Schoonheid' IE OBGELDBIIISTEB. Dada 'Dada Dada Banque Centrale (le la Dendre. Driekoningenlied. 'T EEN EN 'T ANDER Rechleiiijk kronijk. Stadsnieuws. K O P P I G! Allerhande nieuws. SGliijiiiiiiiiiiei oi genezend middel NESTLE'S KINDERMEEL. BEIJKSOVEH ZICHT. I HOEFSMEDERIJ Werk ma ns woningen Landen en Meerschen (SOCIÉTÉ ANONYME) Un examen aura lieu le 18 Janvier pro- chain, pour la collation d'emploi de commis dans les bureaux de la Banque k Alost. Pour les conditions d'admission k l'examen, s'adresser aux différents sièges de la Banque k Alost, Grammont, Lokeren, Ninove, Saint Nicolas, Termonde. Woorden van Aug. Cuppens. Muziek van Lod. de Vocht, i. Vredekoning Albeheerscher, Vorst Wiens rijk zal eeuwig staan, Uit de verre morgenlanden, Kwamen wij tot U gegaan. Wij, de voorwacht aller Volk'ren, Bieden U den koningsgroet, Spreiden onze weidsche mantels goddelijken voet. Spi Voi Schooner dan de Wondersterre Die ons heeft tot U geleid. Zult Gij zonneglanzend stralen Over tijd en eeuwigheid Dit lied, dat Op den Kunstavond van Vocale muziek in St. Jozefscollegio ge houden (z\c verslag in dit blad) den grootsten bijval behaalde, en een perel is van kompositie, verschijnt in het Januarinummer van EXCELSIOR, maandschrift oor Vlaamsche Beweging en Kunst. Proefnummers gratis te beko men op het bureel van dit blad. voor die zoo wijs zijn nog wat te willen bijleeren dat goed is. Vrienden Lezers, 't is een schande voor het menschdom wat de deugnieten,die meester zijn in Portugal, daar durven uitrichten tegen de brave menschen. De groote Engelsche gazetten, de Times aan het hoofd, hebben dezer dagen daar schrikkelijke dingen over medegedeeld. Geen de minste schijn van vrijheid heerscht er nog in dat ongelukkig land... Duizenden Schoe- lies. die men den naam geeft van Carbonados, zijn aanhoudend op loer om die en gene men schen te kunnen aanklagen onder dit of dat voorwendsel, en al wie die schelmen aanklagen bij de «schoone overheid, wordt aanstonds door de politie gegrepen en zonder te weten waarom of waarvoor, in het gevang gesmeten, om daar niet alleen honger, dorst en alk ontbering te verduren maar daarbij opge- eten te worden van het ongedierte Ach wat durven menschen,die den godsdienst haten, toch uitzetten En 't is zulk een leventje, dat de« propere liberale en socialistische gazetten van ons land, ook wenschen voor ons Belgisch volk... Merci Merci, «menschlievende» blauwe en roode bazen Kiezers, gedenkt dit met de aanstaande Ka ïn erkiezingen. Laat ons hopen dat de verdwaalden, die het bestaan van den duivel loochenen, hunne dwa ling zullen inzien aleer zij mogen neervallen in des duivels macht. Vroeg vet is vroeg in de kuip 'tls daarom dat ik nooit in de orde der tempeliers heb willen treden, en dat ik alle dagen God bid om nimmer onderhevig te zijn aan de buik ziekte. Slempers en Bacchusgasten en leven niet lang zei Karel Beenhouwers,en hij ligt al sedert 10 jaar onder de groene sarge, omdat hij zelf te veel omhooge keek en zijn buiksken wel deed. Propter crapulam multi obierunt: qui autem abstiner.s est adjiciet vitam Dat heb ik gelezen in den Wijzeman. Looi', gij God in uw geluk, Looft Hem ook bij ramp en druk Aan 't gduld is 't, dat Hij ziet, Of gij Hem bemint of niet. Zooveel hoofden, zooveel zinnen. Jan Waeghals zei dat ook, en hij scheepte in om naar VERA PAZ te zeilen. Maar hij was er geen jaar, Of het speet hem aireede. En hij maakte zijn zaken daar klaar. Hij vertrok, kwam hier toe, en, maar nauw aan de reede. Riep hij uitJongens toch, en verlaat nooit uw land Heerscht er armoê langs hier, al den ande ren kant Van de zee is er meer nog. 'k Ben blij dat ik t'huis ben. En,al moest ik ook leven bij zemel en gruis. 'k ben Zeer te vrede, 'k Verlaat van mijn leven niet meer Wat ik liefst heb mijn kind en mijn oude mameer. 