DE ORGELDRHRISIEH. Dan onze Geaöonneerflen Hetis een ware wildzang!" (IIEOÏÏE VLHRH1SGHE ILLÜSTHflTIE Kiezers, opgepast KaïbolieKe BurgersKring „DEÏRIEPSCJIIP" 1\ij verheid sschooi. RETRAITE Zondagrusl. Allerhande nieuws. Omzicht iler GASTON IMIILIl»Sl Gierig zijn doetvierig zijn, Happig naar het geld. O wat is de mench toch zot Die zoo tegen Gods gebod, Zijn geluk ulleen hier stent In 't bezitten van wat goed, Dat men eens verlaten moet. 1ÏN ONTKLEEDT U NIET EER GIJ SLAPEN GAAT Ge verstaat dat zeker wel?Het spreek woord zegt Boomken groot, planterken dood Dus, als ge een boom plant, maakt dat gij er de vruchten van ziet. Dun heeft Virgilius, de Latijnsche dichter toch geene reden meer van te zeggen Carpent tua poma nepotes. Dat is Laat uwe nazaten ook wat zorgen wij moetgn geen luiaards kweeken Rijk en gemeen Behaagt'iedereen Arrem en groot Is allemans dood. Menschen Menschen wij beleven toch booze tijden Dezer dagen dorst een van de liberale gazetkrabbelaars van Aalst, een van die hooggeleide en hoogedele gelijk gij weet, den spot drijven met het bestaan der hel... Openlijk een punt van ons heilig Geloof loochenen... eene waarheid door God zeiven veropenbaard en door Onze Moeder de Heile Kerk voorgehouden... Zoo veris het liberalismus gekomen op onze dagen 't is de goddeloosheid ten einde uit. En 't was al sprekende over onderwijs en scho len, dat clie liberale gazetkrabbelaar zulke wreedheid uitbraakte... Gij ziet dus, Vrien den Lezers, dat 't wel waar is wat wij u zeiden -uwe kinderen moogt ge nooit of nimmer zenden naar gelijk welke school of gesticht dat door eene liberale gazet aanbe volen wordt. Doet ge anders ge loopt het grootste gevaar later bittere tranen te moe ten storten... Fernz. Terugkeer der Elisabethville DeKongoboot-Elisabethvillois Dakar voorbijgevaren en mag Dinsdag a. s'. te Antwerpen verwacht worden. Aan boord bevinden zich namelijk 1Van de Congo-spoorwogmaatschappij MM. Shupp, Vignes en Hocquet. 2. Der S. A. B. M. Fidel en Gecnens. 3. Der Lomami M. Vandeputto. 4. DerN. A. H. V. M. Elfferich. 5. Der Komp. KasaïMM. Claesscns, Maroni, Till, Gauthier en Thisquen. G. Der Gitas M. Roskam. 7 DerCommerc.et Minière: M.D'Hondt. 8. Der EIS. PP. van Scheutde eerw. paters Bracq cn Vandekerckhoven. 9. Der EE. PP. Jesuiëlen de eorw. pater Mans. 10. Der Congo Trading Company M. Claassen en Lemaire. 11. Der l'rselia M. Spliuler. 12. Der Sud-Kamerun M. Engel. 13. Van de Missiën der Falls E. P. Aubert. De Oude Generaal belooft ons voor de maand October nog schoon weder tot den 10. Van 11 tot 19 kouder met eenige regenachtige dagen afgewisseld met zonneschijn. Van 20 tot 21 koud en droog, zeer schoon voor het seizoen. Van 27 tol 31 slecht weder, re gen, wind en storm op de Noordzee. De gezondheid van Z. H. Pius X. Daar Zijne Heiligheid sedert den 25 September geene bedevaarders meer in groep ontvangen heeft, is het gerucht in omloop gekomen dat de Paus eene lichte verkoudheid zou opgedaan hebbens tij dens de ontvangst der Fransclie Katho lieke Jeugd op het Damaskusplein. I)it gerucht is volstrekt valscli Z H. geniet eene bloeiende gezondheid. Dat Pius X sedert eenige dagen geene bedevaarten in't openbaar moer ontvangt is ten andere niet zoo buitengewoon ver mils er tusschcn den 17 en 22 September insgelijks geene bedevaart - ontvangst plaats greep. Daarenboven tracht men de openbare ontvangsten niet te vermenig vuldigen, om Z. H. niet te vermoeien. Ik hob geen oogen meer om het schep sel 'o aanschouwen heel mijne ziel zoekt lol den Schepper noch hemel noch aarde hebben iets aangenaam voor mij de liefde van Christus overtreft alles. S. Franc. De prijs der kolen. Een nieuws, dat bij hot naderen van den winter genoegen zal doen in de huis gezinnen de koolmi.invereeniging van Bergen heeft besloten den prijs der kolen 1,50 fr, per ton te verminderen. De andere bassijns zullen gedwongen hetzelfde moeten doen. Een voorbeeld dat dient nagevolgd te worden In het dorp Niel hebben 9G0 huismoe