ra Schoonheid' SERULINE Einde van den Oorlog. Dada Dada Dada 'T EEN EN 'T ANDER Stemming dei- legei-wel Grot van o. l v. van Lournes te mijifieeK. DE KAMER Rechterlijk kronijk. WERKBEURS- Zondagrust. GROOTE LETTE, Allerhande nieuws. LEZENSWHHRDII5 VOOR ZIEKEN. LAATSTE TIJDINGEN. NESTLE'S KINDERiEEL. VOOR DIE NOG WAT I. EER EN Wil.EEN. Werkzaamheid geeft brood Ledigheid geeft nood. Veel menschen staan soms verwonderd, dat hun geld zoo snel weggaat. Ze hebben geen groote uitgaven gedaan/ zeggen zij, en zie op zooveel dagen zijn ze zulke ol zulke som gelds kwijt Dat zijn menschen, dieniet we ten, dat het de kleine uitgaven zijn, die de beurs ledig maken... Inderdaad, als de huismoeder of de keukenmeid, bij voorbeeld maar vrij en on bezorgd omspringt met koffie, en brood, en schuursel, en blinksel, en ik weet niet met wat al andere kleinigheden, dan is het verloren moeite den geldbeugel te uilen: hij is altijd ledig... Ook staat het vast. zulke huismoeder of keukenmeid zal in een armhuis eindigen, indien ze het leeft. De ondervinding treedt op om het te getuigen. Leer kort zijn. Lange bezoeken, lange onder richtingen doen zelden voordeel aan wien men ze geeft. Het leven is kort De t\jd is kort. De oogenblikken zijn kostbaar. Leer ineendringen, verkorten en krachtiger maken. Wij kunnen veel ongemak en pijn verdragen, als het ras voorbij is, terwijl het vermaak tegensteekt en on verdragelij k wordt, wanneer 't de palen van het verstand en de betamelijkheid te buiten gaat. Leer kort zijn. Hak de takken weg, ga naar den grond uwer -zaak. Dring twee woor den in é-én en drij in twee. Leer altijd kort zijn O, mijne hrave beestjes wat zie ik u geern zegt de poeldemer tot zijne kiekjes, die hij gaat de keel afsteken. Zoo is hij het trouwe beeld van de hoofdmannen van het socialism die ook zien de werkmenschen geern voor het vodrdeel dat zij er kunnen uit trekken en voor anders niet Wilt ge In uwe oude dagen Geen armoè moeten dragen, Vlucht nu de ledigheid En werk met neerstigheid Fernz. Gelijk onze groote voorvaderen. Vrienden, werklieden, dierbare vrienden gaat 's Zondags naar de Mis Laat nooit eenen Zondag voorbijgaan zonder de Mis bij te wonen, nooit Zorgt dat uwe dierbare vrouw en ook uwe kinderen, eens dat deze tot de jaren van ver stand gekomen zijn, iederen Zondag de Mis bijwonen Om uwe goede vrouw het naar de Mis gaan te vergemakkelijken,zult gij zoo goed willen zijn intusschen op uwe kleine kinderen te waken. Alzoo zult gij daarenboven teweegbrengen, dat uwe vrouw onbezorgd en onbevreesd hare christelijke plichten kunne vervullen. Hebt eene oog in het zeil, om te zien of uwe kinderen zich niet weten te onttrekken aan de Mis des Zondags. Kan het zijn maakt dat de eenen meegaan met uwe vrouw en de anderen met u. O, vrienden werklieden, zijt er fier op met uwe kinderen naar de Mis te trekken des Zondags. Zijt er fier op, naar het voorbeeld van onze christelijke vooi vaderen, die er ten allen tijde hunne eer op stelden den Zondag te vieren. En mocht er ccne verdwaalde tong zijn, die zou durven u beknibbelen, omdat gij naar de Mis trekt met uwe dierbare kinderen des Zondags, o zegt dan maar stoutweg dat gij er pront en fier op zijt den Zondag naar de H. Mis te gaan, gelijk ten anderen gij altijd gezien hebt bij alle brave en gelukkige menschen. Het Misliooren den Zondag is verplichtend voor alle christene menschen, die tot de jaren van verstand gekomen zijn. De geboden Heiligdagen zult gij vieren, En dan ook Mis hooren met goede manieren,» zegt het eerste gebod der Heilige Kerk, onze Moeder. En altijd, door de eeuwen heen. waren de Vlamingen er fier op,dat groote gebod te onder houden. Wezen wij de weerdige zonen van onze voor beeldige vaderen i Terz. Mijn laatste dollar zou ik aan rc- k la men verteeren. Barsum. De Koning zal Donderdag 5 Juni oen bezoek brengen aan de Fransche en Engelsche