[Schoonheid* Hoedanigheden van eenen goeden ontroomer. Hel vraagstuk van den DENDER. 'T EEN EN 'T ANDER ONS BEZOEK AAN DE Sl JOZEFS-VAKSCHOOL. Sterfgeval. Benoeming. ZondagTust. Allerhande nieuws. Te Groenlo. ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL Sfidert het ontstaan der middenpunt- vliedende ontroomers, werden verschillige stelsels in den handel gebracht en komen er jaarlijks nieuwe bij. Niet alle ontroomers hebben dezelfde waarde daarom stellen wij ons voor de bijzonderste hoedanigheden te doen ken nen, welke eenen middenpuntvliedendc ontrooiner bezitten moet. Hij moet 1. ten minste 99 per honderd der hoe veelheid vet, welke de melk bevat, afne men. 2. van tandwielen voorzien zijn en ge makkelijk draaien. 3. gemakkelijk kunnen gereinigd wor den. 1. de boeveelheid melk per uur, voor dewelke hij aangeboden of verkocht is, ontroomen. 5. naar liet goeddunken van den land bouwer, dikken of dunnen room kunnen leveren. 6 in al zijne deelen kunnen vervangen worden. 7. niet veel smeerolie gebruiken. 8. van eene gunstige gekende fabriek voorkomen. Alleen de ontrooiner Mélótle, de eerste en gunstigst gekende Belgische ontroo mer, voldoet aan al deze vereischten hij ontroomt de melk volledig, minstens 90 0/0 vet der molk wordt afgenomen, en draait, zelfs na twintig jaren gebruik, nog altijd even gemakkelijk alle deelen van den bol kupuen gemakkelijk uitge nomen, dus zeer zindelijk en in weinigen tij'l gekuisclit worden hij ontroomt juist de hoeveelheid melk, waarvoor hij ver kocht wordt, en de landbouwer kan naar willekeur dikken of dunnen room voort brengen de vervanging dor stukken, zelfs van de eerste afroomors, die in het jaar 1889 vervaardigd wierden, is volle dig hij verbruikt weinig smeerolie, doch de insmering moet met olie van goede hoedanigheid gedaan worden. Eindelijk herhalen wij wat wij bij het begin zegden, dat de ontroomer de gun stigst gekende der Belgische ontroomers is, en voegen wij er bij, dat bij voor geen enkel vreemd fabrikaat moet onderdoen. Als bewijs daarvan halen wij hier aan. dat dagelijks in de werkhuizen van den heer J. Mélotte te Remicourt 100 nieuwe ontroomers voortgebracht worden, en dat er ruim 400,000 ontroomers Méloite over de gansche wereld werkzaam zijn, waarvan 50,000 in België al'een. C. ENTRI-FUGF. Onze geachte confrater Dender «fc Schelde van Denderraonde beweerde destijds tegenstrijdig met ons dat nooit het gedacht vooruilgezet was de Dender te verbroeden en te verdiepen, en het sas van Wieze te verplaatsen ten einde de walertij voort te brengen tot Aalst. In zitting van "t Senaat op 21 Oogst laast, verklaarde de heer Minister in antwoord op de redevoering van onzen achtbaren lieer Senator de Kerchove d'Exaerde, dat er echter nu eene oplos sing voor de verbetering des Renders vooruitgezet wierd welke scheen voor- deeligor te zyn dan alle andere ontwer pen en velke van aard zou wezen eene volkomen bevrediging te geven aan de belanghebbenden Rij do uitvoering' van het ontworpen werk zou de waterij van den Dender zich voorzetten tot in Aalst. Onze Confrater zal thans wel willen bekennen, hopen wij, dat onze inlichtin gen aangaande deze kwestie, aan goede bron geput waron. en het hoegenaamd niet noodig was te paard te springen, zelfs op Rosbayard, om onze beweringen te logenstraffen. OMDAT WIJ NIET... Bij de geboorte van ons zoontje Jozef- Alfons. 't Is arm, mijn kind, het nestje waar De ooievaar U aanbracht dezen morgen Het stoofken ronkt er soms zoo flauw Wanneer de winter in de schauw Zijn liedje zingt vol leed en zorgen Docli stel uw droeve klachtjes uit En treed maar in Met blijden zin, Gij vindt er troost, gij vindt er min Uw moeder zal uw traantjes sussen Wijl broer en zus uw wangjes kussen, En vader die u teer omsluit Zal met zijn werk uw mondje voeden Ook Jezuken zal ons behoeden En met Zijn beste troost verblijen Omdat wij niet aan onze deur In droef getreur Eenschuld'looszielken laten schreien !