Schoonheid OUDERS, opgepast in de Expositie te Gent. Dunabei oei zondagmissen in Halst. Dada Dada Dada NIEUWE LASTEN DEMARIACANTATE 'T EEN EN 'T ANDER De GesGltiedKundlge Stoet HONDENSPORT. Legernieuws. Rechterlijk kronijk. Zondagrust. Naar Congo. Pierre Cosyn. Allerhande nieuws. Genezing van eene name die sedert 20 jaren aan de H1HHG leen. INSTELLING van geldelijke hulpbronnen om de nieuwe legeruitgaven te dekken. De heer Minister van Geldwezen lieefl in de Kamer lezing gegeven van het ver loog der beweegredenen van het wets voorstel, waarbij nieuwe financieele baten worden ingesteld tot dekking der nieuwe legeruitgaven. Het is de naschrijving der verklarin gen, Dijnsdag in den Senaat afgelegd door M.-deBroqueville: de nieuwe Jegerinrich- ting zal in de eerstvolgende vijf jaren een beroep op de leening noodzakelijk maken voor uitgaven, die een totaal bedrag van 284 millioen frank bereiken. Aan de tegenwoordige taks der rente i.s die som gelijk aan een nominaal kapi taal van ongeveer 379 millioen wat een jaarlijkschen last van 12,500,000 fr. in intresten en uitdelging uitmaakt. Wanneer zij hunne volle uitwerking zullen hebben, zullen de uit de legerver- sterking voortspruitende lasten, die de gewone begrooting zullen komen bezwa ren, het volgende totaal bereiken 27 millioen fr. als verhooging van uitgaven van den gewonen dienst 7,840,000 fr. als annuiteit van uitkee- ring der leening, te besteden aan de roerende uilgaven van eerste instelling 12,500,000 fr. last van intrest en uit delging der openbare schuld totaal 47.340,000 franks. Dit totaal, het weze herinnerd, stelt geen jaarlijkschen last daar, die onmid dellijk en voortdurend zou wezen die zal slechts geleidelijk bereikt worden. Voor het loopende dienstjaar zal do vermeerdering vari jaarlijksche en be stendige uitgaven, b. v., enkel 6 a 7 millioen bedragen daarentegen, ten einde zekere dringende uitgaven van eerste instelling te bespoedigen, zalmen op de gewone begrooting van dit dienst jaar nieuwe uitzonderlijke credieten in schrijven voor een bedrag van nagenoeg 14 millioen. De Minister legde tegelijkertijd met dit verloog de volgende wetsontwerpen neer voor doel hebbend 1° Wetsontwerp waarbij, in vervan ging van het evgnredig patentrecht en van het evenredig mijnrecht, eene laks wordt gevestigd op de inkomsten of winsten behaald in de vennootschappen op aandeden en in zekere financieele en n ij verheidsbed rij ven 2° Wetsontwerp waarbij eene laks op de automobielen en andere motorvoer tuigen wordt ingesteld. 3° Wetsontwerp tol vestiging van eene taks op de cinemavoorstellingen. 1° Wetsontweip brengende wijzigingen in de wetten betreffende de rechten van registratie, van hypotheek, van zegel en van successie. 5° Ontwerp van wet waarbij de rech ten op don alkooi worden verhoogd. Het is moeilijk eene nauwkeurige schatting te maken van de opbrengst der onderscheidene schikkingen in deze ver schillende ontwerpen vervatdoch do voorziene opbrengsten kunnen als volgt worden beraamd, het laagste cijfer mo gende aanzien worden als zekere, het hoogste als waarschijnlijke opbrengst. 1" Taks op inkomsten en winsten in vennootschappen 7 a 9 millioen 2° Taks op de automobielen en motor voertuigen 2 a 2 1/2 millioen 3° Taks op de cinemavertooningen 250 a 500.000 fr. 4° Registratie-, hypotheek-, zegel-en successierechten 17 1/2 a 23 millioen 5° Alkoolrechten 3 a 5 millioen. Bij gevolg zekere opbrengst, 29,750,000 frank waarschijnlijke opbrengst 40 mil lioen. Men ziet Jat de vermoedelijke op brengst der voorgestelde fiscale wetten lager is dan het jaarlijksch maximum dor nieuwe uilgaven indien het gouver nement niet meer vraagt is het, omdat het de verdere baten hoopt te vinden in de normale vermeerdering van het geheel der gewone inkomsten. Wij lazen in een dagblad van Gent een artikel van Hoogleraar A. DeGeureneer, dat al onze aandacht verdient en de meening uitdrukt van alle deftige