ders oen vertoogschrift geteekend ten voordeele van de Schoolwet. Deze hand teek ons werden op een dag ingezameld. Bravo I)it voorbeeld dient overal ge volgd te worden. Tegen 11 Oclober moeten er duizenden en nog duizenden verloogschriften in de EERSTE DEEL. 2e Vervolg. Door bovenmatige vermoeienis was de vrouw in onmacht gevallen, doch had geens zins het bewustzijn verloren. Weldra kwam zij weder bij. Om de arme vrouw nu in dezen toestand te verlaten, dat kon dokter Bordet niet over 't hart krijgen daarvoor was zijn gemoed te edel, zijn ziel te christelijk. Hij beschouwde het als een plicht haar lijden te verzachten op het oogenblik, dat zij ging sterven, en de kleine Martha, die zich alleen op de wereld zou bevinden, te beschermen. Zoo, dus uw echtgenoot heet Gabriel, herhaalde hij. En verder O, dokter, vraag mij zulks niet meer, jammerde de ongelukkige, want ik heb ge zworen den naam van dien ellendeling nooit meer uit te spreken. Gij vraagt mij raad. vertrouwt gij mij dan niet, goede vrouw, hernam de dokter met zachte en overtuigende stem. Luister... Ik begrijp heel goed wat gij vreest, maar uw' vrees kan ongegrond zijn... Gij kunt een ver keerde gedachte hebben over de gevoelens van uw moeder en uw man... Indien ik u beloofde ze beiden terug te vinden en ik zal ze vinden, dat verzeker ik u... als men wil en wachten kan, gelukt het ons altijd Indien ik u beloofde van hen hulp voor uw kind te verkrijgen, dan zoudt gij gelukkig zijn, niet waar? Gij kunt dan denken, dat Martha nog geluk te wachten heeft. Als God u tot zich roepen zal, kunt gij tot Hem gaan zonder uw Kamer toekomen, al was hel maar om onze tegenstrevers, die eene verwoede propaganda tegen de Schoolwel van mi nister Poullet op touw zeiten,te bewijzeu dat de katholieken kost wat kost de vrij heid voor de ouders willen hunne kinde ren te zenden naar de scholen hunner kens, en zij de wetgeving de verplichting opleggen naar al het rumoer van socia listen en liberalen niet te luisteren. [Iet goede recht moet en zal zegevieren Eene bekeering Degrootc Porlugeesche dichter Jomes Leal, lót hiertoe een ongeloovige en een godsdiensthater is lol het katholiek ge loof bekeerd.Sedert de dood zijner moeder die onophoudend God gesmeekt had dal Hij de oogen van haren zoon voor de Waarheid zou openen, voelde hij in zijn gemoed een diepen ommekeer ontstaan. Hij schreef een brief aan h t dagblad -Li her tad" van Lissabon,waarin hij open lijk al zijne dwalingen afzwoer, en be loofde voortaan voor Christus en zyne vervolgde bedienaars, de priesters, te zullen slrijden met al de krachlen zijher ziel. Hij trekt zich uit de portugeesclio repu- bliekeinsche partij terug, omdat hare po litiek onchristelijk en ongodsdienstig is. Verjaardag. Verleden Donderdag 2 Oclober, is het 13 jaar geleden dat Zijne Majesteit koning Albert le Munchen met onze beminde vorstin koningin Elisabeth in het huwe lijk trad. Ieder groole waarheid of gedachte is altijd de eindscliakel cener lange kelen wie haar begrijpen wil, rood al do scha kels kennen. Eene volkomen zoneklips in 1914. De sterrekundigen van den sterren toren te Greenwich voorspellen voor de maand Augustus 1914 eene volkomen zoneklips, die gansch Europa door zicht baar zijn zal. Zij zal rond 12 ure begin non en hoogst waarschijnlijk een kwart u u rs duren. Het land waar het natuurverschijnsel het best zichtbaar zal zijn, is Noorwegen. Het weder. Wij zijn gedurende dees najaar tot hiertoe met schoon weder begunsligd geworden. Iemand die bijzondere studiën gedaan heeft over het weder, schrijft daarover hel volgende Er is reeds zeer veel gesproken, ge schreven en gewreven geweest over liet weder. Meest allen beweren dat het de nieuwe maan is die 't weder leidt en ge biedt maar zij bedriegen zich. Het is 't laatste kwartier dat 't roer houdt. Vijftig jaar ondervinding leerde ons zulks en die les ontvingen wij van eenen ouden man, die den gang van het weder zijn leven lang had opgemerkt en aange- teekend, en