Schoonheid* Wat heeft die man gedaan? LOONTJE KOUT OPl ZIJN BOONTJE. 'T EEN EN 'T ANDER HFGELUISTERD flflN DE WERFKBPEL. O. L. Vr. van Troost De l W. eo «e vreemde drukpers. DE KAMER Rechterlijk Kronijk. f Sterfgeval. Grot van 0. L. I. van Loarnes ie uiijleek. Zondagrusl. Stad Aalst. 5™d*rdae1 Allerhande nieuws. Gij ziet, hoe men u bij ieder woord op heeterdaad van leugen betrapt. Enïtegen strevers van uw kaliber, die onder hunne pen de waarheid zoo onbarmhartig den nek omwringen, durven dan schrijven, dat zij onze gedachten onverpoosd bestrijdenmet rechtzinnige en hof felijke middelen Wij weten nu hoe zwaar die rechtzin" nigheid en hoffelijkheid wegen. Wat raaskalt ge dan verder van ver standige tegenstrevers", die uwe partij- genoolen zullen worden, - eenmaal dal ze u zullen hennen gelijk gij zijl IJdele hoop, mijnheer, hersenschimmen die ge maakt Een verstandig man, dat is iemand die redeneert. Welnu de eenige redeneering die hier stand houdt,is deVo- giek der feiten. Wij gebruiken die gedu rig wanneer wij tegenover u staan,en wij komen te zien hoe vóór die logiek al uwe beschuldigingen tegenover onsingebracht, wegstuiven gelijk kal 'op de winden, of beter, zij keeren almaal tegen. Gaat dan niet droomen dat ooit een verstandig tegenstrever uw... partijge noot gaat worden Neen, die komt aan onze zijde staan, omdat hij met ons het ridderlijke wapen der Waarheid hanteert en in u een gevaarlijk slach van sluip vijand heeft erkend, wiens schijnheilig heid hij onvermoeibaar moet ontmaske ren en beschamen. Die schijnheiligheid weet ge zoetzee- mig te maken, wanneer gij het hebt over de derde soort van tegenstrevers de on wetenden. Och, uw hart loopt over van medelijden voor die «doorbrave, ongelukkige on wetenden!- Laat dit adjectief onge- lukkiq i> maar weg, mijnheer. Ongeluk kig zouden die menschen zijn, indien zij in uw lokaas moesten bijten, maar ook... dan ware het met hunne «doorbraafheid» gedaan! Hoort de wolf eens., blaten Ach goede, arme, bedrogene werkersbevol king van stad en buiten, 't is voor u bijzonderlijk, dat wij werken en schrijven, 't is aan u bijzonder lijk dat wij zouden willen de oogen doen opengaan, om u te doen zien in welken schrikkelijken poel van verval gij gedompeld ligt Huichelaar Te vergeefs omhangt gij u met den dekmantel uwer valsche volks liefde wij zien daaronder den dolk blin ken waarmede gij de zielen, verraderlijke doodsteken wilt geven. Achteruit en houdt de handen af van ons Vlaamsch volk. dat dan maar eerst, in eenen schrikkelijken poel van verval en ellende zou gedompeld wordenindien het vervloekt Liberaal schrikbewind der jaren'80 terug in leven kwam, toen uwe leiders in volle Kamers den boer uitscholden voor - ploegen die in God geloofden en door verpletterende be lastingen het laatste bloed der buitenbe volkingen uitzogenToen regeerden uwe beruchte kopstukken Bara, Van Hum beeck en Cle. die hunne vuisten balden naar het Kruisbeeld, en zwoeren het katholicisme het christendom voor goed te begraven. Zij zelf, ze liggen reeds lang begraven, maar nog immer blijft hunne nagedachtenis leven als eene herin nering aar bittere, sombere tijden aan veel armoede, veel üjden on vele verwen- schingen... En dan, lieer sch rij velaar, hebt ge dien tragi-komieken uitroep op de lippen Arme, kleine kinderen, van uwe groote voor vaderen, 't is aan u dat wij zouden willen doen verstaan wat vrijheid is, doen gevoelen welke dwin gelandij uweschouders'te neer drukt... O lieve vryheid Zoete dwingelandij Men kende ze in '79, toen het ging van De ziel uwer kinderen of uw brood kwijt Men kent ze in uwe loge's, waar de broeders v zich moeten verbinden civiel begraven te worden, dat is, als een hond te sterven... Men oefent ze uit in uwe verwereldlijkte hos pitalen, waar de zielen-verkoopers als eene bende roofvogels waken rond het bed van den stervende, opdat de priester daar geencn troost zou kunnen