'Schoonheid^ Dada ^Bada -mm mps» DITJES en DATJES. 't Proces der bende Bonnot, Plechtige H. Communie. KERKELIJK HIEüWS, NIEUWJAARSGIFTEN Wij Verzekeren Twee Woonhuizen ,*.TDe Vlaamsche telefoonabon- nenten, welke hunne adresformuul in het Vlaamsch wenschen ingelascht le zien in het telefoonboek, worden drin gend verzocht daarvan kennis te geven aan het algemeen secretariaat vanhet Vlaamsch Handelsverbond, Schoenmarkt 18, te Antwerpen, dat hun te di-n einde de noodige formulieren, ter invulling zal bezorgen. Met zicht op de aanslaande uitgaaf van het telefoonboek, is het te hopen, dat deze oproep talrijk zal beantwoord wor den. De beleekenis, daarvan zal zich practisch doen gelden. Jammerlijke uitwerkselen der algemeene werkstaking. Moniteur maritime el commercial van Antwerpen, tolk der zeevaartbelangen, doet opmerken dat Rotterdam meer en meer Antwerpen voorbijstreeft, en voegt erbij Tot overmaat van ongeluk zweeft de bedreiging van algemeene werksta king boven de markt, juist op den oogen- blik dat de invoer uit Argentina het drukst isde haver is reeds daar de tarwe is onderweg of gereed om inge scheept te worden en de maïs moet kort daarop volgen. Men kan het de Antwerpsche bande laars niet ten kwade duiden die om de gebeurtelijkheden, dikwijls noodlottig, van eene werkonderbreking, hunnen in voer naar andere havens zenden Tijdens de werkstakingen van 1907 beliepen de verliezen te Antwerpen,omdat het graan niet tijdig gelost werd, over- groote sommen. Wij kunnen een handels huis noemen dat een verlies van 250.000 fr. onderging Het blad drukt de hoop uit dat de alge meene werkstaking die rampvol zou zijn voor Antwerpen, vermeden worde. Wordt ze niet vermeden, men zal wel zeggen wie die ramp heeft doen losbro- ken de roode leiders. En dan zal het verwijten regenen op hun hoofd Wat een locomotief verbruikt Het kolenverbruik op een spoorweg net is jaarlijks zeer aanzienlijk noch tans zijn de locomotieven nog zoo verslin dend niet. Een machien die een sneltrein sleept met al de reizigers, verbruikt met meer dan 8 tot 9 kilos kolen om een ki lometer af te leggen. Indien het een ge wonen trein geldt, valt het kilometerver bruik op 7 kilos. Dit verbruik vermeerdert echter voor de koopwarentreinen, tengevolge van het ontzaglijk gewicht dat moet vervoerd worden voor de koopwarentreinen ver bruiken de locomotieven gewoonlijk 16 tot 18 kilos.En dit is maar nagenoeg zoo veel als in vele huishoudens per dag ge bruikt wordt. Goede maatregel. De roode kopstukken hebhen besloten dat, gedu rende gansch de werkstaking, in bet -Maison du Peuple» te Brussel nog enkel koffie, melk, chocolade, spruitwater, limonaden en koude spijzen zullen te verkrijgen zijn en dal de lokalen ten 6 u. 's avonds zullen gesloten worden.^zoodaI iiouden. Indien dezelfde maatregel overal werd toegepast en dat de roode ophitsers geen meelingen hielden, 't zou gauw met de werkstaking gedaan zijn. Daar er geen samenscholingen of sto< ten op straal zul len mogen plaats hebben, zullen de werk stakers zich spoedig vervelen ongelukkig zijn hun dagelijksch leven te mogen her nemen. Vasten. De H. Kerk hoeft wel op onze dagen den vastentijd ver zacht maar tevens heeft zij ook de geloo vigen aangezet die verzachtingen te ver vangen door andere boetveerdigheden, vermits de verplichting boete te doen, steeds blijft bestaan. Hoe weinig wordt daar evenwel aan gedacht! En van waar die onloochenbare karakterverflauwing? En hoe heilvol zou een -Boeteverbond- in navolging van het bestaande Gebedcnverbund met kunnen werken Daartoe ware eene vastafgebakkende verbintenis voldoende, in ieders vermo gen onschadelijk voor de gezondheid en toch streng genoeg om eene versterving uit te maken. Zou bijvoorbeeld de geheele of gedeelte lijke onthouding van alcoolbevattende dranken, gedurende den vastentijd of