die 't ook had geleerd van eenen even stokouden bespeurder. Het laatste kwartier duurt ruim zeven dagen en is nu begonnen sinds Dinsdag van verleden week en is Maandag ge ëindigd. Is 't goed weder binst geheel het laat ste kwartier, dan zal de geheele volgen de maand, gedurende dus de nieuwe en volle manen en '1 laatste kwartier, om trent eene maand het weer goed zijn. Is 't laalste kwartier half goed en half slecht, zoo ook zal de volgende maand half en half zijn is 't slecht, 't zal ook geheel 't maneschijn slecht wezen. Tot slot dus, wij hebben nu een aller prachtig weder gedurende 't laatste kwartier en daar hot goed gebleven is tot Maandag avond, zoo mogen wij een nieuwen zomer verwachten tot 22 Oclo ber. Laat ons hopen dat de voorspel lingen van al die wijze mannen zich zullen verwezenlijken. De zomer is al slecht genoeg geweest dat lieL najaar nu maar zoolang mogelijk goed blijve. Goedkoop. Emma zeg eens, waar denk je dezen zomer heen te gaan Wel we gaan naar 't lieve Groen hout, daar is 't leven zóó goedkoop, daar heb je geen idee van Verbeeldje, ina liet cr zich verleden jaar vier tanden trek ken en dat kostte niet meer dan twaalf stuivers. Maskers af. Onlangs heeft de kartcllistische meer derheid van den gemeenteraad van Mont- sur-Marchiennc geslemd dat hel kruis beeld uit de scholen zou verdwijnen en dat de les van katechismus in de gemeen tescholen zou afgeschaft worden. Het katholiek blad Le Rappel van Charleroi meldt dat tengevolge van dat besluit een groot getal ouders van Mont- sur-Marchienno hunne kinderen uil de gemeentescholen hebben getrokken en ze gemoed te folteren met devreeselijke gedachte die het nu vervult. Ja, ja, stamelde Germaine Welnu, gij moet mij helpen, gij moet mij antwoorden. Ik zal dat gaarne doen. Daar ik reeds weet, dat Germaine uw voornaam is, zeg mij uw familienaam. Ik draag hem niet Ik heb hein nooit aan iemand gezegd. Ik was beschaamd.. Om te kunnen slagen, moet ik hem toch kennen. - Welnu dan. Ik heet Germaine Sollier. Germaine Sollier, herhaalde de genees heer. Ik zal dien naam niet vergeeten E11 toen gij uw moeder verlaten hebt 0111 te trouwen, waar woondet gij toen Te Parijs Te Parijs Daar gij nu toch mijn man kent,dokter, wil ik u alles verhalen, en moge mijn droe vige geschiedenis u in staat stellen voor mijn kind steun en hulp te vinden Vermoei u vooral niet te zeer... ik luister... Er volgden eenige oogenblikken stilte. Dokter Bordet gevoelde een diep medelijden en een levendige begeerte om het kind, dat weldra wees zou zijn. bij te staan. Hij wist wel, dat de vermoeienissen, welke Germaine moest ondervinden bij het verhaal van haar leven, haar dood niet verhaasten konden, en dat zij, met een buitengewone helderheid van geest, eigen aan wegterende menschen, alles klaar en duidelijk verhalen zou Tot in het diepste harer benauwde borst adem halende, begon Germaine met doffe stem Vader was winkelnccht in een winkel, in de Rue des Petites Ecurics. Wij waren gezonden hebben naar de vrije scholen, waar hunne godsdienstige en zedelijke opvoeding verzekerd is. Wel gedaan Laai ons hier opmerken dat alle geuzen er legen opkomen dat de vrije scholen hulpgelden van de openbare besturen zouden genieten ze zouden alzoo het beslaan aan vrije scholen onmogelijk willen maken en op die manier vele ouders dwingen hunne kinderen naar scholen te zenden waar zij ze liever niet zouden zenden. Men ziet hoe noodig hot wordt, dat er eene schoolwel, kome die de vrije keus der ouders waarborgt. Wij wekken onze lezers op om, zoo zij nog niet hebben ingetee- kend op de dewelke wij bij ons blad verkrijg baar stellen, alsnog hun verlangen aan ons kenbaar te maken. In een der eerstvolgende num mers zal het begin worden opge nomen van een GROOTEN SPAN- NENDEN VERVOLG-ROMAN DE GEHEIfilZIfiNI E VILLA van de begaafde schrijfster Anna Young. Men teekene dus dadelijk in. om dezen UITERMATE BOEIENDEN ROMAN van den aanvang af te kunnen volgen. Ook zal in het a. s. nieuwe kwartaal verschijnen &SSS?