mee men legde zich er op toe een krachtig en tegelijk licht voedsel voor mij te bereiden men zocht afleiding voor mij. Alles was ver loren moeite, mijn toestand bleef, ondanks al die zorgen, even beklagenswaard. Men kwam mij opzoeken, men praatte over mijn gezondheid en ieder had zijn mee ning. Men heeft mij toen zooveel goeds van de Pink Pillen gezegd, dat ik een proef met die Pillen heb willen doen. Dadelijk heb ik mij voel beter gevoeld en naar mate ik de Pink Pillen nam, kan ik zeggen dat ik mijne krachten en mijn gezondheid voelde terugkomen. In wei nig tijd ben ik zeer goed genezen. De Pink Pillen kunnen niet anders dan goed doen. Zij geven bloed en krachten en versterken het zenuwstelsel. De Pink Pillen geven eetlust en goede spijsverte ring, zij bezorgen een kalmon en her stellenden slaap, regelen de stonden, doen de schele hoofdpijn verdwijnen en geven een gezonde kleur. Zij worden verkocht in alle aphothoken en in het depot Apotheek Perneville, G6, Waterlooiaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos. Fr. 17 50 do zes doozen, franco. Depot te AalstApotheek Callebaut. Botermarkt. EUKHSCAMI'. Een nuttig boek en gratis. Het is het waar Vademecum der fami" lien houdende talrijke raadgevingen en recepten. Het wordt gratis op eenvoudige aanvraag gezonden gericht tot Pro fami- lia, 142, Anspachlaan. Brussel. De Rugpijn. De jiciit. Eene jicht krisie is den noodkreet van het stelsel die het urinezuur niet meer kan afdrijven. De nieren (gew: lenden) bezwijken on der hunne taak, het urinezuur ontbind zich in onoplosbare producten cn zet zich in de gevrichten.De moest aangevallen is zeer dikwijls de/o van den grooten teen. Deze verscbrikkcli'ke pijn is ongi Fk kiglijk niet altijd door verwittinglee kens voorgeloopen die zeer dikwijls toelaten de ziekte af le voeren zooals.* rugpijn,lastige verteringen, aanhoudende dom meligheid, roode wateren die een zinksel vergelijkbaar aan vermorzelden kareelsleen nalaten, afwisseling van af gangen verstoptheid, schele hoofdpijnen. 'I Is vooral des nachts dat deze scherpe pijn uitbreekt. Do. zieke gevoelt eene onuitstaanbare pijn in den grooten teen, men zon zeggen oenen ijsclijke.11 beet of eene brandwonde. De krisie ve gezellen van verlerings troebelen kan naar .het hart of tie hersens stijgen, gevaren van li t allergrootste belang. Van af hel verschijnen van oen der hiorbovenslaande kentookens is het dus dringend noodig ze ernstig te behandelen om alzoo de inwikkelingen der ziekte, die zelfs aller gevaarlijkst kunnen zijn te vermijden. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkdneer 15 Esplanade plaats) geven aan de nieren de kracht het urinezuur af te voeren, beletten het veranderen in onoplosbar producten, voorzien dus de jicht krisiën met hunne inwikkelingen en kunnen niets anders dan goeden invloed maken op de ver klaarde krisie, vermist zij ze verkort en de pijnen verzacht. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, G doozen voor 19 fr. 1 of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor Belgie Ëngelsche Apotheek Ch. Delacre. G4, Coudenberg, Brus sel - Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doel u terugbeta len als het hierne venstaande merk niet draagt. 9 Woci.sdag morgond rond 4 ure had op de lijn Gent-Brussel een spoorwegongeluk plaats. Een koopwarentrein van Brussel naar Gent werd aan den blok van Cherscamp stilgehouden. Daar de baan vrij was, werd ti-1 sein tol vertrek gegeven. Bij het ingangzetlen braken de ketting en haken af van dei elfsten waggon en dezen liep lot in Sche!