- Eons Van df. Maelh. VOOR DIE ZOO WIJS ZIJN NOG WAT TE WILLEN BIJLEEREN DAT GOED IS. 'T Is EEN ARM LAND WAAR NIEMAND GEEN voordeel heeft. Dat is de geliefkoosde spreuk van eene soort van Aelstersche libe rale scribenten ofte krabbelaars, die niet kunnen verdragen, dat er iemand die 'tge luk ofhet ongeluk niet beeft EDELMAN geboren te zijn, een regelken durft schrijven tegen de verregaande beestigheden van bet hedendaagsche liberalismus, dat niet alleen den Roomsch-Katholieken Godsdienst, den Godsdienst onzer groote vaderen en den onzen ook, God dank tracht te vernieti gen, maar daarenboven óp allerhande wijzen dechristene zedenleer zoekt te ondermijnen en te verguizen... Maar, maar, zei BÓER JAN de andere week, als bij kennis kreeg van de fameuze pretentie van die liberale snotbekken van de stad Aalst, maar, maar zei BOERJAN alzoo, ZIJN HET MISSCHIEN AL RIJKE EEL MANS, die liberale scribenten ofte krabbelaars van Aalst?... Als niet komt tut iet voegde Boer Jan erbij, dan kan IET zijn zeiven niet Tiens binst dat ik daar over een dag of twee wat zoetemelkpap ut, 't schijnt dat de razende liberale scribenten ofte krabbe laars van de stede van Aalst dat nooit nemen, maar dat zij altijd ZUREMELKPAP eten zat ik te peinzen dat de wereld toch zulk eene aardige parochie is, en dat de menschen zoo vol gebreken zijn. Ei ja, zei ik alzoo tegen mij zeiven, men vindt er die Zoo valsch zijn als eene katte, Zoo nijdig als een bond, Zoo dwaas als een kieken, Zoo dom als een kalf, Zoo koppig als een ezel, Zoo lekker als een geit, Zoo diefachtig als eene ekstef. Zoo hoovcerdig als een pauw. Zoo klapziek als een spreeuwe, Zoo gulzig als een zwijn, Zoo wreed als een tijger, Zoo roofzuchtig als een gier, Zoo venijnig als eenslange, Zoo ruw als een beer, Zoo LEELIJK ALS EEN DUIVEL Ja, ja men vindt al zulke menschen op de wereld, en zeggen, dat de WARE GODS DIENST, dat is de ROOMSCH-KATHO- LIEKE, bij machte is om al zulke menschen te maken ZOO BRAAF EN SCHOON ALS ENGELEN.... en dat toch de razende scri benten ofte krabbelaars van Aalst, dien heiligen Godsdienst gedurig bekampen en alle leugens en vajschheden er tegen uit braken.... Gelukkig hij die wel verstaat, Dat alles bier te niete gaat, En dat alleen de christne deugd Ons leiden kan ter hemelvreugd, Om eeuwig, met der Englen rei, Te vieren 't hoogste feestgetij. FERNZ. De o petit coureur te Beverloo. Over eenige dagen verscheen de petit coureur - in een koffiehuis van Leopolds- burg. De höuder dacht voorzeker dat dc duizenden soldalen, die in het kainp van Beverloo verblijven, eerie uilmuntendc klienteel voor liet waagspel zon zijn Vier en twintig uren later gaf luitenant-gene raal graaf de l'-Sorclaes, bevelhebber van bet kamp, verbod aan al de soldaten van een voet in bedoeld koffiehuis te zetten, en de - petit coureur verdween als bij looverslag. Bravo, generaal Zie rondom u eij let. op de huizen die gocd'e zaken ma ken. Negenmaal op de tien is dit het ge volg van de aanhoudende reklaam Voor onze soldaten. Eene commissie, samengesteld uit amb tenaren der ministeriën van Spoorwegen en Oorlog,bestudeert voor bet oogenblik, de kwestie, een verminderde vervoerprijs vast te stellen, ten bate van korpornlen en soldaten, om 's Zondags naar buis te koeren. Naar h- t blijkt zou hun eene verminde ring van 75 0/0 op de prijzen van liet ge woon tarief toegestaan worden, in 3° klas uitsluitend. Deze maatregel zou de inrichting ver gen van 3 of 4 treinen tot onldubboling en bet bijvoegen van rijtuigen aan zekere geregelde treinen. Zijne Heiligheid Pius X en de teringlijders. De H. Vader heeft eene som van 300,000 franken geschonken voor het bouwen te Rome van een senatorimn voorteringlijdende kinderen der katho lieke