Schoonheid BE OBEELBSIIRISTER. Groote Kunstavond Een zieke minder Dada Dada Dada Dood van KarOaal Rampolla. De Vredeskonferenties. De eerslR konferenties werden gnhou- do» te 's Graveullage in 1899 en 1907, waaraan 11 van de 48 Slaien deelname» Hel besluit werd genomen alle 8 jaren te vergaderen. De derde conferentie zou dus in 1915 plaals moeten bobben. Het zal echter niet zijn voor 1910 of 1917. Deze. houding der Regeeringen is noch tans niet go d te keuren, daar in deze, conferenties de internationale geschillen moeien worden opgelost welke thans reeds groot genoeg zi.in. De volkeren, wier belangen alleen door den vrede kunnen worden gewaarborgd, zullen de derde conferentie zoo spoedig mogelijk eischen, want onverschillig blijvende, stellen zij zich aan alle rampen van den oorlog bioól. Voor ons land is nog geen stud ie K ommissie voor de samenstelling der dagorde vast ges old, ondanks de op wekking iu 1907 gedaan* dit een jaar voor de derde conferentie minstens te doen plaats hebben,en waaraan in Dene marken,Zweden, Noorwegen, Nederland Oostenrijk-Hongaryo en Frankrijk is be antwoord. Indien er een land goed zou doen zich tegen evenlueele oorlogsram- pen te beveiligen, niet door legerversler- king alleen, maar door reclilvei sterking is het wel het onze. En wie zou ons leger met een onzer machtige geburen in 't strijdperk willen zien Algemeen Nederlandsch Verbond Op Donderdag 25 December, te 5 mil 's avonds, geeft de plaatselijke Tak in de Feestzaal van liet Belfort zijn iu' Kerst en Kinderfeest. Een keurig programma van muziek, zang en declamatie wordt uitgevoerd, waarna uitdeelen van geschenkjes aan al do kinderen in de zaal aanwezig. Ingangsprijs voor niet leden fr. 0.50, kinderen fr 0 25. Het officiéél uur, Het beheer van den telegraaf heeft besloten oenen nieuwen dienst in te rich ten voor de bekeiidm-iking van ln-l juiste en zldfde uur aan al de telegraafbiireelen en spoorballen van het land. Men zal hiertoe de signalen ten nutte maken die iederon dag door de machtige statie van draadloozen telegraaf, van den Eiffeltoren worden niigezonden. Belgë zal in zeker getal ongeveer 40 - gewi steil verdeeld zijn. Elk dezer gewesten zal een mélden bui oei hebben, voorzien van een onlvangstloeslel yöot de signalen van den Kiff- Horen, ten einde in reclitslreeksclie verbinding te zijn met Parijs. Van dal middenbureel zal gelijktijdig per telegraaf aan al de bureelc en sla tien van het ie west liet juiste uur over gemaakt worden. Dat ontwerp zal onverwijld worden uitgevoerd Hel lastenboek voor de leve ring der 4«» ontvai'gsltoesleilen is reeds verschenen en de aanbesteding zal plaals hebben op 31 December eersl komende. De plans der toestellen, eenvoudig en t« -. vens volgens de laatste uitvindingen, zul len gemakkelijk door de Belgische spe cialisten kunnen vervaard gd en geleverd worden. Eene nieuwe visch. Eerie nieuwe of liever lot biertoe onge kende viscll werd dezer dagen gevangen, op eene diepte van 6035 meiers onder water. De visch met name - grimaldiohtys profundus werd gevangen in den Al- lantischen Oceaan Het dier heeft een hoorn op den rug, de kop is dik en week en heeft het zesde der gelieele grootte. De oogen zeer klein, doch zichtbaar zijn met een dun en doorschijnend vliesje bedekt. De viscli heeft veel en kleine tanden. De kleur is bleek de buik evenwel en de kop zijn purperac lig grijs. De muil van binnen is donker purperen bij plaat sen zwart. Het licht dringt dus klaarblijkelijk tot dio groole diepte door, en de diukkiug v.rn 600 t"t 700 aimospheren belet bet leven met. lïoekbeooialceling. - Dirk Marlens - bijdrage tot levensbe schrijving, door den Heer Leo Crick. Prijs één frank. Te bekomen bij den schrijver Nieuwstraat, 65, Aalst, alsook op het bureel van dit blad. Van zoohaast men het belangwekkend werkje van den Heer Crick doorbladért, is