'k Geloof het wel Verhuizen kost bed- stroo. Ne steen die rolt en gaart geen mos. Oost-West. t'huis hest EERNZ. Policie tegen dagbladschrijver Woensdag begon het proces Sallman, opsteller-uitg'-ver van de - Rheinische Zeilung van Keulen beticht van smaad tegen de policie, in artikels door hem geschreven, waarin hij de policie be schuldigde de oogen te luiken voor veel aardige dingen, om de wille... van ca deautjes. Er zijn 150 getuigen in de zaak. M. Sallman schryft in zyn blad dat hij de proeven zal leveren. Madame Steinheil van wie sedert lang niet meer gespro ken wordt, komt nu weer op de plank. Voor de eerste burgerlijke kamer te Parys eischt zij van een Franscli dagblad 100,000 fr. en van M. Nasch, een En- gelschman, 50,000 fr. die haren levens loop met de belangrijke gebeurtenissen in - feuilleton gaven, doch er eenige ophelderingen aan toevoegden die mad. Steinheil weinig bevielen Van Amerika komt ons nogmaals eene nieuwe uitvinding namelijk de dik teermachine aan 't vernuft vau Edison te danken. Wij vernemen uit goede bron dat het staatsbestuur voornemens is zoo een apparaat aan te schaff n, en er ook grootelijks kwestie is in ons schepen college ook zoo eene machine te koopen, en dit voor Mr Daens le stellen, in de zitting van kamer en gemeenteraad. Men is algemeen van gevoelen dat de kostelijke woorden kramerij van Daens niet mag verloren gaan en ze voor de nakomelingschap trouw moet bewaard worden gelijk de geschiedenis van Uilen spiegel. Dil zal aan de opkomende jeugd eenige genoegelijke oogenblikken verschaffen. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid de Bisschop heeft benoemd Leeraar te Audenaarde, den E. H. De Bruycker, subdiaken in het Seminarie. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Woeste vlegels. Den 24 Oogst kwamen drie personen van Ottergom, Baeyens, De Jonge en Standaert. in de herbern van Mabilde. te Oordegem. Een dier drie mannen stelde zich niet heel deftig aan tegenover de nicht van Mabilde. en de herbergier maakte hem daarovei eene opmerking. Daarop grepen de drie vrienden hem vast en gaven hem een ferm pak slagen en stampen. Zij krijgen ieder drie maanden gevangenis en 50 fr. boet. Dure onvoorzichtigheid Den 80 October hadden de werklieden van den heer A. Geniets, handelaar te Aalst, een wagen hop gelost en zij hadden de balen eenigen tijd op straat onbewaakt laten liggen. Verscheidene kinderen von den er hun vermaak in, op de balen le Springen. De 11 jarige Leona Rabier, wonende rechtover de plaats waar de balen lagen, Irad de ouderlijke woning builen op het oogenblik dat een werkman van den heer Geniets uit het magazijn vau zijnen meester kwam en met een stuk hout naar de kinderen wierp die op de liopbalen speelden. Leona Rabier werd doorliet stuk hout in liet aangezicht getroffen en bekwam eene groote wonde. Het meisje zal haar leven lang het lidteoken er van aragen. I)e werkman die door zijne onvoor zichtigheid of door gebrek aan voorzorg deze wonde veroorzaakt lieefl, zekere Renal us Snel. fabriekwerker te Ereinbo- degeui, wordt veroordeeld tot 100 fr. boet of 1 maand gevangenis. De burger lijke partij bekomt 879,80 fr. schade vergoeding Beweging onzer bevolking in 1913. f (door huisvesting 543 521 1054 EERSTE DEEL. 15e Vervolg. Geef mij helder water, dochtertje, sprak de instrumentmaker, die ineenkromp van pijn, welke het stukje ijzer hem in het oog veroorzaakte. Ik zal dat trachten kwijt te raken, want men zou er anders razend van worden. Hendrik Savanne, de klachten van Vide Gousset hoorende, wendde zich naar hem. Bij het hooren van den uitleg, welke de werkman aan Marie gaf, fronste de jongeling de wenkbrauwen. Toen hij Vide Gousset koud water hoorde vragen, verliet hij haastig zijne plaats en liep naar hem toe. Mag ik u helpen vroeg hij. Wat kunt gij daaraan doen vroeg de werkman brutaal. Dat zal ikutoonen... Binnen eenige seconden is het gedaan en gij hebt geen pijn meer Verduiveld haast u dan... Het ding, dat daar zit, brandt en maakt mij razend van pijn. XIII. Een zakje met stalen instrumenten uit zijn tasch halende, koos Savanne er één uit, dat dun en plooibaar was. Het uiteinde was plat en daarin bevond zich een effen zwart steen tje, dat een metalen weerschijn had. Vertrokken (door overlijden (door verhuizing 1011 986 1997 245 219 464 553 482 1035 798 7ÖÏ Ï499 213 -|- 285 498 Bevolking op 31 December 1913. 