feil KruibverDona, maria-Vereeniging. «LAND VAN I4IEM>, Meubels \Ve tlallogo IVIORISO N S Waschmachien Wasclt zonder alKoRen in 6 minuienen werüt door zijne eigene zwaarleKracni J, L. MORISONS, 109, DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN Bijvoegsel aan DE DENDERBODE van 1 Februari 1914. Nr. 4620. Het Januari-nummer van EXCELSIOR Maandschrift voor Vlaamsche Beweging en Kunst is verschenen, en moet voor de twee vorige nummers in mooiheid en waarde niet onderdoen, men oordeele op den volgenden INHOUD Excelsior Zalig Nieuwjaar Dr Bert hold Missaen, O. Af. C Vrouwenbeweging, (vervolg) P. Hilarion Thans, O. FAf. Ad Te Suspiramus Andrè Van Acker Van den kanarivogel en 't simpel zieltje (Vervolg) E Sch. Concertenavond van vocale muziek Aug Cuppenspr. Driekoningenlied. Lod. de Vocht (Uit '-Jaarkrans- le Bundel). Isid Van Beugem, Er gaat iets wonderbaars gebeuren, 't Is morgen Pahnenzondag Pictor, Kunsttentoonstelling A Van den Broeclc, Théros' dood. Singu Ifede s., Geboortegrond. Boekbespreking Vergaderingen onzer Studenlengilden. Brievenbussen. Proefnummers van Excelsior zijn nog steeds Ie bekomen op ons bureel. Wij herinneren nog even onze abonnen- ten van - Do Denderbode - aan de bui tengewone gunstige voorwaarden waarin zij zich abonneeren kunnen op de volksuitgaaf, aan 0,50 fr. op de prachtuitgaaf aan 1,00 fr. D11 is waarlijk een srotprijs voor een maandschrift waarover ons van overal brieven van lof en bewondering to< komen om zijne degelijkheid en zijne schoonheid! Al ij l helik hooren zeggen dat iedere bladzijde van het H. Evangelie bewijst, dat Onze Lieve Heer de bekeering der zondaren vuriglijk betracht. Dat Hij verklaart, dat de zieken en niet de gezonken den genees heer noodig hebben, en dat Hij min voor de rechtv aardigen dan voor de zondaars in de wereld gekomen is. Om ze te winnen zet Hij zich nevens hen aan tafel, zonder acht tc nemen op de be knibbelingen der Fariseërs. Hij vergelijkt zich met eenen herder die negen en negentig schapen in den schaapstal achterlaat om het onderste op te zoeken, en, het gevonden hebbende, het met blijdschap op zijn schouders terugbrengt. Hij is de goede vader, die den verloren zoon met liefde ontvangt. Gansch zijn han del met de zondaren doet de barmhartigheid van zijn goddelijk Hart uitschijnen. Men zou zeggen dat onze beminnelijke Zaligmaker eene bijzondere teederheid voor de zondaars heeft, niet dat Hij ze boven de rechtvaardigen stelt, verre van daar, maar Hij betreurt het lot der ellendigen die het geiuk in de zonde zoeken waar zij slechts wroeging en schande vinden. Verscheidene malen heeft Jesus, aan de gelukzalige Margareta Maria den droevigen toestand doen kennen van zielen die gevaar liepen voor eeuwig verloren te gaan Hij verzocht, voor hunne bekeering, gebeden en buitengewone boetplegingen. Ten allen tijde heeft Hij getrouwe dienaars verwekt die zich aan de zaligmaking der zondaren hebben toegewijd. En gij ook beminde lezers en lezeressen, stelt belang in het lot dezer ongelukkigen, die degelijks zich in de klauwen van satan werpen.Ik spreek hier van de dronkaards. Zijn ze niet, zooals gij, het werk van Gods handen en de prijs van Jesus bloed met u, hebben zij, denzelfden Vader en dezelfde Moeder in den HemelIndien gij door uwe gebeden, uwe voorbeelden, uwe raadgevin gen, uw e goede werken, EENEN dronkaard bekeert, verblijdt gij den Hemel meer dan negen en negentig rechtveerdigen door hun ne volherdinggij belet eene ziel eeuwige godslasteringen uit te braken en gij vervangt deze doorcindelooze lofzangen tereereGod->! Hoe verheven, hoe troostelijk, hoe godde lijk, mag ik zeggen, is dan het werk van het Kruisvekbond en de Maria-Vereeniging Neeriit er deel aan beminde lezers en leze ressen, en ottert eiken morgen aan Jesus' Hert, door het Onbevlekt Hart van Maria,de goede w erken van den dag op, tot bekeering der dronkaards. Sluit u aan bij het Kruisver- bond, gij jongelingen en getrouwde mannen, geeft het goed voorbeeld aan deze, die min of meer zuchten onder den zvvaren last waar onder zij gebukt gaan, en tracht ze ook bij ons in te lijven. En door uw voorbeeld en uw gebeden, zullen zij door de gratie Gods, kunnen opstaan en u bedanken om het goede hun gedaan. Werft damen en juffrouwen aan, gij be minde lezeressen van de Maria-Vereeniging, want zooals de Eerw. E. Simons het zegde Waar de vrouw tusschenkomt daar is er Victorie. Dus laat u niet wachten, sluit u allen in de Maria-Vereeniging God wil het. Ten strijde tegen 't Alkoholismus. AVE. De artistieke opvoering van Ver leden heeft ons Zondag laatst nogmaals liet sprekend bewijs geleverd dat hier Ier stede, al zijn hel geene beroepspelers die de planken betreden, ook over krachten wordt beschikt die ons het edele en verhevene der toonoelkunst innerlijk kunnen doen voelen en genietbaar maken, In vereischten stijl en vorm wierd het zoo roerend stukje van Ina Boudier-Bak- ker, door do gunstig gekende spelers van onze oudste Katholieke ï'ooneelmaat- schappij, voor liet voetlicht gebracht. Meermaals reeds is er geschreven dat men noch naar Brussel of Gent reizen moet om heerlijk tooneel te bewonderen: zulke bewering kan soms waar zijn maar ze is het bijzonder geweest voor wat deze vertoouing betreft. Wij aarzelen dan ook niet te zeggen dat geen dilettanten gezelschap met meer kunstgevoel en toewijding Verleden voor het voet licht brengen zal als dit door het «Land van Riem gedaan wierd. Wij wenschen er het Koninklijk Gezelschap rechtzinnig proficiat om. De Heer Dr De Naeyer, die er de man naar is om als Voorzitter het Land hoog te steken en hoog te houden, was op de vertoouing tegenwoordig. De schouwburg was weerom te klein oin de talrijke toeschouwers plaast te verlee- nen, die telkens meer en meer opkomen, om het kunstrijke spel der Riemers te waardeeren en toe te juichen GROOT MAGAZIJN van rechtover het Postbureel, HOPMARKT, N"3,te AALST. Schoonc keus ei. voordeelige prijzen. -'3 Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan|

De Denderbode | 1914 | | pagina 3