Schoonheid! DE 0RGELDRDH1STEH Dada Dada Üada Groote Kunstavond Rechterlijk kronijk. Zondag-rust. Allerhande nieuws. Weersiand tegen net Kwaaa. NESTLE'S KINDERMEEL. Werkmanswoningen Landen en Jleersclien SCHAARHOUT HOPSTAKEN noom-Venditie. Openbare Verkooping. drinker Ward voor de rechtbank verscheen, onder beschuldiging gevochten te hebben. Ha Ward zei de rechter alzoo, en aan zijn wezen gaf hij een uitzicht van bittere verontweerdiging, 't is de vijftiende keer, dat ik u hier voor mij op het bankje zie zitten. Als Ward dat hoorde,richtte hij zich ineens op en zegde Mijnheer de Rechter, binst de acht jaren, dat ik de gelegenheid had hier binnen te komen, vond ik u iederen keer daarin uwen zetel zitten, en niet eenen keer was ik daarover gestoord, of heb ik daarover geklaagd Ten eeuwgen dage in Vlaanderen Blink' 't christen huisgezin Waar vader, ja blijft koning En moeder koningin Waar zeedlijkheid, en liefde, En christelijke deugd Aan ouders en aan kinders Verleenen peis en vreugd en, zoo iets, iets zoo zoet en aangenaam, o dat lacht alle ouders tegen en met reden. Maar, Vaders en Moeders, vergeet het niet Wilt gij dat geluk genieten, dan moet gij u wel wachten uwe dierbare kinders ooit aan scholen toe te vertrouwen, welke door god- deloozen aanbevolen worden. Als de vos den vasten preekt, boerkens wacht uw gan zen zegt het schoone en wijze spreekwoord der Middeleeuwen.. Eerst gedan En dan gedacht, Heeft er menig ln 't verdriet gebracht Fernz. Het nieuwe tarief voor telefoon gesprekken op grooten afsland binnen het land wordt toegepast van en met 1 Januari 1914. De eenheidsduur voor gesprekken met netten, die niet tot de plaatselijke lélefoongroep behooren, wordt, van dien datum af, eenvormig bepaald op DRIE minuten, zooals voor gesprekken met het buitenland. De prijs is voortaan voorelli gesprek op grooten afstand, binnen eenen kring van CO kilometer om het verbindings kantoor, 50 centiemen per eenheid van gesprek boven 60 tot 125 kilometer, 75 centiemen en boven 125 kilometer, één frank. Het gaat goed in 't onchristende Frankrijk. De schatbewaarder van de Loire be richtte het parket van Saint-Ftienne dat kwijtscliriflen voor uitkeering van pen sioen gemaakt op naam van overleden personen, uitbetaald waren. Een bediende der prefectuur, zekere Siauve, oud 30 jaar, gehuwd en huis vader, is thans aangehouden. In zijn bezit vond men druksels, die by zich toegeëigend had,(men weetniet op welke wijze. Men zal, bij naderitoezicht, enkel het bedrag der ontvreemde sommen kennen. Dat deze zaak groote opschud ding in het Bestuur verwekt hoeft niet bevestigd. Heer Woeste te Geeraardsbergen. 't Is vacantie. Do kamerleden zijn in verlof. Heer staatsminister Woeste, de grijze Woeste, rust nooit. Wij gevoelen voor dien grooten man eene onbegrensde bewondering en een diepen eerbied. Zondag hield hij te Geeraardsbergen eene redevoering. Daarin verklaarde hij, dal hij bij de laalsle kiezingen gedacht had te kunnen aftreden, maar de hevigheid van den vijandelijkcn aanval deden hem van dit besluit afzien. Den politieken toestand van den dag besprekende, her haalde hij De kieskweslie is hare oplossing niet nabij maar ze zal ods moeilijke dagen brengen. Niemand kan zeggen welke oplossing er komen zal. Sommige vrienden klagen, omdat de stemming der schoolwet zoolang achter wege blijft. Heer Woeste zegt daarop Ik zou u in onze plaats willen zien. De bespreking heeft zoolang geduurd, omdat wij ons christen vaandel met de meest mogelijke krachtdadigheid hebben moe ten hooghouden Ten slotte beloofde de katholieke leidei dat de Rechterzijde zich binnen kort zal onledig houden met de bijzondere belangen der kleiuburgerij en der