Pink Pillen 'Schoonheid Dada De lock-ooi van Rousselare. Centrals praktische Staatsschool van hoefsmederij, te Brussel. DITJES en DATJES. JuDelfeesien UiF wiFïKapel -1313 NIEUWJAARSGIFTEN Stad Aalst. -Werkbeurs Allerhande nieuws. Frankrijk. Genezen. Wij Verzekeren Openbare Verkoopt ng ZAAILANDEN Om klaarheid te hebben betreflende de geruchten die dezer dagen omtrent eene bemiddelende tusschenkomst waren ver spreid, beeft het komiteitder uitsluiting, in akkoord met de betrokken werklieden, eeii onderhoud gevraagd met den heer minister van Arbeid. Dil onderhoud had Dinsdag 18 Februari plaats, MM. Gillèsde Pélichy en Mahieu, volksvertegenwoordigers, vergezelden de afvaardiging die samengesteld was uit MM. Isidoor De Qreve, Camiel Safnbaer, Pieter Staessens en M H. Destrooper. Dat onderhoud was zeer hoffelijk en bracht klaarheid in de geruchten die verspreid waren. De heer Minister vernam van de afge vaardigden dat de werklieden niets heb ben onbeproefd gelaten om eene oplos sing te bespoedigen en altyd bereid den vrede te bewerken. Als besluit van het onderhoud heeft de hoer Minister medegedeeld, dat hij aan de fabrikanten liet voorstel zal doen, eene verzoeningskommissie als bemid delaar te laten tusschenkomen. De kom missie zou samengesteld «orden uit zeven personen, waarvan drie te benoe men door den Minister, twee afgevaar digden der fabrikanten en twee van de betrokken werklieden. De hoofdtaak der verzoeningskommissie zou dus zijn de onderhandelingen te vergemakkelijken en aldus wellicht eene oplossing te be werken en niet eene bindende uitspraak te leveren. De werklieden in hunne vergaderingen van Woensdag, hebben kennis gekregen van den uitslag van t onderhoud met den heer minister en zijn eenparig het besluit van don heer minister toegetreden. Zullen de fabrikanten hel zelfde doen Wij hopen het, in 't belang der Rousse- laarsche nijverheid en bevolking. Tot nog echter werd ons hunne toetreding niet bevestigd. Wij wachten dus Intusschen blijven de uilgesloten werk lieden even eensgezind en moedig hun levensrecht kalm en waardig verdedigen. Hunne strijd wijzedwingt de bewondering af aller onbevooroordeelde lieden. Wat de socialistische leiders betreft, deze gaan voort met in de socialistische drukpers de gewone leugens te herhalen, de fabrikanten openlijk te ondersteunen en aan te moedigen in hun verzet. Wij kunnen echter met voldoening vaststellen dat zij allen invloed verloren hebben op de Rousselaarsehe werkersbevolking. Dat is de verdiende straf. Wij houden ons met die mannen niet langer bezig. De fabrikanten hadden de vorige week een manifest verspreid, krioelend van onnau«rkeurigheden, aldus hopend hunne houding tegenover do openbare meening te kunnen verrechtvaardigen, het ant woord is echter niet lang weggebleven, het komiteit heeft een kalm en zaakrijk manifest uitgegeven en op groole schaal verspreid. Op die wijze is de bevolking nu volkomen en onpartijdig ingelicht. In afwachting dat de verzoeningskom- missic ook door de fabrikanten aange nomen wordt en eene oplossing mag bewerken, duurt de h&Lelijkc uitsluiting dus voort, 't Hoeft nauwelijks gezegd dat het gure we Ier dezer laatste dagen de uitgesloten werklieden nog meer heeft beproefd. Naarmate de strijd voortduurt en de nood toeneemt, is het dus noodig dat de giften ter ondersteuning steeds overvloediger binnenkomen. Geen chris ten hart kan ongevoelig blijven bij het zien van den nood, die door die moedige werkers en werksters wordt getart. Wij herhalen dan ook onzen oproep tot steun. Vereenigingen en leden, priesters en leeken, burgers en werklieden, moeten in den zak schieten om de zege van het recht te helpen verzekeren. Alle giften worden steeds met dank baarheid aangenomen bij Michel Aer- beydt Kattestraat. 