Schoonheid DE ORGELDRHHISIER. Nieuwjaarsgiften voor den Paus. Groote Kunstavond Dada Dada Dada GASTON PHILIPS: Onze Heer Pastoor zei mij overlaatst Baas Fernz, kwestie hebt gij daar wel ooit op gelet de leelijkste boomen dragen de schoonste vruchten de leelijkste planten, de schoonste bloemen en de leelijkste menschen hebben al dikwijls de schoonste ziel. Bien tapé, Monsieur !e Curé, zei ik zoo, die spreukezal in den Denderbode staan, dat is een sermoen weerd. Maar wat ik zeggen zou van sermoenen, de fameuze liberale ga zetkrabbelaars en de schoone socialisten- baaskens. die zich moddervet mesten met het zweet van de sukkelaars, weike zich aan 't zeelken van 't socialisme laten vastbinden, dedic werken met handen en tanden, en voe ten, en leugenaarstong daarbij, om de men schen af te trekken van de sermoenen der priesters en van het huis Gods, de kerk.,., 't Is eene lage schelmerij, een echt duivelsch werk.,.. Heere God bewaar ons dierbare volk bescherm het tegen de vernielende werking van al die woedende vijanden FERNZ. Nieuwjaarskaartjes. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, milliocncn zulke kaartjes verzonden,wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk Ier bestemming aankomen,steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden hel eene beslaande uit de kaartjes voor de stad of het post kanion, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de post zegels in den rechter bovenhoek van hel ad res* te plakken. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond Nieuwjaar de verzending van pros pectussen, prijslijsten, omzendbrieven enz. te staken. In verlof. De klassen van 1911 (ruiterij) en deze van 1912 (voetvolk), vestingartillerie, genie der versterkte plaatsen van Lnik en Namen, en de bijzondere kompagniën der genie) zullen op 29 en 30 December in onbepaald verlof gezonden worden. Gewone telegraaf en draadooze telegraaf samen in werking. In 't keizerlijk kollege van wetenschap en kunstleer, te Londen, werden proefne mingen gedaan met een nieuw telegraaf toestel,uitgevonden door majoor Georges Squier, militair gehechte aan het gezant schap der Vereenigde Staten in Enge land. Ziehier in eenvoudige bewoordigingen, waarin het lo-stel bestaat De verzendingspost gelijkt aan de ge wone toestellen van den telegraaf zon der draad. Wanneer men het toestel in werking stelt verspreiden zich de golvin gen tusschen den draad in de lucht, en den grond, ofwel tusschen den draad en zijn afzonderend omhulsel naarvolgèns de telegrafische lijn een lijn is op palen, ofwel onderaards aangelegd. Men kan op die manier verscheidene tijdingen, zonder draad gelijktijdig ver zenden en de draad kan tegelijkertijd ook dienen tot het overmaken der gewone telegrafische of telefonische tijdingen. Majoor Squier heet zijn stelsel de te legraaf zonder draad, langs den draad Burgerswerklieden in het leger. In tegenstrijd met hetgeen in sommige bladen word gemeld is er geene spraak van de burgerlijke werklieden in de hos pitalen, bakkerijen, slachterijen en voe- -iermagazijnen, en die bepaald werden aangeworven, te vervangen. Het loodwit. De Kamer heeft het wetsvoorstel, liet gebruik van loodwit bij schilderwerken verbiedende in aanmerking genomen. Feest van den Oudleerlingenbond van de Broeders der Chr. Scholen. Stampvol was de groote Feestzaal van den Katholieken Werkmanskring. Nooit zag men er zooveel en zulk deftig volk v>or een tooneelfeesl, de Passiespelen en 'Ie Hemelkoningin uitgezonderd. Hooger Streven heeft zijne faam iioqg gehouden, ons een avond aange naam helpen doorbrengen, ware kunst laten smaken zuivere uitspraak, alle rollen, tot de kleinste toe, pikfljn ge speeld, eenheid in 't spel. Kunst was 't .'