17669 18432 36101. Bevolking op 31 December 1912. M 17.456 Vr. 18.147=35,603 Mariavereeniging. Wat is dat Dat is een verbond van vrouwen en meisjes, die te zamen de schrikkelijke plaag van het drankmisbruik willen le keer gaan. Dat liet noodig is bekent ieder menschlievend hert. Dit verbond nu wordt geslicht op Zondag 18 Februio i, le 6 uur in 't Belfort Reeds zijn er een goed aantal namen opgegeven, 't is tijd dat alle moeders, alle vrouwen, alle meisjes opkomen tegen eene plaag, waar onder zij zelve het meeste lijden. Men zegge het voort. Stadsschouwburg Aelst. Koninklijk Zang-, Tooncel- cn Letterkundig Gezelschap 'T LAND VAN RIEM. Vierde Vertooning Zondag 25 Januari 1914, te 5 uur 's avonds, met de kunstvolle mede werking van Mevr. de Somme-Gassée en Mejuffers Jeanne De Coen, Mina Daniels en E. V. Af. Drama in drie bedrijven. Het lieve en dramatische werkje van Mevr. Ina Boudier-Bakker Blijspel in één bedrijf door A. Kimmel Az. Benedenplaatsen Fr. 2,50, 2 00, 1,50. Bovenplaatsen Fr. 1,50, 1,00, 0,50. M Kaarten te verkrijgen en voor te behouden ten Lokale -• Land van Riem Markt, van af Zondag 18 Januari, te 9 uur voormiddag. Diefstal. Donderdag morgend lieefl men besladigd, dat er eene partij eiken planken en ribben gestolen waren, die op de Saskaai lagen en toebehoorden aan oenen persoon van Denderleeuw De dieven moeten met verscheidene geweest zijn, want er waren zware planken bij. die men alecn niet kan verhandelen. Eene klacht is ingediend en een onder zoek ingesteld Lede. Dinsdag nacht zijn dieven op het hof gedrongen van Theoduul Temmerman, hebben den stal opengebro ken en zijne konijnen gestolen. Men is op het spoor der daders. Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus, mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden aemit. enz. J. Van den Bergh Jouret, Aalst. Oordegem. 's Nachts kregen de drie gebroeders De Geyter en de gebroe ders Uze, in eene herberg twist. Een der vechters kroeg zulken ergen slag op het hoofd van een kneukelijzer, dat den schedel gebroken werd. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Appelterre. Moord. Dinsdag avond raakten dronken boeren aau 't twisten en weldra werden de messen ge- trokken Een der vechters, Bruno Mertons word door de twee gebroeders Galle aangeval len en dezen brachten hein niet minder dan zeventien steken toe. Een der stoken trof het hart en veroorzaak e den dood op den slag. De plichtigc werden aangehouden en ondervraagd door het parket van Oude- naerde, dat tor plaatse was geroepen. Over de voordeelen van de inwen dige behandeling bij rheumatiek. Laat ons eens redeneeren. Hel is on loochenbaar vastgesteld dat de rheuma tiek, veroorzaakt wordt door de tegen woordigheid 111 het bloed van een vergift, het urinezuurdat, wanneer liet zich afzet in de gewrichten, de gewrichts- rheumaliek te weeg brengt, wanneer het zich afzet in de nieren, graveel doet ontstaan en wanneer het zich lot den voet bepaalt in jicht overgaat. Dat alles is dezelfde ziekte onder verschillende namen. Dewijl het is vastgesteld dat hel kwaad in het bloed schuilt^ moet het in het bloed worden aangevallen. liet is dus duidelijk, dat alle inwendige toepassingen waarvan wij verzijn de goede uitwerking te ontkennen, niet meer kunnen zijn dan bedarende, verzachtende middelen die men met voordeel aan een inwendige