DE WÏÏÏÏjiïllGIi Nestlé's Kindermeel Schoonheid' SERUL1NE m Dada Dada Dada DE mm DER CHR1STENE DEJIIOGRHTEH EN DE H. W. 'T EEN Ui 'fANDER Kroot mysteriespel in 5 bedrijven Zondagrusl. Allerhande nieuws. Lachkruid. LAATSTE TIJDINGEN Daarom Lufungulu flink aan 't werk hé jongen, ziehier de spijskaart eerst een glas wijn met 4 eiers, dan een kieken gedood en gebraden, soep, aardappelen en twee pannekoeken met spek. Én zoo geschiedt het. Wordt voortgezet. De dag van 15 Oogst 1911, blijf', een beteekcnisvolle dag' in het leven dezer partij. Op sleeptouw genomen door de socialisten tijdens hunne beruchte mani festatie in de Hoofdstad, heeft zij er ge noegzaam bewezen dat haar naam van cliristene democratie, maar ijdele klinkklank is. De droef vermaarde ex-priester Fon- teyne, wiens naam voor goed verbonden blijft met dien van den niet min ver maarden Marquet, hield er dien dag revolidionnaire aanspraken tot de socialisten die hem uitbundig toejuich ten Krijgen wij het A. S. niet, riep hij, dan doen wij heel den boel in stukken springen - Was dat niet rechtstreeks de menigte aanhitsen en ze tot gewelddaden aan moedigen Dat de democratenpartij het A. S. op haar programma plaatst dat is haar recht. Dat zij daartoe eene icetlige pro paganda voere dat zal haar niemand ten kwade spreken. MAAR WAT DOET ZE Ze neemt haren toevlucht tot de lage en lafhertige middeltjes der socialisten, ze gebruikt de wapens van het ge weld ze jaagt don onnoozelen werk man in 't harnas en dat... bij monde van den vriend van Marquet, ex-priester Fonteyne Indien de democraten een greintje liefde hadden tot den werkman, dan zou den ze alles in het werk gesteld hebben om voor de arbeidersklas de ramp eener A. W. afle weren. A. W. is eene alqemeene en nutte- looze uithongering van het toerkvolk. Eu toch de democraten steunen de A. W. Leeuwko Plancquaert, in Het Recht van 30 Maart 11. dondert op den kap der liberalen, omdat zij ook niet de hand geven aan do socialisten, en niet genoeg medewerken aan den hongers nood van 't werkvolk. Pieter Daens. in zijn Land van 30 Maart 11. schrijft dat de groote meerderheid des lands er voor (A. S.) is, en er geen vrede zijn zal of A. S. moet er zijn bijgevolg de algemeene iverkslaking is gewet tigd en noodzakelijk Kan het wol hatelijker en dommer De vrede in het land, A. S„ en gebra den kiekens in den mond... dat alles, gaaL volgens Pieter Daens, door de A.W. geschonken worden Intusschen, weel hij heel goed, dat de algemeene [uithongering op niets gaal uitdraaien.' Op niets Ja toch de nijverheid in gevaar bren gen, den vrede storen, den boterham der wroeters rooven, misschien veel onge lukken en rampen baren... voor nie mendal Dat weet Daens. Ondertusschen schrijft hij heel ernstig - De algemeene werkstaking is ge wettigd en noodzakelijk Werklieden, onthoudt dat Wat bewijst ons dit alles nog eens De groene partij is noch vrij noch on afhankelijk. Indien zij dal was, dan zou zij nu eene schoone gelegenheid hebben om het te toonen zij zou den moed hebben de ware belangen van den werkman voor te staan en de A. W. tegen te werken, vermits de nutteloosheid dier A. W. zelfs door de hoofdleiders der socialen werd ingezien. Maar neen Dat dut ft ze niet, dat kan ze niet. De roode vaan volgen, of ge zijt niets heeft kapitein Anseele gezegd, en zoo zien we, die vrije christene volkspartij (zooveel woorden, zooveel leugens 'machteloos overgeleverd aan de socialisten, medewerken aan het verraad der werkliedenpartij, O Spot (voor die nog wat leeren willen). Gij en kunt niet recht handelen aks ge niet recht en zijt. Een ouder die zijne kinders christelijk op brengt, die verzekert zijne eigene toekomst en zijn eigen geluk. Men hoeft geen wijsgeer te heeten, om dat te weten. Men moet slechts eens goed rondzien in zijne gebuurte en zelfs niet verder de christelijke kinders, eens dat ze groot