afdeelingen der tentoonstelling van Gent. Den 21 Juni zal de koning te Gent zijne blijde intrede - doen. Hij zal per boot aankomen en in do voorhaven ontsche pen. Wie is M. Léon Furnémont, die thans zich heeft te verantwoorden voor afschuwelijke onzedelijkheid Zijn vriend, M. Hymans, noemde hem: De Paus der Vrijdenkerij Hij was mede-opsteller van liet socia listisch blad Le People bestuurder der Raison hel vrijdenkersblad, voorzitter van den Bond der liberale Jonge Wachten en liberale kringen van België, voorzitter der Associatie der pro- gessisten van 't kanton Brussel, voorzit ter van den kring der vrijdenkers, vene rable der Logie van Brussel, professor der nieuwe socialistische Universiteit. Hij riep Flamidien in volle Kamer, en was een der liovigste schreeuwers tegen al wat katholiek is. Groote syndikale feesten te Leuven De feesten die Zondag 8 Juni te Leuven plaatshebben ter gelegenheid der inhul diging van het Vaandel der Christene Vakvcrcenigijigen, zullen oprecht luister rijk zijn. Aan volk en aan geestdrift zal liet- niet ontbreken. De Christene Werk lieden van Leuven zullen hunne vrienden en de afgevaardigden die uit al de ge westen van het Vlaamsche land naar Leuven gaan, hartelijk ontvangen. De Stoet die om 11 ure begint, zal prachtig en groot zijn. Voor de Christene Arbei dersbeweging van Leuven zal het een heugelijke dag zijn. De maatschappijen zullen deze week de laatste inlichtingen hekomen. Wij dringen "bij al de katholieke maat schappijen aan om een talrijke afvaardi ging met vaandel naar Leuven te zenden 'tZal daar heerlijk zijnen er zal goed werk verricht worden. Voor inlichtingen en mededcelingen schrijve men naar liet Secretariaat der Maatschappelijke Werken, Minderbroe- dersstraat, 24 Leuven. Den 8 Juni moet le Leuven eene groot- sche manifestatie zijn voor de Christene Arbeidersbeweging. Belgische Congo. Daar wordt sedert eenigc dagen nog al veel gesproken over den Belgischen Congo. Eene Fransche telegraafagencie heeft het nieuws in de wereld gezonden dat er e ;ne overeenkomst zou getroffen worden tisschen Engeland en Dnitschland en dat Engeland aan Dnitschland zou toelaten zijn prolektoraat over den Belgischen Congo uit te oefenen, op voorwaarde dat Engeland zou kunnen handelen naar be liefte in de Perzische golf. Dit nieuws, uitgaande van Fransche zijde, moet niet voor klinkende munt a ingenomen worden. Het is wellicht een veronderstelling van dioagencie. De Duilsche pers van haren kant toe kent verzet aan tegen de inzichten welke in.'ii aan liet Duilsch Gouvernement t i -schrijft Het zou weinig eerlijk zijn, zegt de j Kölnische Zeilung, voor Duitschland, zich te laten betalen door Engeland met hetgene aan Engeland niet toebehoort. Dat is zeer waar, maar men moet ook zeggen dat men in de internationale poli tiek niet zoo nauw ziet Tot hiertoe heeft Engeland de overne ming van den Congo door België niet erkend men zegt dal. het zulks eerlang zal doen. Laat ons wachten erkent Engeland die overneming dan is de zaak klaar, ten minste voor eenigen lijd. Congo is naar men zegt een porei of een diamant het is gevaarlijk zulten schat te bezitten te midden van sterkere naburen. De weg naar den rijkdom gaat door den drukinkt. Barnum. Sluiting der Fransche grens. Hel Staatsblad kondigt een ministerieel besluit af waarhij, tot nader bevel, den invoer voor slachtrundvee alsmede van schapen, verkens en geiten uit Frankrijk herkomstig, verboden wordt. Deze maatregel werd genomen omdat het mond-én klauwzeer in de slachthuizen en markten van And--plecht bostatigd werd, op twee ossen uit Frankrijk inge voerd. Planten. Planten, die verpot zijn, mogen niet in de zon gezet worden een paar dagen moeten zij in de schaduw staan Anders sterven zij. De zetel van Furnémont. De suppleant. van Furnémont. in de Kamer, is M. Sóvrin, bestuurder der socialistische coöperatief van