behandeling kan toevoegen, maar hel is niet minder waar dat deze laalsle het eenige genezende middel is. Geen inwen dige behandeling, geen genezing van de rheumatiek. Daar de rheumatiek veroorzaakt wordt door een vergift dat in liet bloed verval is. moet de behandeling het bloed van dat vergift bevrijden. Het is dus een wederbelever, een zuiveraar van het bloed dat men moet gebruiken. De Pink Pillen geven nieuw leven aan het bloed en zuiveren het Wij zouden u het meeste goed van ons geneesmiddel kunnen zeg gen. Gij zoudt ons dan antwoorden dat gij genoodzaakt zijt ons op ons woord te geloovun. Daarom geven wij er den voor keur aan dal het een zieke is die voor ons spreekt. Brief van Madame A. Welters, Van Noorlstraat, 13, le Antwerpen Ik verklaar zeer tevreden te zijn ge weest over de behandeling met de Pink Pillen, Aangeiasl door gewrichtspynen die mij verhinderden uil. te gaan en zelfs mij te bewegen, ben ik volkomen gene zen 11a het gebruik van eenige doosjes Pink Pillen. De Pink Pillen worden verkocht i alle apotheken en in het depot voor België, Apotheek Derneville, 6(5, Water- loo'aan, te Brussel. Fr. 3.50 de doos fr. 17.50 do zes doozon, franco. Aalst apotheek Callebaut, Botermarkt. 56 Het schandaal der godshuizen van Brussel. - 't Is Maandag 19 Jan. dat in den gemeenteraad de bespreking over de godshuizen zal worden voortge zel. Van den eeimn en den andereu kant worden nieuwe onthullingen aangekon digd, die nog meer de slordigheid der bestiering zullen doen uitschijnen. Ook vragen liberale bladen als de Chronique - nu reeds een gezamenlijk ontslag, dat onvermijdelijk toch zal moe ten gegeven worden. BELSISCHE LflHDBOOWHLimiHflK 1914. verki ijgbaar ten Bureele van dil Blad Prijs 1.00 fr., franco per post 1,20 jr. en bij vooruitzending van '1 geld. Brussel. De policie heeft eenen man aangehouden, die le Parijs werd opgezocht vuor diefstal-van voor 100,000 fr. juweelou. Het is zekere Bailly, die zich had doen opmerken door het le koop- bieden van juweelen aan sootprijzen en door liet verteer dat hij maakte in een groot koffiehuis. Toen nam hij een stoel zette dien bij een venster en zeide tot den werkman Zet u neer en vrees niet... Altijd roepende en tierende zette Vide Gousset zich op den stoel neder en kreeg een weinig hoop, bij het ooren van de kalmte, waarmee die onbekende jongeling hem ver zekerde, dat hij hem op staanden voet zou helpen Houd uw hoofd achterover, bevai Hen drik Savanne. Gousset gehoorzaamde. Aan alle tafels hadden de klanten van vrouw Aubin hun maaltijd onderbroken, en aller blikken waren gericht op dien jongen heer, met vriendelijkuitzicht, de eerbied en gehoorzaamheid inboezemende. De grootste stilte heerschte in de zaal. Terwijt hij het hoofd van Vide Gousset tegen zijn borst steunde, trok de jongeling behendig met de linkerhand de leden van het gewonde oog op, om de operatie te kun nen beginnen. Met de rechterhand stak hij het puntje van zijn instrument tusschen de oogleden en liet het langzaam heen en weer glijden langs den appel van het oog. Na twee of drie seconden gewreven te hebben, trok hij het instrument terug en bezag de punt. Haastig sprong Vide Gousset op hij had geen pijn meer het stukje ijzer, dat bij het vijlen in het oog gesprongen was, was ver dwenen. Dat is sterk, riep hij uit, met dc oogen wagenwijd open ik gevoel niets meer. En gij hebt dat uitgevoerd zonder het aan te raken- Zijt gij dan een tooveraar Dit is geen tooverij, lachte Henri Savanne Ik ben leerling in 't ooglijdersge- sticht en studeer voor oogarts. Ik moet u voor uw moeite van iiarte danken, zeide Vide Gousset Hetgeen ik daar gedaan heb, is zoo eenvoudig als het grootsch is, hernam de jongeling. Het verwondert mij, dat gij, smeden en mechaniekwerkers, die vijl en hamer hanteert, niet weet hoe die stukjes kwijt te raken, die elk oogenblik in uw