Schoonheid BE ORGELDR(MISTER. -Dada Dada --^Dcda Een Sclmolwet in Rolland. Nieuwjaarsgiften Rechterlijk kronijk. Zondagi-ust. Stadsnieuws. Allci lmndi' nieuws. Zieken Hifi weigeren le genezen. IiELRSOVF.ll ZICIIT. beeld Ié plaatsen op de lijkwagens, zelfs als de familie van den aflijvige dat be geert. De heer Borhoux heeft een wetsvoor stel neergelegd, strekkende om in deze zaak ook elks verlangen te doen eerbie digen. De afdeelingen der Kamer hebben het beginsel aangenomen do heer Van Clot-mpnlte is verslaggever benoemd zoohaast zijn verslag gereed is, zal het wetsvoorstel op het bureel der Kamer neergelegd worden. M. Brifaut. In een schrijven aan Le Soir geeft M. Valentin Brifaut eene formcele logen straffing aan het bericht van dit b!ad, als zou hij het voornemen hebben zijn mandaat als volksvertegenwoordiger neer te leggen, indien hij niet de volle dige bijl reding zijner vrienden van de rechterzij bekwam in In t geschil, ont staan naar aanleiding van den veldtocht der Vrijmetselarij tegen de missionarissen. Woorden wekken, voorbeelden trekken. De Amerikanen, die altijd prakiiseh zijn, hebben een nieuw middel uitgedacht om den handel in blanke slavinnen le keer te gaan. De maalsclnppijen tot be scherming der jonge meisjes hebben cinemafilms aangekocht, voorstellende de tooneelen waarin men zien kan aan welke slechte behandelingen de jonge vrouwen onderworpen zijn, die zicli dooi ellendige schurken laten verlokken. Die films worden door de bi-schermmaat- schappijen kosleloos aan de cinemabe- stuurders afgestaan. Hel spreekt van zelf dal de grootste voorzichtigheid dienL le wordim in acht genomen bij den keus der looneelon. Onze prinsen. De lieer Kleynljes. leeraar aan hel koninklijk atheneum, le Leuven, is dooi den koning gelast lessen van Vlaamsch te geven aan den liei-log van Brabant en aan den graaf van Vlaanderen De hertog van Brabant heeft zijne middelbare stu diën begonnen Hij heeft als leeraars den heer Poissinger, van hel koninklijk atheneum van Brussel, en den lieer he Groole, ordonnaneii-officier des koning-;. Deze laatste is gelast met hel onderwijs der wiskunde en der wetenschappen. Prinselijk wintervermaak. Op de harde sneeuw die de wamiel- drpv' ii van hel Ter Kamerenboscli bo dékt kon men dezer dagen de twee prinsen Leopold en Karei hun harlelijksle win tervermaak zien smaken, en dolle slede vaarten uitvoeren te midden eener uilgo- lalene menigte jonge Brusselaarkens en - Keljes Hunne koninklijke hoogheden, van ver gadegeslagen door twee onlOnnancie- offlcieren sclu-nen den groolslen lust Ie schep|ien le midden dier joelende jeugd, met welke zij eens onbedwongen hun kinderhart konden ophalen. Nieuwe postzegels. .Naar aaolei ling der verjaring van \hbas Hilmi lis Iroousbcst' ging, zijn er in Egypte nicmve postzegels uitgegeven, die zich van de vroeger onder andere Onderscheiden, dal de waarde niet meer in 't Franscli is uitgedrukt, maar in het Kngelscli: De nieuwe poslzege's zijn zeer schoon. De oude kh-uren zijn bewaard, maar alle zijn met nieuwe te-ekeningén voorzien, zichten uit Egypte voorstellend. Onzijdigheid. De Franschman Jules Payot, een der hevigste kampvechters voor dn totale verwereldlijking van liet onderwijs, schrijft liet volgende Hel gedacht dei- onzijdigheid is eene noodlottige uil vin ding. 't Is onmogelijk een enkelen on/ij digen volzin uil te spreken, 'l Is onmo- geli.fk eene onzijdige geschiedenisles te geven Onzijdig zijn. is niets zijn. Vol gens M Payot zijn dus zij, die liet onz i- -iig onderwijs vooruit zeilen heel een voudig - nullen Onze liberale en socia listische volksverlegenwoo digers, die in de Kamer het onzijdig onderwijs op hemelen. iilugen den Schoen aantrekken hij past hun als aan ecu voel gegoten. Wat door den vlijt van honderden mieren is lol stand ge- biaclit, wordt soms door een enkelen lioeflrap van een ezel vernietigd. De paardenmarkten le Brussel in 191-1 zullen p'aats hebben op de volgende datums Vrij-lag 13 Fe bruari Vrijdag 13 MaartMaandag 13 April Woensdag 13 Mei Zaterdag 13 Juni Maandag 14 September Dinsd.