brengen... De arme mijnwerkers in de Walen we ten er van te spreken, zij, die onder de drukking staan van miljoenrijke nijver heidsbazen, als de Liberaal Warocqué, die het brood van duizenden kolenwer- kers in zijne handen heeft, en een aan slag pleegt op hunne gewetensvrijheid. om hunne kinderen naar ongodsdienstige scholen te doen zenden... Onze Zende lingen ook in Congo, die van de liberale rechters om geen centiem recht of be scherming kunnen bekomen, terwijl aan «Ie anderen, die leven in losbandigheid, alles tot op heden was toegelaten... Dat noemt ge vrijheid En zoo 'n juk zoudt ge willen vastleggen rond den bals van ons volk Nog eens uwe handen daar afWolf, komt tevoorschijn en tracht niet langer uwe leelijke muil weg te stoppen achter enen schapenkop Het zal toeh niet haten. tins volk, waarvoor de liberale partij nooit iets heeft gedaan, kent en schuwt i'. En het lacht u vierkant uit, als gij komt weeklagen over de duisternissen die het omringen gij, de groote licht brengers, die als Vledermuizen nestelen gaat in de donkerte uwer fra- massonskoten Het volk zegt met reden: I Val het licht niet zien mag, slecht is iui bederft. Tot ziens, mijnheer. Heel Frankrijk staal in rep en roer Duitschland immers gaat zoo maar in eens 300-duizend soldaten meer onder de wapens brengen, en zoo is het schrikke lijk sterker dan Frankrijk... De Franschen doen niet anders dan spreken van weerwraak en van miljoe nen die maar terstond moeten gebezigd worden om den Duitschen aartsvijand liet hoofd te bieden... Maar, dat is aItemaal heel schoon en heel wel, maar... Met een miljoen of zelfs niet met tien miljoen en zal men geenen soldaat by maken 't Volk ontbreekt in Frankrijk, terwijl <t in Duitschland overvloed van volk is. En daar staan ze nu, de schoone Fran schen Ja, daar staan ze nu, buiten raad Ze weten niet meer hoe zich te verwe ren legen hunnen aartsvijand... Dat is nu het natuurlijk gevolg van die Fransche familiën van een zoontje Zoo wreekt zich de verkrachte natuur wet en doet zij de Franschen nu scha devergoeding met interest betalen. Wel denk eens In liet jaar '70 was de bevolking van Duitschland bijna gelijk aan die van Frankrijk. En in het jaar 1913 is ze 25 miljoen grooter dan die van Frankrijk... Kan Frankrijk dan nog ernstig denken op weerwraak tegen Duitschland Ach, nren De verkrachting der natuurwet is schrikkelijk gewroken tegen het God tergende Fransche volk. Eene eerste harde straf, die maar de voorbode is van nog ijs lijker straffen. God is rechtveerdig. En zoo ook treft Hi; ten gepasten tijde de familiën, die zoo boos zijn de natuur wet te durven verkrachten. Fernz. voor die nog wat leeren willen. Honger lijden is zoo bitter, En gaan beedlen valt zoo hard Is het te verwonderen, dat het in vele huis houdens niet en gaat gelijk het zijn moet en dat de vader drinkt en alles verzuipt... en dat de zoons te huis hunnen kost koopen... en dat de dochters tot schande en oneer dienen Ach, neen het is niet te verwon deren, als men weet hoe sommige ongeluk kige menschen durven de MIS verzuimen des Zondags, en verwaarloozen op tijd te BIECHT en te COMMUNIE te gaan... De zegen van den goeden, al machtigen God kan niet rusten op net huishouden van zulke zorgelooze menschen. Geeft de mensch maar eenig teeken Van berouw en rechte min, God trekt zijnen arrem in, En Hij laat zijn donders rusten. Als gij eenen knecht huurt, of dat er eene meid zich bij u komt besteden, vraagt eerst met wie zij verkeerd hebben, en kijkt naar hun vingers of ze niet te lang en zijn, en let op hunne oogen, of ze niet ie wild en staan, en ziet of ze recht gaan in hunne schoenen. Kromme beenen en een BREEDE RUG- GE, dat is nog al het minste, want zulke menschen kunnen veel verdragen FERNZ. Een bussel van vijf parijen onder den arm van een volksvertegenwoordiger. Verleden Woensdag trok de volksfop- per van Chipka, fier als nen kater, met