©33 tem SISM. Deze roman van Dr M Bree werd in het buitenland bij een prijsvraag, waaraan een bedrag gelijk omstreeks twintig duizend franks was verbonden, MET DEN EERSTEN PRIJS BEKROOND, en is thans speciaal voor de Nieuwe Vlaamsche Illustratie bewerkt. Wij wijzen op den rijkdom van platen dezer Illustratie, die een schat van lezing bevat, ook op het gebied van gezonden humor. Aan het einde van den jaargang vormt deze Illustratie een Pracht werk van 624 groot folio bladz. Wij leveren deze Nieuwe Vlaamsche Illustratie aan den geringen prijs van 3.60 fr. per jaar voor de stad en 4.20 tr. buiten de stad. Zij wordt geregeld elke week met DE DENDERBODE - bezorgd. Wij doen een beroep op de ievcrige kieswerkers van de stad en den buiten en durven hopen dal allo weldenkende bur gers hen helpen zullen. Het is een onverzuimelijkc plicht van alle katholieken, te zorgen dat zij hun kiesrecht hebben en ook onze vrienden het noodige getal stemmen bezitten. De nieuwe kiezerslijsten zijn verscho nen. Men kan zich wenden tot het Bureel der Katholieke Werken, Groote Markt, Aalst, om zijn kiesrecht te doen gelden, zonder eenige onkosten. Alle jaren van September tot 31 Octo ber heeft men lijd om zich te doen inschrijven of om meer stemmen te beko men voor Kamer en Senaat Provincie en Gemeente, als men er recht op heeft. Van 1 November tot 31 December kan men de stemmen doen verminderen van personen die er te veel zouden hebben Niet uitstellen, goed naaien of men met voldoende stemmen op de lijst is gebracht. \.,lvl Openbare Ver- lju,u gadermg van den Gemeenteraad welke zal plaats heb ben, Dijnsdag 7" Oclober aanstaande, om 5 uren namiddag, Ion Sladhuize, Groote Feestzaal. DAGORDE 1. Gemeenlebegrooling voor 1911. 2. Grondrente. Aflossing. 3. Gemeen'ebelaslingen Vervanging der taks op cinemalograafvoorslellingen en bijvoeglijke centiemen op het pa tentrecht. 4. Slaehlhiiisrechten. Vernieuwing, 5. Kerkhof. Grondafsland. 6. Lager onderwijs. Vernieuwing der aanneming van de scholen in Mijlbeke. 7. Garnizoen. arm, zeer arm. Wij woonden zeifin dat huis, waar vader een gering loon verdiende Moe der, om de onkosten van het huishouden te helpen dfagen, ging halve of geheele dagen uit werken. Mijn vader, die een braaf man was, arbeidde zoo geheel zijn leven, en stierf in 1878 in het gasthuis, waar wij hem nog een laatste maal gingen bezoeken... O, hij beminde ors allen zoo zeer, leefde slechts voor ons alleen, want zijn huisgezin was zijn grootste schat... Onze droefheid en wanhoop waren niet te beschrijven. Door dit afsterven werd mijn moeder wreed beproefd en zij dacht er met zorg aan wat er van ons worden moest, zij, die nu alleen in de wereld achter bleef met een kind van twaalf jaar, dat haar niet de minste hulp bieden kon. Met moed verdubbelde zij haar pogingen evenwel en werkte dag en nacht. Als leermeisje bij een hoedenmakster der wijk, verdiende ik nog niets. Dank zij de aanbeveling van een rijk koopman in de buurt, bekwam mijn moeder een plaats als concierge, in het huis 57, der Rue de Miromesnil. Deze gebeurtenis bracht een groote verandering in onzen toestand vroeger waren wij ellendig nu konden wij op ons gemak leven. Wij hadden woning, vuur, licht daarbij genoot moeder een jaar wedde, en de bewoners van het huis gaven een goed nieuwjaar. Dit alles maakte een aardige som uit... Hier verzwakte de stem der zieke zij zweeg een oogenblik om adem te scheppen. Dokter Bordet luisterde aandachtig. Eindelijk hernam zij Mijn moeder kreeg die plaats in 1883. Ik was dus negentien jaar en mijn leertijd was weldra uit. Daar mijn meesteres zeer aan mij gehecht was, kreeg ik van haar weik aan huis. Terwijl moeder de trappen en gan- S T AD AALST Het Bestuur heeft de eer ter kennis le brengen dal het jaarlijksch Avondmaal lnj inschrijving de leden zal aangeboden worden op Maandag 27 October 1913. De lijst zal ten huize door de bode vau den kring aangeboden worden. De prijs der i!;S( Iir-ij\ing is