de eene of andere maand van 't jaar, daartoe niet uiterst wel geschikt zijn Die verbintenis wordt onder andere opgelegd door de Etoile Blanche Anti- alcoolique, in Frankrijk en aangemoe digd door 25 cardinalen en bisschoppen. Welaan dan. Katholieken, val dit mid del aan 1 Terzelfder lijd als gij een uwer eerste plichten zult volbrengen, zult gij tevens medewerken aan den zoo brood- noodigen.vaderlandschen enchristelijken strijd tegen drankplaag. J Naar La Croix. £en soort neef Dus, zei de rechter tot de getuige, gij zegt dat de beklaagde een soort neef van u is. Leg dan eens uit welke verwantschap er tus- schen u bestaat. Dit is zoo, sprak daarop de getuige. De nicht van mijn eerste vrouw en de eerste vrouw van mijn achterneef hebben twee broeders getrouwd, Janssens heet ten ze, en die waren nu weer neven van een tante van mijn moeder, door de man van die tante, begrijpt u Dan waren zijn grootvader van moe ders zijde en mijn grootvader van moeder kant achterneven, en bovendien is zyn stiefmoeder getrouwd mei mijn mans stiefvader, nadat zijn vader en mijn schoonmoeder gestorven waren, en zijn broeder Jan en mijn mans broer Bertus zijn met tweelingszusters getrouwd. Ik heb nooit precies uitgerekend hoe naby we verwant zijn, maar ik heb hom toch altijd als een soort van neef beschouwd Dank u, zei de rechter verbijsterd. Waarde van 'n mensch Awel men zegt nog als een gemakke lijk dat is een manneken van oO ot 100 duizend frank, volgens het cijfer van zyn fortuin of de belangrijkheid van zyn han del. Welnu, de chimisten rekenen dat heelemaal anders uit. De mensch is, volgens hen, een hoop kalk, fosfoor en potasch. Ook is een redelijk schepsel Gods, 75 kilos wegend, juist 37.50 fr. waard. Wisten sommige menschen dat ze niet meer waard zijn, ze zouden mis schien wat min van hunnen Jan maken en ze zouden wat meer op hunne ziel denken die boven alle waarden staal. Eet appelen. Het eten van appelen, is een beproefd middel ter be vordering van de goede gezondheid. De appel levert namelijk niet alleen een voortreffelijk voedsel, maar bevordert tegelijk een goede spijsvertering. De appel houdt meer phosphorzuur, in lichlvor- teerbaro verbindingen in, dan elkander plantendeel der aarde Zijn gebruik,werkt voordeelig op do hersenen;2' zet de lever aan 3e bewerkt een rustige slaap 4" desinfecteerde mondholte 5' bindt het overtollige maagzuur 6e bevordert de afscheidswerkingen der nieren 7e gaat de steenvorming tegen en 8* beschut ver der tegen de .verteringsmoeilijkheden. S T A I) A A L S T OUDERDOMSPENSIOENEN De personen geboren in het jaar 1847 of vroeger,die vermecnen recht le hebben op de jaarlijksche toelage van 65 frank, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aangenomen worden,ten Stadhuize bureel der Werkbeurs, alle werkdagen van 9 lot 11 ure 's voormiddags, te reke nen van 3 Maart 1913. De Burgemeester, M. L. Gheeraerdts. KATHOLIEKE WERKM ANSKRING AALST. De Ist® Algemeene Vergadering zal gehouden worden, op Zondag 2 Maart 1913, om 5 1/2 uren 's avonds, in de Feestzaal des Krings. De Eerw. Heer V. De Leenheer, Lee raar In de Bisschoppelijke Normaalschool te Sl-Nikolaas, zal, te dier gelegenheid, eene VOORDRACHT geven over De Vrouw in 'de Sociale Kwestie. Vrijdag heeft de jury van het Assisen hof der Seine in deze zaak uitspraak ge daan Dieudonné, Soudy,Callom:n en Monier werden ter dood veroordeeld. Carouy en Medge, tot eeuwigdurende dwangarbeid. Do Boe, 10 jaar dwangarbeid en 10 jaar ontzegging van verblijf. Bernard, 6 jaar gevangenis en 5 jaar ontzegging van verblijf. Gauzi, 18 maand gevangenis, Detweiler, 4 jaar gevangenis Reincrt, 1 jaar Cro- zat de Floury, tot 5 jaar Kilbalchiche tot 5 jaar gevangenis en 5 jaar ontzeg ging van verblijf, voor beide Jourdan 18 maand gevangenis Poyer, 5 jaar ge vangenis en 5 jaar verbod van verblijf. Carouy en Medge worden daarenboven veroordeeld tot 2000 fr. schadevergoe ding aan M. Artaux. die zich tot burger lijke partij had aangesteld. Carouy heeft zich Donderdag morgend gezelfmoord in de conciergerie, door ver giftiging Geheel waarschijnlijk zal het proces van Dieudonné herzien worden, daarCal- iemin bekende dal hij met Gamier de aanvaller was van Gahy. De z*ak kan wellicht ook eene nieuwe wending ne- not aangehouden worden. Allerhande nieuws. Hoest, Verkoudheid of Valling zie annonce,3e bladzijde. Keating Pastil. Onze nieuwe Schouwburg.