scholen en voor teringlijdende semi naristen. Bernadette Soubirous. De Congregatie van de Kerkgebruiken, te Rom»1, heeft Maandag een besluit af gekondigd, waarbij Ben.adette Soubirous, aan wie O. L. - Vrouw te Lourdes ver schenen is, eerbiedwaardig verklaard, en de zaak barer gelukzaligverklaring ge opend wordt. Dit dekreet werd u: 't begin der maand Augusti, op verslag van kardinaal Pcrrata, opgesteld on aan do goedkeuring van den H. Vader on derworpen, die bet onmiddellijk onder teekend heeft. Dit nieuws zal niet alleen te Lourdes en in Frenkrijk maar in gansch de katho lieke wereld met vreugde vernomen worden. Drinken. Hel is zomer en bij lastigen arbeid is liet dikwijls noodig zijnen dorst te les- schen. Om dat te doen gaan velen naar de eerste de beste pomp. Dat is onvoorzichtig vooreerst het water der pomp is koud dat drinken als men bezweet is, kan de ergsle gevolgen hebben men kan eene doodelijke verhit heid opdoen. Ten tweede, men weet niet of liet wa ter zonder gevaar is vooral in de stad is liet pompwater met mikroben besmet. Indien men water drinken wil dan cischt de voorzichtigheid dat men het eerst koke. Men dient ook op te passen op 't fruit onrijp fruit eten is ongezond,vooral voor kinderen, dat weet elkeen, en toch ver slinden de kinders alles waar ze maar kunnen aangeraken. Wat rijp fruit betreft, men moe', bet schillen of wasschen om er alle vuilig heid van te. verwijderen. Eer het fruit lot u komt is het door vele handen gegaan en wie weet welke gevaarlijke microben eraan kleven. Dal is veel beslag zal men zeggen zeker, maar de gezondheid is 'och wel waard dat men er iets voor doe, niet waar Geen ontslag. In bel ministerie van Landbouw en Openbare Werken wordt het bericht, als zou minister Helloputte, na de behande ling der schoolwet denken aan aftreden, beslist tegengesproken. Mededeeling. Al de ontvangkantoren, afhangende van bet Departement van financiën, zijn thans bij den dienst der poslchecks en overschrijvingen aangesloten,en liet staat den schuldenaars der Schatkist vrij zich, door tusselionkomsl van dezen dienst,van hunne schuld te kwijten. Wanneer zij van dit recht gebruik ma ken, moeten de belanghebbenden op de keerzijde van de coupons der stortings-, oversehrijvings- <>f check formulieren den aard hunner schuld, alsmede liet nummer en liet artikel van liet boofdregisler ver melden, indien liet geld voor tie kan toren van rogistralie en domeinen be stemd is de gemeente waar zij belast zijn en bet artikel van de rol, indien liet rechtstreeksche belastingen geldt. De Baankoersen. De geruchten loopen dat de wiel rijders- koersen (baankoersen) zonde., verboden worden Dat nieuws zal veel ophef maken onder de inrichters van koersen. Er is echter geen spraak van ze totaal te verbieden maar wel van eene taks te heffen, iels wat de koersen natuurlijk zou doen verminderen. Nieuwe postzegels in Turkije. Turkije laalop liet oogenldik te Londen een nieuwe reeks postzegels drukken, van 2 paras tot 200 piasters, 22 in bel geheel. Zij zullen allerlei afbeeldingen te zien geven, als do zuil van Konstantijn, de Zeven Torens, liet monument op den Vrijbeidslieuvel, de sterkten aan dc Europoesche en de Aziatische zijde van de Dardanellen, een gezicht op de haven en den vermaarden kruiser Htnidié. Binst de Tcntoonstellingdagen hebben wij een bezoek gebracht aan de Vak school Sint-Jozef. Wat al veranderingen sedert een jaar welk eene uitbreiding, vermeerdering en vergrooting van lokalen in verhouding met liet steeds aangroeiende gelal leer lingen. In .Ie teekenzaal waren prachtige tech nische toekoningen van allerlei schrijn en smeewérk benevens die van mekaniok tentoongesteld, zij zijn de getuigenis der degelijkheid van bet onderwijs dat de jonge vakleerlingen er genieten. Van daar bezochten wij beiirl-lings de schrijnwerkerij, do smidse