A/WJ J Schoonheid* DE ODGELDDDfliSTED. H v V.Ik Dada Dada 'T EEN EN 'T ANDER EEN WOORDJE GEZONDHEÏDSIEEB KERSTBOOM. Prachtig kunstfeest "DE BO KEN- RIJDERS BEERSOVERZ1CHT. ♦GASTON PHILIPS: voor die zoo wijs zijn nog wat te willen bijleeren dat goed is. Dc H.Franciscus deSales placht tezeggen: Un Saint triste est un triste Saint. Ik vertaal dat zoo Ken treurige Heilige is een aurdige Heilige. Zulke heilige zielen zijn vieze gbeuren, zegt het spreekwoord. Tempus ki- dendi, ettempus FLENDi,vind ik in deWijze- man geschreven tijd van lachen en tijd van weer.en Men mag ook wel eens lachen, dat en is geene zonde. Anders zou men wel gaan gelijken aan de vieze en getrokken ge zichten van de«hooggeleide» en «hoogedele» blauwe gazetschrijvers van Aalst, die er zoo danig zuur en azijnachtig uit zien langs de strate, dat de menschen heel haast zullen wegstormen van schrik en angst, als zij ze zullen zien aankomen in de verte Een taal is een taal zei Fientje.Stout, in zijhen tijd. Nu kan ik niet goed zeggen wat het baasken daar meè wilde beteekenen .Doch indien het was, dat hij zeggen wilde, dat de eene zooveel wecrd is als de andere, dan zou ik hem toch wel een woordeken kunnen ten antwoord geven. Ik zou hem kunnen zeggen hebben, onder dat de FRANSCHE TAAL de bekwaamste is om te kijven de SPAAN- SCHE, de bekwaamste om te bidden de ITALIAANSCHE. de bekwaamste om te minnen de ENGELSCHE, om te klagen de HOOGDUITSCHE, om te zwetsen,en de YLAAMSCHE om de waarheid te verkon den Mijn Vlaandren heelt een eigen taal (God gaf elk land de zijne) Laat ze rijk zijn, laat ze kaal, Ze is Vlaamsch en ze is de mijne dit zeut en zingt de groote dichter GUIDO GÈZÉLLE zanger. Waar het bietje honig uitzuigt, zuigt de spinnekop venijn. Dat is nu eens een spreek woordeken, waar en klaar, dat bijzonder wel zijne verwezenlijking vindt in dezen tijd van lage leugen en bijtend venijn.Peins toch eens menschen Elk weet dat de katholieke scholen onzeggelijk, ja onbeschrijflijk goed en voordeel doen aan alle klassen der samen leving en vooral aan onze werkmenschen, door het grondig en degelijk onderwijs en de goed verzorgde opvoeding, welke zij aan de kinderen verschaffen. Heel 't land verkon digt den hoogsten lof der Belgische katho lieke scholen, ja zelfs Europa door schrijft en spreekt men er over met de schoonste be woordingen, en wathooren wij sedert lange weken iii de Volkskamer en in de liberale en socialistische gazetten Niets anders dan het uitstorten van zwadderen venijn op die hooggeprezen instellingen...Maar,ze mogen 't gedenken, de schoone mannekens in tijd van kiezing zullen zij en hunne aanhangers een stoverijtje te smullen krijgen van al wat zij nir durven uitstorten op"'t geen het volk- zoo hoog waardeert en acht!... Alles komt op tijd De waarheid heeft niet veel woorden noo- dig, de leugen heeft er schier nooit genoeg. Fernz. Algemeen stemrecht Elk meende dal alle socialisten vol strekte aanhangers waren van hel alge meen slginreeht. Welnu, iu de kommissie der XXXI is het juist een socialist, gezel De Greet, die afkomt met een stelsel van vertegen woordiging der belangen. Dat heeft eenige verwarring gebracht in de roode rangen. De vertegenwoordiging der belangen ware 't schoonste van de wereld 't is spijtig dat het zoo moeilijk is om zulk sl< 'sel in eenen ettelijken vorra te gie ten waarmede elk tevreden L. JuiSl omdat V- moeilijkheid zoo groot is, zijn wij over !utgd «lat men ten sfotte zal uitkomen op de volstrekte Evenredige Vertegenwoordiging. Met dat stelsel kan elk grootbelang eene vertegenwoordiging hebben. Ontslag van M Levie. M. Michel Levie, minister van finan ciën, geeft om familie-aangelegenheden zijn onlslag, en verlaat het ministerie. De heer minister van financiën heeft zich reeds