neringdoeners. op G Januari 1914, (Driekoningen), te 4uur, ten voordeele der werken onder steund door het Sint Jozefscollege. De Zangkapel der Kathedraal van Ant werpen, onder de leiding van Lodewijk de Vochtzal van de schoonste Oud- Vlaamsche Madrigalen uitvoeren en ook werken van Paleslrina, Orl. Lassus, Lotti, Hub. Waelrant, Gevaert, Tinei, Haller, Benoit, "Wambaeh, de Vocht. PROGRAMMA Eerste Deel. 1. Al Sanctus uit de «Missa Papa: Marcelli» (zesstemmig) Palestrina. (1524-1594) b) Benedictus uit de Missa Brevis (vierstemmig). EERSTE DEEL. 14e Vervolg. Sedert ik de toestemming gevraagd en bekomen heb om met een orchestrion rond te rijden, gaan de zaken goed., ik heb niets te kort... Wij weten het wel, Magloire... en wij weten ook, dat gij nog zelf het middel vindt om anderen te helpen, die te kort komen. Zijn wij niet in de wereld om elkander te helpen, dochtertje Zoetjesaan vergaar ik een spaarpotje, dat langzamerhand zwaar der wordt en dat mij zal toelaten u te zeggen Marie de tijd is gekomen op weg naar stadhuis en kerk en wees voortaan madame Magloire. O daar is geen haast bij Nu het werk gedaan was, waren de meis jes genaderd om naarden eenarm te luisteren. Marie vindt dat ge te voortvarend zijt, bemerkte Katrina. Nietwaar, Marie Dat is zeker, antwoordde het meisje, men moet zoo haastig niet zijn met woorden. Een plechtig gebaar makende, gelijk hij dit op het tooneel gezien had, begon hij te declameeren Als ridder en minnezanger zal ik nooit een meisje slaan. Zoo spreken ze allen, lachten de meisjes. 2. a) Verbum caro (driestemmig) voor mannenkoor Orlando Lassus. (1520 1594; b) Panis Angelicus (vierstemmig) Michael Haller. 3. Twee kleine motetten voor kinderstemmen a) O Doctor Optime Lod. de Vocht. b: Regina Coeli 4. a) Ecce quomodo moritur justus (vierstemmig) Palestrina. (1524-1594) b) Crucifixus (achtstemmig) Antonio Lotti. (1667-1740) 5. Victimae Paschali (gregoriaansche zang). 6. a) Het leven is een Oceaan (Koraal uit de Maria-cantate) Lod. de Vocht. b) Vaarwel mijn Broeder. Hubert us Waelrant (1517-1595) c) Meiliedje bewerkt door Gevaert Tweede Deel. 7. O Bone Jesu (vierstemmig1 Palestrina. (1524-1594; 8. Gloria uit de Missa de Angelis voor kinderstemmen Lod. de Vocht. 9. a) Drama Christi 5e tafereel) Peter Benoit. Solist M. Jos. Bogaert B) Wees gegroet Emile Wambaeh. c) Viva Maria Edgard Tinei. 10. Drie Kerstliederen uit de XIlIe eeuw bewerkt door Gevaert. a) De Boodschap der Engelen. B) Jezuken slaapt, c) Met Schalmei en Doedelzak. 11 .a) Driekoningenlied uit Jaarkrans - Lod. de Vocht. b; Van Jezus en Sint Janneken (XVFeeuw) door de koraaltjes J. Mellaert, J. Van Peteghem en G. Huybrechts. 12.Christus vincit Kaarten zijn ten allen tijde en ook op den Kunstavond te bekomen bij den portier van St Jozefscollegie te Aalst. RECHTBANK VAN DEN DER MONDE. Welverdiende straf. De melk- doopster Antonia Podevyn, vrouw De Coninek,wonende te Aalst. Hammestraat, reeds twee maal verwezen om te weinig melk in de waterkan te doen, krijgt 1 maand en 100 fr. Van 's middags tol middernacht, eenige di.-nstdoende Apotheek, op Zondag 4 Januari, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Kerk van Sint-Martinus. Maandag aanslaande, 5 Januari, ver gadering voor de Huismoeders der Hei lige Familie. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. - - Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Aalmoesenier der Vlamingen te Parijs, den E. H. De Reu, Phil, et Lilt. Cand, leeraar in Sint-Lievensgestieht te Gent Leeraar in Sint-Lievensgesticht, den E. H. Van der Straeten, Docter in Wijs begeerte en Letteren. Onderpastoor te Kemseke, den E H. Buyserie, id. te Cleyt te Steendorp, den E. H. Stas, id. te Zele-Heykanl te Basele, den E. H. Houtappel, id. te Seevergem. Aalst. In 1913 zijn er in onze stad 945 geboorten geboekt 't zij 75 meer dan in 1912. Lede. Bijna verdronken. - Maandag avond, kwamen twee dronken kerels, langs eene heek huiswaarts, te Lede, door de duisternis misleid en daar hunne beenen hun niet goed meer dragen konden schoven zij uit en «vielen in de beek. Op hun hulpgeroep snelde V. toe. die de drinkebroers van eene gewisse dood reede. Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus,mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, aemit. enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Wetteren. Dieven geknipt. Over eenige dagen was er in de gemeente Wiebelen eene gelddiefte gepleegd en volgens ingewonnen inlichtingen moesten de daders, jonge kerels, schelmen van Wetteren zijn. De opgegeven.? signalementen lieten den heer policickommissaris dezer ge meente zekere vermoedens te vatlen en Dijnsdag verzocht hij de bestolene ten zijnen bureele te willen verschijnen om haar in tegenwoordigheid te stellen van zekeren leeglooper C. II... die onder- tusschen door de policieagenten opge zocht en in bewaring gesteld was. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulstraat, dichter bij de Groote Markt., in n° 6. Zele. StraatschenderijDinsdag nacht hebben onbekende straatschenders de deuren en vensters der school van de wijk Dunnen met allerlei vuiligheid be smeerd. -- En dan, ging hij voort, ik zou het toch maar kunnen met mijn linkerhand en dit doet geen zeer, maar wilt gij dat ik d een liedje speel... iets schoons, iets droomerigs Hij ging naar zijn orgel. Marie hield hem tegen. Hedenmorgen wordt er niet gespeeld, Magloire, zeide zij haastig wij hebben in huis een arme vrouw, die op sterven ligt, zij is misschien op dit oogenblik reeds dood.. Het aangezicht van den eenarm verander de oogenblikkelijk van uitdrukking. Het is toch de werkvrouw uit de verf- fabriek niet, die door dokter Bordet verzorgd wordt vroeg hij. Zij is het... Daar zooeven is het kleine meisje al weenend de juffrouw komen roepen, zeggende dat haar moeder naar haar vroeg. Dat was te voorzien, zeide Magloire, met een gebaar van medelijden. Arme vrouw, arm meisje Op dit oogenblik werd de deur geopend, en Claude Grivot, de meesterknecht der fabriek van Richard Vernière, trad haastig de zaal binnen. Hij richtte zich naar een der bijzondere eetkamers, terwijl hij riep Rosa, dien op, en vlug I... Het heeft nog geen elf uur geslagen. Dat weet ik wel, maar ik moet werken gaan nazien te Saint Denis, en tegen den middag terug zijn, op het uur dat de werk lieden binnenkomen. De meesterknecht was nu binnengegaan. Magloire keek hem achterna. Zele.—Woensdag morgend. rond 2 ure, ontstond er brand in de bakkerij van M. MauritsDe Block, wonende Don- dermonschebaan. Toen de bewoners ge wekt werden, stond geheel het huis in rook. Met groote moeite gelukte men erin De Block met zijne familie te redden. Hij moest met zijne kinderen door den rook vluchten en verbrandde zich de handen. De bakkery is ten gronde afge brand. De schade, door verzekering ge dekt, is groot, In dezen tijd van guurheid van allerlei aard, van regen, koude en sneeuw, is het zonderling, niet waar, te zien hoe sommigen iederen dag hel slechte weer lrotseeren zonder dat dit hunne gezond heid schaadt, terwijl anderen nauwlijks hun neus buiten de deur steken, of zij hebben een verkoudheid of een booze hoest, somwijlen zelfs een longontste king opgedaan. Waaraan moeten die weerstand van dezen en die machtloosheid van genen worden toeges-breven Heel eenvoudig aan de levenskracht van het gestel dien de eersten bezitten en die aai. de anderen