men- schon. Wij nemen er eenigc deelen van over Vele bezoekers, die de gewoonte hebben te gaan zien wat men sedert ••enigen tijd in de schilderij tentoonstel lingen uitstelt., verre van preulsch te zijn, komen met een walg uil dat paleis, dat men paleis van sclioone kuns en noemt, en dat men beter met den naam van paleis der afschuwelijkheden zou bestempelen. Wij laten daar de Engel- sehe en Hollandsche afdeelingen en an dere, om alleenlijk te spreken van de Franscho en van de Belgische afdoeling, want in België schijnt men op gebied van kunst, gelijk op vele andere, een hand langer van Frankrijk te zijn. Maar welke kunst Nooit heeft eene Belgische schilderijtontoonstelling zoo vele tafereclen Zonder de minste waarde aangeboden, 't Is een echt verval... En 't is met zulke voortbrengselen, dal men de kunstopvoeding van hel volk zoekt te maken, en diens-schoonheidsgevoel te ontwikkelen En, onder zedelijk oog punt, welke afgrijselijke afiuimeling De heidensche werken, die tot ons ge komen zijn, schijnen kuisch te zijn, indien men ze vergelijkt met de heden- daagsche schaamteloosheid,die zelfs geen schijn van verrechlvaardiging kan vinden in liet voorwendsel van kunstwerk te maken... Er zijn daar ten minste Een dertigtal tafereelen, en zelfs meer, die men in den kelder zou moeten verbergen, want alleen de duis ternis is voor ben geschikt. Indien «ie reglementen zulke dingen iu de Expo sitie langer toelaten, dan blijft er niets anders meer aan de ouders over dan den ingang der Expositie aan hunne kinderen i>- wildeden, gelijk vele liet reeds gedaan hebben inderdaad. Zeer talrijke bezoekers zijn van mijn gedacht maar zij houden zich tevreden met liet te zeggen. Ik zeg het en schrijf Het. kan niet genoeg gezegd worden, en 't zou wat meer moeten geschreven worden Dezelfde bemerking geldt ook voor Zekere uitstallingen van vrouwenkoslumen in de Fransche en ook in de Belgische afdo ling. Ei waar gaau wij naartoe 't Hei dendom woekert meer en meer onder ons, helaas en zijne noodlottige ge volgen laten zich reeds maar al te veel gevoelen. Christene Ouders, opent de oogen voor 't gevaar en waakt toch op uwe kin deren Kerstgh. van Lod. De Vocht Maandag zijn de herhalingen in vollen ijver begonnen. Zij worden geleid door den toondichter zelf, een jongen van 25 jaren, met een straal van genie in de oogen. Wat hij komt te maken is een ge wrocht van aangrijpende schoonheid. Door heel het werk loopt eene edele man nelijke zielslijn. Die muziek voert de harten naar hooger, ontroert u lot in het diepst van uw wezen, maakt u beter dan gij waart. Machtigen grootsch vangt hel aan, met een aanhef die doet denken aan de Rubenscantate - Komt allen, komt vereent u in den ronde - enz. Daar ligt in dien oproep alleen een kracht die u aanpakt en verovert, en als een zee van geestdrift over u uitgiet. Wat gaat het dan zijn op den dag der uitvoe ring, als al de stemmen daar zullen in meedoen, gesteund door fanfaren en the- baansche trompetten I Het zal een oogen- blik zijn van onvergeelbare groolschheid. Wij verbeiden die zegedagen in de blijdsle verwachting. Inlusschen zeiten wij al onze vrienden aan, hunne beste krachten te wijden aan het aanleeren en uitvoeren var. zulk een zeldzaam-schoon werk. Heel het katho lieke Aalst moet dit tol eer strekken. Dit is nu eens een jong kunstenaar, die christen is in merg en been, en de heer lijke gaven die hij van den Schepper ont ving, gebruikt om hoog boven liet stof de zielen op le voeren naar reine, zonnige sferen. Excelsior Hooger op Dat is de leus die heel hel. beslaan van De Vocht beheerscht, en zij geeft aan zijn muziek dien machtigen, oinvoorslaanba- ren vleugelslag waarmede zij alles in hare vaart mederukl. Zeggen wij nog dat hij een ideale lei der is,die met zachte wilskracht en onuil- pultelijke.i geestdrift zijn werk weet aan te loeren, en aanstonds aller harten te winnen. Wij vernemen op het laatste