Schoonheid y DE IIGELMBIISTEB. VEBLEDEN NESTLE'S KINDERMEEL, jj Dada ü^Dada —Dada lam. vi. BoopsGkooiDiiUftiEaiDg NleuwldarsgiïïëËTvSürflin Paus. Vijffrankstukken. In België en Frankrijk neemt de handel in vijffrankstukken *oe. De invoer uit Frankrijk van vijffrank stukken die döor Belgen aldaar binnen gedragen werden, beloopt 94,790,000 fr meer in de elf eerste maanden, dan in de elf eerste maanden van hel jaar 1911 Dan beliep de invoer 248,074,000 fr. Op ecne ondervraging nopens dien ban lel, aan den heer minister van hin- nenlnndsche zaken, hoeft deze laatste geantwoord dat de uit- en invoer van zilver en goud in België vrij is. In den handel brengt het gemis aan vijffrank stukken groote moeilijkheden teweeg. Itanque Centrale de la Dendre. (SOCIÉTÉ ANONYME) Un examen aura lieu le 18 Janvier pro- chain, pour la collation d'emploi de commis dans les bureaux de la Banque Alost. Pour les conditions d'admission k l'exatnen, s'adresser aux différents sièges de la Banque a Alost, Grammont, Lokeren, Ninove Saint Nicolas, Termonde. Kroonprins-ijzerdraaier. Keizer Wilhelm, van Duitscliland,hield er aan dat ieder zijner kinderen eenen stiel leerden. Zij konden dien ook uit kiezen. Zoo is de kroonprins ijzerdraaier geworden er. hij doet dien i stiel met veel genoegen. In eene villa te Dantzig. waar de kroon prins veel verblijft, heeft hij nu een werkhuis als yzerdraaierij ingericht en oefent hij zich dikwijls. Of hij nu zeer ervaren is weten wij niet, maar het beroepssyndikaat der ijzerdraaiers van Dantzig heeft den kroon prins als eerelid in de maatschappij ge kozen en de toekomstige Vorst heeft dien titel aanvaard. Zoekgeraakte brieven. Van 1 Januari tot 30 November 1913 werden er in heel 't land 8564 verloren geraakte brieven door de afzenders of de bestemmelingen opgeëisc'it Men heeft er slechts 1995 teruggevonden. Het was'n alleszins mooie voordracht die de E. P. Maas S. J., de geestdriftige drankbestrijder, Donderdag avond 11. hield voor een talrijk en uitgelezen pu- k Mek. Zijn onderwerp liep over den Alcohol en het kind. 11 ij voelde zich daarin volkomen tehuis, en zijne voordracht was dan ook een ferme brok overtuigende en (link-logi sche studie. De alcohol, in welke mate en in welke omstandigheden hij ook moge toegediend worden is een vergif voor het kind. Hij knakt zijn lichaam in den bloei,hij breekt zijne ontluikende wilskracht,hij benevelt heeiemaal zijne jonge hersens. Op grond van wat de meest gezagheb bende medici van heel Europa verklaren, bracht de Eerwaarde spreker een reeks verrassende ea schrikwekkende bestali- gingen voor over de lichamelijke en ze- deiiike verwoestingen die de alcohol ook ui net rijk van den kinderwereld aan richt. Fene kleine die eenmaal door wijn dronken gemaakt werd deed daarbij de vreeselijke kwaal der vallende ziekle op. Eene andere die slechts eenige grammen alcohol onder het middagmaal verbruikte kreeg regelmatig angslslüipen tijdens de nachtrust. Eenmaal dat de wijn voor goed van tafel bleef, verdwenen ook de nachtelijke opseli rikk i ngen Een geneesheer die ongeloovig bleef voor die uitwerkselen van den alcohol vernieuwde het geval tol driemaal toe bij wijze van proefneming en gaf zich slechts dan gewonnen. Andere kinderen die schootgingen, en tusschen een dictaat van den meosler in. eene-geringe dosis alcohol toegediend werden, gaven aanslönds daarop blijken van verstandsbeneveling. Dit alles zijn maar eenige losse trek ken uit de vele treffende voorbeelden die E. P. Maas aanhaalde. Als we bijv. in Engeland 15000 auto- riieitshebben.de aeneesheervn eene peti tie zien onderleekonen om het anti alco holisch onderwijs onder de jeugd uit le breiden, moeien we niet toegeven dat daarvoor hoogst belangrijke redenen dieeen te bestaan Wij zijn er dan ook van overtuigd dat al diegenen die den