— Maandag 11. vergaderde de Commissie van onzen Stedelijken Schouwburg en heeft zich na onderzoek en grondige be spreking nopens de innerlijke verdeeling des gebomvs't akkoord gestold. Korte lings zal het plan der facade door onzen stadsbouwmeester opgemaakt worden en aan dezelfde commissie ter goedkeuring onderworpen worden. Dus naar wij vernemen uit de beste bron zal men heel kortelings de handen aan hel werk staan. Ten bureele van DE DENDERBODE vindt gij steeds een prachtige keus van KERKBOEKEN in alle prijzen en in allerhande kleuren. Wille KerKboeKen le beginnen van o.so. Verders ook PaternostersEers'e Communiebeeldekens, enz Gedenkenis-beeldekens gedrukt in 't goud te beginnen vau 1,50 do 25 ZEER RIJKE KEUS. Aalst. Windmolen-, Vrijheid en Korte Ridderstraten. Ons eeuwenoud Windmolenstraatje met zijne slechte ongezonde woningen is onder de slagen van het houweel gevallen Dit straatje door de Stad aangekocht,zal kor telings veel breeder worden aangelegd. Naar wij uit de besle bron vernemen zal de bijzonderste knbien van de Eleclrici- teil aldaar opgericht worden. Op twee of drie eigenaars na is de Stad overeengekomen om al de eigendommen le slechten, zich bevindende in de Vrijheid en Korte Ridderstraten tol aan de Kat. Het doel is daar een prachtige square ofte bloemhof te maken. Dus zooals men ziet doel ons Katholiek Stadsbestuur al het mogelijke lot gezond making en verfraaiing onzer geliefde stad. De openingsvertooning van den Cinema Alostois, Nazarethstraal, welke Donderdag avond plaats had en gegeven wierd ten voordeele van de armen, on dersteund door het bureel van Weldadig heid onzer Slad, heeft 169,55 fr. opge bracht t.Deze som is aan het bestuur dier liefdadige instelling.ter hand gesteld. Het Htiis C. Praet-De Witte,is langs de overzijde der Lange Zoutstraal dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Erg ongeluk te Aalst Woens dag namiddag rond 5 ure is de genaamde Van den Steen, oud 15 jaren, wonende Ouden Dcndermondschen steenweg alhier, en werkzaam ter Filature el Teinturerio Réunics in eene mekaniek geraakten den arm letterlijk afgerukt. Hij word naar het gasthuis overge bracht. Voor uwe Eerste Communie- kleederen bij J. Van den Bergh- Jouret, Aalst, daar vindt gij altijd een rijke keus in alle prijzen De meubelen van Wilmart. Na tie meubelen heeft men de kleine snuisterijen en kunstvoorwerpen onder den hamer gebracht. Beeldjes in simili-brons, te koop ge- sreld tegen 20 fr werden opgejaagd te gen 46, 56, 62 en 80 fr. Een klein beeldje voor hetwelk de roeper 5 fr. vroeg, werd toegewezen voor 25 fr. Gouden liemdsknoppen gingen lot 75 fr.een zilveren kistje ingemijnd aan 175 fr. werd voor 80 fr toegewezen. De snuisterijen die aan Nestor Wilmart persoonlijk hebben toebehoord, als siga renkoker, sigarenpijpjes, pijpen, geld beugels worden hoog opgejaagd. Het schijnt alsof eenieder een gedenkstuk van den vroolijkeu Nestor wil bezitten. Vooral doorgerookte pypen vonden koo- pers Dan gaat men over tot de veiliing der schilderijen. Bloemen van Roperli, inge steld aan 100 fr. worden voor 185 fr.toe- gewezen. Teekeningen van J. Drootgaan van 38 tot 60 fr. Twee grooto waterverf- stukken van Hagèmans worden fel be twist De groep schapen ingemijnd aan 200 fr. wordt toegewezen