oogenblik dal er nog een aanzienlijk getal uitvoer ders Verlangd worden. Wy doen oenen Luiden Oproep tot al de Kalli. Zangmaalschappijen van goeden wil, opdat zij toch geen stokken zouden iu het wiel steken en alle klein zieligheid van kant lalen. Kunst en Gods dienst moeten slaan boven alle partijdig heid en onwaardige enggecstigheid En wanneer Kunst en Godsdienst lot zulk een hooglepmt van schoonheid stijgen gelijk in deze overheerlijke Canta'e, dan moeten wij allen groothartigheid en eer zucht genoeg bezitten., om allen als één man ons bijeen te scha ren,met lie' inzicht ééns iets prachtigs uit te voeren. Het is genoeg geweten dal de Aalstonaars kun nen als zij maar willen. Zou nu de goede wil gaan ontbreken, als het er op aan komt onze kunslfaam hoog te houden, en een grootsch en on vergeel ba ar huldebe- toog aan Maria te brengen Zouden wij lamlendig slaan, als liet er op aankomt onze medewerking te leenen tol een kunstwerk van zoo groole waarde Is die muziek misschien te schoon om er in mee te zingen Laat ons toch aan de vreemdelingen geen schouwspel geven van onverstaan bare verdeeldheid of onverschilligheid, in oogenblikken van zoo zeldzame gelegen heid om eens al onze krachten bijeen te leggen, en onze stad in haren kunstroem e-n nieuwen luister bij te zetten. In het geschiedenisboek van Aalst, ligt de bladzijde open die binnen 50 jaren aan het nageslacht verhalen zal hoe wij liet Jubileum van O. L. Vrouw-ter Druiven hebben gevierd in 1913. Het hangt van ons alten af. opdat die blad zijde heerlijk weze. .En dat moet VOOR DIE NOG WAT LEUREN WIW.EN, Kerven, snijden, neerstig sproeien. Doet zeer wel den lusthof bloeien En zijn vruchten schoone staan. Zoo moet m'ook zich zelv' hewerken, Wij men met de kroon der sterken. Eens .den hemel binnengaan. Eene moeder, of een vader, die durft ver zuimen op Zon- en Hoogdag de H. Mis le gaan hooren, geeft daardoor een slecht voorbeeld aan hunne kinders, dat later in de kinders zal gevol gen dragen, die vader en moeder bitter zullen h' bezuren en te beklagen hebben... Want het staat vastDie zoekt, die vindt Aan de munt kent men 't weder, 't Weder dat op handen is 'k Schrijf hier dan een versje neder, Tot eikeens geheugenis Is 't maantje bleek, 't voorspelt ons regen; Als 't maantje rood is, daarentegen. Zal 't windig en onstuimig zijn. Is 't maantje blank en zilverachtig. Dan krijgen wij van God almachtig Lief weer en helder zonneschijn. Beloften zijn goedkoop, maar de ditrlc ligt in 't volbrengen Die suihcrwaftls beloofd hebben, mcenen dikwijls veel te doen als zij licetc koeken bakken. Men belooft met den mond en men be taalt met den voel. En breek geen nisch ei, of maak dat uw brood te voren gereed zij Draad uw naaide, aleer gij naait Kook niet, eer het vuurke laait Fbrnz. Levensduur van den mensch. Volgens een korten tijd geleden ge maakte statistiek, die den gemiddelden levensduur van den mensch in de ver schillende landen van Europa aangeeft, blijkt, dat de gemiddelde ouderdom be draagt voor iemand in Noorwegen en Zweden 50 jaar Denemarken evenals in Ierland 4S jaar Engeland en Schotland •15 België 45 jaar Zwitserland en in Holland 44 jaar Rusland en Frankrijk 43 jaar Pruisen en Italië 39 jaaiv; Por tugal en Roemenië 36 jaar Griekenland 35 jaar Oostenrijk 34 jaar Bulgarië 1-n Turkije 3 fanr Spanje 32 jaar Het weer in Juni. De «Oude Generaal- wiens weervoor spellingen in Mei zoo juist zijn uitgeval len, voorspelt ons voor Juni Van 1 tot io, groole hitte van 11 tot 18, lievige onweeionmet talrijke regen vlagen, verkoeling der «emperalnnr: van 19 tot 27, schoon, warm ou droog ivo-r, gevolgd van onweerm van 28 lol 30, nog al schoon, afwisselend van zon en Een postzegel met de beeltenis van Pius IX. Het Hongaarsch tOuVerncment doet eene reeks nieuwe schoone postzegels drukken, waaronder een, waarop de plechtigheid, van de kroning van Frans Jozef, als Koning van Hongarië, ver beeld wordt. Op dezen postzegel staat ook de beel tenis van wijlen Paus Pius IX. 