"Schoonheid Nestlé's Kindermeel KJit mijn Congoleesch dagboek PAASCHGEDACHTEN. GeMten over Coöperatie. iets voor de Gezellen der WerfKapel Internationale Prijskamp voor mexanleKe Laqdliouwtoestellen. Rechterlijk Kronijk. NIEUWJAARSGIFTEN Allerhande nieuws. I^en naam op alle lippen Ifl.Fcrnanü Deny, 15, rue du Grand Hospice DOOR PETRUS COSYN. TERUG NAAR 'T VADERLAND. XLIX. In troostelooze stemming zet ik den weg voort, Bwana malari, meesier ziek vraagt mijn boy Lufungolo, die mij tol Elisabethville vergezelt. Er ligt iets als een verwijt, in de woorden, 't is alsof hij wil zeggen meester tel ik dan voor niels meer, ben ik u niet even trouw "en lief als Ctesar. Ja, jongen, zeker, ook u heb ik lief als een zwarte broedertje, dus niet getreurd en zoo verdwijnen stilaan de nevelen die mijn brein als omhulden, 's Middags zijn wij te Kimunua, de eerste halt. Ik wierp slechts een verstrooiden blik, op de uitgestrekte manioc beplan tingen die den weg bezoomen, op de rivieren en bergen die wij overstaken. Terstond doe ik mijne tent oprichten, het middagmaal gereedmaken en daarna stel ik mij in mijnen vouwzetel uit om te rusten en te droomen. 30 November. Om 5 1/2 ure op weg naar Mobanger Een slecht begin. Eene baan waarin men tot over de knoessels in het zand zinkt waarlijk eene ver moeiende oefening. Ik ben dan ook waar lijk blij na eene uur, het zandtapijt niet dit van Hekelgem, wel te verstaan, te zien eindigen en vasten grond onder de voeten te krijgen Half weg ontmoet ik M. Zentler, van de Missie van Luanza, die hier in de omstreken komen jagen is en nu naar Luanza terugkeert. Zonder stil te houden trekken wij door de dorpen Kamilimba, Mambive, Liwandase, in dit laatste dorp koop ik eieren en 3 kiekens. Wij doortrekken veel rivieren onder andere de Lusalala, Juni, Kifwa, Makom- biva, Moshesha en Koninanga. Daar liet nog niet veel geregend heeft, gaan wij droogvoets door de rievieren. Om 1 1/2 ure ben ik te Mobanga en neem er mijnen intrek in het huis voor blanke reizigers bestemd. Zeer vermoeid ga ik hier eens goed uitrusten om morgen frisch en gezond naar Kilwa te vertrekken, 't is een afstand van 6 a 7 uren zegt mij de Kapita. 1 December. Om 5 ure opgekraamd te Mobanga. Een luid Koloké de ge wone aanvangskreet der Karavanen en in de schemering van den wordenden dag zetten wij ons op weg. 't is Zondag en te Burst Gedurige aanbidding. Ik neem mijnen rozenkrans, die mij nooit verlaat en sloeffend en pocftend door de zand wegels, zond ik een lang en vurig gein d tot Maria, de ster der zee, de hoop en hulp der zwervelingen op de soms zoo droeve en moeilijke levensbaan. Om 7 u. komen wij te Gongwe aan, aan den oever van het meer Moera. De sultan, door mijne dragers verwittigd, komt mij te gemoet en offert mij kiekens en eiers, mits te betalen wel te verstaan, wat ik dan ook gaarne doe. Ik neem hier mijn morgendmaal en zoo koutend met den sultano, moet ik hem vanzelfs zeggen vanwaar ik kom en waar ik hèenga. Zoodra de man verneemt dat ik mij naar Kilwa begeef, stelt hij zijne groote c. pirog. schuif en 4 mannen to mijner beschikking, om mij zoo langs den water weg naar Kilwa te brengen. Of ik dit aanbod dankbaar aannam moet ge niet vragen hé lezers, '1 was immers 5 uren gaans gespaard. Om 8 ure dus naarn ik plaats in de schuit en onder een luide Koloké schudt de schuit van kant en daar ben ik op de vlakke, rechte water baan naar Kilwa. Wordt voortg. groote fortuinen. Dat schijnt maar recht vaardig de grond moet het al opbren gen, eene portefeuille betaalt niets. Zou dergelijke wet ook geen kans heb ben in België gestemd te worden Het valt af te wachten Wij weten intusschen en dat geeft ons hoop dat vele van onze jongst gekozenen op dat punt zeer formeele en verheugende verklaringen hebben gedaan tijdens den laatslen kies strijd. Vlaming De machten-der duisternissen hadden gezegevierd Christus, die het gansche Jodenland in weldoen was doorgetrokken lag