diép in de vijf parijen naar het groen lokaal der Lange Zoutstraat... Voor de soep wellicht Och neen, enkelijk omdat hij zoo graag in groen gezelschap is. Bekentenis Gentsche inrichters der werkstaking hebben aan den briefwisselaar van het fransch liberale blad B Journal des Dé- bats gezegd - We kunnen de beweging van verzet in Vlaanderen niet vergelijken met het geen in het Walenland gebeurt. De werkstaking is noch populair noch belangrijk in de noordelijk» streek van ons grondgebied, maar we hebben ze moeten uitroepen om de eendracht van het Belgische proletariaat niet te verbre ken en om aan onze Waalsche broeders te bewijzen dat onze solidariteit ondanks den rassenslrijd die zoo vurig is in ons land, volledig is. Wat er van zij de gemoederen schij nen hier gerustgesteld zij zijn ten an dere veel minder bezig met de werksta king dan met de Tentoonstelling, die Zaterdag opengaat Ziedaar een emmer koud water uitge stort op den geestdrift van Vooruit door zijne eigene mannen. Watte in de ooren. Er zijn personen die watte in de ooren steken als middel tegen de tandpijn, ze nuwkoortsen en andere kwalen. Die watte kan er niets aan doen, zeg gen de geleerden als ge tandpijn hebt, ga by den tandmeester, hebt ge zenuw koortsen ga bij den geneesheer. Er zijn er ook die watte in hunne ooren steken om niet doof te worden Verkeerd, zeggen degeleerden weer. Als ge wilt dat uwe ooren goed in staat blij ven om de geluiden gewaar te worden, dan moet ge ze de gelegenheid geven tot oefening, en de oorbuis niet opstoppen, om de geluiden te beletten op het trom melvlies te werken. Dus geene watte in de ooren Het Eucharistisch kongpes van Malta. Dinsdag werd kardinaal Ferrala, ge zant des Pauzen bij het H. Sakrainents- kongres te Malta, aldaar plechtig ont vangen. Kardinaal Ferrata werd naar Malta gebracht aan boord van den Engelschen kruiser Hussar, door de Engelsche regee ring met veel voorkomendheid, ter be schikking gesteld van den gezant van den H. Stoel. Dit wordt algemeen de Engelsche regeering eere gesproken. De heer Gouverneur van het eiland Malta, Engelsche bezitting, heeft al de noodige maatregelen genomen, om alle gemak te verleenen aan de inrichters van het H. Sakramentskongres. Niet juist. Vooruitd roept triomf, schrijvende .- Een eerste overwinning is door de A. W. behaald de Kamer heeft met alge- meene stemmen de kommissie aanvaard, die ook hot kiesstelsel voor de Wetge ving zal onderzoeken. Dat is woordenspel en woordverdraai- en :'de aan te stellen kommissie zal over de wetgevende kiezing spreken als haar dat belieft en zij mag er over spreken maar moet er niet over spreken en heeft noch last noch zending er over te spro ken. Zij zal wel zending hebben om de her ziening voor te bereiden der gemeennte- lijke en provinciale kieswetten. Vooruit wil zijne lezers blauwe bloem- kens op de mouw spelden. Waarom dat a u. b. Hunne inzichten. Zondag laatst sprak de beer Demblon, socialistisch Kamerlid, te Seraing, en hij zegde - Wij weten wel dat door het Alge meen Stemrecht, wij niet seffens zouden meester zijn.maar men zegt dat de eetlust al etende komt. België is beter geplaatst dan Frankrijk om rapper te gaan, omdat België de meest ontwikkelde nijverheid bezit van Europa, en indien wij met gelijke rechten strijden «p gemeentelijk en provinciaal gebied evenais in de Kamer, zullen wij overgrooten vooruitgang doen. Naarmate dat wij me< st«-r zullen wor den zullen wij de bronnen van rijkdom van ons land in de gemeenschap (kollek- tiviteit) terugbrengen Dat. wil zeggen dat de socialisten allen eigendom en voortbrengslmiddelen in handen van den staat willen geven. En met zulke mannen kartelen de libe ralen Maar ze w- ten alle twee dat de koliek- li vitische Staat nog zoo gauw niet zal komen en in afwachting zoeken de socia listen zicli to nestelen in allerlei vette plaatsekens. Trukken. De Brusselsche socialistische letterzet