-g 13 Oktober Vrijdag 13 November. Was dat niet de jonge Smith die daar -Ie deur uitgingvioeg de rechter aan zijn oudste dochter. Ja, papa EERSTE DEEL 17e Vervolg. De éénarm ging voort gelijk zij nietwaar, wenschen wij, dat de arme wees altijd liet nederig graf moge herkennen, waar hare beminde moeder den il.iodslaap slapen zal.. Makkers, laat ons allen samen voor Germaine een graf koo pen, een graf, waarop wij een kruis zul len plaatsen. De kleine Martha zal er gaan weenen en bidden, terwijl zij zal zeggen Het is toch waar, dat de armen de armen helpen .- Bij het hooren der woorden van Mag- loire, weenden de vrouwen. De mannen gaven door een teeken met het hoofd hun goedkeuring te kennen, en staken reeds de hand in den zak om er de gift uit te halen, welke de orgeldraaier zoo zielroerend vroeg. Magloire hernam Ik zal rond gaan... dat elk geve wat hij kan. Hij zelf legde twee vijffrankstukken in zijn hoed, en ging vervólgens tusschen de tafels rond. Diep ontroerd gaf Henri Savanne twin tig frank, van juffrouw Aubin kreeg hij even veel. Veron:ca gaf tien frank. Al de aanwezigen reikten hun giften aan En heb ik niet gezegd dat ik u ver bood hem nog meer te ontvangen Ja,- papa maar ik hen in hoogor beroep gegaan en mama viudt het goed. De seruiswet. Het wetsontwerp van M Bertrand, houdende verbod van gebruik van lood wit in de schilderwerken, werd Vrijdag door de afdeelingen onderzocht. Het word in alle afd elingerl aangenomen be halve eene, waar de twee aanwezige leden zich onthielden. Zij. Gisteren nog zei u ik was de -zonneschijn van uw le\en, en nu blijft gij den geileden nacht uil. Hij. - Maar kind lief, 's nachts schijnt de zon niet. Het is eenieder bekend dat de erken ning en subsidienring der vrije school in Holland eerst uitgevoerd werd door den liberalen minister Borgesius. Later werd de toelagen vermeerderd door den chris- tdijk-liistorisclien minister Dr Kuyper. Heden is in Holland de openbare meeuing 'l gedacht toegedaan, dal de vrije scholen die aan de Staats* oorwaanlen voldoen, evenveel goed slichten aan de bevolking als de ofïïcioele scholen en bijgevolg evenveel recht hebben op een heerlijk bestaan en een deftige ondersteuning door de openbare machten. Het is in dien geest van verzoeningen bevordering van liet onderwijs dat de liberalen een betere oplossing aan do schoolwet willen geven. Waren onze Belgische liberalen bezield met denzelfden geest van rechtvaardig heid en. vrijheid, dan zouden wij dil lang-- geharrewar overdo schoolwet niet be leven Doch onze liberalen en socialisten den- k'-n erganseh anders over dan hunne po litieke vrienden uit Nederland waar de Nederlandsche liberalen liet vrij onder wijs willen ondersteunen, hebben onze geuzen niets voor oogen dan de vernn-ti- giinr van het katholiek onderwi:s. Is de toestand in België steeds scherp afgelee- kemi en niet zoo bevredigend als't wen- sohelijk zou zijn, dan ligl, T aan de linte lijke politi- k welke liberalen en socialis ten op schoolgebied voeren, namelijk de. miskenning van bet vrij onderwijs dal aan onze bevolking zooveel diensten be wijs! als hel officieel en dal aan do Staats kas groole besparingen toelaat. Dal. de liberalen hier zooveel recht vaardigheidszin aan den dag legden dan bij onze noorderburen, dé zaak ware al lang geklonken iii eene vreedzame op lossing. De liberalen in Holland begrijpen beter de ware belangen der bevolking. voor den Paus 3' LIJST. - Opbrengst voorg. lijst f'\ 495 Eerw. Heeren Onderpastoors van Sinl- Marlens, fr. 25 M. Wed. Van Asscbe 10 M. en Mad. Alex. Van Asscho 10 Totaal fr. 510 Priesterlijke benoemingen Bisdom Gent. Zijne Hoomveerdig- beid heeft pastoor henomn-i: Ie Ba>s<;velde deii E H. Masit r. id. le Berchein le Ber chem den E. H. Tirez, onderpastoor van St. Hermes Ie Ronsse le Aslorie, den E H. Van Queokelberghe, ouderpastoor le Zcle. Leeraar in 't College der II. Maagd te Dend.