dood in het graf. Maar het goddelijk woord had geklonken Breekt dezen tempel af, en na drie dagen zal ik hem weder opbouwen en geen macht ter we reld zou dit woord doen liegen. Alleluia De God Mesch is verrezen de dood is overwonnen, het duivelsrot verpletterd het' laaggezonken mensch- dom wordt erfgenaam van het rijk des hemels. Eene liefdezon rijst aan den blau wen koepel en overgiet de gansche we reld met een nieuw lichtgeboren is de vrijheid, rechtveerdigheid, de naasten liefde. De helsche machten zijn overwonnen, maar helaas, niet dood heller blaakt de haat, heviger wordt de strijd legen het kruis sterke vijanden loopen storm le gen de Kerk en ontstelen het volk zijne christene zeden en gebruiken de familie geest vooral wordt aangerand. Vroeger was het Vlaamsche leven dooi en door godsdienstig;dekerkelijke feesten als Kerstdag, Driekoningen en Paschen werden gevierd ook in familie rond den haard het huis van den Vlaming was een heiligdom in den voorgevel prijkte het beeld of minstens den naam van den eenen of anderen heilige; het kruis werd bij hen hoog in eer gehouden. Nu is het, helaas, bij velen naar d< n zolder verbannen, h- t heeft plaats ge maakt voor een prachligen spiegel of voor een ander versierselhet familiele ven is ontaard. Sta op mijn dierbaar Vlaamsche vólk, telg van een heldenras, met wiens we zen de godsdienstigheid vergroeid was; sta op uit het graf van onverschilligheid waarin gereeds zoo lang gedompeld ligt; hang weer het beeld van onzen gekruisten Zaligmaker in uwe woning en dat op de eereplaats zoek er hoop en troost in de 'moeilijkheden van het leven versier ermode uwe werkhuizen, tot heiliging en bevruchting van uwen arbeid plant het op uwe landerijen en langs de wegen, opdat de zegen des hemels zou nederdalen op veld en vrucht, dorp en stad ouders, teeken het 's avonds op het voorhoofd van uw kroost, voedt uwe kindoren op tot Vlamingen, die met Guido Gezelle durven zeggen dat kruisko, 't is geschreven diep mij in den kop gebleven, teeken van mijn erfgebied die den schedel mij aan scherve sloege, en hiete 't, kruisken derven, nog en hadd' hij 't kruisken niet Theodook. nerts, kolen en cokes, ja, van verbruik van gegoten ijzer, maar ook een belang rijken uitvoer langs de haven van Ant werpen. Waaruit volgt en blijkt dat ons land zelf een der bijzonderste kalanten is der Antwerpsche haven. Voor de politieofficieren. M. Maenhout heeft een wetsontwerp ne- dergelegd, eene vergoeding vaststellende voor de policioofflcieren die het ambt ver vullen van het openbaar ministerie bij de rechtbanken van enkele policie. De loon- standaard zou vastgesteld zijn als volgt Policie-officier, het ambt vervullende van Openbaar ministerie, rechtbanken van enkele policie le klas, 1000 fr. 2 klas, 800 fr. 3e klas, 600 fr. en 4e klas, 400 fr Indien coöperatie eenige der lasten van ons leven heeft verlicht, indien zij onzen gezichtskring heeft verwijd en zij ons den levensstrijd doet strijden met een moediger hart en ons bezielt met, een streven naar een hooger doel, dan is het duidelijk, dat het onze plicht is om ook anderen deelachting te doen worden, wat wij zoo doeltreffend hebben bevonden. Door zoo te doen zullen wij bovendien winnen aan eigen kracht als wij voor waarts gaan, want zoolang wij in ons hebben de zendingsgeest, die ons voor waarts drijft, zoolang zullen de macht en de bekwaamheid om te slagen ook in ons zijn. Duneaan Mac. Innbs. ONS VLAAMSCH VOLK EN T MILITARISMUS. Ons vlaamsch volk, dal nochtans oen zuiver en krachtig gevoel van vader landsliefde heeft, is nooit partijganger geweest van militarismus en het is ge noeg geweten hoe b.v.onze boeren eenen hekel hebben aan soldaterij.Het ^waarom» ligt niet ver le zoeken. Eenerzijds is het vooral op de vlaam sche buitenbevolking dal de groote lasten van het leger zoo fel drukken ander zijds is het een vastgesteld feit dat onze boerenjongens lot nog toe in de kazerne een waar