Basse-Sam- bre, te. Auvolais. In de gemeenteraad van Brussel heeft Furnémont geen plaats vervanger. Dame. (Medelijdend). Arme sukkelaar, hebt ge niemand die u aantrekt Bedelaar. Ach, neen, madame, ik heb slechts gegoede familie. Citroenen Citroenen moeten bewaard «orden in zand of in een pot met dagelijks ver- verscht water. Aangesneden citroenen moet men met de aan ges eden zijde in een schoteltje mot azijn leggen. De leger wet is dus in tweede stemming aangenomen met 101 stemmen tegen 62 en 4 onthoudingen. De gansche rechterzij heeft voor de welgestemd, met uitzondering van MM. Henderickx en Van Brussel die tegen gestemd hebben en M. F. Goelhals, die zich onthouden heeft. Al do socialisten en de twee christen democraten stemden tegen. De liberale linkerzij heeft liet schoon ste voorbeeld van onsamenhangendheid gegeven dat men zich inbeelden kan 15 leden, waartusschen MM. Franck eu Delvaux, stemden voor 25, waartus schen MM. Pecher, Royers en Augus- teyns stemden tegen en 3 onthielden zich. En dat over een vraagpunt, dat de liberale partij, zoogezegd uit pure vader landsliefde, steeds vooruilzette Wat een figuur maakt zulke partij nog tegenover de openbare denkwijze en welke aanspraak mag zij nog maken op het betrouwen vau het land 170 leden beantwoordden den naam- afroeping 16 leden, tot verschillende groepen behoorend, waren afwezig. M. de Broqueville heeft onmiddelijk na afloop der zitting aan den koning le Oostende den uitslag der stemming ge seind. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom -van Gent Zijne Hoogw. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd te Ste-Maria Lierde, den E. H. De Wan- ncmaeker, priester in het Seminarie. Kerk van Sinc-Martinus Maandag 2 Juni, maandelijksclie verga" dering voorde Huismoeders der Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Zondag 1 Juni, Plechl'ge Sluiting der Meimaand Te 5 ure namiddag, Rozenkrans Lofzang Sermoen door den E. P. Po Meulemeester. Missioni.aris van tien Congo, Akte van toewijding aan de Allerh Maagd Maria Lofzang en ver- eering der reliquie. STAD AALST KIOSK GROOTE MARKT. Donderdag 5 Juni 1013, le 8 12 ure 's avonds, CON CERT door de Koninklijke Harmonie, onder liet bestuur van M. René Lenssens. PROGRAMMA 1) Feu et Flamme, marscli. Van Perck 2) Les Exilés, ouverture, Langlois 3) Anona, Two-Step. Grey li Marche-Cortège. Gii.son 5' Menuet in mi b Mozart 6) Hymenée, concert wals, Wesly Zitting van 3o Mei. Zitting geopend te 2 ure. De Kamer neemt opvolgcnlijk aan oen ontwerp van bijgevoegd crediel, ver schillende ontwerpen, waarbij goede- mannenraden worden ingericht, verschil lende wetsontwerpen die de grenzen van verschillende gemeenten wijzigen, als ook hel wetsontwerp, waarbij de rech terlijke organisatie gewijzigd wordt. Zij neemt met 69 stemmen tegen 35 en 4 onthoudingen de bijgevoegde credieten aan op de begrooting van Belgisch Congo. RECHTBANK van DENDERMONDE Laffe aanranding. De genaamde Engelbert Van der Eecken, van lA;de, reed per rijtuig naar Oordegem en werd door de drie gebroeders Leys, Salomon, Maurice en Camiel, aldaar van de kar ge trokken en ten gronde geworpen. Dan trokken zij hunne messen en brachten aan Van der Eecken verscheidene messte ken toe. Dat het slachtoffer erg gehavend was, hoeft niet gezegd. Leys Salomon,die niet verschijnt wordt verwezen tot 1 jaar g-vang en 100 frank boete. Zijne onmiddelljke aanhouding wordt bevolen.Maurice en Camiel komen er met 6 maanden gevang en 50 fr. boete van af. Van der Eecken dio zich als bur gerlijkepartij had aangesteld,bekomt 550 fr. schadevergoeding. Bedreiging. Karel-Lodewijk R.., metser le Vleckem, hoeft hij middel van een naamloos schrift, don heëedigden jachtwachter Cyriol Van Boxslaele be dreigd hij wordt veroordeeld tot eene maand gevang, voorwaardelijk voor vijf jaar. STAD AALST Worden gevraagd door Patroons- Goede Breisters, kunnen beginnen to werken op nieuwe machienen. 