bepaald op 2fr. Wij'';n v n li en dat onze inschrij- vingslijsi hij U urn goed onthaal zal ge nieten. Dc inschrijvingen voor d< n huilenge wonen prijskamp met do kaart zullen plaats liehbeii op Zondagen 12 en 19 Oct. Ter gelegenheid der inhuldiging der nieuwe bolbaan, wordt er een prachligen Prijskamp mei Bol naar buitengewone schoone prijzen, de leden aangeboden. De prijskampen zullen aanvang nemen den Maandag 3 November 1913 om 8 ure 's avonds. Inschrijving insgelijks op Zondagen 12 en 19 Oclober. HET BESTUUR. Baron Lod. de Béthune, Volksver tegenwoordiger te Aalst, komt bet vol gende nieuws te ontvangen. Weerde Kolleg a Ge zult ongetwijfeld met genoegen ver nemen, als gevolg op de stapgen die gij wel geliefdot te doen op aanvraag der ge meelde Vlierzelo.dat ik beslist heb aldaar eenen openbaren steenput te maken Ier wijk "Strymeerscli". Aanvaard enz. A. Van de Vyvere. Brussel, 29 Sopt. 1913. STAD AELST. 7, Esplanade, 7. Do prijsuitdeeling aan de leerlingen dor Nijverheidsschool voor het schooljaar 1912-1913 zal plaats hebben Ion lokale der school, Esplanade, op Zondag 5 October, te 11 uren voormiddag Do werken der leerlingen en de toestellen der school zullen te dier gelegenheid ten toon gesteld zijn. Dinsdag 7 October herbeginnen cie weekleergangen en op 12 October de Zondaglessen I)e lessen worden gegeven in cle loka len van Sint Marlensgcsticht, Esplanade, 7, te Aelst, des Zondags, in den voor middag, van 9 1/2 tol il 1/2 ure, en op de weekdagen, van 8 tot 91/2 ure's avonds. De leerlingen moeten zich. ten laalste, Dinsdag 7 October, doen inschrijven, hij den E. II. Van Wassenhove. Bestuurder der school. De leergangen op de weekdagen wor den in vier studiejaren gegeven Rekenkunde, Teekenen, Meetkundige vormen. Natuurkunde en Handelsweten schappen zijn de vakken van liet eorsle studiejaar. De Leergangen van 't tweede studie jaar begrijpen de Teekcnkunde, de Grond beginselen van Stel- en Meetkunde, Werktuigkunde oh Handelswetenschap pen. Na hel tweede studiejaar volgen de leerlingen, ofwel 0011 tweejarigen leer- hang van Spin- en Weefkunde, ofwel een tweejarigen cursus van Werktuig kunde. In die twee jaren iegt men zich ook bijzonder toe op bet Nijverheidslee- kenen, teekenen van mekanieken en ma- chiëndcelen. 's Zondags zal men aanleeren le De electriciteit en hare toepassin gen in de Nijverheid. Deze lessen zijn bij zonder nuttig ingezien de belangrijke rol der electriciteit in onze hcdendaagsche Nijverheidsgestichlen. 2® Dc mecaniek en het vuurstoken. Deze laatste leergang is bijzonder ge schikt voor stoomtuiggeleiders en om jongelingen in staal te stellen het examen van vuurstoker en machinist af te leggen Kerk der EE. PP. Capucienen, Sint-Job, Aalst. voor de Vergadering der Derde-Orde, alsook voor al de geloovige» die begee- ren er deel aan te nomen, van 8 tot 12 October 1913. Orde der geestelijke oefeningen Woensdag 8 October, om 7 1/2 ure 's avonds. Rozenkrans, Vcni Creator en openingsermoen. Donderdag en Vrijdag 's morgends onder de Ni is van 5 ure, korte onder richting. 's Avonds, om 7 1/2 ure Rozen krans en Lof, waaronder Sermoen. Zaterdag geen Sermoen, biechtdag. Zondag 12 October, onder de Mis van 6 ure, Algemeene Communie met korte aanspraak, 's Namiddags om 3 ure, maande]ijksche Vergadering, Sluitser- moen en Pauselijke Zegen. De Sermoenen zuilen gedaan worden door den E. P. Salvator, Capucien van liet klooster te Antwerpen. gen netjes onderhield, deed ik dienst als concierge en werkte in het kamertje mijner moeder. Ik was dus dikwijls alleen. Dit geluk duurde nauwelijks drie jaar... Het viel, helaas, in duigen, en wel door mijn schuld. Op mijn twintigste jaar zeiden de bewoners der geheele straat mij, dat ik een lief meisje was. Dit was mijn ongeluk Ware ik liever leelijk geweest De leelijkheid zou voor mijn een kostelijke schat geweest zijn... zij zou mij voor verleiding bewaard hebben... Ware ik leelijk geweest, niemand zou op mij gelet hebben, cn ik ware bij moeder