te Brussel eene woning doen gereed maken, waar hij zijnen intrek zal nemen. M. Levie zal vervangen worden, vol gens de eenen door M. Van de Vyvere, volgens de anderen door M. du Bus de Warnaffe. Het vertrek van M. Levie wordl in de minjsteriëele kringen en door gansch de rechterzijde zeer betreurd. De Belgische betrekkingen met Perzië. Men kondigt het aanstaande vertrek aan van M. Louis Coetermans, algemeene konsul van Perzië te Antwerpen, naar Téhèran, waar hij do kroningsfeesten van .den Shall gaat bijwonen. Bescherming der jonge meisjes. De 34c algemeene vergadering van den Belgischen tak der werken voor de be scherming der jonge meisjes zal den 2 December eerstkomende te Namen wor den gehouden. EERSTE DEEL. 9e Vervolg. En nu komt gij hier bij den baas de comedie van uw berouw spelen om zijn vertrouwen te winnen en zijn geheimen te verkoopen... Heb ik niet juist geraden Welnu, ik kan u verzekeren, dat gij u vergist. De gedachte, die gij mij daar ingeeft, ging Robert voort, is echter niet slecht, en kan ik weder de vriendschap van mijn broe der verwerven, dan kunnen wij het nog uit voeren. Dat zijn ijdele plannen, die datgene niet waard zijn, wat wij eerst beraamd hadden. Dit is mogelijk... maar alvorens ons eerste plan uit te voeren, zou ik veel liever eerst een ander middel beproeven. Kom, kom, gij zijt bang. Integendeel, maar veel liever zou ik willen vermijden eene misdaad te bedrijven. De meesterknecht haalde de schouders op. Op een misdaad min of meer zal het toch niet aankomen, riep hij. Met uw ver telseltjes van vriendschap en verzoening, deelgenootschap en huwelijk, moet gij mij niet zoeken te bedriegen. Indien gij een enkel oogenblik meent, dat die comcdie ge lukken zal en de baas u met de oogen vol tranen zal toeroepen - Broeder, kom in mijn armen Gij zijt hier te huis - Zeg, kameraad, a'.s gij dat ooit gemeend hebt,dan De I2i groote Internationale Vogel teelt-Tentoonstelling van Gent. Den Zaterdag 29 dezer, zullen de poor ten der zalen van liet Casino zich openen aan de scnoone en belangrijke jaarlijk sclie tentoonstelling ingericht door de Maatschappij Het Neerhof Onmogelijk de beschrijving tc geven der merkwaardige en zeldzame verzame lingen van kiekens, duiven, konijnen, watervogels en voorwerpen, trek heb bende tot de vogel teelt, die in de ruime en prachtige zalen van het Casino zullen ten toon gestold worden. Zeggen wij dat er 4000 dieren zullen gerangschikt zijn, waar onder meer dan 500 konijnen, merkwaardige verzame ling van dieren gekweekt voor de pels. Do liefhebbers zullen kunnen oordeelen over de waard.! dezer schoone verzame lingen welke voorzeker de aandacht der bezoekers zal aantrekken. De Tentoonstelling zal open zijn den Zaterdag van af 2 uren tot 6 uren 's avonds (ingangprijs 2 fr.) de Zondag van 9 uren 's morgens lot 0 uren 's avonds, (ingangprijs i fr.) de Maandag van 9 uren tol 5 uren 's avonds (ingangprijs 's mor gens 0,50 fr. 's namiddags 0,25 fr.) INDE KONINKLIJKE HARMOVE Zondag 11. vierde onze Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» haar jaarlijksch Cecil ia feest. 's Morgens om 10 1/2 ure vergaderden de e' re- en werkende leden in het lokaal en begaven zich stoetsgewijs naar de St- Marlenskerk om er de 11 uur mis bij te wonen. Om 12 3/4 ure gaf de Harmonie in de prachtige feestzaal van 't Stadhuis een kuiistconceiT en voerde in volmaakt heid volgende muziekstukken uit «Hulde aan Conscience openings!uk van Waelput, en eene fanlazij uit het opera «La Pa trie». Dit concert wierd door onze stedelijke overheid en een talrijk en uitgelezen pu bliek bijgewoond. De heer bestuurder R. Lensseris en de hoeren muziekanten hebben nogmaals bewezen dat Willen is Kunnen*>en ver wierven een ongeineenen bijval. Om 1 uur namiddag had