hondenleventje te verduren hadden misbruiken voortspruitende uit het schreeuwend onrecht dat onze taal en onze christene zedelijkheid worden aangedaau in het leger. Heer Fr. Van Camoelaerl, de talent volle Antwerpsche volksvertegenwoor diger en manhaftige kampioen voor onze vlaamsche belangen, hield daarover een prachtig pleidooi in de Kamerzitting van 7 Maart 11. Het volgend uittreksel is wel het aan halen waard Heer Van Cauwelatrt. Voor de tuchtraad werden in de laatste drie jaren veroordeeld 155 Vlaamsche soldaten en 53 Walen. Op de correctie waren gedurende hetzelfde tijdsverloop 529 Vla mingen en 215 Walen. Onder de deserteurs telde inen 2,ooi Vlamingen en l,o68 Walen. Heer Bestred. Die cijfers zijn niet. vleiend voor de Vlamingen. lieer Van Cauweïaert. Zij getuigen van het lijden, de vernedering, de vervolging van onze Vlaamsche soldaten. Do gewelddaden door Vlaam sche soldaten gepleegd, zijn vaak slechts losbarstin gen van te lang ingeloonde woede. De Waalsche soldaten zouden niet 24 uren den toestand dulden, waarin de Vlamingen verkeeren. (Toej. rechts.) Ziedaar eene fiere taal. Al lo lang heeft de Vlaameche soldaat onder den hiel ge legen, al te lang word zijn taal en zijne denkwijze beschimpt en verkracht dat moet veranderen. Toekomende week bij eene nadere be spreking der legerwet zullen wij do Vlaamsche eischen te berde brengen. Wij raken nog eventjes bet punt aan der krijgslasten. Gaan zij wederom ver pletterend drukken op den rug van ons volk? In Duitschland en Frankrijk ismen voornemens belastingen te bellen op do Vóór de Fransche Revolutie bestonden te Aalst zooals in alle steden wij ken of buurtgenootschappen. Benevens eenen kapitein, had elke wijk eenen alpheris of luitenant. In het Stads archief troffen wij de beschrijving aan van de vaandels der verschillige wijken, in een proces-verbaal van 2 Augusti 1791. Het vaandel van den wijk Molenstraat verbeeldde van d'eene sijde in een medaillon onse Lieve Vrouwe vande Werve, met de woorden Pro Deo et Mariavan d'andere sijde, ook in medaillon, de wapens van dese stad en Vlaanderen. met het woord Flandria, hebbende, van wedersijden twee kleyne vaendel- kens ofte Iropheën in 't groen en rood, hebbende rondom eenen blommekrans, den binnenboord inl rood en swarl ende den buitenboord in 't rood. Bestaat dit vaandel nog Ontwijfeld neen. In alle geval wij trek ken de aandacht der Werfgezellcn op deze bijzonderheid, die voor hun niet van belang ontbloot is. Wellicht komt zij van pas voor den geschiedkundigen stoet waarvan de samenstelling thans wordt voorbereid. In ons volgend nummer geven wij de beschrijving van de vaandels der andere wijken. De Italiaansche Touring Club, de Italiaansche Federatie van de landbouw Consortiums, en de reizende land- bouwzetel van Parma, hebben eenen prijskamp ingericht van door motor gedreven iandbouwtoestellen van allen aard, onder de bescherming van het Ministerie van A. I. C. en het uitvoerend komiteit voor de honderdste verjaring van de geboorte van Giuseppe Verdi. De vreemdelingen zijn toegelaten aan dezen prijskamp, waarvoor eene som van 15.000 franken, medaliën, kunstvoor werpen en diplomas ter beschikking van de Jury gesteld zijn. De voorwaarden en reglementen van den prijskamp kunnen kosteloos verkre gen worden bij J. Gevers C°, 70, Sint Jansstraat, Antwerpen, alwaar het komi teit ze heeft neergelegd. De inschrijvingen worden aanvaard lot 30 April 1913 in de zetel van de Italiaansche Touring Club, via Monte Napoleone, te Milaan. België op den eersten rang voorde metaalnijverheid. Ons klein België bekleedt de 8e plaats in Europa voor de bevolking, de 4® in den handel en de eerste voor wal aangaat de wederlandsche verhandelingen. Ons land het is ook eerste voor het verbruik van metaal. Dit bewijst liet hoogste der ekonomische waarde van een land. Ziellier inderdaad het vergelijkend ver-: bruik van ijzer, per inwoner België, 385 kilogrammen Vereenigde Staten, 