het op 't oog springend dat hij het ernstig meent met geschiedenis. Geschiedenis maken, dat is heel wat anders dan doen aan letterkunde of aan hoogdravende breedsprakigheid. Het moet een zeer streng objectief werk zijn, een werk van ernst en studie, en 't vergt daarbij langdurige opzoekingen gedaan met onverdroten ijver en scherpen speurzin. De groote geschiedschrijver G. Kurth, schreef eens Ik ken de geschiedenis niet, niemand kenl haar, doch ik heb mij bleek ge staard in de oorkonden ntais j'ai póli sur les chart es... Zulk een zin onder de pen van zulk een man heeft zijn gewicht, en hij zou meer dan een verwaande geschiedkundige l!) moe ten doen blozen,die denkt dat het voldoende is eene heele valies oude teksten leeg te schudden en dat alles te verwerken in blad zijden vol fantazij en bombast, om dan gelijk eene ronkende etiket op 'n ledige flescli het woord «historisch" op zijn boek te plakken Wij herhalen het de historie heeft niets te maken met al dien bluf en litterairgeknoei. Een historisch werk moet al de soberheid en de strenge objectiviteit bezitten van een we tenschappelijk werk, alhoewel de geschiede nis volgens G. Boissier, toch altijd une science conjeclurale blijft. Inderdaad, nie mand kan in dit domein met stellige zeker heid bevestigen De gevolgtrekkingen der gedane opzoekingen en studieën, zullen ofwel negatief zijn in dien zin, dat de uiigepluisde dokumenten niet toelaten een feit met vast heid te loochenen noch te bevestig- n ofwel positief. Maar in dit laatste geval staan de feiten toch niet altijd onomstootbaar, daar men uitgaat van bewijsvoeringen die van zeer uiteenloopenden aard kunnen zijn, en traps gewijs, zoowel op de eenvoudigste veronder stellingals opde stelligste zekerheid berusten. Daaruit volgt nog dat de geschiedenis het werk niet zijn kan van één man maar van honderden en ten slotte, dat hier meer dan elders de waarheid geldt uit de botsing der gedachten straalt het licht. Wij achten deze kleine inleiding niet over bodig omdat wij,nut het oog op het werkje van den Heer Crick, onze beschouwingen over historie eens in hun waar daglicht wil den stellen. Des te meer nog, dat wij met genoegen bestatigen mochten dat onze be schouwingen met de zijne harmonieeren. In de enkele bladzij_'en levensbeschrijving over Dirk Martens welke hij ons schenkt, wordt meer dan een duister punt nopens den beroemden man van eene nieuwe zijde belicht en meer dan eene onnauwkeurigheid van vroegere geschiedschrijvers wordt op den grond van nieuwe opzoekingen klaarder aan den dag gebracht. En dit alles gesteund op ernstige argumen ten, met trouwe vingerwijzing naar de opge zochte bronnen. De taal is zuiver, zonder pretentie geschre ven, vloeiend en toch sober gelijk het een wetenschappeiijk-getint werk past. Kortom de historische bijdrage van den Heer Crick, is eene brok zeer verdienstelijke studie. Hij ga voort op dien weg. En intus- schen weze het hem gezegd dat we verlangend uitzien naar zijne aangekondigde - Geschie denis van het voormalig Withelmietenklooster te Aalst - E. S. KERSTBOOM. Ter gelegenheid van bel scho'one Kerst- f. est zal er in den Katli. Werkmanskriiig eeuen pracliligen TOMBOLA plaals heb ben We hopen dat de edelmoedige wel doeners van ons werkvolk mild zullen bijdragen zooals vorige jaren, om aan de oliristeiie werklieden eenige schooue en nuttige prijzen te laten winnen. Alle giften worden met dank aanvaard en mogen gezonden worden naar don Iv.tw. Heer Bestuurder,Sl-Marlensplaals 4, of naar den Katholieken Werkmans kriiig. God loone de edelmoedige weldoeners. Namens hel Bestuur- Z. H. Pius X vervangen te worden door Z. E. Kardinaal Merry del Val. Kardinaal Rampolla was aartspriester an Sl-Pieters te Rome. In 1875 werd Z. Em. Rampolla naar Madrid gezonden in de hoedanigheid van Raadgever aan de Nuntiatuur. De