1 Smeder, leerjongen. 2 Letterzetters, leerjongens. Vragen der Werklieden 1 Schrijnwerker. 3 Katoenbewerkers,(voor breiwerk). Van s middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 1 Juni. M. GhvsseMi.-k\, MolensD at. STAD AALST. HOUTMARKT. op Zondag 1 Juni 1913. 8oo Frank PRIJZEN 8oo Frank 1. Geeraardsbergen Parquet-Steppe. 3. OrmegniesBlairvack-Ladeuze. 2. Houd eng Rochet. ^5*1 J Onze vriend en medewerker, Petrus COSYN, van Buist, scheept Zaterdag aanstaande andermaal in naar Katanga Dus den 7 Juni om 4 ure namiddag vertrekt hij Van Southampton met de Walmur Castle naar Kaapstad en van daar per spoorweg naar E stad. Hij zal de trouwe lezers van de Dendcr- bode voorts indachtig zijn. De groote Magazijnen MER CHIE PÈDE- Leerlooierstraat Brussel, laten lieden'in onze Stad een strooibrief ronddragen betrek hébbende op de groo- len Uitverkoop van Solden en gele- genheidskoopen vanZomernieuwighe den. 25 tut 75 vermindering op al de koopwaren. Aalst. Wijding der nieuwe orgel van O. [j. Vr. 'Bijstand en der Apos- lelhuizen te Mijlbeek. Verleden dins dag had alhier de plechtige Wijding plaats van 't nieuwe orgel der kerk van O. L. Vr. Bijstand te Mijlbeek, alsook der Apostel huizen en der Kantschool. Allerhande feestelijkheden waren te dier gelegenheid ingericht. 's Morgends, om 9 1/2 ure, had eene plechtige Mis van Dankzegging plaats, welke bijgewoond werd doorliet College van Burgemeester en Schepenen, verders wierd de tegenwoordigheid van don heer oud-Senator Van Vreckem ook opge merkt. 's Namiddags had een prachtig concert plaats op het nieuwe orgel, en nogmaals kon men het kunsttalent van M. A. Volckaerl waardeeren. Om 8 ure 's avonds op hel Kerkplein, door de zorgen van ons Stedelijk Bestuur in een prachtige lusthof herschapen, wat veel bijbracht aan den luister van bet. feest, had door de fanfaar van den Ka tholieken Werkmanskring een prachtig concert plaats. Er dient hier terloops gezegd, dat iedereen met recht, den onverdroten iever en moeite, welke de Eerw. Heer Pastoor van O. L. Vr. Bijstand Parochie zich getroost, moet bewonderen. Wal al werken bracht hij niet' tot stand, die prachtige apostelhuizen, waar van er reeds 3 zijn betrokken, kant- school. palronagién enz. zijn de vrucht van zijnen arbeid. Zulke inrichtingen lot stand brongen, vergen veel moeite, ja, maar ook veel geld. En ondanks zijne kleine parochie, tus- sclien haakjes gezegd, toen men de Paro chiën verdeelde, had men het deel dat over de Albrechtlaan ligt, namelijk den Bergenkouler, zoo dicht hij, aan de Kerk van Mijlheek kunnen leggen, hem die middelen niet ter hand stelde, daar de inkomsten daar gering zijn, heeft de Eerw. Heer Lauwereys niet geaarzeld daaraan een deel zijner persoonlijke for tuin te besteden. Met al wat ingezameld werd, de subsi die» van de Stad en het Gouvernement, besteedde hij op Mijlbeek sedert zijne aankomst aldaar over het 12 millioen frank. Vooral datgoede mag hij rekenen op de genegenheid en dankbaarheid, niet alleen van de Mijlbekenaren maar van gansch de Aalslerscho bei ölking en wel inzender lijk van zijne Geestelijke cnWereldlijkcOver- lieden, <1 ie. beter dan iemand weten welke moeilijke taak hem is opgelegd geweest. Goed nieuws.De heer Minister van Spoorwegen komt te beslissen dat de trein 3074 vertrekkende uit Gent Zuid, gedurende een tijdperk van 1 Juli tot 30 September, te Aalst zal stilhouden. Zoodoende zullen al de feesten die te Gent ter gelegenheid der Tentoonstelling gegeven worden, door de Aalstenaars kunnen bijgewoond worden. Hel Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Aalst. - Verbrand. Maandag namiddag was de genaamde Lodewijk Buys, loodgieter, werkzaam in de fabriek Filature et Filteries Réunies, - toen opeens eene kruik naphte ontplofte, waardoor Bnys erg in het aangezicht en handen verbrand werd. Hij