voor 450 fr. en de «Wasschendo Vrouwen» ging van 400 tot 700 fr. Een landschap van Four- mois wordt ongemijnd togen 200 fr. Een Theo Hannon vindt van J. Francois, 130 fr., de «Doodenrit» van De Groux,240 fr. en een pastel van Willem Delseux, 55 fr. Hel algemeen gevoelen is dat de schil derijen veel onder hunne waarde zyn verkocht. Zonder ie Finn Pillen zou iK niet meer lol oe levenoen netiooren. Zoo spreekt zich Mevr. de Wed® Roy uit ten opzichte van de Pink Pillen wanneer men komt te spreken over ziek ten en de middelen om er zich van te ver lossen. De dag dat Mevr. de Wed' Roy begonnen is met de behandeling door de Pink Pillen,is een gelukkigedag geweest, daar van af dien dag haar wankelende gezondheid is begonnen te verbeteren. Mevrouw Roy. Gedurende langen tijd,schreef zij ons, verkeerde ik in een slechten gezondheids toestand en mijn orgauisme was geheel in de war. A! mijne functies hadden een 4 soort van vertraging ondervonden en Kerk van Sint-Martinus. Maandag aanstaande, 3 Meert, maan- delijksche Vergadering voor de Huis moeders van de Heilige Familie. Vriendelijk verzoek de lid kaart mee te brengen. Kerk der EE PP. Jezuieten Dinsdag 4 Maart, begint de vermaar de novene van gratie ter eere van den H. Franciscus Xaverius. Alle dagen 2 vergaderingen 's avonds te 5 1/2 en te 8 uur. De novene wordt gepredikt door den E. P. Dufvaing S. J. van Kortrijk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne Hoogw. de Bisschop van Gent heeft benoemd .- Pastoor te St-Denijs-Boekei, den E. H. Luyckx. onderpastoor le Hamme te Hansbeke, den E. H. Maenhaut, pastoor te Vurste. Algemeen Nederlandsch Verbond Een prachtig Peter Benoil-concert wordt ingericht voor Zondag 9 Maart, te 0 lire 's avonds in de Feestzaal van het Belfort. Een keurig programma van muziek en zang zal uitgevoerd worden door kunstenaars'van 1®" rang. De heer Jef Van den Eynde, uit Brussel, zal een voordracht over den Meesier houden. Niet een liefhebber van echt kunstge not zal op dezen Feestavond willen ont breken. TOONEELNIEUWS 't Land van Riem - Met veel lof sprak men deze week ten allen kant van de laatste verlooniiig van 't Land van Riem - die verleden Zon dag voor eon talrijk en prachtig publiek plaats had. Velen noemden haar do beste die we gedurende dit looneelseizoen in den Schouwburg te zien kregen. - 't Land van Riem - heeft altijd eene goede faam genoten in zake toonecl en deze door onomstootbare feilen gestaafd en weten te behouden. Dit slrekt deze Tooneelvereeniging tot eer die steeds ons publiek op zulke heerlijke feesten vergast en aldus ook in groote mate baar deel bijdraagt lot veredeling van ons volk, tot eere en roem onzer Vlaamsche Toonecl- kunst. Eens dat de nieuwe Schouwburg er zal zijn, die Goddank nu toch gestemd werd, zullen onze tooneelmaatschappijen heel wat meer eer kunnen halen van hun werk hetwelk door hel publiek ook meer geno ten zal worden. voof den PAUS Achtste lyst. Opbrengst d- r vorige lijsten 1090,00 Onbekend, Aalst 50,00 Voor het tijdelijk en geestelijk welzijn 1,00 Tezamen 1141,00 Zondagrusl. Van 's middags tot middernacht, ccnigi dienstdoende Apotheek, op Zondag Maart, M. Cailehaul, Botermarkt. Inhaling van den E. H. pastoor j iw>« VromKnA«<r<»m - /n»ilav Maart, zal te Erernooaegem «ie plechtige inhaling plaats hebben van den nieuwen pastoor den E. H. De Pillecyn. Al de pa rochianen wedieveren om hunnen nieu wen herder zoo hartelijk als luisterrijk le ontvangen. DE LEEUW - Delhaize Ge broeders C'e. Grooten afslag op de Koffie i in al onze hulphuizen. Diefstal te Schoonaarde.— In don nacht van Maandag op Dinsdag zijn die ven in de woning gedrongen van F. De Lathouwer, LangcstTaat en hebben er eene groote hoeveelheid vleesch en wors ten gestolen. Een onderzoek is geopend en naar hel schijnt is men op het spoor der daders. Geabonneerden. Herinnert U dat eene doos Borstpastillen Wathéry altijd voldoende is om den verouderstcn en pijnelijkstcn hoest te genezen. 