en .Ie zaal der paswerkors. Een voor een do onberispe lijk afgewerkte voorwerpen opsommen welke wij er onder oogon kregen ware hier onmogelijk, doch alles, zoowel bij de hout- als bij de metaalbewerkers laat klaar den vooruitgang der leerlingen blijken en getuigd dal die jongelingen onderricht en opgeleid worden door mannen op de hoogte van bun vak. Ook bemerken wij verder een prach tige wenteltrap (verkleining) door den leeraar-houtbewerker De Nul vervaar digd, en een prachtige bloempot aan de kunst van den leeraar-kunstsmid Albert Do Witte te danken, en bestemd voor R" Faih. Charles Coppens, pastoor te New-Briltain, Connect. N. A. Zeggen wij terloops dat benevens de bestaande leergangen, er in den loop van 't jaar ook dien der elektriciteit is bijge voegd. Wij wenschen do heeren inrichters dier prachtige en nog meer nuttige school alsook de heeren leeraars oprecht geluk en wij mogen hen verzekeren dat zij op de dankbaat hcid hunner medeburgers mogen rekenen. Onze Pupillenschool. Wij vernemen uit goede bron dat de Pupillenschool eerlang langs do Graan markt groote veranderingen zal onder gaan. Daar er van de gedachte is afge zien, namelijk in verscheidene andere steden des lands nieuwe pupillenscholen in te richten, zullen er te Aalst een twee honderdtal pupillen meer aangenomen worden, een vijftigtal komen reeds na de verlofdagen binnen. Dus zal deze kazerne tamelijk moeten vergroot wor den. i Men meldt ons uit Calclten het over leden van den achtbaren heer JULES-MARIE TIBBAUT. Eero-Notaris en Burgemeester dier ge meente. De eerzame overledene was de broeder van den neer Emiel Tibbaut, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers en van den heer Oscar Tibbaut, notaris te Aalst. Wij bieden de zeer beproefde familie onze oprechte en christelijke deelneming in bet pijnlijk verlies dal iien treft De plechtige begrafenis had verleden Donderdag onder een grooleu volkstoe- ioop plaats. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid de Bisschop heeft benoemd Biecesanen hoofdopziener van bet la ger onderwijs, denZ. E H. Kanunnik De Rycke, superior van 't college der II. Maagd, te Dendermonde; Superior van't college der H. Maagd te Dendermonde, den E. H. J De Cock, kandidaat in landbouwwetenschappen, leeraar van natuurlijke wetenschappen in het klein Seminarie te St-Nikolaas Pastoor'te Nederzwalm, den E. II. Hc- meryekx, onderpastoor te Geeraards- bergen. Leeraar in bet klein Seminarie te St- Nikolaas. den E. H. Ruys. id. Lokeren Onderpastoor van St-Marlens te Rons- se, den E. II. Nobels, licentiaat in ker kelijk recht, leeraar te Ronsso. Kerk van Sint-Martinus Maandag aanstaande, 1 September, maandelijkscho vergadering voorde Huis moeders van de Heilige Familie. daal Notaris, is Notaris benoemd le Calcken in vervanging van zijn vader, ontslaggever. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 31 Augustus, M. Ghysselinekx, Molenstraat. DRUKFEIL. In ons vorig nummer, verslag II van het rubriek Vlaamscb Leven sloop in vers Uw eerlijk woord beeft Vlaanderens kroost gewekt, een drukfeil. Gelieve te lezen Uw heerlijk woord enz. Aalst De plechtige aanstel ling van den Eerweerden Heer Van Ongeval als bestuurder van den Katho lieken Werkmanskring zal Zondag aan staande plaats hebben om 5 ure 's avonds in de zaal des Krings. Aankomst der Zomerkleerstof fen,en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh Jouret, Aalst, Aalst. Die/stal. In den nacht van Zondag op maandag zijn onbekende dieven in de woning gedrongen van Mad. Pcirreboom, in de St-Annastraat. De (lie ven moeten met een valsche sleutel bin nen gekomen zijn en hebben eenige klee ilingstukken van vrouwendoebter. alsook Iwee (lessclien drank, meegenomen. Een onderzoek is ingesteld. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichler bij de Groote Markt, in n° 6. Aalst. Werkongeval. Maandag morgend rond 9 ure, werd de genaamde P. Toinbeur, oud 30 jaar, wonende Ei landstraat, op het fabriek Filature du Canal, gelast in een ophaalbak plaats te nemen, ten einde het garen naar verschil lige verdiepingen van liet fabriek over te brengen; toen de ophaalbak,door de elek trische kracht in beweging gebracht, op op eene hoogte van 9 meiers gekomen was, brak eensklaps de stalen kabel en de ophaalbak plofte naar beneden. De werkgezellen van Tombeur snelden aan stonds ter hulp en legden hel slachtoffer op eenige zakken. Rr Hertecanl, werd aanstonds ontboden en deze stelde vast dat een der armen, alsook een voet ge broken waren. Men beeft bet slachtoffer per auto naar een verbandhuis van Gent overgebracht. Het parket is verwittigd. HOE DE BLOEDARMEN GENEZEN In den legenwoordigen slaat der wetenschap, kan ieder van zijn kwaal genezen, maar daartoe moet men welen, moet rnen zich op do hoogte houden en niet wanhopen. Indien een middel u geen heil heeft gebracht, moot gij een ander beproeven dal misschien beter zal slagen. Men moet belangstellen in de verbeterin gen die zicli voordoen in de geneeskunst ovenals in alle zaken en partij trekken van de ondervindingen opgedaan door verstandige mensclien die pas genezen zijn. Ziehier hel geval van een persoon te Groenlo, die sedert langen lijd bloedarm was, vele geneesmiddelen had beproefd en steeds even ziek bleef. Indien zij liet daarbij gelaten had, zou zij lmar ziekte nog hebben, zou zij er nog aan lijden en niet kunnen werken. Maar, zij iieeft de Pink Pillen genomen en haarziekte is als bij tooverslag verdwenen. De Pink Pillen waren dus wel het ware genees middel voor die persoon Voor U, bloed armen die te vergeefsch getracht hebt u van die ziekte te verlossen, is liet zeer waarschijnlijk dal de Pink Pillen ook bet ware middel zullen zijn. Het behoeft u niet veel te koslen ze te probeeren. Mejuff E. Geerdink, geb Rubers, Lioli- 'onvoordsclie B. 177, Groenlo, schrijft ons Uwe Pink Pillen hebben mij het meeste goed gedaan. Sedert langen tijd was ik bloedarm. Natuurlijk had ik aller lei soorten van geneesmiddelen gepro beerd om te genezen. Ongelukkigerwijze gelukte mij dat niet en werd ik al zwak ker en zwakker. Ik zag er zeer slecht uit ik was buitengewoon zwak, ik at bijna niet meer en wist niet wat er van mij worden zou. Ik bad vele getuigschrilen van genezing door de Pink Pillen gelezen en heb toen ook een proef willen nemen met die pillen waarover men zoo veel zegt. Ik heb ze dus genomen en onmid- deliik hebben zij mij veel goed gedaan. Nu ben ik opnieuw uitmunten gezond en heb al mijne krachten weergekregen. Zij worden verkocht in alle apotheken en in het depot Apotheek Derueville, Waterloolaan 66, te Brussel. Fr. 3,50 de d jos, fr 17.50 de zes doozen. franco. Te Aalst, M, Callebaut, Botermarkt. Aalst. - Moedige daad. Maan dag namiddag kwam de kleine C. Van do Made, wonende St-Jorisslraat, langs den Tragel, toon hij over een steen vid en in i den Dender terechtkwam. Begcnaamden Van Geit en J Baeyens sprongen het kind moedig achterna, en gelukten erin bet behouden aan wal le brengen. Deze moedige daad verdiend beloond te wor- deu, - Ik was bevangen, ik hoesle dag en nacht en niets kon mij helpen, wan neer men mij aanried de Borslpastille Walthéry te gebruiken die mij op min J dan 3 dagen genezen heeft. Extrakt uit een brief van Mej. EI. Galeur, Brussel. Aalst. Parliel. Dijnsdag namid dag stapte het parket van Den lormonde af ten einde bet onderzoek voort te zetten nopens het ongeval dat plaats had in de Filature du Canal, met den ophaalbak. Hel slachtoffer, P. Tombeur, die zich te Gent in eene klieniek bevindt, zal, vol gens de geneesheeron, een vijftal weken werkeloos blijven GRAVEEL STEEN NIER- ZUCHT. De nierzuchtkriesie is ver schrikkelijk pijnlijk, zij begint