geworden zijn, zijn de ware steun en de vreugde der ouders. Iedere bekoring is eene vraag die aan de ziel gesteld wordtWat soort van wezen zijt gij welbemint gij God, of bemint gij het involgen van uwe eigene slechte neigingen?» Hij die, zich zeiven vergetend, als voor werp van zijn leven neemt, anderen dienst te bewijzen, hen te helpen en hun vriend schap te betoonen, die voelt, als 't ware, "zich groeien en in sterkte toenemen hij wordt groothartig, edelmoedig, bevallig, medelijdend, blijde en gelukkig, en zijn leven krijgt rijkdom en schoonheid. Spreekt van God en zijn gebod, En maakt leute waar gij mengt Dat is 't wat het hert verheugt. De Hemei. en is voor de ganzen niet gemaakt zei de oude koster van Lap- schure.... «Neen, neen, hij zei de Pastoor: naar de Hemel is ook niet gemaakt voorde kosters die zich in den drank vergeten en die requiem zingen op den eersten Paasch- dag. De dronkaards immers zijn aan de gan zen gelijk De ganzen waggelen, de dronkaards ook De ganzen worden levend gepluimd, de dronkaards ook De garizen gaan bar- voets, de dronkaards voor 't meeste deel ookDe ganzen hebben roode neuzen, de dronkaards ook De ganzen zijn rauw i n heesyh, de dronkaards ook De ganzen -terven zonder beklaagd te worden, de dron- aards ook Ff.RN7. Een Garnizoen te Aalst. De nieuwe legerwet welke eene aan zienlijke vermeerdering van manschap pen voorziet zal ook voor noodzakelijk gevolg hebben, het oprichten van nieuwe kazernen en vermeerdering van garni zoenplaatsen. Toen de stad Aalst nauwe lijks eene bevolking van nagenoeg 1(1000 zielen telde, bezat deze gestatig eene af- deeling ruiterij, alzoo hebben wij hier vroeger gekend kanonniers, groene ja gers, een depot der gidsen benevenseene compagnie van sedantairs. Een veertig tal jaren geleden besloot het gemeente- bestuurde afbraak der kazerne, wanneer het gouvernement bedreigde zich dit ge bouw, zonder eenige vergelding, toe te eigenen en voornamelijk om alsdan de gronden voorliet maken van woonhuizen te kunnen benuttigen en voor een beier verkeer met de reizigersstalio daar te stellen. De kazernen zijn sinds dien overal den eigendom van den Staat geworden en worden uitsluitelijk ten koste va:t dien laatste opgericht. Voetstappen wierden menigmaal, maar te vergeefs gedaan bij het Staatsbestuur ten einde hier in Aalst een garnizoen te bekomen. Moeilijk is het nochtans om te begrijpen dat men hedendaags eene stad met eene bevolking van ongeveer 3(5,000 zielen, zonder bezetting van soldaten laat. Wie destijds geen partijganger van een garnizoen was, voor de eene of de andere gekende rede. moet zich thans overtuigen dat menig voordeel beslaat in het bezit van eene militaire bezetting: hoe geluk kig zoo menig huisvader niet zijn, nu dat alle zonen aan 't leger moeten gegeven wordi i:, zijne kinderen dikwijls in zijne gemunte en onder zijne oogen te mogen bewaren, welk vertier en welk voordeel zou ln-t verblijf van soldaten alhier niet te weeg brengen, de verhuring van huizen of kwartieren aan officieren zouden ook voorzeker de waarde der eigendommen doen stijgen. Meer leven en verzet brengt ook 'I bestaan van een garnizoen in eene stad bij. Daai alle Belgen nu geroepen zijn tot het soldatenleven, en arm en rijk meer in betrekking met elkaar komen, zal dit voorzeker een voorde»-lig uitwerksel hebben voor de beschaving en verzede lijking. Wat onder dit opzicht soms- nog gevreesd wordt, zal hopen wij door den algemeenen verplichten dienst bij het leger zich niet meer voordoen, waarom zouden tucht en deftigheid hier in België zoowel als in Duitschland niet kunnen heerschen Hopen wij thans dat onze volksver tegen woord igers zich geene moeite zullen sparen ten einde van het Staatsbestuur, nu de gelegenheid zich zoo voordoelig voordoet, ook hier in Aalst een leger- afdeeling te bekomen, zij zouden de be langen onzer burgerij hierdoor ten