lijkplechligheden hebben Vrijdag morgein! plaats gehad. Het lijk is in de Basiliek van St-Pie- prskerk geplaatst. EERSTE DEEL. I2e Vervolg. En het was inderdaad te bemerken, dat Gcrmaine verging gelijk het stervende licht der lamp, wier laatste druppel olie verteerd wordt. In deze oogenblikken kon geen gedachte an spijt of misnoegen tegen de schikkingen "Gods in den geest der stervende plaats vin den. Voelde zij het leven uit haar leden vlieden de geruststellende verklaringen, welke dok- t.r Bordet haar wegens haar dochter gegeven had. en de troostrijke woorden van den priester hadden rust en kalmte in haar hart doen nederdalen. Ook vrouw Aubin, die nooit naliet haar één of tweemaal daags te gaan bezoeken, sprak haar moed en geduld in, zoo goed zij kon. Slaap gerust en in vrede arm kind, fluis-erde zij haar toe en bekommer u niet over uw lieve Martha. Z j zal in het geheel nul ongelukk.g zijn. Zij zal goede en eerlijke beschermers gevonden hebben. Zonder onrust of kommer voor de toekomst hirer geliefde Martha, ging Germaine de g oote reis naar de eeuwigheid aanvaarden. XI. Wij bevinden ons in een van die dagen, die het 1 jden van borstzieken verdubbelen ui het noodlottig uur verhaasten. Het weder was somber cn ijskoud in den morgen van den 28 december. Zijne Eminencie kardinaal Rampolla is Dinsdag nacht,om 11 1/3 ure. te, Rome overleden, tengevolge eener bors'vlies om steking. De Kardinaal was 70 jaren oud Dinsdag inorgend zich wat beier ge voelende wilde de kardinaal de 11 Mts opdragen, doch tijde- s liet H. Misoffer viel bij bewusteloos. De zieke werd naar zijne kamers overgebracht cn zij" toe stand scheen geenszins bedenkelijk. Rond 11 ure echter begon hij te verslechten en om li 1/2 ure gaf.hij den geest. Mgr Rocci, sekrelaris van den eer bied waardigen aflijvige, begaf zich on verwijld naar liet valikaan. Z Em. kar dinaal Merry del Val cn Mgr Brossan van bet overlijden Ie verwittigen. Zijne Heiligheid werd maandag mor gein! van het afsterven van den kardi naal onderricht. Z Em. Marianus Rampolla delTindero kardinaal- priester werd geboren te Polizzi, in Sicilië, in 1812, en was dus 70 jaren oud. Onder de regeering van Zijne Heilig llei.l Paus Leo XIII, bekleedde hij liet booge ambt van staatssekretaris, dal Ilij nederlegde bij het afsterven van den groolen Paus, om onder de regeering van Kerkelijk nieuws. Kerk van Sint= Martinus. KERSTDAG. Te 5 ure Kerstmis. Te 7 ure Herdermis. Te 9 ure Hoogmis. Te 4 ure pfeebtig Lof waaronder ser moen door den Eerw. Heer Deken. Kerk der EE. PP. Capucienen. Zondag 21 December.— Om 5 1/2 ura Lof met processie. u Rorate 4 stemmig. Alma Redemptoris 4 stemmig van Jepkens. Tantum ergo 4 stemmig van Piel - Adventslied van Lod.de Vocht. Donderdag 25 DecemberKerstdag. Om 5 ure K'-rstmis. Daarna gelezone Missen tol 9 ure. Om 9 ure plechtige Hoogmis Missa in honorem Su Francisci 4 stemmig a eapella. van Bieger. Proprium in hel gregoriaanse!). Offertorium Tui sunt Coeli» van Haller. Om 5 1/2 ure,plechtig Lof.inel Sermoen door den E. P. Wilubrordus Adoro te oude melodie. 4 stemmig. Ave Maria- 4 stemmig van Thielen. - Tantum ergo - 1 stemmig van Neumann. Na Mis en Lof, Kerstlied, 3 stemmig. Abdijkerk van Affligem. Orde. van den Nachtdienst op Kerstmis. (-in 10 1/2 ure plechtig Nachloflicie. Om 12 ure, Nachtmis, waaron .er uil - reikeii der H. Communie. N B De abdijkerk blijft des naehls gesloten alleen deze die voo zien zijn van eene toegangskaart, zuilen te.-en half etf binnengelaten worden Om stoornis en misbruiken te voorkomen wordt voor elke kaart eene waarborg van 0,10 fr. geëricht. In de Abdij is een bo< kje te verkrijgen iiat in La tij us-'lieu en Vlaamschen tekst, liet gelieele Officie en de drie Missen van Kerstmis beval. Dit boekje dat 0,50 fr. kost, is onmisbaar om waa-lijk te genie ten van de prachtige Lilurgie van Kerst mis Het n ag lerzelverlijd dienen als Toegangskaart. Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent. Zijne Huogweer- dfgbeid In-' ft benoemd Onderpastoor te Velsiquo. den E. H. De Handscliutter, leeraar te Audenaarde le Wondelgem, den E. 11. I)e Braeckeleer, id. te Kem- seke. 9. a) Drama Christi (5e tafereel) Peter Benoit. Solist M. Jos. Bogaert- B) Wees gegroet Emile Wambach. c) Viva Maria Edgard Tinei 10. Drie Kerstliederen uit de XI1IC eeuw bewerkt door Gevaert. a) De Boodschap der Engelen. B) Jezuken slaapt, c) Met Schalmei en Doedelzak. 11 .A) Driekoningenlied uit Jaarkrans - Lod de Vocht. b: Van Jezus en Sint Janneken iXVFeeuw) door de koraaltjes J- Mellaert, J. Van Peteghem en G. Huybrechts. 12.Christus vincit Kaarten zijn ten allen tijde en ook op den Kunstavond te bekomen bij den portier van St Jozefscollegie te Aalst. De krachten der kranke waren geheel uit geput doordat zij een zeer moeilijken nacht had doorgebracht. Haar adem was hijgend, haar keel door een droge hoest, die men nauwelijks kon hooren, pijnlijk. Een klein lampje, dat een onzeker licht verspreidde, brandde nog bij het bed, waarin Germaine op sterven lag. De kamer was gevuld met een doffe en loome warmte, veroorzaakt door een handvol brandende kolen in de kleine kachel. Het knappen van dit vuurtje, benevens het gerucht der zieke, was het eenige geluid, dat men vernam Het was een akelig schouwspel. Naast het bed, op een laag stoeltje, zat de kleine Martha, en hield tusschen haar handen die harer moeder gedrukt Haar angstige blikken verlieten geen oogenblik dat uitgeteerde ge laat, dat reeds met het doodszweet bedekt was. Over de wangen van het kind rolden dikke tranen, en een er van, op de hand van Ger maine vallende, bracht er een gevoel teweeg, als had iets gloeiends er in gebrand. De zieke opende de oogen en wende lang zaam den blik naar haar dochter. Als door een waas, zag dc moeder haar ongelukkig kind nog, en met schier onhoor bare stem, zeide zij Schop moed, lief kind, en ween niet. Gij zijt onder een slecht gesternte geboren en in ongeluk en rampspoed grootgebracht. Houd u kloek, om liet lijden met moed te dragen. Terwijl zij sprak, drukte zij krampachtig het tengere handje harer dochter. Moeder... ach, moeder starac-ke Martha. op 6 Januari 1914, (Driekoningen1, te 4 uur, ten voordode der werken onder steund door bet Sint-Jozefscol lege- De Zang ha pel der K'lhedrual van A Uit werpen, onder de leiding van Loden-ijk de Voi hl, zal van de scboon>te Ou i- Vlaamsch'e Madrigalen uitvoeren cn ook werken van Palestrina, OH. Lassus, Loiu, Hul». Waoiranl, Gevaerl, Tinei, Haller, Beiioi', Wambach, de Vocht. PROGRAMMA Eerste Deel. 1. Al Sanctus uit de - Missa Papa: Marcelli- (zesstemmig) Palestrina. (1524 1594) B) Benedictus uit de Missa Brevis (vierstemmig). 2. a) Verbum caro (driestemmig) voor mannenkoor Orlando Lassus. (I520l594j b) Panis Angelicus (vierstemmig Michael Haller. 3. Twee kleine motetten voor kinderstemmen a) O Doctor Optime Lod. de Vocht. B Regina Coeli 4. a) Ecce quoiiiodo moritur justus (vierstemmig) Palestrina. (1524-1594) Bj Crucifixus (achtstemmig) Antonio LOtti. (1667-1740) 5. Victim® Paschali (gregoriaansche zang). 6. a) Het leven is een Oceaan Koraal uit de Maria-cantate) Lod. de Vocht. B) Vaarwel mijn Broeder. Hubertus Waelrant. (1517-1595) c) Meiliedje bewerkt door Gevaert Tweede Deel. 7. O Bone Jesu (vierstemmig) Palestrina. (1524-1594; 8 Gloria uit de Missa de Angelis voor kinderstemmen Lod. de Vocht. KRUISVERBOND. De eerste vergadering van den Matig- heidsbond zal gehouden worden op Zondag aanstaande, om 6 ure slipt, in dc groote zaal van '1 Belfort. E.P.Macs S.J. zal er eene leerrijke voordracht houden. Heden opvoering van «TRIOMF DES KRUISES» door den wijd beroemden Genlschen too- neelbond Hooger Streven in de zaal van den Katholieken Werkmans kring. Prijzen der plaatsen Voorbelioudene 2 fr. ie plaats 1,50 fr. 2e plaats 1 fr. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding. DINSDAG, 23 December, le 8 uur 's avonds, Voordracht door Dom Franco de Wyels O. S B. over De Liturgie van Kerstmis Ingang vrij voor i dereen, Fruitboomteelt. Openbare, kostelonze leergang van Fruitteelt, gegeven door M. Beeckman, Land- en Tuinbonwleeraaf van den Staal, in de Militiezaal en hovingen van het Stadhuis, te Aalst, op volgende datums, telkens "in 8 1/2 ure voormiddag 25 cn 26 December 1913 4.6. 11, 18, 15 Jan. 15 en 22 Februari -.1,8. 22 Maart 13 en 19 April 17 en 24 Mei 1, 7, 14, 21 Juni 1914. Met een stem, die langzamerhand doffer werd, ging Germaine voort Lief kind, het is met uwe moeder ge daan. Ik hoor onzen Heer, die mij roept... Weldra vertrek ik naar een ander vaderland.. Wat doet het mij pijn u te moeten verlaten... Men heeft mij beloofd u te zullen bescher men. Gij zuil vrienden hebben, die u zullen vertroosten en over u waken... Bij deze woorden voelde Martha haar hart ineenkrimpen. O, mijn lieve moeder stamelde zij, ter wijl haar snikken, die zij niet meer kon inhouden, ontstuimig losbarstten. O, zeg met meer, dat gij mij zult verlaten.., Zeg niet meer dat ik u weldra niet meer zal zien Het is de wil des Heeren, mijn kind, dat ik u verlaat dat ik tot hem ga. Wij kunnen niets tegen Zijn wil O. mijn God stamelde het kind. Germaine ging voort Binnen eenige uren, binnen weinige oogenblikken misschien, zal ik niet meer bij u zijn. Welnu, luister wel Martha. De arme kleine stond op. Gij zult dan voortaan alleen staan onder vreemden, die liefdadig en goed voor u zullen zijn, maar wier liefde, hoe groot zij ook mogen wezen, niet kan vergeleken wor den met de liefde eener moeder. Dan zal ik daar niet meer zijn, Martha, om voor u te zorgen. Be!oof mij, dat gij altijd braaf zult blijven, altijd Beloof mij, dat gij nooit zult te kort komen aan de plichten, die gij later zu:t leer kennen Zweer mij, dat de ge dachtenis uwer moeder, een moeder, die u zoo teeder beminde, nooit uit uw geheugen z.il gewischt worden... Ja, dieibare Maitha. zweer mij dit, opdat uw moeder in vrede moge sterven... Rechterlijk kronijk. RECHTBANK VaN DENDERMONDE. In den nacht van den 3 angusti, toen hij van dc kennis van Erenbodegem huiswaarts ging, werd Alfons De Boeck, van üttcrgcin, op den openharen weg aangevallen door 3 personen die hem ducitlig afsloejen. Op zijn hulpgeroep namen de aanvallers dc vlucht, maar De Boeck stelde vast dat zijnen geldbeugel, inhoudende 105 fr. verdwenen was. Voordien aanval en die diefte worden Donalus De Sadeleer landbouwer te intergem. René Schellaerl, mulder te OUergein, R'-mi Crisliaens, mandenma ker te Smellodv leder verwezen lot 7 maande gevang en 50 fr. boete.Zij moe ten solidairlijk 200 fr. schadevergoeding betalen aan De Boeck. /.tmdagi'iist. Van 's middags tol middernacht, eenige •li nsldocnde Apotheek, op Zondag 21 December, M. Meganck, Lcop<>ldsl,raal. achte winkelierster te Luik. Mad. Som zee had niet nagelaten de gegeven voor schriften te volgen, maar zij had geen verbetering in haar toeslamd waargeno men. Zij heeft opdat oogenblik een zeer verstandige redenering gehouden en die haar zeer gtmsiig is geweest, dewijl zij baar oiimiddelijk het goede geneesmiddel dat haar moest genezen, iieeft doen vinden. Allerhande nieuws. Aalst. Op liet schip van Amand Verlielst, hetwelk alhier aan de Boude- wijnkaai gemeerd ligt. werden des nachts ei-u vijftal kiekens, waaronder drie zwarte en eene Mechelsclie, gestolen. Er wegen zware vermoedens op verschei dene nachtraven Aankomst der viieuwigheden voorden Winter,pardessus,mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, demit, enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Aa'st - Sedert verscheidene dagen dwaalde langs onze