295 k. buischland, 219 k. Engeland, 203 k. Frankrijk, 120 k. Deze cijfers zijn beteekenisvol Duitsch land komt slechts op den 3" rang, met verschil van een derde. Dit veronderstelt voor die zulks niet weten, niet alleen eene overgroolo verhandeling van mij- MOORD OP DEN KONING VAK GRIEKENLAND. Men telegrafeert uit Selonika dat de Koning van Griekenland Dinsdag namid dag vermoord werd. De Koning deed juist eene wandeling. Bij zijne ondervraging verklaarde de moordenaar den Koning gedood te heb ben omdat de Vorst hem geldelijke on dersteuning weigerde die hij hem tijdens de wandeling vroeg. De moordenaar is lid van socialistische verecniging «Volo.n De Belgische Regeering ontving Woens dag officieel bericht van den moord op Jo ris I, van Griekenland. Aanstonds werd een telegram gezon den aan onzen gezant te Athece, M. J. Mélot om dezen te gelasten aan den prins-opvolger en aan de Grieksche re geering, de deelneming van het Belgisch volk te betuigen. M.Davignon.ministers van buitenland- sche zaken ging zich inschrijven in het gezantschap van Griekenland. Er werd nog niets beslist nopens de vertegenwoordiging van België, bij de lijk plechtigheden van den vermoorden Vorst. Telegramn en van rouwbelkag werden door Koning Albert gezonden aan den prins.-troonopvolger van Griekenland, Koningin Olga, weduwe van Joris I en aan Koningin Alexandra van Engeland, weduwo van Eduard VII, en „zuster van Joris I. De Grieksche vlag hangt halftop aan het konsulaat en talrijke personen gaan zich inschrijven. Nog het drama. Ooggetuigen van den moord vermelden nog de volgende bijzonderheden De moordenaar was verborgen op den hoek der Aghiastraat en de Avenue des Campagnes, dichtbij het policiecommissa- riaat van den wijk. De Koning weder- keerende van zijne wandeling was op weg naar zijn paleis. Wanneer hij den boek der Congostraat voorbij was loste de moordenaar op den vorst, op twee stappen afstand een eerste schot. Kolonel Francoudis die met den Koning was, wilde zijnen revolver trek ken. Alsdan sbhoot de mpordeeaar naar den kolonel, doch het wapen ketste. Twee Ivretenzer-gendarmen, die den Koning volgden kwamen toegeloopen en grepen den moordenaar vast die geen den minsten leg< nstand bood. Zoohaast de kolonel den moordenaar onschadelijk zag, keerde hij zich naai den koning dien hij niet getroffen waande doch de vorst lag half bewusteloos voor deu winkel van eenen kruidenier die zich verhaastte het slachtoffer op te rechten. I)e koning sprak geen woord. Soldaten die ook voorbijkwamen namen den vorst in hunne armen en droegeu hem naar het hospitaal. Op de straatsloenen was geen bloed te zien. De moordenaar afgetast werd drager bevonden van eenige notas en revolver kogels. Hij vroeg om naar het kommis- sariaatgeleid te worden en verklaarde Sehinas te heeten. Volgens inlichtingen door eenen gezel van den moordenaar verstrekt, zou deze langen tijd in den vreemde verbleven hebben en eerst na de bezetting door de Grieken, te Salonika zijn wedergekeerd Het feit dat de moordenaar een Griek is maakt een droevigen indruk op de be volking. Het onderzoek door den procureur des konings, M. Lambros gedaan, heeft uit gemaakt dat de moordenaar een ellende ling is, levende van almoezen, vervallen en verstooten door zijne familie. Hi' ver klaar zenuwlijdend te zijn en bewust te zijn geweest van zijnen aanstaanden dood.In zijne zakken vond men zijn eigen handig geschreven levensbeschrijving, met de nota -Om openbaar te maken. Er was bijgevoegd «Ik vervloek de dag bladschrijvers die zulks niet nakomen. Koning Constantijn is Donderdag mor- gend te 8 ure te Athene aangekomen en zijne intrede gedaan langs den boulevard Syngros. De voorbereidselen in de Kamers voor de eedaflegging worden bespoedigd. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Liberale weekbladen veroordeeld. I)e burgerlijke rechtbank heeft haar vonnis uitgebracht in het proces inge spannen door den eerw. heer Ernest Do Nys, onderpastoor te Baasrode, tegen Emiel Lombaert-De Kempeneer, drukker uitgever te Lebbeke, om den 29 Septem ber 1912 in de weekbladen De Gazet van Lebbeke en De Strijd uitgegeven door Emiel Lombaert, onder de rubriek Baasrode een artikel te hebben doen verschijnen, waarin op grove en laste rende wijze de eerw. heer onderpastoor werd aangevallen. De rechtbank verwijst den verweerder aan den eischer te betalen, ten titel van schadeloosstelling eene som van 500 fr., met de rechterlijke intresten Verwijst hein daarenboven het tegen woordig vonnis in te lasschen in de bla den Gazet vanXebbeke en De Strijd onder de rubriek Rechterlijke eerher stelling binnen de tien dagen van de beteekening Machtigt den eischer om het huidige vonnis af te kondigen, ten kosten van den verweerder, in een (door den eischer te kiezen) dagblad Bepaalt den lijfsdwang op i maand en verwijst den verweerder tot al de kosten. LEEST EN VERSPREIDT «DE DEN DERBOD E« BOSRINNENBOND. Algemeene vergadering Maandag 31 Maart te Leuven. Dagorde iü Verslag over de werkzaamheden van het verloopen dienstjaar, door den schrijver. 2° Ontwikkeling der vrouw door Mevr. A. Clement,lid van het Bestuur van den Boerin- nenbond. 3° Een programma van werking voor de boeiinnengilden, door den E. H. Van Seyn- haeve, proost van den provincialen Boerin- nenbond van YVest-Vlaanderen. 4° Het lied in de boerinnengilde, met oefe ningen, door M. Van der Mueren. Wie wil deelnemen aan het middagmaal, gelieve zonder wachten in te schrijven. Ook zij die geen deelnemen aan het middagmaal en alleen de vergadering komen bijwonen, doen goed ons van hunne komst te verwitti- gen. Kerk der Paters Capucienen. HOOGDAG VAN PASCHEN Plechtige Hoogmis om 9 u. Missa Salve Regina» 4st. van Stehle. Lof5i/2ure. A Capella.4 st. choor «Alleluia» van Handel; Regina Cceli van Schnabel Tantum Ergo van Palestrina. Sermoen door Z. E. P. Cyprianus. voor den PAUS lle LIJST. Bedrag der vorige lijsten 1178,00 Opdat de H. Moeder Gods mij 2,00 zou verhooren Te samen 1180,00 PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom van Gent Zijne Hoogweer- digheid de Bisschop van Gent heeft be noemd Onderpastoor te Hamme, den E. II. Baert, Ph. Th. D. en S T. B. teNevele, den E. H. Paeme, leeraar te Ledeberg te Destelbergen, den E. H. De Keyzer, id. le Oost-Eecloo. Wij hebben de eer onze.abon- nenten buiten onze stad te berich ten dat wij in den loop der toeko- menke week het kwijtschrift voor 1913 zullen laten aanbieden Wij hopen dat men op eerste vertoon door den postbode zal gelieven te betalen ten einde ons verder werk en onkosten te sparen. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Aalst. Lijk opgehaald. Over eenige dagen hebben wij de verdwijning gemeld van den genaamden Leon van Ghyseghem, 23 jaar oud, wonende alhier. Vrijdag morgend, rond 7 1/2 ure, heeft men zijn lijk uit het water van den Den der opgehaald. De ongelukkige leed aan zenuwziekte. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen vöor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst, Lede. ongeval. Woensdag namiddag waren twee personen bezig met boomen te vellen op de wijk Over- impe te Lede, voor rekening van K. De Braecker. Door den hevigen wind vloog •'een der boomen omver en kwam terécht Op het huis De Braecker, dat gansch ver nield werd. Gelukkig zijn er geene per soonlijke ongelukken te betreuren. PINK PILLEN. De naam der Pink Pillen ligt op alle lippen en zulks is zeer natuurlijk. Denkt aan de talrijke genezingen die zij gege ven hebben. Denkt aan de bevrediging door al diegenen ondervonden, die na zoo vele geneesmiddelen beproefd te hebben, op eind der rekening toch nog even zoo ziek waren en die na de Pink Pillen gebruikt te hebben eene goede gezondheid hebben terug gevonden waar op zij niet meer rekenden. De naam der Pink' Pillen ligt op alle lippen, gelijk de naam van een groot geneesheer die de eigenschap zou hebben gehad de