gebleven, gelukkig en tevreden. Hier zweeg de zieke wederom, want zij snikte en beefde bij die herinnering aan dat droevig verleden. Maar daar zij vast besloten was alles te verhalen, hernam zij met een ontroerde stem Een officier der zeemacht, kwam dik wijls in ons huis een der bewoners bezoeken. Toen ik, op zekeren dag. wederom alleen zat te werken, kwam hij binnen, om iets te vragen. Ik antwoorde hem, maar hij vertrok niet en bleef eenige oogenblikken praten Hij sprak van onverschillige zaken, maar de blikken, welke hij op mij wierp, waren verre van onverschillig. Van dit oogenblik af kwam hij dikwijls zijn vriend bezoeken, en richtte telkens eenige woorden tot mij, als hij zag, dat ik alleen was. Ik moet u rechtuit beken nen, zijn stem betooverdc mij., hij sprak mij van liefde... Eindelijk was mijn moeder zijn bezoek gewaar geworden, en verbood mij streng mij verder met hem in te laten. Boven dien zeide zij nog, dat, daar hij zoover boven onzen stand verheven was, ik ongelukkig zou zijn in een familie, waar ik altijd als een vreemdeling zou behandeld worden De officier, wel bemerkende, dat er geen andere Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. - Zijne Hoogweer- dighcid de Bisschop heeft benoemd Onderpastoorvan St Anna te Gent den E. H. Leyman, id. te Ooslerzeele le Oosterzeelè, den E. H. DauWc, id. te Her- dersem te Herdersem, den E. H.Van de Maele, id. te Hillegem. Kerk van Sint-Martinus. Maandag aanstaande, 6 October, ver gadering voor do Huismoeders van do Heilige Familie. Men is verzocht de lid- kaart mee te brengen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 5 October, 1913 M. Callebaut, Botermarkt De groote Magazijnen Merchie- Pède, Leerlooiersstraat. Brussel, leidden hunne talrijke klienten zoo goed te willen zijn hun Het Cata logus van Winternieuwigheden te vragen. Heden te toonstelling Aalst. Paul Michiels, kleermaker, die met oen groot pak goed op de schou ders van Brussel kwam, werd op het Slatieplein, door een onvoorzichtige!) wielrijder omvergeworpen en overri den. Hij werd aan het hoofd gekwet t. Mevrouw Ernestine Chenaud, te Bour bon, gemeente Trévol (Allier-Frankrijk), houdt liet er voor dat de Pink Pillen haar zoontje, oud 10 jaren, hebben gered. Moeders die niet tevreden zijt over de gezondheid uwer kinderen, leesl wat deze moeder over de Pir.k Pillen zegt Mijn zoontjo heeft drie jaren geleden cie kink hoest gehad hij is daarvan genezen maar die ziekte had hem zeer aan gepakt ch sedert datoogenblik heeft zijn gezondheid mij voortdurend ongeruslgeinaakt. Wanneer hij van de school thuis kwam, sleepte hij zich voort, zag hij erlreurigen ver moeid uit en had hij kringen om de oogen. Hij hoestte veel, in volhardende buien. Hij wilde niet meer spelen en was altijd van streek. Aan tafel moest ik mij inspannen om hein tot eten te brengen en hij gaf niets meer om kostjes waarvan hij anders voel hield. Ik zag mijn ventje alle dagen ver vallen en was troosteloosdoor liet gevoel van mijn onmacht om hem te helpen. Ik had hem aile mogelijke zorgen gegeven en hem regelmatig alles doen innemen wat hem was voorgeschreven, maar tot mijn wanhoop nam ik waar dat alles te vergoefsch was. Toen heli ik geluisterd uaar hetgeen men mijn van rechts en van links zeide en ben ik er door getrof fen geworden dal vele menschen mij vroegen of mijn kind do Pink Pillen had ingenomen Men heefL mij zooveel goeds an die pillen gezegd dat ik ze hem heb doen gebruiken. De resultaten zijn ver bazend geweest en ik bedrijp nu waarom er zoovele personen den lof van dat ge m esmiddel verkondigen. Mijn zoontje is zeer goed genezen, hij heeft zijn gezond uiterlijk en zijn vroolijkheid weergekre gen, hij hoost niet irioer, hij eet goed en ik beu gelukkig te zien dat hij weer de wildzang is geworden die bij vóór zijn ziekte was. Indien uwe kinderen ware wildzangen zijn, verheug u daarover, want zij bewij zen daardoor goed gezond te zijn. Indien zij treurig en kwijnend zijn, indien zij niet. meer spelen, weesl dan overtuigd dat zy door den groei zijn aangetast en arm bloed hebben. Dan zijn de Pink Pil len noodig voor hen. Er is geen twijfel of na een behandeling van enkele weken met de Pink Pillen zullen zij hunne kleur, hunne krachten, hun eetlust herwonnen hebben en weer op nieuw zijn wat zij moeten zijn... ware wildzangen. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken'en in liet depot Apotheek Derneville, Waterloolaan 06, te Brussel. Fr. 3,50 de doos, fr 17 50 de zes doozen. franco. Te Aalst, M. Callebaut, Boter markt. Aalst. Woensdag nacht werd aan de Vaart, rechtover de woning van den heer Domien Van Geert, oen gaslantaarn stuk-ge worpen. De daders worden ieverig opgezocht. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groole Markt, in n° 6. P. Chenaud. uitkomst mogelijk was, vroeg op zekeren dag mijn hand, en ik beloofde ze hem. Maar als ik er tegen moeder over sprak, bleef zij vast bij haar bewering - Kind, zeide zij, ik weet beter dan gij wat u past. - O, had ik haar maar geloofd Toen hij mij op zekeren dag kwam vertellen, dat hij het ministerie moest verlaten en naar Toulon moest vertrek ken, waar zijn plichten als soldaat hem rie pen, ontroerde mij die tijding zoozeer, dat ik meende te zullen sterven Nauwelijks was ik een-en-twintig jaar of hij bracht mij op de noodlottige gedachte te trouwen tegen den wil mijner moeder. Hij zou mij .te Toulon verblijf bezorgen bij eene dame zijner familie Dit voorstel scheen een ontegensprekelijk bewijs zijner liefde. Hem gehoorzamende, was voor mij me eeuwig aan hem verbinden. Ik aarzelde zelfs niet en vertrok vol blijdschap van huis, zonder er aan te denken, dat ik mijn arme moeder den genadeslag kon toe brengen. O, dokter, ik heb het recht niet te klagen, want ik verdiende alles wat ik sedert dien tijd geleden heb. Wij vertrokken dus. Ik werd te Toulon gehuisvest op een klein appaitcment bij een zijner nichten, terwijl hij zich bezig hield met de toebereidselen tot ons huwelijk. Het was ook daar, dat ik vernam, dat moeder op de aanmaningen, van den notaris geantwoord had, dat zij nooit zou toestemmen. Die tijding bedroefde mij, maar hij wist met zoete woorden, die ontroering welhaast uit mijn hart te doen verdwijnen door mij alles schoon voor te spiegelen. Zoo verzekerde hij mij, spoedig toestemming te zullen beko men om te trouwen, hoewel ik den bruidschat niet bezat, door de militaire reglementen vereischt, om de vrouw van een officier te worden. Aalst. De loodgieter Fr. De Groodt had Donderdag namiddag in de Hert- straat zijne kar laten buiten staan waar op eene lange buis in gegolen ijz-r lag. Terwijl hij in het buisKeppcns ene bood schap deed, keerden vier bengels de kar om, waardoor de buis gebroken werd. Allen zijn gekend Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus, mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, demit. enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Aalst. Een landbouwer van Oorde gein, die Donderdag in onze slad eene verkooping had bijgewoond, is aan de Sier, Gentsche Steenweg, door de duis ternis misleid, in eenen graehl gevallen. Op zijn gekerm snelden de aanpalende bewoners toe en loon bcslatigde men dat hij tien linkerarm gebroken was.Hy werd in do herberg «De Graaf van Vlaanderen# verzorgd. TERMIJN. Het nieuws uit liet Oosten is zeer on duidelijk, de zaken blijven altijd zeer gering, en de markt niet zeer levendig. De Canadeescho waarden zijn eerder slap. Mexico Tram 470. Barcelona light 179. Argentina 157. Do waardon Empain hebben weinig beweging. Nitraat 352. Iieliopolis 173 Rand Mijnen 152 en Tan ganikn 61. COMPTANT. De markt op comptant is altijd kalm, Onze 3 p. c. houdt zich op 77. Onder de obligaliën noteeren wij eenige 4 Tramwegen van Cairo 465 en-5 °/0 Toskaansche Tramwegen a 485. De Bank waarden houden stand, onder an dere'dc Caise de Reports 1572. Het «Crédit Anversois-- a 487 en de Ban- que de Reports d'Anvers 782. De tram wegen blijven gunstig