stralen eene arme vrouw van Eremhodogein,zekere Koleta- Adriana G steeds achtervolgd door eene bendekinderen. Men heeft do onge lukkige woensdag naar het zinneloozen- gesticilt van Giiee! overgebracht. Dankzij de Pink Pillen. Ma-I. Somzée, die te Luik woont, 12, Marktplein, zag niet zonder verdriet hare gezondheid verminderen, lederen dag gevoelde zij zich zwakker, minder weer- standig tegen de vermoeienis en zij gaf er zich volkomen rekenschap van dat, indien zij er niet toe kwam deze toene mende en volhardende vermindering harer levenskrachten legen le hóuden, het gedaan was met hare gezondheid, met hare rust, en ook met haren handel, want. M. Soin/ée is een bekende en ge- l Onze lezers weten reeds, dat Martha zeer verstandig was voor haar jaren en haar geest vroeg ontwikkeld. Slechts zeveii en half jaar oud zijnde, bezat zij een even helder begrip als vele oudere meisjes, terwijl haar hart en haar gedachten zoo vlekkeloos gebleven waren als het zui verste kristal. Het was, alsof er in het lichaam van dit tenger kind een ziel huist,die reeds het volle bezit harer vermogens had, en leven en lijden sedert lang kende Het kind besefte hoe ijselijk het was van hare moeder losgerukt te worden en zich alleen, zonder steun, in de wereld te bevin den... Ja, de dood harer moeder verscheen voor haar oogen als de vreeselijkste aller rampen. Martha drukte haar bevende lippen op het gelaat harer moeder, overlaadde het met kussen en stamelde met bittere tranen Altijd zal ik braaf zijn, lieve moeder, ik beloof het u. Nooit zal ik ophouden u te beminnen en aan u te denken... nooit, nooit, nooit 1 Heviger en heviger werd het gereutel, dat uit de borst der stervende opsteeg. De schrik van het kind groeide aan. Zij hield op met kussen en riep Moeder Lieve moeder Een uiterste poging doende om haar be zwijkende krachten te verzamelen, richtte de zieltogende zich op, en dwong om zoo te zeggen door de kracht van haar wil, den dood haar laatste slag uit te stellen Zij stak den arm uit naar de kast, die recht over het bed tegen den muur stond. Daar... in de... bovenste lade. sta melde zij. een notenhouten kistje Martha had haar begrepen. Mad. Somzée. Mad. Somzée heefl 'zich afgevraagd liet welk der geneesmiddelen, waarover men veel spreekt,geeft sedert langen tijd de meoslo getuigschriften van genezing En zij heeft daarop dit antwoord gege ven De Pink Pillen. Mad. Somzée is toen begonnen met de behandeling der Pink Pillen, een eenvoudige, gemakkelijke en weinig kostbare behandeling die be staat iliet nemen van een of twee Pink Pillen na ie leren maaltijd, wat niet zeer ingewikkeld is. zooals men zal toestem men. i)en uitslag vinden wij vermeld in een brief van den heer Somzée. Hij schrijft a Na te vergeefsch tal van middelen le hebben beproefd, is mijne vrouw, die zeer bloedarm en in booge mate terneer geslagen was, er toe overgegaan, gebruik van de Pink Pillen te maken. Het wel zijn dat zij heeft ondervonden van af het eerste doosje, is zoo krachtig geweest, dat zij niet geaarzeld heeft voort te gaan met deze kuur die baar dadelijk zulk een goeden uilslag gaf Mijne vrouw heeft haar goed uiterlijk, bare vroolijkheid, hare krachten en haar eellusi weerge vonden en kan zich nu gemakkelijk mei hare zaken bemoeien. Het is mij een genoegen u haar volkomene genezing te berichten. LET OP. Zieken, lel goed op. Wij kennen de waarde der echte Pink Pillen, en wij zi;n overtuigd dat zij u kunnen genezen. Wij welen ook dat de namaaksels d»r Pink Pillen np"it iemand genezen hebben. Gij wilt genezen eischt dus do échte Pink Pillen die in de goede apolh'-ken worden verkochten w- igertalles wat men u als even goed moclv voorstellen. Gij kunt u ook onmiddelijk richten lot ons depot Apotheek Derneville. 