-rinonde, den E.H.Roosen, diaken iu liet Siminario. Mededeeling aan de Ziekenbeurzen. Hel Beschermcomitcil van Werkmans woningen en Onderlinge Bijstanden van liet Arrondissement Aals', In-eft in alge meene vergadering van 17 Januari 1914 besloten Een krediet van Iwee honderd frank wordt op de begrooling geschreven van hel dienstjaar 1914 en zal van heden al hesteind orden, om de in J914 geslichte Ziekenhenrzen iu hunne eerste mncli- lingskoslen te helpen Elke nieuwe maat schappij zal slechts kunnen aanspraak maken op eene toelage van 15 frank. Om daarvan te kunnen genieten moet de aanvraag gebeuren, per gedaleerdenbrief, aan liet Beschermeoiniteit, ten laatste binnen do drij dagen na de stichting die aanvraag moet herhaald worden bij de officieele erkenning der Maatschappij. Namens hot Coinitcit De Voorzitter, R MOYERS- -EN. BELAbGRIJK BHRICHT. Bij de kanlschool van O. L. I'rouw parot hie ie Aalst, koml men een werk huis te voegen van bo> duur- en feston- tcerken aan gematigde prijzen. Men gelast er zicli met het vervaardigen van alle Ijjnwaadwerken zooals hemden, broeken, rokken, tafellakens en Joopers, sei-vielten, enz. enz. Allerschoonste modellen zijn ter inzage. den orgeldraaier, uilgenomen één, die het hoofd beschaamd boog. Het was Vide Gousset. eenige oogen- blikken door Henri Savanne zoo wonder lijk geholpen. Maglo're bleef voor hem staan. Gij zijt de eenige die mij niet ver staan heeft, kameraad, sprak hijof vindt gij, dat ik ongelijk had te spreken, gelijk ik gesproken heb Men noemt mij Vide Gousset ant woordde de werkman, op zijn zakken slaan de, waar niet het minste geld in klonk, en ik verdien wel dien naam... Mijn zak is altijd ledig... ik bezit geen rooden duit... Dat is geen reden. Hoe, geen reden Weineen Zeg maar hoeveel gij geven wilt, ik zal het verschieten en gij zult het mij later teruggeven. Neen, neen 1 sprak de werkman hef tig daarvoor leen ik nietdaarbij zit ik overal reeds in schulden... ik zou u dit geld misschien niet kunnen teruggeven. Een mensch kan wit hij wil. Neen, ik ben een dronkaard, ik kijk te veel in 't glas en ik verbras al wat ik verdien. Als ik op Kerstnacht wat minder gedronken had, dan zou ik nog wel geld hebben, om te doen gelijk gij, en u too- nen, dat ik nog een hart heb... Dat weten wij wel, riep een werk man, en wij zijn allen bereid om u te geven wat gij wilt... RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Diefstal Philip Slei-ck, lader aan dea staatsspoorweg, wonen-Ie le Aalst, wordt tot 3 maanden gevangenis en 20 fr. boet veroordeeld om eene hoeveel heid" oranjeappels, tm-hoorende aan J. De Bnicker, in de statie Aalsl-Oost ont vreemd te hebben. Diefte. Leopold De Pierre, katoen bewerker te Aalst, voor breikatoen en leder in de fabriek Filaipres et Filleries Réunies ontvreemd le hebben, krijgt 1 maand en 26 fr. Verheling. Pe'nis De Boeck, schoenmaker te Aalsl, krijgt 15 dagen en 20 fr. ouder belichting ecnen riem, welke ten nadeele van den Staat ont vreemd was, verheeld te hebben. Van 's middags tot middernacht, eenige di nsldoende Apotheek, op Zondag 25 Januari, M. Meganck, Leopoldsti aal. Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten. Is 't waar dat de Kamer liare 3e kiinstvoorslollii.ig Iweo- maal gaal. doen doorgaan Dus op Zondag 15 Februari, in nainiddagverlon- ning. en Maandag 10 Februari, 's avonds! Wel dat is nog zoo slecht niet een enkele vertooning loont inderdaad de moeite niet w--lke hel. aanleeren, inslu- (leercn en ops'ellen van zangspelen als Vader Pluimsteen en Het Zwilserseh Huisje vergt Moge die uitvoeringen oen ware triomf wezen voor dezen die hel feest op louw zetlen Zulks is onze vurige wenscli. Vechtpartij Zondag avond is er op de wijk Kerrebroeck alhier, oen ver woedend gevecht Ontslaan, tusschen de gebroeders B... Zij gingen le weik als be zetenen, en een van hen onlving een bijl slag in den hals en verloor, voel bloed. Hij heeft geneeskundige Imlp ontvangen. Proces verhaal is opgemaakt. Door hel ijs. Zondag namiddag waren vele kinderen en jongelingen op liet i s in liet Schouwbroek. Een herber gier uil den oinlrek had eenige openin gen in het ijs gemaakt, die met eene limi ne ijslaag loegevrozen waren De doch ter van den landbouwer Claiis, niet van de