oog kunnen springen en u stekeblind maken. Gij had stukjes staal onder uw ooglid. Dat was zeer gevaarlijk, want, konden die in tijds niet uitgehaald worden, uw oog zou er erg ziek van zijn geworden. Gij hebt nu niets meer te vreezen De stukjes staal zijn er uit-Hier zijn ze. Henri Savanne toonde den verbaasden instrumentmaker de punt van zijn werktuig. Vide Gousset bekeek het. Die zwarte stipjes, die op de punt van uw instrument liggen, is het dat wat ik in mijn linkeroog had vroeg hij. Maar hoe hebt gij die er uitgegaale Luister. Op de punt van dit voorwerp is een magneet.Ik heb het onder uw oogleden gestoken en de stukjes staal, die er zich bevonden, zijn er zich aan komen hechten door de magneetkracht. Gij ziet dat het zeer eenvoudig is. De laatste woorden van den toekomenden Ik ben vroolijk en bloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING ebner doos als staal, mits vraag gericht tot M. Fernand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Overwerking, neurasthenie, ex- VROSIS, HERSTELLINGEN. - lil elk geval waar het organism moet versterkt wor den, in elk geval dat het noodig is de roode blocdbolletjes te vermeerderen om aan het bloedserum toe te laten met goed gevolg te strijden tegen de gevaarlijke microben, geeft het Elixir Saint Vin cent de Paid, wonderbare uitslagen met twintig dagen behandeling. (20 jaren bij val) In alle apotheken. a. De schipbreuk van het petrool- schip '- Oklahoma Het pelrool- schip Oklahoma is tijdens den storm op 60 mijlen van Sandy-Hook gezonden. Het schip dat toebehoorde aan eene maatschappij van Sandy-Hook, vaarde naar Port-Arthur in Texas. Het schip dat in nood verkeerde, vroeg hulp hij middel van de draadlooze telegraaf, doch ten gevolge van den storm was het onmogelijk den juisten naam van het schip op te nemen. Gedurende geheel den nacht en een deel van den dag, rolden reusachtige baren over het dek en sloeg alles weg. De nacht was zwartnoodseinen werden langs alle kanten uitgezonden, maar de zee spoelde de inrichting der draadlooze telegraaf weg, vooraleer de noodige seinen waren rondgezonden geworden. Twee schepen die de eerste seinen hadden opgevat, vaarden ter plaats. Hot waren de Spaansclie stoomboot - Manuel Calvo en de Duitschc stoomboot Bavaria l)e zee slond zoo hol dat geenc red dingsboot ter plaats kon gezonden wor den. Men moest den dageraad afwachten. Bij hel krieken van den dag naderde de - Bavaria -, doch de - Oklahoma zonk. Hij kon slechts den kapitein, de drie officieren, de telegrafist en een matroos, die door eene baar in zee waren gewor pen, redden. Het juist getal slachtoffers is nog niet gekend, doch men schal dat 42 matrozen liet leven verloren hebben. DE JICHT. Do rugpijn, slechte verteringen, aanhoudende dommeligheid, de brandende en roode wateren met zinksel vergelijkbaar aan vermorzelden ka reel steen, afwisseling van afgang en verstoptheid, schele hoofdpijnen, zijn dc kenleekens die niet altijd dejichtkrisie voorloopen. Hel is dus noodzakelijk van af zij ver schijnen, krachtdadig op de nieren (gew. lenden) Le handelen, ten einde hun toe te laten'werkzaam het urinezuur af le voe ren, die de jicht en hare doodelijke in wikkelingen (jicht naar het hart of de hersens opgeklommen) veroorzaken. De Foster Pillen geven aan de nieren de kracht het urinezuur af te voeren, zij voorzien de jichtkrisie en kunnen niets anders dan goeden invloed maken op de verklaarde krisie al ze te verkorten en minder pijnlijk te maken. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Gh. Delacre, 64, Coudenberg- straat, BrusselV raagt en eischt wel de echte Foster Pillen' voor de nieren. Weigert of doet u terug betalen al hetgeen het biernc- vensiaande merk niet 'draagt. 