heeft ter plaats de eerste zorgen bekomen en is daarna naar zijne woning overgebracht Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jourrt. Aalst, Aalst. Diefstal. Dijnsdag na middag had ile heer Aerls. bestuurder der Middelbare Jongensschool, een der ven sters opengezet, die in zijne woning Ier Graanmarkt uitkomen.Twee jonge straat- loopers hadden zulks bemerkt en kropen als ralten binnen. Zij poetsten de plaat met eene sacoche, waarin zich bevonden een zilveren pennemes, een abonnement op den ijzeren weg en een porfe-monnaie, bevattende eenig geld. In eene zijstraat gingen de kerels den buit verdoelen, wanneer aldaar den concierge der Fila- luro du Canal voorbijkwam, die hen de sacoche ontnam, en dank aan hel abon nement, weldra bemerkte dat het gesto len kahasje toebehoorde aan de dochter van M. Aerts. Echter ontbrak het zilve ren pennemes reeds. De kereltjes zijn ge kend cii zullen niet lang meer op vrije voeten loopen. 't Wordt hoog tijd Voor ieder soort van ziekte zijn er een of meer middelen maar er is nog iets anders Er zijn de leefregels die gevolgd en de voorzorgsmaatregelen die genomen moeten worden door hem die door deze of gene ziekte is aangetast. Men weet hoe goed de Pink Pillen zijn om de ziekten te bestrijden die voortkomen uit verslap ping van het bloed en uit zwakte van het zenuwstelsel. Door de behandeling met de Pink Pillen te volgen zult gij genezen, maar door tegelijkertijd zekere voorschriften van hygiëne en leefregel in acht te nemen zult gij spoediger ge nezen. Gij zult deze aanwijzingen voor hygiëne en leefregel op volmaakte wijze en voor ie J ore ziekte uitgelegd vinden in het prospectus dal met ieder doosje Pink Pillen wordt uitgereikt. Dat zijn zaken die men kennen moot. Ziehier een onzer zieken, natuurlijk door onze pillen genezen, die niet alleen met lof spreekt over ons geneesmiddel, maar ook over de aanwijzingen voor hygiëne en leefregel die hij in onzen pros pectus las en die hem lot groot nut, zijn geweest. De heer P. A. L. I-Ieek, wonende Jacob van Lonnepstraat 11le Amster dam, schrijft - Het verheugt mij u mee te deelon dat ik dank zij uwe uitmuntende Pink Pillen genezen hen. Door bloedarmoede en zwakte aangetast, zonder oenige eetlust eu voortdurend lijdende aan allerlei on gemakken, hebben uwe pillen mij de gezondheid weergegeven. Ook heb ik mij zeer wel bevonden hij de voorschriften van hygiëne en leefregel die in uw pros pectus zijn verval en ik lieh er mij reken schap van kunnen geven dat zij, saam- gaande met de goede uitwerking van uw middel, veel hebben bijgebracht tot mijn genezing. - Zij zijn verkrijgbaar in alle apotheken en in het dépot voor België, Apliolheek Dernevillo, 66, Waterlooiaan, Brussel. Fr. 3,50 de doos Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Aalst, Apotheek Callcbaut, Boter markt. Aalst. Werkongelult. - Donder dag namiddag om 4 uren, stond Scverin Lelong, 40 jaar, metser, St-Camielstraat, op eene ladder ter hoogte van 5 meters, ten einde de woningen te witten van den heer Sehucrmans, Oude Visciimarkt. Ver moedelijk doordc droogte schoof de lad der uit en Lelong stortte met liet hoofd op de straatsteenen. Liokter Herlecant in allerhaasl ontboden, bestatigde dat de ongelukkige erge kwetsuren bekomen had aan 't hoofd die hem tot een lang werkverlet zullen dwingen. Lelong, een braaf oppassend werkman, is vader van drie minderjarige kinderen. Aalst. Vrijdag morgend, rond 6 ure, kwam de genaamde Edrnond Ver- slraeten, knecht hij Frederik Wa'loz, GentschestecnW' g, met zijne kar gereden in de Tramstraat. Op den omdraai der straat verscheen eensklaps den buurt- tram Vèrstraeten kon niet meer hij tijds uit de voelen en de tram botste met schrikkelijk geweld op zijne kar, die aan splinters geslagen werd Aan man of paard was gelukkiglijk geen het minste letsel DE RUGPIJN. Zenuwlijden. Hel is hij voorkeur op