'L is de ecnigste postzegel die zulke beeltenis zal hebben. Do verzamelaars bezitten enkel die met liet wapen van de Pauzelijke Stalen Nooit werden andore gedrukt. De Kamer. Er wordt gemeld dat er geen spraak kan zijn voorde Kamerleden op het einde dezer maande in verlof te gaan tol in Oct. De Zittijd zou tot den 15 Augusti voort duren en de werkzaamheden in november hernomen worden. In den Senaat bemerkte men Dinsdag in de tribuun, baron Bonde, voorzitter van de Zweed- sche Kamer. De rubberconcurrentie De Braziiiaansche minister van land bouw heeft een contract geteekend met den Staat Para, om voortaan de concur rentie met het Oosten, betreffende de rub berproductie beter le kunnen volhouden. De bondsregeering zal eene proefstalie oprichten voor de bestudeering en den verhouw van den rubberboom en de an dere gewassen met eene industrieele- of voedingswaarde. Verder zullen onder ander de verbindingswegen in dat gebied verbeterd worden, zal de oprichting van een model-boederij tol het bouwen van rubberpal men worden begunstigd en zul len ook de gezondheidstoestanden verbe terd worden. Het gouvernement van Para verbindt zich bovendien om jaarlijks tot 10 °/0 toe de belasting op de exploitatie van de rub- bergronden, te beginnen met den 1 Jan. van 't volgend jaar le verminderen. I)e Staat Para belooft verder de exploi tatie van rubbervelden gedurende 25 jaar van belasting vrij te zuilen stellen en be perkt het totaal van de Staal-cf stede lijke belastingen tot 8 0/o ad valorem welk op uit rubber vervaardigde voor werpen, die van Staatwege zijn voortge bracht, gelieven wor.it Gemeentehuizen. Er zijn in België nog 310 gemeenten waar de raadzittingen bij gebrek aan een gemeentehuis, in herbergen moeten wor den gehouden. Die gemeenten worden verdeeld als volgt: Provincie Brabandl'West-Vlaan deren 166 Oost-Vlaanderen 96 Henc- gouw 12 Luik 6 Limburg 25 Luxem burg 2. Bij den Koning. Koning Albert zal op 18 Juni in hel kasteel van Laken eene afvaardiging ontvangen van den Bond iter Interna tionale Vereenigingen van Vlas- en Werk- spinners,» ter gelegenheid van hun vierde congres, dit jaar te Gent te houden. Duitschland, Oostenrijk - Hongarië, Frankrijk, Ierland en Rusland zullen afgevaardigden sturen. Onze vorst zal insgtdijks, toekonendo maand, afgevaardigden van liet Inter nationaal Congres tot bescherming der Kinderen ontvangen. Nogal treffend. In een brief, welken hij schrijft aan een Bruselsch blad, zegt do heer Meek, een Noor, prokureur des Konings, te Eiisnbethstad, in Congo Ik zal er deze belangwekkende bij zonderheid bijvoegen dat ik vele Belgische magistraten in Congo ken, die verplicht zijn, zich van cenen taalman te bedienen om hunne Vlaamsche landgenooten te kunnen ondervragen. Persoonlijk versla ik genoegzaam Vlaamsch om desnoods eenen taalman te kunnen missen. Verscheidene van mijne Belgische kojlegas kunnen geen gebein - dijd woord van de Belgische taal. - De bemerking is inderdaad nogal ty- piek; dat bewijst juist niet dyl de Vlaam sche taal in groole eer gehouden wordt, in de buretden van het piinjsterie van ko loniën. Volgons bovenstaande schrijven zijn er in Congo tal van Belgen die enjiel de Vlaamsche taal spreken. Men zou dus wel mogen zorgen dal.de Belgische amb tenaars die men er heen zendt, ook Vlaamsch kennen Belgische Kennel-Club. Inter nationale Tentoonstelling van Honden aller rassen,.Jubeljaarspark Paleis, 29 en 30 Juni 1913. Hel inrichtingscomiteit bericht de liefhebbers dat de inschrijvin gen der bonden ontvangen worden tot op 18 Juni tol middernacht, in de bureelen des B. K. C., 25, Komedianten,straat, te Brussel, waar men zich gelieve te wenden voor het programma en alle andere in lichtingen. Het internationaal Concours en Kam- pionnaat voor politiehonden, ingericht door dezelfde Club, zal plaats hebben op 21 en 22 Juni, in het