een wélgelukt banket plaats in het lokaal dat door al de leden en een groot getal eereleden werd bijgewoond. Aan de ecrelafel bemerkte men de liee- ren Staatsminister Woeste, Baron Lod. de Réthune, R Moeyersoen, volksverte genwoordigers, de Kerchove d'Kxaerde, senator, Geeraerdls, burgemeester. Co- syns en Rollier. plaatsvervangende volks vertegenwoordigers en verder verschei dene wereldlijke overheden, gemeente- en provincieraadsleden welke aan de uitnoo- «iiging van het Comileit welwillend had- hadden beantwoord. De spijzen bereid door gaarkok De Temmerman van Aalst waren uitmuntend en lieten zich goed smaken. Verscheidene heildronken werden in gesteld namelijk Do lieer Burgemeester Gheeraerdts dronk aan Hunne Majesteiten den Ko ning en de Koningin M. DeNafyer dronk aan de gezondheid van M. Gheeraerdts welke sedert vijftig jaren de grootste diensten bewees aiu de Koninklijke Harmonie en wiens voor zitter hij is sedert 19 jaren. M. Am. D'Hondt verwelkomde de hoe ren Volksverti'genwoordigers en Sena tors, dankte hen voor de eer de Konink lijke Harmonie aangedaan. Hel spijt ons, dat plaatsgebrek ons niet toelaat die prachtige aanspraak waarin gansch liet afgedane werk en hel nog te verwezentlijken. zoo meesterlijk werd uiteengezet, en de zoo prachtige redevoe ring van Staatsminister Woeste en ant woorden, aan onze lezers mee te deelen. Daarna bracht de heer Burgemeester hulde aan het talent van den lieer Be stuurder, en drukte de hoop uil dat de Harmonie op den ingeslagen weg zou voortgaan. M. René Lenssens bedankt voor den hem toegezwaaiden lof en zegt dat dien hem niet toekomt maarden muziekanten, en belooft meer en meer vooruit te gaan op den weg der kunst. De oflicieele zijde van het feest was daannee afgeloopen en nóg lang ldeef men luisteren naar de prachtige arias waarop desymphonie-afdeeling der maat schappij ons vergastte. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Hoogwcer- digheid heeft benoemd Onderpastoor te Adegem, den E. H. Osselaer, id. te Wondelgem te Wondel- gem, den li. IJ. Claus, id. te St-Lievens- Ilaulhem te Stekene, den E. H. De Ruyck, id. te Meerendré. staat uw hoofd liet onderste boven, enge hebt het deerlijk mis. Ha, meent ge dat Daar ben ik zeker van.En weet gij waar ik ook zeker van ben, dat is, dat gij nooit een cent hebben zult van het geld van Richard Vemière... nooit één cent... tenzij gij hem zijn geld naamt zonder er hem toestemming voor te vragen. Ja, ja, ga nu maar, en spreek hem van vriendschap en familiebanden gij zult zien hoe gij zult ontvangen worden... En hij heeft gelijk... Hij zal voortaan wel oppassen, want gij hebt hem reeds tc veel bedrogen. Met één oogopslag zal hij uw plannen doorzienHa, ja, de banden des bloeds hij zal gemakkelijk voelen, dat het louter bedrog is. Welnu, ik hoop toch met slimheid te slagen. En ik verzeker u, dat niettegenstaande al uw slimheid het toch niet zal gaan. Waarom niet De directeur heeft een dochter en denkt aan geen andere familie dan haar... Werkt hij en wordt hij rijk, dan is alles voor haar. Indien gij u weinig bekommert over kinderen en ouders, hij wel... Ten tweede, met zaken, die de eer raken, spot hij niet daarbij zal hij u ook nooit vergeven indertijd een valschen wissel van vijf-en-twintig dui zend frank gemaakt te hebben, dien hij be taald heeft om u van eeuwigen dwangarbeid in Cayenne te redden. Robert fronste driftig de wenkbrauwen en riep uit Welnu, indien hij mij verstoot weet ik raad Met vuur hernam Claude Dut weten wij al lang. Wat nu gedaan? En ons plan was zoo goed... Ik had ten miir Kerk van Sint Martinus. Maandag aanstaande, 1 December 1913 maandelykschevergadering voorde Huis- moedors der H. Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Zondagrusl. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 30 November, M. Ghysseliiickx, Molenstraat. Waarom moet de slaapkamer al tijd goed verlucht zijn Do boste tijd voor (ie verkwikking van lietmenschelijk lichaam is de tijd van den slaap. Gedurende don slaap worden de longen verlucht. Hebt go nog niet bemerkt -hoe diep en regelmatig de ademhaling is van iemand die slaapt Wie niet weet hoe hij zijne longen moet verluchten, die bekijke eens goed eenen mensch die slaapt. Hij zio goed toe hoe deze dat doet en handcle desgelijks. Dus nachts wordt de zooge naamde reserve-lucht uitgepompt en de longen ademen diep. Men houd» dus voor regel des morgens «liep ,te ademen, des middags eveneons en des avonds, alvo rens zich te bed te lege-en, noginaa.s. Zoo lucht men de longen eens wel uit en zal men goed slapen; om des anderdaags, frisch en versterkt te ontwaken. 't Is gemakkelijk om verslaan, dat de longen de verwachte versterking missen zouden, indien de slaapkamer niet goed verlucht ware. Speurman. Hel bijwonen dor Zielmis is verplich tend op boete van 0,50 centiemen. (Art. 10 der nieuwe statuten.) Om 7 uren 's avonds, Avondmaal, al de Loden des Rijdersboud aangeboden. Na 't Avondmaal, Luisterrijk Concert, gegeven door de syraphonischo afdeeling en de zangliefhebbers van den Rijders- bond. De Heeren Ledeu worden vriendelijk verzocht de plechtigheid van 's morgens bij te wonen en liet Avondmaal niet hun ne tegenwoordigheid te vereeren. Ter gelegenheid van hel schoone Kerst feest zal er in den Kath. Werkmanskring eenen praehligen TOMBOLA plaats heb ben We hopen dat de edelmoedige wel doeners van ons werkvolk mild zullen bijdragen zooals vorige jaren, om aan de christeue werklieden eenige schoone en nuttige prijzen te laten winnen. Alle giften worden met dank aanvaard en mogen gezonden worden naar den Eerw. Heer Bestuurder,St-Marlensplaals 4, of naar den Katholieken Werkmans kring God loone de octelmoedigo weldoeners. Namens liet Bestuur. STAD AALST. te geven door de BoeKDluders- Boek- s sieenüruKKersDond met de verdienstelijke medewerking van Juffrouwen J Mertens, kunstzangeres Euph. Van Mulders, kunstliefhebster, en de Heeren Em Peulemaii kunstzanger iu Brugge Karei Van der Meirsch, pianistAlf. Van der Meirsch, violist Albr. Rabicr, corist Edm. Backaert. cellist.jn de prachtige zaal Van de Perre, Groote Markt. Zondag 14 December 1913, om 5 ure 's avonds stipt. Kaarten te bekomen bij al de leden van den Bond. Na afloop van '1 Concert GROOT BAL Slad 4i»lsl -Openbare Ver- gadering van den Gemeenteraad op Maandag 1 Decem- rer aanstaande, om 5 uren namiddag, in de gewone Zittingzaal tón Stadliuize. DAGORDE 1. Gemeenteraadslid. Ontslag door M. De Coninck. Inambtstelling van M. Van den Sleene. 2. Markten. Verpachting der plaats gelden. 3. Gemeen tegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de Moorselbaan. 4. Lager Onderwijs. Rechthebbenden op de kosteloosheid. Wijziging aan het schoolreglement. 5. Kerkfabriek van St Marlen. Reke ning 1912. G Kerkhof. Grondafsland 7 Reglement op de herbergen. Talis op de muziek in richtingen in de herber- Keehln lijk kronijk. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Te Vlierzele werden Cyriel Lens en Ge gebroedèrs Oskar en Frederik De Siaet handgemeen. Lens die het onderspit delfde, kreeg van Oskar De Smet twee messteken in den nek en van Frederik eenen slag met oenen ijzeren bol. Door de rechtbank worden Oskar De Smet verwezen tot 3 maanden en 50 fr. en Frederik tot 2 maanden en 50 fr. voor beiden voorwaardelijk. Drankbestrijding. WAAROM De liefde van Christus dwingt ons! Het misbi-uik van alkoliolische dranken bier, wijn, jenever is geworden eene echte volksziekte, hel zoogenaamd Alko- liolisme Duizenden om ons heen ver drinken hun geld, hun