ontbreekt. Het zou le lang zijn uit te leggen waarin de levenskracht van het gestel bestaal. Om ons heter te doen begrijpen, zeggen wij dat zij die rijk en zuiver bloed bezitten, levenskracht heb ben, en dat zij die arm, bleek bloed be zitten, gebrek hebben aan levenskracht zoo noodig oin weerstand te bieden aan de dagelijksche en herhaalde aanvallen der slechte microben. Zijn wij dan onherroepelijk veroor- j deeld, zullen zij zeggen die arm bloed hebben Bestaat er dan geen middel om aan die bedreiging der ziekte le ontsnap, pen Er bestaat een zeker middel. Dat is zoo te bandelen dat uw bloed, dat arm is, rijken zuiver wordt. Kan men snol tot. dien uitslag komen Zeer gemakkelijk en in weinige dagen, zullen alle gcines- beéren u antwoorden. Daartoe heeft men slechts gedurende enkele dagen gebruik te maken van de Pink Pillen, die bloed geven met iedere pil. De Pink Pillen vermeerderen in aan zienlijke verhouding de roode bloedbo- letjes en geven hun de eigenschappen om zich te verdedigen en de dagelijks lier- haalde aanvallen van het kwaad te weer staan. De Pink Pillen zijn het genees middel dat in lijden van epidemie moet genomen worden, vooral in lijden van griep-epidemio. Het gebruik der Pink Pillen maakt u onvatbaar en is in zeker opzicht een soort van inenting. De personen die hunne gezondheid goed verzorgen, doen allyd eene kleine kuur met de Pink Pillen op liet oogen blik dat de gezondheidstoestand niet bevredigend is. wanneer men van overal hoort zeggen dat er veel zieken zijn. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in liet depot voor België, Apotheek Derneville, 66, Water- loo!aan, te Brussel. Fr. 3,50 de doos fr. 17.50 do zes doozen, franco. Aalst apolheek Callebaut, Botermarkt. 63 - Dendermonde. Maandag namid dag rond 5 ure, bad M. Jozef Borms, beenhouwer, Vlasmarkt aldaar, zijn rijwiel aan de deur zijner woning laten slaan op zeker oogenblik was de velo verdwenen en werd niet meer terugge zien. Eene klacht is bij de policie inge diend. De vrouwwording bij het jong meisje en den kritischen ouderdom bij de vrouw, 't is le zeggen bloedarmoede of bloedvergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de storingen die er hel ge volg van zijn. Het organism \erslerken, de roode bloedbolleljes vermeerderen, dij is de levenskracht vertiendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen te doorworste len dezen uitslag wordt verkregen door een twintigdaagsche behandeling met den Elixir Saint Vincent de Paid (20 jaren bijval). In alle apotheken. b. Lokeren. Molen afgebrand. Woensdag morgend, rond 5 1/2 ure ontstond er brand op den molen van mulder Windey wijk Heirbrug. Daar er nogal veel wind was, stond na enkele minuten de molen in vuur en vlam. De pompiers snelden ter plaats maar aan blusschen viel niet meer te denken. De zeilen vielen al brandende op het dak der woning van den mulder en rukte talrijke pannen af. De oorzaak van den brand is onbekend. De molen was niet verzekerd. ♦GASTON PHILIPS: X Wissel-agent aanvaard ter Beurs X t van Brussel. t 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel Téléphone A. 1879. J Beurs orders op comptant j en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle j uitgiften van titels. J Geeraardsbergen. Drie kerels zijn lane? den hof van M.Berangié op den koer van Debeneus gedrongen. De deur van bet bureel werd opengebroken en de lessenaars geplundord. De bandieten waren aan liet booren in de ijzeren brandkast maar werden door de bewo ners op di- vlucht gedreven. Zij stolen eenige li .derden frank. Dan zijn zij in de bureelcn gebroken van Victor De Schreye, stekjesfabrikant; daar ook wilden zij de brandkast open breken, maar zijn er