Jubeljaarspark Paleis te Brussel. De volgende prijzen zijn uitgeloofd 1200 franken in geld en de titel van Belgische Internationale Kam pioen B. K C. 1913- .Vlogen alleen deelnemen,honden wélke een ollicieel Certificaat van Kampioen schap bezitten, uitgereikt door de Bel gische Kennel Club, of de Buitenlandschc Honden welke minstens 70 van liet totaal der punten behaald hebben in een regelmatig Concours in hun land. Verzoek programma te vragen 25, Komediantenslraat, 25, te Brussel. De inschrijvingen worden aangenomen lot op Dijnsdag 17 Juni middernacht. Goede gazetverkoopers voor den bu'ten worden gevraagd. te AALST op 20 27 Juli. Wij hebben daareven de eerste kunst plat, brieven of affichen gezien van de feeslen. Zij zijn oprecht wel gelukt, en znllm ieders aandacht weerhouden van kleuren, vol leven en belee- kenis, doen zij eer aan den kunsltceke- naar. Toekomende week, zullen die affichen iu alle dorpen en sleden, nilged-rld en aangehangen worden. Wij zijn overtuigd, dal zij overal met nieuwsgierigheid en ingenomenheid zullen onlvangen worden. De stoet heefi van hu reeds de aandacht gaande gemaakt der geestelijke over heden. Bisschoppen hebben laten weten, dat zij naar Aalst zullen komen om den stoet le bezichtigen andere hoogge plaatste geestelijken en oversten van kloosterorden zullen ook talrijk aanwe zig zijn. Binnen veertien dagen zal liet omstan dig programma klaar zijn, met al den uitleg over de voorstelling der groepen, over de beteekenis der voorstellingen, over de deelnemende maatschappijen, enz. Dit programma zal bij honderd dui zenden, over ganscli het land verspreid worden, in alle dorpen, in allo huisgezin nen. Men ziel het, de voorbereidselen zijn grootsch De reclaam wordt degelijk ge daan ook spreekt men reeds overal van den Stoel van Aalst uit vele gemeenten zal men met gausche maatschappijen komen. Er zal die dagen te Aalst een stroom van volk zijn. Aalst zal er groole eer en voordeel bij halen. Baron L. de Bclhune, volksvertegen woordiger te Aalst komt van wege den Heer Minister van Spoorwegen de vol genden brief te onlvangen Weerde Kollega, Ik heb het genoegen u te melden dal ten einde te Sottegem beter de aansluiting te verzekeren tusschen trein 4614, aldaar voor Nederbrakel om 20 u 51 vertrek kende en trein 2818 uit Brussel om 20 u. 44 aankomende, alsook om eene aan sluiting daar le stellen tusschen trein 4614 voormeld en treinen 1909 en 1906 te Sottegem uit Charleroi en Gent respec tievelijk om 21 u len21u 3 aankomende, ik ile verwezenlijking van volgende maat regelen beslist heb trein 4611 uit Ronse 0111 19 u 43 vertrekkende zal niet m. er naar Nederbrakel als trein 4611 uitge stuurd worden maar zal voortrijden tot Aalst-Noord in vervanging van trein 1615 en trein 461-1 zal uit Sottegem vour Nederbrakel om 21 u. 10 vertrekken in stede van 20 u. 51. Deze laatste maatregel zal ook toelaten trein -1014, desgevallend, te Sottegem aan een onbepaalden wachttijd te onder worpen voor de aansluiting van trein 2818 uit Brussel. Aanvaard, enz. (Get.) Van de Vyverh. Brussel, den 9 Juni 1913. De klas van 1913. Bij ministerieele omzendbrief worden de maatregelen vastgesteld die dienen in aanmerking genomen te worden voorde inlijving der militianen der klas van 1913. De vlieg rs, mecaniciens-loodsen en de eigenaars van vliegmachienen zullen bij het regiment der genie ingelijfd worden. De jongelingen die voor ingenieur gestu deerd. hebben zullen dienst nemen hij de vestingartillerie of bij de genie. De ge huwde milicianeu zullen ingelijfd worden bij regimenten met korten diensttijd infanterie, genie en vestingartillerie. Voor de regimenten te paard zullen bij voorkeur degenen aangeduid worden die het vragen zullen zij zullen zelfs het regiment mogen kiezen. Men zal ook de hoefsmeden, de zadel makers enz bij het paardenvolk inlijven, alsook bij de artillerie. Om het broodbakken in oorlogstijd te verzekeren zal er 111 ieder