Schoonheid* SERULINES Een goed voorbereid veld. Dada 'T EEN EN 'T ANDER Legernieuws. DE KAMER Rechterlijk kronijk. St-llartensgeslicht. Naar Congo. B O EK EXWÏEU WS WERKBEURS. Zondagi'usl. Allerhande nieuws. VOOR DIF. NOG WAT LEER EN WILLEN. In Gods zegen Is 't al gelegen zegt het schoone Vlaamsche spreekwoord. Kn onze groote dichter Guido Gezelle. ver tolkt de waarheid in dat spreekwoord begre pen op de volgende wijze Verloren, Verloren Gewaakt over steê, Is God van hierboven Den waker niet meê Hoe spijtig, dat sommige onzer Vlaamsche broeders zich zoodanig laten van het goede aftrekken hebben door al de dwaalleeringen onzer dagen, dat ze zelfs op die eenvoudige waarheid niet meer denken en zoo ver- waarloozen den zegen van God, ONZEN' GOEDEN VADER, af te smeeken over hunne dagelijksche ondernemingen. Mogen zij alhaast tot wijzer gedachten en beter gevoelens komen Ziet toe, totwien gij spreekt, en hoe En waar en in wat zin Is eens het woord de lippen uit, Het keert er niet weer in Riksken was knecht in een rijk huis en zekeren dag bleef hij in zijn bed liggen... Men haalde den dokter, en deze kwam er bij. Riksken jongen, wat scheelt er dan Zijt gij ziek? Neen, mijnheer, ze\ Riksken, ik ben zeer wel te pas, maar de maand is uit; en mijne meesters betalen me niet... en ik blijf in m ij n bell totdat ze af komen Als 't zoo is, zei de dokter, schuif wat op, ik kruip bij u, want ze zijn mij ook nog 75 frank schuldig FERNZ. H. Lutgardefeest. De Heilige Lutgardevereeniging zet al wie Vlaming is en het met onze Vlaam sche beweging wel meent aan de Be schermster van ons dierbaar christen Vlaandrenland op bijzondere wijze te vieren en Ie vereeren. Met dit doel richt de Brusselsche afdee- ling dier Vereeniging cenen oproep tot alle Vlamingen van Brussel en voorste den en hoopt stellig dat zij talrijk zullen aanwezig zijn. Zondag 15 Juni a. s. op de algemeene Communiemis welke wordt opgedragen ten 7ure 's morgens, in de Sint Niklaaskerk, (Beurst. Hun, hunne echtgenootcn en kinders worden plaatsen in het hoogkoor voorbehouden. Jongelui, Vlaandren's toekomst, gij vooral moogt niet nalaten deze gelegen heid te haal te nemen om openlijk voor het welzijn uwer Vlaamsche stambroe ders te bidden en Godes zegen over onze volksbeweging af te smeeken uwe leus immers luidt A LLES voor VLA ANDEREN VLAANDEREN voor CHRISTUS De Koning te Gent De Gentsche bladen bevatten uiige breide berichten over de blijde intrede van den koning en de koningin te Gent. Daar bet tevens de inhuldiging van de nieuwe knnaalwerken geldt, zullen de vorsten mot hunne kinderen te Selzate of te TerdoLck aan boord gaan van eene postboot van den Staat, die. hen naar .ent zal brengen langs het Kanaal van Terneuzen. Rond half elf 's morgends zal de boot aankomen in den nieuwen grooton bassijn. Eenige groote schepen en ongeveer 150 plezier-yachten zullen de koninklijke fa milie begroeten en vooraf varen. De koninklijke boot zal aanleggen aan de kaai van den Nieuwen Kom. De vor sten zullen op de kaai in korte woorden door den heer gouverneur der provincie verwelkomd worden. Daarna zal de stoet zich hegeven naar het Gouvernemenlshotel. Na de ontvangst door den heer gouver neur, zullen de vorsten plechtig ontvan gen worden ten Stadhuize. door het gemeentebestuur. Na het bezoek aan het stadhuis hege ven de vorsten en hun gevolg zich naar de tentoonstelling. In den grooten schouwburg zal een galabanket plaats hebben, aangeboden door het gemeentebestuur. De groot-hertogin van Luxemburg zal den -1 Juli te Brussel onze koninklijke familie bezoeken en er 2 dagen verblijven. Bevolking van België. De Moniteur van Donderdag deelt de jaarlijksche opgaaf meê der bevolking van België op 31 December des vorigen jaars. De bevolkings des rijks, bedraagt 7,571,387 zielen.waarvan 3,750,882 man nen en 3,814,505 vrouwen. De bevolking van Antwerpen, de tal rijkste, is aangegroeid tot 312,884 zielen; die van Zoetenaai, de minst bevolkte ge