•en liedendaagsche, met haar verderfe lijke strekking, haar vreugdeloos plat realisme, met haar gemaakt, onwaar, onnatuurlijk gehuicheld wezen. Triomf iles Kruises is gezonde, christelijke lamstdie de ware vriendin en de wcl- uoenster van het gejaagde menschdom, van het geplaagde volk is der. mcnsch i. iakt zij waardiger, edel, en voert hem I tot God, zijn levensdoel en ideaal. - Ilooger Streven moedig voort op den ingeslagen weg. Voert ge geen gods dienstige stukken op, het wezen dan zulke, die treffend, waar, ernstige ge vallen uit 's menschen zieleleven.en waar eene levensles uitvloeit, kort en goed uit beelden. Met zulke spelen zult ge vooral den bijval verwerven, die gij hier, te Aalst zoo welverdiend inoogstet. De fanfaar - Werk en Vreugd ook haalt eer van haar werk, de vooruitgang is groot. Hooger Streven wanneer komt ge met Joseph in Dolhan 'k Was er. De Bond der Katholieke Dagbladschrij vers van België, waarbij het corniteit der Dekenij van Aalst, dat heden zijn vierde jaar intreedt, aangesloten is, opent heden zijne jaarlijksche inschrijving voor de nieuwjaarsgiften voor den Paus, onder de hooge bescherming van Zijne Eminen- cie den kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen, en van HH. DL). HH de bisschoppen van België. Elk jaar, op dees tijdstip, vragen wij aan de Belgische Katholieken dat zij dien blijk van trouw jegens den II. Stoel zou den hernieuwen en elk jaar tot hiertoe hebben zij ijvcrigen onzen oproep met de grootste mildheid beantwoord. Wij zijn op voorhand zeker dat het dees jaar nog alzoo zal wezen, want wij weten welke innige en onwrikbare liefde en trouw het Belgisch volk altijd gekoesterd heeft voor den Paus, die onze Vader is in het Geloof en de plaatsvervanger van Jezus- Christus op aarde. Die gevoelens zijn het voorrecht niet der hoogere standen zij zijn bij alle Belgen te vinden en de nederigslen zijn ook de fierste om deze gevoelens die in hun hert wonen, openlijk te mogen uit drukken. Als de zachtmoedige Pius X onze jaar lijksche inschrijvingslijston overloopt, vindt hij er ganscli België in vertegen woordigd. Alle standen zijn er in eene zelfde liefde vereenigd edellieden, bur gers, werklieden, landbouwers, vermen gen er hunne namen en zijn oven fier van, in de mate hunner middelen, hulp te kunnen brengen aan den algemeenon Vader der geloovigon. Die hulp heeft de Paus meer dan ooit noodig, om het bestuur der H. Kerk en liet aangroeien barer werken te kunnen verzekeren. Zijne noodwendigheden zijn menigvuldig zij klimmen voortdurend met de uitbreiding zelf van de alomstra- lende werking van het Pausdom. Doch onze opofferingen, hoe gering zij ook wezen, blijven niet vruchteloos. Overal in de wereld rijzen teekens van hoop op. Na de beproevingen, die de H Kerk ge durende de twee laatste eeuwen door staan heeft, schijnt het dat de tijd der eerherstellingen gaat aanbreken, en dat de oogst in deze eeuw overvloedig zal wezen. Laat ons dit zoo vurig verlangd uur bespoedigen met getrouw te blijven aan den plicht dien wij steeds vervuld hebben. Dat elkeen ouzen oproep beantwoorde met denzelfden lever als de vorige jaren. De inschrijving is van heden af open. De lijsten zullen, tergelijkertijd, in al de katholieke dag- en weekbladen van het land afgekondigd worden. De namen der inschrijvers zullen vereeuigd worden in een album, dat den H. Vader met de opbrengst der inschrijving zal aangebo den worden. Men kan de inschrijvingen sturen aan een der leden van het Corniteit der De kenij Aalst of aan het bureel van De Den derbode. COMITEIT DER DEKENIJ AALST De Eerevoorzilters, Z. E. II. Kan. Roelandts. Pastoor-Deken Graai' Camiel Liènaert. De