fort der stellin gen van Antwerpen, Luik en Namen een bakkersgast of een pasteibakkersgastaan geduid worden. De nieuwe legerwet zal voor gevolg hebben dat ons leger zal vermeerderen inet 125 opperofficicren, 925 officieren, 2000 onderofficieren en 160 duizend soldaten. Verboden wapen. Adolf Vander St..., poeldenier te Oordegem, een kerel die reeds over 15 jaren tot 25 jaren dwangarbeid veroordeeld werd en in voorwaardelijke vrijheid gesteld werd, is beticht lcop den openbaren weg verschil lige revolverschoten gelost te hebben 2e Ontuchtige woorden te hebben doen hooren, en 3C van eerroof. Hij krijgt 1 maand en 23 dagen en 52 fr. boet. Slechte daad. Jan-Frans Van den E..., om hel uitgeven en verspreiden van druksels inhoudende aantijgingen ten laste van den heer Burgemeester van Lede, die valscli en eerroQvend waren, hij wordt verwezen tot 1 maand en 20 fr. Vrijgesproken.— Urbaan B...,boom- kweeker le Cherscamp, beticht van wild- strooperij en tegenweer tegen de jacht wachters Wynant en Uylenbroeck 111 den nacht van 24/25 Januari ,te Cherscamp, werd vrijgesproken. Kerk van Sint-Marlinus. 5, 6,7, 8, 9, 11 ure. Lof 4 ure. Kerk van Sint-Jozef. 5 1/2, 7, 8 1/2, 9 1/2, 11. Lof 4 ure. Kerk van O. L. Vrouw, Mijlbeke. 5, 61/4, 7 1/2, 9 ure. Kfirk der EE. PP. Jesuiten. 4 1/2, 5 1/2, 6 1/2, 7 1/2 ure. Lof .5 ure. Kerk der EE. PP. Capucienèn. 5, 6, 7 1/2, 9 ure. Lof 5 1/2 ure. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 15 Juni M.Vuii Caolenhergli, LoopoldsLraat. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom Gent. Zijne Hoogweerdig- heid heeft onderpastoor benoemd Ie Geer- aardsbergen, den E. H. Dobbaudt, aal moesenier der Vlamingen le Parijs f Sterfgeval. HTü Vlierzele is godvruchtig in den heer ontslapen in den gezagenden ouderdom van 84 jaren, den heer DOMNICUS-JUDOCUS VERSTRAETEN sedert 43 jaren Burgemeester dier ge meente. De eerzame overledene was de schoon vader vanM. L. Callebaul. Burgemeester van Nieuwerkerkcn. Wij bieden aan de achtbare familie onze oprechte christene deelneming in het pijnlijk verlies dat haar treft. II. R. V. Pupillenschool des legers. Programma van 'l Concert te geven op de Groote Markt, den 15 Juni 1913; om 11,30 ure, onder het bestuur van M. R. Van den Broucke. 1) Souvenir de Zaamslag, Marche, Bi.ansaart. 2) La joyeuse Cigalc, Lardeur. 3; Danse Grecque, Deneufbourg. 4) Fantaisie de Concert, G. Thon. 5) Le petit merlan. Mazurka, G. Dorciiain. Londen. 7-6-13. Goed geslapen. Slecht weder op zee. Vertrokken uit Ostonde met - Marie- Henrielle -. 10 ure vertrek naar Sout hampton.'t Weder is koud en regenachtig. Southampton, 7-0 13. 2 ure op de Walmer-Castle. Groote schoone boot, heter dan Kildonan. Alles opperbest. Zal nieuws zonden uit Madeira. Groet en hand, P. Cosyn. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst, Aalst Jubelfeest van Sl Vincen- tius tl Paulo. Feestrede over Ozanam in T Vlaamsch, door de E. P. Stracke, S J. op Zondag 15 Juni,onder de Mis van lluren, inde St-Marlinuskerk. Na het Sermoen, omhaling ten voordeele der armen. liet Iluis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraat dichter hij de Groole Markt, in n° 6. Aalst. Diefstal. Maandag na middag, bevond zich L. Rraecke in eene herberg der Groenstraat, waar door eene vrouw 100 fr. uit zijn zak gestolen werd. Hij bemerkte hel wanneer hij de herberg verliet. Men zocht do vrouw op en v.ond in haar bezit nog 82 fr. Daar zij in staat van landlooperij verkeert zal zij voor eenige jaren opgesloten worden. Aalst. Aam anding. Maandag namiddag, kwamen drie kinderen, welke naar lie melkerij van St-Gedula om boter geweest waren, langs de Immorzeeldreef, toen opeens een kerel op hen toesprong en hun de boteren hun geld ontnam. De polieie ontdekte weldra dat het een land- loopor van Denderleeuw was. Proces verbaal is tegen hem opgemaakt. Aalst. Ontslag. De heer bur gemeester heeft het ontslag ontvangen van M. Dr