E P. Maas in zijne meesterlijke voordrach' gevolgd hebben, met hem zullen werken hand en hand om onze moeders in te lichlen, de vooroor- deelen te doen verdwijnen, de waarheid over den alcohol te doen zegevieren, en onze duurbare jeugd op den weg te zetten naar vollen levensbloei en volled ge krachtsontplooiing, ter eere van de menschheid en lot zegen van ons Vlaan deren CARITAS. EERSTE DEEL. 16C Vervolg. Zij had haar man een braven en voorbeel- digen werkman, feeder bemind, alsook haar eenigen zoon, een uitmuntend jongeling, die in den ouderdom van zestien jaar overleden was. Zij wisten hoe moeilijk het is, door de wereld te komen, want van haar jeugd af had zij steeds moeten werken zij wist hoe dikwijls men bedrogen wordt, hoeveel lijden 2t leven medesleept zij wist hoe moeilijk het bestaan dikwijls is voor den werkenden stand, en met wat ellende en ontbering de armen te kampen hebben. Vrouw Aubin beminde Germaine, die even als zij gewerkt had, maar die bezweek onder een taak, welke haar krachten te boven ging, Zij beminde Martha, gedenkende het kind, Jat zijzelf verloren had en altijd betreurde. Tranen sprongeh uit haar oogen, een snik welde uit haar borst op en haar hart kromp i een, toen zij de arme Germaine in haar armen zag sterven, onder de kussen van Martha. Daar stierf de jonge vrouw alleen en ver iaten zonder moeder, om haar de laatste zor gen te bewijzen, om haar laatsten zucht op te vangen zonder echtgenoot, om haar oogen te sluiten dat meisje bleef aileen op de Stadsschouwburg Aelst. Koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'T LAND VAN RIEM. Vierde Vertooning Zondag 25 Januari 1914, te 5 uur 's avonds, met de kunstvolle mede werking van Mevr. de Somme-Gassée en Mejuffers Jeanne De Coen, Mina Daniels en E. V. M. Drama in drie bedrijven. Het lieve en dramatische werkje van Mevr. Ina Boudier-Bakker. K O l' PIG! Blijspel in één bedrijf door A. Kimmel Az. Benedenplaatsen Fr. 2,50, 2 00, 1,50. Bovenplaatsen Fr. 1,50, 1,00, 0,50. Kaarten te verkrijgen en voor te behouden ten Lokale Land van Riem Markt, van af Zondag 18 Januari, te 9 uur voormiddag. Baron Lod. de Bethnne, volksver tegenwoordiger to Aalst, komt vanwege den heer Minister van Spoorwegen de volgende brieven te ontvangen. Waarde Kollega, Als gevolg op de vraag die gij mij wel geliefde te stellen in zitting der Kamer van 13 December 1912, betrekkelijk het gebrek aan plaatsen in trein n. 2799, uit Denderleeuw voor Brussel (Turn en Taxis) om 5,13 u. vertrekkende, heb ik het ge noegen u te-melden dat, om die toestand te verbeteren, ik beslist heb trein 2998, die voorgaande trein oniniddelijk volgt te Ternath en Bodeghein S.M. te doen slop. pen. Deze maal regel zal eenen gunslignn uit slag opleveren en de proefnemingen die in dezen zin gedaan werden, hebben dit ten-volle bewezen. Aanvaard enz. Get. Van de Vyvere. Brussel, den 13 Januari 1914. Waarde Kollega, Ik heb het genoegen u te melden dat om de werklieden van Aalst en omstre ken toe le laten in den Winter op lijd te Gent aan le komen, ik kom te beslissen le Melle oniniddelijk in aansluiting te stellen trein 4739, uit Aalst om 5,-18 ure toekomend met trein 1873, voorals nu uit Melle voor Gent-Zuid om 6 u. 5 m. vertrekkende. Aanvaard, enz Get. Van de Vyvere. Brussel, 15 Januari 1914. Groote ramp. De aardbeving in Japan. Nagasaki, 14 .Tan. Vólgens radiolelegrammen is Kagosji- ma begraven onder 15 voet assclie. 