zeerste bevoordeeligen en eenen waren dank verdienen. Kompassie met de patroons. Vooruit deelt de dagorde mede, van de Brusselsche letterzetters - Vereeniging, welke luidt dat de letterzetters en druk kers binst de algemeene werkstaking zullen mogen blijven werken. De reden is dat sommige bladen zouden blijven verschijnen, terwijl anderen zon den moeten staken en zich in eenen oii- houdbaren toestand zouden bevinden. Bijgevolg, men zou zegg» n d..t het is uit kompassie me' de patroons, dal ze niet zullen staken. De ware reden is echter dat de letter zetters geen lust gevoelen om den zethaak neer te leggen. I)e letterzetters zijn wat meer ontwik keld dan fabriekgaaien en het lust hun niet eene hongerkuur te doen die tot niets kan dienenvolgens de gezaghebbendste socialistische leiders. Gekke streek Zoo noemt La Flandre Libérale de algemeene werkstaking, door de socios op touw gezet. Het blad meent ook, dat de verklarin gen van den heer Braun in den gemeente raad Maandag avond gedaan, de liberale partij van alle verantwoordelijkheid in deze -gekke streek- (folie équipée)zullen vrijwaren. Dat is eene andere kwestie. Er zijn li beralen en liberale bladen die hun beste gaan doen om die «gekke streek- te steu nen, b. v. Le Petit Bleu. Zelfs in de Gentsche Liberale Associatie werd eens de vraag opgeworpen of de liberalen niet zouden zedelijk verplicht zijn to steunen. Dat is nog niet vergoten. Uit de oude doos. Een vriend deelt ons het volgende stuk mede, dat wij belangrijk genoeg vinden om overge drukt te worden. Wellicht zal meer dan een onzer lezers in deze verdienstelijke scholieren een zijner voor ouders herkennen. Namen der Schoólieren, Die vereert zyn met Prijzen door het Magistraet der Stad Aclsl. ten Jaerc 1790. IN DEN CATECHISMUS. 1 Petrus Joannes de Ries. C.2 Joannes van de Meerssche. C. 3 Paulus vander Biest. C. 4Dominicus van Cauwenbergh. D.C.; 5 Joannes Petrus de Vos. C. 6 JosephusE. Van Hauwcr- mceren. C. 7. Joannes Car. de Kimpe, C 8 Josephus Sacré. C g Franciscus d'Hoir C. 10 Ludovicus le Clercq. C 1 Bernardina van Eesbeck. V. G.2 Carolina de Neve. W. C 3 Joanna Charité. W. C.; 4 Isa bella de Bril. W C.; 5 Petronella Dieriox V. C' 6 Agnes Judoca Hoebeeck, W- C 7 Maria Hof man. W. C 8 Maria Fr. van Hoorenbeke. J. g Carolina Kooze.W. C.12 Petronella Geilhof. W. C. IN DE SP EL-KON ST. 1 Franciscus Vermeulen C.2 Joannes vande Meerssche. C.J 3 Petrus Joannes de Ries. C. 4 Carolus Daens. C. b Josephus F van Hau- wermeeren C. 6 Josephus Kicckens. H. 7 Joannes Baptisia de Pierre. H 8 Paulus van der Biest. C. 9 Dominicus van Cauwenbergh. D. C. 10 'Dominicus de'.Smct C. Joannes Pe trus de Vos. C.) 1 Coleta Boone. C. 2 Joanna vander Gucht. H 3 Thcresia de la Porte. H. 4 Joanna Mas- seau. C. J 5 Catharina Beeckman. H.6 1 Maria Catharina de Wolf D. C Josina Petronella Roe- landt C.8 Isabella Ely. C.9 Judoca d'Hoir. C. 10 Barbara Kicckens. W- C. IN HET SCHRYVEN. 1 Petrus Joannes de Ries. C. 2. Carolus Daens. C. 3 Joannes vande Meerssche C. 4. Paulus vander Biest. C 5. Jacobus vander Gucht. C.6 Josephus vander Haegen. C 7 Ja cobus Eeman. C.8 Franciscus Vermeulen C.J 9 Josephus Sacré C.10 Josephus F. van Hau- wermeeren. C. 1 Maria AnnaLixon. C 2. Maria Coucke. C.J 3 Judoca d'Hoir. C. 4. Maria Catternan. C. 5 Joanna Corael. C. 6 Josina Petronella Roe- landt. C.7 Hcnriette d'Anckerhielm. C. 8 Ju doca Boone. C; 9. Joanna Masseau C. 10 Isa bella van Geem. C. C. bctcckcnt Meester CoraelD. C. Meester du Can H. Meester van Hoorenbeke V. G. Mus- teresse van Gootegem J. Meesteresse Janssens W. r. Wcczen huvs, Corael. Vooruitzicht Maar, Jan, wat gaan we doen, als wij in de groot»; staking zijn Ja. dat is de kwestie Pol. Om te beginnen, ik gfi den Maandag 14 April, 11e keer lang slapen. Een gedacht. Maar dan 'k Zal mij op mijn gemak scheren, wasschen, kleeden. 