gezondheid hun huiselijken vrede en verliezen alles, ook het Geloof en den Hemel. Die volksramp nu heeft in heel de be schaafde wereld de menschen van goeden wil tot daden gedwongen. Machtige hon den zijn overal opgericht, om. met ver eende krachten, een vijand te bestrijden, die de hoogste goederen der menschheid in gevaar brengt. Zal het Christen Volk van Aalst ten achter blijven Moeten ehristene men schen niet aan hel. hoofd staan dezer heil zame beweging 't Gaat er hier toch niet alleen om een gTOOl sociaal vraagstuk, om gezondheid of kracht, maar om het heil der zieken Ons standpunt, is dus duidelijk aange wezen Tie lie/de van Christus dwingt ons. Daarom wordt er Zondag 3o No vember, om 6 uur. op 't Belfort, een vereeniging geslicht tegen hel drankmis bruik. Die overtuigd is «lat er iets moet gedaan worden, koine geestdriftig tot ons Die nog twijfelt of de nood wel zoo groot is, koine Zondag luisteren naai den Eerw. HeeT Simons, priester van Lier. Zoo'11 overtuigd, gloedvol redenaar te hooren, betreurt men nooit. Op dus allen voer don nieuwen Kruis tocht. God wil het MAATSCHAPPIJ AALST. Het Bestuur heeft, in zijne Vergadering van 6 November laatst, vastgesteld «te 47e Verjaring te vieren op Maandag 8 December 1918 De volgende beslissingen zijn genomen Om II uren, Solemneele Zielmis, ter St-Martinuskerk, aan het Hoogaltaar, voor al de afgestorvene Leden van den Katholieken Rijdershond. Vergadering om .10 i/t uren, in den Grooten Kring (Merkt), om zich van daar stoetsgewijze naar de kerk te be ste mijn deel in den buit... Moest nu het onmogelijke gebeuren en uw poging tot ver zoening gelukken, wat zou ik er bij win nen ?.-. Dat zijn woorden maar geen daden Meent ge dan waarlijk, dat uw broeder u zal vergeven en het vergeten Ja, dat meen ik. En ik meen het tegenovergestelde. Hebt gij uw erfdeel niet verkwist De vijfhonderd duizend frank bruidschat, die u medegebracht waren door de Fransche vrouw, welke gij in Duitschland gehuwd hebt, niet verbrast Gij bezit niemands achting meer... Gij hebt niet het minste crediet en zijt verplicht tot de laagste middelen uw toevlucht te nemen om geld er uit te slaan Meent gij bij den baas te slagen, die een onverbiddellijk man is Ik reken op mijzelven en op mijn wel sprekendheid om hem over te halen Wees dan maar zeer welsprekend. Neem ook een goeden voorraad geduld mede om de verwijtingen aan te hooren, die als een stortvlaag op uw hoofd zullen neer komen... Weest gerust, want daar ik mijn rol goed geleerd heb, zal ik ze meesterlijk spelen. ik voor mij zeg, dat,, indien gij slaagt, gij met den duivel omgaat Dit kunt ge niet weten, zeide Robert- Maar is uwe vrouw niet met u naar Frankrijk gekomen Neen, zij is te Berlijn gebleven. En uw zoon Die is in de kunst- en nijverheids school te Ch&lons- ,Kent uw vrouw het doel uwer reis Ja En keurt zij het goed All ei-liumli- nieuws. Groote Jaarlijksche te koopstelling Maandag 1 December en volgende dagen SOLDEK EK 6ELESEHHE1DSKOOFJES van Winter - Nieuwigheden. Groote magazijnen van Hieuwigtieaen Merchie-Pede Leerlooier straat, BllCSSEL. 25 tot 75 afslag. KLOEOIEEKE UITVERKOOP YRK SPEELGOED. Tóléphoon magazijn A. 124.39. Téleplioon Spijshuis A. 69.30. Lifts voor al de verdiepingen. Aalst. Eervolle onderscheiding. Wij vernemen met genoegen dat den achtbaren heer Felix de Hert. advokaat en schepen van ouderwijs onzer stad. Stafhouder der orde der advokaton van de Balie van Dendermonde benoemd is. De Denderbode wensclit van harte geluk. Aalst. De verpachting der plaats gelden op de verschillende markten welke Maandag 24 November heeft plaats ge had, bracht ongeveer 1900 fr. meer op als over drie jaar. Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus, mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, demit, enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Aalst. In den winkel van den heer Benoit Mayaert, Vrijheidstraat, kwamen tweejoi-ge deugnieten binnen, die voor eenige eerden kaas vroegen met mostaard op, Terwijl de vrouw hun. het gevraagde gaan halen was in de keuken namen de kerels eenen bokaal met suiker en liepen er mede weg Een der gasten, is gekend. Hot is zekere Oscar H. die aan zijn proef stuk niet meer is. -- Ten volle, Misschien hoopt zij, dat gij haar het verspild' geld zult opzenden, dat zij eigenlijk niet no i -ft, want ik geloof, dat zij nog rijk is -- Het aanzienlijk fortuin, dat zij nu be zit, beschouwt zij als het eigendom van haar zoon. Het komt van haar eersten man. Bijgevolg kunt ge er niet aankomen In u zicht is zij onverbiddelijk Zij zegt dat zij. als moeder, plichten te vervullen heeft Onk vraag ik haar niets, want al mijn smeeken zou vruchteloos zijn. Et', uw zoon. Die volgt blindelings den raad zijner moeder Het is een flinke jongen van negen tien jaren, die verstand genoeg heeft. Maar zeg mij eens, hoe staan de zaken als gij u alle drie te zamen bevindt. Koeltjes maar beleefd. Wilt ge gelooven, Robert, dat gij on gelijk hebt gehad een weduwe trouwen. Zij vergelijkt u met haar eersten man, waar zij gelukkig mede was, en die vergelijking strekt f niet tot uw eer. Een weduwe, die men be- drogen heeft en nog gedurig bedriegt, wordt j. vroeg of laat 'n gevaarlijke vijandin.. Let op Zij heeft mij innig bemind, en nu nog blijft er liefde voor mij in den grond van haar hart. Ik heb dus niets te vreezen In dien mijn broeder mij goed onthaalt, zal ik met haar doen al wat ik wil. Dus blijft gij vast besloten dien stap ts wagen Zeer zeker. -- Bijgevolg vallen al onze oude plannen in het water Als de lak breekt en als ik niet slaag, kunnen wij dit nog altijd hernemen. Hoewel :k u voorspel, dat dc tak zal Erpe. August Roelandts geboren te Erpe den 26 Juni 1874, op logement in de Gillystraat te Couillet, werd Zondag om 8 ure 's avonds dicht den tramsfilstand «Usines Métallurgiques du Hainaul» door een tramrijluig overreden De ongeluk kige werd den schedel gekloven en een been gebroken. Hij werd op den slag ge dood. Mot lijk werd naar het doodenhuis gebracht. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraal, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Aalst. Maandag namiddag speelde het Sjarig zoontje van P. Wouters, wo nende binnenstraat, op straat. Hel kind werd door den wagen overreden van M. De Ridder, van Hofstade. Het wiel liep over het linkerbeen welk gansch verplet terd werd. Indien gij hoest, indien gij be vangen zijt, u dien gij moeilijk spuwt, indien uwe nachten slecht zijn, neemt -Je smakelijke Borstpastillcn YVallhéry en ge zult dadelijk genezen zijn. 1 fr. de doos. Aalst. Dinsdag namiddag werd de 17jarige Van Cauter, werkzaam in de ijzergieterij van M. Steleman den rech terarm door eenen riem gevat. De arm werd op drie plaatsen gebroken. Na ver zorging door de geneesheeren Heflïnck en Hoorens, werd het slachtoffer naar huis overgebracht. Aalst. Met genoegen hebben wij kunnen bestatigen dat de verlichting in den hangar der koopwarenstatie nu veel verbeterd ïsen men ten volle te vrede mag zijn. Wij hopen dat men de kwestie van 't drinkwater in dezelfde statie ook met welwillendheid zal onderzoeken. - VOOR DE RHUMATIEKLIJ - DERS. Al de rhumatieklijders weten hoe gunstig de plotselinge luchtgesteld heid veranderingen, de tijden van nevel zijn, bij het ontwaken hunner pijnen. Indien een voegsel kraakt, indien eene pijn zich van het eene gewricht naar lust andere verplaatst, indien men zich moei lijk bukt, indien men eene zwaarte in den rug gevoeld vooral des morgends, moet men spoedig lussciienkomen langs den