1 fr. de doos. Verduistering te Brussel. Het Brusselsen parket heeft Donderdag in eene Bank, in den omtrek der Nieuw- straat, een onderzoek gedaan Ongeveer een miljoen twee honderd duizend franks titels werden medegeno men. Alles werd ter greffie neergelegd. Men spreekt van verduisteringen op groote schaal. Bloedig drama te Ste Katherine- Lombeek Op de wijk Ter Alphen liepen een vijftal jongelingen die beschon ken waren de herbergen af en zochten overal twist. Onderwege ontmoetten zij zekere Ros- signol, die zij dwongen hen te vergezel len. Daar deze weigerde ontstond er twist. Eensklaps werd Rossignol door de vijf kerels overvallen en verscheidene messteken toegebracht. M.Van Droogenbroek, van Liedekcrke, die het slachtoffer ter hulp kwam, be kwam ook twee messteken. De twee slachtoffers werden na verzor ging naar hunne woning overgebracht. Hun toestand is erg. Tegen de gebroeders Martens werd Dinsdag namiddag door het parket van Brussel oen aanhoudingsmandaat afge leverd. Bede kerels werden Woensdag gevankelijk naar Vorst overgebracht. Erg feit te Duffel. Het l4jarig meisje Van Lommeren kroeg van hare tante, de weduwe Van Lommeren op merkingen omdat zij te veel zich aan allerlei snoeperijen overgaf. Toen de. tante zegde dat zij dit aan haren vader zou mcdedeelen, ontstak liet meisje in woede en greep een mes. Zij bracht hare tante niet min dan acht messteken toe. De jonge deugniele nam de vlucht en ging te Linth zich als dienstmeid aanbie den. Toen zij aldaar aangehouden werd, kleefde het bloed nog aan haar aange zicht en was haar voorschoot vol bloed- Het parket van Mechelen is verwittigd* Hot slachtoffer is, na eerste genoeskun dige verzorging, naar het gasthuis over gebracht. Aanhouding te Brussel Agenlen der rechterlijke brigade hebben in het middenpostbureel le Brussel eene vrouw aangehouden, met name Marguerite S.., van Duitschen oorsprong, wonende te Ëlsenc, verdacht in betrekking te zijn met den kerel, die, onder den naam van Otlo Muller, ten nadeele van het poslbe- lieer i ene som van 33.000 fr. afgetrog geld heeft De aangehoudene vrouw werd ter beschikking van hel parket gesteld. bloc 1 l was zeer merk ba tooi» alliid bleek, n erslapt. was koud -n dat duidde wel aan dat weinig rijk bloed door mijn ande stroomde. Ik had niet veel krachten en vervulde met moeite en te groole vcr- moeinis mijn huisvrouwelijke plichten. Ik ging weinig uil omdat mij dit te zeer vermoeide. Daar ik niet le lange, ver kwikkende wandelingen kon mak waarop men ademt en eetlust opdoet, at ik zonder smaak en niet voldoende om mijne krachten te herstellen. Bo endien had ik een moeilijke spijsvertering en be klaagde mij over herhaalde schele hoofd pijnen, steken in de zijde, duizelingen en tal van ongemakken die liet loven zijn bekoring doen verliezen. Men had mij opgepast, maar men had mij niet kunnen genezen en die tegenspoed had mij treu rig gemaakt. Ten gevolge van de talrijke getuigenissen betreffende de Pink Pillen, door de kranten gepubliceerd, heb ik dat middel willen beproeven. Het verheugt mij u te zeggen dal de Pink Pillen een wonderdadige uitwerksel hebben gehad. Eenige dagen van behandeling zijn vol doende geweest oin mij een merkbare verbetering te doen ondervinden die mij met vreugde en hoop vervulde. De Pink Pillen hebben mij volkomen genezen en mij do goede gezondheid weergegeven die ik dacht voor altijd verloren te hebben Mevr. de Wed® Roy, woont te Bar-/s Aube (Aube, Frankrijk), 6, rue des Per- riers. Bij den aanvang van het winterseizoen, jaargetijde gunstig voor epidemieën, voor ziekteaanvallcn van verschillenden aard, kunnen wij niét genoeg aanbevelen aan allen die zicli niet z-er wel gevoelen aan allen wier