openingen wetend ging er over, maar schoot er door. Gelukkig voor haar was er een moedig jongeling, die haar van een gewissen dood redde. In de Rergemeerschen waren ook vele kinderen op liet ijs, wanneer eensklaps de kh-ine P. V. erdoor school en onder In t ijs verdween. Men snelde U»r hulp, en met groole moeite kon men de kleine redden. Aankomst der nieuwigheden voorden Winter,pardessus,mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, oemit. enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. Geknipt. Dinsdag- is de policie erin gelllki(Ie hand Ie leggen op eene dief egge. Sedeil geruimen lijd stelde M. Prosper Bet-cknian, fabrikant in zakken- wever te Aalst-Ki-rrebroeck, vast, dat er ten zijnen nadeele eene zekere hoe veelheid zakken gestolen werden. Men verwittigde de policie en deze vernam, dat er een ti'-iijarig meisje van Mofsladc aldaar zakken vei kocht aan 25 c-.. die ikx-hlaiis eern- waarde hadden van 1,25 frank. Het meisje daarover ondervraagd, bekende dat/.e nog Wi-1 honderd zakken moest verknopen van hare mo der Deze daarover ondervraagd, bekende dal ilc zakken van dielsial bij M Beeekman voorlkwamen Hel schijnt dat zij aan proefstuk niet is. Gekwetst Dinsdag' namiddag wa ren 2 kin leren aan 'l wisten een van beiden nam een steen eu we rp er mee naar de kleine J Van Dclsen, 8 jaar deze werd getroffen in T linkeroog, en wel zoodanitr dal liet veel blo-il verloor en men Verplicht was hem met een rij tuig naar huis le vo.-ren. alwaar hij ge neeskundige hulp heefl omvangen. Men vrees', dat hij Imtoog zal verliezen. Hel Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zou 1st raat, dichter bij tie Groole Marki, in n" 6. Arm gebroken. Dinsdag w-rd dn kleine Van den Brenipl, wonende huizen Borremans, met op hel ijs le vallen de arm op Iwee plaatsen gebroken. Een der dieven van het gouden uurwerk van .VI. Dcseyn-Verliougsiraele, MolenslraaL, is een jonge deugniet, die volgens het schijnt aan zijn proefstuk niet is. Uit het onderzoek zou blijken dat hetzelfde k'M-elijc, alhoewel pas 10 jaar oud, nog andere diefstallen bedreven heeft, namelijk van een dozijn kerkboe ken, van koperen gewichten, e z len nadeele van M. Deseyn en M. Cornells Dessert, bij wien hij werkzaam was. De jonge dief werd Donderdag morgeiid voor- loopig aangehouden. Neen, zeg iku.ikmaak geen schul den, tierde de koppige Vide Gousset. Vide Gousset is zooveel als platte beurs Maar... Laat mij met vrede I Ik heb u gezegd neen, en als ik dit zeg, dan blijft het neen... Hij had deze woorden nauwelijks uitge sproken, of hij sloeg op zijn voorhoofd, als kwam hem een gedachte te binnen. Ik maak geen schulden, zeide hij tot Magloire... Maar, komaan, wij zullen wis selen... Wisselen herhaalde de orgeldraaier. Ja. Hij tastte in den zak van zijn vest, haal de er een oude versleten brievenlasch uit, deed ze open en nam er een blauwachtig papierken uit, dat in 'tweeën gevouwen was en dat hij aan Magloire overandigde. Wat is dat, een bankbriefje van vijf tig frank vroeg deze laatste lachend. Neen, antwoordde Gousset, het is een briefje van degroote loterij van het «Or- phehnat des Arts-. Hoe zijt ge daaraan gekomen Dat zal ik u zeggen Op zekeren avond, toen ik ferm gedronken had, en ik niet meer wist wat ik deed, moet men mij dit opgedrongen hebben... Dat kost één frank, en men kan een der groote loten winnen. Er zijn drie loten, een van vijf duizend, een van tienduizend en een van vijftienduizend frank. Steek één frank voor Dendermonde. De fabriek «De Brug a-Limited- doorbrand vernield een millioen scha.dè. In dn Diikslraat aldaar, is gelognn een der vijf fabrieken toehoomule aan de maatschappij «De Bruyn Limited", vroeger gekend onder den naam van u Usines J. F. Do Brnyn In deze fabriek is Zondag voormiddag, rond 11 uur 45. brand ontslaan. .Toen liet 'gevaar bemerkt werd. had het'vuur reeds zulke groole uitbreiding genomen, dal er aan blussclien niet te denken viel, gezien de aanwezigheid van de. groote hoeveelheid ontvlambare pro ducten en sloffen, (cocoline-copra, lijn koeken zaad en coco.l MM