- lebello waar het ongeval bemerkt werd, doch le laat, want een andere koopwa rentrein kwam in vólle snelheid aange- stoomd en reed op het overige van den eersten trein. De fourgon werd vernield en de rem- wachter er uitgeworpen. De treinoverste was er uitgesprongen twee waggons geladen met allumetten werd lot splinters geslagen, dwars over do twee lijnen ge worpen. De automobiel geladen opeenen waggon vloog in oenen praclilwaggon welke naar Meirelke moest om hersteld te worden. De machinist 011 stoker zijn ongedeerd gebleven, alleen de romwacii- ter Miels. van Ilaine-St-Paul, werd aan het rechterbeen gewond. Alle verkeer was ganscli den dag on derbroken rond 7 uren was de eerste hulpploeg van Aalst ter plaats welke on- middelijk de reddingswerken aanving. Ware het ongeluk een 5tal minuten latei- gebeurd er waren verscheidene slachtof fers le betreuren, daar de eerste werk- inanstroin juist naar Scltellebelle vertrok met een 200lal arbeiders. De stoffelijke schade; wordt op 300.000 fr. gerekend. De treinen van Gent naar Brussel inpestcn langs Schcllebclle over Dendcrmonde. Wederkeer der jaren. Hel is bewezen dat al de Dames die gebruik inakcn van do slijm verdrijvende Pil Walthéiy, alle gevaar vermijden en de volkomensle Gezondheid bewaren. 1 Fr. de doos. VLIEBZELE-PAPEGEM- Dinsdag avond, joegen schurken'liet paard van den vischhandelaar Verhaegen van Lede, die iu een huis binnen was, op hol. Hot dier werd Ie Impe ingehouden. Twee manden haring waren van do kar ver dwenen. liet ITuis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groole Markt, in n° 6. "burgerlijke STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 9) 9n Vrouwelijk 11) Huwelijken C.Garain.Schoolbest.met H.De Soyn, zb. K. Van der Meirsch, toond. met M. De Groot, kleerrn. B. Matthys, nestehn. met R. Bonner tw.F.Rogglió, schoenm. met II. Do Cuyper, naaister. Overlijdens A. Watteyne we Van de Moortclo, zb. 79 j. Brussclschestr. B Posse, w" Van de Meerasche, zb. 77 j. Gecraerdsb.str, V.Eeckhout, w' Leniaitro.zb 56 j.Gentsch. stw. J. Foncé wr Van de Voorde, herb. 80 j. Molonstr. M. Beeekman, vr. Ver hoeven, b. 50 j. Arbeidstr.A. De Ityck, landb. 60 j. Paddenhock. 6 kinderen ouder de 7 jaren. jouéo par M. Kumps, tandis que M. Jules Blangcnois l'ait ressortir la valeur de son exccllant orchestpesymplioniquedans «Nick Winter et les As de Trèfles- piece policière en deux parties. Toutes les vues, du reste, qu'elles soint scientifiques.comiques, dramatiques ou documentaires, trouvont toujours, rue de Malines, des adaptations musicales heureuscs et justement appré- ciées. Dans la partie de concert on applau- dit la diseuse Durelly, du baryton Craps, 1c moncloguiste Santerre etc. Lo Vieux Bruxelles est, de plus en plus, le rendez vous des families, tant son spectacle est clioisi et bier présenté. ,Het stuk 0.75 Werkdadigheid «onder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen. De bette voor -l behoud eener (rissche gelaats kleur. Onfeilbaar voor de geneezlng van Moven -\Oe doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 IN EEN NACHT. Allerfijnst en op"'l gelaal blijvendtononlbeer- lijk voor elke loilellaflel. TE KOOP in ALLE GOEDE HU/ZEM TE AALST le verkrijgen ter Apotheken Do Valkeneer, Esplanadepleih, en Van Caclenhergh, Leopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groole Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldslraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Mhi-UI prijken. Aalst. Zaterdag 8 Fob. 1913 Aardappelen de 100 k. 5,00 a 7,00 Boter per 3 kilo 8,6-1 a 9,54 Roomboter per kilo 3,20 a 0.00 Eiers de 25 2,25 a 4,50 Ajuin do 100 kilo 1,50 a 2,00 Viggenen per koppel 90,00 a 100,00 BOTER MERKT. Heden Zaterdag werden 197 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1590 kgr. HOPMARKT ANTWERPEN. 