meente, tot 31. Brussel telt, zonder zijne voorsleden, 175,808 inwoners. De Belgische kolonie te Detroit. Maandag vertrok uit Oostende naar Amerika de cerw. lieer Notebacrt, die sinds34 jaren in de nieuwe wereld ver bleef, waar hij zich hijzonder wijdt aan den welvaart der Belgen. Sedert meer dan 25 jaren is «le eerw. lieer Notebaert pastoor te Rochester (N. Y.)en werd voor zijne uitstekend»? dien sten aldaar, door koning Leopold II vereerd met het kruis zijner orde. Samen met twee andere Belgen heeft de eerw. lieer Notebaert nu ten Noordon van De troit, uitgestrekte gronden aangeworven om er eene uilsluitend Belgische kolonie te stichten. Reeds verblijven ginder velen onzer landgenooten, on talrijke anderen maken zich gereed oin naar die streek te be geven, waar zij verzekerd zijn bij hunne aankomst allen raad, medehulp en bij stand te vinden Vacantie-Bedevaart. 4(Pe Bedevaart naar Jeruzalem. Groote rondreis in de Middellandsche-Zee aan boord van den steamer 1'" Kloile Vertrek uit Marseille den 19 Augustus; terugkomst den 30 September 1913.— Itinerarium Athene, Mont-Alhos, Con- stanlinopel, Smyrna, Beyrouth, Baalbeck, Damascus, Tiberias, Den Tabor, Samarië, Nazareth, De Karmel, Caïffa, Jaffa, Jeru zalem, Bethleëm, Jericho, enz Port-Saïd, Cairo, de Pyramiden, enz. Sicilië met Messina en taormina, Napels, Pompeij. Men vrage het volledig programma en verdere inlichtingen aan Pater Legrand, llalf-straat I I, Leuven, of aan WelKd. Heer Felix Van de Korchovc, rue d'Epi- noy 4, Doornik. De gezondheid der koningin. Men zegt dat het gezondheidsgestel van koningin Elisabeth moeilijk de luchtge steltenis kan gewennen in het verblijf van Laeken, die veel te lijden heeft van talloozc fabrieken welke langsheen de vaart zijn opgericht. II. M. heefi zuivere lucht noodig en vandaar de nooiizakelijkheid van een jaarlijksch verblijf in de bergen van Zwitserland of het Zuiden. 't Schijnt dat de koning voornemens is een zomerverblijf le bouwen in den oin- omtrek van Val-Duchesse, tussohen Wo- luwe en Tervuren. Een nuttig wetsontwerp. In het Ministerie van Arbeid wordt eene nieuwe wet gereed gemaakt die tot doel heeft in elke provincie komi teilen aan te stelien, die gelasl zullen zijn al de werk gesel lillen te regelen. Wat schuilt daar achter. Sedert verscheidene weken dwijlt M. P. Daens de koopwarenslatie af. Is er misschien weeral opmakerij in 't spel. Onsdunkens heelt hij daar nmts verloren. Voor postzegelverzamelaars. Op 4 April laatstleden was het honderd jaar geleiien, dat de afgevaardigden van het eersle congres van Urugnay hijeen- kwamen. Ter herinnering aan dit histo rische feit is in dat land eene serie van drie postzegels uitgegeven, welke slechls enkele weken in koers blijven. Elk zegel bevat in een vijfregeligen opdruk de woorden Centenario de las Instruc- ciones del Ano XIII De Senaat zal den 10 Juni vergaderen voor het be spreken van de militaire wet. De coinmissiën van oorlog en binnen- landsche zaken zullen Maandag beginnen met het onderzoek van het wetsontwerp, waarover de heer baron Ruzelle verslag zal geven. Op het Diner. Meid (de saus o\er de mouw van een der genoodigden gietend i 't. En is niets j Mijnheer,xeen oogenblik, in do keuken is er nog. Geachte Medeburgers, Heel het Katholiek Europa door, wordt dit jaar het EEUWEEEST gevierd van den w erel dberoemde n FREDERIC OZANAM, stichter van het Genootschap Vincentius-a- Puulo. Al de voornaamste steden van België heb ben reeds hulde gebracht aan dien grooten weldoener van het lijdende menSchdom. Aalst, ons Katholiek Aalst, mag niet ten 'achter blijven en moet zich ook bij die alge meene lofbetuigingen aansluiten het geldt immers de verheerlijking van een roemrijken held der christene liefdadigheid. Het Bestuur van St-Vincentius komt U uitnoodigen tot de Feestrede over OZANAM. die zal gehouden worden in onze Sint-Mar- tenskerk op ZONDAG 15 JUNI onder de mis van n uren, door den Eerw. Pater S'I'RACKE. S. J. De verheveniieid van liet onderwerp alsook de naam van den alomgcvierden iTaumschen Redenaar, zoo gunstig gekend bij de Aalster- sche bevolking, zullen voorzeker onze stads genoten in overgroot getal naar die Feestrede doen toestroomen. Na het Sermoen, omhaling ten voordcele der armen. Namens het Bestuur De Eere-Voorzitter, Kanunnik Roelandts, Deken. De Voorzitter der Alfd. Aalst, Felix De Hert. Schepen. De Voorzitter der Bijzondere Raad, Leo Limpens, Solaris. De Geheimschrijver, Paul Moens. 