600 huizen zijn ingestort. Het eiland Sakoe- raspina wordt als verloren beschouwd. Het is omringd door eene massa rook. waaruit vlammen opschieten. De hitte is zoo hevig dal. geen enkel vaartuig kan naderen. Er blaast een tyfoon. Het onder- aardsch gerommel duurt voort. Nieuwe uitbarsting. Koemainoto, 15 Jan. De ui|barslingen en aardbevingen zijn gisteren avond herbegonnen en zijn even ernstig als de vroegere. Ook heeft een nieuwe golfvlood zich voorgedaan. Tokio, 15 Jan. Volgens een telegram uit Krimamolo, gisleren avond, is dc westkust van Sakoera-Sjima in de lucht gesprongen. Langs alle kanten stijgen vlammen op. Er is eene nieuwe \loedgoIf op de stad gekomen De aardbevingen zijn herbe gonnen. Huizen, wegen en spoorwegen ziin vernield op eene lengte van verschei dene kilometers. De vernielde huizen zijn ten gelalle van 13.000. Er zouden 70,000 menschen verdwenen zijn. Tokio. 15 Jan. De eerste vluchteling van Kago-Sjima is hier aangekomen. Hij zegl dat liet on- deraardsch gerucht en de uitbarstingen begonnen zijn op 10 Januari. Niemand durfde nog slapen. Iedereen maakte levensmiddelen gereed om te vluchten Op 12 Janiiari.des morgens is de vulkaan van het eiland Sakoera Sjima beginnen braken. De bevolking snelde dan naar den boord der zee, om zich in te schepen naar het vasteland. Uil de drie spleten, in de flanken van den vulkaan ontstaan, zag men vlammen opstijgen, die 1<'00 meters hoog sloegen, benevens een dikken rook en een regen van gloeiende rotsblokken. Het is o-mogelijk liet vreeselijk doch overheerlijk schouwspel der uitbarsting te beschrijven vergezeld van liet gedon der, dat de Japanners herinnert aan dc beschieting van Port-Arthur. De bewoners van het vasteland stuur den alle beschikbare booten om de onge lukkige:) ter hulp te willen snellen, doch er waren er niet genoeg. wereld. Die gedachten ontroerden haar tot in liet diepste van haar gemoed. Terwijl zij Martha omhelsde, dacht zij lk zal haar moeder zijn en voor het arme kind zorgen, gelijk een moeder zorgen zou. Zij kleedde vervolgens de overledene in haar laatste kleed, het kleed van den dood en het graf. Vrouw Aubin was naar haar eigen kamer gegaan, had haar kleerkast geopend, en onder haar linnen het schoonste en fijnste uitgezocht. Een kruisbeeld en een palmtakje, dat boven haar bed hing nam zij ook mede. Met dat alles nam de goede vrouw een pak kaarsen mede, en terwijl Martha, aan de hevigste wanhoop ten prooi overvloedige en bittere tranen stortte, hield zij zich bezig met het doodsbed der arme verlatene in orde te brengen Na de kaarsen ontstoken te hebben, sloot zij de vensterluiken der kamer. Dat was de nederige rouwkapel voor de arme Germaine. Die droeve plichten hadden de brave vrouw veel tijd gekost, doch dacht zij aan haar restauratie niet, noch aan het uur, waarop de werklieden kwamen eten. Bij het lijk van Germaine Solier vergat zij alles, en dacht slechts aan de doode en de wees. De kleine Martha weende zonder ophou den, en elke seconde schokten lange snikken haar tengere leden. Als vreesde zij den slaap der arme doode Talrijke vluchtelingen wilden den zee arm overzwemmen, doch de meeste ver dronken. Kagosjima gelijkt aan een slagveld. Ai de huizen zijn vernield door instortingen van rotsen of de aardbeving. Bijzondere treinen vertrokken alle oogenblikken om de bewoners w.eg te voeren.,Zij die geen plaats vonden klamp ten er zich van builen aan vast. De vluchteling, die dit verhaal mee deelt, bereikte zelf op die manier Hjois- hyo. Hij besluit dat liet onmogelijk is, hetaaulal dooden te schatten en men het vermoedelijk r.ooit zal welen, Rcchlei-lijk kronijk. De aanranding van M. Colfs De eerste kamer der burgerlijke recht bank van Brussel heefl het proces voor schadevergoeding van M. Golfs tegen de stad Brussel, hem veroorzaakt bij de aanranding waarvan hij het slachtoffer was tijdens de kjezingen van 1912, voor de rechtbank verzonden. M. Plialien, substituut, zal den zelel van het openbaar ministerie beklecden. Zullen pleiten voor M. Colfs, MrS Woes'e en Duplat.cn voor de stad Mr Duvivier. De zaak zal voorkomen den 6 Febr. 2C LIJST. Opbrengst voorgaande lijst 310 fr. Klooster van Gysegem fr. 75 Naamloos Aalst. 