Voorzitters, Graaf Eduard Glénisson, Baron Lodewijk de Béthune, De Penningmeester Joris Van de Putte. EERSTE DEEL. 13e Vervolg. Haast u, Martha... roep vrouw Aubin, haar halen... Geheel buiten zichzelf vloog het kind de kamer uit, stormde de trap af naar vrouw Aubin, die achter haar buffet stond en greep haar hand vast, uitroepende Madame Aubin, kom toch... Moeder sterft snikte zij, en zij vraagt naar u... Ach, kom, kom toch Een doffen gil slakende, volgde de braven v ouw het arme kind, dat haar voortsleepte. In de kamer der zieke komende, liep zij direct naar het bed. De stervende kon haar niet meer zien. maar hoorde haar naderen. Madame Aubin.. het is met mij gedaan shmelü 'e arme vrouw met nauw hoorbare s;cm. Va. harte dank ik u voor uw goede zorgen en ,s\v liefdadigheid.. God zal het u vergelden... Ik vertrouw u mijn arme wees., wees voor haar, hetgeen gij voor mij waart, en spreekt met dokter Bordet. Hier is mijn gcboorte-acte en die van Martha. gij zult er mijn familienaam op vinden., ik had hem altijd verborgen. ik schaamde mij... Zij overhandigde aan de vrouw de twee bladen papier, die zij met brief van den Gabriël Savanne, welke Martha verbrand hrd, uit notenhouten kistje gehaald had. De twee papieren aannemende, begon v. juw Aubin te weenen. Uit Germaine's keel steeg nu de doods- .eutel op. Zij hief haar handen omhoog. en deze zweefden bevend boven het bed zonder iets te grijpen. Wat zij zocht was haar dochter, welke haar uitgedoofde oogen niet meer konden aan schouwen. Martha begreep dit en liet zich in haar armen vallen Met den vurigen drift der moederliefde, die het lichamelijk bestaan zelf overleeft, greep de arme moeder het kind vast, klemde haar vaster op haar borst, drukte haar ijskoude lippen op het voorhoofd van het kind, gaf haar een laatsten kus en schonk in een uiter sten snik haar ziel aan haren Schepper terug Machteloos vielen haar armen op het bed neder. Alles was gedaan. De wanhoop van Martha was verschrik kelijk. De kreten en snikken van het kind ver scheurden het hart van hen die het hoorden Krampachtig sloot zij het lijk van haar arme moeder in haar armpjes en men kon er haar niet van losrukken. Langzaam en zacht nam vronw Aubin het kind van het bed en zette het op den grond. Martha, liefkind, kniel neer..., zeide de goede vrouw. De kleine wees viel op haar knieën en vrouw Aubin volgde haar voorbeeld. En beiden baden weenend bij deze, die opgehouden had te lijden, maar wier leven een aaneenschakeling van rampen en een lange foltering geweest was Ondanks het somber drama dat plaats had op de tweede verdieping hecrschte er een groote bedrijvigheid in het huis van vjouw Aubin. Onze lezers weten, dat de klanten er tal- op 0 Januari 1914, (Driekoningen), te 1 uur, ten voordede der werken onder steund door het Sinl-Jozefscollego. De Zangkapel der Kathedraal van Ant werpen, ónder de leiding van Lodewijk de Vocht, zal van de schoonste Oud- Vlaamsohe Madrigalen uitvoeren en ook werken van Paleslrina, Orl. Lassus, Lolli, Hub, Wad rant, Gevaert, Tinei, Halier, Bcnoit, Wambach, de Vocht. PROGRAMMA Eerste Deel. 1. A' Sanctus uit de Missa Papae Marcelli- (zesstemmig) Palestrina. (1524-1594) b) Benedictus uit de - Missa Brevis (vierstemmig). 2. a) Verbum caro (driestemmig) voor mannenkoor Orlando Lassus. (1520 1594; b) Panis Angelicus (vierstemmig) Michael Haller. 3. Twee kleine motetten voor kinderstemmen a) O Doctor Optime Lod. de Vocht. B) Regina Coeli 4. a) Ecce quomodo moritur justus (vierstemmig) Palestrina. (1524-1594) b) Crucifixus (achtstemmig) Antonio Lotti. (1667-1740) 5. Victimse Paschali (gregoriaansche zang). 