13 Febr. Men kwo- leert Aalst beschikbare Febr.-Maart aan 100 a 102 April-Mei 100.— a 105,— Poperinghe beschikb Febr.-Maart 91,00 a 93,00, Maart-April 92,00 a 93,00 de 100 kil. - Markt kalm. BRUSSEL, 12 Febr. Markt stand houdend. Men kwoteert Poperinghe (stads- lood) 90-92 1/2 fr.Aalst (stadsmork) 97 1/2 a 100 fr. NEURENBERG Beieren), 12 Febr Handel prijshoudend op omtrent al de Duit sche markten, doch zeer beperkte verhan delingen. POPERINGHE, 13 Febr. Handel standhoudend. Men betaalt Poperinghe stad), 10-92 1/2 fr. Poperinghe 'dorp), 85- 90 fr. Nieuwe groeitc (1813) noteert daar om! iit 90 fr.soms eenige franken meer volgens de voorwaarden L'ALHAMBRA, pour répondre a de nombreuses dcinandes du public, donncra jusqu'au jeudi 20 inclus une nouvelle série de representations duCOMTE DE LUXEM BOURG avcc Mme Germaine Huber. La première de REVE DE VALSE est fixée au vendredi 21. LE VIEUX BRUXELLES Admirablement reproduils par le cinéma du Vieux Bruxelles, los scènes dramatiques et sentimentales qui constituent eLaGouÜe do Sang» nouveau Olm sensationncl sont encore mises en relief par la partie d'orgue volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of't Schjjt der kalvers en veulens door het Amerikaanse/ie Poetier Dm ratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, cm verscheidene dieren te redden en liet kost maar een'frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk le Aalst, bij l)e Valkeneer en Callehuul. OPENBARE VERKOOPING van le HERDERSEM. De Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal, ten verzoeke van die liet behoort, inet gewin van palmslag cn geiagen, oponbaar- lijk vorkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop Een perceel Land, gelogen te Hordersein, Denderland, gekend by kadaster sectie A, deel van nummer 237b, groot ongeveer 7 aren 76 centiaren palende oost Felix De Wolf, zuid den steenweg, west de W' Frans Vinck en noord Louis De Leeuw als gebruiker. Gebruikt door de lieeren Sevorion Do Koninck en Aifons Aerts. Tweede koop Een perceel Land, gele gen te Herderscm, Rundersveld, gekend bij kadaster sektie B, deel van nummer 195b, met e. 110 grootte van 7 aren 70 centi aren, palende oost Petrus Do Meorsman, zuid de Weduwe De Block, west en noord den voetweg. Gebruikt door den lieer Petrus Moens. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Hordersein, Guldstraat, gekend bij ka daster sektio B, nummer 447a, met eene grootte van 16 aren, palende oost en zuid Felix De Wolf, west Bonoit Boel en noord Jan Buyle. Gebruikt door de lieeren Jacobus Calle baut en Constant Dc Wolf. Boomprys 20 frank. ZITDAGEN Instel, Maandag 10 p Verblijf, Maandag 24 ewuan 1W" telkens om 2 uren namiddag ter herberg gehouden door M. Joannes Ponnet, to Her derscm, Bosclikant. GELD te bekomen mits bezet ten kan- toore van genoemden notaris EEMAN. Studie van den notaris EEMAN te Moorsel. op MAANDAG 17 MAART 1913, om 2 ure namiddag, ter herborg van dame Wc Van don Borgli te Moorsel, Dorp, van Een perceel land te Wieze, gekadastreerd sektio B, nummers 718, 719 en 720, groot 14 aren 30 cent. Gebruikt door Jan Putte- man te Wieze.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2