ters hadden bij verassing en op onregelma tige wijze doen stemmen,Woensdag avond dat de letterzetters het werk zouden sta ken, hoewel in eene voorgaande verga dering met 900 stemmen de werkstaking werd verworpen. Le Peuple kondigde daarop aan dat het blad niet meer zou verschijnen tot nader bevel. Maar men zöu een Bulleli.jn der werk staking uitgeven intusschentijd. Nu dat Bulletijn werd opgesteld, gezet en gedrukt in de bureelen var. Le Pei ple liet was dus enkel de naam die veran derd was Met zulke valsche trukken poogt men de menschen zand in de oogen te wer pen JAN. Hawel, Sus, hebt gij om soep ge weest SUS. Ja, ja, zeker. JAN. Laat ei eens zien. (Met zijn neus over de kan snuffelend), 't Dunkt mij dat ze goed is, zij riekt toch niet slecht. SUS. Zij kan er nog al door. JAN. Zie, Sus, gisteren had ik nog com passie met een klein meisje dat ook om soep was gegaan, een söhoon kindje meteen schoon steenen kannetje, al zich te haasten schopte het tegen't borduursel van den bij gang en 't viel. SUS. Och, arme. JAN. 't Meisje had zich toch niet be zeerd, maar 't kannetje was gebroken en de soep liep over den bijgang. SUS. 't Is zonde. JAN. Ja maar, ze was misschien nog niet verloren, daar kwam een der groote honden, van die welke onder de broodkarren van Hand aan Hand liggen, hij snulfdeer aan en 'k 'dacht dat hij zich aan die soep eens wel ging doen, maar teleurstelling, pas had hij het reukje in de neusgaten of hij hief een achterpoot open lengde de soep wat Sus, een hevige roode, trok er al morrend ran door. Kerk der Paters Capucienen Sint Job, Aalst. PLECHTIGE INHULDIGING van het MIRAKULEUS BEELD van voortijds berustend bij de Paters Capn- cienen van Brugge, thans naar Aalst overgebracht om hier vereerd en aanroe pen te worden. DEN 1 MEI, 's avonds, om 5 1/2 ure, zal het mirakuleus beeld stoetsgewijze uit liet klooster naar de kerk gedragen worden. Daarna Plechtig Lof en Sermoen dooi den Z. E. P. Cyprian us. 0. L. yr,Quw van Troost, bidt voor ons. Alles tot Meerdere eer en Glorie van God. GODVRUCHTIG AANDENKEN van den Eerw. Pater LEMOINE S. J. In cle maand September aanstaande, zou den Eerwaarden Pater Lemoine, het vijftig ste jaar van zijn kloosterleven intreden. Geheel de Stad zag 't jubeljaar met vreug de naderen; immers zou men er de gelegen- heid vinden, den onvermoeiden Werker een openbare blijk van algemeens dank baarheid te geven. De Heer beschikte er anders over; de Eerw. Pater overleed dezer dagen als slacht offer zijns zieienijvers. Den blijk van dankbaarheid wil men toch geven en daarom hebben dankbare harten, met goedkeuring van den Zeer Leru Heer Kanunik Roelandts, Pastoor-Deken onzer Stad, eene inschrijving geopend ten v.oor- deele der Zendingen of Missiën detEèrw. Patefs Je.?uieten, met het edele gedacht de storting te cloei) tot lafenis der ziel van den diepbetreurffen Pater Ljsmoink. Zonder twijfel zal dat voorstel met liefde aanvaard worden zoowel door den arme als door den rijke. Wie weet niet te sprtken van de Vader lijke zelfopoffering van den betreurden over ledene Hoevele zielen heeft hij niet ver licht. getroosten opgebeurd Hoevele zieken bezocht, bijgestaan en hun lijden verzacht Hoevele armen en nederigen heeft hij niet uit den nood geholpen De armen vooral hadden zijne voorbelde, want met eene heilige fierheid noemde hij zich de V'ader der armen. Dus, allen te zanten onzen blijk van dank baarheid opgedragen aan den Eerw. Pater Lemoine, in wjen wij allen een Weldoener, eenen Vader betreuren. De geringe giften der armen benevens de milde giften oer rijken, zullen met gelijke liefde ontvangen worden. De giften mogen van heden af gezonden worden bij de perso nen wier namen volgen Den Z. E. H. Kanunik Roelandts, Pastoor- Deken den E. H. Van Heuverswyn, Sint- Camilliusgesticht; Mme de baronnés de Be- thunc, Brusselschestr. Mme Cam iel De Schaepdrvver, Keizerlijke PI. Mme Achiel