9-33 Brussel, 9 Jan. 1914 Markt op termijn In 't algemeen verzwakt de markt maar zonder tastbare reden.Kanadeeschegroep in herneming. Argentina 106. Barcelona 136. Brazilian 424. Mexico 333. oogarts werden met een hoera begroet. Men klapte in de handen de werklieden verlieten hun tafels, verdrongen zich romdom hem en wenschten hem geluk. Dol van blijdschap stond Vide Gousset in het midden der zaal te dansen. Om zich aan de luidruchtige toejuichingen der aanwezigen te onttrekken, ging Henri Savanne weder aan tafel zitten, na de handen die hem van alle kanten toegereikt werden, gedrukt te hebben. De zoo juist geholpen instrumentmaker nam plaats in een hoek en riep tot Roza - Men zou zeggen, dat ijzer in de oogen de maag ook aantrekt, Rosa, ik heb honger als een beer Voor mij een dubbele portie vleesch geef maar een driedubbele... Die uitroep verwekte een algemeen gelach en de onderbroken maaltijd werd door alle klanten voortgezet. Op dit oogenblik kwam ciaude Grivot uit de kamer, waar hij gebeten had met andere bazen en teekenaars der fabriek Vernière, en groette Henri Savanne, dien hij meer dan eens bij zijn meester gezien had, waarop hij de restauratie verliet. Buiten gekomen sprong hij op zijn rijwiel en reed naar Saint-Denis, waar wij weten, dat hij de werken moest nazien, die sedert twee dagen begonnen waren. De afwezigheid van vrouw Aubin, die gewoonlijk op deze uren haar toonbank niet verliet, scheen vreemd aan veel harer klanten. Op zeker oogenblik riep een juffrouw, die Groep Empain weinig bewerkt. Héli<>- polis 143. Nitrate 358- Rails 766. Rand Mines 144 Rio Tinto 1710.T;mg;mika 47 Markt op komptant. De zaken zijn slaande men teekenl weinig prijsvoranderingen aan in de ver schillende afdeelingen. Belgische Rent 76.50. Obligations Toscans 5 °/0 vast aan 486. Transports 4 440. De bank waar den worden weinig behandeld. Fondateur Credit National.3650 De Fondateur Congo sl ijgl terug tot 3800. De Tramwegen zijn goed gehouden. Fondateur Barcelono 1020. Bologne 544. Dividende Bruxellois 1084. Capital Murcie staan vast aan 24. Toscaansche Tramwegen k woleeren 115 in capitaal en 50 in dividende. Ordinaires Tramways en Eloctricité worden ge vraagd aan 34,50. Fondateur Transports 1085. Weinig beweging in de Metaal-Nij verheid.Cockeril 1S25.Ordinaire Longdoz 430. Ougrée 1375. Thy 2535. De Charbonnagen verwerven weinig intoekeningen. Marcinelle Nord 527.Noël Sart 3650. Geen beweging in de Coloniale waarden Part Kasaï 68 OrdinaireIvatanga 2080. Union Minière 665 Tusschen de verschillende Nijverheden de petroleums verzwakken eersten hernemen eindelijk. Privilégiée Grosnyi 2450.Ordinaire 2250. Ordinaire Pontelongo 485. De vreemde waarden houden stand. Ligure Toscana 227. Dniéprovienne 3005 Mëtalurgique Russo-Beige 1927. GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel X Téléphone A. 1879. 4 Beurs orders op comptant f en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd X Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels. X Ik was bevangen, ik hoesle dag en nacht en niets kon mij helpen, wanneer men mij aanried de Borstpastil Walthéry le gebruiken die mij op minder dan S dagen genezen heeft. Extrakt uit een brief van Mej. El. Galeur, Brussel. 12) BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht Vrouwelijk -. Huwelijken F. Eylenbosch, gladsl. metA. De Kimpe. vleeschh. F. Steenhaut, leersn. met M. Boterberg, stikster. Overlijdens. M. D'haese, vr. De Groot, zb. 26 j. Hout markt E. De Cock, m. Dcoene, magaz. 46 j. Oud. d. m. stw. F. De Pauw, zb. 79 j. Leopoldstr. M. Van den Steen, vr. Van Driessche, zb. 83 j. Koeistr. L Wa- geman, m. De Neef, leurder. 66 j. Lange Ridderstr. C. Mertens, br. 16 j.De Schrij- verstr. M. De Wolf, fabriekw 18 j. Moorselb. J, Commerman, zb, 71 j, St. Vincentiusstr. V. T'Joncke. w" Segers, zb. 83 j. Nazarethstr. C. De Cock, m. Galle. vleeschh. 62 j Leopoldstr. R. Loria, vr. Médard, zb. 33 j Albert Liénartst. V. Van der Stockt, winkel. 