8e linieregiment. Het is in de maand September dat het 8eliuieregiment vermoedelijk Antwerpen zal verlaten om garnizoen te gaan houden te Brussel Cinematografie in 't leger. Ten einde de stichting eener cinemato grafische oorkondenreeks 111 de militaire school mogelijk te maken, mag de hevel hebber dezer school een operateur met helper, eener aan te duiden firma, opdra gen overal in het leger, op te bepalen dagen, rond te gaan 0111 films op te nemen in werkhuizen, schietbanen voor artillerie en voetvolk enz. Naar het kamp. De voorwachten der linieregimentëfl zijn Dinsdag morgend uit Gent naar het kamp vertrekken. Do regimenten zullen volgen Het verblijf is bepaald op drie weken. Zij zullen te Gent vervangen worden door het 7C linie, met muziek en staf. Na de oefeningen in het kamp gaat hel le linie voor 14 dagen naar Antwerpen. In September vertrekt het regiment,naar men zegt, voor goed naar Charleroi. In onbepaald verlof. De soldalen van het administratiebalal- jon der klas van 1911 gaan op 30 Septem ber in onbepaald verlof. ZITTING VAN 6 JUNI Begrooting van Nijverheid en Arbeid. De zitting wordt geopend ten 2 ure. M. Terwagne spreekt over de verze keringskas te Antwerpen en klaagt over den geneeskundigen dienst in de kool mijnen. M. VandERVELDE dringt aan opdat het amendement betreffende de school der kreupelen le Charleroi, aangenomen worde. M. Cavrot vraagt dat het crediet op 20 duizend fr. gebracht worde. M Hubert antwoordt dat het crediet verleden jaar gestemd, niet kon betaald worden, omdat de som, door de provin cie gegeven, niet geheel was verbruikt. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Aftruggelarij. - Karei Huber, een Duilschmaii, die ton nadoele van M. De Coninck, onderkonsul van Perzië, te Aalst, zich plichtig had gemaakt aan aftroggelarij, krijgt 1 jaar en 1 maand en 100 fr. met onmiddelijke aanhouding. Diefstal. C.Vanden Bossche, vaart- werker te Aalst, had voor rekening van M. Odilon Wellekens, in de statie van Aalsteen wagon aardappelen moeten los sen. Hij nam de gelegenheid te baal. om eenen zak aardappelen te stelen en ging het gestolene voor 1.55 fr verkoopen. Dal kost Vanden Bossche i maand gevan genis en 20 fr. boete. De vrouw «lie de aardappelen afkocht, krijgt 40 fr boete. Onvrijwillige doodslag te Aalst Edm. P.., leurder, te Beynze, bevond zich in November 1912, in de woning van Jozefma Bastiacns, en om eene zeke re reden, nam hij den löjarigen Th. Bastiaens bij de keel vast en daarna bij de borst en gaf hem eene geweldige schudding Dat scheen niets te zijn, maar des anderen ddags begon de jongen te kwijnen 011 des avonds stierf hij. Een onderzoek werd ingesteld het parket kwam Ier plaats en uit de lijkschouwing bleek dat de hersenen van den jongen gestoord waren en dat zich eene hevige longontsteking had voorgedaan, waar door Basliaens gestorven was. Ook beslo ten de gencesheeren dat de dood waar schijnlijk veroorzaakt was door du ge welddaden. P wordl verwezen tol "3 maanden gevangenis en 50 fr. boet, bij verstek Aan den laalslen wedstrijd voor orde klerk aan het Beheer van Telegrafen hadden twee oudleerlingen onzer Bis schoppelijke Middelbare School deelge nomen. Ze zijn alle twee aanneembaar verklaard. Het zijn de Heeren DE RIDDER Frans, van Aalst en MERTENS Gustaaf, van Welle. Onze beste gelukwonscheifaan die jonge Hoeren en aan hunDo achtbare Familiën. Eerbiedige huhle ook aan St-Martensge- slicht. dat aan de jeugd van Aalst on omstreken