Eeman, St-Annastr.Mmc Romaan Moeyer- soen-Liénart, Nieuwstr Mm» Ghysden-De Meeter, Lange Zoutstr.; Mmc Fug. Moens, Keizerlijke Pi.: Mejuffr. Gezusters Snel,Lan ge Zoutstr.; Mmc Van Dantme-Van Lierde, Korte Zoutstr.; Mejuffr. Louise Colinet, Geeraardsbergschestr.Mejuffr. Gehot, Be gijnhof; Mejuffr. Marie Bonner, Brussel schestr.; Meiutlr. Elisa Meganck en Theresia Van de Kerkhove, jn 't klooster der Karme lietessen. Hoogstr, Mejuffr. Collette Re- mory, Nieuwstraat; Mejuffr. Caroline Ver- eecken, ZonnestraalMejuffr. Maria Van Boxstuel, O. L. Vrouwgesticht Mijlbeek de Eerw. Overste van "t klooster van St-Job; Mejuffr. Melania Schuteyser, bij de Grot te Mijlbeek Mejuffr. Van den Brempt, Moor- selschebaan Mejuffr. Seps, gezusters, Nij- verheidstr. nabij de statie. De inschrijving zal gesloten worden op 15 Mei. Gelieven de inzamelaars, 't ontvangen geld met de lijsten der gevers te overhandi gen aan den Z. E. H. Kanunik Roelandts, Puston r-Deker. Baron Lod. cle Bcthune, volksverte genwoordiger van Aalst, komt van wege den Heer Minister van Landbouw, den volgenden brief te ontvangen Waarde Kollega, Gij zijt zoo goed geweest bijzonder belang te stellen in de werken tot verbe tering der bestrating en tot aanlegging van een rijwielpad op de banen van Ne- dcrbrakel naar Leeuwergem en van Ronsse over Sclioonsse naar Sottogein, op het grondgebied der gemeenten Leeu wergem. Sottegem, Slrypen, Rooborst, St Blasius-BÓekel en Ste Maria-Hoore- beke. Het is mij aangenaam u le laten welen dat ik het lastkohier goedgekeurd heb, opgemaakt door mijn Beheer voor liet openbaar aanbesteden dier werken. Aanvaard,enz. (gel.) Helleputte. Brussel, 17 April 1913. Meermalen reeds werd er op gewezen, hoe men zich in den vreemde uitlaat over de A. W. en bijzonderlijk over den poli tieken toestand in België; Een Engelsch dagblad Journal of Commerce - van Liverpool, zond een zijner correspondenten naar België. Na een kort verslag over den beroerden toe stand voegde hij er de volgende beoor- d« elin_r bij Eene merkwaardige aanduiding over den financieelen toestand van dit land is de uiterste zeldzaamheid van goudsluk- ken die in omloop zijn. Het getal vijf frankstukken vermindert, terwijl dit van liet papierengeld stijgt De staatsrenten dalen zeer Het getal spaarders bij den staal heeft merkelijk afgenomen.Dienten gevolge heeft het gouvernement aan zienlijke leeningen moeten aangaan en zit het met verschrikkelijke schulden be zwaard. Het goevernement bevindt zich in den ineest gevaarlijken toestand. Het schijnt dat de katholieken alles zouden geven voor den dood van de HH. Auseele en Vandervelde, de socialistische leiders. Zoodanig is hunt en haat tegenover de socialistische partij. Waarlijk deze fameuze correspondent hadde moeten zien hoe. 11a de Kamerzit ting van Dinsdag, de Hoeren de Broque ville en Vandervelde elkander welgemeend de hand drukten. Voorzeker zou er des anderendaags in zijn dagblad verschenen zijn dat de hoofdminister gepoogd had den socialistischen leider te wurgen. Maar kom,in een land metalgemeene?! werkstaking mag men zich aan alles ver wachten, niet waar Zitting van 22 April 1913. De dagorde Masson. Men weet dat deze dagorde de samen vatting is van de verklaringen afgelegd door den heer minister de Broqueville, in de Kamer, op 20 November, 23 Januari en 12 Maart. De heer Voorzitter geeft lezing van het amendement door M. Liobacrl voorge- strki en strekkende tot de by voeging der woorden en de Algemeenc Werksta king afkeurende. Stemming. De dagorde wordt geplitsl volgens den wensch van M. Vandervelde. Het eerste deel der dagorde Massen, welke de verklaring van 16 April van M. de Broqueville bevat wordt aangenomen met 175 stemmen tegen 1 onthouding, (deze van M. de Broqueville). Het tweede deel bevattende het amen dement van den heer Liebaert, wordt aangenomen met 124 stemmen tegen 39 (socialisten) en 12 onthoudingen (progres