kant der nieren igew. lendeni en ze helpen krachtdadig het urinezuur af le jagen, die de goleg$nlieid zoekt zich door pijnlijke en gevaarlijke kenteekens te veropenbaren, scherpe rhumaliek krisie met hare inwikkelingen zeer dik- wüls doodelijk. Een gewricht lenig maken, eene pijn door wrijvingen of drukkingen doen ver dwijnen, is maar eenen hal ven uitslag, het vergif verjaagt maar niet afgevoert zal zich naar eene andere plaats dragen. Al zorg voor de nieren te nemen, ver nield men de kwaal in haren oorsprong, want het urinezuur wordt afgedreven. De Foster Pillen voor de nieren door hunne versterkende werking op de organen laten hun toe zooals zij alleen er toe bekwaam zijn het urinezuur en al de vergiften af te voeren, de pijnen ver dwijnen spoedig en de gewrichten her nemen hunne lenigheid Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algeme.en depot voor België Engelsche Apolheók, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- straat, Brussel. V raagt jSJa ei1 eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of AjSdoet u terug betalen VmECa' llelSe,;n 'iet hierni-- venstaandc merk niet H^-lÖplP»D1P0StEdraagt. 3-15 Lede. Zondag morgend is in ded Heer ontslapen de heer Jan-Baptist De Craecker, geboren te Lede den 21 Oogst 1914, dus was hij zijn honderdste jaar ingetreden. breken, kunt gij evenwel altijd'op mij reke nen. Ik ken te goed uw verleden, en indien gij mij zoekt te bedriegen, zal ik hetgeen ik weet, tegen u gebruiken. Dus gij kunt niets zonder mij. Waarom dreigt gij nu Ik dreig niet, ik redeneer... Het blijft afgesproken wees braaf, en wij zullen in de toekomst onwankelbare vrienden blijven... Ik heb niet vergeten, dat gij belet hebt dat ik door een machine vermorzeld zou worden dus, dat ik mijn leven aan u te danken heb. Ik zou u kunnen verwijten, dat gij mij twee jaar in de fabriek van uw broeder te Saint- Ouen, als bespieder voor uw rekening ge bruikt hebt. zonder profijt voor mij, maar ik ben geen slechte kerel en vergeef u dat. Welnu, volg mijn raad Wanneer gaat gij den directeur spreken Dat zal niet gebeuren voor overmorgen. Waar gaat gij logeeren In het Hotel Moderne, op de Place de la République. Van uit Berlijn heb ik ge schreven dat men voor mij een kamer in ge reedheid moest brengen. Het is toch zeker niet onder uw e igen naam dat gij geschreven hebt Neen, zeker niet. Het is onder den naam van Fritz Leymane, dat gij naar mij moet vragen, als gij komen zult om den uit slag van het bezoek bij mijn broeder te ver nemen.... Mijn papieren zijn in orde. Ik zal het onthouden.. Fritz Leymann. Het zai wel nutteloos zijn u aan te manen de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen Bekommer u daar niet over.. Nu nog één vraag. Ik luister. Zeg mij eens op welke uren ik zeker ben Richard te Saint-Ouen tc vinden. Brussel, De talrijke valschc zilver stukken, sedert eenigen tijd in omloop, hadden de aandacht der policie doen ves tigen op twee jonge kerels van 20 lol 25 jaar, die in winkels en herbergen uit den omtrek der Hoogstraat kleine anukoo- pen deden en steeds met zilveren geld betaalden. Zij werden aangehouden en in bezit ge vonden van nog andere dergelijke stuk ken. Brussel, 28 November 1913. Markt op termijn. De liooge koers gisteren op het einde der Beurs bereikt is niet geheel behou den. Er beslaat nogthans eene goede neiging. Canadeesclm groep goed verhandeld. Argentina 146. Barcelona 170. Brazilian '452. Mexico 405. Groep Empain blijft goed gehouden. Héliopolis 156. Nitrate Rail 362. Railways 795. Rai.d Mines 138. Rio Tinto 1817. Tanganika 52. Markt op comptant. Dc markt blijft weerstaan uitgenomen de Coloniale en Petroleum waarden. Belgische Rent 76 50. Obligat. Tram ways Toscans 5 485. Transports 4 °/0 440. De Bankwaai'den