25 Ken lid der II. Familie Aalst 25 Onbekend Aalst n 20 Een Aalstenaar 20 L. C. A. 10 H. Vader zegen ons, Haellert 10 Totaal fr. 495 UITSTAP naar Algerië, Klein Kabylië en Tunisie, van 16 Februari tol. 9 Maart 1914 Vraagt programma ten bureele van DE DEN- DERBOPK. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Iloogweer- digheid ln-eft benoemd Onderpastoor to Zulu-Heikant, den E. H. De Meyer, onder pastoor. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, op Zondag 18 Januari, M. Van Caelenberg, Leopold- straat. Stadsnieuws. Diefstal. Zondag morgend kwam in de Koestraat bij de echtgenoot en Dc S. P. een oude bedelaar van Hekelghem en werd liefdevol ontvangen. Na zijn vertrek bestaligde men de verdwijning van een zilveren zakuurwerk. De zoon des lniizes liep hein na en kon hem spoe dig inhalen. Het zakuurwerk word uit zijn knapzak gehaald. Hij is een gewezen kostganger van Merxplas. Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus, mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, cjemit, enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Erge ral. Zondag middag kwam zekere Van P., wonende te Dendermonde, per rijwiel langs de Pierstraat. Een zijner wielen gleed uit en hij viel ten gronde Men vreest dat z In rechterbeen gebroken is. De familie heeft hem doen afhalen. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulslraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Allerhande nieuws. Lede. Dinsdag nacht zijn dieven op het hof gedrongen van Theoduul Temmerman, hebben den stal opengebro ken en zijne konijnen gestolen. Men is op het spoor der daders. Om gezond te zijn en zijn loven te verlengen, is liet voldoende allen over daad te vermijden en zorg te hebben zich het lichaam vrij te houden en bet bloed goed zuiver met gebruik te maken van liet uitmuntende zuiveringsmiddel ge naamd slijm verdrijvende Pil Waltliéry. Nieuwerkeiken. Woensdag is er brand uitgeborsten in de woning van Romaan De Ryck, te Nieuwerkeiken. üansch liet huis en de stallingen w> rden in asoh gelegd Aan blusschen viel niet te denken. Alleenlijk is men er in gelukt de dieren uit den brand te redden, maai de meubelen en alem zijn de prooi dei- vlammen geworden De schade, die zeer aanzienlijk is, is door verzekering gedekt. Brussel. Eene eenvoudig gokleede vrouw, zeggende de huishoudster van eenen inwoner der Belliardstraat te zijn, deed in Jenen meubel winkel eenen keus van eenige beeldjes en beval, die don- zelfden dag thuis te brengen. Om het breken te voorkomen, nam zij er twee mee. Maar na het vertrek dor vrouw volgde de handelaar, die argwaan kreeg, haar op en, toen zag hij dat zij in plaats te storen, nam vrouw Aubin haar bij de hand en zeide met zachte stem Gij moogt hier niet blijven, lief kind kom met mij mede.. Een blik op het zielloos lichaam harer moe der werpende rukte Martha haar bevende handjes uit de vingers van vrouw Aubin los, vouwde ze zamen, stak ze naar het, bed uit, en stamelde met doffe, gebroken en haast onhoorbare stem O, neen ik wil moeder niet verla ten... ik wil bij haar blijven waken. Dat kan niet, lief kind, zeide vrouw Aubin, maar ik beloof u, dat er zal gewaakt worden. Het kind in haar armen nemende, droeg zij het dé sterfkamer uit. Nog altijd waren de klanten in de restau ratiezaal aan 't eten, maar zonder leven te maken De tijding des doods eener bewoonster had de gemoederen gestilt en de gesprekken wer den fluisterend gevoerd. Nieuwsgierig beschouwde Henri Savanne die ruwe werklieden sommigen trokken zijn aandacht door de een of andere bijzonderheid. Langzaam ging de deur open, die uit de groote zaal in de gang kwam, en naar de kamers van het hotel leidde, en juffrouw Aubin verscheen met een treurig gelaat. Aan haar hand hield zij de kleine Martha, wier borst door pijnlijk snikken op en neer ging, en