niet in gelukt. Uit de «kleine kas-, waaruit de dagelijksche uitgaven gedaan worden, verdwenen een honderdtal frank. HET SPEEN - ZIJNE GEVA REN. Bloedverliezen - Besmet ting. Dc Foster's Zalf, in toepassing op het speen doet het spoedig en vol strekt verdwijnen en vermijd alzoo de pijnlijke krisiën en hunne vreeselyke inwikkelingen (koudvuur, speenbloed- aderontsleking). Rechtstreeks naar bin nen gebracht bij voorkeur met het spijt pijpje Foster, bijzonder gemaakt voor dit gebruik, handeld zij met denzelfden uilslag op bet inwendig speen. Onfeilbaar tegen het speen is zij het ook tegen eczema, dauwworm, haar worm, gordeluitslag, puistjos, jeukingen, roodheden, netelbrand huiduitslag en wormzuchtigheid der kinderen, winter kloven, windpokken, moskietsteken. Alle apotheken (3.50 fr, de doos, 6 doozen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België E11- gelsche apotheek, Ch. Delacre, 64; Cou- denbergstraat, Brussel. S-23. Wondelgem. Woensdag morgend werd door den lieer adjunkt-policiekom- misaris Bouqué, van de eerste wijk, een inwoner van Wondelgem aangehouden, bij wien men twee balen vlas heeft ont dekt, wegende 735 kilos. De kerel be weert hel vlas gekocht te hebben voor 650 fr. Een onderzoek is ten zijnen laste geopend. Een officier verdwenen Sederl enkele dagen is men zonder nieuws van eenen officier van het garnizoen van Gent er is spraak van een kapitein der bestuurlijke diensten. Lengte der dagen. In de maand Januari lengen de dagen 1 uur en 23 min. Ik ben vroolijk en bloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van OSTELOOZE VERZENDING ener doos ais staal, mils vraag gericht tot M. Fernav.d DENY !L, Hoe du Grand Hospice BRUSSEL Die m/jnheer maakt niet weinig drukte, morde hij. Omdat hij meesterknecht is, moet hij in een kamer alleen eten.. Hij zou zeker zijn eten niet binnen krijgen als hij bij zijn makkers moest zitten I... Die woorden werden door Marie gehoord. Magloire, zeide zij, een meesterknecht moet zich doen eerbiedigen. Zeg eens, toen gij bij 't leger waart, aten dan de onderoffi cieren met u Meisje, dit gebeurde meer dan eens... Maar uw Claude Grivot is eer man die veel praats heeft... Het is iemand, die mij in 't geheel niet aanstaat Zijn patroon acht hem toch hoog. want het is een goed werkman. Dal betwist ik niet maar men kan een goed werkman zijn en daarbij toch een slecht mensch Maar daar heb ik trouwens niets mede te maken... Geeft mij nu een groote portie met worst En een glas wijn Een halve flesch en voor vier stuivers brood, want ik zou een brood van vier pond opeten. Marie moest naar het buffet om de klan ten te bedienen, die wijn kwamen halen, en Francisca bediende Magloire. De eenarm zette zich aan tafel. Op dit oogenblik kwam een jongeling met innemend uiterlijk, eenvoudig net gekleed, de restauratie binnen. Zijn gelaatstrekken waren regelmatig, zijn oogen oprecht en verstandig en zijn lippen glimlachend geplooid. O' lijden der Koningin-weduwe van Zweden. Uit Stockholm wordt geiiield dat Dinsdag morgend, om 6 u. 24, Koningin Sofie, weduwe van wijlen Oskar II, te Stockholm overleden is. Koningin Sofio-Wilholmina-Marianne- Henriette. was de dochter van wijlen den hertog Willem van Nassau en werd geboren te Biebrick, den 9 Juli 1836. Zij trad in den echt met Koning Oskar den 6 Juli 1857 Uit bet huwelijk zijn vier kinderen gesproten, waarvan de huidige koning van Zweden, Gustaaf. BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht15L. Vrouwelijk 12) Huwelijken M. Arys, magaz. met I. Bombeeck, tw. R. Marinx, tw. met N. Felix, tw. E. Do Mol, tw. met M. Lemmcns, tw. A, Sterck, dienslkn. met M. De Smet.br. Overlijdens. G. Van der Steen, katoenbew, 44 