den grond dor ge wrichten dat hel zenuwlijden zich vol maakt. Koevele menschen lijden niet aan deze ongemakken dal men zich niet uitleggen kan zwakheid, neerslachtigheid, aan houdende vermoeidheid, droefheid zonder reden, hoofdpijnen, duizeligheid en zelfs gevoel van ledig hoofd, krampen in de ledematen, onwederstaanbare behoefte tot slapen na de eetmalen en zenuwach tigheid die de oorzaak is van gansche slapcloozc nachten, lastige ademhaling, oor- en zichttroehelen en vooral de rug pijn Maar zijn de zenuwen alleen ziek De ondervinding bewijst dal deze troebelen in liet zenuwstelsel het meest al voort komen uit de wanorden die door de on zuiverheden dal de zwakke en gekwetste nieren (gew: lenden) niet meer afvoeren, veroorzaakt worden. 't Is daarom dat zoovele personen die zich zenuwlijdend denken door plotselin ge voorvallen toegeschreven aan de niet door de nieren afgedrevene vergiften weggerukt worden. De Foster Pillen voor de nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer 15 Esplanade plaats) geven aan het stelsel zijn even wicht terug die door eene miskende nier aandoening vermengd met het edit zenuwlijden op het spel gezet is. In allo apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr. i of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek (Hl. Delacre, 64, Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eischtwelde echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doel ii terugbeta len als liet luerne venstaande merk niet draagt. 18 Wanzele. Lie genaamde B., kwam Woensdag in dronken toestand in huis. Zijne vrouw maakte hem eene opmerking over zijn schandelijk gedrag, maar de dronkaard ging zijne vrouw te lijve en mishandelde haar. Op haar hulpgeroep kwam de zoon zijne moeder ter hulp en deze bracht zijn vader verscheidene sla gen op het hoofd toe met eene scliup. Hondensport. Kennel Club Beige. Internationale tentoonstelling van Hon den aller Rassen. De tentoon ingericht ter gelegenheid der vijfde ver jaardag der stichting van de machtige Internationale Verceniging van Honden liefhebbers in Belgie, welke heden meer dan zes duizend leden telt, zal plaats' hebben in het paleis van het Jubel park (Cinquantenaire) op 29 en 30 Juni a. s. Het programma dat komt te verschij nen behelst ongeveer eil' duizend klas- prijzen en nabij 1650 bijzonder- en cere- prijzen. De gewaarborgde prijzen in geld be- loopen Lot op vijftien duizend franken. Meerdere Kunstvoorwerpen en Bekers zijn aangeboden door liet Staatsbestuur, de Stad Brussel, de Belgische Kennel Club en ecnige begiftigers Elf der meest aanzienlijke personen der internationale hondensport zullen uit Duitschland komen. Engeland, Holland en Frankrijk en zelfs uit Amerika,om de honden te klasseeren en keuren en zullen met de dertien Belgische meest bevoegde keurmeesters een Jury van de hoogste bekwaamheid samen stellen, waarvan de inl ichting door liet Staatsbestuur is goedgekeurd. Sluiting der inschrijvingen op 15 Juni a. s. Vraagt programma en inlichtingen aan de Konnol-Club Bolge, 25 Gomédian- tenstraat te Brussel. Eene dure omhelzing. M G..., komende van Berlijn, stapte Maandag avond van den trein in de Noordstalie te Brussel. Op de Rogierplaats werd hij aangesproken door eene jonge vrouw die hem aan den hals vloog en onder eene warme omhelzing uitriep Ah J mijn beste oom hoo geluk kig ben ik u te zien M. G.. hoe Wel zeer aangenaam verrast, deed aan du jonge dame opmerken dat hij niet bewust was te Brussel eene zoo lieve nicht te bezitten. Deze laatste met veel verontschuldigingen herkende hare dwa ling en verdween in het volk. Eenigc stonden nadien stolde M. G... vast, dat zijne horlogie en ketting, samen van 2000 fr. waarde, verdwenen waren Wederkeer der jaren. -- Het is bewezen dat al de Dames die gebruik maken van de sljjmvordrijvende Pil Wal- tliéry, alle gevaar vermijden en de vol- komondste gezondheid bewaren. 