Julien en John De Bruyn waren Ier plaatse, alsmede burgerlijke eu mili taire overlieden. M. Felix De Bruyn is afwezig. De pompiers, onder hel bevel van com mandant Baillon. deden alle mogelijke pogingen, om de omliggende gebouwen en huizen le vrijwaren, want de fabriek slaat midden tusschen talrijke huizen. Met groole moeite zijn do bureolen ge spaard gebleven. Rond 2 uur was gansch de fabriek aangetast en werd zij door het vuur verleerd. Men vreest dat -Ie groote vergaarbakken van olie zullen in brand geraken de olie zou zich dan in de straal verspreiden en dan zou waarschijnlijk een deel dor Dijkslraat verniel.1 worden. Tot hiertoe is reeds ongeveer een millioen Schade. De vergaarbakken van olie, waarvan wij vroeger-spraken, hebben vuur geval. Me., weel dat deze vergaarbakken ten .gel a lie v»n 30 zijn, en dat ieder onge veer ld.OOO kur. olie kan bevatten Vol gens wij vernemen waren een 15 lal bak ken vol olie. Zooais mén wel kan denkon name. de brand nog eene groot era uit breiding. De hulp van de pompiers van Brussel wordt ingeroepen. 2i-pompiers van Brussel, onder bevel van commandant K'-yaerls en luitenant Van E' sclien, komen per automobiel aan mei hun materieel, bestaande uit eene groote aulopompen ecnen au'o-dé'idoir. Zij beginnen omniddelijk het vuur le be strijden langs den kant waar het 't meest de omliggende gebouwen bedreigt. Er hcerschl eene geweldige hitte. De. vlammen hereiken eene hoogte van 30 in Men moet stroomen water spuiten op hel huis van M. den ingenieur J. Van Dam me, gelegen nevens de woning van Mev. Wed. Vael. Ten 7 uren kon men den brand als be perkt beschouwen en moest men niet meer voor uitbreiding vreezen. De soldalen mochten naar de kazerne lerugkeeren, daar de orde thans in vol doende male door de policie en de gen darmen kon worden verzekerd. De pompiers van Brussel zijn Zondag avond vertrokken. Deze van Deuder- moudezijn den gansclicn nacht ter plaat se i ebleven. Maandag morgen woedde de brand nog immer voort, doch liet gevaar voor de omliggende huizen was geweken. De. seli. de beloopt minstens éen mil lioen vier honderd duizend frank, welke moei gi d-kt worden door een twintigtal verzekeringsmaatschappijen Zondag avond is een p -mpier van Brus sel, (Ie genaamde Remi Geldhof van eene ladder ge. allen, maar gelukkiglijk heeft hij zicli niet erg bezeerd. Met veel lof wordt gesproken over den stoker der fabriek, die niet aarzelde, door een vensler le springen en den stooin af liet, zooniet waren de ketels gesprongen en zou men misschien mensclieiilevens te betreuren gehad hebben. Waarlijk, bestaan er zieken die do ge nezing weigeren Men moet het geloo- ven, wijl ondanks alle goede voorbeel den, alle bewijzen, er nog zijn die hun beslaan doorbrengen met lijden, terwijl de anderen, verstandiger, gen zen en ein delijk het leven aangenaam vinden. Lillen wij lol voorbeeld nemen hen die aan de maag lijden, een zieke zoo neerdrukkend en wreed als er geen an dere is. M'-ii wee! hoe snel eu gemakke lijk de Pink Pillen deze ziekte genezen. Toch zijn er vele lijders aan slechte spijs vertering, die voortdurend gemarteld worden, en nog niet besloten zijn een proef met e Pink Pillen le nemen, en nil. ondanks de seeds talrijke getuig schriften, die wij bek-nd maken van zie ken iu alle klassen der maatschappij af komstig. o, wij zouden den twijfel begrijpen, indien wij geene bewijzen bijbrachten; maar wij brengen er al lijd bij. Vraag eens, bijvoorbeeld, aan vrouw Jean Wil kin, vruchtenverkoopster, lo Ans, (Luik) Goede Forluinslranl, n° 10, wal zij van de Pink Pillen denkt. Zij kan slechts voor u herhalen, wat zij ons schreef - Ik heb liet genoegen u te berichten dat il< volkomen genezen ben, dank zij uwe Pink Pillen. I< leed aan bloedar moede en vrceselijke mangsmarleii Ik had zonder nul vele middelen beproeft, eu was er toe gekomen, niets meer le eten, om niet meer te moeten lijden. Gij mij in uw hoed en houd het briefke, het is het uwe, en wint ge een prijs, zoo veel te beter, het zal de uwe zijn. Verstaat ge dit, Magloire De eenarm stootte het briefke, dat