eene kristelijke opvoeding en urondige geleerdheid verzekert en aan «ie openbare besturen bekwame ambtenaars levert PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft pastoor benoemd Te Overmeire, den E. II. De Cleene, id. leRuyon te Ruyen, den K. H. Verdikt, onderpastoor le Geeraardsbergen. til Cl1 Geschiedkundige Stoet Ier gelegenheid der Jubelfeesten van O. L. Vr. ten Druiven. Men laat ons welen dat de voorbereiding en de inrichting van den stoet op flinke wijze vooruitgaan in al de meewerkende maatschappijen wordl er neerstig en ieverig gewerkt. Hot schijnt dat er in den stoet omtrent 4000 personen zullen gaan, allen rijk en verscheiden gekleed, verdeeld in een twintigtal groepen. 't Zal een der vormaardstc stoeten zijn die ooit in ons land te zien geweest zijn. De stoet zal uitgaan op 20 en 27 Juli. Kasteel van Dover, (5/6/1913. In volle gezondheid "en contentement spring ik in den trein voor Londen waar ik ga vernachten om morgen om 4 ure den Waliiiur Castle le nemen voor Cape town. Hand en groet, P. COSYN. VEERTIEN KRUISWEGOEFENINGEN DOOR PATER G. KALLEN, S J. In-16, 170 bl. Prijs 1 fr. 35. Deze Hollandsche uitgave, 011s ter beoordee ling aangeboden, door een priester, die menig jaar ook in België werkzaam was, kunnen wc niet anders dan hoogst welkom heeten, ondanks de vele in 't vlaamsch en fransch bestaande oefeningen Al zijn deze oefeningen voor Belgie niet in 't vlaamsch geschreven, toch is er ge zorgd dat het kernachtige en duidelijke der korte vlaamsche zinnen niet ontbrekc. Pater Kallen heeft met de uitgave dezer kruisweg oefeningen, naar mijn bescheiden oordcel, een zeer nuttig en welgeslaagd werk verricht, vooral gelet op het tweevoudig doel. door den schrijver in zijn Woord vooraf aangegeven, n.l. ter afwisseling voor de Zeer Eerw. Heeren Geestelijken, die zich, bij het voorbidden van de Kruisweg-oefeningen, van een boekje bedie nen, als ook ter nuttige overweging van 's Hee ren bitter lijden voor alle Geloovigen De gebe den ter voorbereiding en dankzegging, de over wegingen en praktische toepassingen, bij elke static, zijn met zorg bewerkt, rijk van inhoud en vol innige godsvrucht. Dat dezelfde waarhe den en beschouwingen soms terugkeeren, vindt, dunkt me, hierin zijn verschooning. dat elke oefening afzonderlijk wordt gedaan en er ge zorgd is voor afwisseling en verschil in de wijze van voorstelling Ook kunnen zulke gewichtige waarheden, om des te dieper in de harten door te dringen, bezwaarlijk te dikwijls worden voor den geest gebracht. De taal blijft overal vloeiend en zuiver, het gevoel waar en natuurlijk, de toepassing leerzaam en juist Wat de vooraf gaande onderrichting betreft, zij bevat, ondanks hare kortheid, het voornaamste, w at de Geloo vigen dienen te weten, aangaande de nimmer te overschatten waarde der in België bijzonder druk beoefende godsvrucht van den H Kruis weg, en is zeer geëigend, om tot deze gods vrucht aan te wakkeren, en tot praktische over weging van Christus' lijden op te wekken. Wat de uitgave zelve betreft, is de naam der uitgevers voldoende ter aanbeveling. Wij wen- schen de 14 Kruiswegoefeningen van Pater Kallen een .ruime verspreiding toe, en twijfelen niet of die wensch zal vervuld worden. Petr. Hooff, s. j. Te verkrijgen ten bureele van De Dender- bode STAD AALST. KIOSK GROOTE MARKT. Donderdag 12 Juni 1013, te 8 i/2 ure 's avonds, CON CERT door de Koninklijke Harmonie, onder liet bestuur van M. René Lenssons. PROGRAMMA 1) Feu et Fiarame, marsch, Van Perck 2) Les Exilés, ouverture, Langlois 3j Anona, Two-Step, Grey 4) M archc-Cortege. Gilson 5) Menuet in mi b Mozart 0) Hymenée, concert wals, Wesly Worden gevraagd door Patroons-. Goede Breisters, kunnen beginnen to werken op nieuwe mach ionen. 1 Smeder, leerjongen. 2 Letterzetters, leerjongens. Vragen der Werklieden 1 Schrijnwerker. 3 Katoenbewerkers,(voor breiwerk). Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 8 Juni, M. Quintyn, Korte Zouts'raai. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst, Aalst. Huiszoeking. Zaterdag is door de politie eene huiszoeking gedaan bij een fabriekwerker van St-Job. Er is eenig gestolen goed aangeslagen. Wien het aangaat. De rijtuig- poelsei's der slatie Aalst klagen dat bij gebrek aan de noodige manschappen zij niet zooals het behoort hun werk kun nen verrichten en dees aangaande on schuldig gestraft worden. Het blijkt dus dal er ter slatie Aalst 5 a 6 man te weinig zijn om het werk goed uit de voeren. Aalst. Brand. I11 den nacht van Zaterdag op Zondag hebben kwaad-, doeners de hooimijt in brand gestoken van I). De Vidls,wonende Korte St-Jans- slraat. De mijt stond in den Osbroek.Een onderzoek is gedaan. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Aalst. Gevecht. Maandag rond 7 ure 's avonds ontstond er twist op den Gentschen steenweg, in de herberg van Van den Steen. Men ging den agent Petit roepen die ter plaats kwam. Nauwelijks was hij binnen of men begon met pinten te slaan naar den agent, zoodat hij er moest builen vluchten gansch bebloed. Op straat kon hij niet meer verderen men deed hem binnengaan bij de wed. Bic haul waar dokter Herlecant hem verzorgd heeft. 1-Iij had vijf wonden aan liet hoofd. Hij is bedlegerig Aalst Woestaard. Maandag heefteen dronken kerel op de wijk Schaar beek bij Piquér, al de ruilen uitgeslagen. Toen de politie ter plaats kwam was «le kerel gevlucht. Een verzwakt gestel, ziedaar een veld. dat goe«l voorboreid is lot de ontwik keling der schadelijke invloeden, der microben. Een epidemie komt aan wie zullen «le eerste slachtoffers zijn Onver anderlijk die personen die reeds door de ellende, door overwerken zijn verzwak! of wel zij die van een ziekte opkomen. Zij die goed gezond zijn, schijnen hel kwaad te tarten «lal hen onverstoord laai, alleen reeds omdat het zich in hen niet kan ontwikkelen. Daar ligt hel grootste gevaar voor personen aangetast door die slepende ziekten bloedarmoede,algemeene zwakte bleekzucht, ziekten die niet ernstig zijn, maar zeer ernstig kunnen worden door de minste verwikkeling omdat zij het veld voorbereid hebben. 1-Iet is des betreurenswaardiger men sehen, door die slepende ziekten aange tast, te zien volharden met in dien gevaar lijken toestand te blijven daar het zoo gemakkelijk is zich er van te verlossen. Het is inderdaad voldoende gedurende eenige dagen de behandeling met de Pink Pillen te volgen om zich in een toestand van kracht, van weerstand, van gezond boid t« gevoelen Me). L. Schoudt. Genezing. Wijdeelen u heden de mooie genezing mee van Mej. L. Schoudt, ziekenver pleegster, wonende Schoutenslraat 47, le Rotterdam Sedert cenigen tijd, schreef ons dezer dagen Mej. Schoudt, gevoelde ik inij niet wel. Ik was zeer verzwak! en een geringe arbeid was voldoende om mij onmiddelijk aan het zweelen te brengen en mij bijna uitgeput te maken. Ik had geen eetlust en m«n zeide mij dat ik er slecht uitzag. Het ontbrak mij aan lust en ik gevoelde wel dat het van binnen niet goed gesteld was. Het gebeurde dikwijls dat ik bij het ioopen of bij bet werken werd opgehou den door benauwdheid, hartkloppingen of duizelingen Op raad van mijne zuster besloot ik de Pink Pillen te nemen, en uwe pillen hebben mij onmiddelijk goed gedaan. Ik voelde mijne krachten terug komen, mijn eetlust nam toe en ik heb geene ongemakken meer ondervonden. Sedert de kuur met de Pink Pillen ben ik gezond. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het depotApotheek Derneville, 66. Watorloolaan, Brussel. Fr. 3.50 de doos fr. 17.50 de zes doozen franco. Te Aalst, apotheek Callebaut. Aalst. Vechtpartij. Maandag namiddag waren de echtgenooten Emiel De Moor, Langestraat, van huis gegaan en hadden hunne herberg aan de waak zaamheid hunner dochter Melanie over gelaten. Midderwijl was een bedronken persoon binnengekomen die twist zocht tegen zekere Meganck Melanie, haar do. kleederen van het lijf rukte en liet aan gezicht doorploegde. Wanneer de man dezer laatste 's avonds van zijn werk te huis kwam werd hij natuurlijk door zijne vrouw ingelicht van 't geen er voorge vallen was. Hij op zijne beurt, ging den aanvaller zijner wederhelft opzoeken en zich wreken hij vond hem in eene her berg en bracht hem een zoo hevigen slag toe dat deze naar geen tweede van dezelf de soort vroeg. Aalst. -- Men herinnert zich den diefstal der saccoche, tocbehoorende aan Mejuüer B.., onzer stad. De dief werd veroordeeld tot 1 jaar gevang, doch is gevlucht en tot heden onvindbaar. De dader had het kabasje in het water van den Dender geworpen, op hot oogenblik zijner aanhouding. Nu Woensdag mor gend, rond 7 ure. was de genaamde Van den Bossche Achiel bezig met den ouden Dender le kuischen, wanneer hij het kabasje opvischte het was gedeeltelijk vernietigd de som gelil was er uit ver dwenen, doch de zilveren paternosters staken er nog in. Men heeft de saccoche teruggevonden juist op de plaats waarde dief dezelve had geworpen. Aalst. De oude muntstukken, ge vonden bij do afbraak van het oud huis Torfs, in de Kerkstraat, jaarteekenen van 1746, 1748, 1774 hoofd van Lode- wijk XV) en 1790 (hoofd van Jozef II). Bovendien ontdekte men eene oude meda- lie van St Job, naar alle waarschijnlijk heid uit de tweede helft der 17e eeuw. Wederkeer der jaren.Het is bewezen dat al de Dames die gebruik maken van de slyraverdrijvende Pil Wal- thér'y, alle gevaar vermijden en de vol- komenste gezondheid bewaren. 1 fr «le doos. Aalst. Dinsdag middag was een voerman die dronken was op de Lede- baan bezig met zijn paard erg te mishan delen Alle toeschouwers spraken het schande. De agent Buyl, welke ter plaats kwam deed den dronken kerel zijne laffe hamlelwyze opmerken, doch in plaats van naar wijzen raad t«' luisteren begon de dronkaard den agent te beleedigen Kleverige huidaandoening. Eczema Indien or eene huidaan doening beslaat die aan alle behandelin gen weerstand bied is het wel den eczema. Hij kan alle doelen van het lichaam raken, maar heeft voor voorkeur zetel het aangezicht, het hoofd, den hals, do handen. Hij kan op eene scherpe wijze begin nen, door eene eenvoudige roodheid die weldra plaats maakt aan kleine puistjes die dragen en die dan korsten veroor zaken. Di'ze korsten vallen af en over laden de huid met kloven en borsten. Den eczema vergezeld zich door brand en soms onuitstaanbare jeukingen, een der gevaarlijkste kenteekens is langdurig te worden, die den wanhoop van den zieken maakt. De Foster's Zalf (Aalst apotheek De Valkeneer, 15, Esplanadeplaats) door lia.re zuiverende deugden, helpt veel aan het opdrogen van het dragen, veroor zaakt door den eczema, en indien de aan doening langdurig geworden is door hare verzachtende en.genezende deugden ver gemakkelijkt zij de terugkomst der kleur en lenigheid der huid. Alle apotheken «3,50 fr de doos, 6 doozen voor 19/r.i of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64' Coudenberg, Brussel. Aalst. Aangehouden. Maandag namiddag rond 6 ure beeft de politie een der menigvuldige klaverdieven aangehou den, terwijl hij bezig was met op de wijk St-Job oenen zak te vullen. Do inspecteur Buys bracht hem naar hel policiebureel. Aalst. Woensdag morgend had dame weduwe Van den Bossche, wonen de ter stede aan den Zeshoek, eenen krui wagen aan de deur barer woning gezet, ten einde er kolen mede te vervoeren. Wanneer men het voertuig tol «lil doel wilde gebruiken, bestaligde de eigenaar ster dat ongekende dieven er mede van onder gereden waren. Tot nog toe geen spöor. Aalst. Donderdag avond, tussohen 7 en 8 uur, bemerkte Callebaut Prosper, Houtmarkt, dat een half bedronken per soon twist zocht tegen zijne vrouw. Hij kwam er tusschen, maar slecht bekwam het hem Callebaut werd de kleeren van het lijf gerukt en deerlijk mishandeld hij ontving eene bloedende kwetsuur in den hals en eene op de rechterwang. Na dien verbrijzelde de dronkaard eene ven sterruit bij Callebaut. Aalst. Met