'k Doe mijn Zondags- dingen aan dat spreekt.f"«: En 's namiddags stellen we ons in ons deur ons pijp te smoren goed ge vonden, Ja n 's Avonds zal er wel hier en daar '11 vergadering of 'ne meeting zijn, om den tijd 1.0 passeeren. 'k Weet niet, Jan, we moeten im mers kalm blijven, en 't beste middel 0111 kalm te blijven, is te zwijgen. De nagel op den kop, Jan; ik wordt het best gewaar als ik soms wat aange- scholen te huis kom; begint mijne vrouw te rammelen, ik zwijg maar door... en 'L gaal over. Maar dan, den Dinsdag, Pol Wel we zullen een wandelingske gaan doen langs 't Staaksken en de rest zullen we onder weg wel schikken. (Fondsenblad). PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid de bisschop heeft benoemd Pastoor van St. Jozef te Aalst, den E. H. Van Herreweghe, id. te Dickelvenue te Zogge (Hammei, den E. H. De Mange- laere, id. te Afsné te Afsné.i den E. H. Audenaert, onderpastoor te Laarne te Dickelvenne, den E H. B»;hicls, pastoor van St Theresia iMuide) te Gent Onderpastoor te Machelen, den E. II. Last, ui. Ie Appels te Appels, den E. 11. De Sehaepdryver, id teüpdorp te Oost- Eecloo, den E. H. Deshayos, id. te Urscl. Woorden van E. P. Bauwens S. J. Muziek van G. Pope. Soli, gemengd koor en orkest onder de leiding van den toondichter. Volgende Opvoeringen: Zondagti April, om 3 ure namiddag en Maandag 7 April, om 5 ure. Bureel open op de dagen der vertooningen, van 2 ure 's na middags. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehouden genummerde plaats (zetels) o fr.. <e bekomen bij E. H. Van Gromphaut, Keizerlijke Plaats, 2. le Rang3 fr., 2e Rang2 fr. 3e Rang 1 fr., te bekomen alle dagen bij M. F. De Looze, bestuurder der Stadswaag, Hopmarkt, telefoon 118 len lokale Katholieke Werkmanskring, Korte Zout- straat, en ten lokale Katholieke Kring, Groole Markt, alwaar men mits opleg van 0,25 c., de plaatsen van le, 2° en 3' rang kan voorbehouden. STERFGEVALLEN. Maandag laatst, is te Brussel over leden. Mevrouw de SADELEER, geboren. Magdalena - Maria - Hendrika van HOORDE, echtgenoote van Mijnheer Bodewijk de Sadeleer, Staatsminister en Senator van 't Arrondissement van Aalst. De Denderbodr biedt den achtbaren I heer Senator en familie zijne oprechte j christene i-elneming. Den 29 Maart ii. is alhier overleden de I Eerw. Paler Augustinus LEMOINE, j Priester van het Gezelschap Jesu. De Eerw. aflijvige was sedert vele jaren te j Aalst van iedereen gekend en hooggeacht. Hij rust in vrede. KERK VAN SINT MARTINUS Maandag aanslaande, 7 April, maan - lijksche Vergadering voor de Huismoe ders <ler Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag (5 April, M. Rcnneboog, Nieuwstraal. Heden beginnen wij een nieuw boeiend mengelwerk Wij bevelen het onze lezers aan, over tuigd dat allen het met de meeste gretig heid zullen lozen. Wij berichten te zelfder lijd deze welke nog bij 't getal onzer lezers niet bohooren dat al de verschenen nummers ton onze bureele zullen verkrijgbaar zijn, grat is, voor de nieuwe inschrijvers. Aalst. Voor de. schippers. Maandag laatst in den namiddag kwain alhier in onze haven, een zonderling vaartuig, w aarop de Fransche vlag wap- P' rde. Do nieuwsgierigheid van liet vedk wierd Vos le meer gaande gemaakt (laai de stuurman van het schip een pastoor was doch deze zonderlinge zaak was snel opgeklaard. De eerweerdige heer pastoor-schipper begaf zich bij onzen achtbaren heer Burgemeester en onderrichtte deze om trent zijne zending, hij noemde zich abt Platan, in Frankrijk wel bekend voor zijne verkleefdheid en buitengewoneliefde welke hij toedraagt aan de schippers. Zeer nederig begon hij zijn apostel schap, in eene kleine schuilplaats te Es- sonncs, de kir.dcren der schippers onder wijzende in de christelijke leering, des avonds voordrachten met lichtbeelden gevende aan de oudere, welke nooit van daar weggingen zonder eene gedenkenis of gift te hebben ontvangen, 'L