langs wier wangen overvloedig tranen rolden. van naar de Belliardstraat te gaan, den weg insloeg naar de Krijgslaan. waar zij een soldenhuis binnenging, om de beeld jes te verkoopen. Hij deed de vrouw aan houden en toen vernam hij in 't politic ian eel dat. zij te Tervuren woonde, een echtgenoot, had die reeds een jaar ziek was en vier kinderen had, die honger leden. De ellende had haar lot den dief stal gedreven. Naar betere lijden. Ken ziek jong meisje bracht hare dagen in smart door en kon alzuo geen enkele levensvreugde smaken. Haar ver driet werd verdubbeld door het feit dat zij had beproefd te genezen door de voor schriften in acht le nemen die haar waren aangeduid. Zij had alles beproefd zonder dat zich eenige verbetering had voorge daan. Zij zag hare vriendinnetjes van den zelfden ieettijd gezond en gelukkig en zij smeekte met allo macht ora het welda dig'-enddel dat baar plaats tusschen de b -gunstigden van bet leven zou doen hernemen. Dat weldadige raiddel heeft zich op een goeden dag aan de arme zieke aangebo den in den welbekenden maar le dijk wijs vergelen vorm der Pink Pillen voor bleeke menschen liet onovertrof- middel der verzwakten, der uilgeput- ten. Men heeft deze pillen aan de zieke aangeraden, die zich na weinige dagen geheel veranderd gevoelde. Weinig tijd daarna schreef zij lk kan niet anders clan mot groolen lof spreken over de Pink Pillen. Voor ik uwe pillen gebruikt had, sleepte ik een ellendig leven voort ten gevolge van mijn toestand van bloedarmoede en bleek zucht, en zeer dikwijls ben ik tct wan hoop vervallen. Duizelingen, hartzwakte, hoofdsmarten, schede hoofdsmart, dat waren mijne kwalen van iederen dag, zonder Inspreken van mijn groote zwakte en mijn volkomen gebrek aan eetlust. Van af den dag dat ik uwe Pink Pillen genomen heb, is mijn toestand verbeterd. Mijne ongemakken zijn minder dikwijls en minder heilig geworden en zijn ein delijk volkomen verdwenen Mej. Betta Imholz Bruggen. De behandeling der Pink Pillen is ge- makkelik, daar /.ij bestaat uit het nemen van 2 of 3 pillen per dag. Zij kost weinig daar de werking der pillen snel is en de verbetering zich seffens doet gevoelen. Denk eens dat gij voor een voorwerp dat djkwijls nutteloos is, heel wat be langrijker sommen besteedt, en dat de kleine uitgave vooreen doosje Pink Pil len u de gezondheid kan weergeven, dat onschatbare goed, dat, wanneer men liet verloren heefl, maakt dat men alles veiv loren heefl De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het depotApotheek Dctjjo» ille, 66 Walerloolaan, Brussel. Fr. 3.50 de doos fr 17,50 de 6 donzen, franco. Aalst, apotheek Callebaut, Boter markt. 61. Brussel. Het onderzoek ten laste van den gewezen socialistischen volks vertegenwoordiger Furnéinont is geëin digd. llij zal voor de correctiomieele rechtbank van Brussel verzonden wor den. Furnémont, die zooals men weet, beticht is van heel kieschc zaken, beeft zich voor goed in Frankrijk gevestigd. Bi mi kort zal over de echtscheiding, door de echtgenoote van den vluchteling gevraagd, uitspraak gedaan worden. Alles wordt duurder-, f! Alleen blijft de prijs van het beste voedsel voor jonge kinderen steeds OMeraildert, en voor rijk en arm geschikt. Beter en goedkooper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. Brussel. Uoift men een nieuw spoor gevonden van den moordenaar dm* kosthuishoudster van St-Joost-len- Noode Men zou hot meenen, want M. Pcrreman, overste der opsporingsbrigade, is Dinsdag naar Zwitserland verirokken, om daar den geheitnzinnigen Engelseh- man William Wilson op te sporen. St-Gilles. -- Door liet terugslaan dei- vlam uit eene sloof, ontstond brand in de tentoonstellingszaal van eene speelgoed fabriek te St-Gilles. De lichte koopwaar Bij baar binnentreden vestigden zich aller oogen op de oude vrouw en het