Vide Gousset hem toestak, weg. Ik leg één frank voor u, sprak hij, en gij houdt het briefje Nooit schreeuwde de instrument maker. Neem dit briefke, of ik zal meenen dal gij mij veracht, omdat ik een borrel drink Geef dan uw briefke maar hier, stijf kop, zijde de eenarm, en win ik een prijs... Vide Gousset liet Magloire niet uit spreken. Zijn gedachten radende, riep hij uit Indien gij een prijs wint, is die voor u... Ik wil niet deelen, want ik zou toch al les verkwisten, en mij misschien wel dood drinken I. Nog eens, het briefje is voor u, en de prijs ook, als ge er een wint. Goed dan, maar dan zal ik u toch op een lekker maal onthalen. Dat neem ik aan, dan zullen wij ons eens te goed doen. Na een frank in zijn hoed gelegd te heb ben, telde Magloire het geld der collecte. Honderdzeven-en-twintig frank, riep hij. Een algemeen handgeklap en kreten van goedkeuring volgden. Gij zijt alle brave menschen, riep de orgeldraaier uit, en ik dank u van harte. Nu kunnen wij op het kerkhof van St. Ouen een graf koopen voor vijf jaar, er een hek om zetten, een kruis op het graf plaatsen en begrüpt. in wulken moeielijken toestand ik mij bevond, ik die verplicht ben ge heel den dug Ie werken. Zoodr a ik uwe Pink Pilh-n genomen heb, is alles veran derd, mijne maagsmarlen zijn verdwe nen. mijn eellust is weergekomen en mij ne krachten ook Zieldaar nu eene werkster aan welke de P nk Pillen de gezondheid in weinige' dagen hebben weergegeven, en voor wel ken uitgaaf? Enkele franken. Geforlu- neerde menschen die van het leven wil len genieten, zouden aanzienlijke som men uitgeven oin een goede maag weer te vinden, en zi.i verwaarloozon een goed koop middel dat men zich in enkele mi nuien bij den eersten den besten apothe ker kan aanschaffen, oen middel dat ver kocht wordt met deaanbeveling van allen die hel genezen hoeft. Maar wij moeten elkaar goed begrijpen. Onz e genezen lie den spreken van de echte Pink Pillen zij spreken niet van wat men u kan voor stellen als even goed le zijn, niet in het belang van uwe gezondheid, maar met een doel lot gewin. Men kan altijd de echte Pink Pillen verkrijgen in ons depot Apoleek Derne- vilie 60, Walerloolaan, Brussel. Fr 3.50 de doos Fr. 17 50 de 6 doozen, 'ranko verzonden. Te Aalst, apotheek Callobml, Botermarkt. 68 Brussel. Een man belde Woensdag aan het huis der binnenstraat, waar vrouw Souvin verleden maand vermoord werd. Toen de wachthoudende policie- 3gent kwam open doen. deed hij een slap achteruit en zou er ongetwijfeld seffens van door gel rokken zijn, luidde een an dere agent hem niet den weg afgesneden. Op do vragen der twee agenlen gaf hij zulke verwarde antwoorden dat de ngen- len hem naar het policieburcel leidden". Hij verklaarde niets te weten van den moord. Hij had, zegde, hij vroeger bij vrouw Sauvin gelogeerd en kwam nu oenen koffer halen, dien hij er had lalon slaan. 11 i beweerde Franschman Ie zijn er. Manrits G. le boelen. Die naam werd eelil bevonden, maar hij stond iu de po litieboeken aangeleckend als zijnde uit Int land gebannen en in Frankrijk opge zocht voor strafbare feilen. Geabonneerden. Herinnert U dal een doos Borslpaslil.len Waltlléry all ijd voldoende is om den verouderslen en pijnelijkslen hoest te genezen. 1 fr. de doos. Brussel. Woensdag morge'nd moest het huwelijk plaats hebben van een meisje der Eelwarenslraai, meteen ge naamden II wonendis August Lambiol- lestraat. Toen het uur om zicli naar het stadhuis te begeven aangebroken was en de rijtuigen reeds voor liet huis wachtten, bestatigde men dat II nog niel toege komen was. Men wachlte nog eenige mi nuien. doch de jongeling kwam maar niet. Eindelijk werd er gebeld, (let was een knmniissionaris die ecnen brief bracht van den verloofde. In dezen brief ver klaarde II... aan den vader van het meis je dal hij alles rijpelijk overwogen had, en lol hi'l besluit was gekomen nog (Beni gn jaren to wachten alvonms te Irouwen. Do rij'uigen werden teruggezonden, liet feestmaal werd afgezegd en de gewezen verloofde naar allo duivels verwunscht. 