72 j. Werf. F. Meulenberg, we Verleysen, zb. 86 j.Lange Zoutstraat 5 Kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 10 Januari 1914. Aardappelen de 100 kilo 5,50 a 0,00 Boter per 3 kilo 9,00 a 9,72 Roomboter per kilo 3,70 k 0,00 Eiers de 25 3,50 k 0,00 Ajuin de 100 kilo 12,00 a 13,00 Viggenen het koppel 80,00 a 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 187 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 1510 kgr. STAD AELST. OPENBARE LEERGANGEN van Het College van Burgemeester en Schepenen: Gezien het ministerieel besluit openbare en kostelooze leergangen van Hoefsmederij in richtende Brengt ter kennis van het publiek dat op ZONDAG 18 JANUARI 1914, te 10 uren voormiddag, in de benedenzaal van het lokaal van het Landbouwcomice, Keizerlijke Plaats, de leergangen zullen beginnen en telkens op dezelfde uur de elf volgende Zondagen ge geven worden door M. Fr.-Al. SINGELÉE, Rijksveearts, 97, Brusselschestraat, Dender- monde. Zullen lot tie lessen, gevolgd van praktische oeleningen in eene Smidse, toegelaten worden al de personen, 's minstens 19 jaar oud die zich wil len bekwamen in het paardensmeden zij zullen hiertoe, vóór den 16 Januari 1914, de vraag sturen aan den veearts golast met de leergangen en hij hunne vraag een uittreksel uit hun geboorteakt voegen. Zij zullen daarna eene bijzondere uilnoodiging ontvangen De hoefsmeden moeten zich voorzien van kleine nieuwsgieriger was dan de anderen, tot een der meisjes Wij zien vandaag de juffrouw niet, Marie Is zij misschien ziek Goddank, neen, antwoordde het meisje. Maar zij is bij een harer huursters, bij Ger- maine. Germaine uit onze fabriek Ja. Is haar ziekte toegenomen Op dit oogenblik is zij misschien niet meer ziek wie weet is zij niet dood Dood herhaalde de vrouw. Zij werkte zich dood voor haar kind, de armé vrouw.. Een lief meisje van zeven of acht jaar, voegde een andere fabrieksvrouw er bij. En geen man, zeide de derde. Neen, geen man, hernam de eerste er zal haar ergens een snoodaard bedrogen en verlaten hebben, het arme schaap. Daarbij is iedereen zoo moedig niet als Germaine ge weest is, die voor haar kind werkte en er thans onder bezwijkt. Ja, er zijn mannen, die de galg of guillotine verdienen... Op dien uitval antwoordde geen der man nen, maar de vrouwen juichten luide. Dat is waar.. Zij heeft gelijk., knikten zij, en hielden onder elkaar over Germaine nog een druk gesprek. De deur ging open en Veronica de portier ster der fabriek van Richard Vernière, trad binnen met een flesschenmand. Daar bijna iedereen haar kende wenschte men haar goeden dag. werktuigen welke zij noodig hebben om het hoefijzer te maken en aan le zetten. Het beheer van Staatsspoorwegen verleent op zijne lijnen aan de toehoorders der leergangen van hoefsmederij scholier-abonnementen voor ééne verplaatsing per week. Om dit voordeel te genieten, moeten de belang hebbenden er de vraag van doen aan den statie overste 8 dagen op voorhand, waarbij te voegen is 1° Een getuigschrift afgeleverd door iden voor drachtgever dcmdagen der opening en sluiting der leergangen vermeldende, alsmede de dagen der weck waarop et plaats hebben 2o Een getuigschrift van verblijf afgeleverd door den Burgemeester of den Policic-commissaris. Deze twee eetuigschriften zijn aan het formaat- zegelrecht onderworpen. Eene commissie zal op het einde van den leergang tot het exaam overgaan van degenen die regelmatig al de theoretische en practische lessen gevolgd hebben, verlangen hunne kennissen te doeu vast stellen en een certificaat bekomen van bijwoning bnn toegang gevende tot de practische Middenschool van hoefsmederij te Brussel. De toehoorders die verlangen het examen af te leggen moeten zich doen inschrijven bij den leeraar wier voordrachten zij bijgewoond hebben. Het certificaat mag enkel afgeleverd worden aan de kandidaten die ten minste de vijf tienden dor pun ten bekomen hebben in de theoretische proeven en de zes tienden in de practische proeven. Aelst, den 6 Januari 1914. De SecretarisDe Burgemeester en Schepenen Oscar Reyntens. M.