genoegen hebben wij be- statigd dat onze opmerkingen aangaande de beplante talus in de Nijverln idstraal de aandacht heeft getrokken van wien het behoort. Al liet vuil en onkruid is nu verwijderd en alles ziet er nu proper en net uit. Wij durven hopen dat men voor taan die talus, die eene ware verfraaiing zijn, zal blijven onderhouden. Aalst. Vrijdag morgend, had in den omtrek van den Dender, Boudewijn- kaai en Damlaan, eene troepenbeweging plaats tusschen de compagnie wielrijders van liet regiment der carabiniers. Do soldaten droegen op den rug het karabijn en allerlei grondwcrkcrsalem. Eenige officiers van hel 4de regiment lanciers volgden le paard de verschillige oefenin gen. Rond half twaalf ure was geen sol daat meer te zien. Aalst. Op de Moorselschebaan, nabij den windmolen, woont den gepen sioneerden gendarm D'Hollander. Die mensch leeft daar vredig en rustig, maar wordt nogal getergd, zoodat hij reeds verplicht was tegen zekere persoon pro cesverbaal door «le gendarmerie te doen opstellen. Vrijdag morgend heeft D'Hol lander bemerkt dat zijn hof 011 omliggen de landijen vol mostaardzaad een allesbedervend onkruid waren gewor. pen. Zware vermoedens wegen op eone vrouw, en een streng onderzoek is inge steld Zulke streken dienen voorbeeldig gestraft te worden. De vrouw wording hij het jong meisje en den kritischen ouderdom bij de vrouw, 't is le zeggen bloedarmoede of bloedvergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de Storingen die er hel ge volg van zijn. Het organism versterken, de roode bloed bolletjes vermeerderen, dit is de levenskracht vorliendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen te doorworste len dezen uitslag wordt verkregen door een twintigdaagsclie behandeling met den Elixir Saint Vincent de Paul (20 jaren bijval). In alle apotheken. b Naar wij vernemen is de petitie, gericht aan den heer Minister van Spoor wegen, aangaande onze koopwarenslatie en liet behoud der stelplaats Aalst voor het vormen van personen- en goederen treinen iu omloop en reeds van een groot getal handteekens van Nijveraars en Han delaars voorzien, benevens die van Bur gemeester en Schepenen en Leden van den Gemeenteraad. Wij roepen daarop de aandacht onzer lezers en zetten hen aan die petitie te onderteokenen, om er zoodoende de aan dacht van den heer Minister van Spoor wegen op te trekken en hem te doen inzien dat het behoud der stelplaats Aalst van het grootste belang is voor den groei en den bloei van Handel en Nijverheid in onze stad. Hotstade. Droevig ongeluk. Tengevolge van hel slecht weder waren Zondag de duiven niet gelost en vlogen zij Maandag. Cyriel de Grauwe 28 jaar, herbergier,kreeg eene duif le huis en liep er mede naar liet lokaal. Hij keerde spoe dig terug daar hij eene tweede duif zag afkomen. De duivenmelker snelde naar zijn duivenhok, doch toen hij op de bo venste trede was. sloeg hij achterover en viel dood ten gronde. Hij had zich het hart afgeloopen. Een ontboden dokter kon enkel den dood vaststellen. Eene oude misdaad. Een 12lal jaren geleden werd de jachtwachter Lcramens in geheimzinnige omstandig heden vermoord, te Wichelen. Ondanks alle opzoekingen, 'kon het gerecht er nooit in gelukken den dader te ontdek ken. Twee personen van Lede en Wichelen werden wegens deze misdaad aangehou den, maar moesten, wegens gebrek aan bewijzen, in vrijheid gelaten worden. Een inwoner van Schoonaarde zegde nu onlangs op zijn sterfbed, dat hij Lem- mens verrnoonl had. Zele. Dinsdag namiddag was landbouwer Hendrik Melis, wonende in de Mecrsclistraat, met. gansch zijn huis gezin op het land.Rond 4 ure kwam men hem verwittigen dat hunne woning in brand stond. Seffens liepen zij huiswaarts, maar er viel aan blusschon niet meer te denken. L)e vlammen sloegen reeds door liet dak. Geen onkel meubel kon dan ook gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is door verzeke ring gedekt. Dendermonde. Brand. Zater dag nacht om 2 ure ontstond er