85, en bij Camiel Sam- baer, Verweryslraat, te Rousselare. Gent, den 20 Jannari 1913. A an de plaatselijke Besturen der steden en gemeenten der provincie. Mijne Heeren, In zijnen gewonen zittijd van 1912 heeft de provincieraad, het onderwijs van het hoefsmeden willende begunstigen, '■pnieuw, op de provinciale begrooting "■ne som gestemd van 1.500 frank, ten \oordeele der leerlingen Oost-Vlaanderen bewonende, die in de Praktische mid denschool van hoefsmederij van den Maat te Brussel, het diploom van meester hoefdsmid zullen bekomen. Gezegde vergadering heeft besloten dat do premie maximum 20 frank per titu laris zal zijn en dat de toekenning er van ondergeschikt zal zijn aan het verschaffen an het kosteloos abonnement op den spoorweg door den Staat verleend. Alle titularis, verlangende de voor melde provinciale premie te verkr ijgen, zal tot slaving der vraag die hij mij daartoe zal te sturen hebben, een getuig schrift van verblijf moeten voorleggen afgeleverd door den Burgemeester der gemeente die hij bewoont. Zooals gezegd wordt in het bericht afgekondigd in deze uitgave, Hoek 176, bladz. 538 en volgende, worden de - leergangen gegeven in het Fransch en in het Vlaamscli. Zij hebben plaats den - Zondag, van 9 1/2 ure lot 's middags, ian October tot einde Juli. Een tweede leergang wordt ingericht den Maandag als het getal leerlingen dezen maat- regel noodzakelijk maakt -. Ik verzoek u, Mijne Heeren, het voren- ga. inde ter kennis der belanghebbende te i ugen. De Gouverneur, Bon DE KERCHOVE. Een reis om de wereld. Een jonge Rus, Unisim Pankratof, is den 10 Juli 1912 van Kharbin (Mansjoe rië) vertrokken, met liet doel per rijwiel de wereld rond te reizen. Hij is nu in Londen aangekomen en heeft 48.000 ki lometers afgelegd Pankratof is 28 jaar oud en hoofdman var. de brandweer te Kharbiu. Hij heeft op zijne reis ook hel brandwecrwezen in de Europeesche ste den bestudeerd en honderden brandweer posten bezocht. Zijn doel is een wereld record te maken en over Amerika. Japan en China naar Kharbin terug te keeren. In 't begin van zijn reis, moest hij zijn rijtuig op de schouders dragen. In Sibe rië sliep hij 's nachts in de hoornen, om niet de aandacht van «'olven m andere wilde dieren te trekken. Van Sl Peters burg ging hij naar Berlyn, vandaar naar Zwitserland. Verder door den Balkan, Turkije, Griekenland, Italië, Portugal en Spanje. Voor de Alpen heeft hij drie dagen noodig gehad, nam zijn velo maar weer op den rug en trok door 't dik be sneeuwde Simplon-gebergte. Gemiddeld kostte zijne reis hem per dag 5 fr. het duurst was 't in Spanje en Portugal. In Turkijë, de Balkansta- ten en Rusland trof hij de slechtste we gen aan. Een goede maatregel. In de Kamer is een wetsvoorstel neergelegd om aan de gemeenteraden toe te laten, in geval van plaatselijke of algemeene werkstakingen, den verkoop en het ver bruik van sterke dranken Ie verbieden, in de plaatsen, toegankelijk voor het publiek. Goud In 1912 werd er in heel de wereld voor 170 millioen dollars of 2350 millioen franks goud voortgebrachl. Het jaar te voren beliep de voorbrengst 50 millioen franks minder. In de