6. a) Het leven is een Oceaan Koraal uit de Maria-cantate) Lod. de Vocht. B) Vaarwel mijn Broeder. Hubert us Wae trant. (1517-1595) c) Meiliedje bewerkt door Gevaert Tweede Deel. 7. O Bone Jesu (vierstemmig) Palestrina. (1524-1594; 8 Gloria uit de Missa de Angelis voor kinderstemmen Lod. de Vocht. 9. A) Drama Christi (5e tafereel) Peter Benoit. Solist M. Jos. Bogaert b) Wees gegroet Emile Wambach. c) Viva Maria Edgard Tinei. 10.Drie Kerstliederen uit de Xlllc eeuw bewerkt door Gevaert. a) De Boodschap der Engelen. b) Jezuken slaapt. c) Met Schalmei en Doedelzak. 11.A) Driekoningenlied uit Jaarkrans Lod. de Vocht. b) Van Jezus en Sint Janneken (XVIeeeuw) door de koraaltjes J. Mellaert, J. Van Peteghem en G. Huybrechts. 12.Christus vincit Kaarten zijn ten allen tijde en ook op den Kunstavond te bekomen bij den portier van St Jozefscollegie te Aalst. Lasteraars aan de schandpaal. Men herinnert zich nog het vonnis door de Leuvensche Rechtbank uitge sproken tegen De Waciit, van Thienen, die, tijdens den kiesstrijd van 1910, de aandeelhouders der Aan- en Verkoop vennootschap van don Boerenbond bad aangevallen. Ter gelegenheid der wetgevende kie- zingen van 1912 't is immers dan dat zekere mannen voor de belangen van den boer optreden Worden opnieuw, door politiekers, allerhande leugens uitgeba zuind over voornoemde Aan-en Verkoop vennootschap en do zoogezegde winsten door hare aandeelhouders opgestreken. Den 5 Mei 1912, verscheen in het blad De Verbroedering, van Audenaarde.een hevig artikel dat voor titel droeg Wraakroepende Schande. M. Helleputte heeft den uitgever van dit blad vóór de Rechtbank van Aude- naarde gedaagd,die den lasteraar veroor deelde en o. a. het volgende in haar von nis zegt Aangezien de kwade trouw van den verweerder klaarblijkond is Dat inderdaad de besproken bilans en rekeningen van winsten en verliezen klaar en duidelijk bewijzen dat de aan deelhouders van den Boerenbond nooit meer ontvangen hebben dan een dividend van vier ten honderd voor de bevoor rechte aandeelen en drie en half len hon derd voor de gewone aandeelen f Aangezien het blijkt uit boven staande beweegredenen dat bet aange klaagd artikel al de voorwaarden, voor den laster en den smaad vereiseht, in houdt - Dat in het toekennen der schadeloos stelling er dient rekening gehouden te worden met het gering getal afdruksels op hetwelk De Verbroedering gedrukt wordt, enz M. Helleputte wordt gemachtigd het vonnis, op onkosten van den uitgever van De Verbbobdering^c laten drukken in drie bladen, naar zijne keus. Eéne veroordeeling per kiesstrijdWie weet of zij er welhaast hunne bekomste niet van krijgen rijk waren en voor een groot deel bestonden uit werklieden der naburige fabrieken. Vrouw Aubin had tamelijk veel volk in haar dienst, waaronder een keukenmeid en vier buffetmeisjes. Onder deze laatsten bevond zich een schoon en braaf meisje van twee-en-twintig jaar, Marie genaamd, die belast was met het be stuur van het huis als de meesteres afwezig was- Marie kon haar man wel staan en was heel handig. Ook waren de andere meisjes Rosa, Francisca, en Katrina, haar stipt onderdanig. Alle vier liepen zij op dit oogenblik heen en weer, te midden van het gejoel en de drukte der klanten, gene de tafels dekkende, andere beladen met stapels lepels, vorken en messen - Rosa en Katrien,er dient spoed gemaakt, riep Marie, terwijl zij in het buffet de fles- schen vulde- Wij zullen aan de juffrouw laten zien, dat, als zij er niet is, het werk toch gedaan wordt... Wij zijn veel ten achter, antwoordde Katrina. Dat geloof ik ook, voegde Rosa er bij. Dra luidt het elf uren in de fabrieken, en dadelijk stroomen de gasten binnen. Zoo sprekende, brachten de meiden de tafels in orde, waarop weldra niets meer ontbrak. De