zij holle- blokkfïn schoenen, hoeden of kb ederen. Nu hij eene sloep bezit, heeft hij daarin »?en altaar opgericht toegewijd aan O. L. V. Onbevlekt Ontvangenis en onderwijst bi' op zijnen doortocht der schippers kinderen, verleent hulp en onderstand aan dezen naargelang zijner miildelen. Met zijn schip De Morgend Ster bevaard hij thans de verschillende rivie ren des lands en menige beproefde schip per zal zijnen troost en zijne hoop in de hulp van dien zwervende priester mogeo stellen. Aleer de haven van Aalst te verlaten, zond «le eerweerde abt aan onzen acht baren heer Burgemeester zijn portret als 'gedenkenis niet een schrijven als volgt L'Abbé Plalau, Directeur, Lauréal de rAcadémie Francaise a l'honneur de présenter ses respectueux hommages a Monsieur le Bourgmestre d'Alost, avec toute sa reconnaissance pour la haute sympathie qu'il a rencontrée auprès de Lui et de ses administrés. V'-: J10I1 emporle un excelleatjjsouvenir du dóvoueinent des agents et de la bonne ville d'Alost. Heden, latende groote maga zijnen van den BON MARCH_, een strooibrief aangaande hunne laatste nieuwigheden,door ons toe doen, in de stad uitdeelen. waarop wij de aandacht onzer lezers trekken. Lede. Een genaamde F. G van de wijk Overrijse, die Zondagavond per rijwiel huiswaarts keerde, reed in liet water, maar kon door een zijner gezellen gered worden. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst, Lede. Dinsdag namiddag, tijdens de verkooping van een huis, viel een dor koopers in den bcirput. Hij kon spoedig uit het onwelriek»;nd vocht opgetrokken worden door de andere koopers. Het speen. Men geeft den naam van speen aan de aderspaden die zich volmaken rond den omtrek van het aars gat (uitwendig speen) en in den endel darm (uitwendig speen). 't Is eene veelvoudige aandoening die aan menigvuldige oorzaken moet toege schreven worden het langilurig slaan, de verstoptheid, zijn soms de belang rijkste. Hut speen veroorzaakt pijnlijke jeu kingen soins echte krisiën met pijnen buitengewoon scherp en lievig, in 't al gemeen verschrikkelijk. Er beslaan val- sche begeerten die niet. door uitdrijving gevolgd worden. Den zieke kan noch gaan noch blijven zitten. Al de personen die aan uitwendig speen lijden hebben ook inwendig speen. Het speen is soms bloedend de zieken verzwakken, worden zenuwachtig en opgehitst. Eindelijk kunnen er gevaar lijke inwikkelingen overkomen koud vuur, speen bloedaderontsteking. De Foster's Zalf (Aalst Apotheek De Valckeneer, 15, Esplanadeplaats) in toe passing op liet uitwendig speen, doet het spoedig verdwijnen en verdrijft alzoo de zoo pijnlijke krisiën en de altijd moge lijke inwikkelingen, rechtstreeks naar binnen gebracht geeft zij dezelfde geluk kige uilslagen voor het uitwendig speen. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. - Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Goudenberg, Brussel. Lede. Zondag namiddag, rond 3 u. waren eenige kinderen aan het spelen op de boomen, welke lagen in de Charleroi- straat. De kleine Leopoldina Tlias, 6 1/2 jaar, vfel er af en werd den rechterarm gebroken. Zondag avond, rond 9 ure, is de schuur afgebrand van den landbouwer Alfons Metsys, wijk Gucht. De schade wordt gerekend op 300 fr. en is door verzekering gedekt. Hofstade. Maandag namiddag kwam de genaamde Jan Peynsaert, 28 jaar oud, landbouwer, met een grooten stier van de jaarmark» van Watteren. Gekomen op de wijk Kortenbroek ver schrikte het dier en ging op hol. Peyn saert werd ten gronde geworpen en be kwam ergo wonden aan aangezicht, ar men en beenen. Het dier kon nabij de plaats Babbelaar tegengehouden wor den, na vele schade aangericht te hebben aan liet hof der weduwe Triest. Peyn- s.-i'Tt klaagt nog over inwendige pijnen. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Brand te Meire. - Zondag avond, r< nd 7 ure is brand ontstaan bij R. Maes, rijwielhandelaar in de Nieuwstraat. Het vuur nam spoedig groote uitbreiding. Aan 'nlusschen viel niet ledenken en geheel liet gebouw werd metgansch den inhoud »le prooi der vlammen. De schade is zeer groot, doch door verzekering gedekt. indien hel voedsel u tegensteekt, in die:, gij geen eetlust hebt, indien gij de tong beladen hebt en het hoofd zwaar, neemt eenige slijmverdrijvende Pillen Walthéry en gij zult eetlust, krachten en volkomen»; spijsvertering terugvinden. 1 Fr. de doos. Zeer schoone keus van Zicht- en mtasiekaarten ten bureele van dit blad. Sottegem. Het scheelde weinig of Zondag gebeurde in de statie eene spoor- wegramp. Ongeveer 300 reizigers ston den op dei) trein voor Brussel te wachten, die op het tweede spoor moest binnen-, sloomen, toen opeens een sneltrein, die verkeerdelijk op heteerslespoorgeloopen was. aangestoomd kwam en op een trein bolste, die op dit spoor stond. De schok was verschrikkelijk. Gelukkiglijk waren er >1 echts eenige personen licht gewond. D, schrik was onbeschrijflijk. Een gevaarlijke kerel aangehou den. Door »le Brusselsche policie werd sedert eenigen tijd een gevaarlijke Parij- .sche apache, den genaamden Louis Qucriny, opgezocht, die te Brussel met eene vrouw van lichte zeden verbleef. Queriny, bijgenaamd Noirand was Parijs ontvlucht tengevolge van talrijke misdrijven die den kerel op zijn kerfstok had en liet Belgische gouvernement had tegen hem en du vrouw die hem verge zelde, een uitdrijvingsbevel genomen. Men vernam Dinsdag dat het koppel zich te St-Joosl-ten-Noode onder eenen valschen naam verbleef in de Duitsch- laudstraat, doch toen de policie daar aan kwam waren zij verdwenen, M. Perremans, overste der rechterlijke brigade, ging op zoek en hield den kerel 's avonds aan in eene herberg der Sint Michelslraatde vrouw werd later ook aangehouden. Het werk van de Ibis De opleidingsschool voor visseherskinderen staand»; onderdo hooge bescherming des Konings draagt goede vruchten. AVociiSdag zijn eene groep pupillen van ik - Ibis naar Duinkerken vertrok ken, Dirt er in te schepen op den Belgi- schcn driemaster lvasaï die Donder dag een anker lichtte met bestemming voor het Verre Oosten. Mechelen.Woensdag voormiddag, rond t') 1 2 ure, kwam op eene groote hoogte, een monoplan over Mechelen ge vlogen. Plotselings hoorde men een hevi- gen knal. Het vliegtuig kreeg geweldige schuddingen en daalde snel naar beneden, en viel in de weide - Het Vrijbroeck langs de kanten van den Hombeecksche steenweg. Van alle kanten snelde volk toe, daar men dacht dat de vliegers ver ongelukt waren. Dil bleek gelukkig niet waar tc zijn. Beiden waren ongedeerd, doch hun vliegtuig was ontredderd. Het was de engelsche vlieger Hamel, met zijn mecanicien Dupret. die Woensdag mor gend, ten 7 ure, te Dover (Engeland), opgestegen waren voor den raid Dover- Keulen. Do reis was in prachtige voor waarden begonnen. De overtocht van het Kanaal was zeer goed geweest, zoo ver klaarde de vlieger. Hier vloog hij op 600 meters hoogte, toen plotseling zijn motor ontplofte. Dank aan zijne koelbloedigheid en tegenwoordigheid van geest, gelukte hij erin zijn vliegtuig te bedwingen en in een gestrekte vlucht te dalen. De me canicien Depret reed per auto-taxi seffens naar Brussel om hulp te halen, welke in den namiddag toekwam. I)e vlieger Hamel was van gedacht, wanneer de noodige herstellingen gedaan waren, Woensdag naar Keulen te vliegen. Zaterdag namiddag gebeurde een erg ongeval in een huis van den Tervue- rensteenweg te Mechelen. Het 1 1/2 jarig dochtertje der echtgenooten De Gr..., spi^elde in huis en was de waakzaamheid der moeder ontsnapt. Het pakte de gloei ende stoof vast. zoodat de handjes er schier bleven aanplakkenhet arme kindje is schrikkelijk verbrand. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE verzending eener doos als staal, mils vraag gericht lot m.FBPnanü Deny, IS.ruedu Grand Hospice BRUSSEL. j Belangrijke diefstal op den ijzé- renweg. De tolbeamten van den grenspost van Sterpenich, stelden vast bij het nazien van eenen waggon van een koopwarentrein, komende uit Zwitser land, dat een kolis, ierzonden uit Geneve, aan liét adres van een juwelier te Meche len, verdwenen was. De colis bevatte voor 23,0-''0 fr. juwee- len de diefstal moet tijdens de reis zijn gebeurd. Een knaap schiet zijn speelmak ker dood te Boisschot. Op den z-djer -.aii -1» woning der echtgenooten Y:::: den Brr.nde, t»; Boisschot, was de 3 jarige zoon met kinderen uit de buurt aan 't spelen. Eensklaps kreeg hij het gedacht het geladen geweer zijn vaders uil de bene denkamer te halen. Kort daarna knalde er oen schot en de 9 jarige M. Van IJyck, onder de kin getroffen, zeeg dood neder. Het aangezicht van hel slachtoffer was grootendecls weggerukt. Men weet niet juist hoe het ongeluk gebeurd is. I)e smart der ouders is onbeschrijfelijk. Docter. Neen man, geen alcool, absoluut vermijden. De zieke. Maar heer Doctor kunt ge niets anders verbieden hel werken bijvoorbeeld Tandmeester. 't Is tien frank. Klant. Wat tien frank voor een land En ik dacht dat het maar twee frank was Tandmeester. Ja, beste, maar u hebt door u gehuil vier klanten op de vlucht gezet. U verstaat dus... een ver lies voor mij Jef. Mijn hond heeft een reukor gaan, oli maar buitengewoon fijn. Giste ren ging ik van huis. Twee uren nadien, breekt mijn hond zijn ketting, loopt, zoekt mij up en vindt mij in ecu naburig dorp... Kh Wat zegt ge daarvan Jan. U zoudtwel doen een voetbad te nemen, man. Honderd jarige overleden. Te Diekirch, Gr. Hert. Luxemburg, is de 100-jarige apotheker Nelles overleden. Hij was nog zeer flink, in weerwil zijner hooge jaren, en leed aan geen en kele der menigvuldige ouderdomsgebrek- kei ijkheden In de maand November laatstleden werd zijn 100" verjaardag gevierd. Dolé. Fene vrouw van Dolé (Jura) bemerkte-met Goeden Vrijdag dat hare gebuurvrouw visch at in plaats van vleesch. Zij begon er race te spotten. Wacht maar zegde zij, ik zal u eens toonen dat ik vleesch eet oj> Goeden Vrijdag Zij haalde een stuk kalfvleesch en at liet op. Doch nauwelijks had zij er mee gedaan of zij stort te dood ten gronde. Deze ge.Vurtenis heeft een diepen indruk gemaakt in de stad. Bouchon. Zaterdag nacht werd eene heiligschennis gepleepd te Bouchon (Sommc). Een ijzeren missiekruis opge richt in 1863, is van zijn voetstuk gerukt en van eene kleine helling afgeworpen. De Christus werd afgerukt doch een der armen brak af. Het beeld werd met eene koord opgehangen aan eenen boom. Het kruis werd naar de kerk overgebracht, waar het 't uur der eerherstelling af wacht De gendarmerie heeft een onder zoek geopend. Nantes. Uil do kapel van O. L. V. van Saletten,zijn nabij het seminarie van Nantes een ciborie en vier kandelaars verdwenen. Den onderzoek werd gedaan en bracht het volgend aan het licht. De schouwburg Graslin- had onlangs ver scheidene vertooningen gegeven van een opera, «Kerstmis» genaamd, liet tweede bedrijf speelt, in eene kerk en om dit too neel zoo stipt mogelijk weer te geven had men niets beters gevonden dan kerkelijke voorwerpen der kapel le gebruiken.Deze zijn tot nu toe nog niet teruggebracht en men vraagt zich af of de ciborie en de kandelaars niet denzelfden weg zijnt in geslagen. Noodlottige (onvoorzichtigheid. Een schrikkelijk ongeluk had plaats te Bouffioulx. De genaamde Jan-Paul, 22 jaar, magazijnier, wonende steenweg van Ch&lelet, legde aan zijne moeder en jonge vrouw, de werking uit van eenen browning-revolver. Het wapen was gela den. Paul trok den lader uit het wapen, doch lette er niet op dat nog een patroon in den loop van den revolver stak. Toen hij den haan overtrok knalde een schot en de jonge vrouw kreeg den kogel in den linkerslaap. Zij stierf kort daarna. De ongelukkige