Vereenigde Staten, Mexiko, Si berië en Australië is de voorfbrengsl verminderd. Zij verhoogde integendeel in Midden- Amerika, Europa, Indië, Korea, Japan, Kanada, Rhodesia, Wesl-Afrika en voor al in Transvaal. Zooals reeds werd gezegd zijn er Staathuishoudkundigen, die don opslag van alle waren gedeeltelijk toeschrijven aan de steeds toenemende hoeveelheid goud die in de wereld voor handen is. Afschaffing der ruiterijmu- zieken bij het leger. Bij spoedbe richt beveelt de Minister van Oorlog de ontbinding dor ruiterij-mu/ieken. voor den 3lMaart. uitgezonderd voorde mu ziek van helle gidsen. De muziekoversten zullen tijdelijk in verlof gestuurd worden, in afwachting dat er bij de voetregimenten plaatsen openvallen. De muzikanten zullen insgelijks, naar mate de noodwendigheden, bij het voet volk kunnen ingelijfd worden. Het zwart ongedierte. Do bisschop van Canton, Mgr Morel, vroeg onlangs aan Mgr. Bruchesi, don aarts- schop van Montreal, om hem een aantal Canadeesche religieuzen te zendon tot hel verzorgen van melaatschen. Mgr. Bruchesi ging, zooals hij zelf ver haalt in zijn antwoord brief, naar de zus tors der Onbevlekte Ontvangenis: er wa ren er veerlig geprofesten, novieen en postulanten. Kinderen, er is voor u een werk van offer en zelfverloochening, maar mooi, eervol, zooals de liefde zelve die onze Goddelijke Meester heeft gepredikt en in praktijk gebracht de verpleging van arme melaatsche vrouwen. Wie wil daar heen trekken Alle veertig stonden zij rechtEn ze werden naar China gezonden om hot moeilijk en gevaarlijk werk te aanvaar den. De liberale gazellen, in den kiessliijd tegen de kloosters, noemden die heldin nen -het zwart ongedierte !??- Dus...? We sloegen zoo geen klein beetje den bal mis. als we vroeger schreven laat ons scholen oprich ten, wij zullen de gevangenissen sluiten. Overal doden wij talrijke onderwijs gestichten oprijzen wij beklagen het ons niet doch de gevangenissen, die krioelen van misdadigers, waarvan het grootste deel niet eens meerderjarig is, hebben wij merkelijk moeten vergrooten. Hoewel het ons pijnlijk valt, zijn wij verplicht ons geweten te onderzoeken, ons afvragende wat toch die aangroeiing der misdaden bewerken mag - Dat schreef onlangs hel Brusselsch liberaal blad, de Indépendance Beige Ha, ha, heeren liberalen gij gaat uw geweten onderzoeken Spaart u die moei te Wij «'eten sinds jaren waar tie knoop vast zit Sinds jaren zingen wij het u op alle toonen - Ja, scholen hebt gij opge richt, maar Hem, die de grondsteen is van alle opvoeding - GOD - hebt gij buitengesloten Dus. Vlaamsche prentkaarten. Tegenwoordig is het een algemeen ge bruik geworden prentkaarten te koopen en le verzamelen. Het veelvuldig reizen doet het verbruik nog grootelyks toene men. Jaarlijks worden in ons land mil joenen kaarten verzonden en de uitgevers maken goede zaken. 't Is erg bedroevend en daarbij eene schande dat de overgroote meerderheid dier kaarten (zichten uit het Vlaamsche land) fransche opschriften dragen. De Vlamingen zijn altijd gedwongen voor hun vlaamsch geld fransche waren te nemen. In verscheidene onzer vlaamsche steden was het ons onmogelijk aan vlaamsche kaarten te geraken. Wat moet de vreemdeling denken van de Vlamingen en hunne taal Immers, zoo'n aperij beslaat nergens. Aan het werk, vlaamsche uitgevers. Bezorgt ons vlaamsche kaarten uit alle hoeken en streken van Vlaanderen. Wij zullen u steunen doorgeene anderen meer te koo pen, want