deur der eetzaal, die op de kaai uit kwam, werd op dit oogenblik juist geopend, en een oude vrouw met een pot in de hand, trad binnen en ging naar het buffet, waar de wijn besteld werd. Goeden dag, Marie, goedendag meisjes sprak tie oude vrouw, terwijl zij haar kan op de toonbank zette. RECHTERLIJK KRONIJK. RECHTBANK VAN BRUGGE. Drukpersgeding. Woensdag mor gei.'1 is het rechtsgeding afgeloopen in gespannen door onzen kollega der Gazet r en Brugge. M. Gustaaf Stock, tegen priester Fonteyne, volksverlegenwoordi- gcr, voor lasterlijke aanvallen in dezes weekblad. Priester Fonteyne werd veroordeeld tot het betalen van 2000 fr. aan M. Stock, cn tot al de kosten van rechtsge ding. Mr Eugeen Tandaert, volkvertegen woordiger van Brugge, pleitte als advo- kaat voor M. Stock. ZondagTiist. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 28 December, M. Callebaui, Botermarkt. Op Donderdag 1 Januari 1914, M. Bonner, Bisschopstraat. NIEUWJAAR. Agendas 1, 2, 3 dagen, scheurkalenders, prachtige fan tasie- postkaarten zijn altijd voorradig ten bureele van DE DENDERBODE, 31, Korte Zoutstraat, Aalst. Prachtige Visietkaarten zijn ver krijgbaar ten bureele van De Dender bode. Prachtige keus van Nieuwjaarsbrieven te bureele van De Denderbode. Allerhande nieuws. Aalst. Dievegge aangehouden. IIedea. zaterdag voormiddag, heeft onze stedelijke policie eene kantwerkster van Nieuwerkcrken aangehouden, welke in de Vrijheidstraat, bij den facteur in kan ten waar zij baar werk afleverde eene som gelds had gestolen dat zij in heur haar verborgen bad. Naar wij vernemen is zij aan haar proefstuk niet. Aangaande de wijnbouwstrijd. Vele onzer lezers niets meer begrij pende van de wettelijke of bestuurlijke maatregels door Fraukrijk genomen be trekkelijk de Champagne-streek, schrij ven ons. ten einde te weten hoe en op welke wijze zij het moeten aanleggen om zich echte champagnewijn aan tc schaf fen. Wij bekennen dat wij zelf in den doolhof dezer reglementaties niet te huis hooren maar wat ons betreft, wij onderzoeken met zorg en de etiket en het. stopsel om ons te overtuigen dat het woord Champagne wel klaar en duide lijk er op voorkomt en levens ook onzen voorkeur geven aan een welgekend merk als bijvoorbeeld de Champagne Mercier, welke de gebreveteerae leve rancier is van Z. M. Albert, koning der Belgen. Wat de kwestie van grondgebied be treft, dat is voor ons bijzaak, daar het merk in zich zelve ons volle waarborg schenkt. Indien gij dus een goeden raad wilt hebben en zeker zijn niet bedrogen te wezen aangaande de hoedanigheid, eisclit de Champagne Mercier of welk- danig goed gekend merk, maar neemt wel in acht dat hot woord Champagne op het etiket »en op het stopsel moet voorkomen. Kerkxken. Zondag namiddag, is in de diepste gevoelens van godsvrucht overleden, den achtbaren heer Meganck, wiens honderdjarig jubelfeest met zoo veel luister gevierd werd. Aankomst der nieuwigheden voorden Winter,pardessus,mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, demit. enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Lede Diefstal. Zondag mor- gend stelde vrouw Louis De Wilde, win kelierster, vast dat hare spaarpenningen, omtrent 400 fr. uit hare slaapkamer ge stolen waren. Men denkt daf de diefstal Zaterdag avond gepleegd werd. terwijl de man afwezig was. De slaapkamer be vindt zich nevens den winkel. Wichelen. Edw. Lievens kwam met eene koe van de weide, toen opeens het dier op hem sprong en hem twee hoorn- stooten in de borst toebracht. Doodelijk gekwetst werd het slachtoffer naar de hofstede gebracht. X Wissel-agent aanvaard ter Beurs X t van Brussel. X 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel X Téléphone A. 