georiënteerd en deze afdeeling schijnt voordeelig, voor eerst door het hernemen der zaken. Dividende Bruxcliois 1087. Fondaleur Espagne 1152. De bevoordeeligde Tram wegen en Electriciteit 85 en do gewoone a 37 schijnen bijzonder voordeelig te zijn. Dividende Mutuelle 885. Capital Mur- cio 21 in afwachting van beternis. Capi tal Toscans houden, z'cli goed aan 116. Do waarden der Metallurgie zijn voor 't oogenblik verlaten. Ougréc-Marihaye 1405. Cockerill 1985. Espèrance-Long- doz 455. De Charbonnages blijven tee- kens van verslapping geven. Carahinier 580. Hazard 802. Forte Taille 715. La Haye 476. Tusschcn de verschillende waarden kunnen wij het aanhoudend stijgen der petrol waarden aanstippen en voorname lijk onder de gewone Grosnyi die stijgen tot 3100. De coloniale waarden zijn staande. Gewone Katanga 2250. Capitaal Union Minière 710. Tusschen de vreemde waarden kunnen wij de goede houding' der Fondateurs Tramways de Beyrouth a 210, Mélalur- gique Russo-Bèlge a 2030, aanstippen. X Wissel-agent aanvaard ter Beurs X t van Brussel. 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. X Telegram Adr. Philton-Brussel X Téléphone A. 1879 J Beurs orders op comptant J en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en Diet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels. J Aalst. Vrijdag morgend speelden oen 4tal kinderen,waaronder het zoontje van Frans De Moor, kleermaker, aan de pachtQve van Frans Charilé,Arbeid'slraal. Plotselings kwam dc hond van het hef geloopon, schoot de knapen in 011 beet den kleinen De Moor in liet been. Een geneesheer heeft hel kind verzorgd. - HUIDAANDOENINGEN. Do Foster's Zalf raad zich aan door hare, zuiverende, heelende en verzachtende deugden 't Is juist daarom dat hare wer king zoo wonderbaar is tegen den eczema en alle huidaandoeningen dauwworm, gordeluitslag, puistjes, roodheden, jeu- kmgen, netelhrand, zwarte steken, schurft, vochlkorsten, huiduitslag en wormzuchtigheid der kinderen, winter, kloven, windpokken, inoskietsteken. Aan deze hoedanigheden voegt de Fos ter's Zalf, (Aalst: Apotheek De Valkeneer. 15, Esplanadeplaals) deze niel minder achtbaar van spoedig hot inwendig en uitwendig spoon te verlichten en te gene zen. Alle apotheken (3,50 Fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België En- gelsche Apotheek, Ch. Delacre, 61, Cou- denbergstraat, Brussel. 16 Hij vertelde mij eindelijk, dat alles in orde was en ons huwelijk werd voltrokken Onge veer een jaar leefden wij gelukkig. Ik dacht nooit aan mijn moeder. Ik kwam in verwach ting. Ik maakte het hem bekend. Van toen af aan begon hij jegens mij het eerlooste spel te spelen. In warme woorden, vertolkte hij het geluk, dat hij gevoelde bij de gedachte vader te zijn en door een nieuwen band aan mij vereenigd te zullen worden. Ik geloofde hem, omdat ik aan zijn liefde geloofde. Maar, ongelukkige die ik was, ik zou vreeselijk teleurgesteld worden. Eenige maanden later kwam hij eens thuis een diepe ontroering lag op zijn aangezicht te lezen. Ik schrikte er van en vroeg hem wat hem scheelde. Hij weigerde eerst te antwoorden, maar eindelijk bekende hij - Ik heb het bevel ontvangen om op dc vloot in de Chineesche zeeën dienst te doen en moet vertrekken 1 Ik was als door den bliksem getroffen. Hem te vergezellen, daar kon zelfs niet aan gedacht worden hij deed mij duidelijk de redenen verstaan, die dat volstrekt beletten. De wanhoop maakte zich van mij meester. Een voorgevoel zeide mij, dat ik verloren was, en dat voorgevoel bedroog mij niet. Mij een eeuwige liefde zwerende, vertrok Gabriël. en liet mij geld achter 0111 twee of drie maanden te leven. Ook beloofde hij mij dikwijls te zullen schrijven, en dal hij mij alles zou bezorgen wjat ik noodig had. Hij loog, want nauwelijks was hij vertrokken, of zijn nicht verwittigde mij, dat ik binnen eèn maand het huis moest verlaten. Mijn tranen cn smeekingen hielpen niets. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1913 | | pagina 2