j. Erembodegemslr. R. Rollier, vr. Sonck, zb. 72 j Brabandstr. M. Clot- Kian, vr. De Wael, zb. 44 j. Nazarethstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 3 Januari 1914. Aardappelen de 100 kilo 5,50 a 6,00 Boter per 3 kilo 9,27 10,17 Roomboter per kilo 3,70 h 0,00 Eiers de 25 3,50 a 3,75 Ajuin de 100 kilo 12,00 h 13,00 Viggenen het koppel 80,00 a 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 194 klonten boter ter markt gebracht, Wegende te samen 1560 kgr. Zijn vriendelijk gezicht was omgeven door (een licht, puntig gesneden baard. - Zoodra rosa hem zag binnenkomen, snelde zij hem tegemoet en riep opgeruimd Maar, mijnheer Henri, wat is het lang geleden, dat wij u gezien hebben I Inderdaad, Rosa. Komt gij eten, mijnheer Henri Ja, Rosa Dezen morgen was ik naar 'Saint-Óuen gekomen, om aan mijnheer Ver- nière een plaats aan tafel te vragen, maar ik vond niemand thuis Veronica, de portierster zeide mij, dat de chef naar Parijs was en tamelijk laat zou terugkeeren... Daar ik in de fabriek geen eten vond, kom ik het bij juffrouw Aubin zoeken. Wilt gij een kamer alleen, mijnheer Henri Neen, neen Ik ontvlucht het werkvolk niet Bedien mij maar aan een dezer tafels. Geef mij uw overjas en hoed, mijnheer Henri. Ik ga de spijskaart halen, kies intus- schen uw plaats. De jongeling zette zich aan tafel, waar de orgeldraaier zieh reeds bevond. Deze zeide in zichzelf Ziedaar een mensch dat tenminste niet hoogmoedig is... Het is nochtans een heer... Hij ziet er braaf uit en ik zou durven wedden, dat hij het Inderdaad is. Rosa naderde de tafel. Hebt gij nog geen nieuws van uw vader, mijnheer Henri vroeg zij den jon geling. Zij die aan hoofdpijnen onderwor pen zijn, (draainissen, zwaarte, schele hoofdpijnen, bloedopdrangen enz.) moe ten gebruik maken der slijmverdrijvende Pil Walthéry, indien zij willen verzekerd zijn in weinigen tijd genezen te zijn. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone en een perceel Tuin, TE NIE U W E RKER K E N De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, ingevolge von nis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde,op 27 December 1913 en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Koop 1. 2 aaneenhangende Werkmans woningen, gekad. nabij de Kwalestraat, sect. A, het eerste n' 695B, groot 1 are 20 cen tiaren en het tweede n° 695m, groot 50 cen tiaren, palende samen zuid, west en oost den heer Frans De Moor en noord den heer Jo seph Lauwereys. Koop II.Een perceel Tuin, aan de Kan tonstraat, gekadastreerd sectie A, nummers 624Den 624h, samen groot 8 aren 15 cen tiaren, palende oost de Kantonstraat, zuid den heer Petrus Adam, west den heer Alfons De Punt en noord de erven van den heer Arsène Van den Brulle. Eenige Zitdag Zaterdag 24 Januari 1914, om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede te Aygem, Denderhautem Erondegem, Kerkxken en Nieuwerkerken De Notaris DE SADELEER te Erembode- gem, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open baar verkoopen Gemeente Aygem. Koop één. Eene zeer goede partij Zaai land, gelegen in den Vaerink, gekend ten cadaster sectie B, nummer 1260, met eene grootte van 16 aren 60 centiaren, palende noord Donaat en Maria-Theresia Beerens, Pieter-Amand Verniers Beerens en M.Gustaaf Van Cauter-Van Londerzele, oostkoop twee en Delphine Van der Hoeven, zuid Delphine en Eduard Van der Hoeven en west de straat. In gebruik bij den heer Amandus Verniers,tot Kerstavond 1914, aan 30 franks 's jaars. Koop twee. Eene goede partij Meersch, gelegen alsvoren,in den Vaerink, gekend ten cadaster sectie B, nummer 1265, met eene grootte van 32 aren 90 centiaren, palende noord Charles, Leo, Clarisse, Odile, Mar