1879. J Beurs orders op comptant X en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. X Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle X uitgiften van titels. J Schoonaarde. Heden is men bezig aan den opbouw van eene fabriek voor den heer Staes-Hendrickx, op bet Dorp aldaar zijn Dinsdag dieven binnengedron- - Goeden dag, moeder Moutier, ant woordde Marie. Gaat alles goed Opperbest lief kind.. Geef mij een liter. Van veertien stuivers Ja. Is juffrouw Aubin uitgegaan vroeg vrouw Moutier Neen, zij is bij een der buren, die op sterven ligt. Is dat misschien Germaine, die in de verffabriek werkt en z'oon braaf en lief kind heeft Juist. zij is het. Arme vrouw... arm kindje.. Wat zal er van dat meisje geworden Daar er veel werk en Marie geen babbel kous was, zeide zij Moeder Moutier, hier is uw liter. Schrijf hem op de rekening, zeide de vrouw, terwijl zij haar pot nam. Goed. Terwijl vrouw Moutier de zaal verliet, schreef Marie den liter op een lei, die achter den toonbank hing. Op den drempel ontmoette zij Magloire, die zijn orgel binnenbracht. Aan allen een goeden dag zeide hij met opgeruimde stem, terwijl hij de restau ratie binnentrad. Vier stemmen antwoordden Goeden dag, Magloire. Gij zijt zeker bang, dat uw orgel vallen zal, dat gij hem in de zaal zet vroeg Marie lachend. Dat is 't niet, antwoordde Magloire, maar de vorst zou wel zijn liedjes kunnen doen bevriezen. Hij naderde het meisje en zeide Gij kent mij, nietwaar, Marietje Gij weet Vel wie ik ben en ik ben daarbij nog al wat gij we! zult v.illcn... gen en hebben er voor 700 frank koper werk gestolen. Eeu onderzoek is inge steld. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij do Groote Markt, in n° 6. Heldergem. -- Maandag om 5 ure 's morgens, is er een geweldige brand uitgeborsten in de woning van Casimier Coppens, landbouwer. Op het geknetter van het vuur werden de inwoners uit hunnen slaap gewekt, juist bijtijds om hun zclven te redden, want ganscli de woning stond in laaie vlam. Dank aan hel moedig optreden der geburen, kon men een knaap van 15 jaar, de genaamde Florent Coppens, uit het vuur redden. Gansch de inboedel is de prooi der vlam men geworden, Het portret dat wij hierbij afdrukken is dat van de kleine Juliette Monnet, een schoolmeisje van.14 jaren. De kinderen zijn in de klasse gedurende eeu maand. Het lezen van hel onderstaande kan niet zonder belang zijn voor de ouders van schoolkinderen welker gezondheid niet niet algeheele voldoening geeft. Mevr. Monnet die te Lyon woont, 40, rue de la Quarantaine, de moeder van dit meisje, schrijft ons het volgende Kleine Juliette Monnet. Toen mijn dochtertje Juliette heel klein was, heeft zij een luchlpijn- en longontsteking gehad en sedert dien tijd was zij tenger gebleven. Ongeveer een jaar geleden werd haar gezondheid slecht. Het kind leed zeer door den groei en bovendien door vermoeidheid ten gevol ge van baar schoolwerk. Zij had de lust verloren, zoowel in haar werk als in haar spelen zij was zwak, bleek en zenuwachtig. Zij at niet dan tegen haar zin en beklaagde zich eiken dag over hoofdpijn, verblindigen en duizelingen. Bovendien was zij vol op de borst gewor den en kon niet gauw loopen zonder dadelijk buiten adem te zijn. Daar noch versterkende, noch ijzerhoudende mid delen dien staat van bloedarmoede had den kunnen overwinnen, heb ik gedacht haar de Pink Pillen te doen gebruiken, waarover iedereen zooveel spreekt. Deze pillen hebben de zoo zeer gewenschte genezing gebracht. Nu is mijn dochtertje krachtig, vroolijk en vol opgewektheid. Zij doet haar werk met volharding en regelmaat.» Indien uw kind geen lust in school werk heeft, geene vorderingen maakt, zijl gij dan wel