Ve.rhaegen, groen-democra- tisch gemecmleraadslid. M. Leopold Boone zal hem opvolgen. Indien, wanneer gij u aan tafel zet en de eetlust raadpleegt, gij verplicht zijt te overleggen wat gij wel zult eten dat u geen smart zal brengen, dan is het oogenblik voor u gekomen om de Pink Pillen te nemen. Wanneer gij de bolian- handeling met de Pink Pillen hebt ge daan, kunt gij welke spijzen ook eten, zwaar of licht, gij zult die volkomen verleren en de voedende bestanddeelen die er in zijn bevat zullen volkomen wer den opgenomen. Mad. Auriau, modes Salières, te Lan- gon (Gironde, Frankrijk) heeft ons ge schreven Gedurende 20 jaren was mijn leven niets dan een lange marteling. Gedurende dat lange tijdperk heb ik de ergste smar ten verduurd Mijn maag was geheel in liet ongereede, zelfs de lichte spijzen deden mij walgen en braken. Ik braakte dikwijls gal en slijm uit Ik was altijd vermoeid en slap. mijne boenen weiger den mij le dragen. Na een geringe in spanning, liet ik mij op een stoel neer zakken, waar ik weende van wanhoop. Gedurende 20 jaren zijn mijne maagsmar- ten zoo volhardend geweest dat ik den druk van mijn corset niet kon verdragen. o Gedurende dit lange tijdperk ben ik behandeld, dal is le begrijpen, maar men heeft mij slechts een weinig kunnen ver lichten do genezing scheen onmogelijk. Toon ik de krachtdadigheid der Pink Pillen heb hooren ro<incn, besloot ik er gebruik van te maken De verlangde ver betering heeft dadelijk plaats gehad. Door dat goede begin aangemoedigd, ben ik met de behandeling voortgegaan en nu ben ik veel beter; Ik kan mij met mijne zaken bezig houden, ik verdraag mijn corset heel goed, ik eet met lust en ik verteer mijne spijzen goed. Wanneer ik mij een weinig moe gevoel, neem ik de Pink Pillen gedurende eenige dagen en dan gevoel ik mij dadelijk heter. Ik heb reeds de gelegenheid gehad met vele personen over dp Pink Pillen te spreken en ik weet dat die er ook zeer tevreden over zijn geweest. - Zij worden verkocht in alle apotheken en in het depot: Apotheek Derneville, 66. Waterloolaan, Brussel. Fr. 3.50 de doos; fr. 17.50 de zes doozen franco. Te Aalst, apotheek Callebaut. Aalst. Bijna verdronken.— Dijns dag morgend kwam een policioagenl langs de Zeebergbrug, toen hij opeens bemerkte dat er een kind in het water lag. Hij sprong in het water en gelukte erin toen het kind voor de tweede maal boven kwam het op liet droge te bren gen. Het is do kleine Verhoeven, 12 jaar oud, woonachtig Peperstraat. Aalst. Woensdag kwam de ge naamd e Leopold De Cuonin:', langs den ast van "de lieeren De Wolf, wanneer hij aldaar een kerel bezig zag met op schan- tlige wijze zijne honden te mishandelen met eono riek. De Coomah deed den die rentemmer daarover eene opmerking, doch slecht bekwam het hein want hij moesQiet meUoopen halen De Cooman heeft eene klacht neergelegd wegens mis- handeling"van"ilieren en bedreiging. Van de "Zuster Overste van Sint Germaan. Gelief mij nog 10 doozen le zendep der borstpastillen Walthéry. Ik vind ze goed en boven alle andere remediën tegen don hoest en de keel pijnen. Aalst. Woensdag nacht hebben nachtridders gepoogd bij middel van eene ijzeren staaf in te breken in liet arsenaal der pompiers van Schaarbeek. Reeds was eene der poorten uit hare hengsels ge rukt. De inbrekers moeten verjaagd zijn want niets in het arsenaal was aange raakt. Men heelt des anderendaags de ijzeren slaaf wat verder teruggevonden. Vermoedens wegen op kerels uit hot Schouwbrooek die aan hun proefstuk niet zijn. Aalst. De politie is op het spoor der dieven die bij de Eerw. Zustors der Moorselbaan, do konijnen robberden.Hel zijn jonge kerels uit den omtrek,die zelfs Woensdag inorgend om 4 u. in de Groen straat, een hoender stolen. DE RUGPIJN —Hare gevaren.