-L. Gheeraerdts. Het stuk 0.75 0.75 De beste voor "l belu ur eener Irissche gela-is- De dOOS 2.50 «slaatblijvend:ononlbeer- yDe 1/2 doos 1.50 ,i»k voor e|ke loilettaftcl. f TEK00P in ALLE GOEDE HUIZEM TE AALöT te vc. u. Vo.portieken Do Valkenter, Esplanadeplein, en Van Caelenbergli, Leopoidstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoidstraat, bij do Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mcrcerie, Lange Zoutstraat, 21. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone en een perceel Tuin, TE NIEUWERKERKEN. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, ingevolge von nis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde,op 27 December 1913 en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Koop I. 2 aaneenhangende Werkmans woningen, gekad. nabij de Kwalestraat, sect. A, het eerste nr 695b, groot 1 are 20 cen tiaren en het tweede n° 695m, groot 50 cen tiaren, palende samen zuid, west en oost den heer Frans De Moor en noord den heer Jo seph Lauwereys. I^oop II.Een perceel Tuin, aan de Kan tonstraat, gekadastreerd sectie A, nummers 624Den 624h, samen groot 8 aren 15 cen tiaren, palende oost de Kantosstraat, zuid den heer Petrus Adam, west der heer Alfons De Punt en noord dc erven van der heer Arsène Van den Brulie. Eenige Zitdag Zaterdag 24 Januari 1914, om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede te Aygem,' Denderhautem, Erondegem, Kerkxken en Nieuwerkerken. De Notaris DE SADELEER te Erembode- gem, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open baar verkoopen Gemeente Aygem. Koop één. Eene zeer goede partij Zaai land, gelegen in den Vaerink, gekend ten cadaster sectie B, nummer 1260, met eene grootte van 16 aren 60 centiaren, palende noord Donaat en Maria-Theresia Beerens, Pieter-Amand Verniers Beerens en M.Gustaaf Van Cauter-Van Londerzele, oostkoop twee en Delphine Van der Hoeven, zuid Delphine en Eduard Van der Hoeven en west de straat. In gebruik bij den heer Amandus Verniers,tót Kerstavond 1914, aan 30 franks 's jaars. Koop twee. Eene goede partij Meersch, gelegen alsvoren.in den Vaerink, gekend ten cadaster sectie B, nummer 1265, met eene grootte van 32 aren 90 centiaren, palende noord Charles, Leo, Clarisse, Odile, Mar guerite en Aimé Schouppe te Denderhautem, oost de Hospiciën van Aalst, zuid Del phine Van der Hoeven en west koop één hiervoren en M. Gustaaf Van Cauter-Van Londerzeele. Op te leggen boomprijs Vironica beantwoordde deze groeten en naderde de toonbank. Marie, zeide zij, ik kom wat wijn halen, geef mij zes liter. Marie nam de flesschenmand en ging er mede naar den kelder. Vironika bemerkte Henri Savanne en Mag- loire, die aan dezelfde tafel aan het eten waren. Terwijl zij den eerste groette reikte zij den andere de hand. Voor den orgeldraaier had de brave por tierster een bijzondere achting meer nog, zij beminde hem, want zij wist welk goed hart hij had. Aan het goede karakter van juffrouw Aubin zou niemand te Saint-Ouen getwijfeld hebben. Aan de werklieden, die in nood verkeer den, had zij nooit geweigerd crediet te geven. Honderd maal had haar medelijdend hart haar bedrogen en had zij met oneerlijke klanten geld verloren, maar dat belette haar niet bij de eerste gelegenheid zich weder te laten verschalken. Beter is het zich te laten bedriegen, verklaarde zij, dan de schuld te zijn van een anders ongeluk. De brave vrouw was er overigens niet armer om, en zij gevoelde zich gelukkiger. Weduwe zijnde, zonder kinderen, dacht zij er niet aan fortuin te maken, hoewel haar zaken goed vooruitgingen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1914 | | pagina 2