gezondheidstoestand hen geen volkomen voldoening geeft, een kuur met de Pink Pillen le doen, die geh«el hun organisme toteen goedenstaal van kracht en weerstand zullen terugbrengen. Een kuur le doen mot de Pink Pillen bij den aanvang van liet slechte jaargetijde, staat gelijk met het nemen van een verzekering legen de gevaren van dat tijdvak. De Pink Pillen worden verkocht in alle apolheken en in hel depot Apotheek Dernevillo, 66, Waterloolaan, Brussel, Fr. 3,00 do doos Fr 17,50 de zes doo- zen, franco. Depot to Aalst Apotheek Cailehaul, Bolermerkt. Nog de Tragische Inbraak te Meysse. Woensdag morgend had onder oenen grooten volkstoeloop de plechtige begraving plaats van den onge iukkige Jozef Van do Wouver, het slachtoffer van zijnen plicht, De lijkkist werd door zijne makkots naar de kapel van het hospitaal gebracht, waar den dienst werd opgedragen dooi den krijgsaalmoezenier, M. Van Zoon. Een duizendtal gendarmen van alle hoeken van het land waren aanwezig, alsook agenten, policieofflcieren en af vaardigingen van het leger. De heer minister Carton de Wiart, do Selliers de Moranville (generaal dei- gendarmerie) en veel andere hooge offi cieren van het leger en der gendarmerie, do heeron burgemeesters Max en Stroo- bants, policieofficieren, enz Drie redevoeringen werden uitge sproken. Het lijk werd per spoor naar Herent- hout vervoerd, waar liet hegraven werd. Agnes Mommens, bijloopster van Bec- raert, die reeds verdacht werd van plichtighcid aan hel drama van Moysso heeft bikcnlenissca gedaan nopens de Dlunderinu van het kasteel Parmentior, gepleegd door «le gebroeders Beeraert en De Corte welke den volgenden nacht eenen verheler waren gaan opzoeken Het parket van Brussel is Woensdag namiddag opnieuw op de villa Haslière, te Strombeek afgestapt De magistraten waren vergezeld van den bevelhebber Claeenval en luitenant Vigneron, der bri gade van de gendarmerie van Laken. Verscheidene personen werden onder boord. Nieuwe afdrukken werden geno men, door de bandieten op de flesschen in den hof gelegd om ze later te komen halen,werden ter greffie van het gerechts hof gevoerd Valsch spoor te Antwerpen. Het alibi, ingeroepen door de 2 kerels te Antwerpen aangehouden, werd juist bevonden A. werd onmiddelijk in vrijheid gesteld, doch V. die nog eene straf uil te boeten had, bleef opgestoten. Huiszoekingen. Woensdag werd door de rechterlijke brigade hij talryke verhelers en oud-kleer koopers huiszoekingen gedaan lei: einde de voorwerpen te ontdokken voortko mende van diefstal op het kasteel van M. Pamentier, te Meysse. Alle opzoekingen zijn vruchteloos gebleven Een noodzakelijke maatregel De handietensl reken worden van dag lot dag talrijker en het is dus hoog tij«l dat nieuwe maatregelen ingevoerd wor den. Eens te meer is hel nu geble.ken dat de gerechtsdienaars in België zich in staat van minderheid kevindcD tegen een ge- wctenlöozen en vastbesloten bandiet. De gendarm of de polieieagent mag enkel gebruik maken van zijne wapens, wan neer hij zich in geval van wettige zelf verdediging bevindt, 't is te zeggen wan neer zijn leven in dreigend gevaar ver keert. Toen gewoonlijk bemerkt hij zulks eerst wanneer het te laat is. In Engeland daartegen, een land, waar de. persoon lijke vrijheid grooter is dan in België, beveelt de gendarm of polieieagent, zoo dra hij denkt met een gevaarlijke kerel te doen te h< bben Hands up handen omhoog. Wordt dit bevel niet onmiddellijk uit gevoerd,dan aarzelen de gerechtsdienaars niet le schieten. Dank aan dit stelsel worden vele menschenlevens gespaard.In België heeft men thans besloten denzelf den maatregel in te voeren. Een omzend brief hierover zal eerlang door den be voegd- n minislsr aan al de gendarmeries en policiebureelen gestuurd worden. Dood van Heldenberg. I)e opperwachtmeester Heldenberg is Donderdag avond, om 