was slechts 20 jaren oud en moeder van een kindje van 4 maanden. t 0.75 Het stuk 0.75 Crème Tube 0.75 Poeder •en en huid aandoeningen De besle voor 'I behoud eener Irissche gelaalc- fclenr. IN EEN NACHT. ADerfijnst en op~'l De doos 2.50 «efaatblijvend:onontbcer- 'De 1/2 doos 1.50 TOOf e,ke R>ilettaHel. f TE KOOP in ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen ter Apotheken I)e Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A. De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Een onverwacht erfdeel. Een buitengewoon feit heeft, zich voorgedaan te Steele, in het Ruhr-bekken (DuilSch land). De kinderen van eenen mijnwerker die sedert lange jaren overleden was, beslo ten het ouderlijk huis te verbouwen. Tijdens de werken vonden zij tusschen het bezetsel een spaarboekje hunner ouders, waarvan zij het bestaan niet ver moedden. Op dit boekje stond eene som van 20,000 mark ingeschreven doch met den samengeslelden intrest bijgerekend, is die som thans gestegen Lot 40,000 mark. Naar men uit Constantinopel seint, is de vrede zoo nabij, dat bevel is gegeven aan generaal Izzed Pacha, do vijandelijkheden op de Tchataldja lijn le staken. Het is nu zeker de Vlootbetooging op de Montonegrijnsche kusten een we- derlandsch karakter zal hebben. Europa heeft toegegeven Oostenrijk te volgen, vreezendo dat het alleen hande lend zon optreden. Doch het algemeen gevoelen is dat deze betooging een vre delievend karakter moet behouden,welke zoodoende vruchteloos zal wezen. Daar van is men te Weenen overtuigd, en men spreekt van doeltreffender maatregelen. Dewelke en wat zegt Europa daarvan De Deensche Kamer heeft Donder dag een voorstel der Regeering nopens de wijziging van de Grondwet verwor pen. Zij heeft eenen voorstel van den vrijen bewaardeisgroep aangenomen, namelijk dat eene commissie zou-samen gesteld worden ten einde het ontwerp te oiid'-rzoeken, voorstel datdoor de Regee ring bekampt werd. De Regeering is met twee stemmen verslagen, men verwacht zich aan eene ministeriëele krisis. wonderbaar Insectenpoeder 40 c. de doos 1 blaasbalg) BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 10) Vrouwelijk 6) Huwelijken J. Verbeeek, magaz. met C. De Smedt, zb. L. Bruylant, marmerbew. met M. Foncé, zb. C. De Ruyvor, dagl. met M. Bockstael, dienstm. C. Van de Maele, vellenbew. met A. Arijs, naaister. B. Daelman, vuurst. met V. Verhulst, br. A. Vlasschaert, tw. met V. Redant, tw. A. Meersman, schrijnw. met S. Gits, br. L. I)e Boom, smid, met M. Meersman, tw. J. Gysbrecht, loodg. met M. De Neef, tw. C. Van den Abee- le, gladsl. met C. Do Coninck, br. F. Van Goethem, werkman met M. De Smedt, kleerm. V. Herman, inpakker, met M. Gysens, zb. F. Gorten, schrynw. met M. Mergan, tw. D. Van Heek, brouwersg. met L. Galle, dienstmeid. Overlydens M. Willems, w" Van den Steen, zb. 85 j. Geeraardsb. str. S. De Graeve, vr. De Roeck, zb. 70 j. Denderm. stw. M. De Nil, w° De Lauw, zb. 78 j. Nieuwstr. A. Lemoine; Pater Jesuit, 68 j. Brussel- schestr. P. Van den Steen, m. D'Hondt, katoonbew. 35 j. Verkensm. P. Van Melckebeke, m. De Boom, winkel. 76 j. Brusselschestr. E. De Cock, scholier, lij. Violettenstr. M. Gliavé, wr Steen- haut, zb. 64 j. Leopoldstr. F. Ringoir, zb. 28 j. Oud. Denderm. stw. P. Broot- baers, m. Dicpendael, zb. 83 j. Meireatr. 7 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Grensbepaling Buurtxoeg n. 2 le Impe Burgemeester en Schepenen der gemeen te Impe,brengen ter kennis van het publiek dat er op Maandag 2 Juni 1913, om 9 uren voormiddag door den Heer Jos. Van Hoebost, Commissaris der Wegen te Gent, zal overgegaan worden tot de wettige grens bepaling van den Buurtweg n. 2 dezer ge meente. De belanghebbende worden verzocht bij deze werking tegenwoordig to zyn. Impe, den 30 Maart 1913. De Secretaris, De Burgemeester, V.Blondeel. P. Claus,

De Denderbode | 1913 | | pagina 2