bewo ners van geheel België te verzorgen en verlichting te geven. De naam der Pink Pillen is op alle lippen en vooral op dit oogenblik Men hoort dikwijls de volgende samen spraak Hoe komt het toch, mijn waarde vriend, gij die altijd eene vol maakte gezondheid hebt, gij op wion de leeftijd geen vat heeft, zeg mij uw go- lieim. Mijn geheim De Lentekuur die ik alle jaren met de Pink Pillen volg Ik neem ze gedurende eenige weken, ik put er bronnen van bloed en kracht uit, en zulks is voldoende om eene goede ge zondheid tot aan de volgende lente te bewaren, 't Volgend jaar met de lente begin ik weer en ik hoop op die wijze nog lang voort te gaan Doet gij ook Uw lentekuur met de Pink Pillen. Gij kunt U niet voorstellen al het goede dat gij er van ondervinden zult. Het zal U toeschijnen als of er een nieuw bloed in Uwe aderen loopt, als of er een nieuw sap in Uw lichaamsgestel verspreid wordt. Al de onzuiverheden, die Uw lichaam gedurende het slechte jaargetijde verzameld heeft, zullen langs de natuurlijke wegen verwijderd worden, dank zij de goede werking der nieren, lever en ingewanden. De personen die in het gezicht of op do handen eczema of zweeren hebben, zij die roode vlekken of bloedzweren hebben, hij die personen worden de slechte sappen niet verwij derd. Hunne nieren, hun lever, hunne ingewanden werken slecht, en deze per sonen hebben zekerlijk de kuur met de Pink Pillen niet gevolgd. De kuur met de Pink Pillen geeft U geene tijdelijke verlichting. De goede uitwerking dezer kuur houdt aan en stelt U in staat zon der vermoeidheid het lange afmattende tijdperk der hitte te verdragen. Zij zijn verkrijgbaar in alle apothe ken en in het depot voor België, Apo theek Derneville, 66, Boulevard de Wa terloo, te Brussel, drie franken vijftig de doos en zeventien franken vijftig de zes doozen, franco. Depot te Aalst, Apotheek Callebaut, Botermerkt. Oordegem. Dinsdag avond, rond 11 ure, hoorde Adolf Van der Stuyft, poeldenier, wijk Oud-Smetlede, dat er bij hem werd ingebroken. Hij sprong op toen hij zijne deur opende om te zien wat er gaande was, sprongen twee personen binnen en mishandelden hem met stok ken. Zijne vrouw snelde op zijn hulpge roep toe met eene bijl, waardoor het slachtoffer kon vluchten. De daders zijn gekend heiden wonen te Smetlede. De vrouwwording hij het jong meisje en den icritischen ouderdom hij de vrouw, 't is le zeggen bloedarmoede of bloedvergiftiging. Twee mocilijko tijd perken door de storingen die er het ge volg van zijn. Het organism versterken, de roode bloedholletjes vermeerderen, dit is de levenskracht vertiendubbele» om die gevaarlijke tijdstippen le doorworste len dozen uitslag wordt verkregen door oen twintigdaagsche behandeling mei den Elixir Saint Vincent de Paid (20 jaren bijval). In alle apotheken. b Lede. Erge heel. Maandag namiddag rond 4 1/2 ure, speelden eenige kinderen op de Dorpplaals, alwaar eene kar stond met u Crème a la glacé he spannen met 2 honden. De genaamde Gustaaf Lievens, 13 jaar, welke te dicht was genaderd, werd erg gebeten in de linkerhand, zoodat een geneesheer hem moest verzorgen. Vlierzele-Hoekskens. Bloedig gevecht. Zondag avond bevonden zich verscheidene verbruikers terherberg Van der Donek. Ruzie ontstond tusschen de genaamde Emiel Van der Heyden, en de gebroeders August en Alfons Leus, de genaamde-Van der Heyden werd zoodanig afgeslagen dat hij geneeskundige hulp noodig had. DE RUGPIJN. Oor en zicht troe belen. De oortrocbelen, oortuitingen, klokke geluid, fluitingen, beantwoorden zeer dikwijls eene nieraandoening fgew. lenden). Het is hetzelfde met de zichltroebelen met zwarte vlekken voor de oogen, ver gelijkbaar aan vliegen, mist, enz. Deze kenteekens door hunnen duur, hunne kracht zijn eene aanhoudende bron van vermoeidheden, bekommernis,krach teloosheid. Indien eene eenvoudige rugpijn zich gedurende langentijd doet gevoelen en dat er dan de hierbovengenoemde troe belen bijvoegen zijn zij wel onderdanig aan eene nieraandoening. De onfeilbare werking der Foster Pil len voor de nieren (Aalst, apotheek De Valkeneer 15 Esplanadeplaats) op de oorzaak zelf van deze pijnen is ieder dag bewezen door uitslagen die zelfs alle hoop overtreffen. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Oh. Delacre, 64, Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het hiorne venstaande merk niet draagt. 13 Gent. In de Bloemen'enloonslel- ting. Woensdag namiddag, om 5 ure. waren de dagbladschrijvers door het komiteit der Bloemententoonstelling uit- genoodigd om eens de werken le komen bezichtigen. M. Gallier verwelkomde de persmannen, die reeds een bezoek aan de hallen had den gebracht. Daar is de aanblik prachtig De kunst schilders Seys, Bytilier en Bertrand wa ren er aan muurschilderijen bezig. Eene groote muurschildering moet door een Antwerpsche kunstenaar voor de firma Osterric-th afgewerkt worden. Van nu af is het getal aanvragen zoo groot dat geene plaats meer kan ver leend worden. Uit den vreemde krijgen wij iets puiks. Tegen den 15 April zullen alle werk zaamheden geëindigd zijn en zal men er de planten inbrengen. Drie bloemententoonstellingen zullen tijdens de tentoonstelling plaats hebben en bestendige exposities zullen ook ge houden worden. De ingang is gesteld op 10 fr. den 26 April; 5 fr. de twee opvolgende dagen; 3 fr. den Dinsdag en Woensdag, Den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 2 fr. 's Zondags negende en laatste dag 1 frank. Spoorwegongeluk te Quatrecht Wetteren. - Vrijdag morgend rond 10 ure had er in do nabijheid der statie van Quatrecht een vreeselijk ongeluk plaats. Een groep baanwerkers werden door den sneltrein uit Gent verrast en 4 werklieden werden letterlijk vermorzeld. De slachtoffers waren op den slag go- dood. Het parket was reeds Vrijdag namiddag ter plaatse en stelde een onderzoek in waaruit blijkt dat liet ongeluk alleen aan den toeval te wijten is, namelijk dat do sneltrein op de plaats waar de piochers aan 't werk waren juist een koopwaren- trein voorbij stoomde en alzoo hadden de werklieden den sneltrein niet gezien. De machinist van den sneltrein be merkte slechts te Brussel, bij het onder zoek zijner locomotief dat er een ongeluk moest gebeurd zijn daar hij eene pioche onder uit den rooster van het fornuis der machine zag steken. Noch hij noch iemand van het perso neel des treins hadden don minsten schok gevoeld. Wij laten hier do namen der slachtoflërs volgen Domien De Backer, chef piocher, 30 jaar, van Schellebelle de piochers Flieberg, 25 jaar, id. Meuleman, 30 jaar, van Cherscamp en P. Aelterman, 25 jaar, van Quatrechtalle vier gehuwd en vaders van familie. De lendenpijnen, de rhumatis- men cn ten andere al de kwalen veroor zaakt door de slijmen, zijn vlug genezen door de slijm verdrijvende Pil Walthéry, 1 fr. de doos overal. Veertig personen vergiftigd. Eenige maanden geleden werden talrijke personen vergiftigd in den omtrek van Willebroek, door het gebruik van be dorven vleesch. Een sterfgoval deed zich voor en de vleeschhouwer werd eenige weken gele den door de rechtbank van Mechelen streng gestraft. Het schijnt dat het toezicht der eetwa ren in de gemeente en vooral van het vleesch, zeer gebrekkig is, wat voor ge volg heeft dat eene vergiftiging, welke uitgebreider is en waarvan de gevolgen erger zijn,zich in de gemeente Ruisbroek heeft \oorgedaan. Maandag avond waren reeds 40 perso nen ziek door het gebruik van bedorven vleesch. Allen leden aan hevige darm krampen de uitwerpselen door de ge- neesheeren nagezien, waren van slechte hoedanigheid. Vier personen verkeeren in stervensgevaar. Het parket van Mechelen is met de wetsgeneesi.ccren ter p.aats geweest. Hel stuk Q.79 Crème Tube 0.79 Poeder Werkdadiglieid zonder weerga tegen zomersproe ten en huifl aandoeningen. De Peple voor 'I behoud eener Irisselie gelaats- aDe doos 2.90 De 1/2 doos_t.SO Onfeilbaar voo geneezing