meisje, dat velen hunner kenden. Bij het zien van het ontstelde gelaat van juffrouw Aubin en de wanhoop van het kind, begreep iedereen wat er gebeurd was. Een vrouw, een moeder, die op denzelfden winkel werkte als Germaine, vroeg Waarschijnlijk is er niets meer aan te doen, nietwaar Juffrouw Aubin knikte. Haar hand op het hoofd der kleine Martha leggende, ant woordde zij Ja, zij is een wees. In de zaal hoorde men woorden van mede lijden, die weldra ptaats maakten voor de diepste stilte. Katrienbeval vrouw Aubin aan een der meisjes, ga naar nummer 17, en waak bij de arme vrouw zij kan toch alleen niet blijven... Als Francisca gegeten heeft, zal zij u aflossen. Wij zullen elk op onze beurt waken Op staanden voet gehoorzaamde de dienst bode en ging bij de doode waken. XIV. Een nieuwe en hevige vlaag van wanhoep maakte zich van Martha meester, toen zij Katrien zag vertrekken. Moeder gilde het kind met hartver scheurende stem... ik wil haar zien... ik moet er ook bij... ik wil ook waken.. Zij poogde achter het meisjes naar boven te snellen maar schielijk overviel haar eeu vatte spoedig vlam de pompiers snelden toe maar ondanks hunne hulp zette de brand zich/voort, heel het gebouw door, sloeg ook over naar liet 40. meiers diépe achtergebouw, en na twee uren bleef er van heel de fabriek niets over dan puinen. Er zijn geenc ongelukken, maar de schade bedraagt 100,000 fr. Deze is door verzekering gedekt BELUSOVEIt ZICHT. Brussel, 16 Jan. 1914. Markt op termijn. De markt wordt zeer verschillend ge handeld, dan wanneer de Metropolitan) gedurig zakt, krijgen de andere waarden eene groolere vastheid LDe Canadeesche groep wordt beter. Argentina 532. Nitrates 337. Rails 730. Paris Tram 245. Rand Mines 146. Rio Tinto 1720. Tanganika 44. Markt op comptant. I)o markt is goed gesteld en de koers blijft stevig. Belgische rent 76.25. Obligaties Tram ways Toscans 5 °/0 vast aan 486. Trans port 4 °/o440. Tusschen de Banken maakt de Sociélé. Générale 5855. De jjzere.wegen zijn kalm. Fondateur Congo 3825. De tramwegen houden stand. Fondateur Barcelone 1007. Bologne 545. Dividende Bruxeliois 1080. Capital Murcie worden goed verhandeld aan 23,50. Dividende Rails 698 Tramways Toscans zijii vaster aan 116 in kapitaal en 50 in dividende. Tramways et Eleetricité ziin belaiigwok kond aan 84 in bevoorrechte en 33,50 in gewone. De metaalnijverheid ver roert niet. Gockerill 1815. Ordinaire Longdpz 430. Halanzy928. Ougréo 1369. Thy 2555. De charboimagen zijn niet levendig. Forte Taille 771. Marcinelle Nord 525. Nöèl Sart 3645. Unis Ouest 917.1)c Cóloniale waarden worden beter Part Kassaï 68. Ordinaire Katanga 1925. Union Minière 675. Tusschen de ver schillende Nijverheden worden do Pelro- ieums beter. Priviligiëe Grosny 2610. Ordinaire 2430.Ordinaire Pontelongo500. De vreemde waarden bieden weer stand.LigureToscana 233. Dniéprovieune 3"10. Métallurgique Russo Beige 1810. ♦GASTON PHILIPS: X Wissel-agent aanvaard ter Beurs van Brussel f 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. X Telegram Adr Philton-Brussel Téléphone A 1879 f Beurs orders op comptant J en op termijn. - Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. 5 Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gek woteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels. Destelbergen. Dinsdag namiddag rond 4 u. is er brand uitgeborsten op het buitengoed van M Carlos Morel do West gaver. De brand onlstond in een paar boven kamers in het nieuw gedeelte van het gebouw. De pompiers van Gent werden per telefoon ontboden. Een weinig na 4 1/2 ure kwamen zij te Destelbergen aan en stelden zich dapper aan het werk. Zon der het vlug optreden der Gentsche brandweer, zou liet buitengoed tot. den grond vernield zijn geworden. Een aantal kamers, met al wat zij be vatien, zijn de prooi der vlammen