's Namiddags wachlte den mislukten schoonvader nog eenige andere teleur stelling. Hij ging het aparlement afzeg gen, dat iu do Verboeckhavenstraat ge huurd was, en hij prach'ig gemeubeld had. Men oonleele over zijne verslagen heid, toen hij vernam dat II. al do meu bels had weggehaald en in eene verkoop zaal uil ll< t center verkocht had Oli- Iioodig te zeggen dat hij die gelegenheid om zich te wreken niet liet voorbijgaan, e i op slaanden voet bij de policie eene klaciil indiende legen II... De VROUW WORDING bij het jong MEISJE eil den KRITISCHKN OUDERDOM bij de VRoUW, T is lo Zeggen bid daruioedo of bloedvergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de sioringon dio er hel ge volg van zijn. Hel organism \erslerken, de roode blcedliollel jrs vermeerderen,dij is de levenskracht verlioiitlubbelen om die gevaarlijke i ij.lsiippeh le doorworste len dezen uitslag wor.ll verkregen door een I winligd.-ia.-sclie b'-liandeling mot den Elixir Saint Vincent dc Paul (20 jaren bijval) In alle apotheken. li. Antwerpen. Metaalbewerkers vermaakten zicli Woensdag op het ijs der foi ten van Austruweel. Een schild wacht beval hun zjeli t-rug le trekken. Doch daar hij zulks iu T fransoh deed, dachten zij dal hij iels zegde om le schert sen en deden voort Zonder verder kom pliinenten legde do schildwacht, dan op hen asm en schoot Een der werklieden, Philippe Melane, werd in den rug getrof fen. Men heeft hem naar 't gasthui* moe ten overbrengen. GRAVEEL STEEN - NIER- ZUCHT. De iiferzuchlkrisie is ver schrikkelijk pijnlijk, zij begiiit plotse lings in volle schijnbare gezondheid. Hare voorloopeude kenleckens kunnen zeis onbemerkt voorbijgaan, de rugpijn zelfs zeer licht of doortrekkend, de troe bele wateren, donkerkleurig, een rood achtig zi iksel nalatende, vergelijkbaar er een krans van witte bloemen opleggen, met het opschrift «De werklieden der fabrieken van Saint- Ouen aan hun zuster, een arm meisje»... Men omringde Magloire en iedereen wil de hem bedanken voor zijn liefdevoile in geving, die hij, dank zij de hulp der fabriek arbeiders van Saint-Ouen, zoo spoedig uit gevoerd had. Ja, het werkvolk is groot, goed en'edel als een dcugzame ziel het den weg wijst na2r het goede en verhevene Hoe volgt het dien weg, als het zich niet laat verleiden door haatdragende opstandpredikers, zijn slecht ste en gevaarlijkste vijanden. Hendrik Savanne ging tot Magloire, reikte hem de hand en zeide Gij zijt een braaf man, en hebt een edel hart. Hoogst verlegen wist de éénarm niet hoe zich te ontrekken aan degelukwenschen, waar iedereen hem mede overlaadde. Hij trachtte er een einde aan te maken, en sprak opnieuw tot de aanwezigen Wij allen hebben goed gehandeld.., maar wij hebben nu nog slechts aan de moe der gedacht.. Er blijft een kind over, dat leeft en wees is, en alleen in deze wereld blijft. Hij wees naar de kleine Martha, welke de teedere zorgen van Moeder Aubin en Ve- ronika langzaam tot liet bewustzijn terug riepen. Gij hebt gelijk, Magloire, merkte Si mon, dc oude met den witten baard, op. Wij aan vermorzelden ka reel steen, of geel achtig gelijk fijne zand de. hoofdpijnen, eene voortdurende vermoeidheid, eene zwaarte, in de nieren vragen onmiddelijke zorgen want 't zij gelijk hetwelk van deze kenleckens. zelfs onbeduidend moet eene nierzuchlkrisie doen vreezen. Al aan de Nieren fgew. lenden) eene nieuwe werking le verschaffen, die bun toelaat hel si of, den zand, en kiezelzand 'der wateren af te drijven, oorzaak van al deze pijnen verwijderd men alzoo liet gevaar. De Foster Pillen, versterken de nieren, zij kuischen gansch liet watersielscl, zij vergemakkelijken gedurende de krisio de uitwerping van het kiezelzand en na de krisie genezen zij alle wonden. Alle apotheken 3,50 fr. de doos, 0 doo zen voor 19 fr.) of vrachlvrij per post. Algemeen depot voor België Engolsclie Apotheek, Gil. Delacre, 04, Coüdenberg- e" eisoht wel de echte iTe*'0' Pni"n?°?!'