1 fr. de doos. Erge brand te Verviers. Een lievige brand is uitgebroken in de maga zijnen van kunstmatige wol, toebelioo- rende aan M. Grosjean, in de Gerard- Cliampstraat te Verviers. Het vuur deelde zich mede aan een magazijn van papier en karton gehouden door M. Aubior- Collard. Ondanks de moedige pogingen der pompiers die twee en half uren wi-i k- ten met al hun materiaal werden al de koopwaren vernield De schade is over groot. Schrikkelijk velo-ongeluk te Na men. Een jongeling van Mohau, met name Nonnon, reed Dinsdag per velo eene sterke helling af. Daarliet rijden zeer gemakkelijk ging, had. hij een zijner makkers op de schouders genomen. Het rijwiel echter, overladen zijnde, brak midden door en de twee jongelin gen werden ten gronde geslingerd. Nonnen werd in den val den schedel gebroken en voor zooveel op den slag gedood. Zijn kameraad heeft schrikke- 1 ijke wonden hekomen, door de stukken van het maehien die hem iu het lichaam drongen. Hoe kunnen de menschen welen, «lat men iets uitstekend te verkoopen heeft, als men er geen bekendheid aan geeft. Vandebilt. Diest. In de kerk van Scherpen- heuvel werd, door 't geroep van «brand» eene paniek veroorzaakt, in welke vrou wen en kinderen omverre geworden en verlrappeld werden. De burgemeester en gendarmen kenden de orde herstellun. Verscheidene personen werden gekneusd en eene vrouw was nogal erg gekwetst. Toen alles kalm was, werden verschei dene porlemonnaies vermist Ongetwijfeld is dus de paniek opzettelijk veroorzaakt. y \r Erkenning der aanhechting van Congo bij België door Engeland. In het Lagerhuis heeft minister Grey Donderdagverklaard.dat detoesLanden in Belgisch Congo aanmerkelijk zijn verbe terd. De tijd is gekomen, dat het noch rechtvaardig, noch van politiek stand punt gepast zou zijn.de erkenning der in lijving van Congo door België te onthou den. Feitelijk alle andere mogendheden hebben die inlijving reeds erkend. Indien wij ons nu moesten afscheiden van de andere landen en de erkenning weigerden, dan zou dit voor d« Belgische regeering eene rechtmalige reden tot klagen zijn en inbreuk maken op de be trekkingen van vriendschap, die wij vurig wenschen met Belgie le onderhou den. Sir Gilbert Parker vroeg toen of Enge land alle waarborgen had over de volle dige handelsvrijheid en de eigendoms rechten der inboorlingen in Congo ter wijl M. Sylvester Hori.e wilde weten of de erkenning der aanhechting van Congo aan Engeland alle zijn hij tractatcn ver zekerde rechten liet behouden. Sir Edward Grey gaf nu opnieuw vol ledige inlichtingen ov> r den toestand in Congo en bewees dat,indien de Engelsche regeering zoo lang gedraald heeft om do aanhechting te erkennen, zij het deed, om de erkenning le kunnen voorstellen op een oogenblik dal alle klachten en alle moeilijkheden hadden opgehouden te be slaan Daartoe hebben bijgedragen België's vorst, natie en wetgeving en het ware onrechtvaardig hun goeden wil niet le erkennen, noch de door hen bereikte uit slagen. Rond het einde der beraadslaging heeft M. Bonar Law, leider der oppositie, hulde gebracht aan het door België in Congo gedane werk en verklaard, dat de erken ning der inlijving hij België de goedkeu ring wegdroeg van alle partijen in En geland. De koloniën van Portugal en België Lissabon 29 Mei. De'minister van buitenlandsclie zaken heeft op eene vraag, of Engeland en Duitschland eene overeenkomst hebben gesloten, die ten nadeel is van de Poriu- geesche en Belgische koloniën in Afrika, geantwoord dat degëruchten daar oralr nt ongegrond zijn. Het vredesverdrag geteekend. Londen, 30 Mei. Hel vredesverdrag tusschen Turkye en de Balkan-Staten is te L2 u.40 geteekend. Door de ondeiTeekening van liet ver drag van Londen is er een einde gesteld aan den oorlog tusschen Turkye en de bondgenooten. Die oorlog was begonnen in October 11. en hoeft de volledige ineenstorting van liet Oltomaansclie Rijk in Europa uitgelokt. 