9 1/4 ure, in liet krijgshospitaal te Laken overleden. DE RUGPIJN. De nieronlste kingen. Zeer dikwijls schijnen de per sonen die door eencnieraandooning (gow. lenden) aangedaan zijn in goeden slaat van gezondheid. Nochtans hun bloed verzwakt en hunne krachten verdwijnen op mate dal hot eiwit langs de wonden door deze aandoeningen bevoordeeld vlugt. De gevaarlijkste vergiften dal d- zieke nieren friet afvoeri-u d«u'-n heimelijk hot der iets op de huid ie bemerken, een gevoel van koude hijzonder aan de uit einden, krampen in de braaien, vooral desnac'i's, schielijke ontwakingen, oor- tuilingen, hoofddraaiingen, (|e wateren kla.ii' gelijk water, schuimend zeer over vloedig en menigvuldig, zijn allen kon- teekens ooner ziekte die broeiil. De Foster Pillen voorde Nieren (Aalst Apotheek Do Valkeneer, 15, Esplanade- plaats) begonnen van af 't verschijnen dei- eerste kenteekens, vernietigen de ziekte in haren oorsprong en vermijden alzoo de verschrikkelijke Brightzioklc (slepen de eiwitziekte) w.iarvoorjer geene moge lijke genezing moer hostaal. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr. i of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor Belgié Engelsche Apotheek Ch. Delacre. 64, Coudenberg, Brus sel - Vraagt en eischt w ei de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als hel hierne venstaande mérk niet draagt. 11 De moord te Isegem. De ver moedelijke dader Henri Lonelau, werd Woensdag voormiddag gevankelijk naar Kortrijk overgebracht. liet parket en de welsgeneesheeren zijn Donderdag to Isegem afgestapt. M. Godefroy, policieofflcier le Oostende heeft Woensdag in het huis der misdaad een nauwkeurig onderzoek gedaan om de inprentingen van vingerindrukken op te nemen. Vervolgens hoeft hij zich naar het gasthuis hegoven om le zien of er op het lijk niets vast testellen was. Het BESTE en het NUTTIGSTE EERSTE COMMUNIEGESCHENK is eene 21 jaar, was gezeten, naar de statie van Fransch Komen gereden. Volgens de getuigen was de snelheid van den automobiel (e groot binnen de stad. - De scholen waren juist geëindigd en vele kinderen liepen in de straat, name lijk een meisje van 8 jaar, Léa Keirleï Het meisje dat met andere kameraadjes aan verstoppertje spelen was,kwam juist van achter eenen hoek geloopen, toen de auto afgereden kwam. Het kind werd door den rechtervleugel van het rijtuig getroffen en op de straat- steenen geslingerd, Werklieden die het ongeluk zagen ge beuren,verklaren dat het meisje door een wiel gevat werd en met hetzelfde een of twee raaien ronddraaide en dan levenloos ten-gronde bleef liggen. M. d'Eimetière en zijn bediende namen hel kind op en droegen het binn- n hij den apotheker Wasselin, alwaar weldra de doktoors Dorny en Wyseurliel slacht offer hunne zorgen wijdden. De kleine Léa Keirle, verloor zeer veel bloed uit neus, mond en ooren. De geneesheei-en besla tigden verschei dene schedelbreuken.Daar het aangezicht hevig opgezwollen was, werd het slacht offer eerst niet herkend en men moest do onderwijzeressen der officieele en vrije scholen erbij roepen, om de persoonlijk heid van liet kind vast te stellen. De kleine Léa werd naar hel hospitaal overgebracht, waar zij 's avonds nog im mer in denzeif'den hopeloozen toestand verkeerde. De ouders van het slachtoffers, wier droefheid onbeschrijflijk is, moeten zich naar de verklaringen der geneeshecron, in eenen noodlotligeu afloop van alle oogenblikken getroosten. M. d'Eunelièros heeft zelf M. Credot, policiekommissaris, van het droevig on geval onderricht en een gerechlelijk on derzoek werd dóór dezes zorgen geopend. LACHKRUID. Anna-Mie, de dienstmeid was nog maar slechts 14 dagen in dienst bij eene nieuwe madame, of zij kreeg al bezoek. Madame vroeg haar 's anderendaags Anne Mie, wie bracht er u gisteren bezoek Eene mijner tanlen,luidde 't antwoord. Goed zoo, maar ze,' aan uwe tante als ze nog eens komt, wedervoer Madame, dat zij haar pijp niet op de piano moei laten liggen. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Sclijjt der kalvers en veulens dooi' liet A merikaanscfie Poeder Dei ratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, cm verscheidene dieren ie redden en liet kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelyk b- Aalst, bij De Valkeneer. en Cailehaul. Werkdidigheid eerga tegen zomersptoc Creme luue u./o Onfeil baar voor de geneezing van MoVcn. maakt de huid blank IN EEN NACHT. r\De doos 2.50 De 1/2 doos 1.5 TEKOOP in ALU GOEDE Huizen TE AALST le verkrijgen ter Apotheken Do Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij o. Taymans, Groole Markt, bij A De Paepe-Singclyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraal, II.- I-1 prijzen. Zaterdag 1 Maart 1913 5,00 a 7,00 8,64 a 9,5 2,88 a 3,16 1,75 a 2,29 1,50 a 2,05 90,00 a 100,00 Te beginnen van 7,50 verkrijgbaar ten bureele van DE DENDERBODE In het kamp van Beverloo. Tengevolge eener onlangs gogeveno ininislcrieele toelating doorloopen eene menigte officieren-jagers, dagelijks het oorlogsdomein van Beverloo. Niet alleen offiicieren maken gebruik van den oorlof, maar zelfs onderofficieren en soldalen die de officieren vergezellen als jagers of opjagers. Velen dezer gelegenheids-jagers kun nen niet degelijk met jachtwapens om gaan, en leveren een bestendig gevaar op voor gewone lieden die op de landerij en van het domein bezigheid hebben. Zoo kreeg over eenige dagen een land bouwer van Hcchlel een geweerschot in het been. In het hospitaal haalde men 30 loodkorrels uit hot lidmaat. De ge kwetste werd weder naar zijn huis gebracht, maar zijn toestand is nog im mer zeer ernstig. Het is te hopen dat de krijgsoverheid maatregelen nemen zal, ten einde alle verdere ongelukken te voorkomen. Een meisje doodgereden te Ko men. Woensdag middag kwam een kleine automobiel, bestuurd door den e genaar, M. .1. B. d'Ennetiêres, gouieen- teraa-bli-! van B-lgisch Komen en nevens wit bediende Umer Van Daele, oud Aal Aardappelen de 100 k. Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eiers d<* 25 Ajuin dc 100 kilo Viggenen per koppel BOTERMERKT. Heden ZaterdaO werden 197 klonten boter ter markt geg bracht, wegende te samen 1600 kgr. "b'ÜrGERuJke"STAND DE™ STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 7) Vrouwelijk 11) Huwelijken J. Van Hemden, weikm. aan apoorw. met C. Van Nieuwenborgli, tw. Overlydens A. Cooman, m. Berlo, bakker, 70 j. Koolstr. C Arij8, vr. Blanckaert, z. b. 61 j. Boudewynkaai. B. Van G<ethem, wr Schoonjans, metser, 66 j. St Camielstr. J. Rmibaut. zb. 81 j Gastliuisstr. H. Buissant, pastoor. 49 j. Dondorm. stw. li. Roelandt m. Verbuslel, zb. 69j. Burcht. P. Bonkowsky, we De Haeek, zb. 79 j. Ajuinstr. C. De Meyer, kloos' terz. 30 j. Sl Jozefstr. J. Van Balen,w® Van Renterghem, zb. 78 j. Maanstr. J. Van den Broeck.'m Do Schryver, wóver 41 j. Gentscliesti'. F. Lauwers, wr Van Hoof, zb. 76 j, Gastliuisstr. II. Noël, abriekw. 21 j. Mcirestr. f 2 kinderen onder de 7 jaren. Om uit de onverdeeldhoid te scheidon. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, Geeraardsbergsche straat. De Notaris PAUL EEMAN, tc Moorsel, zal namens wien liet behoort, met gewin van palmslag on gelagen openbaar ver- koopen STAD AALST. Eerste koop.— Eon welgelegen WOON HUIS. dienende voor Winkel, met aan- hoorigbeden en tuin, aan dc Goeraerds- bergscliestraat, goteekend n. 5, gekend ten kadaster sektie A,nummer 1900b en 1909d met eene grootte van 2 aren, palende langs voren aan de straut, van d'eene zyde aan M. Ivarel De Mette, langs achter aan de Brouwerij van M. Camu en van d" audi re zijde aan Damo Wed' Louis de Naeye;' en M. Buulemberg.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2