ge worden. Te 6 3/4 ure waren de pompiers den brand méosler. Alhoewel de brand zoo spoedig moge lijk gebluscht werd, is de schade toch aanzienlijk. Er zijn geene persoonlijke ongelukken te b -treuren. - GEWRICHT MISVORMIN GEN. In uien in de tussclienpoos der jichlkrisiën de. zieken ophouden aan hunne nieren de zelfde dringende zorgen te, verschaffen, als voor eene bedreig nde ziekte (rugpijnen, brandende en roode waloren, afwisseling van afgang en ver stopt heidj worden langzamerhand de gewrichten misvord, zonder lievige ver- openbaringen, door kleine gezwellen, van liet urinezuur die ze verstoppen, roesten en ze volstrekt vei'slijven. Deze. kwaal minder luidruchtig maar eveneens rampzalig (vermist er het ver lies van alle bewegingen kan van voort- koinem eisclit dus aanhoudende zorgen die den nierdoorzijger in goeden staat houden. De Foster Pillen voor de nieren, be- voordeeton de uitwerping van het urine zuur en vergrooten de werkingskraebt der nieren (gew. lenden). Hunne kracht dadige en zachte werking bevrijd van de kwaal verlichten ze en doen ze ver dwijnen. Alle apotheken .3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.l of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek. Ch. Delacre, 64. Coudenbei'g- zenuwachtig beven, en zij stortte uitgeput, machteloos en buiten kennis in de armen van juffrouw Aubin. Haastig zette de brave vrouw zich neder en legde het kind op haar knieëp om het te troosten. Arm schaapje, zeide zij Het is zoo teer Ja, het was te voorzien, dat het in bezwijming zou vallen. Arme kleine, mompelde Veronica, ja men mag zeggen, dat het nog bitter jong het ongeluk al kent. Magloire, die sedert het binnenkomen van Martha en juffrouw Aubin scheen na te den ken, hief schielijk het hoofd op en stond op. Met een stem, die door de ontroering min vast klonk dan gewoonlijk, zeide zij Vrienden, wilt gij een oogenblik naar mij luisteren Ieder der aanwezigen vestigde dc oogen op den ouden soldaat, terwijl men riep Ja, ja., spreek maar op., wij luisteren I Het geval, dat zich heden voordoet, zei de eenarm, moet aller harte treffen. Er is hier kwestie van de moeder van dit arm meisje, ging de orgeldraaier voort, op Martha wij zende. die nog altijd buiten kennis lag. Het was een braaf schepsel en daarbij een werk ster gelijk wij allen Haar leven was een aan eenschakeling vau rampspoeden. ellende en lijden. Zij had moed genoeg, maar het was de kracht die haar ontbrak, zij is onder haar te zwaren last bezweken Zij maakte deel uit van onze groote familie brave en eerlijke Valschspelers. Men meldt uit Ieperen Sedert eenigen tijd doorliep eene bende bouneleurs de streek. Zij bezochten de markten en trachten in ouderhandeling lo treden met kooplieden, die zij in eene herberg lokten en aanspoorden tol kaart spelen. Zatprdag morgen was de bende werk zaam in de herberg In den kleinen Cirkel, Meenenslraat. Zij waren erin ge lukt drie boerenzonen aan bet spel te krijgen. De baas der herberg, de genaam de Deckel, had lont geroken en verwit tigde de policie. Op een gegeven oogen blik, stormde de agent Decroek binnen en gelukte erin, den genaamden Kduard Guelton van Hersseeuwe, een gekende boiineleur, aan le houden, en vier ande ren konden het hazenpad kiezen. Naar men vertelt, zouden de kerels erin geslaagd zijn, rond de 1500 fr. af te troggelen. Guelton weigert tot nu toe zijne mede plichtigen kenbaar te maken. Werkdadigheid weerga legen aon ersproe- Het stuk 0.75 De besle voor 'i eener trissche mngen. behoud gelaals- Onfeilbaar vo or de Tube 0.75 maakl de huid blank Allerfijnsl en De doos 2.50 gelaal blijvend:on eltaftel. ,-J De 1/2 doos 1.50 lijk voor elke lo. TEKOOF in ALLE GOEDE HUIZEn f TE AALST le vei k. .Jö< 1. ..a apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoklstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A