't ls nu voor do verdeeling van den buit dat de bondgenooten nu tegenover elkander staan, in zoo ver dat oorlog tusschen Bulgarië en Servië en Bulgarië en Griekenland dreigt. Moge het echter bij; bedreigingen hlij- De oorlog iusschen'/rurkyo en dc Bal kan Stalen was een der bloedigste waar van de geschiedenis gewaagt. Hel ware onleerond voor de overwin naars indien ze nu. 0111 de verdeeling van den buit, nog eens onder elkander oorlog gingen voeren. l Tic ben vroolijk en bloeiendmijne gezondheid is het geluk mijner' papa 'en mijner mamma, omdat ik dagelij!,s gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING i' doos als staal, mits vraag gericht tot M. Fernand DENY 15, Hue du Grand liospice BRUSSEL Waesmunster. Ongeluk.— Dins dagnamiddag was de heer Vdn den Broeck handelaar, in de stalio eenen wagon aan 't lossen. Daar deze niet juist op zijne plaats stond werd hij eenige meters ver der voort geduwd. Andere ledige wagons kwamen achteraan en op zeker oogenblik werd de lieer Van den. Broeck tusschen de buffels gevat. Hij werd zoo erg gekwetst dal hij per rijtuig moesl huiswaart ge voerd worden. Zijn toestand boezemd onrust in. Ingooigem Dinsdag avond ging de lOjarige A If. Decant, fabriekwerker, die met zijne brooders bij zijne moeder weduwe op den Dries woont, een had gaan nemen in de wal van de pachthoeve van de kinderen Desmot, dicht de Plaats. Nauwelijks iu hel water zonk de jonge ling in de diepte en verdween. Een half uur later werd de drenkeling door den zoon Desmot opgevischt. De geneesheer De Dóncker ontboden ken onkel de dood vaststellen. Het lijk werd naar de ouderlijke wo ning gebracht. Voor uwe zijt gij best en snelst bediend ten Bu- reele van De Denderbode. Wel verzorgd werk.Matige prijzen Allerschoonste keus van Eerste COM MUNIE ('11 D«>OI)SI'.KF.I.HEKENS. j Zeep Het stuk 0.75 Tube 0.75 Poeder Werkdadigheid zonder weerga legen zomersproe- len en huid aandoeningen. De besle voor 'I behoud eener frissche gelaats kleur. Onfeilbaar voc geneezing van k maakl de huid W EEN NACHT. ,De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 Allerfijnst en edastbn)veiid:unui tffr voor elke loile TEKOOP in ALLE GOEDE HU1ZEM TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caeienbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en hij de Gezusters Megnnck, Lange Zoutstraat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 8) Vrouwelijk 5) Huwelijken G. Mergan, laudb. metC. De Gent, winkel. A. Van den Abbeele, werkm. met M. Boevkens, naai ster. L. De Ronck, t.ibakbew met L. G.ibriël, breister, A. Ringoir, letterzetter, niet 1'. (,'al- lebaut, naaister, G. Van Ilerreweghe, kuiper, met M. Roelandt, breister. A. De Groodt, t\v. met 1'. Van den Steen, tw. .Overlydcns L. Alexander, m. De Saedeleer, meubelfabrikant, 44 j.- Korte Zoutstraat.V. Vanllauwe, vr. Van der Poorten, z b. 40 jaar, Pieter 0 icekc-straat. •1 kinderen onder de 7 jaren. illarlil priizon. Aalst. Zaterdag 31 Mei 1913 Aardappelen de 100 k. 5,00 a 7,00 Boter per 3 kilo 8,37 a 8,91 Roomboter per kilo 3,00 a 0,00 Eiers dc 25 2,25 a 2,75 Ajuin de 100 kilo 2,00 a 0,00 Viggenen per koppel 70,00 a 80,00 BOTERMERKT. Heden Zaterdag worden 227 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1840 kgr, BERICHT. Grensbepaling Buurtweg n. 2 le Impe Burgemeester en Schepenen der gemeen te Impe,brei.gen ter kennis van het publiek dat er op Maandag 2 Juni 19x3, 0111 9 uren voormiddag door den Heer Jos. Van Hoebost, Commissaris der Wegen te Gent, zal overgegaan worden tolde wettige grens- bepaling van den Buurtweg n. 2 dezer ge meente. De belanghebbende worden verzocht bij deze werking tegenwoordig te zyn. Impe, den 30 Maart 1913. De Secretaris, De Burgemeester, V. Blondeel.P. Claus. wonderbaar Insectenpoeder 40 c. de doos

De Denderbode | 1913 | | pagina 2