plotse lings in volle schijnbare gezondheid. Ilare voorloopemle kenteekens kunnen zelfs onbemerkt voorbij gaan, de rugpijn zelfs zeer licht of doortrekkend, de troe bele wateren, donkerkleurig, en rood achtig zinksel nalatende vergelijkbaar aan vermorzelden kareelsteen, of geel achtig gelijk fijne zand. de hoofdpijnen, eene voortdurende vermoeidheid, eene zwaarte in de nieren vragen onmiddelijke en krachtige zorgen want 't zij gelijk het welk van deze kenteekens zelfs onbedui dend muet een nierzuchtkriesie doen vreezen. Al aan do nieren (gew. lenden) eene nieuwe werking te verschaften die hun toelaat, liet stof, liet zand en kiezelzand der wateren af te drijven, oorzaak van al deze pijnen, verwijderd men alzoo bet gevaar. De Foster Pillen (AalstApotheek De Valkeneer, 15, Esplanadeplaats) verster ken de nieren, zij kuisciien gansch het waterstelsel, zij vergemakkelijken gedu rende de kriesio de uitwerping van bet kiezelzand en na de krisie geniezen zij alle wonden. Alle apotheken ;3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsciie Apotheek, Cli. Delacre, 64. Coudenberg- straat,Brussel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet ïi terug betalen al hetgeen het hierne- venslaande merk niet :draagt. 11 Aalst. Dinsdag morgend waren bij Adolf De Boom, Brusselschen steen weg, twee dieven bezig met aardappelen te stelen, wanneer de eigenaar ben be trapte. Hij verwittigde een policieagent die spoedig ter plaats kwam. De kerels, zich ontdekt ziende, namen de vlucht en verborgen zich in den bof van M. Do Hert, Men gelukte er niet in de vluchte lingen iu te halen. Zij lieten echter eenen zak achter, waarin hunne schoenen, kousen en klakken zalen en aan welken een dor twee dieven herkend is. Men beeft te doen met een ouden dief. Aalst. Woensdag namiddag, rond 3 ure, gebeurde er in de fabriek La Vis cose, le Hofstade, een smartelijk werk ongeval De genaamde Sclielck, schilder, wonende alhier, was bozig in de fabriek le verwen. Opeens verloor hij bet even wicht. viel, en bleef bewusteloos ten gronde liggen. Men beeft hem naar liet burgerlijk hospitaal overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend Nieuwerkerken. Woensdag is er door onbekende schurken eene partij graan staande te Nieuwerkerken in brand gestoken. Er is een onderzoek ge opend. Brussel. Maandag morgend, rond 1 uur, vond een agent op den Haecht- schen steenweg een oude man bewuste loos liggen iu eenen plas bloed. De man bad eene groote wonde aan bot hoofd. Men bracht hem naar het commissariaat waar een geneesheer hem bijbracht. Hij verklaarde toen Michel Van Bochum te herten, 73 jaar oud te zijn en le bebooren tot liet Oudemannenhuis van Antwerpen. Hij was naar Brussel gekomen om de stad te bezoeken, maar bij had meer her bergen bezocht en ten slotte bet bewust zijn en bet evenwicht verloren. Men bracht hem naar bet gasthuis. Eene ontgraving. Voor eenige dagen ontving liet parket eene aanklacht betrekkelijk de dood van een rijken boer uit den omtrek van Brussel, M. G 70 jaar oud. De pachter zegde de naamlooze briefschrijver, was vergiftigd dooi- zijne meid met welke bij alleen woonde en aan welke bij heel zijn fortuin had ver maakt, zijne familie ontervend. Het parket is gisteren, morgend tot do ontgraving van het lijk overgegaan maar de weisdoktors hebben vastgesteld, dat M. G., gestorven is aan eene hartziekte en hoegenaamd niet vergiftigd is. Deze zaak zal dus denkelijk geen gevolgen hebben Vreeselijk ongeluk te Gent Een vreeselijk ongeluk heeft in de stad eeno geweldige ontroering veroorzaakt. Donderdag avond, ten 8 ure 15, toen het dus reeds volstrekt duister was, zijn op de Leie, ter hoogte van T Heilig Iluis- ken, twee motorbootjes met elkander in botsing gekomen. Een van die bootjes was naar het schijnt niet verlicht. De botsing was geweldig en een dei- bootjes