sisten. De geheele dagorde wordt gestcipd met 138stommen tegen 2 en 38 onthoudingen. M. Maurice Féron,plaatsvervanger van don hoor Janson, logt den eed af. M, de Broqueville stolt voor de zitting te heffen. De socialistisch» Kamerleden roepen "Leve hot Algemeen Stemrecht. De zitting wordt geheven om 4 1/2 ure. Zitting van 23 April 1913 Legerwet. M. Dauvister bestrijdt het ontwerp van legerhervorming. M. Borqinon zal het wetsontwerp stemmen. Hij betreurt dat de Vlamingen niet behandeld worden op gelijken voet als de Walen. Bespreking der artikelen. M. Van Cauwelaert ontwikkelt een amendement aan artikel I. volgons het welk de lichting maar 50 ten honderd zou bcloopen in plaats van 51. Hij hoopt dat de rechterzijde dat amendement zal stemmen. M. Monville legt een amendement neer zeggende dat do wet van nu af hare volle uitwerking zal hebben in plaats van in 1926. (Volledig alleman soldaat). M Antoon Dei.porte, socialist, be strijdt de bespreking van de lichting. M. PE BpoQUEviLpu. - De kwestie der talen zal in eene bijzondere besprer king behandeld worden. De minister doet opmerken, dat hij reeds heeft geantwoord op de meest ge dane opmerkingen. Hij is vijandig aan de gewestelijke indeeling. Zij wordt nochtans gcdeoltelijk in praktijk gesteld in de versterkingen. Hij bestrijdt liet amendement Monville. De gevraagde lichting is het noodige cijfer. Aan deze die meer willen zog ik, dat men niet meer dan liet noodige moet vra gen Meer soldaten zou een te groote last zijn. Het ware eene fout in de wet het cijfer der lichting te schrijven. Ik zal nu niet spreken van den duur van den diensttijd dat is voor later. De minister verstoot de amendementen van de heeren Dejporte en Van Cauwe laert. Na eeuige cpmerkingep van M. Gieren wordt de zitting geheven om 4,45 ure. Zitting van 25 April 1913. Zitting geopend om 2 ure. M.Carton de Wiaut legt verschillende wetsontwerpen neer, betrek hebbende op de beteugeling der openbare aanslagen op do zeden 011 op liet dragen van verbo den wapens. De Kamer neemt 111 aanmerking eene reeks wetsontwerpen betrekkelijk de E. V. in gemeente- en provinciekiezingen, eene schadeloosetelling toekennend aan de officieren van het openbaar ministerie dienstdoende voor de policierechtbanken, enz. Men herneemt de bespreking der mili taire wet over art. 7. M. Buyl protesteert opnieuw tegen de vrijstellingen door de wet voorzien. RECHTBANK van DENDERMONDE Remmory Petrus, schoenmaker, en Haentjes Aloys, landbouwer, beide van Cherscamp, vochten den 24 Juni 1912 met G Leo welke zij erg hebben toege- takkeld. Zij werden verwezen tot twee maanden gevangen 50 fr. boel.G.. wordt vrijgesproken. Met eene zaag slaan. Remi L wever te Lede, voor slagen en wonden met eene handzaag, toegebracht aan De S... 2 maand gevang en 50 fr. boet en 300 fr. aan de burgerlijke partij. Kerkdief verraden door zijne dochter. In don nacht van 8-9 April, werd in de- kerk van het klooster te Oostacker ingebroken en uit het taberna kel werd een kelk, een gouden ciborie met edelgesteenten en andere stukken ge stolen. Vingerindrukken werden genomen en ook waren er indrukken te bespeuren van een der dieven die eene fluweeien broek moest dragen. Eenigen tijd nadien werd door de ge naamde Marie Vindevogel,een meisje van omtrent 16 jaar en dochter van zekeren Karei Vindevogel, kopergieter te Gent- brugge, aan de politie megedeeld, dat den avond na den diefstal te Oostacker zekere Jan Sterck, bij haren vader gekomen was met eene gouden ciborie om deze te verkoopen Het meisje zegde dat zij door haren vader gelast, werd eenen brief in de post te dragen opdat zij geen ooggetuige zou geweestzijn van de onderhandeling.Doch hol. meisje, die wist dat J.Sterck oen ge vaarlijke kerel was en die ook in de dag bladen den diefstal van Oostacker had vernomen, raadde spoedig wat er gaande was. 