zeker dat dit alleen uit luiheid voorkomt Is het kind volmaakt gezond Is het zoo sterk als het moet zijn Wordt het niet door den groei ge kweld Beknor het niet, indien het niet wel is. De sludie is moeielijk voor zieken en voor zwakken. Breng het kind eerst op krachten, geef het daartoe de Pink Pillen en wanneer, zijne krachten vol doende zijn, dan kunt gij eischen dat het zijn werk zal doen De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het depot voor België, Apotheek Derneville, 66, Water- loolaan, te Brussel. Fr. 3,50 de doos fr. 17.50 do zes doozon, franco. Aalst aputheek Callebaut, Botermarkt. 80 Oultre.Het parket van Oudenaarde is al hier afgestapt voor eenon zonderlin gen diefstal. De vrouw van Emiel Beeck- man die rond 5 1/2 ure 's avonds tehuis kwam, bemerkte dat dieven langs achter door een venster'gekropen en in de kamer gedrongen waren, waar zij van een kof fer het slot hadden afgewrongon en er éen som van 350 fr., welke in een blik ken doosje lag', hadden gestolen. Het spaargeld der kinderen, als ook het goud werk der vrouw, haddon zij laten liggen. Een onderzoek is in gesteld. Overwerking, neurasthenie, en- VROS1S, HERSTELLINGEN. lil elk geval waar het organism moet versterkt wor den, in elk geval dat hot noodig is de roode bloedbolletjes te vermeerderen om Ik ken dat allemaal, Magloire... Maar het is nog vandaag niet, dat we gaan trou wen Komt gij eten Of ik kom eten Ik heb hónger genoeg om al uw potten en ketels leeg te eten. Heb maar geen zorg, Magloire, riep Rosa, de potten en ketels zijn goed gevuld. Als uw honger zal verzadigd zijn, zal er nog wel genoeg voor anderen overschieten. En ik, voegde Katrina er bij, ik ga u geven wat ge lieft eet, worst met kool. Ha, er bestaat niets beters op de wereld dan worst met kool, meesmuilde Magloire begecrig. Dat is heel wat anders dan truffels! Hebt ge al truffels gegeten, Magloire, vroeg Francisca. In mijn geheele leven nog niet, maar ik heb ze toch gezien voor de ramen der winkels. Zij zien er uit als zieke aardappelen. Al pratende naderde de eenarm de kachel en warmde de vingers van de hand, die hem overschoot. De toonbank verlatende, kwam Marie bij hem en vroeg Magloire hebt gij reeds uw morgend- toer gedaan Mijn morgentoer, mompelde hij. Drie uren een orgel draaien in zulk een koude, dat kan er wel mee door Dat is zoo, zeide Marie. Ik had wel mijn beste liedjes af te draaien, zoodat ik er buiten adem van was ik heb zelfs niet eens den prijs van mijn maaltijd verdiend. Waarlijk de zaken gaan vandaag niet Dat is de schuld van de koude, Marie twaalf graden onder O De menschen sluiten hun deuren dicht en durven hun neus aan liet bloedserum toe te laten met goed gevolg te strijden tegen de gevaarlijke microben, geeft liet Elixir Saint Vin cent de Paid, wonderbare uitslagen met twintig dagen behandeling. (20 jaren bij val). In alle apotheken. a. Lokeren. Gevaarlijke kerel aan gehouden. Zondag avond vernamen do gendarmen onzer brigade dat Theofiel Bocklandt, die veroordeeld door de recht bank van Dendermonde wegens diefte en sedert dien voortvluchtig, gezien was op den wijk Roozen. De wachtmeester De Pauw, Sevenans en Van Caekonberg be gaven zich ter plaats, vergezeld van een goeden hond. In de herberg van Dhaens, aan het kerkhof, ontmoetten zij den dief. Vooraleer hij den tijd had om tc vluchten of zich te verwereu was Bocklandt stevig gebonden. Maandag morgend hebben de gendar men hem naar het gevang van Dender monde overgebracht. Bocklandt is een zeer gevreesde kerel, die reeds dikwijls veroordeeld werd. De bevolking is dan ook zeer te vreden dat die kerel wederom in 't droog zit. HERSTELLINGEN. De be smettende ziekten (typhusachlige