wij vragen niets anders dan dat men ons diene in 't Vlaamsch. Vlamingen, eisclit hardnekkig prent kaarten met vlaamsche opschriften. Het moet en zal gaan zoo gij maar wilt, want wij eischen allen In Vlaanderen Vlaamsch Inschrijvingslijst Parochie van den H. Joseph. E. H. Pastoor fr. 25 EE. HH. Onderpastoors 30 E. H. Bestuurder en Leeraars van St-Martinusgesticht 40 M. de Graaf Glcnisson 50 Juffers Van Hoorcbcke 50 I)r De Nayer 50 Dr Bauwens 25 M Olhon Oeeracrdts 25 Gesticht der Broeders van Maria 20 M. Juiius Goethals 20 M. Mouton 10 M. Alb. Borreman Meert 10 M Van Ongeval 10 M. Spitaels 10 Juffer Van Bempten 10 M. Geerinckx-Moyorsoen 10 Mad. Léon Borreman 10 Giften van 5 fr. Mad. Blanckaert, M. Van den Bogaerl, M. Teurrekens, M. Aug. Van Overstraeten,M. Pairéwyck, Juffer Beeckman. M. Aug. Moyersoen, M.Loof-Vau Reeth, .Vlad. Schuermans, M. Léon De Mooter, Mad. Burny-De Smet. Giften van 2 fr. M. Beaumon', M. Van den Bynde, M. Gossaert, M. De Prctre, M. Van de Maele, E. II Dupéreur. Giften van 1 fr. M De Boeck, M. Ed. Van Hauwe, M. De Coninck-Van den Bossche, M. Goppens. Verscheidene 501,80 fr. voor den PAUS Zevende lijst. Totaal der vorige lijsten fr. 10G9 00 E.II.Van de Putte.Pastoor, Melden 15,00 Onbekend, Haelterl 6,00 Tezamen 108",00 INSCHRIJVINGSLIJST ten voordeele van Mgr. de Hemptinne Bisschop-Missionnaris in Congo, o E. II Van de Putte, Pastoor, Melden 5,00 PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent. Zijne Hoogwoer- digheid heeft pastoor benoemd Te Nedcrhasscll, den E. H. Missiaen, onderpastoor le Deslelberge.n II'orden gevraagd door de patroons 2 Worktuigkundige-melaail ••werkers 1 goede schrijnwerker Werkmeisjes worden gcvraagt voor ceno spinnerij van Gent, voor liet werk van twee haspelslag (deux leas). Voor de getrouwden zullen hunne mannen ook werk kunnen beko men. Goed loon en kosten van verplaat sing. Vragen t/er werklieden 1 Koetsier- huisknecht Werklieden van allen aard. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eemge dienstdoende Apotheek, op Zondag 23 Februari, M. Ren neboog, Nieuwst raat -Hoest, Verkoudheid of Valling zie. annonce,3e blad zijde. Keating Pastil. Woensdag morgend rond 11 ure» stond le Heurne de 34jarige dochter van de wed. De Ruyck, landbouwster, in ge zelschap van hare broeders en zusters op hun hof aan de dorsclimachien, die in volle werking was. Daar het zoo vinnig koud was, had het meisje een neusdoek rond den hals ge knoopt. Bij het bukken werd een der tippen in de machien gevatde ongeluk kige werd medegel rokken en den hals doek stroopte zoo erg toe, dat zij ver- worgd was. Hare broeders legden oogenblikkolijk de dorsclimachien stil, verlosten liet slachtoffer uit baren neteligen toestand en brachten haar in huis. Spoedig werd een geneesheer en do eerw. heer pastoor gehaald die haar de H. Olie toediende alle zorgen waren echter vruchteloos. Na enkele stonden wïts liet slachtoffer een lijk. Voor uwe Eerste Communie- kleederen bij J. Van den Bergh- Jouret, Aalst, daar vindt gij altijd een rijke keus in alle prijzen. Een erg ongeluk dal liet leven kostte aan het slachtoffer, had plaats op het grondgebied van Capelle tegen de statie van Nomain Coquerie M. Emiel Salevan 30 jaar oud voerman in dienst van M. Cambien, handelaar le Auehieles-Orchies, reed met eenen «'a- naar de statie van Nomain Coquerie. De voerman ging nevens den wagen. Ter oorzaak van verstrooidheid werd eensklaps zijnen hiel geval door een wiel