waarin vier personen zaten, zonk onmiddellijk Van de vier inzittenden zijn er drie verdronken Mev. Wagener, uit. de Meerschstraat, hare dochter en een Grieksch student, alleen M Wagener kon zich redden. In liet andere bootje zat advokaat Fuerison, die ongedeerd bleef. Anderlecht. - Dinsdag morgen ont dekten bedienden der accijnsen, door de policie verwittigd, een geheime stokerij op den zolder van een achtergebouw te Anderlecht, Het materiaal werd. in beslag genomen. De man, die deze slokerij bad ingericht en bestuurde, kon vluchten doch zijn medeplichtige, die te Koekei- berg woont, werd aangehouden. Laken. Hevige brand. -- Dinsdag morgend werd debrouwerij vail M. Heyn- drickx, Herrystraai, te Laken, door een hevigen brand grootendeels iu ascb ge legd. Ron 5 1/2 ure ontdekte de brouwmees ter Dessel, dat de vloer brandc op de eerste verdieping, boven de maehienka- mer. Dadelijk maakte hij alarm, een tien tal werklieden der brouwerij snelden ter hulp en men trachtte met emmers water de vlammen to bestrijden. De brouwerij, hebbende een gevelbroed- te van meer dan 50 meters, stond in licht laaie. Kort daarna kwam de autopomp van de ?e Brusselsche policieafdeeling aan. Met een tiental brandspuitslangen werd nu het vuur krachtdadig bestookt. Niettegenstaande do poging der redders bereikten de vlammen weldra de tweede en derde verdiepingen en deelden zich zelfs inecann oen belendend gebouw der brouwerij. Ten half. 8 mocht de brand als bedwon gen beschouwd worden en kort daarna konden de Brusselsche pompiers de plaats der ramp verlaten. Die van Laken bleven gansch den voormiddag op bet terrein. De machienkainer en verscheidene ma gazijnen, die vol goederen waren, zijn de prooi der vlammen geworden. Ook de bu- rcelen hebben schade geleden. Thollembeek. -- Drama. - Zon dagavond, op het gehucht St-Leouard, hoorde de landbouwer O. De Boeck dat zijn kind op straat werd holoedigd. Hij liep dit ter hulp, docli werd dra aange vallen door drie kerels die hem vele mes steken toebrachten. Zijn oom, do 70 jarige Constant Jacobs die hem ter hulp snelde, is erg gewond geworden aan banden en armen De Boeck bevindt zicii in stervensgevaar en werd naar t'gastliuisvanGeeraardsbergen vervoerd. Sint Pieters-Woluwe. Vrouw Dierickx, wonende Gemeenteslraat, had Dinsdag avond, rond 9 ure, hare 3 kin deren te bed gelegd. Op de nachttafel had zij do brandonde kaars laten staan, die omgevallen was en bet vuur aan de bedsteden bad gesticht. Een dikke rook vervulde het buis, waardoor vrouw Dierickx naar de slaap kamer barer kinderen snelde, waar zij ten gevolge van den stikkenden rook buiten kennis ton gronde zeeg. Een gebuur en twee agenten die rook uit de woning zagen opgaan, sloogon de ruilen der kamer uit en redden de drie kinderen en de vrouw die bijna verstikt waren. De vier slachtoffers werden in eene naburige woning door eenen geneesheer verzorgd en na een half uur werkens waren zij buiten gevaar. Middelerwijl waren de pompiers toe gesneld, die den brand bluscliten, weike eene groote uitbreiding dreigde te nemen. Luik. Dinsdag middag zat vrouw Marie Bruniq-Rademaekors, wonende langs den weg naar Herve, aan hare deur. Hare twee hondjes speelden op den steenweg. Op dit oogenblik kwam de electrische tram van Fléron, waarvan het spoor aan den rechterkant ligt der straat, in do verte afgereden. Wanneer de tram nu reeds dicht bij de woning van vrouw Bruniq gekomen was liep een dor hondjes over de sporen. Zijn meesteres bet dier in gevaar ziende, wilde hol redden en liep ook over de riggels. De ongelukkige werd door don tram gevat en de twee rijtuigen reden haar over het lichaam. De arme vrouw werd ijselijk vermor zeld. Haar schedel was gebroken en de hersenen eruit gespat. De borst was ver pletterd en uit het lichaam puilden de ingewanden. Het hondje lag, in twee gesneden, naast