— De rugpijn is een zeer belangrijk ken- teekon. De aangedane of bedreigde nieren (gew. lenden) zijn er het meerendecls de oorzaak van. Zij kan licht, onbepaald, doof, onafge broken, tusschenpoozend zijn, 't is eene kwelling, eene eenvoudige zwaarte, ein delijk kan zij ook nog scherp en pijnlijk zijn. Men mag zo nooit verwaarloozen, zelfs indien men ze aan een verkoudheid, eenen slag, of eenen val toeschrijft. Rij de gewrichllijdende is liet een tee- ken van groote waarde, voorlooper van het rhumatiek, het graveel, de jicht, liet sciatiek, allerlei andere soorten van ze nuwachtigheden, in een woord het ken- leeken vau den walerstrooptocht. Zij vertoont zich ook in veel meer gevaarlijkere aandoeningen, scherpe of sleepende nierontsteking (Brightziekte) met hunnen noodlottige» afloop waler- opdrang, waterzucht. De Foster Pillen voor de Nieren (Aalst Apotheek De Valkeneer, 15, Esplanade- plaats), genezen de rugpijn daar zij hare echte oorzaak aanvallen de nieren. Zij herstellen de nieren indien zij prik kelen of gekwetst zijn, en voorkomen alzoo de verschrikkelijke Brightziekte. Zij smelten op eene onvergelijkbare wijze het urinezuur. In alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Coudenberg, Brus sel. Vraagt en eiscbtwelde echte Foster Pillen voor de Nieren weigert of doet u terugbeta len als het hierne- venstaande merk niet draagt. (1) In de Onderwijsstraat, in het voormalig beluik van óns oud hospi taal, zijn de knechten van M.Peynsaert bezig met de fomleeringen te schieten voor 't bouwen van een nieuw schoollo kaal, ten dienste des Dames van Maria. Woensdag namiddag vond men 111 don grond, daar ter plaatse, de geraamten van vroeger aldaar begraven hospitaal- zusters, waarvan de hoofden ongemeen goed bewaard gebleven zijn. De polieie werd verwittigd en heeft Vrijdag mor gend bevel gegeven deze eerbiedwaardige overblijfsels in geweide aarde tc bega ven. Aalst. —Erg ongeluk. Donderdag avond om 8 ure kwam Arthur De Wjnne 18 jaar zoon Constant, op de Ivat met eene kar gereden. Op de kar lag eene schup welke er afrecs en tusschen een der wielen terecht kwam de stoel der schup trof De Winne,dio tengevolge van do kar geslingerd werd en onder de wielen viel. Hij werd met verpletterde beenen huis waarts gebracht. Dokter Van de Velde heeft hem verzorgd. Vrijdag was de toe stand van De Winne voldoende. j Aalst. Zeep Hel sluk 0.75 Crème Tube 0.75 Poede Werkdadighcid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen. De be*le voor 'I behoud «ener frissche gelaais- Wfinr. gencezing van kloven; tnaakl de h ui d blank IN EER MACHT. Allerfijnst en op"'( V De doos 2.50 fl**WMSjvend:ononlbecr- De 1/2 doos 1.50 elke loilellaflel. TE KOOP UI ALLE GOEDE HUIZEM TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkoneer, Esplanadeplein, en Van Gaelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij o. Taymans, Groote Markt, hij a De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, en bij de Gezusters Meganck, Lange Zoutslraat. Aalst. Zou 7 waar zijn. Er kwam ons ter oore dat wij met de ver meerdering des legers hier te Aalst een linie-regiment zou bekomen. Nu dat er voor 't leger njeuwe lasten gesterad worden en Aalst er ook oen groot deel moet van dragen ware 't maar billijk dat door hel vestigen van een garnizoen een deel dezer belastingen haar terug te goede kwam. Do Aalstonaars zouden er don heer Minister van Oorlogdaukbaar voor wezen, Haeltert. Eene Zeldzaamheid.— Donderdag, om 10 ure, is in de kerk van Haeltert, hot huwelijk ingezegend van M. Gust. Soens, wonende lo Aspelaere, met Mej. Elisa Lauwereys, van Ilaeltert. De bruidegom werd opgeleid door zijn broeder Victor, ingenieur te Strombeek, als getuige. De mis werd gecelebreerd door den eerw. beer Petrus Soens, be stuurder der Zusters Capucienersen te Gent, geassisteerd door de eerw. heer Ern. Soens, leeraar van godsdienst in het Athenée Royal, te Gent, en den eerw. heer Alt'.Soens,onderpastoor te Moorsol. Allen waren broeder van den bruidegom. Zulks mag nul ml<-i: eene zHd/.namheid genoemd worden.

De Denderbode | 1913 | | pagina 2