's Anderdaags zag zij de ciborie in de kleerkas staan en later zag zij nog dat hare ouders dc edelgesteenten en kost bare perelen die in 6e ciborie staken, er uit hadden gehaald. Zij zag dat haar va der de ciborie gansch meend rukte en ze dan smolt.Dit alles werd door het meisje aan de politie medegedeeld. Eeno eerste huiszoeking werd gedaan bij Vindevogel, door den heer onder zoeksrechter en deze vond er de kostbare steenen in een doosje, die stond op de plaals door het meisje aangeduid, evenals een viertal geëmalleerde plaatsjes die ook in de ciborie staken. Terwijl de huiszoeking aan gang was kwam Sterck in het huis van Vindevogel. De ciborie in kwestie was 14 jaar ge leden geleverd door het huis Bourdon en deze heer mei de knechten, die destijds de ciborie gemaakt hadden, herkenden stellig de gevonden edelgesteenten en de plaatjes als door hen vervaardigd. M. Lemmerzheim, yan Wondelgem bij wien Sterck werkzaam was, komt nog verklaren dat deze den dag na den dief stal niet was komen werken. Niettegenstaande de feiten zeer erg zijn woeden cle twee belichlen enkel vervolgd voor verheling en'niet voor diefstal De eerste wordt verwezen tot 8 maan den en 26 fr. boet en de tweede lot 6 maanden gevang en 26 fr. boel. Dezelfde Vindevogel wordt ook nog vervolgd voor verheling van koperen wieltjes van het trolleynet ten nadeele van de tramwegen. Men meldt ons uit Wieze het overlij den van Mijnheer Arsène Jozef CALLEBAUT. Hij ruste in vrede. Plechtige viering der Meimaand en van de 25s,e verjaring der oprichting en wijding van dc Grot. Donderdag le Met, O. II. Hemel vaart, te 5 uur namiddag, Bedevaart en Offerande door de inwoners der Leopold- straat. Sermoen door den E. P. Van Eecke. Lofzang en vereering der reliquie. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor benoemd van Sinte Theresia iMuide) te Gent, den E. H. Van Laere, onderpastoor van Sint Marlens te Aalst Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 20 April, M. Bonner. Bisschopstraat. Donderdag 1 Mei, Ons Heer Hemel vaart, M. Qnintyn, Korte Zoutstraat. Ons Heer Hemel vaart, groote jaarlijksche Bede vaart naar het heiligdom van Affligem of van Vrede, met offerande van oen paar massief zilverenbloemvazen als verleden jaar. De offerande is van heden ten toon gesteld bij Mcj. Thor. Muylaert, Arbeidstraat, 4, te Aalst. De personen die nog willen bijdragen tot de bekostiging der offerande, zijn vriendelijk verzocht hunnen penning te storten bij de inrichtster dor bedevaart. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst, Kind bijna levend verbrand te Nieuwerkerken. —Woensdag namid dag moest Wed. Van L., woonachtig te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, eene boodschap gaan doen in de buurt. Zij be ging de onvoorzichtigheid haar kindje in zijn wieg naast de brandende stoofalleen te laten staan. Hoe het gekomen is weet men niet goed, maar het beddegoed had vuur gevat en liet arme wichtje ging aan 't schreien. Een gebuur, die op het ge schrei binnen sprong, gelukte er in, na groote moeite, hel vuur uit le dooven en het kind van eene gewisse dood te red den. Ik was bevangen, ik hoeste «lag en nacht en niets kon mij helpen, wan neer men mij aanried do Borstpastile Waltliórv le gebruiken die mij op min dan 3 dagen genezen heelt. Ex frak t uit een brief van Mej. El. Galeur. Brussel. Wetteren. Maandag voormiddag werd hier in de Schelde een bruinvisch gevangen, wegende 30 kilos en bad 1,50 m. lengte. Zondag had men de aan wezigheid van dit monster in de Schelde bemerkt. Verscheidene jagers hadden er jacht op gemaakt en menig vuurschot was er op gelost zoodat het dier verschei dene malen gekwetst eindelijk doorschip- per Augustin De Nys, bij middel van een scherpe haak kon vastgestekt en gevan gen genomen worden Die man heeft gedaan wat velen nog niet hebben kunnen doen. Hij heeft zich van een kwaal genezen die hem sedert lang kwelde. Die man had, wijl zijne ziekte vele jaren heeft geduurd, ver