66. Waterloolaan Brussel. Prijs- Fr. 3,59 de doos. Fr. 17.5" de zes doozen. franco. De echte Pink Pil len zijn n vergezelde doosjes en vertoo- nen in blauwe loiters op rose papier ge drukt do woorden Pilules Pink Pour Persmines Pales du Dr Williams Aalst apotheek Cailebaul, Botermarkt. 98 Aalst. Bescherming van den hinded> beid Zaterdag inorgend is. op het onverwachts, de werktoezichler M. GustaafDn Bioin onze stad afgestapt en bezocht tal'ijke werkhuizen op ver scheidene plaatsen stelde hij proces-ver baal op legen de ouders der kinderen welke niet voorzien waren van een werk boek, alsook tegen de patroons om min derjarigen aan den arbeid te bezigen. - SCHELE HOOFDPIJNENEN ZENUWPIJNEN. 'SCIATIEK De pijnen (stijven hals, londewee) bot zoo hevig en wanhoopig lijden der zenuw pijnen (sciali k, tusschen ribbigo) de schele hooldpijiien, do wanorden en inwikke lingen van hel rliuinatiek de jicht, zijn veroorzaakt door de verzameling van liet urinezuur dat de nieren (gew lenden) nie meer kunnen afvoeren. Ook al liet werk der nieren op te hit sen ziel men (lil lijden en deze aandoe ningen verdwijnen zoo menigvuldig bij de zittende, bij d'-ze die zich over zwaie werken bukken of die blootgesteld zijn aan verkoudheden, aan luchtiochten. Do Foster Pillen voor do nieren, ver sterken deze organen, doen hun kracht dadig al de vergiften afvoeren, door al de zenuwen te prikkelen die :eze aandoenin gen \e: oorzaken endiezeer dikwijls voor geloopeu zijn door eene rugpijn of troe bele donkerkleurige wateren of die Zink- sels nalaten. Alle apotheken i3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche ApotheekOh. Delacre, 64. Coudenberg- straat, Brussel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voorde nieren. Weigert of jéQfflvlj&kzflL doet u terug betalen al betgeen het hierne- instaande merk niet ^mlSi«lD£,'0S"draagt. 6-36 Aalst. Woensdag morgend, rond 8 ure, heeft men op den Tragel, uit den Dender, het lijk opgetrokken van den 27jarigen G. Van den Brempt, piocheur aan den ijzereinveg hij woonde tc Erpe en was sedert een drietal weken spoor loos verdwenen. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. BEI! RSOVF.lt/ICIIT. Brussel, 19 December 1913 Markt op termijn. De markt neemt stil aan de bovenhand op de groole zwakheid dezer laatste dagen. Kaï.adeesche groep is beter ge schikt. Argentina 117. Barcelona 149. Brazilian 436. Mexiko 37f. Groep Empain kalm. Heliopolis 144. Nitrate 359. Railways 769. Rand Mines 144. Rio 175U. Tanganika 49. Markt op komptant. Zooals op termijn is de algemeene toe- si and der markt beter en eenige waarden halen een deel van hun geleden verlies in. Belgische Rent 76 40. Obligations Toscans 5 °lo vast aan 486. "Sccondaircs 4 450. De Bank waard en hóuden stand. Sociélé Générale 6920. De Fondateur Congo is 3803 waard. De Tramways weerstaan. Bologne in opslag aan 545. Divideude Bruxcllois 1065. Capitals Murcie zijn prijshoudend aan 23. Dividen- •ie Rails 710. Tramways Toscans zijn 116 waard in kapitaal en 51 in dividende. Tramways et KlecVricilé zijn meer waard dan 84 in privilégiées en 32 in ordiiiaires. De Molaain'iverhcili houd hare koers. Oockerill 1825. Ordiiiaires Longdoz 452. llalaiizy 915. Ougrée 1336 Thy le Glial eau 2575. De Charbonnagen worden zeer weinig verhandeld. Marimont 2200: Ouest Mons 945 Réunis 1605. De Coloniale waarden hernemen. Part Kasaï 69. Fondateur Lacour 400. Ordinaire Katanga 2060. Union Minière 080, Bij de verschillende nijverheden noteert men de Petroleum vaster. Privilégiées Grosnyi 260".Ordiiiaires 2460. Ordiiiaires Poule-Longo 500 De vreemde waarden zijn beter. Burbnch 1785. Dniéprovienne 2840. Métalurgique Russe 1840. ♦GASTON PHILIPS: X Wissel-agent aanvaard ter Beurs X f van Brussel f 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. Telegr.im Adr Philton-Brussel Téléphone A 1879 J Beurs orders op comptant J en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlie.litingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gek woteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels Aalst. Zekere B beticht van zedenschennis, heeft het goed gevonden hel hazenpad te kiezen. Toen de' policie zich Woensdag middag te zijiienl aan bood om hem aan le houden, was hij i verdwenen. Men denkt dat B.. naar Frankrijk is vertrokken. Nog vóór dat Germaine uitgesproken had, snelde het kind naar de kast, opende die en bracht de stervende het gevraagde koffertje. Germaine opende het met dé hulp van haar dochter, cn met bevende hand haalde zij er twee gezegelde papieren uit die vol geschreven waren en een brief met half ver scheurden omslag Die brief nemende, ont vouwde zij hem, cn haar doffe óogen, die reeds verglaasd waren, vestigden zich op het geschrift Als door een dikken nevel heen, kon zij nog even de regels onderscheiden. Die brief was van Gabriël, en dat was al wat zij van hem bezat. Hij was. geschreven voor zij haar moeder verlaten had om hem te volgen. Het was de verklaring, die den laatsten slag gegeven had om haar aan haar moeder te ontrukken de verklaring zijner liefde, waaraan het arme kind geen weerstand had kunnen bieden. Het waren de bedriegelijke beloften van haar verleider. Hef was de eenige gedachtenis die haar overbleef van den vader van haar kjnd. Voor haar stervende blikken verscheen nu geheel het verleden, en een straal van haat en gramschap flikkerde in haar oogen. Maar aanstonds doofde die woeste straal uit, en de zieke bleef ernige oogenblikken in een soort van vervoering, als in een droom levende. Een droom. De laatste droom, die zij, helaas beleven zou Opnieuw opende zij de oogen en stamelde Martha... mijn lief kind... dit is een brief v,n uw vader... Van mijn vader... herhaalde het kind, schielijk bevende 0.75 geneejing v .bc 0.75 maak! hu! IN EEN NACHT. frissche gclaais- Allerfijnst en op"-l U (ÏOOS 2.50 gelaalblijvend:oncnilbcer- 1/2 doos 1.50 l'ik voor elke loilellaHel. i/OOP Iri ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen lei Apotheken De Valkenier, Esplanadeplein, en Van Caelenbergb, Leopold straal 24, ter dro gerij Taymans, Groole Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldslraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout slraal, 0. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zoutstraat, 21. Met nauwelijks hoorbare stem ging Ger maine voort Misschien zult gij hem nooit kennen. Om zijnentwille is het dat mijn moeder mij waarschijn'ijk vervloekt heeft, want hij is het die van mij een hartelooze en ondankbare dochter gemaakt heeft... Ja, door hem is het, dat ik zooveel geleden heb... 't ls door hem, dat ik sterf. -- O, moeder, stamelde Martha. Ja, mijn kind, ging dc stervende voort maar God gebiedt te vergeven En ik wil niet minder genadig zijn voor hem, die mij zooveel kwdaddeed, dan God het was voor hem, die zoo dikwijls tegen hem zondigde. Ik vergeef aan uw vader, Martha, ik vergeef al het ongelijk, dat hij mij heift aangedaan. En nu, lief kind, doe zooals ik, draag geen haat tegen hem, die zich hier zou moeten bevinden om over u te waken... Vergeef hem, dat hij u noch naam noch liefde geschonken heeft, en dat hij u alleen laat op de wereld... Vergeef hem... lieve Martha, en... verbrand dien brief. ik vergeet en vergeef, lieve moeder, antwoordde het kind. terwijl zij den brief uit Germaine's handen nam. Zij nam het deksel van het stoofje op en wierp den brief op de brandende kolen die hem verteerden. Het hoofd van Germaine Sollier viel zwaar op het kussen neder. Haar bleek aangezicht kreeg een loodkleurige tint, en een lange zucht, zoo pijnlijk als scheurde haar borst open, steeg uit haar keel op. Moeder, lieve moeder kreet Martha met ontzetting. Met gebroken stem stamelde de stervende: (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1913 | | pagina 2