I)e Paepe-Singelyn, Leopoldslraat, bij de Gezusters Meganek, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zoulslraat, 21. Vergiftigingszaak te Doornik. De aangehouden keukenmeid van den overleden fabrikant M Duinon is Woens dag voor den onderzoeksrechter ver schenen. Zij houdt al hare gezegden staande en beweert, niet te weten, wa ir hel doosje met rati en kruid fs gebleven, Deze dienstmeid werd zeer geacht in de poslen. waar zij gewoond heefl- Hare meesters vonden haar steeds vol toewij ding en de andere di-nslbo 'en hielden veel van haar, om hare goedheid en ge dienstigheid. Hare aanhouding heeft al wie haar kende, zeer verrast. De toestand der juffrouwen Dumon is voldoende, doch die d r bovenmeid boe zemt nog eenige onrust in. Overigens, niemand kan zeggen wie de schuld der vergiftiging draagt, en even min of er vergissing dan wel misdaad is gepleegd. Eene aanleiding daartoe windt men niet. Koude in Algerië. I)e Petit Marseillais ontvangt van zijn corres pondent te Algiers een telegram meldend dat een koude golf zich over heel Algerië verspreid heeft. In de streek der hoogvlakten is er veel sneeuw gevallen. In groot Kabylië en in de streek van Djedjehli zijn eenige gourbis onder het gewicht van den sneeuw ingezakt. 15 personen, waaronder 3 vrouwen en 8 kinderen, zijn aan de koude bezweken. Op de lijn Algiers naar Conslantine is het spoorwegverkeer drie dagen onder broken geweest. Te Vialar is een baanwe^ker half onder de sneeuw begraven gevonden. Canada De schipbreuk van de Cobequid. Een snelbericht uit St-Jolm, Nieuw Brunswick, meldt De stoomboot Boppahamack heeft een radiolelegrain gezonden, meldende dat al de passagieis, die zich aan boord van de Cobequid bevonden, gered zijn en op weg naar Yarmouth, Nieuw Schotland. Een telegram van die p'aals bericht dat men de Cobequid had ontdekt, zoodra de mist optrok. Zij was gestrand op de rotsen van Trinity. De schouwen, de masten en het grootste deel van de romp staken boven het water uit Men denkt dat iedereen veilig is. De golven beuken liet wrak. De stoomboot Georges, zich bevindende te Sl-Jolin, had eeu noodsein van de Cobequid ontvangen, wat bewees dat het schip nog 1 iet was gezonken. Men had tol dan toe. vruchteloos naar de positie van hel. schip gezocht. Er waren, zegt men, 18 passagiers en 102 zeelieden aan boord benevens eene belangrijke lading suiker. TE KoOP. GASMOTOR, 2 paardenkracht. Zich te bevragen ten bureele dezer. werklieden... Er zijn hier vaders en moeders, die wel verstaan, waar ik naartoe wil. Ik ben overtuigd, dat onder de brave men schen, die mij aanhooren. er geen enkele zal gevonden worden, die niet zal willen mede- helpen-.. Makkers, we kunnen een goed werk verrichten Magloire hield op met zijne toespraak. Een oud man, met witten baard, die Si mon heette, nam het woord. Iedereen kent u hier, Magloire, sprak hij op ernstigen toon. Zeg ons uwe gedach ten, want wij weten allen, dat, als gij een raad geeft, die raad goed is. En wij, wij zul len hem volgen. Ja, ja, wij zullen hem volgen, riepen al de toehoorders Magloire vervolgde Als slachtoffer van een moeilijk leven stierf hier een vrouw, nog bitter jong, en laat een weesje alleen en zonder middelen van bestaan op de.wereld achter... Wij allen we ten wat de brave vrouw Aubin, voor de ster vende gedaan heeft, wij weten, dat haar goed heid nooit moede nc.ch uitgeput was, maar alleen kan zij alles niet doen... Daarenboveu ik ben zeker, dat zij nog wel met ons zal mede doen... Zij ook, evenals wij, zou niet willen dat het lijk der ongelukkige vrouw van de armen zou begraven worden dat ware een schande voor haar en voor ons. De aanwezige personen luisterden met aandacht en gaven door teekenen hunne goedkeuring reeds te kennen. ('t Vervolgd).

De Denderbode | 1914 | | pagina 2