blijven 0111 zoo te zeggen sl.il Société Générale 6000. De tramways worden goed verhandeld, fondateur Barcelone 1100. Bologne 538,75. Capital Murcie zijn in goede houding aan 22.50. Dividende Mutuelle is kalmer aan 630. Divid Rails 730. Tramways Toscans zijn belangwekkend aan 116 in kapit. en 52 in div. De Tramways et Eleclricilé zijn meer waard dan de huidi ge koers van 85 in privilig. en 35 in div. De lYJetaalnijverheid is beter. Cockerill 1890. Espérance Longdoz 469. Halanzy 925. Ougrée 1402. De Charbonnagen zijn goed. Forte taille 785. Marcinelle Nord 545. Noel Sart 3675. Ouest Mons 940. De Coloniale waarden gaan achteruit. Part Kasaï 81. Ordin. Katanga 2230. Union Minière715. Tussciien de verschillende nijverheden zijn de Petroleum heftig in afslag. Privi- ligée Grosnyi 3275. Ordinaire 3150. De vreemde waarden blijven aan hunne oude kwotalie. Burbach 1790. Dnièprovienrie 3160. MétalurgieRusso-Belgê 1900.Tram ways Beyrouth. 5-L X Wissel-agent aanvaard ter Beurs t van Brussel. J 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel Téiéphone A. 1879. X Beurs orders op comptant X en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. X Inlichtingen aangaande alle waarden 4 gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle X uitgiften van titels X Hal. Het aantal dor benadeelden jn den krach van de bank overtreft de 150 Hel passief bedraagt ongeveer 500 duizend frank, meest hel geld van kleine menschen uit den omtrek die hunne spaarpenningen aan de hank Hadden toe vertrouwd. De bank werd gesticht in 1900, met een kapitaal van 250.000 fr. De inteekenaars waren me-sta! personen van de streek. Er was heel weinig personeel in de Bank, Juffer Vervoort deed liet guichet. in de laatste dagen zag men noch .M. Dubois noch juffer Vervoort meer in de Bank. Zy kwamen enkel des avonds eens zien en vertrokken seffens wederom naar Brussel, waar een succursaal was 011 waar juffrouw Vervoort aangehouden werd, ofschoon zij in het lokaal te Hal woonde. Pjtt weerga legen zomers[>roe- lenen huid aandoeningen. IN EEN NACHT. Atlerfijnsl en op'l Oe dOOS 2.50 gelaal blijvend ononlbeer- De 1/2 doos 1.50 li'k ÏPOr elke «oilellaBel. r EKOO? ID ALLE GOEDE HUIZErT TE AALST te vei krijgen iei Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Mcganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zou 1st raat, 21. Van drie tot vier uur is hij altijd op zijn bureau. Kan men gemakkelijk in de fabriek komen? Dit is nog al tamelijk moeilijk, want aan de deur vindt gij een lastige vrouw, die u zal ondervragen over hetgeen gij wilt doen en zeggen dat is de regel, die haar streng opgelegd is en dien zij stipt naleeft Men moet door de portierster wel bekend zijn als een gewoon bezoeker, opdat zij eens zou willen glimlachen, en u doorlaten... Maar dat heeft geen belang, en met een weinig slimheid geraakt men toch binnen. Zult gij uw naam zeggen Neen, ik wil Richard verrassen Op dit oogenblik kwam de knecht binnen met koffie, likeuren en sigaren. Het gesprek werd gestaakt, Nadat de knecht vertrokken was schonk Robert koffie en hernam Hebt gij den Amerikaanschen dokter nog gezien sedert gij nog in Frankrijk terug gekeerd zijt O, Brien Ja. Onze oude kennis van Berlijn dat is een slimme Duitsche spion, een eerste kerel. Door den krachtigen wijn opgewekt, had Claude een weinig de stem verheven. Neem u in acht, zeide Robert Vemière, en spreek zachter. Daar straks raaddet gij mij voorzichtig te zijn en nu vergeet gij het zelf. Gij het gelijk ik zal zachter spreken, antwoordde de meesterknecht. Maar gij hebt mij niet geantwoord betreffende O'Brien... Daar hij mij inlichtingen moest vragen heb ik hem maar drie of viermaal gezien. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1913 | | pagina 2