brand bij Jan Baro verwcr, wonende Oude Vest. Begonnen in liet magazijn waar de ver wen en ander gerief bewaard worden, breidde het vuur zich ras uit en weldra was de woning ook aangetast. Gelukkig waren de pompiers spoedig ter plaats en na een half uur moedig werken was alle gevaar geweken. Zoo kon misschien eene groote ramp in de volkrijke wijk dei- Oude Vestjvermeden worden. Werkdadigheid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen De besie voor 'I behoud «ener Inssche gelaats kleur. Het stuk 0.75 Crème Tube 0.75 Poede Onfeilbaar de De 1/2 doos_i.50 Hik V. 1 elke loileltaffel. TE. KOOP lfl ALLE GOEDE HUIZEM TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeni-er, Esplanadeplein, en Van Gaelenbergh, Leopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singclyn, Leopoldstraal, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutstraat. Geweldige treinbotsing te Dil-' beeck. - Maandag morgend is een reizigerstrein die van Brussel naar Korlrijk reed, te Dilbecck op eene ma li oeuvreerende locomotief geloopen. De schok was zeer geweldig zoodat een dertigtal personen gekwetst werden, sommige zelfs zeer erg. Eene paniek, zooals licht te hegr ijpen is, ontstond oiuler do reizigers. Beide sporen van den ijzorenweg waren belem merd, zoodal de verbindingen tusschen Brussel,Aalst en Korlrijk veel vertraging ondergingen. Nadere bijzonderheden. Hel spoor heeft werkelijk voor de sta tie van Dilboock ëeno sterk afgeteokondc kromming. Daar de machinist van den trein van Brussel al de signalen open zag, reed hij inet eene snelheid van 80 kin. in het uur. De locomotie!, waartegen werd aangereden, manoeuvreerde er, om aan een koopwarentrein tusschen de statie van Dilboeck en deze van Bodeghein te worden gehaakt. De locomotief werd van do sporen ge schokt, op 100 meters afstand. De trein zat vol reizigers. Al de ruiten der waggons werden door het geweld van den schok vernield, vooral aan do wag gons van 2de klas. Er zijn talrijke ge kwetsten de meesten werden getroffen aan het gelaat door stukken glas ande ren werden gekwetst aan hel hoofd ten gevolge van den schok. Eenige hunner zijn zelfs gevaarlijk ge wond. Het zijn de machinist van den trein van Brussel, M. Tytgat, wiens voe ten worden verstuikt en die klaagt van pijnen in de zijden de stoker van den- zelfden trein, M. (Haulier, een reiziger wonend te Molenbeek, M. Th. Goenson Mej. Noyer van Brussel. Op hel oogenblik der hotsing zijn vele reizigers, verwilderd, 111 alle richtingen gevlucht. De dienst was volkomen onderbroken in de twee richtingen. Het aantal gekwetsten beloopt 27, waaronder twee zeer erg. wonderbaar Inseclenpoedcr c. de doos blaasbalg. Treinbotsing zonder ongeluk ken. Weinig heeft het gescheeld of er was Dinsdag avond een ernstig spoor wegongeluk gebeurd, op korten afstand van de plaats, waar Maandag een botsing plaats greep De trein 3055 had 's avonds te 6 u. 8, de Noordstatie te Brussel verlaten, als naar gewoonte opgepropt met reizigers voor Aalsl, Brugge en Oostende. En als gewoonlijk waren ook de gangen over rompeld. Bij gebrek aan plaats moesten vele reizigers zich met eene staanplaats vergenoegen. De trein, Denderleeuw naderende, reed met buitengewone snelheid toen hij aldaar een koopwarentrein kruiste. Een der waggons van dien trein, ongetwijfeld te I zwaar en onoordeelkundig geladen, waardoor die lading zicii had kunnen verplaatsen, kwam door zwaar schokken met schrikkelijk geweld in hotsing mot den waggon 14748 van den Oostendsclien trein, een der gesloten portieren van dien waggon verbrijzelend en andere stoffelijke schade aanrichtend. Onder dien schok deed het rijtuig een sprong men meende dat hot omvallen zou 011 er ontstond onder de reizigers een onbeschrijflijke paniek, want met een dergelijke snelheid viel er eene ontzet tende ramp te vreezen. Gelukkig echter bleef do waggon in de sporen 011 kwam men met den schrik vrij.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2