guerite en Aimé Schouppe te Denderhautem, oost de Hospiciën van Aalst, zuid Del phine Van der Hoeven en west koop één hiervoren en M. Gustaaf Van Cauter-Van Londerzeele. Op te leggen boomprijs fr. 290,00. Gebruikt door de kinderen Constant Van der Hoeven, tot Kerstavond 1914, aan 40 franks's jaars. Gemeente Denderhautem. Koop drij. Eene goede partij Land, ge legen op den Caanaart, gecadastreerd sectie B,nummer 699, met eene grootte van 25 aren 20 centiaren, palende noord den Armen van Denderhautem, oost: M. Pieter-Jan .Coppens. De Vos te Meldert, zuid en west de ge meente Iddergem. In gebruik bij den heer Amandus Van Vaerenbergh-VIasschaert tot Kerstmis 1917, mits 40 franken *s jaars. Koop vier. Eene zeer goede partij Zaai land, gelegen op De Boom gekend ten cadaster sectie B, nummer 1635, met eene grootte van 15 aren 90 centiaren, palende noord Désiré Van Vaerenbergh te Looten- hulle, M. Edmond Van Vaerenbergh te Waer- schoot, M. Antoon Van der Eist Wynant en kinderen en de erven Bernard Van Langen- hovc-Wynants, oost dame weduwe Joseph Haesaert-Lippens, zuid M Doctor Van Audenhove en west Alois Goubert-Van Gucht en kinderen.—Gebruikt door den heer Eduardus Van Rossem,landbouwer, tot Kerst mis 1914, mits 32 franken 's jaars. Gemeente Erondegem. Koop vijf.—Een allerbeste perceeltje Zaai land, getegen op 't Kruisken, gekend ten cadaster sectie A, nummer 585a, met eene grootte van 8 aren 40 centiaren, palende noord M. Pieter-Juliaan Van den Eeckhout- Van der Eecken te Oostcamp, oost Con- stantia Beernaert en Frans Ediers-Van den Bruelle, zuid den ijzerenweg en west den Armen van Erondegem. In gebruik bij M. Gustaaf De Brouwer tot Kerstmis 1914, aan 23,37 franks 's jaars. Gemeente Kerkxken. Koop zes. Eene goede partij Hooiland, gelegen op 't Kerkland, gecadastreerd sectie B, nummer 787a, met eene grootte van 27 aren, palende noord Joanna-Catharina Fer- mon en Charles-Louis Vyverman-Van Damme, oost M. Philemon Van den Berghe-Taele- Wij ontvingen twee maand geleden een schrijven. Is kapitein Gabriel Savanne nog altijd in zee Dat is zijn beroep, kind. Dat is waar, mijnheer Henri, maar met zulk een beroep blijft men veel te lang van huis... Inderdaad, zuchtte Henri Savanne. Het is reeds van mijn zestiende jaar, dat ik mijn vader niet meer gezien heb dus bijna acht jaren Is hij al acht jaren op reis vroeg Rosa met verbazing. Helaas, ja En gij weet niet wanneer hij terugkomt Hij weet het misschien zelf niet. Magloire kon zijn tong niet meer inhouden en viel hem in eens in de rede Men doet bij de zeemacht niet wat men wil. Ik heb een langen tijd in de kolo- nieën doorgebracht. Ais matroos vroeg Hcnri Savanne. Als soldaat bij het vierde infanterie der koloniale troepen, mijnheer. Ik ben gekwetst in Tonkin en heb er mijn medailje verdiend. Rosa onderbrak hem. Mijnheer, Henri, hebt ge reeds uw eten gekozen vroeg zij. Ja, Rosa... Twee versche eieren, een kotAiet, ham en kaas. Breng mij een flesch van uw ouden wijs van Cöte Saint Jacques. Ik ken hem, hij is goed. Zeep .Hel stuk 0.75 Crème Werkdadigheiii zendt weerga legen zomersprc, ïen en huid aandoeninger De beste Tube 0.75 Onfeilbaar vo geneezing van l maakt de huid IN EEN NACHT Allerfijnst en De doos 2.50 gelaalblijvendronni 'De 1/2 doos 1.50 l,ik voor elke loile 1914 TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEn TE AALST te verkrijgen lei Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij dc Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zoutstraat, 21 man, zuid den Armen van Kerkxken en westFrans Van den Storme. Op te leg gen voor boomprijs fr. 350 00.— In gebruik bij M. Jan Fermon tot Kerstmis 1914, aan 37,50 fr. 