van liet voertuig, zoodat de man ton gronde viel. De zware wagen reed over het lichaam van den ongelukkige. M. Salevan werd opgenomen met ver pletterde borst en gebroken been. Hij leed verschrikkelijk. Men droeg hem naar liet huis zijner moeder, alwaar hij bij de aankomst van den geneesheer den geest gaf. Emiel Salevan was gehuwd on vader van 2 kinderen. DE LEEUW - Delhaize Ge broeders 8c C'°. Grooten afslag op de Koffies in al onze hulphuizen. Een brouwer van Campenhout, M. Pieter De Vos, en zijn zoon Pauwel, waren Dinsdag uitgegaan, de moeder alleen thuis latende. Des avonds rond 7 uur deed zij eenige boodschappen in het dorp en bevond, bij hare terugkomst, dat de straatdeur moei lijk open ging. Zij verontrustte zich hier niet over, en ontstak de lamp om eene kamer binnen te gaan, welker vensters op de achter plaats uitgeven. Eensklaps werd zij vast gegrepen door eenen kerel, die haar de lamp uit de hand rukte en deze tegen den vloer in stukken wierp, zoodat de petrool vlam vatte. De aanrander bracht haar tevens eenen hamerslag op het hoofd toe, zoodat zij ten gronde viel dan gaf hij haar nog eenige stampen en bond haar de beenen vast. De vrouw die slechts een oogenblik bedwelmd was geweest, riep nu de na men van haren man en haren zoon en dat deed den bandiet vreezen dat beiden met haar waren binnen gekomen. Hij vluchle den huize uit. De vrouw, vreezend levend te verbran den, kroop naar de voorkamer, waar zij eene vensterruit in stukken sloeg. Dit wekte de aandacht der gebaren, die nu toesnelden om haar te verlossen en het begin van brand te blussclien. De gendarmerie was ook spoedig ter plaats. De vrouw kon slechts eene on volledige beschrijving van den aanrander opgeven. liet parket van Brussel heeft Woens dag een onderzoek te Campenhout gedaan Van de Zuster Overste van Sint Germain. Gelief mij nog 10 doozen le zenden der Boi'stpastillen Wathéry. Ik vind ze goed en hoven alle andere reme- diën legen den hoost en de Keelpijnen. De wasfabriek van M. Brogniez te Boussu is ten gronde afgebrand, tenge volge eener ontploffing. De eigenaar heeft erge brandwonden bekomen. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Het parket van Antwerpen is Woensdag namiddag naar Boom vertrok ken, alwaar het 5jarig meisje Van Keer door een automobiel verrast en gedood werd. DE RUGPIJN. Nieropdrang. Wij bcvoordeelen het uitbreken der ziek ten door onze verwaarloozing Een der gevaarlijkste is zich eenen slechten onafgebroken staal der urine- werkingen te laten inplanten 't is alzoo dat langzaam en geveinst de nierziekte (gew. lenden1 aangroeit. Men kun eenen algemeen staat van goede gezondheid bemerken en nochtans door nierknagingen aangedaan zijn eerst onbeduidend en veroorzaakt door ongemakken die nietig schijnen koude, vermoeidheid, overmaat van alle soorten). De openbaringen van deze knagingen zijn gedurende langen lijd kalm, komen per oogeul likken, verdwijnen'voor eeni- gen tijd. komen dan opnieuw terug en veel heviger dan ooit. De rugpijn kan liet eenig verwekkend leeken zijn, zelfs indien de nierknagingen al zeer vervorderd zijn. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst apotheek De Valkeneer, 15, Esplanade- plaats) herstellen de goede werking det ineren en doen de voorloopcnde ziekte- ken teek ens met hunne gevaarlijke in- wikkeiingen verdwijnen. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engolsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eisclit el de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het ltierne- venstaande merk niet draagt, 9 Woensdag morgend. rond 1 ure, ontstond in het soldenmngazijn van de echtgenooten Pècheur, Viadukstraat, te Elsene, een lievige brand. Mevr. Pècheur, die met haar kind in eene plaats op het gelijkvloers sliep en aan het magazijn paalt, kon met groote moeite gered worden. Het magazijn met alles wat hel bevatte is de prooi der vlammen ge«'orden. De schade is groot. Marcel Toussaint, een 24 jarige be diende, had kennis aangeknoopt meteen 17 jarig meisje, Germaine Lahaye, dat eerst zijne hofmakerij beantwoordde doch later, gehoorzaam aan hare ouders hem zijn afscheid gaf. Hij poogde meermaals het kind nog over te halen, doch vruchteloos. Ten top punt van jaloezie lokte hij haar Woens dag ui'. hare woningen na eenige stappen te samen met haar gegaan te hebben loste hij Lwee revolverschoten, die Ger maine dood neerslreklen. Daarna doodde hij zich zeiven bij mid del van een revolverschot in den mond. Gedurende 4 jaren leefde de ge naamde Hoffmann, 33 jaren, te Denaiq, op zijn Bebelsch met Maria Langlois, op liet oogenblik 19 jaren oud. Twee kinde ren werden geboren. Hoffman was brutaal en jaloerse!) eu mishandelde zijne bijzit, zoodal deze van hom wegliep naar hare ouders, markt kramers in de Wavreslraat. Hoffmann besloot zich te wieken. Maandag avond ontmoette hij Maria Langlois en trachtte zich met haar te verzoenen doch werd afgewezen. Buiten zich zeiven van woede trok Hoffmann eenen revolver en schoot op Marie Lang lois die licht aan den rechterslaap word ge«'ond Mevrouw S. Kaldenhoven, gebo ren van der Beek, van Basenstraat 29, te 's Gravenhage, heeft ook de Pink Pillen gebruikt en is naturlijk van haar lijden verlost. Ik .wanhoopte, schrijft zij, de krachten, de eetlust en het welzijn dat men ondervindt wanneer men goed gezond is, ooit te zullen weer vinden. Sedert langen tijd was ik ver zwakt ten gevolge van bloedarmoede, en mijn verzwakking vermeerderde voordurend ondanks verste i kende mid delen, krachtigen wijn en een uitge zocht voedsel. De geneesmiddelen die ik had gebruikt, hadden geen verbetering in mijn toestar'i gebracht. "1 !k ondervond een overmatige ver- moeienis bij het doen van het lichtste werk en een korte loop of het bestij gen van een trap was voldoende om mij op te doen zijn. Men zeide mij Waarom beproeft gij de Pink Pilien niet?" Ik heb toen eenige doosjes Pink Pillen gekocht en de behande ling gevolgd. Toen ik het eerste doosje had opgebruikt, was ik reeds veel beter, en na eenige weken behandeling had ik al mijne krachten weergevon den en zag er weer goed uit, wat wel een aanwijzing was dat ik op nieuw een uitmuntende gezondheid had Depot te Aalst Apotheek Callebaut Botermarkt. Meenonde haar gedood te hebben schoot de moordenaar zich eenen kogel inliet hoofd.De dood was pogenblikkelijk. De toestand van Marie Langlois, die in het hospitaal van Valenciennes verzorgd wordt, is voldoende. BURGERLIJKE STAND DLR STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 12) ,Q Vrouwelijk - 7) Huwelijken S. Meert, weikman met M. Verbrak>1, t\v. J. Dc Racve. z b. imtR. Gysens, inpakstor. L. Peerliiiek, lustieenh r mot G. Van Geit. br. I'. De Sniedt, grondw. m<"t M. Dubois, b urster. J. Baevcgems, werkm. motM. Do Wuffel,zb. Overlydens J. Maesschalek, vr. Roels. z. b. 24 jaar wonn. te Nieuwerkcrkon. G. Do Bock, scholier 7 j. Ledeb. C. Van d« Putte, m. Goossens, boekdrukker, 74 j. Korte Zoutstr. V Do Wael, landb. 