bot lijk zijner meesteres. De bloedige overblijfsels van vrouw Bruniq werden in een laken gewikkeld, en naar hare woning overgebracht. Haar echtgenoot, die meestergast is in de kool mijnen van Houwent, gelegen op 200 me ters van de plaats van liet ongeluk werd met veel voorzorgen van bet schrikke lijk ongeluk verwittigd. Diest. Maandag namiddag werkten de soldaten van de tuchtcompagnie van Diest voor de eerslo maal op het veld zestien hunner namen de vlucht. Al de gendarmen van den omtrek, ten spoe digste verwittigd, richtten een klopjacht in om ben aan te houden. Daar de vluch telingen in uniform zijn, denkt men dat zij niet ver zullen loopen. Somergem. Twee kloino kin deren van Cam. Barbier, te Somergem, moesten met hun klein broertje van 10 maanden oud, spelen. Het Kindje zat in eenen rollcwagen. Zij reden langs de Schipdonkschevaarl. De oudste der twee knapen liep al spelende en hel ander kind reed te dicht den tragel. De rollewagen lolde den Iragel af en bet wichtje viel in 'L water. Op liet geschrei der kinderen kwamen de moeder en geburen in aller- haast toegeloopen. Deze gelukte er in, met veel moeite nochtans,den drenkeling te. redden. Om de voor le komen of ie bestrijden, die voor de zu igelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL Cuesmes. Drama. Een land- bouwwerkman, Augustien B.... 50 jaren oud, huwde 15 jaren geleden Marie J die te dien lijd nauwelijks vijftien jaren telde. Het huisgezin was niet gelukkig, en een der bijzonderste oorzakon der slech te verstandhouding was bet overdreven verschil van ouderdom der eclilgcnooten. De vrouw verliet verscheidene malen haren echtgenoot, doch doze kon baai- immer overhalen om weder te koeren. Over veertien dagen verliet Marie J... andermaal het echtelijk dak, haren man met vijf kinderen in de woning Espiuet- Lcslraal achterlatende. Maandag ging B. naar Rei-gen, waar heen do ontrouwe getrokken was, en bracht haar andermaal terug. Edoch, rond den avond gaf Marie J... wederom haar voornemen te kennen er van door te gaan on ditmaal voor goed. B... nam een ouden revolver die hij sinds lang bezat en vuurde op zijne vrouw. Een eerste schot kwetste zijn jongste kind, 3 jaar oud, erg aan den arm. B.... bijeen tweede schot kwetste zichzelf aan de hand. De onwaardige vrouw ver trok, hare gek welste man en kind hul peloos in liet buisje aalilerlalende. R werd door de policie aangehouden. Hij verklaarde dat hij enkel zijne vrouw had willen verschrikken, B... word in het gevang van Bergen opgesloten. Werkdadigheid weerga lege len en huid aandoeningen Hel sluk 0.7 5 Oebesu eener fnssche gel Crème gcnecaing Tube 0.7S NACHT AHerfwns _r jDe doos 2.50 gefaatblijvend nnontbcer- De 1/2 doos 1.50 Wj* voor elke loilellaffel. TE KOOP IU ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A. De Pae.pe-Singelyn, Leopoldstraat, bij dc Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Merceric, Lange Zoutstraat, 21. Komen. Donderdag namiddag heeft een pijnlijk ongeluk de bevolking der gemeente Komen in ontroering ge bracht. Een 7 jarig knaapje was in hot water gevallen en toen het kind werd opgetrok ken, bad het opgehouden te loven. Re vader van hot kind verblijft in Amerika en zijne moeder te Brugge. Zes weken geleden was vrouw Emiel Termote, geboren Marie Busschaert, uit Noord Amerika, waar haar man geble ven is, weergekeerd met hare twee kin deren en had deze bij bloedverwanten go- bracht, wonende in de herberg Het Strand Molenstraat, te Komen. Vrouw Emiel Termote nam dan baren intrek te Brugge, bij eon barer zusters, haar 7 jarig zoontje Georges te Komen latende bet jongsle nam zij incdo. Donderdag, rond 2 ure 's namiddags, liep hel knaapje alleen achter de brouwe rij van den lieer Dummont, om gras le trekken voor dn konijnen. Het kind waagde zich op den oever

De Denderbode | 1913 | | pagina 2