van kl maakt de huid (N EEN NACHT. AUerfijnst gelaalblljvend: Ujk voor elke loiletlaffel. TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST le verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en hij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. - Het schijnt dat de zaak Wil- mart niet voor het assisenhof, maar slechts voor de boetstraffelijke rechtbank zal komen. Nestor zou geene enkele ver- valsching gepleegd hebben. Zulks is na tuurlijk heel zonderling en nochtans is het zoo. Hij heeft zich bediend van den stempel der maatschappij en hierdoor kan men hem niet betichten van verval- sching. De titels zijn in schijn uitgegeven door de maatschappij Gent-Terneuzen zelf. Zulks is geruststellend voor Nestor, want het assisenhof toont zich altijd zeer streng voor dergelijke overtredin gen. Konfrontatie Nestor Wilmart werd Woensdag na middag, met M. W., wisselagent, die eene som van 509,000 fr. verloren heeft bij het inbewaring nemen der valsche titels, gekonfronteerd. M. Dumon, deskundige boekhouder, woonde de konfrontatie bij. Het onderzoek in de zaak Wilmart zal zeer lang duren, daar den bedrieger zal ondervraagd wor den over- al de geldleeniiigen die hij ge daan heeft op valsche aklies. Hij zal ook gekonfronteerd worden met al de personen, die maar eenigszins betrokken geweest zijn ln de zaak. Daardoor zal inen zich rekenschap kunnen geven van de som, welke Nestor achtergehouden heeft. Vervolgens zal men hem oudervragen over zijne ver kwistingen en alzoo hoopt het gerecht te kunnen vaststellen of Nestor zich ergens een spaarpot gemaakt heeft. Eindelijk zullen de schriftvervalschingen onder zocht worden in de boeken en bilans der spoorwegmaatschappij Gent-Torneuzen. EEN MIDDEL - eenvoudig cn gemakkelijk. om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE vemodmg eener doos als staal, mits vraag gericht tot BRUSSEL. J Stoutmoedige inbraak te Won- delgem. Dinsdag nacht zijn stout moedige dieven .bij middel van braak en beklimming in het oude statiegebouw van Wondelgein gedrongen. De kerels hebben gepoogd den brand- kolïer open te breken, doch zij zijn er niet in gelukt. Een groot gat was er nochtans reeds ingeboord. Vervolgens hebben zij eenen lessenaar opengebroken, waar een aantal spaar boekjes lagen, alsook postzegels, enz. De dieven hebben spaarboekjes en post zegels medegenomen. Een aantal pakken hebben zij ook los gemaakt en doorsnuffeld. De diefstal werd Woensdag morgend vastgesteld. Op den muur hadden de dieven met krijt geschreven De bendoBonnot De heer policiekommissans verwittigd stelde dadelijk een onderzoek in het parket per telefoon op de hoogte van de stoutmoedige inbraak gebracht, kwam 's namiddags rond 3 ure ter plaats, om de noodige vaststellingen to doen. Tot hiertoe heeft men geen spoor der dieven. Hevige tempeesten op zee. Een geweldig tempeest woedt sedert ee- nigo dagen op de Belgische kusten en het weder is allerslechtst. Talrijke vaar tuigen die hard te lijden hadden van het orkaan, zochten eene schuilplaats in de haven. Er zijn gelukkiglijk geene per soonlijke ongelukken te betreuren. Echter meldt men de aankomst dor sloep. O 192 de haven binnengevaren zondór den patroon. Deze, M. Van de Peere, werd tijdens oen zeer gevaarlijk manoeuver, door eene monsterachtige goll van het dek weggeslagen en ver dronk. De ongelukkige was 38 jaar oud, gehuwd en vader van 4 kinderen. In Beieren, Wurtemberg, de Rijnpro vinciën en Thüringen, woeden geweldige tempeesten van overvloedige sneeuw ver- BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 20) Vrouwelijk 8) Overly den s A. Coppens, «r Van Scliuylenbergh, zb. 80 j. Oud Denderin. steenw. - H. Beock- man, Nv® Tolleneer, zb. 70 j. Keizerl. PI. C. Coppens, vr. Collin, z. b. 30 j. Bin- nenstr. M. Cornand, vr. Chavé, zb. 30 j. Bierstr. L. Van den Brande, zb. 77 j. Paternosterstr. 2 kinderen onder do 7 jaar.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2