<ie venslaande merk niet Brugge. De verkoop van het schip Vos in 1912 uitgerust door eenige portugeèscho koningsgezinden. is thans eene afgedane zaak. Do ketting werd Donderdag gelicht, en hol schip werd ge- levert aan eene nederhinilsclio firma, die liet gekocht heeft roor 10,000 frank. De machicuen die ingewrclon zijn yan_do roest zi;n onbruikbaar. De Vos is naar Nederland gesleept en zal vernield worden. Brussel, 23 Jan. 1914. Markt op termijn De algemeeue toestand d r markt is goed, de waarden welke in opslag waren blijven stand houden, de andere stippen merkelijke verbetering aan Cauadccsche groep goed bewerkt.Argentine 111. Bar celona 101. Brazilian 452. Mexico 303. Groep Empnin goed gehouden llcliopnlis 130 iMélropolilain 518. Nitrates 317. Rail-* 748 Rand Mines 154. Rio Tinto 1795. Tanganika 51. Markt op comptant. J)e markt is allerbest gestemd en alle waarden genieten er van. Belgische rent 70,60. Obligations Tuscans 5 vast aan 406. De buik waarden goed gehouden. Sociéte Générale 5925. Fondateiii' Congo kwoleert 3875. De tram wogen vast. Kon- ilaleur Barcelona 1075 Bologiio 507. Capital Murcie goed gehouden aan 24. Duidende Rails 722 Tramways Tuscans kwoleeren 115 in kapilal en 5'» in ili-i- dende. Foudalcur Transports lOOo.Tram- waysel Electricilé zijn meer waard dan 81, in priviiégiée en 35 in ordinaire. De Melaalnijverh-id wordt beter. Co- krill I8S0 Longdoz 437. Halenzy 957. Ougrée 1395. Thy le Cliaieau -6-5. De Oliarboniiagen zijn in beweging. Forto Taille 780. Marcinelle Nmd 557. Noël Sari 3750. Ouost Mod's 950 De Colo- niale waarden zijn iu opslag. Part Kasaï 72. Ordinaire Kalanga 2030. Union Mi- nière 705. Tusschen de verscliilh-nde Nij verheden worden de Petroleums vaslerl Priviiégiée Giosnyi 2880 Ordinaire 2775. Ordinaire I'onlelongo De vr,'einde aklies maken vooruitga;.... Ligure Tos- cana 330. Diiiéproviennu 3050, Mélalur- gique Riisso Beige 1845. Beyioulli 63. j GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X X van Brussel 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. Telegram Adr Philton-Brussel Téléphone A 1879 Beurs orders op comptant X 4 en op termijn. Leening op titels. 4 Gratis uitbetaling van Koepons. Inlichtingen aangaande alle waarden t gekwoteerd en niet gekwoteerd X Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels J Werkdadighïid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen. Oe besle voor '1 behoud _Het stuk 0.75 Onfeilbaar v o r de Tube 0.75 maak! de huid „ink prcEN kach r De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 gelaal blijvendiononlbeer- lijk voor elke loileltalfeL TEKOOP m ALLE GOEDE HUIZEn TE .aa 1 1 iu uin.iigimei Apotheken De Valkeneer, Esplauadeplein, en Van Caelenbergh, LeopoliLtraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groole Markt, hij A De Pacpe-Singelyn, Leopoldslraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout slraai, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois Mercerie, Lange Zoiilslraat, 21. mogen dit ongelukkige kind zeker niet ver geten. Wat zal er van het arme kindje gewor den vroeg een stem Daarvoor is de openbare liefdadigheid. Toen zij hoorde spreken van de openbare liefdadigheid, sprong de portierster van de fabriek van Richard Vernière plotselings op en nam het woord O neen, neen, dat niet zeide zij, Ger- maine's dochter tegen haar borst klemmende. Maar wilde de vrouw, die zooeven gesproken had, antwoorden. Spreek nooit van kinderen aan gestich ten toe te vertrouwen, zoolang er middelen bestaan hen anders te helpen, riep Veronica. Het is niet dat ik tegen dc weeshuizen ben, integendeel, zij zijn er noodig, maar enkel voor deze, die geheel en gansch van ieder een verlaten zijn. Zij hebben het toch niet slecht, sprak de vrouw. Neen, zeide Victoria. De kinderen krij gen er den kost, maar geen genegenheid en liefde. Het is een officieele aalmoes, anders niet Ze hebben er eten en drinken, maar ken nen er niet de minste, die nochtans de kinds heid eigen is... Zij zijn in een soort van ka zerne of gevangenis opgesloten, met vaste re gels misschien hecrscht de rechtvaardigheid, de strenge rechtvaardigheid er wel, maar de familiegeest dringt er niet binnen. 't Vervolgt.

De Denderbode | 1914 | | pagina 2