waarloosd zich te verzorgen, zult gij zeggen. In het geheel niet. hij had zich nauwgezet verzorgd,' maar men had niet het goede middel gevonden om hem te genezen. Hij heeft in den blinde gezochl, vruchtelooze proeven gedaan, en eerst van den dag waarop bij de Pink Pillen heeft genomen, is de verbetering van zijn gezondheid snel en zeker begonnen. Vele zieken zoeken in den blinde zij zoeken het goede geneesmiddel dat hun gelukkige dagen zal weergeven, dagen zonder lijden. Dit voorbeeld moest hen verminderen nog langer in den blinde te zoeken. Hoevele zieken konden door de Pink Pillen genezen worden. De heer A. Day on. De heer Antoine Bayon, industrieel, 100, rue de la Téte-d'Or, te Lyon (Frank rijk) heeft ons geschreven Sedert langen tijd leed ik veel aan de maag en aan lendenpijnen. Dat aan houdende lijden had op mijn geestestoe stand invloed gehad. Ik had geen lust meer in werken, mijn karakter, gewoon lijk vroolijk, was gemelijk'ën treurig geworden. Ik was gomakkelijk prikkel baar. Ik had nooit een oogenblik van vreugde, het leven was mij eindelijk on dragelijk geworden Ik had verscheidene middelen geprobeerd, maar ik gaf te ver- geefsch geld uil om mij te genezen, mijn maag deed mij altijd even erg lijde-. Een vriend had zeur bij mij aangedroni -n dat ik de Pink Pillen zou nemen. Ik b b zijn. raad gevolgd en ik heb mij wel betonden bij die behandeling Een gevoelige verbe tering had zich reeds voorgedaan aan bet einde van de eerste week der kuur. Ik heb nog dc Pitik Pillen gedurende eenigen tijd genomen en ben toen volkomen ge nezen De Pink Pillen genezen do ziekten der maag en zijn eveneens onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neuras thenie, rheumatiek, algemeene zwakte. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in liet depotApotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos Fr. 17,50 de zes daozen, franco. Aalst, Apotheek Callebaut, Boter markt. Ophasselt. Twee personen ver giftigd. Een telegram te Ophasselt toegekomen, meldt dal te Marchienne-au- Pont, twee gebroeders, Oscar en Prosper Masse, bijna oogenblikkelijk gestorven zijn. Men zegt dat zij vergiftigd werden. Beiden zijn 25 en 27 jaar oud en onge huwd. Het parket is ter plaats geweest. Werkdadighekl zonder weerga legen zornersproe- len en huid aandoeningen. Oe besle voor 'I behoud eeoer Irissche gelaais- Het stuk 0.7S Crème Tube 0.7S Poede ABertgisl en op't De doos Z.SO eetafAblijvendiononlbeer- 'De 1/2 doos 1.50 vo°' loileilattel. f-. TE KOOP in ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkenier, Esplanadeplein, en Van Caelenbergli, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote. Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Wachtebeke. M. Leo Van Assel, landbouwer, Langelede, verloor verle den jaar 3 koeien en een zwaren os. Dit jaar stierven er op zijn hof 3 runderen. Verleden Woensdag verloor de man nog eene koe, zoodat hem nog een enkel beestje overblijft. Dat is wel degelijk ach- leruilboeren. De vrouwwording bij het jong meisje en don kritischen ouderdom bij de vrouw, 't is le zeggen bloedarmoede of bloedvergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de boringen die er liet ge volg van zijn. Hel organism versterken, de roode bloedbolleljcs vermeerderen, dit is de levenskracht vertiendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen tc doorworste len dezen uitslag wordt verkregen door een twintigdaagsche behandeling met den Elixir Saint Vincent de Paul (20 jaren bijval). In alle apotheken. b Zele. Laffe daad. Woensdag namiddag bevond zich Frans Van Ilecke, uit Goeeindo op zijn land. l)e man keerde voor eenige minuten huiswaarts en toen hij terug kwam waren van zijnen krui wagen liet wiel en de spil weggenomen. Hetzelfde gebeurde overeen paar weken. De daders van toen zijn gekend. Nu ook heeft mi n vermoedens.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2