koorts, purperkoortS; mazelen) de griep vooral, zelfs licht, eene eenvoudige keelontste king, kunnen nieraandoeningen (gew. lenden) na zich slepen. Indien de kwaal aan zich zeiven over gelaten is, maakt zij snelle vooruitgangen die door het verschijnen van rugpijn, hoofdpijnen, uorruisschingen zichttroe- belen, en eene voortdurende verveling betuigd worden. Na iedere besmettende ziekte moet men de nieren verzorgen van af liet verschij nen van 't zij gelijk hetwelk van deze kenteekens, liet zou zelfs meer dan voor zichtig zijn hun eenen versterker te geven zelfs in de afwezigheid van alle veropenba ringen. De Foster Pillen, versterken de nieren verkorten de herstellingen, en behouden van de verschrikkelijke nierziekte (slee- pende oiwitziokte). Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- straatjirussel. Vraagt fej® en eisclit wel de echte Foster Pillen voor de /QjrfË&gL nieren. Weigert of doet u terug betalen al hetgeen het hierne- venstaande merk niet WM"ÏWiIOT®0EMSEEdraagt. 7-35 Brussel. Zondag, rond midder nacht, stapten drie kerels in een taxi-auto aan de Zuidsla lie te Brussel en lieten zich naar Vilvoorde voeren. Buiten de stad gekomen sprongen zij op den chauffeur, sloegen hem geweldig en beplunderden hem van alles wat hij op zich had, lot van zijne kleedercn toe. Zij wilden er toen met den auto van door trekken, toen de nadering eener andere auto hen op de vlucht dreef. Zij vluchten het veld in Sn konden alzoo ontkomen. De chauffeur is erg aan het hoofd ge wond door een stomp voorwerp. i /eep I Hel stuk 0.75 IN EEN NACHT De doos 2.50 'De 1/2 doos 1.50 gelaat blijvend.ui - KOOP m ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zoutstraat, 21 Antwerpen. Stoutmoedige dief stal in de Banque du Crédit Anver- sois. De persoonlijkheid van den ouderling die in de Banque du Crédit Anversois ten nadeele van do heer Pau wels, eene som van 6000 fr. gestolen had is vastgesteld. Het is een Kanadees, geboren te Mon treal, Riedl genaamd, sedert langen tijd in België verblijvende. De kerel werd in 1899 door de boetstraffelijke rechtbank van Antwerpen, verwezen tot 5 jaar ge vang, voor diefstal van 20,000 fr. in eene bank gepleegd. niet buiten steken, uit vrees, dat hij zou bevriezen... De twaalf graden koude hebben toch uw rechterhand niet bevrozen, lachte Marie- Ik vind het niet mooi van u, meisje, daarmee te spotten, riep de eenarm. Indien ik mijn rechterarm te kort heb, dan is het, omdat hij ginder op het slagveld van Tonkin gebleven is... Een kogel van Chineesche zeeschuimers (de duivel hale hen heeft hem mij afgeschoten in de gelederen van het 4 regiment infanterie der koloniale troepen. Dat is waarlijk te betreuren. Ware mij daf niet gebeurd, verstaat ge wel, Marie, dat ik mijn tijd niet zou verslij ten om met zulk een kast door de straten te slenteren Dit zeggende, wees hij naar zijn orgel. Ik zou mijn bedrijf hernomen hebben als ik van dienst kwam, ging hij voort. Zoo had gij een bedrijf Ik was graveur op steen, dit was zekér een goed ambacht maar nu kan ik het met mijn linkerhand niet meer uitoefenen, en moest dus naar een ander middel uitzien om den kost voor mij en mijne moeder te ver dienen, want wij zijn geen renteniers. Ik bezit wel de militaire medaille, en daarvoor krijg ik honderd frank per jaar, maar dat is niet veel. In het geheel niet, zeide het meisje. Ik kon mijn leven wel in een gesticht der invalieden gaan slijten, maar ik ben jong en werkzaam ik zou er mij te veel kwaad bloed gemaakt hebben. Ik dacht dan bij mij* zelven ik zal muzikant worden. Ik maal geen graan, maar liedjes, en verdien er mijn brood mede (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1913 | | pagina 2