's jaars. Gemeente Nieuwerkerken. En koop zeven Eene goede partij Land, gelegen op Klein Molenveldgekendten cadast. sectie C. nummer 368, met eene grootte van 18 aren 40 centianen, palende noord de straat, oost den Armen van Aalst en M. Joseph-Leopold Muylaert-Bayens, zuid den zelfden heer Muylaert-Bayens en weduwe Charles-Louis Van den Hende, kinderen en consoorten en west M. Victor Coppens-Van Biesbroeck. Gebruikt door M. Eduard De Smet tot Kerstmis 1914, mits 32.70 frs. 's jaars ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Januari Verblijf Donderdag 12 Februari) telkens om 2 ure namiddag, ter herberg van Dame Weduwe De Clercq, te Burst, aan de Statie, Er zal geen 3" Zitdag gehouden worden. OPENBARE VERKOOPING van zwaar te Kerkxken Landlede. De Notaris DE SADELEER te Erembode- gem, zal ten verzoeke van den heer Leon Van Overstraeten-Hyde, te Aalst, openbaar verkoopen, aan den voet der koopen Op Dijnsdag 20 Januari 1915, om 8 ure 's morgens 50 koopen zeer zwaar gekapt liggend Slaghout,in eenen bosch te Kerkxken- Landlede. N. B. De koopen onder en tot tien fran ken inbegrepen zullen comptant moeten be taald worden, voor de andere tijd van betaling mits goede en welgekende borgstelling Studie van den Notaris DE SADELEER te Erembodegem VEND ITIE VAN 3000 Larixen en 3000 sparren TE EREMBODEGEM aan de Slatie en aan de Denderbrug op Dijnsdag 6 Januari 1914, om 1 ure namiddag. Onmiddellijk vóór de verkooping der staken om 12 112 ure stipt 's middags Namens den heer Daniël Van de Velde, te Lebbeke 31 koopen elzen en esschen Schaarhout, te Erembodegem, op Stockte en Hoekbosch. N. B De koopen onderen tot 10 fran ken inbegrepen, zullen comptant moeten betaald worden voor de andere tijd van be- talingmits goede en welgekende borgstelling. Met den baafmis zullen er op iedere ge meente zitdagen gehouden worden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen, op Dijnsdag20 Januari 1914, om 9 ure 's mor gens I. Omtrent den Ouden Brusselschen Steenweg, te Erembodegem 11 Canadaboomen. omtrek! m. 60 tot 2 m. 10. II. In een bosch te Erembodegem, ge naamd Begijnbosch, omtrent de Kluysen- kapel A. 72 Canada-, Eik- en Beukboomen, om trek 1 m. tot 2 m. 10. B. 150 koopen elzen Schaarhout en Boom- snoei Men zal vergaderen ter estaminet van Achilles Coppens, te Erembodegem, aan den Ouden Brusselschen Steenweg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen 1°) 21 aren 20 centiaren Land, te Moorsel, Het uurwerk dat boven het buffet hing, sloeg elf, dus het teeken tot den maaltijd. Van alle kanten begonnen de fabrieks- bellen te luiden, om aan te kondigen, dat het werkvolk ging eten. Geen drie minuten waren verloopen of de restauratie van juffrouw Aubin was met volk volgepropt. Mannen en vrouwen in werkcostuum, met stof en vuil overdekt, liepen naar de tafels, zetten er zich rond en bestelden hun maaltijd. Men riep en tierde dat hooren en zien vergingen. Temidden van dit rumoer verloren echter de meisjes het hoofd niet zij trachten iedereen tevreden te stellen en niemand te laten wachten. Op dit oogenblik kwam een man binnen, die een zakdoek voor zijn oogen hield en tierde als een bezetene. Wat is er gaande, Vide Gousset vroeg Marie haastig. Gij, die altijd de eerste zijt, komt vandaag 't laatste Ik geloof het wel, riep de man, dat ik vandaag 't laatste kom... Wat zoudt gij zeg gen, als gij in uw oog dat stukje ijzer hadt, dat in het mijne steekt Bij deze woorden nam de arme jongen den zakdoek weg en toonde zijn oog, dat heel rood ontstoken was en traande de leden sloegen krampachtig open en toe- Ik geloof wel, zeide Marie, dat dit ongeval u veel pijn moet doen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1914 | | pagina 2