26 j Boter- ■nelkstr. C. Keymjulen, schrijnw. 22 j. Arbeidstr. A. Do Smet. m Vanderhae- gen, gepens. 69 j. Ledub. E. Iiemans wr Cardoii z.b. 80 j. Oud. d. m. stw. C. De Waegeneer wr De Kogel, z. b 85 jaar Zoutstraatjioort. 4 kinderen onder de 7 jaren. Alm It i |>i'i|^4*ii. Aalst. Zatordag 22 Feb. 1913 Aardaj)pelen de 100 k. 5,00 a 7,00 Boter per 3 kilo 8,91 a 9,81 Roomboter per kilo 3,20 a 0,00 Eiers do 25 2,50 a 3,00 Ajuin do 100 kilo 1,50 a 0,00 Viggenon per koppol 95,00 a 105,00 BOTE RM ER KT. Heden Zaterdag worden 190 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1510 kgr. HOPMARKT ANTWERPEN. 21 Febr. Men kwo- teort Aalst beschikbare Febr.-Maart aan 100 a 102 April-Mei 100.— a 105,— Poperinglie beschikb. Febr.-Maart. 91,00 a 93,00, Maart-April 92,00 a 93,00 de 100 kil. - Markt kalm. volkomenc genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSebijt der kalvers en veulens lour liet A merikaansche Poeder Dm uatkre nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, cm verscheidene dieren .o redden en het kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk Le Aalst, bij De Valkeneer en Callekaul. Studie van den notaris EEMAN te Moorsel. op MAANDAG 17 MAART 1913, 0111 2 ure namiddag, ter herberg van dame Wc Van don Bergh te Moorsel, Dorj», van Een |>eroeel land te Wieze, gekadastreerd sektie B, nummers 718, 719 en 720, groot 14 aren 30 cent. Gebruikt door Jan Putte- man te Wieze. Zeep .Het stuk 0.75 Werkdadigheid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen Crème Onfeilbaar geneezing Tube 0.75 IN EEN NACHT. Poeder De doos 2.50 De 1/2 doosj.50 Allerfijnst en gelaal blljvendion lijk voor elke loileltatfel. TEKOOP in ALLE GOEDE huizeTT TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkem-er, Esplanadeplein, en Vap Caelenbergh, Leopold straal 24, ter dro gerij O. Tayraans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singclyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. OPENBARE VERKOOPING van le HERDERSEM. Dc Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal, ten verzoeke van die liet behoort, met gewin van puimslag en gelagen, openbaar- lijk verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop Een perceel Land, gelegen te Hordersem, Denderland, gekend by kadaster sectie A, doel van nummer 237b, groot ongeveer 7 aren 76 centiaren jialendo oost Felix De Wolf, zuid den steenweg, west de W® Frans Viuc-k en noord Loujs Do Leeuw als gebruiker. Gebruikt door de heeren Severien Dc Koninck en Alfons Aerts, Tweede koop Een perceel Land, gele gen te Herdersem, Rundei's veld, gekend bij kadaster sektie B, deel van nummer 195b, met e-110 grootte van aren 70 centi are n, palende oost Petrus Do Meersman, zuid de Weduwe De Block, west en noord den voetweg. Gebruikt door den lieer Petrus Moens. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Herdersem,- Guldslraat, gekend by ka daster sektie B, nummer 447a, met eene grootte van 16 aren, palende oost en zuid Felix De Wolf, west Benoit Boel en noord Jan Buyle. Gebruikt door de heeren Jacobus Calle baut en Constant De Wolf, Boomprys 20 Irank. ZITDAGEN Instel, Maandag 10 Verbluf, Maandag 24 FVI" 11113 telkens om 2 uren namiddag ter herberg gehouden door M. Joannes Ponnet, to Her dersem, Boschkant. GELD te bekomen mits bezet ten kan- toore van genoemden notaris EEMAN.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2